PDA

View Full Version : einai ontos skotostres



moutro83
28/03/2007, 01:45
an einai dunaton re paidia!mia etaireia san tin yamaha na vgalei kati tetoio!ti na po?exo apogoiteutei teleios!
Exo tin mixani enamisi xrono ki oso pernaei o kairos toso apogoiteuomai!
ekei pou nomiza oti ftaio ego,pire fazer ki enas filos edo kai 4 mines ki autos ta idia mou leei
Vevaia den mou exei vgalei kapoio provlima,alla auti i mixani oyte strivei,oute frenarei Exo ksenerrosei trela
Kalutera na perna ena monster!as imoun sunexeia sta sunergeia!tha imoun asfalis omos!tora den ksero otan tha pao volta an tha guriso!kano ton stauro mou!
den ksero an sumfoneite ki eseis pantos ego den ksanasxoloumai me tetoia pramata!I epomeni mixani mou tha einai sigoura buell!den ksaasxoloumai me iaponika!einai skotostres!
telospanton!apla ithela na ekfrasto!na po to parapono mou!

fantacid
28/03/2007, 02:24
τραβα παρε ενα buell NA BREIW THN YGEEIA SOY RE



[Ι] ΦΑΚ ΚΑΠΣ ΛΟΚ[/I]

lampros_fazer
28/03/2007, 02:27
Κι εγώ κάνω στο σταυρό μου με αυτά που λες..

1.ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ να φρενάρεις και 2.ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ να στρίβεις..
3. Πάρε Buell

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Δε μας λες και ποιο fazer έχεις..

moutro83
28/03/2007, 02:52
to fazer to 600 exo!kainourio to eixa parei!Esu exeis antitheti apopsi diladi?Apo pou evgales to sumperasma oti den ksero na frenaro kai na strivo?esu mporeis?Ki an nai pos?

THEOD
28/03/2007, 06:38
ότι έπρεπε...:a9: :a9: :a9: καιρό είχαμε να γελάσουμε... :a014: :a014: :a014:

Lupo
28/03/2007, 06:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
ότι έπρεπε...:a9: :a9: :a9: καιρό είχαμε να γελάσουμε... :a014: :a014: :a014:

Παίζει σήμερα δηλαδή, αυτό?????



Ωραία!
Ένα πενταράκι σελίδες τό'χει!
:lol: :lol:




:a014: :a33:

Respect
28/03/2007, 06:59
Προσωπική εμπειρία από Fazer δεν έχω, όμως αυτό το παράπονο το έχω ακούσει ξανά.

Ασφαλώς έχω ακούσει και το αντίθετο.

Θεωρώ όμως πως η τεχνολογία των μηχανών πλέον βρίσκεται σε πολύ υψηλό επίπεδο και το μόνο που χρειάζεται είναι να δέσει η χημεία μεταξύ αναβάτη και moto!

:wave2:

sniper
28/03/2007, 09:01
Tροχούς έχει το μηχανάκι; Λάστιχα;

Ε τότε και στρίβει και φρενάρει.....

Nostra
28/03/2007, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Ένα πενταράκι σελίδες τό'χει!

να σου βάλει ο γάιδαρος εκείνο πό 'χει...


:lol: :lol: :lol:


αν ψοφήσει σύντομα.... πάει για σβήσιμο...


αν είναι το θέμα της ημέρας πάει για διαμάχες...

el_hymador
28/03/2007, 09:57
Παρε Buell , αλλα μετα απο κανα τετραμηνο θα βγεις και θα λες ''ειναι οντως αναξιοπιστες''

:lol: :lol: :lol:

...παντως το fazer στριβει καλυτερα απο ολα τα Γιαπωνεζικα της κατηγοριας του(και ας εχω cbf...)

Nostra
28/03/2007, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Παρε Buell , αλλα μετα απο κανα τετραμηνο θα βγεις και θα λες ''ειναι οντως αναξιοπιστες''

:lol: :lol: :lol:

...παντως το fazer στριβει καλυτερα απο ολα τα Γιαπωνεζικα της κατηγοριας του(και ας εχω cbf...)

υπενθυμίζω πως στην κατηγορία του fazer από μεριάς honda είναι το hornet 600 και όχι το CBF...


:wave2: :wave2: :wave2:

Lupo
28/03/2007, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από moutro83
.....

Το fazer cup, γινόταν μόνο σε ευθείες, και σταματούσαν με αλεξίπτωτα?
:confused: :confused:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
να σου βάλει ο γάιδαρος εκείνο πό 'χει...


:lol: :lol: :lol: Τιμημένη ελληνική αγροτιά!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra

αν ψοφήσει σύντομα.... πάει για σβήσιμο...


αν είναι το θέμα της ημέρας πάει για διαμάχες...

Και όμως, ζεί!
:D

H.A.Balafoutre
28/03/2007, 10:18
Ο τίτλος είναι για τον φούτσο.

Και μόλις είδα σε πια μηχανή αφορά.....έπαθα πλάκα.

Κάνεις τεράστιο λάθος για το Fazer.

Ο τίτλος είναι εντελώς για τον φούτσο.

Nostra
28/03/2007, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Ο τίτλος είναι για τον φούτσο.


είπα να τον αλλάξω αλλά αντιτίθεται με το netiquette... :rolleyes:


όψομεν ως το απόγευμα για τη βιωσιμότητά του εντός της αυτής κατηγορίας...

Sabre
28/03/2007, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
υπενθυμίζω πως στην κατηγορία του fazer από μεριάς honda είναι το hornet 600 και όχι το CBF...


:wave2: :wave2: :wave2:

Εμάς να μας αφήσετε ύσηχους γιατί μια χαρά στρίβει και φρενάρει το σφιγκούνι μας και ουδεμία σχέση θέλουμε να έχουμε με το παρόν τόστ και τον δημιουργό του.

:lol: :lol: :wave2:

(μπάς και κρατηθεί το πόστ ζωντανό) :look:


:beer: :beer:

noble
28/03/2007, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από moutro83
an einai dunaton re paidia!mia etaireia san tin yamaha na vgalei kati tetoio!ti na po?exo apogoiteutei teleios!
Exo tin mixani enamisi xrono ki oso pernaei o kairos toso apogoiteuomai!
ekei pou nomiza oti ftaio ego,pire fazer ki enas filos edo kai 4 mines ki autos ta idia mou leei
Vevaia den mou exei vgalei kapoio provlima,alla auti i mixani oyte strivei,oute frenarei Exo ksenerrosei trela
Kalutera na perna ena monster!as imoun sunexeia sta sunergeia!tha imoun asfalis omos!tora den ksero otan tha pao volta an tha guriso!kano ton stauro mou!
den ksero an sumfoneite ki eseis pantos ego den ksanasxoloumai me tetoia pramata!I epomeni mixani mou tha einai sigoura buell!den ksaasxoloumai me iaponika!einai skotostres!
telospanton!apla ithela na ekfrasto!na po to parapono mou!



το χερι στη γκαζιερα ποιανου ειναι???:confused: :confused:

THEOD
28/03/2007, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra


αν ψοφήσει σύντομα.... πάει για σβήσιμο...


αν είναι το θέμα της ημέρας πάει για διαμάχες...

Όχι ρε παιδιά...μην το σβήσετε...λυπηθείτε μας...

Δεν τα βλέπεις αυτά κάθε μέρα... :a51: :rotflmao:

gloum
28/03/2007, 10:57
THEOD συμφωνώ μαζί σου..δεν πρέπει να κοπεί με τίποτα.Αυτό είναι ένα μύνημα από κάποιο άλλο κάθετο (όχι παράλληλο) σύμπαν που όλα συμβαίνουν αντίθετα.Τα fazer είναι βαρία δυσκίνητα,δεν στρίβουν και δεν φρενάρουν(και χαλαρά δεν έχουν και γκάζι) και τα Buell είναι ελαφρία εύκολα αξιόπιστα και πάνω απ'όλα αξίζουν τα λεφτά τους....:rotflmao: :rotflmao:


ΥΓ:moutro83..Mιλάς για ένα από τα πιο εύκολα μηχανάκια που κυκλοφορούν.Στρίβουν μόνα τους.Ειλικρινά φίλε μου αν νιώθεις ότι δεν μπορείς να το στρίψεις τότε πραγματικά και χωρίς κανένα ίχνος ειρωνίας είσαι άσχετος.Και πάντα φιλικά..αν μετά το fazer πάρεις όπως λες Buell..εκεί θα το διαπιστώσεις ιδίοις όμασι...Πάνω απ'όλα πρόσεχε γιατί ειλικρινά είναι ζούγκλα εκεί εξώ και αν δεν ξέρεις να οδηγείς ακόμα και ένα απίστευτα φιλικό μηχανάκι όπως το fazer δεν μπορεί να σε σώζει διαρκώς...

Cpt. Haddock
28/03/2007, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
το χερι στη γκαζιερα ποιανου ειναι???:confused: :confused:

+1000000

makis206
28/03/2007, 11:08
Λαμπρο_Φέϊζερ στά'λεγα εγώ αλλά εσύυυυ...:o :o


:rotflmao: :rotflmao:

LIBYKOS
28/03/2007, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Λαμπρο_Φέϊζερ στά'λεγα εγώ αλλά εσύυυυ...:o :o


:rotflmao: :rotflmao:


Και όμως παιδιά δεν έκανε spam

έγραψε τη σχετική με το thread λέξη, φέϊζερ!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
28/03/2007, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από LIBYKOS
Και όμως παιδιά δεν έκανε spam
έγραψε τη σχετική με το thread λέξη, φέϊζερ!!!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ναι το δήλωσα κατηγορηματικά, σπαμ μόνο στις γενικές και τ'ανέκδοτα πλέον !

Και για να μην ξεφεύγουμε, Φέϊζερ !

:lol: :lol: :rotflmao:

moutro83
28/03/2007, 13:38
as upothesoume oti den ksero na odigo kai eimai asxetos!Omos pote den me exei prosperasei fazer 600!Oloi pane san kotes(toulaxiston autous pou exo petuxei ego kai pistepse me einai xiliades giati exei poulisei trela to fazer)!kai se ethniki tous exo prosperasei kai se strofes opos pros sounio!Kai se strofes den exo dei allo fazer na plafiazei opos ego,mporoun na sto epivevaiosoun kai filoi mou!An ego eimai asxetos oi xiliades alloi ti einai tote?Poso mallon mes stin vroxi!oi perissoteroi me fazer pane pio arga kai apo papi!Giati arage?Apla eftiaksa auto to post giati exo suzitisei me arketa atoma pou exoun fazer kai OLA itan apogoiteumena!Logiko na uparxei kai i antitheti apopsi!to sevomai!

Nostra
28/03/2007, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από moutro83
as upothesoume oti den ksero na odigo kai eimai asxetos!Omos pote den me exei prosperasei fazer 600!Oloi pane san kotes(toulaxiston autous pou exo petuxei ego kai pistepse me einai xiliades giati exei poulisei trela to fazer)!kai se ethniki tous exo prosperasei kai se strofes opos pros sounio!Kai se strofes den exo dei allo fazer na plafiazei opos ego,mporoun na sto epivevaiosoun kai filoi mou!An ego eimai asxetos oi xiliades alloi ti einai tote?Poso mallon mes stin vroxi!oi perissoteroi me fazer pane pio arga kai apo papi!Giati arage?Apla eftiaksa auto to post giati exo suzitisei me arketa atoma pou exoun fazer kai OLA itan apogoiteumena!Logiko na uparxei kai i antitheti apopsi!to sevomai!


από όσα λίγα καταλαβαίνω θες να πεις ότι το fazer το τελίκιασες, το τελείωσες, δεν έχει άλλο να σου δώσει ως μηχανάκι και για αυτό τα λες...

αν όντως είναι έτσι, τότε πολύ απλά δώστο και πάρε ένα άλλο μηχανάκι που να σε κεντρίζει για τα παραπάνω που ψάχνεις...

:wave2: :wave2: :wave2:

noble
28/03/2007, 13:54
as upothesoume oti den ksero na odigo kai eimai asxetos!Omos pote den me exei prosperasei fazer 600!Oloi pane san kotes(toulaxiston autous pou exo petuxei ego kai pistepse me einai xiliades giati exei poulisei trela to fazer)!kai se ethniki tous exo prosperasei kai se strofes opos pros sounio!Kai se strofes den exo dei allo fazer na plafiazei opos ego,mporoun na sto epivevaiosoun kai filoi mou!An ego eimai asxetos oi xiliades alloi ti einai tote?Poso mallon mes stin vroxi
:a18: :a20:

χιλιαδες??:smokin:
και τι παραπανω θελεις?να πεταξεις?:confused:
στο ξαναλεω γιατι μαλλον δεν το καταλαβες...δεν προσπερναει το μηχανακι σου στις στροφες,ΕΣΥ προσπερνας!ουτε στη εθνικη πηγαινει σαν παλαβο ΕΣΥ πας :)
τωρα αν δεν νιωθεις ασφαλης,φτιαξε και 5 πραγματα,αναρτησεις,φρενα κτλ. και αν και παλι ειναι σκοτωστρα,πουλα το το ρημαδι!:lol:[

moutro83
28/03/2007, 14:09
Apla perimena kati kalutero!Mia kaluteri geometria kai kalutera frena!To monster to 620 px strivei molis tou peis kai otan frenareis sou vgainoun ta matia ekso!Eno me to fazer gia na stamatiseis theli prospatheia ki empeiria!Emena den itan i proti mou mixani kai to sunithisa kapos!o filos mou pou tin pire prin ligous mines pantos exei apogoiteutei!fovatai polu!Kai me suzitiseis pou exo kanei me diafora atoma kai polu pio empeira apo mena exoume kataliksei oti ta ducati kai ta buell exoun tin kaluteri geometria!Me to fazer se kleistes strofes kai diadromes dusanasxeteis!apla tha ithela na matho apo do mesa an ki alloi exoun tin idia popsi me mena!

gloum
28/03/2007, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από moutro83
as upothesoume oti den ksero na odigo kai eimai asxetos!Omos pote den me exei prosperasei fazer 600!Oloi pane san kotes(toulaxiston autous pou exo petuxei ego kai pistepse me einai xiliades giati exei poulisei trela to fazer)!kai se ethniki tous exo prosperasei kai se strofes opos pros sounio!Kai se strofes den exo dei allo fazer na plafiazei opos ego,mporoun na sto epivevaiosoun kai filoi mou!An ego eimai asxetos oi xiliades alloi ti einai tote?Poso mallon mes stin vroxi!oi perissoteroi me fazer pane pio arga kai apo papi!Giati arage?Apla eftiaksa auto to post giati exo suzitisei me arketa atoma pou exoun fazer kai OLA itan apogoiteumena!Logiko na uparxei kai i antitheti apopsi!to sevomai!

Είσαι λίγο εμπαθής..Τέλος πάντων.Αν είσαι τόσο καλός ώστε να είσαι πάνω από τους χιλιάδες όντως πούλα το και πάρε κάποιο άλλο.Δεν διαφωνώ σε κάτι τέτοιο.Αλλά το να λες ότι το fazer δεν στρίβει δεν κάνει δεν ράνει είναι απλά λάθος.Ίσως εσύ να είσαι ένα κράμα Rossi και Doohan και να θες όντως υπερμηχάνημα να το στίψεις.Μακάρι ειλικρινά να είσαι.Αλλά όπως προαναφέρθηκε..ΕΣΥ πας το μηχανάκι.Αν νομίζεις ότι ένα τόσο φιλικό μηχανάκι είναι σκοτώστρα γιατί εσύ νομίζεις ότι είναι φυσιολογικό να ξύνεις γόνατο με 250 με γυμνό 600άρι στους ελληνικούς δρόμους ναι τότε πάω πάσσο..

Εγώ προσωπικά πάντως με το fz6 μου δεν πηγαίνω ποτέ τελικιασμένος και ποτέ δεν το "πλαφιάζω" όπως εσύ γιατί μου αρέσει η χαλαρή οδήγηση και συν τοις άλλοις ξέρω σε τι δρόμους οδηγάω. :wave2:

moutro83
28/03/2007, 14:24
Den eimai kanenas uperodigos!Kai eimai sigouros pos an eixame kaluterous dromous to fazer tha eixe polla na dosei akoma!Apla to to fazer to 600 itan oneiro zois!Kai me ton kairo arxise na me apogoiteuei!Mou les oti sou aresei i xalari odigisi!Ki emena arketes fores,alla pos na pas xalara afou kai arga na pigaineis an ginei kati mprosta sou tha palepseis kai tha katavaleis prospatheia na to stamatiseis!Kai gia na stripseis pali xalara pali thes prospatheia!Apla h yamaha eftiakse ena panemorfo mixanaki kai den to prosekse toso polu!As evaze ta frena kai to mprostino to r6 kai kalutero psalidi piso!edo oi italikes etaireis kai oi amerikanikes prosexoun polu tin leptomereia kai oti vazoun pano sta mixanakia tous!Kai as ta leme akriva!Giati gia na ftiakseis ena giaponeziko na pigainei opos auta thes na rikseis pano apo ta diplasia lefta!

gloum
28/03/2007, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από moutro83
pos na pas xalara afou kai arga na pigaineis an ginei kati mprosta sou tha palepseis kai tha katavaleis prospatheia na to stamatiseis!Kai gia na stripseis pali xalara pali thes prospatheia!

ρε φίλε μου επιμένω..σίγουρα οδηγάς fazer???Η αντίδρασή σου θα ήταν απόλυτα δικαιλογημένη αν οδηγούσες πριν από αυτό ένα moto gp που φρενάρει με την σκέψη και στρίβει σε κλάσματα δευτερολέπτου.Αν όχι τότε υπάρχουν δυο (αντικρουόμενα τινά)...1)Είσαι φοβερός οδηγός και πρέπει να πάρεις ένα moto gp επειγόντως να δείξεις τι ξέρεις 2)Δεν έχεις ιδέα που πάνε τα 4. Ότι λέω στο λέω απόλυτα φιλικά χωρίς ειρωνίες κλπ..Ναι το fazer δεν στρίβει τόσο καλά όσο το Monster (όχι τα πρώτα βέβαια..)Αλλά από αυτό στο να φτάσεις στο "δεν στρίβει είναι σκοτώστρα" έχεις παααααααααρα πολύ δρόμο..Αλήθεια..τι οδηγούσες πριν?

arxaios
28/03/2007, 14:41
Πολύ αμφιβάλλω όχι μόνο αν έχεις Fazer, αλλά και αν ακόμα έχεις καβαλήσει κάποιο ποτέ !!!!!!!!!
:confused: :confused: :confused:

ΑΝ είναι όπως τα λες ΠΟΥΛΑ ΤΟ και άντε να πάρεις BUELL :yuck: :yuck: :yuck: να ησυχάσουμε και εμείς που καβαλάμε τη μ@@@@@κία το Fazer !!!!!!!!!!!
Mαζί με τη χύτρα θα πάρεις δώρο και 2 τηγάνια Tefal !!!!!!!!!!!!

moutro83
28/03/2007, 14:55
Exo fazer!apo to mualo mou ta vgala auta?Eixa ena tsoper 250,meta ena cb 400 kai edo ki enamisi xrono to fazer!Apoti vlepo edo mesa sxedon oloi exoun tin antitheti gnomi apo mena!Tora pos me krinoun merikoi oti den ksero pou pane ta tessera den ksero!An kai suto to forum polloi exoun paraponethei gia ta frena tou fazer!Kai genika ola ta giaponezika autis tis seiras den diaferoun kai polu!To z750,to hornet kai to gsr!To idio kai to auto!Den parexoun kamia aisthisi tou mprostinou!An esas sas ikanopoiei xairomai!

Nostra
28/03/2007, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από moutro83
Exo fazer!apo to mualo mou ta vgala auta?Eixa ena tsoper 250,meta ena cb 400 kai edo ki enamisi xrono to fazer!Apoti vlepo edo mesa sxedon oloi exoun tin antitheti gnomi apo mena!Tora pos me krinoun merikoi oti den ksero pou pane ta tessera den ksero!An kai suto to forum polloi exoun paraponethei gia ta frena tou fazer!Kai genika ola ta giaponezika autis tis seiras den diaferoun kai polu!To z750,to hornet kai to gsr!To idio kai to auto!Den parexoun kamia aisthisi tou mprostinou!An esas sas ikanopoiei xairomai!


ρε μούτρο, είναι άλλο να πεις ότι...

"παίδες, έχω πρόβλημα με το μπροστινό του fazer και δε το αισθάνομαι σωστά, δε με ικανοποιεί κλπ..."


και άλλο να ανοίγεις ένα thread και να λες...

"όλα τα fazer είναι σκοτώστρες και πετάξτε τα... "


ε?

gloum
28/03/2007, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από moutro83
Exo fazer!apo to mualo mou ta vgala auta?Eixa ena tsoper 250,meta ena cb 400 kai edo ki enamisi xrono to fazer!Apoti vlepo edo mesa sxedon oloi exoun tin antitheti gnomi apo mena!Tora pos me krinoun merikoi oti den ksero pou pane ta tessera den ksero!An kai suto to forum polloi exoun paraponethei gia ta frena tou fazer!Kai genika ola ta giaponezika autis tis seiras den diaferoun kai polu!To z750,to hornet kai to gsr!To idio kai to auto!Den parexoun kamia aisthisi tou mprostinou!An esas sas ikanopoiei xairomai!

!.......................έχεις δηλαδή παράπονα από τα φρένα του gsr????????????????????????...παραιτούμαι..Πάω να παίξω μπάλα στην Ραφήνα.Φέυγοντας από πικέρμι έχω καμία 5αριά χιλιόμετρα μπροστά μου..Άραγε προλαβαίνω να φρενάρω?Χεχεχε...και επιμένω..πάντα φιλικά..Καλά μας χιλιόμετρα

sniper
28/03/2007, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
....

Άλλαξε φρένα, βάλε υψηλής και είσαι οκ!

........ :a5: :a5: :a5: :a029: :a029: :a029: :a029:

T.R.E
28/03/2007, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από moutro83
Exo fazer!apo to mualo mou ta vgala auta?Eixa ena tsoper 250,meta ena cb 400 kai edo ki enamisi xrono to fazer!Apoti vlepo edo mesa sxedon oloi exoun tin antitheti gnomi apo mena!Tora pos me krinoun merikoi oti den ksero pou pane ta tessera den ksero!An kai suto to forum polloi exoun paraponethei gia ta frena tou fazer!Kai genika ola ta giaponezika autis tis seiras den diaferoun kai polu!To z750,to hornet kai to gsr!To idio kai to auto!Den parexoun kamia aisthisi tou mprostinou!An esas sas ikanopoiei xairomai!

Απο την μικρη μου εμπειρια πανω σε FZ6 600 04 εχω να πω τα εξης:

1) Το Fazer δεν ειναι καθαροαιμο SS για να εχουμε τρελες απαιτησεις απο αποψη γεωμετριας κτλ...

Ειναι περισσοτερο all-rounder και σαν τετοιο πρεπει να κρινετε...

Το Buell αμα κοιταξεις λιγο τα γεωμετρικα χαρακτηριστικα θα καταλαβεις γιατι στριβει τοσο ευκολα...

2)Τα φρενα του κουραζονται γρηγορα,ενω δεν εχουν και το αρχικο αυτο δαγκωμα που εμπνεει εμπιστοσυνη στην σπορ οδηγηση,θελει λιγο πιεση στην μανετα παραπανω για να φρεναρει ικανο-ποιητικα,αλλα οχι οτι δεν φρεναρει και ειναι και σκοτωστρα,μην σαλταρουμε κιολας...

Εκτος απο σωληνακια υψηλης που χρειαζεται,αυτο το μοντελο εχει διπιστονες δαγκανες ενω τα προηγουμενα 4πιστονες που σαφως ηταν καλυτερες...

3)Για πιο σπορ οδηγηση εγω θα κατεβαζα λιγο το μπροστινο και ισως αλλαζα και το τιμονι,καθως η σχετικα ορθια θεση οδηγησης δεν βολευει (εμενα τουλαχιστον 1,75 υψος) για να βγαινεις στις στροφες...

Το τιμονι δλδ μου πεφτει λιγο μακρια...

Κατα τα αλλα το μηχανακι μου αρεσε σαν συμπεριφορα,προβλεψιμο και μια χαρα σε ολα του...
Αυτο που οδηγησα φοραει Pirelli Diablo μπρος-πισω,και καμια αλλη μετατροπη...


Σε καμια περιπτωση δεν μπορω να συμφωνησω με το σκοτωστρα....:nono: :nono: :nono: :wave2:

THEOD
28/03/2007, 15:58
Το ότι τα φρένα του FZ6 έχουν ένα θέμα, να το δεχτώ....Διπίστονες βλέπεις...Το είχα επισημάνει και εγώ όταν το είχα στην κατοχή μου...στις αρχικές σελίδες της κατηγορίας έχω γράψει τις εντυπώσεις μου και θα διαβάσεις σχετικά αν ψάξεις...

Τουλάχιστον η YAMAHA με άκουσε :a20: και στο καινούργιο FZ6-S2 ξαναφόρεσε τις παλιές-καλές τετραπίστονες της Sumitomo....

ΑΛΛΑ

1. Το ότι δεν έχουν την δύναμη των τετραπίστονων δεν είναι ΠΑΝΤΑ μειονέκτημα τουλάχιστον για την κατηγορία τιμής και χρήσης
2. Με τα σωληνάκια υψηλής βελτιώνονται σε σεβαστό βαθμό
3. Τα υπόλοιπα περί στριψίματος είναι μπούρδες...το μηχανάκι στρίβει το ίδιο και καλύτερα από οποιοδήποτε της κατηγορίας του...Το αν δεν σου φτάνει (χεράς όντως...) δεν είναι πρόβλημα της μηχανής αλλά λάθος επιλογής κατηγορίας μοτοσυκλέττας.
4. Το να χαρακτηριστεί "σκοτώστρα" είναι εντελώς ηλίθιο....Με τα νούμερα που έχει πουλήσει αν ήταν έτσι θα θρηνούσαμε χιλάδες νεκρούς αναβάτες Φέιζερ...
Και αν εμείς εδώ είμαστε υπερβολικοί ή προκατειλλημένοι ή οτιδήποτε άλο, πως εξηγείς το ότι σε ΚΑΝΕΝΑ τέστ, ΚΑΝΕΝΟΣ περιοδικού δεν έχουν αναφερθεί προβλήματα στο στρίψιμο της μηχανής - αντίθετα έχει αποσπάσει γενικά καλά σχόλια σε ότι και αν έχω διαβάσει....
5. Από την προηγούμενη εμπειρία σου με το 250 τσόπερ και το 400άρι έβγαλες τα συμπεράσματα ότι το Φέιζερ δεν στρίβει και δεν φρενάρει ???:eyepop:

sniper
28/03/2007, 16:14
Πότε θα σταματήσετε αυτή την ιστορία με τα σωληνάκια υψηλής;


ΠΟΤΕ και ΠΟΥΘΕΝΑ δεν φρέναρε ένα μηχανάκι καλύτερα επειδή και μόνο φόρεσε σωληνάκια υψηλής! Αλλού βοηθουν αυτά στο φρενάρισμα και σίγουρα όχι στην δύναμη του φρένου, παρά μόνο όταν ζεσταθουν τα υγρά!

KaTaNaS
28/03/2007, 16:19
file poulaw ena KTM που φρεναρει και στριβει σχεδον απο μονο του!

αν σε ενδιαφερει για ανταλλαγη με το φεϊζερ!

karamoto
28/03/2007, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από gloum
!.......................έχεις δηλαδή παράπονα από τα φρένα του gsr????????????????????????...παραιτούμαι..Πάω να παίξω μπάλα στην Ραφήνα.Φέυγοντας από πικέρμι έχω καμία 5αριά χιλιόμετρα μπροστά μου..Άραγε προλαβαίνω να φρενάρω?Χεχεχε...και επιμένω..πάντα φιλικά..Καλά μας χιλιόμετρα

Για το Fazer είχα διαβάσει σε τεστ ότι είναι ισάξια με αυτά των SS μιας-δύο γενιές πίσω. Τα SS πρίν 4 χρόνια δεν σταματούσαν?

Το GSR πάλι έχει τα καλύτερα φρένα που έχω δοκιμάσει. Και στρίβει καλυτερα από το Fazer αλλά πάλι το Fazer είναι εξαιρετικό. Μου κάνει εντύπωση που δεν σχολιάζεις τον κινητήρα. Γιαυτό πολλοί έχουν παράπονο. Αν εξαιρέσουμε αυτό όμως όλοι οι ιδιοκτήτες που ξέρω (αλλά και οι δοκιμαστές στα τεστ) το βρίσκουν πολύ καλό.

Βέβαια περί ορέξεως ουδείς λόγος. Για να καταλάβεις εμένα μου αρέσει το Vstrom. Τέτοια διαστροφή.


:beer:

Respect
28/03/2007, 19:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Πότε θα σταματήσετε αυτή την ιστορία με τα σωληνάκια υψηλής;


ΠΟΤΕ και ΠΟΥΘΕΝΑ δεν φρέναρε ένα μηχανάκι καλύτερα επειδή και μόνο φόρεσε σωληνάκια υψηλής! Αλλού βοηθουν αυτά στο φρενάρισμα και σίγουρα όχι στην δύναμη του φρένου, παρά μόνο όταν ζεσταθουν τα υγρά! Εκεί κατέληξα και εγώ και συμφωνώ μαζί σου. :beer:

lampros_fazer
28/03/2007, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από moutro83
to fazer to 600 exo!kainourio to eixa parei!Esu exeis antitheti apopsi diladi?Apo pou evgales to sumperasma oti den ksero na frenaro kai na strivo?esu mporeis?Ki an nai pos?
Ναι έχω αντίθετη άποψη όπως θα κατάλαβες..

Κάτσε,στην αρχή μας λες δεν στρίβει,δεν φρενάρει και είναι επικίνδυνο..Παρακάτω οτι το πλαγιάζεις όσο κανείς άλλος που έχεις δει στο δρόμο..Δυο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν..Η πήρες λάθος μηχανάκι για τις ανάγκες σου ή επαναλαμβάνω οτι δεν ξέρεις..

ΤΟ fz6 δεν έχει και τα καλύτερα φρένα όπως είπαν κι άλλοι,αλλά όχι οτι δεν φρενάρει!Και στρίβει..Και στα κλειστά κομμάτια,αν ξέρεις να το δουλεύεις σωστά ξυρίζει..

zephyr1
28/03/2007, 19:14
Και εγω δεχομαι ανταλλαγη.
Εχω ενα zephyr 750 που στριβει φρεναρει και..............καιει λαδια.:wacko:

:wave2:

H.A.Balafoutre
28/03/2007, 19:36
Πολύ μυστήριο πόστ.:confused:

Μα να μην πει τίποτα για την τρύπα στις μεσαίες:lol: και να έχει εξαντλήσει όλη την κουβέντα για τα φρένα, το στρήψιμο και τη γεωμετρία του Fazer?

Και τα BUELL που κολλάνε?

Άντε να συμφωνήσω πως με το ψαλίδι του GSR κι ένα USD εμπρός, θα ήταν σε συμφωνία με το απίστευτο πλαίσιο. Τα φρένα, ντάξει με γλύστρα είναι, αλλά γενικά για τα λεφτά του είναι πάρα πολύ καλή μηχανή κι ας μην έχει μοχλικό.

Και στο κάτω κάτω τι φταίει το Fazer και κάθε "Fazer", όταν μεγάλο ποσοστό αγοραστών αγοράζει μηχανή για 1002 άλλους λόγους εκτός από αυτόν που πραγματικά την θέλουν. Αλλά και πάλι δεν φταίνε οι αγοραστές.

Οι οικονομίες κλίμακας φταίνε που κατέστρεψαν τα 250άρια τα εντούρα/μοτάρ(ντ) και πηγαίνουμε κατευθείαν στα 600+c.c.

THEOD
28/03/2007, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Πότε θα σταματήσετε αυτή την ιστορία με τα σωληνάκια υψηλής;


ΠΟΤΕ και ΠΟΥΘΕΝΑ δεν φρέναρε ένα μηχανάκι καλύτερα επειδή και μόνο φόρεσε σωληνάκια υψηλής! Αλλού βοηθουν αυτά στο φρενάρισμα και σίγουρα όχι στην δύναμη του φρένου, παρά μόνο όταν ζεσταθουν τα υγρά!

Nα σε πω σκοπευτή... όντως η δύναμη των φρένων εξαρτάται από διάμετρο δίσκων, τρόμπα και έμβολα.
Στα περισσότερα όμως μηχανάκια οι φθηνές μαμά σωληνώσεις "μπαλονάρουν" στο δυνατό πάτημα και αφαιρούν κάποιο ποσοστό (μικρό ότα είναι καινούργια - μεγαλύτερο μόλις αρχίσουν και παλιώνουν) από την μεταφερόμενη μέσω των υγρών πίεση...
Η αντικατάσταση με μεταλλικά επιστρέφει πίσω αυτή την απώλεια και με αυτόν τον τρόπο ΟΝΤΩΣ η δύναμη αυξάνει...τόσο η πολύ καλύτερη αίσθηση, όσο και όπως έγραψες η αντοχή στην αύξηση της θερμοκρασίας συμβάλουν και αυτά στην γενικότερη αλλαγή-βελτίωση με την αντικατάσταση των σωληνώσεων...

Προσωπικές εμπειρίες από 2 φορές που έκανα την αλλαγή σε διαφορετικά μηχανάκια...:wave2:

periklisk
28/03/2007, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Nα σε πω σκοπευτή... όντως η δύναμη των φρένων εξαρτάται από διάμετρο δίσκων, τρόμπα και έμβολα.
Στα περισσότερα όμως μηχανάκια οι φθηνές μαμά σωληνώσεις "μπαλονάρουν" στο δυνατό πάτημα και αφαιρούν κάποιο ποσοστό (μικρό ότα είναι καινούργια - μεγαλύτερο μόλις αρχίσουν και παλιώνουν) από την μεταφερόμενη μέσω των υγρών πίεση...
Η αντικατάσταση με μεταλλικά επιστρέφει πίσω αυτή την απώλεια και με αυτόν τον τρόπο ΟΝΤΩΣ η δύναμη αυξάνει...τόσο η πολύ καλύτερη αίσθηση, όσο και όπως έγραψες η αντοχή στην αύξηση της θερμοκρασίας συμβάλουν και αυτά στην γενικότερη αλλαγή-βελτίωση με την αντικατάσταση των σωληνώσεων...

Προσωπικές εμπειρίες από 2 φορές που έκανα την αλλαγή σε διαφορετικά μηχανάκια...:wave2:

+1 σε αυτό

tolkmt-03
28/03/2007, 21:36
Μάλλον κάτι άλλο θέλει να τονίσει ο φίλος moutro83.Προφανώς το γεγονός ότι το fazer έχει πολύ δυνατό μοτέρ για τα περιφερειακά που το συνοδεύουν(φρένα,αναρτήσεις κλπ).
Εγώ έχω monster(695) το οποίο ανέφερε στο πρώτο του post και αντιλαμβάνομαι αυτό που λέει.Και κακώς που τον αρπάζετε όλοι από τα μούτρα επειδή είπε κάτι που ισχύει,έστω και αν υπερβάλλει λίγο.Δηλαδή αν μπει κάποιος και πει "έχω ξενερώσει με το monster γιατί είναι πολύ αργό σε σχέση με τα άλλα 600αρια " πρέπει να τον αρπάξω?Αφού έτσι είναι.Όπως έτσι είναι και η κατάσταση με το fazer.Θυμάμαι πριν πάρω το monster είχα κάνει τεστ το fazer και είχα πορωθεί με το μοτέρ του αλλά επίσης θυμάμαι ότι μου είχε μείνει πολύ χλυαρή εντύπωση από τα φρένα και απο αίσθηση.Αντιθέτως το monster έχει πολύ καλύτερη αίσθηση,ανωτέρου επιπέδου φρένα αλλά και πολύ λιγότερα γκάζια.¨Έτσι το βλέπω εγώ το θέμα και δεν θέλω να παρεξηγηθώ διότι μ'αρέσει πολύ το fazer....





....αλλά δεν είναι monster:P

THEOD
28/03/2007, 21:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από tolkmt-03
Μάλλον κάτι άλλο θέλει να τονίσει ο φίλος moutro83.Προφανώς το γεγονός ότι το fazer έχει πολύ δυνατό μοτέρ για τα περιφερειακά που το συνοδεύουν(φρένα,αναρτήσεις κλπ).




....


Καλά...πήγαινε πάρε ένα Φέιζερ και μετά φέρτο από δω να του κόψουμε καμμιά 20αριά άλογα ... :a9:

tolkmt-03
28/03/2007, 21:42
Ώριμη απάντηση,με αποστόμωσες...

:beer: :beer: :beer:

Akefalos
28/03/2007, 23:38
Πετάξτε τα όλα ρε σεις και πάρτε ένα Hornetaki να βρείτε την υγειά σας!!(όσο προλαβαίνετε μέχρι να έρθει η μούφα του 2007)

:D :D :D

lampros_fazer
29/03/2007, 01:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από tolkmt-03

Έχει διαφορά..Εσύ αναφέρεσαι σε αδυναμία που έχει το ίδιο το μηχανάκι..Από την άλλη,το μηχανάκι ΕΣΥ θα το φρενάρεις (είπαμε δεν είναι και τα αποτελεσματικότερα φρένα αλλά τη δουλειά τους τη κάνουν) και ΕΣΥ θα το στρίψεις..

Είναι άλλο να έλεγε θα μπορούσε να είχε λίγο καλύτερα φρένα (σαν του '03),κι άλλο το δεν φρενάρει-είναι επικινδυνο-τα γιαπωνέζικα είναι σκοτώστρες..

gloum
29/03/2007, 10:36
Για όποιον ενδιαφέρεται πάντως τελικά κατάφερα να φρενάρω μέχρι τιν Ραφήνα:wave2:

H.A.Balafoutre
29/03/2007, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από tolkmt-03
Μάλλον κάτι άλλο θέλει να τονίσει ο φίλος moutro83.Προφανώς το γεγονός ότι το fazer έχει πολύ δυνατό μοτέρ για τα περιφερειακά που το συνοδεύουν(φρένα,αναρτήσεις κλπ).
Εγώ έχω monster(695) το οποίο ανέφερε στο πρώτο του post και αντιλαμβάνομαι αυτό που λέει.Και κακώς που τον αρπάζετε όλοι από τα μούτρα επειδή είπε κάτι που ισχύει,έστω και αν υπερβάλλει λίγο.Δηλαδή αν μπει κάποιος και πει "έχω ξενερώσει με το monster γιατί είναι πολύ αργό σε σχέση με τα άλλα 600αρια " πρέπει να τον αρπάξω?Αφού έτσι είναι.Όπως έτσι είναι και η κατάσταση με το fazer.Θυμάμαι πριν πάρω το monster είχα κάνει τεστ το fazer και είχα πορωθεί με το μοτέρ του αλλά επίσης θυμάμαι ότι μου είχε μείνει πολύ χλυαρή εντύπωση από τα φρένα και απο αίσθηση.Αντιθέτως το monster έχει πολύ καλύτερη αίσθηση,ανωτέρου επιπέδου φρένα αλλά και πολύ λιγότερα γκάζια.¨Έτσι το βλέπω εγώ το θέμα και δεν θέλω να παρεξηγηθώ διότι μ'αρέσει πολύ το fazer....





....αλλά δεν είναι monster:P

Πολύ άκυρο αυτό.

Κι εμένα ήταν πρώτη μηχανή το Fazer και δεν ήξερα να καβαλάω μηχανή. Τα βασικά ήξερα να ξεκινάω με συμπλέκτη. Και σε καμία των περιπτώσεων δεν είναι αυτό που λες ή υποθέτεις ότι εννοεί αυτή η μηχανή.

Το Fazer μπορεί να γυρνάει και στο 1,35 στα Σέρρας με οδηγό που είναι προπονημένος και ξέρει να οδηγάει, όχι να είναι αγωνιζόμενος. Ένας καθημερινός άνθρωπος αλλά με όρεξη. Έστω και με υψηλης και με άλλα τακάκια και λάστιχα φυσικά. Αλλά αυτό είναι ελάχιστο κόστος και δεν είναι άξιο λόγου για τα φρένα. Ακόμη και πρωτάρης δεν συνάντησα πρόβλημα με τα φρένα, ποτέ και πουθενά.

Ούτε από τον κινητήρα είχα κάποια δυσκολία.

Ας μας πει λίγο ο φίλος, πόσα χιλιόμετρα έχει κάνει και σε τι συνθήκες στον ενάμιση χρόνο που το έχει.

Δεν είναι ότι τρελάνομαι να υπερασπιστώ το Fazer, περισσότερο στο "Είναι σκοτώστρα?" απαντάω, που δεν είναι λιγότερο ή περισσότερο από κάθε άλλη με αναβάτη που δεν ξέρει τι να περιμένει από την εκάστοτε "σκοτώστρα" παρά να μην ξέρει να καβαλάει.

moutro83
29/03/2007, 10:49
isos o titlos mou itan kapos apotomos!Alla fantazomoun oti tha ginomoun katanoitos!genika se tetoia themata otan leme oti den kanei kati ennooume den to kanei sosta kai me ton kalutero tropo!Opote legontas den strivei kai den frenarei auto ennoousa!
Skeptomenos omos suneirmika otan mia mixani den stribei opos prepei kai den frenarei opos prepei einai polu eipkinduni!ara vgaineinto sumperasma oti einai skotostra!
Alla gia peite mou eseis an itan sovari etaireia i yamaha giati na valei dipistones dagkanes?Yparxei kapoios logos?Se ti voithaei?
Kai to paidi me tin monster tin 695 epiase to skeptiko mou!einai dunaton me moter 98 alogon na exei tetoia frena?98 aloga alles etaireies vazoun se xiliaria kai tous forane pano xruses seires tis brebmpo kai tetoia analoga perifereiaka!Kai i athina den einai fazer cup!xreiazetai ana pasa stigmi polu kala frena kai polu kalous eligmous!Ara pos en einai skotostra!Giaauto ston dromo ta perissotera fazer pane arga!Kai oxi mono stin athina alla kai se ethnikes kai se strofilikia!
Tora enas filos eipe giati den anaferomai stis adunamies tou moter!Apla epikentrothika sto thema tis asfaleias!
Kapoios eipe gia ta periodika oti to vgazoun to kalutero tis katigorias tou!To ksero!akoma exo to teuxos martiou tou 2005 tou motorbike pou eixe to fazer proto kai to ducati to s2r to 800 teleutaio!Kai sigoura oloi kseroume oti ta periodika polles fores plironontai apo ties etaireis gia na grafoun oti theloun!
kai gia na leme ta pramata me to onoma tous kai solinakia upsilis kai tetrapistones dagkanes na valeis tha deis mono mia kapoia diafora!Gia na frenarei mia mixani den theli mono arista frena alla kai geometria oste na sumperiferetai sosta kai na odigas apolaustika!

gloum
29/03/2007, 10:57
Και επιμένω πως με τα λόγια σου μου δίνεις δύο παντελώς αντικρουόμενες απόψεις

1)Είσαι απιστευτος οδηγός οπότε όντως το fazer σου φαίνεται μάπα.Μαγκία σου ειλικρινά
2)Είσαι τραγικός οδηγός και ένα τόσο φιλικό μηχανάκι σου φαίνεται επικίνδυνο.

Τι είσαι δεν το ξέρω.Απλά να ξέρεις το εξής.Λες ότι κανεις δεν πηγαίνει και δεν στρίβει όπως εσύ..Μήπως εσύ νομίζεις ότι η Αθήνα είναι fazer cup?Και για να σου λύσω την απορία..Στην Αθήνα(και επέκταση σε όλη την Ελλάδα με ελάχιστες εξαιρέσεις) με τους δρόμους γυαλί χωρίς να το καταλαβαίνεις οι διπίστονες σε έχουν σώσει..Ναι σίγουρα τετραπίστονες θα ήταν πολύ πιο καλές δεν διαφωνούμε..Αλλά σκέψου όλους τους παράγοντες...Και κάτι τελευταίο και θα επαναλάβω ΧΩΡΙΣ ειρωνία..Η μανέντα του μπροστινού φρένου στο fazer ρυθμίζεται σε 5 θέσεις..Τις έχεις δοκιμάσει όλες?Μπορεί όντως να μην ταιριάζει η ρύθμιση που έχεις κάνει στον τρόπο οδήγησής σου

moutro83
29/03/2007, 11:01
a exo kanei 17586 se diadromes entos polis mera kai nuxta,se mikres eksormisoules mexri sounio marathona ,xalkida , oropo kai korintho kai tetoia kai se taksidia mexri lamia, giannena(ki apo agrinio kai apo metsovo) kai mia fora mexri thesalloniki!Pantos emena ens filos pou tin pire prin ligous mines kai itan i proti tou mixani entuposiastike me to gkazi,alla exei trela parapona apo ta frena ki apo ton tropo pou strivei i mixani

moutro83
29/03/2007, 11:06
file gloum sosti i paratirisi sou!den exo dokimasei stis alles theseis pou ruthmizetai i maneta!pisteua pos tha evlepa diafora se aisthisi kai oxi se apotelesma!tha to dokimaso omos!euxaristo polu!Kai me to oti oi dipistones me exoun sosei ennoeis oti den mplokaroun oso oi tetrapistones?pantos to piso me to nissin pou foraei mplokarei gia tin plaka

gloum
29/03/2007, 11:20
Η δύναμη των φρένων παραμένει ίδια.Η αίσθηση σου αλλάζει όμως παντελώς όταν αλλάζεις θέση στην μανέτα.Μπορεί να έχεις συνηθήσει να πατάς πχ πολύ την μανέτα για να ασκήσεις δύναμη η από την άλλη να την πατάς ελάχιστα..Από εσένα εξαρτάται.Οι διπίστονες όντας πιο αδύναμες δεν μπλοκάρουν τόσο έυκολα.Στο Ελλαδιστάν μας είναι μεγάλο πλεονέκτημα αυτό..Αλλά έχω δύο απορίες..
1)Το μηχανάκι σου δεν το έψαξες?Περίεργο που δεν ήξερες ότι ρυθμίζεται η μανέτα.Για να το κάνεις την τραβάς προς τα έξω,αντίθετα από το πως την πατάς να φρενάρεις και γυρίζεις την ροδέλα
2)Το πίσω το fazer μπλοκάρει????Από πότε???Πρέπει να το πατήσεις τέρμα κάτω πολυ δυνατά για να μπλοκάρει...

moutro83
29/03/2007, 11:25
a na apantiso kai ston theod!to oti den strivei kai den frenarei kala to fazer den to vgala apo to cb to 400!ola auta tin idia filosofia exoun!To teliko sumperasma vgike apo test ride sto monster kai to triumph tiger alla kai apo mia volta pou eixa parei to adventure to 950 apo enan filo!Kai tsatizomai me ton eauto mou pou theorousa oti ta europaika den einai kala!As eixe to fazer 1500 euro parapano!ti na kanoume?alla stin iaponia tous endiaferei mono to emporio kai na auksisoun tis poliseis!Gi auto vgazoun mixanes tou sorou!Na tis pairnoun oloi kai na nomizoun oti exoun sovari mixani!Kai min to les oti den thrinoume thumata me fazer!Giati 2 atoma exoun skotothei!Apla den einai xiliades giati oi perissoteroi tin exoun psiliastei tin douleia kai pane arga!

moutro83
29/03/2007, 11:27
Oxi iksera oti rutmizetai i maneta apla den to skeftika!tha to dokimaso omos gia na vgalo sumperasmata

Sabre
29/03/2007, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από moutro83
isos o titlos mou itan kapos apotomos!Alla fantazomoun oti tha ginomoun katanoitos!genika se tetoia themata otan leme oti den kanei kati ennooume den to kanei sosta kai me ton kalutero tropo!Opote legontas den strivei kai den frenarei auto ennoousa!
Skeptomenos omos suneirmika otan mia mixani den stribei opos prepei kai den frenarei opos prepei einai polu eipkinduni!ara vgaineinto sumperasma oti einai skotostra!
Alla gia peite mou eseis an itan sovari etaireia i yamaha giati na valei dipistones dagkanes?Yparxei kapoios logos?Se ti voithaei?
Kai to paidi me tin monster tin 695 epiase to skeptiko mou!einai dunaton me moter 98 alogon na exei tetoia frena?98 aloga alles etaireies vazoun se xiliaria kai tous forane pano xruses seires tis brebmpo kai tetoia analoga perifereiaka!Kai i athina den einai fazer cup!xreiazetai ana pasa stigmi polu kala frena kai polu kalous eligmous!Ara pos en einai skotostra!Giaauto ston dromo ta perissotera fazer pane arga!Kai oxi mono stin athina alla kai se ethnikes kai se strofilikia!
Tora enas filos eipe giati den anaferomai stis adunamies tou moter!Apla epikentrothika sto thema tis asfaleias!
Kapoios eipe gia ta periodika oti to vgazoun to kalutero tis katigorias tou!To ksero!akoma exo to teuxos martiou tou 2005 tou motorbike pou eixe to fazer proto kai to ducati to s2r to 800 teleutaio!Kai sigoura oloi kseroume oti ta periodika polles fores plironontai apo ties etaireis gia na grafoun oti theloun!
kai gia na leme ta pramata me to onoma tous kai solinakia upsilis kai tetrapistones dagkanes na valeis tha deis mono mia kapoia diafora!Gia na frenarei mia mixani den theli mono arista frena alla kai geometria oste na sumperiferetai sosta kai na odigas apolaustika!

A) Αν ήθελες χρυσές σειρές brembo και τετραπίστονες σκάσε +3.000 χιλ και πάρε κάτι άλλο.Αυτό ισχύει για όλα τις μηχανές που με περιορισμένο budget προσπαθούν να καλύψουν πολλούς τομείς (ταξίδι/γρήγορη βόλτα/κίνηση εντός πόλης κλπ)
Β)Αν τα fazer πάνε αργά δέν φταίνε η μηχανές...ψάξε στον όρο Αποκοπή άνω άκρων
Γ) Το fazer έχει διαμάντι πλαίσιο και σπόρ γεωμετρία.Τι να πούμε και εμείς με το μονής ραχοκοκαλιάς?
Ολα είναι θέμα κόστους φίλε...Οτι δίνεις παίρνεις...Δλδ με 6000-7000 χιλιάρικα τι νόμιζες ότι πήρες? GSXRRRRRRRRR 1000? Αμα θές απόλυτες επιδόσεις και τρελά κρατήματα με τετραπίστονες / ρυθμιζόμενες αναρτήσεις / της παναγιάς τα μάτια δλδ...

14.995 χλιαρικάκια και το το πρόβλημα σου τέλος.

Εντελός μα εντελός φιλικά ένα απαίσιος και μισητός Χοντάκιας

sapila racing
29/03/2007, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από moutro83
file gloum sosti i paratirisi sou!den exo dokimasei stis alles theseis pou ruthmizetai i maneta!pisteua pos tha evlepa diafora se aisthisi kai oxi se apotelesma!tha to dokimaso omos!euxaristo polu!Kai me to oti oi dipistones me exoun sosei ennoeis oti den mplokaroun oso oi tetrapistones?pantos to piso me to nissin pou foraei mplokarei gia tin plaka

Φίλε μου το όνειρό σου ηταν το FZ6???
Δεν ήξερες οτι το μηχανάκι εχει low budget αναρτήσεις και φρένα και ψαλίδι και γενικώς???
Αν ειχε αλουμινένιο ψαλίδι, τετραπίστονες δαγκάνες και άλλο μπροστινό θα έκανε 2000 παραπάνω, αλλά τότε θα σου φαινόταν ακριβό...

Και δεν εχεις αλλάξει ποτέ την ρύθμιση της μανέτας? :confused:

Και τους περνας όλους?
Μπράβο σου, αλλά να ξέρεις οτι τα βασικά προβλήματα στο μηχανάκι σου είναι το μοτέρ που δεν του ταιριάζει αφού ειναι ψόφιο χαμηλά και τρελλαίνεται ψηλά και το δευτερο είναι ο οδηγός του :smokin:

gloum
29/03/2007, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από moutro83
2 atoma exoun skotothei!Apla den einai xiliades giati oi perissoteroi tin exoun psiliastei tin douleia kai pane arga!

Πώπω σε παρακαλώ μην λες τέτοια επιχειρήματα μου σηκώνετε η τρίχα..Δεν έχουν σκοτωθεί γιατί τα μηχανάκια τους είναι σκοτώστρες και επειδή το έχουν ψιλιαστεί πηγαίνουν αργά..απαπαπαπα.Μου θυμίζει το επιχείρημα Ο Παναθηναικός νίκησε την Γιουβέντους και έχασε από τον Εργοτέλη,άρα ο Εργοτέλης είναι καλύτερος από την Γιουβέντους..Ίδιας (παντελούς έλειψης) λογικής είναι και αυτό που είπες...Πάντως μετά από πολύ σκέψη βρήκα την λύση..

Ο κόσμος ψιλιάστηκε ότι τα fazer είναι σκοτώστρες άρα πηγαίνουν αργά.Εσύ όμως πηγαίνεις γρήγορα και στρίβεις τάπα.Αρα αναγκαστικά σε κάνει οδηγάρα..Αρα λογικό το fazer να μην σου κάνει για του δουλειά που θες (πχ στρίψιμο με 240?).Αρά εκεί είναι το πρόβλημα..Κοινώς..Στην χειρότερη να πάρεις hayabusa η zx-10..όλα τα άλλα παρα είναι μικρά...Πρόσεχε στον δρόμο φίλε μου γιατί μου δίνεις την εντύπωση του οδηγού που θέλει να πηγαίνει παντού τάπα..


ΑΑΑΑ και κάτι άλλο...Συνέκρινες το fazer με το monster και το tiger??...Με το Monster ok...Γνωστό μηχανάκι για την φοβερή συμπεριφορά του(γιαυτό πληρώνεις και τόσο μεγάλη τιμή για μηχανάκι με τεχνολογία δεκαετίας.....).Το tiger????ειλικρινά ΠΟΥ κολλάει??Και εμένα το παλίο μου DT ήταν αιώνες πιο ευέλικτο απο το fazer..και το gsxr..και βασικά ότι κυκλοφορεί στον δρόμο..Άρα όλα είναι δυσκίνητα???Απαπαπαπαπα:wave2:

stavrogin
29/03/2007, 11:44
Το οτι οι τετραπιστονες μπορει να σε ριξουν ισχυει και δεν ισχυει.Με mille ,κοντεψα να πεσω απο φρενα σε στενακι με 20χιλιομετρα.Αφου ειχα πλεον συνιθισει στις ασθενικες διπιστονες του Ζ ,που δε σε σωζει στην καμια στα ζορια.Αντιθετα στο brosaki 160kgr με καμια 60αρια αλογα (700cc) 2 δισκους ,τετραπιστονες και Tokiko (απο Rgv250) κι αργοτερα Νissin (απο gsxr1000) φρεναρα με ασφαλεια καταπληκτηκα.Αμετρητες γριες οφειλουν την ζωη τους στις τετραπιστονες.
Το Ζ (200kgr,100Hp) ουτε τα μισα δε μπορει να βαλει στο δρομο της πολης με ασφαλειa

Οποτε προσαρμοζεις το οδηγημα σου στην μηχανη που εχεις,και στο ρολο για τον οποιο την επελεξες, ηπια πραγματα

Lupo
29/03/2007, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Οποτε προσαρμοζεις το οδηγημα σου στην μηχανη που εχεις,και στο ρολο για τον οποιο την επελεξες, ηπια πραγματα

+1:wave2:

Ή αλλάζεις τα περιφεριακά, μετά από μελέτη ώστε να την φέρεις , το δυνατόν ασφαλέστερα, στα μέτρα και τα σταθμά σου..

Ή αλλάζεις μηχανάκι, με ίσως λίγο περισσότερη έρευνα, σύμφωνα με τις οδηγικές σου απαιτήσεις και ανάγκες.

:wave2:

stavrogin
29/03/2007, 11:52
quote:Αρχικά δημιουργήθηκε από moutro83
2 atoma exoun skotothei!Apla den einai xiliades giati oi perissoteroi tin exoun psiliastei tin douleia kai pane arga!



Νταξει μη τρελαθουμε που ειναι σκοτωστρα το Fazer.Εν Δυναμει ολα τα μηχανακια με 80+ ιππους μπορουν να θεωρηθουν σκοτωστρες αφου διακοσαριζουν και δε σταματανε φυσικα, αμα προκυψει το απροοπτο.Αλλα στη πολη, και SS na'χεις και 200ρισεις και γινει μαλακια ,δε σωνεσαι.

H.A.Balafoutre
29/03/2007, 14:02
Είναι σαν να λέμε....πώ πώ πώ γκάζι που έχει το άτιμοοοοο, αλλά πίνει και πολύ βενζίνη....τα άντερά του.:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl:

Εδώ που τα λέμε έχω και μια αγκύλωση στον δεξί καρπό.....

moutro83
29/03/2007, 15:00
den einai etsi!Den einai to idio!allo na sou troei merika euro parapano ki allo na theteis se kinduno tin somatiki sou akeraiotita!!Ki auto giati uparxoun kai mixanes(pou ki an theorisoume oti oles oi mixanes einai skotostres me tin euriteri ennoia) pou exoun polu kaluteri odigiki apolausi!Kai pragmatiki apolausi,auto pou zitas apo mia mixani!ki etsi eno mporei na exoun kai parapano gkazi apo to fazer na se voithoun na xairesai auto to gkazi ki oxi na min mporoun na vgaloun ta laoga sto dromo otan ki opote to zitiseis!kai na sou kanoun kai to frenarisma apolausi kai kathe eligmo!giati otan anoigeis to gkazi oles stetheres einai alla otan epivraduneis liges einai oi mixanes pou stamatoun EYTHEIA!EMENA VEVAI ME EXOUN KALUPSEI KAPOIA ATOMA POU EIPAN OTI EINAI LOGIKO!TI PARAPANO NA PERIMENO APO ENA LOW BUDGET MIXANAKI!

THEOD
29/03/2007, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από moutro83
den einai etsi!Den einai to idio!allo na sou troei merika euro parapano ki allo na theteis se kinduno tin somatiki sou akeraiotita!!



Δηλαδή ειλικρινά προσπαθείς να μας πείσεις ότι αγοράζοντας Φείζερ έθεσες σε κίνδυνο την σωματική σου ακεραιότητα ??? :eyepop:

Είπα να μην συνεχίσω γιατί κατάντησε χαζοχαρούμενο το θέμα, αλλά δεν μ'αφήνεις.... Ακόμα και αν έχεις κάπου ψήγματα δίκιου, χρησιμοποιώντας τέτοιες εκφράσεις απλά γίνεσαι γραφικός ....


Τι να πω τώρα πάνω σε αυτό... μάλλον ένα άλλο σπόρ όπως σκάκι,τάβλι, κλπ θα σου ταίριαζε περισσότερο... Φαντάζομαι ότι με αυτά θα νοιώθεις τουλάχιστον ασφαλής.... Σκέψου το...ποτέ δεν είναι αργά.... :wave2:

Lupo
29/03/2007, 15:54
Για να καταλάβω , δηλαδή.....


Πωλείται fazer???

:confused: :confused:

Αφού δεν σε ικανοποιεί, ενώ κάποιοι άλλοι το βρίσκουν τουλάχιστον βολικό.

H.A.Balafoutre
29/03/2007, 18:27
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω για τι πράγμα μιλάει.:confused: :confused: :confused:

Μήπως τη μηχανή δεν την αγόρασες καινούρια και έχει ένα σωρό προβλήματα και δεν μπορείς να βρείς άκρη με το μάστορα που την αγόρασες?

Γίνε πιο συγκεκριμένος? Διότι κι εγώ δεν το έχω πολύ καιρό (σχεδόν 2 χρόνια, 31500χλμ) και μέχρι στιγμής δεν διαπίστωσα τίποτα, τίποτα όμως από αυτά που λές.

Ή μηχανή να αλλάξεις, ή τρόπο οδήγησης.

SAM46
29/03/2007, 19:37
1 εικονα 1000 λεξεις!!!

και σε πληροφορω οτι δεν ειμαι ''χερας''


82490

arxaios
29/03/2007, 19:45
ΦΩΤΟΜΟΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αφού το μηχανάκι ΔΕΝ ΣΤΡΙΒΕΙ λεμεεεεεεεεεεεεεεεεε !!!!!!!!!!

Ρε 'συ moutro83 άμε αντράκι μου να πάρεις κανένα παπάκι και παράτα μας ............

stratospr
29/03/2007, 21:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από moutro83
...giati otan anoigeis to gkazi oles stetheres einai alla otan epivraduneis liges einai oi mixanes pou stamatoun EYTHEIA!

Αυτό κανένας δε το είδε...? Ρε παληκάρι, θες να μας πεις ότι οι περισσότερες μοτοσυκλέτες όταν φρενάρουν κάνουν ζικ-ζακ? Αν όταν εσύ φρενάρεις με το fazer έχεις την αίσθηση ότι δεν σταματάει ευθεία, τότε δυό πράγματα μπορεί να συμβαίνουν: ή έχει πρόβλημα το μηχανάκι σου (στραβό μπροστινό ή κάτι άλλο που σίγουρα θέλει κοίταγμα) ή δεν ξέρεις να φρενάρεις (τα χέρια στο τιμόνι πρέπει πάντα να είναι χαλαρά - αν σφίγγεις πολύ δυνατά το τιμόνι, ασυναίσθητα θα το στρίψεις προς κάποια κατεύθυνση).

Σίγουρα οι διπίστονες με γλύστρα είναι πιο αδύναμες απο τετραπίστονες, αλλά όχι και ότι δεν σταματάνε το fazer... Μην τρελαθούμε κιόλας...

yiagt
29/03/2007, 21:47
Νομίζω οτι αυτό που πρέπει να κρατήσουμε από το thread που άνοιξε ο φίλος moutro83 είναι..... η φώτο του sam!!
.
.
.
.
.
ΕΥΓΕ SAM46 :beer:

KaTaNaS
29/03/2007, 21:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από SAM46
και σε πληροφορω οτι δεν ειμαι ''χερας''


και σε πληροφορώ ότι έχεις και λάθος θέση σώματος!

ΜΠΟΥΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΑ :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:





(μη μου παρεξηγηθέις... έτσι; )

karamoto
29/03/2007, 22:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από SAM46
1 εικονα 1000 λεξεις!!!

και σε πληροφορω οτι δεν ειμαι ''χερας''

Κρίμα. Και το δικό σου ελάτωματικό;

Έχω δει και άλλα που πάνω στην στροφή παίρνουν φωτιά από την εσωτερική μεριά. Κυρίως σε πίστα. Δεν αντέχουν φαίνεται το ζόρι.

Και μετά σου λέει τα Γιαπωνέζικα είναι αξιόπιστα. Παπαριές.

petani
29/03/2007, 22:56
Ναι ρε παιδια ......πολυ ρημαδια μηχανακια αυτα τα fazer.........να το πουλησεις και να παρεις κατι αλλο καλυτερο.........ουτε στριβει.....ουτε φρεναρει.....ουτε κανει κατω απο 01:06 στα
Μεγαρα.....με μενα επανω του........γιατι με καποιον αλλο εκανε πιο κατω........χα.χα.χα........


82497

SAM46
30/03/2007, 01:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
και σε πληροφορώ ότι έχεις και λάθος θέση σώματος!

ΜΠΟΥΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΑ :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:





(μη μου παρεξηγηθέις... έτσι; )


αχ αυτες οι αιμοραιδες!!!!

Lupo
30/03/2007, 07:18
Μήπως να κάνεις κάποιες βελτιώσεις (http://www.youtube.com/watch?v=f0DPenyvomU&NR) στο fazer για να φρενάρεις ευθεία ?
:D
















:lol:

Nostra
30/03/2007, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από petani
Ναι ρε παιδια ......πολυ ρημαδια μηχανακια αυτα τα fazer.........να το πουλησεις και να παρεις κατι αλλο καλυτερο.........ουτε στριβει.....ουτε φρεναρει.....ουτε κανει κατω απο 01:06 στα
Μεγαρα.....με μενα επανω του........γιατι με καποιον αλλο εκανε πιο κατω........χα.χα.χα........

να κάνω μια ερώτηση χωρίς καθόλου δόση ειρωνείας?


το δεξί σου πόδι από γόνατο και κάτω είναι normal να βρίσκεται έτσι στη στροφή?


:confused:

petani
30/03/2007, 10:14
Χα.χα.χα.......μωρε ουτε το ποδι μου εινσι νορμαλ........μετατραυματικη αθριτιδα απο διαστρεμα στη μπαλλα........ουτε το μυαλο μου ειναι νορμαλ.............λογω καταγωγης...Κεφαλλονια..........
......και γενικως δεν ειμαι νορμαλ που καβαλαω τετοιο μηχανακι.........:beer: :beer: :beer:










Και λιγο πιο σοβαρα τωρα......οταν βαζεις το κεγαλι κατω για να κανεις χρονο ξεχνας οτιδηποτε εχει σχεση με στυλ-σωστο-λαθος κλπ κλπ......ειδικα με τετοια μηχανακι που εχουν καρατιμονα
λιγο δυσκολο.......αφηνεις τα φρενα και μπουκαρεις στην εισοδο.........:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sapila racing
30/03/2007, 10:40
petani είσαι superfast!!!! :wave2: 1.06 με το Fazer??? :eek:

Που ειναι τώρα το moutro83 ???

οεο? :rotflmao: :lol:

moutro83 has left the building :dizzy:

petani
30/03/2007, 10:50
Superfast.....????......χα.χα.χα.χα.......μπααααα......κουλατζα ειμαι.......μια φορα το εκανα............
....συνηθως 01:07-01:08 γυρναω...........οταν τρεχανε στο ΥΑΜΑΗΑ CUP τα παιδια γυρναγανε πολυ πιο γρηγορα.........ουτε στα πιο τρελλα ονειρα μου δεν εχω κανει αυτους τους χρονους.....
....:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

Sabre
30/03/2007, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

moutro83 has left the building :dizzy:

μάς κάνει μούτρα.......:wacko:


:rotflmao:

petani
30/03/2007, 11:46
Ναι....ναι....και μενα.....αν δεν ειναι καλα ρυθμισμενο το μπροστινο.....μου βγαζει-κανει μουτρα..
......χα.χα.χα.χα.χα.χα.χα............................


82537

saratoga
30/03/2007, 13:08
Τα fazer (ολη η σειρα) ειναι απο τα καλυτερα και πιο εμπορικα μηχανακια που εχουν βγη! :a30:
Ειναι πραγματικα τιμη για τη Yamaha, και δειχνη το τεραστιο ανταγωνισμο και την εξελιξη που εχη η εταιρια σε σχεση με τεις αλλες εταιριες (βασικα μια ειναι...!!!) :a10:

Τωρα επειδη ειναι best-buy για τη κατηγορια, φυσικο ειναι να υπολειπετε σε φρενα-αναρτησεις για σπορ χρηση (το τονιζω...)

..........

ΠΡΟΣΟΧΗ στεις στροφεεεεεεεεεςςςςςςςςςςςςςςςς

..........

ΟΧΙ αλλο greeklishhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

idi
30/03/2007, 14:05
για οσους δε πιστευουν οτι ημουν κορμαρα πριν 2-3 χρονια.... (http://img.photobucket.com/albums/v444/idi/DSC_3590.jpg) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

H.A.Balafoutre
30/03/2007, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
για οσους δε πιστευουν οτι ημουν κορμαρα πριν 2-3 χρονια.... (http://img.photobucket.com/albums/v444/idi/DSC_3590.jpg) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Είσαι ωραίος, αλλά την καημένη την μπίλια δεν τη σεβάστηκες καθόλου.....:lol:

arxaios
30/03/2007, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
για οσους δε πιστευουν οτι ημουν κορμαρα πριν 2-3 χρονια.... (http://img.photobucket.com/albums/v444/idi/DSC_3590.jpg) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Καλά ρε π@@@@@ρ@ δεν το έίδες ότι και εσένα χαλασμένο σου δώσανε ;;;;;;;;;;;;;;;
ΣΠΙΘΕΣ ΠΕΤΑΕΙ και είναι ΕΤΟΙΜΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΦΩΤΙΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!
ΝΤΡΟΠΗ ΣΤΗ ΥΑΜΑΗΑ !!!!!!!!!!!!!!!
ΣΚΟΤΩΣΤΡΑ ΕΙΝΑΙ !!!!!!!!!!!!
:lol: :lol: :lol:

zolotas
30/03/2007, 16:37
και το δικο μου ειναι μεγαλη σκοτωστρα ,λυπαμαι που το λεω ................τοσες μυγες εφυγαν αδικα .........αιωνια τους η μνημη ............ειμαι εγκληματιας :( ........το πουλαω :(

yiagt
30/03/2007, 19:51
Παδιά καταπληκτικές οι φωτογραφίες σας και μπράβο σε όλους σας!Eγώ πάντως έχω ψαρώσει με τη φώτο του SAM46.
Πιθανότατα να οφείλεται και στην κατάλληλη γωνία λήψης της φωτογραφίας και στο σωστό ύψος από το έδαφος του σημείου λήψης της φωτογραφίας αλλά το μηχανάκι μου φαίνεται σα να θέλει να σκάψει τη γη και να μπει μέσα... "Ταξίδι στο κέντρο της γης με fazer600" μου θυμίζει!
Να΄σαι καλά ρε moutro που άνοιξες το topic και βλέπουμε φωτογραφίες για να τσιμπάμε!

Μπραβο moutro83!!
ΕΥΓΕ ! ! !

petani
30/03/2007, 21:32
Και να φανταστεις οτι ο SAM δεν φοραγε και λαστιχα της προκοπης.....ουτε και τιποτα εξτρα......
....νορμαλ μηχανακι εντελως...........:sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun:

SAM46
31/03/2007, 09:46
το μηχανακι ηταν εντελως μαμα και το εννοω!

μονο τα λαστιχα δεν ηταν που φοραγα τα Μ1 και τα σωληνακια που ειχα επανω.

ουτε αναρτησεις ουτε ελατηρια ουτε λαδια ουτε γεφυρα στα καλαμια ειχα αλλαξει!



ΥΓ ο Π****ς ο φωτογραφος που με επιασε ε?

petani
31/03/2007, 10:42
Ναι τετοια να λες εσυ και θα μας την πει ο "απιστος" .........:lol: :lol: :lol:
Ξεχασες να πεις οτι φοραγα και METZELER RACETECH.............:lol: :lol: :lo και ζαντες απο 1000 ....... :lol: :lol: :lol: ........ και ψηλα την εξατμιση για να μην βρισκει κατω............
.....:lol: :lol: ......και......και..........ρε Γιωργαρε........αμα δεν φορας ενα ζευγαρι καλα
χερια..........και 1098 να καβαλας παλι κουλατζα θα εισαι-ειμαι-ειναι..........:lol: :lol:

SAM46
31/03/2007, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από petani
Ναι τετοια να λες εσυ και θα μας την πει ο "απιστος" .........:lol: :lol: :lol:
Ξεχασες να πεις οτι φοραγα και METZELER RACETECH.............:lol: :lol: :lo και ζαντες απο 1000 ....... :lol: :lol: :lol: ........ και ψηλα την εξατμιση για να μην βρισκει κατω............
.....:lol: :lol: ......και......και..........ρε Γιωργαρε........αμα δεν φορας ενα ζευγαρι καλα
χερια..........και 1098 να καβαλας παλι κουλατζα θα εισαι-ειμαι-ειναι..........:lol: :lol:



σωστος!!! ;) ;)

TROOPER
01/04/2007, 02:07
ρε σεις τα διαβασα ολα και δε μπορω παρα να ζητησω συγγνωμη απο τον αφρο που θα κανω 1 κλοπιραιτ προκειμενου να βοηθησουμε το μουτρο83.

αδερφε αμα δε φρεναρει το μηχανακι σου μια ειναι η λυση:οπως θα πηγαινεις με 200 οταν θα θελεις να σταματησεις ουτε μανετα ουτε μαλακιες.....




















































ΒΑΛΕ ΜΙΑ ΜΠΕΤΟΒΕΡΓΑ ΣΤΗ ΡΟΔΑ !!!!!!!!!!!!!!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: