PDA

View Full Version : to nou sas!



azal
26/03/2007, 16:39
prin kati mines stin odo panormou ekei pou vriskode 2-3 magazia vradina dipla dipla me plisiasan kati typoi kai ksekinisan na mou lene gia ena filo tous pou einai sto nosokomeio kai eixe trakarei me mixani kai itan asxima eixe spasei kati spondilous mou elegan kai autoi poulousan kati imerologia gia na mazepsoun lefta gia tin ενγχειριση που θα εκανε στο εξωτερικο με τα πολλα επειδη ειμαι και μοτοσυκλετιστης τους εδωσα καποια λεφτα χωρισ να παρω ημερολογιο γιατι με πετυχαν στο ευαισθητο σημειο μου γιατι λιγο η πολυ ολοι ειχαμε καποιο φιλο στο νοσοκομειο απο μηχανη κατα καιρουσ δυστυχως.τελος παντων αφου τελειωνω με τα παιδια μπαινω σε ενα απο τα μαγαζια και πιανω συζητηση για τουσ τυπουσ που μιλαγα και τουσ εδωσα τα λεφτα και γυρνανε και μου λενε οτι οι τυποι απλα ειναι πρεζονια και εχουν σκαρφιστει εναν πιο ευκολο τροπο να σου παιρνουν λεφτα.δεν λεω τα παιδια μπορει να ειναι αρρωστα αλλα οχι να φτανουν σε τετοια σημεια οι τυποι γενικα ηταν πολυ τυχεροι που ειχαν φροντισει και ειχαν φυγει πριν προλαβω να βγω απο το μαγαζι μηπως και τους πετυχω αφοθ ειχα μαθει οτι ηταν junkies.αν καποιος τουσ πετυχει και τουσ παρει χαμπαρι τσακιστε τους! για αυτο λοιπον το νου σας!

kaps
26/03/2007, 22:08
welcome to the real side of life.

Lupo
26/03/2007, 22:48
:look:


Μπερδεύτηκα.....



Να τους τσακίσουμε,αλλά....


Επειδή πουλούσαν ημερολόγια?
Επειδή είπαν ψέματα για ποιο λόγο πουλούσαν τα ημερολόγια, αλλά στην ουσία απλά πουλούσαν ημερολόγια?
Επειδή είναι junkies και αντί να κλέψουν, ζητιανέψουν κτλ., πουλούσαν ημερολόγια?
Επειδή δεν πήρες το ημερολόγιο, επειδή εσύ το ζήτησες, και απλά τους έδωσες τα χρήματα από ευαισθησία, ενώ αυτοί πουλούσαν ημερολόγια?
Επειδή αν δεν ήταν junkies αλλά ήθελαν να πάνε πενταήμερη και έλεγαν ένα ψέμα για να πουλήσουν περισσότερα, θα ήταν μια χαρά?



Μπερδεύτηκα!
:look: :hypnotize


Υ.Γ. Πολλά ημερολόγια πωλούντε, για διάφορους ανούσιους λόγους, από διάφορες μερίδες ανθρώπων, με διαφορετικά ψεματάκια.
Ας μην τους τσακίσουμε όλους!


:wave2:

VanDiemen
26/03/2007, 23:21
Azal θα συμφωνήσω με τον Lupo και θα διαφωνήσω μαζί σου, ειδικά στο "οι τυποι γενικα ηταν πολυ τυχεροι που ειχαν φροντισει και ειχαν φυγει πριν προλαβω να βγω απο το μαγαζι μηπως και τους πετυχω".
Φίλε καταλαβαίνω την οργή σου, αλλά μετρίασέ την απέναντι σε άτομα, που ο εθισμός τους στα ναρκωτικά είναι τόσο δυνατός, που τους έχει οδηγήσει στο να καταλύσουν κάθε είδους "αρχή" και "πιστέυω". Καλύτερα ξέσπασε αυτή την οργή, σε ανθρωποειδή που παρκάρουν τη "μερτσεντέ" πάνω στη διάβαση ή μπροστά σε μπάρα διέλευσης αναπήρων.

OrEsTiS82
27/03/2007, 00:47
Επειδη ειμαι καθε μερα στην Πανορμου,τα παιδια που γραφεις παραπανω ειναι πρεζακια...
4 ατομα ειναι,ΕΙΝΑΙ ΛΑΜΩΓΙΑ και δουλευουν τον κοσμο.
ΠΡΟΣΟΧΗ...

tombell
27/03/2007, 08:51
Ίδια ακριβώς περίπτωση μου έτυχε στο Κολωνάκι, πριν μία εβδομάδα.

2 τύποι πουλούσαν συνταγές για κοκτέηλ (ή κάτι τέτοιο), για 2 φίλους τους που σπάσανε στη σπονδυλική τους στήλη και πρέπει να πάνε Ελβετία για εγχείριση.

Μπαμ κάνανε ότι την "ακούγανε"

Gandalf dr685sm
27/03/2007, 09:27
Αν εσένα σε κάνει να νιώθεις καλά , δίνοντας χρήματα σε κάποιον , επειδή στα ζητάει σαν ελεημοσύνη , ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ακόμα και αν είναι ψέμα.... τότε άστο να πάει.

Ούτως ή άλλως, είτε για παιδί που είχε πρόβλημα υγείας και είναι στο νοσοκομείο , είτε για εκείνους που βρήκαν τρόπο να πάρουν πρέζα, το θέμα είναι οτι εσύ ένιωσες καλά , και χωρίς να πάθει κανείς κακό.

Ίσως το μόνο πράγμα που θα με έκανε να νιώσω ασχήμα, είναι οτι το "βοήθημα" μου , είναι ενα μέσο για να φτάσουν αυτοί πιο κοντά στον θάνατο. Κρίμα ίσως , αλλά δεν μπορείς να γίνεσαι φύλακας για όλους.


Gandalf

SF
27/03/2007, 10:45
Ρε αζαλ, πάμε καλά; Γράφτηκες στο moto.gr για να μας πεις κάτι άσχετο, που μάλιστα συμβαίνει εδώ και πολλά χρόνια; Μήπως ήρθες πρόσφατα στην Ελλάδα; Και τέλος πάντων, να τσακίσουμε τα πρεζόνια; Δηλαδή τι πρόταση είναι αυτή; Να τους σκοτώνουμε ή απλά να τους δέρνουμε; Μόνοι ή με παρέα; Τέλος πάντων, εγώ προτιμώ αυτά τα πρεζόνια από τα άλλα που μου την πέφτουν ωμά για λεφτά, πόσο μάλλον από εκείνα που σε κλέβουν με θράσος ακόμα και στο Κολωνάκι!!

Είχαμε δεν είχαμε, πάλι για μοτοσυκλέτες μιλάμε! :rolleyes: :bawl: :rolleyes:

gloum
27/03/2007, 11:29
Ρε αληταρά μάλακα πρεζάκι τολμάς και πουλάς ημερολόγια να πάρεις την δόση σου αντί να κλέβεις?Θα σε τσακίσω....Πολύ ξύλο ρε παιδιά...όλοι van damme και Seagal γίναμε..Έλεος....

azal
27/03/2007, 17:51
ο μονος λογοσ που γραφτηκε το παραπανω μηνμα ειναι για να αποφυγει τουσ συγκεκριμενους τυπους καποιος που εχει αγνοια οπωσ ειχα εγω. χωρις να υπονοει τιποτα ΠΑΡΑΠΑΝΩ και χωρις να υποκινει τον κοσμο εναντια στα πρεζακια

Lupo
28/03/2007, 07:23
Κι εγώ,ο μόνος λόγος που απάντησα το παραπάνω ήταν απλά, γιατί διάβασα την δίκαια αγανάκτηση σου αλλά όπως είπα, το κάνουν πολλές κοινωνικές ομάδες, ενώ ελάχιστες είναι για πραγματικό λόγο.
Δεν κατάλαβα , γιατί το συγκεκριμενοποιήσαμε τόσο!:) Μπορεί να είμαι κι εγώ πολύ αντίθετος με την χρήση των ναρκωτικών, τόσο όσο και με την άδικη διάκριση.

Ήταν σαν να έλεγες:
Είχα πάει βόλτα στην Πεντέλη, και είδα ένα μηχανάκι σταματημένο, και τον αναβάτη του να κατουράει σε μια οικοδομή. Μετά έμαθα από φίλους ότι ήταν πρεζάκι που έκανε enduro.
Η οικοδομή δεν ήταν δικιά του. Έψαξα αλλά είχε φύγει!
:D


Όλα καλά, φίλε.
:beer: :beer: :beer:

SF
28/03/2007, 07:45
Ε, καλό θα ήταν να αποφεύγουμε τότε εκφράσεις τύπου "τσακίστε τους!" :rolleyes: