PDA

View Full Version : Οι πινακίδες Stop



BILLY FILTH
26/03/2007, 11:36
για ποιο λόγο υπάρχουνε;

Είμαι στον παράδρομο της Κηφισίας στο ύψος του ΥΓΕΙΑ. Σε ένα στενό βλέπω ένα SMART με μια γκόμενα μέσα. Τη βλέπω ότι με έχει δει και ξαφνικά αντί να σταματήσει (έχοντας ΣΤΟΠ) επιταχύνει για να μπει στον παράδρομο. Της κορνάρω και σταματάει. Δεν έχω καμιά διάθεση να της τα χώσω απλά να την κάνω να ευαισθητοποιηθεί. Αλλά, με το που κατεβάζει το παράθυρο μου λέει : "καλά δεν μπορούσες να σταματήσεις". Της λέω λοιπόν και εγώ :"το ΣΤΟΠ που είναι όσο το SMART δεν το είδες"
και αρχίζει τώρα αντί να πει ένα συγνώμη και να τελείωσουν όλα να μου λέει "δεν είσαι καλά" και "πολλά νεύρα έχεις" και τα παίρνω και εγώ και της τα χώνω ελαφρώς, αλλά δε χαμπάριαζε οπότε αφού δεν έβγαζα άκρη της ρίχνω ένα αι γ@μ@σου και σηκώνομαι και φεύγω.

Για το τελευταίο τώρα που είμαι ήρεμος καθισμένος στο γραφείο μου δεν είμαι και πολύ περήφανος αλλά όχι μόνο δεν είπε ένα συγγνώμη, αλλά μου πουλούσε και τσαμπουκά.

Για αυτό και εγώ ρωτάω : τι σκατά πληρώνουμε για ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΗΜΑΝΣΗΣ αφού πάνω από το 50% των οδηγών τις έχουνε χεσμένες.

Akefalos
26/03/2007, 13:07
Ρε φίλε καλά κάνουμε και πληρώνουμε.

Απλά εσύ είχες την ατυχία να πέσεις σε γυναίκα οδηγό.Και να φχαριστάς το θεό που δε μίλαγε και στο κινητό ταυτόχρονα και δεν πέρασε απο πάνω σου χωρίς να καταλάβει τίποτα...

anf125
26/03/2007, 23:47
Πολλοί δυστυχώς έχον την εσφαλμένη εντύπωση πως προτεραιότητα έχει το μεγαλύτερο όχημα... Γι' αυτό τις περισσότερες παραβάσεις τέτοιου είδους κάνουν φορτηγά και λεωφορεία. Σου λένε, θα με δει ο άλλος και θα σταματήσει... ας κάνει κι αλλιώς. :mad:

Lupo
27/03/2007, 00:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
Πολλοί δυστυχώς έχον την εσφαλμένη εντύπωση πως προτεραιότητα έχει το μεγαλύτερο όχημα... Γι' αυτό τις περισσότερες παραβάσεις τέτοιου είδους κάνουν φορτηγά και λεωφορεία. Σου λένε, θα με δει ο άλλος και θα σταματήσει... ας κάνει κι αλλιώς. :mad:

Σωστός!
:wave2:

Μόνο που στην συγκεκριμένη περίπτωση, μιλάει για ....



SMART!!


:D

DimChios
27/03/2007, 02:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILLY FILTH
για ποιο λόγο υπάρχουνε;

Είμαι στον παράδρομο της Κηφισίας στο ύψος του ΥΓΕΙΑ. Σε ένα στενό βλέπω ένα SMART με μια γκόμενα μέσα. Τη βλέπω ότι με έχει δει και ξαφνικά αντί να σταματήσει (έχοντας ΣΤΟΠ) επιταχύνει για να μπει στον παράδρομο. Της κορνάρω και σταματάει. Δεν έχω καμιά διάθεση να της τα χώσω απλά να την κάνω να ευαισθητοποιηθεί. Αλλά, με το που κατεβάζει το παράθυρο μου λέει : "καλά δεν μπορούσες να σταματήσεις". Της λέω λοιπόν και εγώ :"το ΣΤΟΠ που είναι όσο το SMART δεν το είδες"
και αρχίζει τώρα αντί να πει ένα συγνώμη και να τελείωσουν όλα να μου λέει "δεν είσαι καλά" και "πολλά νεύρα έχεις" και τα παίρνω και εγώ και της τα χώνω ελαφρώς, αλλά δε χαμπάριαζε οπότε αφού δεν έβγαζα άκρη της ρίχνω ένα αι γ@μ@σου και σηκώνομαι και φεύγω.

Για το τελευταίο τώρα που είμαι ήρεμος καθισμένος στο γραφείο μου δεν είμαι και πολύ περήφανος αλλά όχι μόνο δεν είπε ένα συγγνώμη, αλλά μου πουλούσε και τσαμπουκά.

Για αυτό και εγώ ρωτάω : τι σκατά πληρώνουμε για ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΗΜΑΝΣΗΣ αφού πάνω από το 50% των οδηγών τις έχουνε χεσμένες.



Α, ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ ΑΓΟΡΙ! :mad:


ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΤΗΣ ΕΙΠΕΣ ΤΗΣ "CENSORED" :mad: :mad: :mad:

Nikoskazer2000
27/03/2007, 02:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Α, ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ ΑΓΟΡΙ! :mad:



Ti??

Υπάρχει κι' αλλος περα απο 'μένα? :lol:

Ούτε κι' εγω δεν μπινελικώνω κόσμο. Δεν ξέρω...πρόβλημα.

Γειά σου ρε Jim! :wave2: :a51:

DimChios
27/03/2007, 02:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Ti??

Υπάρχει κι' αλλος περα απο 'μένα? :lol:

Ούτε κι' εγω δεν μπινελικώνω κόσμο. Δεν ξέρω...πρόβλημα.

Γειά σου ρε Jim! :wave2: :a51:


Προσωπικά θα της κατεβαζα (και το έχω κάνει) ό,τι μπορεί να φανταστει το μυαλό σου και μετά ας το μετάνιωνα! Το πιθανότερο όμως είναι να της κατέβαζα και κάτι άλλο που θα της άρεσε εξίσου!

:rolleyes: Τώρα αν πώ ότι μου έχει τύχει θα μου πείτε λέω μαλακίες αλλά ξέρετε.... στ @@δια μου! :lol: :lol:


Νικόλα, που χάθηκες ρε σύ? :confused:

:beer: :beer: :beer:

Nikoskazer2000
27/03/2007, 02:42
Τι να σου πω ρε φίλε... Το χειρότερο που έχω κάνει είναι ενα μεσαίο δάχτυλο (sic) και μια ΠΕΛΩΡΙΑ μούτζα σε ενα ενοικιαστικό που μου κανε αναστροφή και παρολίγο να φιληθούμε για τα καλά (και είχα και τη μάνα μου απάνω).

Χαμένος στα Χανιά είμαι σαν κάτι αλλα "πρόβατα" που απο το Δεκέμβρη που επικοινώνησα μια για τα "χρόνια πολλά" τους και μια για καφέ και ακόμα είναι απασχολημένοι (μπηχτή για να γουστάρω). Δεν ξέρω για πότε θα το (ξανα)πάρω απόφαση να ανέβω Αθήνα καμιά Δευτεριάτικη Δε-λερα. Νιώθω πολύ άβολα και απειλητικά εκεί στα πάνω μέρη και δε μπορώ...


Ελα εσύ Χανιά!!!
Θα περάσουμε πολύ στριφτερά σου λέω!!!
:a2: :a51: :a2: :a51: :a2: :a51: :a2: :a51:

nassosxlvbros
27/03/2007, 07:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILLY FILTH
για ποιο λόγο υπάρχουνε;

Είμαι στον παράδρομο της Κηφισίας στο ύψος του ΥΓΕΙΑ. Σε ένα στενό βλέπω ένα SMART με μια γκόμενα μέσα. Τη βλέπω ότι με έχει δει και ξαφνικά αντί να σταματήσει (έχοντας ΣΤΟΠ) επιταχύνει για να μπει στον παράδρομο. Της κορνάρω και σταματάει. Δεν έχω καμιά διάθεση να της τα χώσω απλά να την κάνω να ευαισθητοποιηθεί. Αλλά, με το που κατεβάζει το παράθυρο μου λέει : "καλά δεν μπορούσες να σταματήσεις". Της λέω λοιπόν και εγώ :"το ΣΤΟΠ που είναι όσο το SMART δεν το είδες"
και αρχίζει τώρα αντί να πει ένα συγνώμη και να τελείωσουν όλα να μου λέει "δεν είσαι καλά" και "πολλά νεύρα έχεις" και τα παίρνω και εγώ και της τα χώνω ελαφρώς, αλλά δε χαμπάριαζε οπότε αφού δεν έβγαζα άκρη της ρίχνω ένα αι γ@μ@σου και σηκώνομαι και φεύγω.

Για το τελευταίο τώρα που είμαι ήρεμος καθισμένος στο γραφείο μου δεν είμαι και πολύ περήφανος αλλά όχι μόνο δεν είπε ένα συγγνώμη, αλλά μου πουλούσε και τσαμπουκά.

Για αυτό και εγώ ρωτάω : τι σκατά πληρώνουμε για ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΗΜΑΝΣΗΣ αφού πάνω από το 50% των οδηγών τις έχουνε χεσμένες.

ποιο 50%?αστειευεσαι...κανείς δεν σταματαει στο στοπ.....αλλα δεν τοπαιξες σωστα στη κυρια καριεριστα με το σμαρτ....αντι για μπινελικι βγαζεις κινητο και τραβας τη πινακιδα η στυλο μολυβι και γραφεις...τοτε πλησιαζεις και της λες:Καλημερα σας,παραβιασατε στοπ.τον αλλο μηνα θα σου ερθει κληση με τις νεες τιμες ...να μαθεις να σεβεσαι τις πινακιδες...":wave2:

DimChios
27/03/2007, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
ποιο 50%?αστειευεσαι...κανείς δεν σταματαει στο στοπ.....αλλα δεν τοπαιξες σωστα στη κυρια καριεριστα με το σμαρτ....αντι για μπινελικι βγαζεις κινητο και τραβας τη πινακιδα η στυλο μολυβι και γραφεις...τοτε πλησιαζεις και της λες:Καλημερα σας,παραβιασατε στοπ.τον αλλο μηνα θα σου ερθει κληση με τις νεες τιμες ...να μαθεις να σεβεσαι τις πινακιδες...":wave2:


:eyepop:

ΜΕΓΑΛΕ ΚΑΙ Γ@ΜΩ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ!

ΕΓΡΑΨΕΣ!

ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ!!!






Πάω να βάλω μεγαλύτερη μνήμη στο κινητό... :D

Trickster
27/03/2007, 09:57
Τι πινακίδες εδώ τα κόκκινα τα παίρνουν αμπάριζα και όποιον πάρει ο χάρος.
Πριν 3 μέρες τράκαρε η αδερφή μου με μια που βγήκε από κόκκινο.
Η γκομενίτσα που την τράκαρε νέα οδηγός 3 εβδομάδων.
Βγαίνοντας από το αμάξι ύψωσε και την φωνή προκειμένου να βγεί από την δύσκολη θέση όταν ζήτησε εξηγήσεις η sister..

Αν ήταν μηχανή οέο θα θρηνούσαμε θύμα.. :mad: :mad:

Gandalf dr685sm
27/03/2007, 10:37
Το καλύτερο (αν μπορεί κανείς να πεί βιαιοπραγία ώς καλύτερο)ήταν στα ΜΕλίσσια πάνω στο γεφυράκι στην Πεντέλης, όπως πάς για το ΑΒ super market.

Κυράτσα με Alfa βγαίνει και κλείνει μια Busa, με αποτέλεσμα το παλικάρι να κάνει δύο τρία τρύκ για να μην πέσει. Περπατούσα λοιπόν και είχα όλη την ευκολία να δώ την συνέχεια ... πραγματική σκηνή όπου ο αναβάτης της Busa, σταματάει την κυρία, βάζοντας την μηχανή μπροστά.

Η τύπισα βγάζει μια γλώσσα μεγαλύτερη απο το αυτοκίνητο της, ενώ ο τύπος παρέμενε φαινομενικά ψύχραιμος. Την αμέσως επόμενη στιγμή , πέφτει μια σφαλιάρα που πρέπει να ακούστηκε ώς την Πεντέλη.

Ψύχραιμος καβαλάει την μηχανή και φεύγει. Η τύπισσα , έπαθε κρίση υστερίας κατόπιν βρίζοντας και φωνάζοντας αλλά το αποτέλεσμα είχε κριθεί πριν.


Φυσικά ούτε μυαλό είχε ούτε τίποτα απο όσο είδα για να πάρει πινακίδα μηχανής... δεν είναι δα και κάτι που περιμένεις ... να φάς σφαλιάρα στην μέση του δρόμου , που να κάνει και "πλατς"...

Ας πρόσεχε και ας μην τον "έκλεινε".



Gandalf

VANDA
27/03/2007, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Το καλύτερο (αν μπορεί κανείς να πεί βιαιοπραγία ώς καλύτερο)ήταν στα ΜΕλίσσια πάνω στο γεφυράκι στην Πεντέλης, όπως πάς για το ΑΒ super market.

Κυράτσα με Alfa βγαίνει και κλείνει μια Busa, με αποτέλεσμα το παλικάρι να κάνει δύο τρία τρύκ για να μην πέσει. Περπατούσα λοιπόν και είχα όλη την ευκολία να δώ την συνέχεια ... πραγματική σκηνή όπου ο αναβάτης της Busa, σταματάει την κυρία, βάζοντας την μηχανή μπροστά.

Η τύπισα βγάζει μια γλώσσα μεγαλύτερη απο το αυτοκίνητο της, ενώ ο τύπος παρέμενε φαινομενικά ψύχραιμος. Την αμέσως επόμενη στιγμή , πέφτει μια σφαλιάρα που πρέπει να ακούστηκε ώς την Πεντέλη.

Ψύχραιμος καβαλάει την μηχανή και φεύγει. Η τύπισσα , έπαθε κρίση υστερίας κατόπιν βρίζοντας και φωνάζοντας αλλά το αποτέλεσμα είχε κριθεί πριν.


Φυσικά ούτε μυαλό είχε ούτε τίποτα απο όσο είδα για να πάρει πινακίδα μηχανής... δεν είναι δα και κάτι που περιμένεις ... να φάς σφαλιάρα στην μέση του δρόμου , που να κάνει και "πλατς"...

Ας πρόσεχε και ας μην τον "έκλεινε".



Gandalf

Κρίμα ρε γμτ, δεν το πέτυχα. Κάθε μέρα περνάω από αυτό το.. γιοφύρι. Απίθανο σημείο, ό,τι να ναι κάθε μέρα με την κλίση του δρόμου, τα λεωφορεία, τα αυτοκίνητα που βγαίνουν από καθέτους..

sniper
27/03/2007, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
ποιο 50%?αστειευεσαι...κανείς δεν σταματαει στο στοπ.....αλλα δεν τοπαιξες σωστα στη κυρια καριεριστα με το σμαρτ....αντι για μπινελικι βγαζεις κινητο και τραβας τη πινακιδα η στυλο μολυβι και γραφεις...τοτε πλησιαζεις και της λες:Καλημερα σας,παραβιασατε στοπ.τον αλλο μηνα θα σου ερθει κληση με τις νεες τιμες ...να μαθεις να σεβεσαι τις πινακιδες...":wave2:

Kαι αν τύχεις σε κανένα όργανον της τάξεως σε μπουζουριάζει για αντιποίηση αρχής (σοβαρότατο αδίκημα) και πας δικαστήριο....

@μαγο : Εργω εξύβριση, σωματικές βλάβες κλπ κλπ κλπ κλπ...


Συμφωνώ ότι κάποιες φορές "έχουμε" δίκιο (όσο μπορουμε να έχουμε κινούμενοι με τις ταχύτητες που πάμε μέσα σε ΠΥΚΝΟκατοιμένες περιοχές) αλλά.... ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ;

TROOPER
31/03/2007, 02:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akefalos
Ρε φίλε καλά κάνουμε και πληρώνουμε.

Απλά εσύ είχες την ατυχία να πέσεις σε γυναίκα οδηγό.Και να φχαριστάς το θεό που δε μίλαγε και στο κινητό ταυτόχρονα και δεν πέρασε απο πάνω σου χωρίς να καταλάβει τίποτα...

ενω αμα επεφτε σε αντρα οδηγο ε???ε ρε κατι μαλακιες που διαβαζουμε!!!

TROOPER
31/03/2007, 02:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILLY FILTH
για ποιο λόγο υπάρχουνε;

Είμαι στον παράδρομο της Κηφισίας στο ύψος του ΥΓΕΙΑ. Σε ένα στενό βλέπω ένα SMART με μια γκόμενα μέσα. Τη βλέπω ότι με έχει δει και ξαφνικά αντί να σταματήσει (έχοντας ΣΤΟΠ) επιταχύνει για να μπει στον παράδρομο. Της κορνάρω και σταματάει. Δεν έχω καμιά διάθεση να της τα χώσω απλά να την κάνω να ευαισθητοποιηθεί. Αλλά, με το που κατεβάζει το παράθυρο μου λέει : "καλά δεν μπορούσες να σταματήσεις". Της λέω λοιπόν και εγώ :"το ΣΤΟΠ που είναι όσο το SMART δεν το είδες"
και αρχίζει τώρα αντί να πει ένα συγνώμη και να τελείωσουν όλα να μου λέει "δεν είσαι καλά" και "πολλά νεύρα έχεις" και τα παίρνω και εγώ και της τα χώνω ελαφρώς, αλλά δε χαμπάριαζε οπότε αφού δεν έβγαζα άκρη της ρίχνω ένα αι γ@μ@σου και σηκώνομαι και φεύγω.

Για το τελευταίο τώρα που είμαι ήρεμος καθισμένος στο γραφείο μου δεν είμαι και πολύ περήφανος αλλά όχι μόνο δεν είπε ένα συγγνώμη, αλλά μου πουλούσε και τσαμπουκά.

Για αυτό και εγώ ρωτάω : τι σκατά πληρώνουμε για ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΗΜΑΝΣΗΣ αφού πάνω από το 50% των οδηγών τις έχουνε χεσμένες.

καλα ρε βασιλη οταν σου πουλησε τσαμπουκα γιατι δε ξεκαβαλησες να πεσουν οι αυταρες??????

BILLY FILTH
31/03/2007, 11:38
είπαμε ρε μλκ ήταν κοπέλα. τσαμπουκάς εκεί δε μετράει.

άσε που αν δεν είχε κάνει μλκια και απλά την συναντούσα θα της κόρναρα για να της την "πέσω".

πολύ καλό κομμάτι υπό άλλες συνθήκες:rotflmao:

TROOPER
31/03/2007, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILLY FILTH
είπαμε ρε μλκ ήταν κοπέλα. τσαμπουκάς εκεί δε μετράει.

άσε που αν δεν είχε κάνει μλκια και απλά την συναντούσα θα της κόρναρα για να της την "πέσω".

πολύ καλό κομμάτι υπό άλλες συνθήκες:rotflmao:

ε τι να πω...επειδη λεει ειναι κοπελα δε μετραει τσαμπουκας...μα δε σου ειπα να τσαμπουκαλευτεις για να μετρησει.αλλα για να τη κανεις να σκεφτει περισσοτερο την επομενη φορα.και μετα της ζητας και το τηλεφωνο της:winka:

nassosxlvbros
31/03/2007, 20:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Το καλύτερο (αν μπορεί κανείς να πεί βιαιοπραγία ώς καλύτερο)ήταν στα ΜΕλίσσια πάνω στο γεφυράκι στην Πεντέλης, όπως πάς για το ΑΒ super market.

Κυράτσα με Alfa βγαίνει και κλείνει μια Busa, με αποτέλεσμα το παλικάρι να κάνει δύο τρία τρύκ για να μην πέσει. Περπατούσα λοιπόν και είχα όλη την ευκολία να δώ την συνέχεια ... πραγματική σκηνή όπου ο αναβάτης της Busa, σταματάει την κυρία, βάζοντας την μηχανή μπροστά.

Η τύπισα βγάζει μια γλώσσα μεγαλύτερη απο το αυτοκίνητο της, ενώ ο τύπος παρέμενε φαινομενικά ψύχραιμος. Την αμέσως επόμενη στιγμή , πέφτει μια σφαλιάρα που πρέπει να ακούστηκε ώς την Πεντέλη.

Ψύχραιμος καβαλάει την μηχανή και φεύγει. Η τύπισσα , έπαθε κρίση υστερίας κατόπιν βρίζοντας και φωνάζοντας αλλά το αποτέλεσμα είχε κριθεί πριν.


Φυσικά ούτε μυαλό είχε ούτε τίποτα απο όσο είδα για να πάρει πινακίδα μηχανής... δεν είναι δα και κάτι που περιμένεις ... να φάς σφαλιάρα στην μέση του δρόμου , που να κάνει και "πλατς"...

Ας πρόσεχε και ας μην τον "έκλεινε".



Gandalf

Ν'αγιασει το χερακι του!
Ν'αποκτήσει άλλα 100 άλογατα!
:beer:

:beer:

Akatanomastos
07/04/2007, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ε τι να πω...επειδη λεει ειναι κοπελα δε μετραει τσαμπουκας...μα δε σου ειπα να τσαμπουκαλευτεις για να μετρησει.αλλα για να τη κανεις να σκεφτει περισσοτερο την επομενη φορα.και μετα της ζητας και το τηλεφωνο της:winka:

afto pou xo katalavei genika(oxi mono stous dromous) einai, oti kanenas ama tou tin peis san agriantrhopos den prokete na skeftei perissotero tin alli fora kai pote tou.

thelei diplomatia, agapi kai proderm:lol:

opote i moni lisi mallon einai na rikseis ena kantili na sou figei i tsantila..

oso gia to tilefono den leei, giati ama desei to gliko ti tha lete sta paidia sas?

: i mana sas pige na me skotosei, alla telika mou esose ti zoi!!!!!:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

kai den ta mporo afta ta glikanalata:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Cpt. Haddock
07/04/2007, 17:57
Το αστείο με το ελλαδιστάν είναι οτι είμαστε η χώρα με τα περισσότερα STOP...

(ειδικά σε κουφά σημεία όπως εισόδους σε αυτοκινητόδρομο)

Όσοι έχετε πάει σε πόλες του εξωτερικού, θα έχετε δει οτι αφ' ενός δεν υπάρχουν πολλά στοπ (ισχύει το "εκ δεξιών") αφ' ετέρου χρησιμοποιείται κατα κόρον το σήμα παραχωρησης προτεραιότητας (το ανάποδο κίτρινο τρίγωνο, ή "yield").

Το στοπ δεν σημαίνει απλά παραχωρηση προτεραιότητας, σημαίνει ακινητοποίηση του οχήματος και έλεγχος.

Και φυσικά είναι αστείο οτι όσο πιο πολλά στοπ έχουμε τόσο πιο εύκολα τα παραβιάζουμε

:rotflmao:

Akatanomastos
08/04/2007, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

Όσοι έχετε πάει σε πόλες του εξωτερικού
:rotflmao:

den exo vrethei os odigos sto eksoteriko alla exo tin entiposi(diorthoste me an kano lathos) pos ektos tou oti den paizoun tooooosa stop iparxei kai kaliteri oratotita sta perissotera simeia

GATHAN
11/04/2007, 08:17
όπως λέει και ο Σταθάκης "στην Ελλάδα τα σήματα τα έχουμε για να βλέπουμε ποιος φταίει μετα..."

EVI
11/04/2007, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από GATHAN
όπως λέει και ο Σταθάκης "στην Ελλάδα τα σήματα τα έχουμε για να βλέπουμε ποιος φταίει μετα..."


+750

EVI
11/04/2007, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Kαι αν τύχεις σε κανένα όργανον της τάξεως σε μπουζουριάζει για αντιποίηση αρχής (σοβαρότατο αδίκημα) και πας δικαστήριο....

@μαγο : Εργω εξύβριση, σωματικές βλάβες κλπ κλπ κλπ κλπ...


Συμφωνώ ότι κάποιες φορές "έχουμε" δίκιο (όσο μπορουμε να έχουμε κινούμενοι με τις ταχύτητες που πάμε μέσα σε ΠΥΚΝΟκατοιμένες περιοχές) αλλά.... ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ;




+110 στροφαλο +100τροχο =>+210

ετσι ειναι

Ταξιδευτής
11/04/2007, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
Ν'αγιασει το χερακι του!
Ν'αποκτήσει άλλα 100 άλογατα!
:beer:

:beer:

+10000
Tεινω να συμφωνησω, γιατι μπορει να φταιει ΚΑΙ η νοοτροπια του "βαλε-σηματα-παντου" με συνεπεια ΟΛΟΙ στο τελος να τα αγνοουνε, αλλα μερικοι/ες εχουν αποθρασυνθει σε υπερτατο βαθμο.
Και -βριστε με αν θελετε- αλλα ρε παιδια, τις πιο πολλες υστεριες και τσαμπουκαλεματα τα βλεπω στο δρομο απο κοπελες/"κυρατσες".

Να αγιασει το χερι του λοιπον...

Εγω δυστυχως εχω χασει πασα ελπιδα... Ειναι μια ζουγκλα και προσπαθω να φυλαχτω απο παντου οδηγοντας προσεκτικα, και πολλες φορες εχω γλυτωσει απο αναλογες καταστασεις ακριβως γιατι τον ΠΕΡΙΜΕΝΩ οτι θα την κανει την βλακεια.

Ετσι εχω γινει πολυ κακος πλεον. Ο/Η καθε ανεγκεφαλη/ος που θα βγει απο ΣΤΟΠ η κοκκινο, η θα κανει οποιαδηποτε αλλη εγκληματικη παραβαση, καποια μερα θα την βρει απο ενα διερχομενο λεοφωρειο/φορτηγο/αυτοκινητο που θα τον/ην κοψει στα δυο και θα γλυτωσουμε απο την παρουσια του/της μια για παντα.

Μπορει να ακουγεται κακο, αλλα ευχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ σε ολους τους κοπανους/καφρους (ανεξαρτητως φυλλου) που κυκλοφορουν εκει εξω να δουν τα ραδικια αναποδα συντομα, γιατι μπορει αυριο να εχω εγω/εσυ/αυτος την κακοτυχια να βρεθουμε μπροστα τους.... :mad:

sober
11/04/2007, 11:24
Eμενα μια φορα πηγε να στριψει πανω μου μια κλωσσαρα με μια τζιπαρα και οταν σταματησα και την κοιταξα ανοιγει το παρα8υρο και μου κανει:-τι 8ες μωρη μ@λ@κισμενη??
Περιττο να πω πως για τα επομενα 5λεπτα εριξα τετοια βρισιδια που ακομα και νταλικιερης 8α κοκκινιζε αμα τα ακουγε - η τυπισσα εβριζε κι αυτη αλλα τελικα εφυγε μετα απο μια βασσιλικη μουτζα που εφαγε...Κα8ολου δεν το μετανιωσα που την εβρισα , μη σας πω οτι η8ελα κι αλλο...
Γενικως αμα ηταν αντρας 8α κωλωνα για τον απλουστατο λογο οτι δε με παιρνει...Μια αλλη φορα που εφταιγα (πηρα λιιιιιγο κα8ρεφτη:blush: ) ζητησα γονατιστη (!!!) χιλια συγγνωμη αλλα ο τυπος συνεχιζε να φωναζει ωσπου στο τελος δεν αντεξα και αρχισα να γκαριζω οτι στην τελικη ο δικος μου κα8ρεφτης ειχε χαλασει ενω ο δικος του δεν επα8ε τιποτα και να σταματησει επιτελους να φωναζει (ναι εκει δε βριστηκαμε απλα φωναζαμε) και οτι με επρηξε..Σας πληροφορω οτι με το που τσαμπουκαλευτηκα ο τυπος το βουλωσε κι ας ειμαι και κοπελα (γιατι με ειχε ανετα)

Συμπερασματα :
1.Οταν φταις...πρεπει να το βουλωνεις και να ζητας και μια συγγνωμη , δε βλαπτει...

2.Οταν δε φταις (και σε παιρνει)...και σε βριζουν κι απο πανω ε....εκει....ΤΑ ΔΙΝΕΙΣ ΟΛΑ!!!!

GATHAN
11/04/2007, 12:07
άκου κλωσάρα με τζιπάρα :lol: :lol:

εγώ πάντως δεν βρίζω ποτέ γυναίκες οδηγούς.
Δεν μου πάει ρε παιδί μου, ακόμα και αν κάνουνε μεγαλειώδη μ@λ@κία :rolleyes:

sober
11/04/2007, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από GATHAN
άκου κλωσάρα με τζιπάρα :lol: :lol:

εγώ πάντως δεν βρίζω ποτέ γυναίκες οδηγούς.
Δεν μου πάει ρε παιδί μου, ακόμα και αν κάνουνε μεγαλειώδη μ@λ@κία :rolleyes:


Εγω μπορω γιατι ειμαι, οποτε δε μου κανει καμια διαφορα....:winka: :winka:

GATHAN
11/04/2007, 12:28
έτσι ...μάλιστα ;)

DimChios
12/04/2007, 20:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Eμενα μια φορα πηγε να στριψει πανω μου μια κλωσσαρα με μια τζιπαρα και οταν σταματησα και την κοιταξα ανοιγει το παρα8υρο και μου κανει:-τι 8ες μωρη μ@λ@κισμενη??
Περιττο να πω πως για τα επομενα 5λεπτα εριξα τετοια βρισιδια που ακομα και νταλικιερης 8α κοκκινιζε αμα τα ακουγε - η τυπισσα εβριζε κι αυτη αλλα τελικα εφυγε μετα απο μια βασσιλικη μουτζα που εφαγε...Κα8ολου δεν το μετανιωσα που την εβρισα , μη σας πω οτι η8ελα κι αλλο...
Γενικως αμα ηταν αντρας 8α κωλωνα για τον απλουστατο λογο οτι δε με παιρνει...Μια αλλη φορα που εφταιγα (πηρα λιιιιιγο κα8ρεφτη:blush: ) ζητησα γονατιστη (!!!) χιλια συγγνωμη αλλα ο τυπος συνεχιζε να φωναζει ωσπου στο τελος δεν αντεξα και αρχισα να γκαριζω οτι στην τελικη ο δικος μου κα8ρεφτης ειχε χαλασει ενω ο δικος του δεν επα8ε τιποτα και να σταματησει επιτελους να φωναζει (ναι εκει δε βριστηκαμε απλα φωναζαμε) και οτι με επρηξε..Σας πληροφορω οτι με το που τσαμπουκαλευτηκα ο τυπος το βουλωσε κι ας ειμαι και κοπελα (γιατι με ειχε ανετα)

Συμπερασματα :
1.Οταν φταις...πρεπει να το βουλωνεις και να ζητας και μια συγγνωμη , δε βλαπτει...

2.Οταν δε φταις (και σε παιρνει)...και σε βριζουν κι απο πανω ε....εκει....ΤΑ ΔΙΝΕΙΣ ΟΛΑ!!!!



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μαλλί με μαλλί ΔΕΝ πιαστήκατε?

:look: :look:

vangelis 64
12/04/2007, 20:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μαλλί με μαλλί ΔΕΝ πιαστήκατε?

:look: :look:

Όχι ρε...άλλες με διεκδικούσαν:lol: :lol: :lol:

DimChios
12/04/2007, 20:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Όχι ρε...άλλες με διεκδικούσαν:lol: :lol: :lol:


Σιγά κοπέλα μου εσύ....το καλΤΣόν!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

vangelis 64
12/04/2007, 21:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Σιγά κοπέλα μου εσύ....το καλΤΣόν!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Τι;.......μού'φυγε κανας πόντος;

sober
13/04/2007, 10:13
:lol: :lol: :lol:
Συμφερει το κρανος σε τετοιου ειδους "αναμετρησεις"!!!!!Εγω 8α μπορω να ξεμαλλιασω....ενω εκεινη????:winka: :winka: :lol: :lol:

sergiosm
18/05/2007, 20:47
Όλα θέμα νοοτροπίας και αντίλληψης είναι.

Ακούστε πραγματικό σκηνικό στην πατρίδα μου (Χανιά):

Παπούς με αγροτικό παραβιάζει ΣΤΟΠ και παραλίγο να τρακάρει με οδηγό Ι.Χ., ακολουθεί ο εξής διάλογος:

οδηγός Ι.Χ. Ρε Παπού ΣΤΟΠ ΕΕΕ
παπούς: Ε ΚΑΙ ;;;

Nikoskazer2000
19/05/2007, 00:29
Καλά έχουμε και 'μεις κάααατι βοσκούς......:a31: :a31: :a016: