PDA

View Full Version : Ο αποχωρισμος ποναει, η προσμονη ομως ακομα περισσοτερο...



alx_gr
31/03/2007, 22:50
Ηταν ενα βροχερο πρωινο του Μαρτιου (2006) . Η αποφαση ειχε παρθει. Το αγαπημενο μου Super Four επρεπε να πουληθει, γιατι το Σεπτεμβρη η φυγη στην Αγγλια για μεταπτυχιακο και η μη υπαρξη καποιου πολυ καλου φιλου ή συγγενη να την προσεχει, θα την καταδικαζε σε ακινησια μεσα σε ενα γκαραζ. Κριμα σκεφτηκα και μολις της εβαλα λαστιχα ρε γαμωτο... Αλλα η λογικη υπερισχυσε του παθους και η αγγελια μπηκε. Σκεφτομουν, τεστ θα κανω να δω αν πιανει τα λεφτα που θελω, σιγα μην με παρει τηλεφωνο καποιος τωρα, Μαρτη μηνα. Ηλπιζα να την εχω κοντα μου μεχρι τον Ιουνιο. Η μοιρα, ομως, ηθελε να φυγει απο κοντα μου. Σε δυο μερες απο τοτε που μπηκε η αγγελια, το τηλεφωνο χτυπησε. Ενα παληκαρι ηθελε να την δει. Ξαφνιαστηκα... Σκεφτηκα να του πω οτι πουληθηκε αλλα κανονισα ραντεβου να την δει. Μεσημερι, σταθμος μετρο, η συναντηση εγινε. Με το που την ειδε το μονο που μου ειπε ηταν

‘Την θελω, ειναι κουκλα απλα να την παμε στο μαστορα μου’

Πηγαμε. Ο μαστορας του ειπε

‘Παρτη. Δεν θα βρεις καλυτερη.’

Την ειχα βαλει 3100. Μου ειπε 2800 στο χερι και η μεταβιβαση δικια του. Την καβαλησα, εφυγα και του ειπα θα τον παρω τηλεφωνο. Πηγα σπιτι και σε ολο το δρομο σκεφτομουν τι να κανω. Συζητησα με τον πατερα μου και μου ειπε τετοια εποχη δυσκολα βρισκεις ρευστο. Πουλα τη. Βεβαια μου ειπε οτι η αποφαση ηταν δικια μου μιας και την μηχανη την ειχα παρει μονος μου γιατι ο πατερας ηταν αντιθετος και ηθελε να με βοηθησει να παρω αμαξι αλλα εγω... (ξερετε τωρα...!!!) Το σκεφτηκα και πηρα την αποφαση να την δωσω και την εδωσα. Απο εδω αρχιζει το μαρτυριο.

Τον πρωτο καιρο την ζηταγα μου ελειπε. Πηγα στην εκθεση στο ελληνικο και οδηγησα οτι υπηρχε να καλυψω το κενο. Με κρατησε για λιγο. Μπηκε το καλοκαιρι και πλησιαζε και ο καιρος να φυγω στην Αγγλια να κανω το μεταπτυχιακο μου. Με τις ετοιμασιες και το αγχος του τι με περιμενει απλα καλυψα το κενο της. Σεπτεμβρη μπηκα στο αεροπλανο και ηρθα στο πανεπιστημιο. Με το που μπηκα στο δωματιο το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να το γεμισω αφισες του Rossi και γεκινοτερα απο Moto Gp. Ο καιρος περναγε και το διαβασμα δεν τελειωνε ποτε. Δεν υπαρχει video που να μην εχω δει στα γνωστα site. Το κενο δεν γεμιζει με τιποτα, ειναι παντα εκει και καθε μερα μεγαλωνει και πιο πολυ. Μου λειπει πολυ, παρα πολυ. Μου λειπει ο αερας στο προσωπο μου, μου λειπει η ελευθερια που ενιωθα πανω της, μου λειπουν ολα. Σημερα ειμαι εδω, στην Αγγλια με τον καταραμενο καιρο της και την τελεια ασφαλτο. Καθε μερα αναζητω μια στιγμη πανω της, πρεπει να περιμενω ομως τουλαχιστον μεχρι τον Σεπτεμβρη που τελειωνω... Ποναει φιλοι μου, ποναει πολυ η αναμονη. Να χαιρεστε καθε μερα τα μοτερια σας και να προσεχετε!!!

T.R.E
31/03/2007, 22:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από alx_gr
Μου λειπει ο αερας στο προσωπο μου...

Να'σαι καλα...:beer: :beer: :wave2:


82623

alx_gr
31/03/2007, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Να'σαι καλα...:beer: :beer: :wave2:

Ευχαριστω για το σχολιο σου. Αλλα να σε ενημερωσω οτι οταν εχεις και την ζελατινα ανοιχτη ο αερας χτυπαει το προσωπο σου. Αλλα συγνωμη επρεπε να πω τα ματια μου... Ελπιζω να μην βγαζεις τοσο ευκολα συμπερασματα γενικοτερα στην ζωη σου.
Ωραιο το καγκουρο, σου μοιαζει?

Φιλικα παντα ε...:beer:

johnpan
31/03/2007, 23:07
Ωραίος φίλε! Και για το κείμενο και για τις αντιδράσεις σου! Σε πάω, πιάσε μπύρα! :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Υπομονή, όσο αργεί, τόσο πιο πολύ θα την απολαύσεις όταν καβαλήσεις!

FestoNero
31/03/2007, 23:11
Εχω την εντυπωση οτι η μεταβιβαση ουτως η αλλως ειναι στον αγοραστη..
:confused:

Θα'ρθει παλι η ωρα που θα καβαλησεις δικια σου..
:beer:
:wave2:

EVI
31/03/2007, 23:17
να σαι καλα και καθε εμποδιο για καλο λενε ! :beer:

johnpan
31/03/2007, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Εχω την εντυπωση οτι η μεταβιβαση ουτως η αλλως ειναι στον αγοραστη..
:confused:


όχι την κάνει ένας από τους δύο

MIKE_16V
31/03/2007, 23:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
όχι την κάνει ένας από τους δύο



Παραδοσιακα ειναι του αγοραστη:winka:

johnpan
31/03/2007, 23:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Παραδοσιακα ειναι του αγοραστη:winka:

ναι αλλά μπορεί να την κάνει και ο πωλητής :beer:

T.R.E
01/04/2007, 00:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από alx_gr
Ευχαριστω για το σχολιο σου. Αλλα να σε ενημερωσω οτι οταν εχεις και την ζελατινα ανοιχτη ο αερας χτυπαει το προσωπο σου. Αλλα συγνωμη επρεπε να πω τα ματια μου... Ελπιζω να μην βγαζεις τοσο ευκολα συμπερασματα γενικοτερα στην ζωη σου.
Ωραιο το καγκουρο, σου μοιαζει?

Φιλικα παντα ε...:beer:

Χαχαχα...αστειευτηκα φιλος γιατι δεν ειναι εδω μεσα να πεις κουβεντα για σουζα,μπαντα,οτι πηγες απ'το σπιτι μεχρι το περιπτερο χωρις κρανος,αμεσως πεφτουν οι "πολιτικως ορθοι" να σε φανε...:lol: :lol:
Και επειδη ειδα πρωτος την απαντηση σου ειπα να κανω μια μαλακια σχολιο για πλακα...δεν ηθελα να σε θιξω...

Ειμαι ο τελευταιος που θα "στην ελεγα" ακομα και αν δεν το φορουσες καθολου....

Το καγκουρο ειμαι εγω λιγο παλιοτερα...

Αντε παω να πιω κανα ποτακι τωρα και τα λεμε αυριο....:a33: :a33: :a33:

dimzab
01/04/2007, 00:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από alx_gr

Στο νησί δε παίζει να βρεις τίποτα για όσο καιρό θα είσαι εκεί??
Τουλάχιστόν να νοικιάσεις καμία για κανά Σαββατοκύριακο?


Όπως και να 'χει, η προσμονή αυτή σε κάνει να την εκτιμάς περισσότερο και να την ευχαριστηθείς περισσότερο όταν με το καλό έρθει.

Εγώ για να πάρω τη δικιά μου, τελείωσα την πτυχιακή, που την κωλοβαρούσα για ενάμιση χρόνο, σε δύο μήνες σκάρτους. Την παρήγκειλα με το που άρχισα να γράφω τον επίλογο και την παρέλαβα την επομένη της εκτύπωσης της τελευταίας σελίδας. Αν δεν έβαζα στόχο να τελειώσω την πτυχιακή για να πάρω μηχανή, μπορεί και να μην την είχα τελειώσει ακόμη (έχουν περάσει 8 μήνες από τότε.)



:beer:

agrotemaxios
01/04/2007, 02:36
TRE είσαι μεγάλος θεός....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Όλα τα λεφτά η φωτο:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

T.R.E
01/04/2007, 03:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από agrotemaxios
TRE είσαι μεγάλος θεός....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Όλα τα λεφτά η φωτο:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Για ποια φωτο μιλας?:a13: :a13: :a13: :a13:

xampos
01/04/2007, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από alx_gr
Ηταν ενα βροχερο πρωινο του Μαρτιου (2006) . Η αποφαση ειχε παρθει. Το αγαπημενο μου Super Four επρεπε να πουληθει, γιατι το Σεπτεμβρη η φυγη στην Αγγλια για μεταπτυχιακο και η μη υπαρξη καποιου πολυ καλου φιλου ή συγγενη να την προσεχει, θα την καταδικαζε σε ακινησια μεσα σε ενα γκαραζ. Κριμα σκεφτηκα και μολις της εβαλα λαστιχα ρε γαμωτο... Αλλα η λογικη υπερισχυσε του παθους και η αγγελια μπηκε. Σκεφτομουν, τεστ θα κανω να δω αν πιανει τα λεφτα που θελω, σιγα μην με παρει τηλεφωνο καποιος τωρα, Μαρτη μηνα. Ηλπιζα να την εχω κοντα μου μεχρι τον Ιουνιο. Η μοιρα, ομως, ηθελε να φυγει απο κοντα μου. Σε δυο μερες απο τοτε που μπηκε η αγγελια, το τηλεφωνο χτυπησε. Ενα παληκαρι ηθελε να την δει. Ξαφνιαστηκα... Σκεφτηκα να του πω οτι πουληθηκε αλλα κανονισα ραντεβου να την δει. Μεσημερι, σταθμος μετρο, η συναντηση εγινε. Με το που την ειδε το μονο που μου ειπε ηταν

‘Την θελω, ειναι κουκλα απλα να την παμε στο μαστορα μου’

Πηγαμε. Ο μαστορας του ειπε

‘Παρτη. Δεν θα βρεις καλυτερη.’

Την ειχα βαλει 3100. Μου ειπε 2800 στο χερι και η μεταβιβαση δικια του. Την καβαλησα, εφυγα και του ειπα θα τον παρω τηλεφωνο. Πηγα σπιτι και σε ολο το δρομο σκεφτομουν τι να κανω. Συζητησα με τον πατερα μου και μου ειπε τετοια εποχη δυσκολα βρισκεις ρευστο. Πουλα τη. Βεβαια μου ειπε οτι η αποφαση ηταν δικια μου μιας και την μηχανη την ειχα παρει μονος μου γιατι ο πατερας ηταν αντιθετος και ηθελε να με βοηθησει να παρω αμαξι αλλα εγω... (ξερετε τωρα...!!!) Το σκεφτηκα και πηρα την αποφαση να την δωσω και την εδωσα. Απο εδω αρχιζει το μαρτυριο.

Τον πρωτο καιρο την ζηταγα μου ελειπε. Πηγα στην εκθεση στο ελληνικο και οδηγησα οτι υπηρχε να καλυψω το κενο. Με κρατησε για λιγο. Μπηκε το καλοκαιρι και πλησιαζε και ο καιρος να φυγω στην Αγγλια να κανω το μεταπτυχιακο μου. Με τις ετοιμασιες και το αγχος του τι με περιμενει απλα καλυψα το κενο της. Σεπτεμβρη μπηκα στο αεροπλανο και ηρθα στο πανεπιστημιο. Με το που μπηκα στο δωματιο το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να το γεμισω αφισες του Rossi και γεκινοτερα απο Moto Gp. Ο καιρος περναγε και το διαβασμα δεν τελειωνε ποτε. Δεν υπαρχει video που να μην εχω δει στα γνωστα site. Το κενο δεν γεμιζει με τιποτα, ειναι παντα εκει και καθε μερα μεγαλωνει και πιο πολυ. Μου λειπει πολυ, παρα πολυ. Μου λειπει ο αερας στο προσωπο μου, μου λειπει η ελευθερια που ενιωθα πανω της, μου λειπουν ολα. Σημερα ειμαι εδω, στην Αγγλια με τον καταραμενο καιρο της και την τελεια ασφαλτο. Καθε μερα αναζητω μια στιγμη πανω της, πρεπει να περιμενω ομως τουλαχιστον μεχρι τον Σεπτεμβρη που τελειωνω... Ποναει φιλοι μου, ποναει πολυ η αναμονη. Να χαιρεστε καθε μερα τα μοτερια σας και να προσεχετε!!!


+10000 :wave2: :wave2:

υπομονη φιλε και ο καιρος περναει

εγω πριν λιγο καιρο πηρα το banditaki μου .

το καβαλησα λιγες μερες και το εδωσα στο μαστορα οπου και ειναι ακομη

και εδω και 2 βδομαδες ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕ

ποσο μαλλον εσει που φανταζομαι την ειχες καιρο

σε καταλαβαινω κουραγιο :a013: :a013: :a013: :a013:

agrotemaxios
01/04/2007, 19:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Χαχαχα...αστειευτηκα φιλος γιατι δεν ειναι εδω μεσα να πεις κουβεντα για σουζα,μπαντα,οτι πηγες απ'το σπιτι μεχρι το περιπτερο χωρις κρανος,αμεσως πεφτουν οι "πολιτικως ορθοι" να σε φανε...:lol: :lol:

...και γώ όταν γράφω στο moto.gr, πάντα κράνος φοράω : δεν ξέρεις τι σου επιφυλάσει το ποντίκι...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
(πλάκα κανω ρεεεε, μην βαράτε...)

:beer: :beer: :beer:

το εικονίδιο ψιλοείναι κλοπή αλλά σου χρειαζόταν...:rotflmao: :rotflmao:

T.R.E
01/04/2007, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από agrotemaxios

το εικονίδιο ψιλοείναι κλοπή αλλά σου χρειαζόταν...:rotflmao: :rotflmao:

Μην αγχωνεσαι και εγω απ'αλλου το εκλεψα,και το εχω μεταποιησει σε πολλες μορφες αναλογα με την περισταση...:lol: :lol: :lol: :wave2: