PDA

View Full Version : Μα καλά, πως και δεν το κλέψανε;



Tsakalaki
31/03/2007, 10:46
Ημέρα: Παρασκευή, 30 Μαρτίου (το σωτήριο για τους χριστιανούς έτος) 2007
Τόπος: Θεσσαλονίκη
Περιοχή: Κέντρο
Οδός: Μητροπόλεως (μπροστά από το καφέ apallou)
Ώρα: 14:57


Έχω φτάσει όπως πάντα στην ώρα μου σε ένα ακόμα ραντεβού, προκειμένου να πιω ένα καφεδάκι με τη Σοφία. Καιρός ήταν…εκμεταλλεύτηκα με τον καλύτερο τρόπο το ρεπό από τη δουλειά και γέμισα τη μέρα με ραντεβού για καφέδες και μπύρες μέχρι τις 8:00 το βράδυ όταν και ξεκινά η εκπομπή μου στο ιντερνετικο ραδιοφονικό σταθμό…. Κατεβαίνω από τη μηχανή, βγάζω το κρανάκι μου και το τοποθετώ στο κιτίο αποσκευών. Η Σοφία δεν αργεί πολύ – μόλις 8 λεπτά πράγμα σπάνιο για γυναίκα και ειδικά για τη Σοφία – και το ραντεβού πάει μια χαρά…Λίγο πριν τις 5:00, ο Στέφανος μου τηλεφωνεί για να πάμε κάπου αλλού για καφέ, ο οποίος θα συνδυαζόταν με ανάγνωση του ΜΟΤΟ και 2-3 αγγλικών περιοδικών μοτοσικλέτας, κάτι που γίνεται συχνά… Βγαίνω από το καφέ, αποχαιρετώ τη Σοφία και ψάχνω για τα κλειδιά… ξεκινά στο μεταξύ τη κουβέντα με το Στέφανο…


- Ρε συ….πες μου είναι δυνατόν;;;;;
- Τι έκανες πάλι….
- Άφησα το κλειδί πάνω στη μηχανή…
- Είσαι ο ορισμός της αφηρημάδας. Καλά…δε σου έχω πει με το που κατεβαίνει από τη μηχανή να φωνάζεις «κλειδιά»;…αλλά θα μου πεις…ραντεβού με γκόμενα είχες…όλα τα έγραψες στην μ….αρα σου…μλκ….
- Ρε συ…έχω ένα παράπονο…
- Πες το…να σ’ ακούσω…
- Μα καλά, πως και δεν το κλέψανε;
- Ποιος να θέλει ένα καραγκιοζοβεστρομ, με αυτοκόλλητα Ρόσσι, και γιοσιμούρα χωρίς ταμπελάκι ρε συ;;;; εγώ θα προτημούσα το ντίο που είναι δίπλα…βολικό, γρήγορο, όχι σα το δικο σου σου το κουλάδι…


Η απάντηση στην ερώτηση που έθεσα ρητορικά πρώτα στον εαυτό μου και μετά στον Στέφανο απαντήθηκε…Ήταν η 4η η 5η φορά που άφησα τα κλειδιά πάνω στη μηχανή. Ήταν όμως η πρώτη φορά που τα άφησα στο ON….


Η μηχανή είναι ακόμα εκεί, εγώ κινούμαι με το παλιό μου μηχανάκι και θα πρέπει να πληρώσω πολύ φθηνά τη μλκία που έκανα, καθώς απλά θα πρέπει να φορτίσω τη μπαταρία…




Καλημέρες παιδιά, να στε καλά

OzZzZzY
31/03/2007, 10:59
εισαι ταλεντο! (δεν ξερω ποια ειναι η Σοφια εχει ομως ενα στομα...απαπα :lol: :lol: !!)

xampos
31/03/2007, 11:41
:uplate: :uplate: :hypnotize :hypnotize :hypnotize :hypnotize :eek:

για ολα φταινε οι γυναικες

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol:

ronin1
31/03/2007, 15:35
κ δε με λες ρε παληκαρι???

που το παρκαρεις το Β στρομ συνηθως ???

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

παιδια εγω ια φορα το εχω κανει ευτυχως στη αυλη του σπιιτου μου...μεγαλη λαλακια..ειναι σαν να την χαριζεισ..

TROOPER
31/03/2007, 16:34
:eek: ΩΡΑΙΟΣ !!!!!!!!!!

Tsakalaki
31/03/2007, 20:18
να ναι καλά ο γείτονας που έχει στην είσοδο της πολυκατοικίας πουμένω περίπτερο....κάθε φορά ο άνθρωπος κοιτάζει να δει ανέχω αφήσει το κλείδί....


και να φανταστείτε, πριναπο 9 μήνεςκλέψανε το μηχανάκι που είναι κλειδωμένο στο διπλανό δέντρο, του παιδιού που μένει στο ισόγειο....το βρήκε μετά απο λίγο καιρό...



Έπρεπε να πω κάπου τα "κατορθώματά" μου για παραδειγματισμό και συμμόρφωση...

DimChios
01/04/2007, 14:52
ΤΟ ΧΩ ΠΑΘΕΙ ΚΙ ΕΓΩ! :sick:

ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ.... :a9: :a9:

J.R
01/04/2007, 15:10
ΧΑ απλα κωλοφαρδος οπως και γω, εχω αφησει το γκαραζ ανοιχτο ολο το βραδυ και με το κλειδι επανω στο Ζ....:blush: απλα κωλος!Το ειδε ο πατερας μου το πρωι πριν φυγει για δουλεια και το κλεισε!ολη τη μερα εβριζα την αφηρημαδα μου!:lol:

fantacid
01/04/2007, 15:26
δε βαζεις στα κλειδια σου κανα πιο μεγαλο μπρελοκ ή κατι ωστε να μην τη ξαναπαθεις?

γιατι ισουν τυχερος 5-6 φορες αλλα...........ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΘΑ ΤΗ ΠΑΘΕΙΣ κ θα ποναει!


η τυχη σου σε βοηθησε τοσες φορες μη τη προκαλεις αλλο!!!


:wave2:

kakofonixx
01/04/2007, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tsakalaki
...και γιοσιμούρα χωρίς ταμπελάκι ρε συ;;;;
Ακομα να βρεις ταμπελακι για τη yoshi?? :D
Μαλλον γι'αυτο δε στη φαγανε...


Αρχικά δημιουργήθηκε από Tsakalaki
Ήταν όμως η πρώτη φορά που τα άφησα στο ON….
Μαλλον γι'αυτο δε στη βουτηξαν...
Ειχε πεσει η μπαταρια και δεν επαιρνε η μιζα :rotflmao: :rotflmao:

Τωρα περα απο την πλακα....
Που το εχεις βρε αγορι μου το μυαλο σου? :bigcry:

Tsakalaki
01/04/2007, 16:01
Ωραία γελάσατε, ωραία χάρηκα που δεν μου την πήρανε τελικά, αλλά τώρα τι κάνω;;;;;;


Απο τη Παρασκευή το απόγευμα κινούμαι με το θρυλικό DIO που έχω απο το 2001...




Την πάω ζμπρώχνοντας μέχρι το πλησιέστερο συνεργείο να τη φορτήσει;;;;;



Τη ζμπρώχνω λίγο και θα πάρει μπρος;;;; αν ναι, πως επιτυγχάνεται αυτό;;;;



για δώστε τα φώτα σας;;;;;;;;

fantacid
01/04/2007, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tsakalaki
Ωραία γελάσατε, ωραία χάρηκα που δεν μου την πήρανε τελικά, αλλά τώρα τι κάνω;;;;;;


Απο τη Παρασκευή το απόγευμα κινούμαι με το θρυλικό DIO που έχω απο το 2001...




Την πάω ζμπρώχνοντας μέχρι το πλησιέστερο συνεργείο να τη φορτήσει;;;;;



Τη ζμπρώχνω λίγο και θα πάρει μπρος;;;; αν ναι, πως επιτυγχάνεται αυτό;;;;



για δώστε τα φώτα σας;;;;;;;;



απτο να τσουλας 250κιλα βγαλε τη μπαταρια δωστην να στη φορτίσουν κ εισαι ΟΚ!

Tsakalaki
01/04/2007, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
απτο να τσουλας 250κιλα βγαλε τη μπαταρια δωστην να στη φορτίσουν κ εισαι ΟΚ!



Ρητορική ερώτηση....δε θέλω απάντνση...


Πόσο μλκς είμαι που ΔΕΝ το σκέφτηκα να το κάνω τη Παρασκευή;;;;;

:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :sick: :sick: :bawl: :eek: :bigcry:



:lol:

GIXXERAKIAS
01/04/2007, 19:18
Βασικα εμενα που ειναι και καποια κιλα λιγοτερη και ειναι μαμησι να βγαζεις την μπαταρια απο εκει που ειναι την εσπρωξα και πηρε μπροστα με 2α αμεσως,απο τοτε δεν εχει μεινει απο μπαταρια(βασικα εμενα εμεινε απο την ακινησια οχι απο ξελιγωμα απο τα φωτα ανναμενα):D :D

Lupo
01/04/2007, 19:29
Αν και καλύτερα, να πάρεις την μπαταρία με το θρυλικό dio, και να πάς να την φορτίσεις, στην περίτωση που δοκιμάσεις να σπρώξεις,

βάλε μεγαλύτερη ταχύτητα από πρώτη, και την ώρα που έχεις μαζέψει φόρα, σήκω όρθιος στα μαρσπιέ, και την ώρα ακριβώς που πάει ν'απομονώσει ο συμπλέκτης, κάθεσαι με δύναμη, όσο πιο πίσω μπορείς.
Αυτό θα προκαλέσει στιγμιαία μεγαλύτερη πρόσφυση στον πίσω τροχό σου, και θα βοηθήσει να πάρει μπροστά η μοτοσυκλέτα.


:wave2:

DimChios
02/04/2007, 00:58
ΡΕ!!! :eyepop:

ΤΙ "ΖΜΠΡΩΞΙΜΟ" ΚΑΙ ΜΛΚΙΕΣ ΛΕΤΕ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ??? :confused:

ΚΑΛΩΔΙΑ ΡΕ ΦΙΛΕ! ΚΑΛΩΔΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΡΕΥΜΑ!

ΑΠΛΟ!

Lupo
02/04/2007, 08:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΡΕ!!! :eyepop:

ΤΙ "ΖΜΠΡΩΞΙΜΟ" ΚΑΙ ΜΛΚΙΕΣ ΛΕΤΕ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ??? :confused:

ΚΑΛΩΔΙΑ ΡΕ ΦΙΛΕ! ΚΑΛΩΔΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΡΕΥΜΑ!

ΑΠΛΟ!

Το παληκάρι μπορεί να γουστάρει να ζμπρώχνει ρε!:mad:
Τι θες εσύ τώρα?
Όχι επειδή , εσείς οι χωμάτινοι, πάτε ανά ομάδες και ζμπρώχνετε επίτηδες τα μηχανάκια σας, για να έχετε δικαιολογία για το βραδυνό μασαζ με αιθέρια έλατα, μεταξύ σας!



:lol: :lol: :lol:





:beer: :wave2:

blueblack
02/04/2007, 08:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Το παληκάρι μπορεί να γουστάρει να ζμπρώχνει ρε!:mad:
Τι θες εσύ τώρα?
Όχι επειδή , εσείς οι χωμάτινοι, πάτε ανά ομάδες και ζμπρώχνετε επίτηδες τα μηχανάκια σας, για να έχετε δικαιολογία για το βραδυνό μασαζ με αιθέρια έλατα, μεταξύ σας!



:lol: :lol: :lol:





:beer: :wave2:


ΚΑΛΑ ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΡΕ LUPO...........ΑΛΛΑ

Αύτή ή διαδικασία δέν ένδείκνυται.........ΔΙΑ ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ............
Τό πιθανότερο είναι νά πέσει παρά νά τό βάλει μπροστά..........έκτός άν βρεί
καμμιά κατηφόρα κανά χιλιόμετρο καί καλή.....!!!!!!!!!

Ύπάρχει καί άλλη λύση..........πήρα ένα φορτιστή τής Bosch......KL-1204
περίπου 40 εύρώ καί έλυσα τό πρόβλημα μου...
Τή βάζω τό βράδυ καί τό πρωί είναι τζάμι......
Έχει καί άκριβότερο μοντέλλο στά 60 εύρώ πού φορτίζει γρήγορα σέ 2-3 ώρες
Αύτή έχει καί άργό καί γρήγορο...........
Ό ήλεκτρολόγος μού είπε ότι στό άργό είναι καλύτερα........
Προσοχή στά μαγαζιά κυκλοφορούν πολλές.......τέτοιες συσκευές....
ΦΤΗΝΙΑΡΙΚΕΣ...........πού είναι .....ΜΑΠΑ..........
Ή συγκεκριμμένη είναι δοκιμασμένη πάνω άπό 1,5 χρόνο.......

ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΧΩ ΜΕ ΤΗΝ BOSCH...........άπλά έκανε πολύ καλά
τή δουλειά της.............!!!!!!!!!!!!
Όποιοι δέ έχετε γκαράζ, μπαλαντέζα έπιτόπου καί τό πρωί......ΕΦΥΓΕΣ....

:wave2:

Tsakalaki
02/04/2007, 13:05
λοιπόν, λοιπόν, λοιπόν...



Κατα πρώτον ευχαριστώ για το ενδιαφέρον που δείξατε και για όλες τις συμβουλές που έχουν την χρισημότητά τους....νεο report


Ημέρα: Δευτέρα, 2 Απριλίου (το σωτήριο για τους Χριστιανούς έτος) 2007
Πόλη: Θεσσαλονίκη
Ακριβής τοποθεσία: Μητροπόλεως με Αγ. Σοφίας
Ώρα 11:43



Ουφ...ωραία, το έφερα μέχρι εδώ (65 μέτρα έκανα όλα και όλα) τώρα απλά πρέπει να κάνω ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΚΑΝΩ Ο ΗΛΙΘΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ...ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΗΝ ΟΔΙΚΗ ΜΟΥ ΒΟΗΘΕΙΑ, ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ...


Ήρθε λοιπόν το παλικάρι, βάλαμε μπρος, και μου λέει.... "παίκτη, άστο κανα μισάωρο με 3/4 ανοικτό και λογικά θα φορτήσει..."


Όταν δε νιώθεις και κάποιος που θεωρητικά νιώθει σου λέει κάτι, το κάνεις....



Ημέρα: Δευτέρα, 2 Απριλίου (το σωτήριο για τους Χριστιανούς έτος) 2007
Πόλη: Θεσσαλονίκη
Ακριβής τοποθεσία: Έξω απο το καφέ Meli-Melo, περιοχή Ποσειδόνιο
Ώρα 12:47



"Ναι...καλησπέρα...ο αριθμός πινακίδας είναι Ν...1 μπαταρία ξανάμεινα γιατί ο άρχοντας που μου στείλατε είχε τελικά άδικο..."



Ήρθε ένα νέο παλικάρι και μου λέει..."ωχ...μλκία σου είπε παίκτη...πάνε άσε τη μπαταρία στο συνεργείο να φορτίσει και θα είσαι οκ..."





Έτσι και έγινε που λέτε....αυτή τη στιγμή το γιαβριμ φοράει μια μπαταρία του συνεργείου, η δικά μου φορτίζει, και η επανατοποθέτησή της θα γίνει αύριο το πρωί, μετά τις 10....





Σε κάθε στιγμή της όλης περιπέτειας, συνεχώς μου ερχόταν στο μυαλό παροιμίες...."Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια", "καλιο γαϊδουρόδενε παρά γαϊδουρογύρευε", το τραγούδι "Τι μλκς ήμουν" και άλλα πολλά...





Για ακόμα μια φορά ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τις συμβουλές.....

Να στε όλοι καλά....



ΥΓ: Ήδη ξεκίνησα να ψάχνω για μπρελόκ όπως αυτά που έχουν τα τζετ σκι, με λουράκι που να δένει στο χέρι....αλλά και απο αυτά που έχουν συναεργμό επάνω και μόλις απομακρύνομαι απο το κλειδί να φωνάζει....

:lol: :lol: :lol:

powerphot
02/04/2007, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tsakalaki

"καλιο γαϊδουρόδενε παρά γαϊδουρογύρευε", το τραγούδι "Τι μλκς ήμουν" και άλλα πολλά...


Για ακόμα μια φορά ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τις συμβουλές.....

Να στε όλοι καλά....

ΥΓ: Ήδη ξεκίνησα να ψάχνω για μπρελόκ όπως αυτά που έχουν τα τζετ σκι, με λουράκι που να δένει στο χέρι....αλλά και απο αυτά που έχουν συναεργμό επάνω και μόλις απομακρύνομαι απο το κλειδί να φωνάζει....

:lol: :lol: :lol:

Μήπως πρέπει να σταματήσει να βλέπεις την...."Σοφία"?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tsakalaki
02/04/2007, 13:28
Α ρε Σοφία...χωρίς να το θες, θα σε βγάλουν και κατσικοπόδαρη....:rotflmao:

costas81
02/04/2007, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tsakalaki
Α ρε Σοφία...χωρίς να το θες, θα σε βγάλουν και κατσικοπόδαρη....:rotflmao:



δεν φταιει ρε το Σοφακι!!
εσυ την εκανες την μαμακια!

και παλι καλα να λες!!

Tsakalaki
02/04/2007, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
δεν φταιει ρε το Σοφακι!!
εσυ την εκανες την μαμακια!

και παλι καλα να λες!!


Πες τα....εγώ τους τα λέω και αυτοί τα φορτώνουν αλλού...

όσο για το "και παλι καλα" το έχω πει πολλές φορές....γι' αυτό και έβαλα τον συγκεκριμένο τίτλο....γιατί απόρησα πριν χαρώ...

mrklyk
02/04/2007, 16:37
δεν εισαι μονος μην ανησυχεις!

δυο φορες το εχω παθει... και τις δυο παλι καλα ειχα βαλει το λουκετο στο δισκοφρενο (το κλειδι ειναι ξεχωριστα απο το αλλο)

την μια τα μαζεψε περιπολικο που περνουσε και μου αφησαν σημειωμα να παω να τα παρω απο το τμημα με αποδειξη οτι ειναι δικο μου το μηχανακι

την αλλη στο παρκινγκ στο γυμναστηριο καποιος τα εδωσε στη reception... η πλακα ηταν οτι και τις δυο φορες οταν δεν τα εβρισκα ειμουν σιγουρος οτι τα ειχα αφησει στην μιζα... ερε καταραμενο Εμενταλ :lol: :lol:

fantacid
02/04/2007, 19:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από mrklyk

την μια τα μαζεψε περιπολικο που περνουσε και μου αφησαν σημειωμα να παω να τα παρω απο το τμημα με αποδειξη οτι ειναι δικο μου το μηχανακι




:eyepop:

xampos
02/04/2007, 19:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από mrklyk
δεν εισαι μονος μην ανησυχεις!

δυο φορες το εχω παθει... και τις δυο παλι καλα ειχα βαλει το λουκετο στο δισκοφρενο (το κλειδι ειναι ξεχωριστα απο το αλλο)

την μια τα μαζεψε περιπολικο που περνουσε και μου αφησαν σημειωμα να παω να τα παρω απο το τμημα με αποδειξη οτι ειναι δικο μου το μηχανακι

την αλλη στο παρκινγκ στο γυμναστηριο καποιος τα εδωσε στη reception... η πλακα ηταν οτι και τις δυο φορες οταν δεν τα εβρισκα ειμουν σιγουρος οτι τα ειχα αφησει στην μιζα... ερε καταραμενο Εμενταλ :lol: :lol:


:a53: :a53: :a53: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick:

Tsakalaki
02/04/2007, 23:24
Το έμενταλ ρε ψηλέ που κολάει;;;;;;;;


ΥΓ:΄Απο σήμερα τραβάω με τη μια το κλειδί, και κλείνω και το διακοπτάκι....Όταν καείς στον χυλό...:ninja:

fantacid
02/04/2007, 23:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tsakalaki
Το έμενταλ ρε ψηλέ που κολάει;;;;;;;;


ΥΓ:΄Απο σήμερα τραβάω με τη μια το κλειδί, και κλείνω και το διακοπτάκι....Όταν καείς στον χυλό...:ninja:

κοιτα να το ξεχασεις σε καμια βδομαδα!

:lol: :lol: :lol: :lol:

mrklyk
03/04/2007, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tsakalaki
Το έμενταλ ρε ψηλέ που κολάει;;;;;;;;



:rotflmao: ξερεις μωρε το ανεκδοτο - που παει μια γιαγια στο μαναβη και ζηταει ενα κιλο Αλζχαιμερ, δεν εχουμε τετοια, πωπω ξεχασα τι ηρθα να παρω ειδες τι σου κανει το Εμενταλ χαχαχαχιχιχι

Tsakalaki
04/04/2007, 08:50
χεχεχεχεχεχε



:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Και γαμώ...

άντε,μάθαμε και ανέκδοτο απο την όλη περιπέτεια....

Ταξιδευτής
04/04/2007, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
:a53: :sick: :sick:

Mην ψαρωνετε ρε! Το παιδι ειναι στο Λονδινο (τουλαχιστον ετσι αναφερει στο προφιλ του!) ;)

Ρε συ Τσακ, δικο σου ηταν αυτο το Στρομα που εβλεπα καθε 3 κ λιγο στην Μητροπολεως με τα κλειδια επανω;;; :lol: Και αναρωτιομουν ποιος χαριζει μηχανακια! :lol:
Περα απο την πλακα παντως, εμενα στην Μητροπολεως με ειχαν γραψει απο την δημοτικη αστυνομια γιατι δεν ειχα παρει χαρτακι για σταθμευση (ενω ειχα παρκαρει νομιμοτατα).

.......Μετα εμαθα οτι αμα δεις λεει καποιον να τρωει το ξυλο της αρκουδας στην Θεσσαλονικη, ειναι της δημοτικης αστυνομιας! :lol:

:beer:

Tsakalaki
04/04/2007, 11:44
off topic αλλά...


όπου βρείτε άτομο της δημοτικής αστυνομίας...αλλάξε τους τα φώτα....


κανένας σεβασμός, καμία ανοχή...


άντε γιατί πολλά μας τα είπαν.....



off topic....