PDA

View Full Version : Μ. Τετάρτη 4/4...



kostom
01/04/2007, 23:11
...θα είναι κανείς από εδώ στο track day του 0-300 ???

Είναι καλή ευκαιρία μιάς και η μέρα μεγάλωσε και
βλέπω 4-5 session το κάθε γκρουπάκι....

Για δηλώστε συμμετοχή όσοι δεν....:wave2:
Ίσως προλαβαίνετε....:beer:

R-1nas
02/04/2007, 00:06
Dieuthintou thelontos kai kairou epitrepontos.....

chducos1
02/04/2007, 08:47
θα ειμαι εγω, πρωτη φορα track day.
εχω μια αγωνια να δω πως θα ειναι.
ε και καποιες αποριες.
α βενζιναδικο εχει εκει κοντα?
β καντινα που δεν κοστιζει 10 ευρα το νερο?
γ πως χωριζονται τα group?ποσες μηχανες μπαινουν σε καθε sesion?


ελπιζω να τα πουμε εκει και να γνωριστουμε

kostom
02/04/2007, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από chducos1
θα ειμαι εγω, πρωτη φορα track day.
εχω μια αγωνια να δω πως θα ειναι.
ε και καποιες αποριες.
α βενζιναδικο εχει εκει κοντα?
β καντινα που δεν κοστιζει 10 ευρα το νερο?
γ πως χωριζονται τα group?ποσες μηχανες μπαινουν σε καθε sesion?


ελπιζω να τα πουμε εκει και να γνωριστουμε

α) Τα Μέγαρα είναι δίπλα άρα πρόβλημα δεν υπάρχει..

β) Καντίνα δεν υπάρχει πουθενά που να χρεώνει 10€ το νερό
άρα και εδώ πρόβλημα δεν υπάρχει....

γ) τα group χωρίζονται σε 3 κατηγορίες ανάλογων δυνατοτήτων
και νομίζω μπαίνουν γύρω στι 80 - 90 μοτοσυκλέτες....

Αν κάνω λάθος ..... ΙΩΑΝΝΑΑΑΑΑΑ

kostom
02/04/2007, 10:38
Υπάρχει όμως και το εξής θέμα....
Εσύ θέλεις να έρθεις... Συμμετοχή δήλωσες ?????


82716

chducos1
02/04/2007, 17:29
εχω δηλωσει απο την προηγουμενη εβδομαδα.

α τα μεγαρα ξερω που ειναι

β υπαρχουν καντινες που ζητανε οτι θελουν.


kostom ευχαριστω αλλα τις αποριες δεν μου τις ελυσες

kostom
02/04/2007, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από chducos1


α τα μεγαρα ξερω που ειναι

β υπαρχουν καντινες που ζητανε οτι θελουν.


kostom ευχαριστω αλλα τις αποριες δεν μου τις ελυσες

Τι δεν κατάλαβες απο αυτά που είπα.....:lol: :lol:

α) Αφού ξέρεις που είναι τα Μέγαρα τότε τι ρωτάς για το
άν έχει βενζινάδικο εκεί κοντά....

και

β) Η καντίνα στην πίστα όντως, πέρα από την πλάκα, είναι πάμφθηνη...
καμμιά σχέση με τις αντίστοιχες "τουριστικές" καντίνες...

τώρα για την τρίτη απορία... πάρε τηλ την Ιωάννα...:wave2:


Ε.... 2 στις 3 απορίες σου έλυσα... μήν τα θέλεις και όλα δικά σου...

jarv
03/04/2007, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
α) Τα Μέγαρα είναι δίπλα άρα πρόβλημα δεν υπάρχει..

β) Καντίνα δεν υπάρχει πουθενά που να χρεώνει 10€ το νερό
άρα και εδώ πρόβλημα δεν υπάρχει....

γ) τα group χωρίζονται σε 3 κατηγορίες ανάλογων δυνατοτήτων
και νομίζω μπαίνουν γύρω στι 80 - 90 μοτοσυκλέτες....

Αν κάνω λάθος ..... ΙΩΑΝΝΑΑΑΑΑΑ

Μην φωνάζεις δεν ακούω με κλειστό κομπιούτερ...
σε κάθε group μπαίνουν 25 μοτοσυκλέτες (μαζί με τους αναβάτες...)
το κάθε group κάνει 5 20λεπτα (επιτέλους μεγάλωσε η μέρα)
Ιωάννα

kostom
03/04/2007, 17:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από jarv
Μην φωνάζεις δεν ακούω με κλειστό κομπιούτερ...
σε κάθε group μπαίνουν 25 μοτοσυκλέτες (μαζί με τους αναβάτες...)
το κάθε group κάνει 5 20λεπτα (επιτέλους μεγάλωσε η μέρα)
Ιωάννα


THANK YOU !!!!!!!!

gcrook
03/04/2007, 20:06
Τι ωρα θα εισαι εκει ρε Κωστα;
Να φερω και 2 καμερες.
Και αν το διαβασει κανενας αυτο και του περισσευει και αλλη μια:rotflmao: να μου την δανεισει για λιγα λεπτα (παρουσια του) ,να κανω και κατι αλλα που εχω στο μυαλο.:sad:

stako
03/04/2007, 20:34
Κώστα τα είπαμε και αλλού, 1:30 θα είμαι εκεί με τον alexk.

Δυστυχώς δεν πρόλαβα να αλλάξω λάστιχα (ο λαστιχάς θα τα έχει αύριο το απόγευμα...) και θα μπω και με το μαμά τελικό, ζω ένα δράμα αλλά its ok, θα το αντέξω.........:lol:

Τα λαστιχάκια είναι οκ αλλά με έχει φάει η περιέργεια να δω τι λένε αυτές οι γόμες και ήθελα να τα έχω αύριο......... Τέσπα, next time!

gcrook θα έχω κάμερα για χρήση on board αλλά δεν ξέρω πόσο θα αντέξει η μπαταρία της ρε γμτ....... Δεν κρατάει πάνω από 2-3 session......... Λες να πάρω φορτιστή να την φορτίζουμε στην καντίνα ή κάπου αλλού? Θα τον πάρω μαζί και βλέπουμε.......

:wave2: :wave2: :wave2:

kostom
03/04/2007, 20:41
Α ρε Γιώργη ......

Εσύ και ο George Lucas..:lol: :lol:

kostom
03/04/2007, 20:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Κώστα τα είπαμε και αλλού, 1:30 θα είμαι εκεί με τον alexk.

Δυστυχώς δεν πρόλαβα να αλλάξω λάστιχα (ο λαστιχάς θα τα έχει αύριο το απόγευμα...) και θα μπω και με το μαμά τελικό, ζω ένα δράμα αλλά its ok, θα το αντέξω.........:lol:

Τα λαστιχάκια είναι οκ αλλά με έχει φάει η περιέργεια να δω τι λένε αυτές οι γόμες και ήθελα να τα έχω αύριο......... Τέσπα, next time!

gcrook θα έχω κάμερα για χρήση on board αλλά δεν ξέρω πόσο θα αντέξει η μπαταρία της ρε γμτ....... Δεν κρατάει πάνω από 2-3 session......... Λες να πάρω φορτιστή να την φορτίζουμε στην καντίνα ή κάπου αλλού? Θα τον πάρω μαζί και βλέπουμε.......

:wave2: :wave2: :wave2:

Ok ... see u there..:wave2:

Πάντως με τις γομούλες θα το ευχαριστιόσουν κάτι τις
παραπάνω....:beer:

stako
03/04/2007, 21:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
Ok ... see u there..:wave2:

Πάντως με τις γομούλες θα το ευχαριστιόσουν κάτι τις
παραπάνω....:beer:

Όντως αλλά δε πειράζει, πρώτο td της χρονιάς, χαλαρά θα πάω, την επόμενη βδομάδα βλέπουμε.....:beer:

adam_tsouk
03/04/2007, 21:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Τι ωρα θα εισαι εκει ρε Κωστα;
Να φερω και 2 καμερες.
Και αν το διαβασει κανενας αυτο και του περισσευει και αλλη μια:rotflmao: να μου την δανεισει για λιγα λεπτα (παρουσια του) ,να κανω και κατι αλλα που εχω στο μυαλο.:sad:


δουλευουμε μωρη λουλου :mad:

gcrook
03/04/2007, 23:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
δουλευουμε μωρη λουλου :mad:

Δεν πειραζει εγω εδω ειμαι:D

gcrook
04/04/2007, 17:30
:eek: :eek:
Μαλακα Κωστα τι βιντεο ηταν αυτο;
Καλα ρε φιλε εισαι και πολυ αγροτης:eyepop:
Θα σε φτιαξω απο βδομαδα
:smokin: :smokin: :smokin:




Υ.Γ ΔΕΝ επεσε για οποιον....... ανησυχησε:a07:

stako
04/04/2007, 18:20
Λοιπόν, ήταν..........περίεργα!

Καταρχάς έφτασα εκεί στις 2 just, έτρεχα το πρωί σε όλη την Αθήνα και πρόλαβα ίσα ίσα! ΑΛΛΑ μπήκα με το MIVV και με καινούργια γαντάκια οπότε άξιζε τον κόπο.

Κατά τα άλλα είχα άγχος με τα λάστιχα που είναι στα τελευταία τους, ήταν και πρώτο td της χρονιάς μετά από 4 μήνες και ήμουν πολύ κρατημένος.

Στο χαρτί που υπογράψαμε έγραφε ότι απαγορεύονται οι προσπεράσεις πριν και μέσα στην στροφή και ότι επιτρέπονται μόνο στις ευθείες. Επίσης απαγορεύεται να είσαι κοντά στο μπροστά μηχανάκι λιγότερο από 3 μέτρα. Άυτές ήταν οι αντικειμενικές απαγορεύσεις. Είχε και μια υποκειμενική, να μην οδηγάς επιθετικά ως προς τους άλλους.

Οκ.

Μπαίνουμε με τον Αλέξη στο πρώτο, ωραία και χαλαρά, φτάνουμε ένα παιδί που πήγαινε σε ζέσταμα νόμιζα, έλα μου όμως ντε που επειδή αργήσαμε 2 λεπτά να μπούμε το ζέσταμα είχε τελειώσει. Τέσπα, εκεί που έπιανες έναν ρυθμό και πήγαινες καλά, τσουπ, έπεφτες σε έναν πολύ πολύ αργό και μέχρι να πιάσεις ευθεία γεια σας ο ρυθμός. Κάποιοι το στύβανε το γκάζι κι όλας στην έξοδο και άντε τώρα εσύ με το 600 κρεμασμένο (καθώς με άλλη σχέση έχω συνηθίσει να μπαίνω) να περάσεις.....

Τέσπα.

Αρχίζει ρίχνει και ένα ψιλόβροχο, οκ, δεν γλίστραγε, το έχουμε ξανακάνει οπότε δεν με πείραξε.

Α σας είπα ότι ΔΙΠΛΑ στην πίστα έκαναν χωματουργικές εργασίες? Δίπλα λέγοντας εννοούμε στα 5 μέτρα..... Και φυσούσε και προς την πίστα...

Χμμμμμ, α ναι, επίσης πρέπει να είχαν κάνει και SM πρόσφατα και στην μέση της ευθείας είχε πολύυυυυυ χώμα, όσοι άλλαζαν γραμμή το σήκωναν συννεφο μάλιστα. Ψυχολογικά σε έσκιζε κάπως αυτό, πρακτικά όχι αλλά...........

Οπότε φτάνουμε στο σημείο που έχω κάνει 2 session (ο Αλέξης την έχει κάνει σωστά σκεφτόμενος μετά το πρώτο), βλέπω ουρανό που ρίχνει ψιλά, τις μπουλντόζες δεξιά από την kpits να σηκώνουν συννεφάκια, πίνω το φραπέ μου και.................να σου το high side ενός παιδιού με R1 στην έξοδο της kpits, στο τελείωμα ΜΕ ΠΟΛΛΑ! Σώβρακο από ότι μου είπαν το R1, κανά 4-5000? ζημιά, το παιδί ξάπλα κάτω κανά δεκάλεπτο στο ασθενοφόρο, αλλά ευτυχώς μόνο σοκαρισμένος από το μπαμ, δεν έπαθε τίποτα σοβαρό.

Μετά από δέκα λεπτά ήμουν στην Εθνική στον δρόμο της επιστροφής με το κουπόνι για το τρίτο session στην τσέπη.

Πάντως να πούμε και τα θετικά, μου άρεσε πολύ η διοργάνωση του 0-300. Τεχνικός έλεγχος υπήρχε, ενημέρωση για τους κανόνες της πίστας υπήρχε, κριτές σε καίρια σημεία υπήρχαν, ήταν και ο Δημήτρης ο Μπούκης εκεί και βοηθούσε με τα λάστιχα κτλ, τα session ήταν ΓΕΜΑΤΑ 20λεπτα (το τονίζω αυτό!), η κοπέλα στην έξοδο των pits θύμιζε σημαντικά πράγματα που μπορεί να έχεις ξεχάσει, τέσπα πολύ καλή οργάνωση...

Για την βροχή προφανώς δεν φταίει κανείς, για τα χώματα οκ, Μέγαρα είναι, τι να πεις, αν δεν έχει ΤΟΤΕ είναι το περίεργο...

Αλλά έχω μεγάλη ένσταση για την δημιουργία των γκρουπ. Είναι κρίμα να μπαίνω αναγκαστικά σε γκρουπ με παιδιά που γυρίζουν στο δίλεπτο (χωρίς υπερβολή το δίλεπτο!). Κρίμα και για μένα που πληρώνω για να ευχαριστηθώ οδήγηση και τελικά δεν, αλλά κρίμα ΚΑΙ για το παιδί που μπαίνει πρώτη φορά και έχει εμένα από πίσω να τον τρομάζω ίσως ακούγοντας με που προσπαθώ να περάσω.

Και κάτι τελευταίο για να κλείσει το σεντόνι, μπορεί να είναι κάπως πρόβλημα η απαγόρευση προσπέρασης πάνω στην στροφή αλλά είναι σημαντικό για την ασφάλεια. Ήταν η πρώτη φορά σε td που δεν είχα τον νου μου μην με εμβολίσει κανείς από πίσω. Αλλά πιστεύω ότι θα πρέπει να μπει μια παράγραφος στις οδηγίες που να λέει ότι ο μπροστά να μην τσαρουχώνει το γκάζι στην ευθεία για να μπορείς να τον περάσεις. Όχι τίποτα άλλο αλλά είναι καλό και για την ασφάλεια γιατί αν κολλήσεις πίσω από κανέναν 2 γύρους και δεν σε αφήνει στην ευθεία, μπορεί κάποιος χωρίς υπομονή να πάει να περάσει στην στροφή και επειδή ο άλλος δεν το περιμένει (λόγω των κανόνων) να γίνει το μπαμ.

Αυτιά, πάω για ύπνο τώρα.

:wave2: :wave2: :wave2:



82941

stako
04/04/2007, 18:23
2


82942

stako
04/04/2007, 18:23
3


82943

sniper
04/04/2007, 18:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
...... Αλλά πιστεύω ότι θα πρέπει να μπει μια παράγραφος στις οδηγίες που να λέει ότι ο μπροστά να μην τσαρουχώνει το γκάζι στην ευθεία για να μπορείς να τον περάσεις. Όχι τίποτα άλλο αλλά είναι καλό και για την ασφάλεια γιατί αν κολλήσεις πίσω από κανέναν 2 γύρους και δεν σε αφήνει στην ευθεία, μπορεί κάποιος χωρίς υπομονή να πάει να περάσει στην στροφή και επειδή ο άλλος δεν το περιμένει (λόγω των κανόνων) να γίνει το μπαμ.

.....


Αυτό που λες είναι πρακτικά αδύνατο:

1. ο μπροστά γράφει στα @@ του τον πίσω - και καλά κάνει!
2. ο μπροστά οδηγεί όπως θέλει το μηχανάκι του - και πάλι καλά κάνει
3. αν ο μπροστά έχει 1000 στην ευθεία θα τον χάσεις. Τι σημαίνει να μην ανοίγει το γκάζι; Αν δεν μπορείς να τον περάσεις..... κάτσε λιγάκι πίσω χαλαρά, να φύγει μπροστά, να έχεις την πιστα δική σου...

Αν ο μπροστά δεν ανοιξει στο στοπ το γκάζι πως θα μαζέψει χιλιόμετρα στην ευθεία για να δουλέψει τα κατεβάσματα και τα φρένα; εκτός αν πάμε εκεί μέσα τουριστικά, οπότε πάσο....

stako
04/04/2007, 18:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αυτό που λες είναι πρακτικά αδύνατο:

1. ο μπροστά γράφει στα @@ του τον πίσω - και καλά κάνει!
2. ο μπροστά οδηγεί όπως θέλει το μηχανάκι του - και πάλι καλά κάνει
3. αν ο μπροστά έχει 1000 στην ευθεία θα τον χάσεις. Τι σημαίνει να μην ανοίγει το γκάζι; Αν δεν μπορείς να τον περάσεις..... κάτσε λιγάκι πίσω χαλαρά, να φύγει μπροστά, να έχεις την πιστα δική σου...

Δεν συμφωνώ καθόλου. Και συγκεκριμένα:

1. Δλδ εγώ αν κάποιος είναι εμφανώς πιο γρήγορος γιατί τον αφήνω να περάσει στην ευθεία?
2. Ο μπροστά δεν οδηγεί όπως θέλει το μηχανάκι του. Υπάρχουν κανόνες.
3. Δεν παίζει να μείνεις λίγο πίσω και να φύγει, σε μισό γύρο τον έχεις φτάσει, ακόμα και 3-4 Κ να τον αφήσεις να φύγει.

Δεν μιλάμε για 2-3 sec διαφορά. Ούτε καν 10. Μιλάμε για 30+.........

sniper
04/04/2007, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Δεν συμφωνώ καθόλου. Και συγκεκριμένα:

1. Δλδ εγώ αν κάποιος είναι εμφανώς πιο γρήγορος γιατί τον αφήνω να περάσει στην ευθεία?
2. Ο μπροστά δεν οδηγεί όπως θέλει το μηχανάκι του. Υπάρχουν κανόνες.
3. Δεν παίζει να μείνεις λίγο πίσω και να φύγει, σε μισό γύρο τον έχεις φτάσει, ακόμα και 3-4 Κ να τον αφήσεις να φύγει.

Δεν μιλάμε για 2-3 sec διαφορά. Ούτε καν 10. Μιλάμε για 30+.........

ρε φίλε με 30+ διαφορά τον περνάς όπου θες... τι λες τώρα;

το χαρτί λέει οτι δεν περνάς στις στροφές αλλά είναι ελαστικοί!!! αν τον περάσεις και είσαι 2-3 μέτρα μακρυά του [από την εξωτερική τον περνάς έτσι;] τότε δεν σου λέει κάποιος κάτι.....

kostom
04/04/2007, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
:eek: :eek:
Μαλακα Κωστα τι βιντεο ηταν αυτο;
Καλα ρε φιλε εισαι και πολυ αγροτης:eyepop:



Όλοι μας έχουμε και μαλακισμένες στιγμές...
Όσο και να σου φάνηκε περίεργο, άν για ένα
δέκατο απασχολήσεις το μυαλό σου με κάτι άλλο,
τότε αυτά συμβαίνουν... Φαντάσου να την έκανα την
μαλακία σε καμιά στροφή.... ε ρε τι θα γινότανε......

Και πάλι καλά που δεν το είδε και κανένας....

ΡΟΜΠΑ ΞΕΚΟΥΜΠΩΤΗ...:blush: :blush: :blush:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

kostom
04/04/2007, 20:04
Πάντως, σε γενικές γραμμές, σήμερα ήταν ένα από τα
καλά track days, μιάς και κόσμο δεν είχε, αλλά και ο καιρός
βοήθησε...λίγος ήλιος βέβαια δεν θα ήταν άσχημος....

Και παρ' όλο που γινόντουσαν χωματουργικές εργασίες στην
πίστα, κανένας δεν γλίστρισε από την σκόνη... πιο πολύ ήταν
το ψυχολογικό.... αλλά μέχρι να το πάρουμε πρέφα ότι δεν
γλυστράει, όλοι μας είμασταν επιφυλακτικοί....

Πολύ καλή πάντως η σημερινή μέρα.. SUPER...

Έρχεται και video....:wave2:

stako
04/04/2007, 21:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
ρε φίλε με 30+ διαφορά τον περνάς όπου θες... τι λες τώρα;

το χαρτί λέει οτι δεν περνάς στις στροφές αλλά είναι ελαστικοί!!! αν τον περάσεις και είσαι 2-3 μέτρα μακρυά του [από την εξωτερική τον περνάς έτσι;] τότε δεν σου λέει κάποιος κάτι.....

Με συγχωρείς αλλά δεν γνώριζα ότι είναι ελαστικοί... Στο χαρτί δε γράφει τίποτα για εξωτερική και επίσης λέει για 3 μέτρα απόσταση από τον μπροστά. Τηρώντας αυτά είναι πολύ δύσκολο να περάσεις με ένα 600 με το οποίο μπαίνεις με πολύυυυυυ λιγότερα χλμ από αυτό που έχεις συνηθίσει με αποτέλεσμα στην έξοδο να είσαι κρεμασμένος. Και επειδή ήθελα να τηρήσω τους κανόνες αλλά και να μην τρομάξω κανέναν απλά ΔΕΝ περνούσα.

Αλλά ακόμα και όπως το λες να το κάνεις τότε χάνεις τον ρυθμό σου έτσι κι αλλιώς και άντε μετά να τον ξαναβρείς. Και ο ρυθμός είναι πολύ βασικός για να το φχαριστιέσαι, τουλάχιστον για μένα έτσι είναι.....

Τέσπα, ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ οργάνωση και μπράβο στο 0-300, προσωπικά όμως την επόμενη θα ρωτήσω από το τηλ αν μπορώ να μην είμαι στο κίτρινο γκρουπ. Αν μου πουν όχι its ok, θα ξαναπάω μόνο όταν θελήσει κάποιος φίλος να μπει για πρώτη φορά για να του κάνω παρέα.

:wave2: :wave2: :wave2:

stako
04/04/2007, 21:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
Όλοι μας έχουμε και μαλακισμένες στιγμές...
Όσο και να σου φάνηκε περίεργο, άν για ένα
δέκατο απασχολήσεις το μυαλό σου με κάτι άλλο,
τότε αυτά συμβαίνουν... Φαντάσου να την έκανα την
μαλακία σε καμιά στροφή.... ε ρε τι θα γινότανε......

Και πάλι καλά που δεν το είδε και κανένας....

ΡΟΜΠΑ ΞΕΚΟΥΜΠΩΤΗ...:blush: :blush: :blush:
:lol: :lol: :lol:

Έλα μωρέ, είχε κάτι χορταράκια εκεί και είπες να τα φρεζάρεις λίγο, δεν είν'κακό..............:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer: :beer:

Αναμένουμε το βίντεο Γιώργο!!!!!!!! :smokin: :smokin: :smokin:

chducos1
04/04/2007, 21:51
stako εχεις δικιο. ειναι πολυ σπαστικο να σε κοβει καποιος πολυ αργος.ελπιζω να μην καντιλιαζες οταν περναγες εναν κουλο με monster σημερο.

καλη οργανωση αλλα τα group πρεπει να γινονται συμφωνα με την εμπειρια του καθενα.πχ σημερα στο κιτρινο δεν κολαγαν πολλα πραγματα.

stako
04/04/2007, 22:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από chducos1
stako εχεις δικιο. ειναι πολυ σπαστικο να σε κοβει καποιος πολυ αργος.ελπιζω να μην καντιλιαζες οταν περναγες εναν κουλο με monster σημερο.

καλη οργανωση αλλα τα group πρεπει να γινονται συμφωνα με την εμπειρια του καθενα.πχ σημερα στο κιτρινο δεν κολαγαν πολλα πραγματα.

Φυσικά και δεν καντήλιαζα φίλε μου, πιο πολύ φοβάμαι μην τρομάζω κανέναν περνώντας τον στην έξοδο παρά νευριάζω, δεν παίζει κάτι τέτοιο. Ειδικά με το καινούργιο τελικό που ακούγεται πολύ φοβάμαι ότι άγχωνα τον μπροστά που με άκουγε από πίσω, και το λέω αυτό γιατί κι εγώ αγχώνομαι όταν ακούω κάποιον πίσω μου να με ακολουθεί.....

Όλοι κουλοί είμαστε, πάντα υπάρχει κάποιος πιο γρήγορος.

Και το πιο γρήγορος δεν σημαίνει ούτε πιο μάγκας ούτε τίποτα τέτοιο, όλα είναι θέμα του πόσο χρόνο έχεις περάσει στην πίστα. Όσο πιο πολύ χρόνο περνάς στην πίστα τόσο καλυτερεύεις.

:wave2: :wave2: :wave2:

PS: Να και δυο φωτό από την kpits:
http://img65.imageshack.us/my.php?image=alexstakolb3.jpg
http://img413.imageshack.us/my.php?image=alexstako2fj2.jpg

san1000
04/04/2007, 22:07
Ειχα το ιδιο προβλημα με τα προσπερασματα και καποιο καλο παιδι μου ειπε:
" Nα κοιτας εκει που εχει κενο και οχι αυτον που θέλεις να προσπεράσεις"

Για δοκιμάστε το !!

stako
04/04/2007, 22:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από san1000
Ειχα το ιδιο προβλημα με τα προσπερασματα και καποιο καλο παιδι μου ειπε:
" Nα κοιτας εκει που εχει κενο και οχι αυτον που θέλεις να προσπεράσεις"

Για δοκιμάστε το !!

Μα το θέμα δεν είναι ότι δεν μπορούμε να προσπεράσουμε........ Απαγορεύεται!!! :look:

R-1nas
04/04/2007, 22:09
File Stako poly gkriniaris eisai kai ligo yperbolikos.

Katarxas milame filika giati den exo orekseis gia tsakomous oute thelo na to paikso sxetikos klp. Sizitisi kanoume.

Erotisi 1. Giati isoun sto kitrino Group? Esy to epelekses i se balane ekei ? Den sou eipan oti einai to argo group? Nai ontos itan tragika ligo ta pragmata sto kitrino group. Se kathe strofi 2-3 mixanakia les kai kanoun tourismo klp. Exana synexeia ton rythmo mou, alla ekana malakia stin arxi kai dilosa kitrino group. Etsi kai meta piga kai allaksa kai piga sto prasino pou itan kalytera ta pragmata + oti polla mixanakia tin eixan kanei logo broxis.

Episis gia to R1 07 pou eixe to symban. Itan mia strofi mprosta mou. Lathos grammes stin K9. Eksoteriki grammi kai xouftoma me mixanaki pou exei kanei 500xlm kai exei mamisia lastixa + psilobroxo = Highsiding. Tragika, irthe o kolitos dipla mou kai tou eipa oti bgaino ekso kai ekeinei tin ora bgike i kokkini simaia. To R1 den exei tosi zimia. 1000euro maximum. Apla poly laspi exei pano kai fainotan xalia.

Episeis oi kanones gia ta TD tou 0-300 einai idioi opos ta Riding School kai ta CSS. Ego pantos simera tous eida para poly elastikous.

Pantos ta 2 prota session itan poly xali gia emena. Poly psixologika paidia. Ligo to psilobroxo, ligo oi mpoulntozes, ligo oi ptoseis, exasa kai ta frena stin eutheia. Alla meta pira ta pano mou , efige kai o fobos tou psilobroxou kai super.


Ena signomi se ena R6 V46 edition pou ton pernaga synexeia sta frena apo esoteriki kai tou xalaga tin grammi.

stako
04/04/2007, 22:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
File Stako poly gkriniaris eisai kai ligo yperbolikos.

Katarxas milame filika giati den exo orekseis gia tsakomous oute thelo na to paikso sxetikos klp. Sizitisi kanoume.

Erotisi 1. Giati isoun sto kitrino Group? Esy to epelekses i se balane ekei ? Den sou eipan oti einai to argo group? Nai ontos itan tragika ligo ta pragmata sto kitrino group. Se kathe strofi 2-3 mixanakia les kai kanoun tourismo klp. Exana synexeia ton rythmo mou, alla ekana malakia stin arxi kai dilosa kitrino group. Etsi kai meta piga kai allaksa kai piga sto prasino pou itan kalytera ta pragmata + oti polla mixanakia tin eixan kanei logo broxis.

Episis gia to R1 07 pou eixe to symban. Itan mia strofi mprosta mou. Lathos grammes stin K9. Eksoteriki grammi kai xouftoma me mixanaki pou exei kanei 500xlm kai exei mamisia lastixa + psilobroxo = Highsiding. Tragika, irthe o kolitos dipla mou kai tou eipa oti bgaino ekso kai ekeinei tin ora bgike i kokkini simaia. To R1 den exei tosi zimia. 1000euro maximum. Apla poly laspi exei pano kai fainotan xalia.

Episeis oi kanones gia ta TD tou 0-300 einai idioi opos ta Riding School kai ta CSS. Ego pantos simera tous eida para poly elastikous.

Pantos ta 2 prota session itan poly xali gia emena. Poly psixologika paidia. Ligo to psilobroxo, ligo oi mpoulntozes, ligo oi ptoseis, exasa kai ta frena stin eutheia. Alla meta pira ta pano mou , efige kai o fobos tou psilobroxou kai super.


Ena signomi se ena R6 V46 edition pou ton pernaga synexeia sta frena apo esoteriki kai tou xalaga tin grammi.

Κανείς δεν έχει όρεξη για τσακωμούς και φυσικά συζήτηση κάνουμε.

Εγώ όταν πήγα και έκανα τα χαρτιά και πλήρωσα μου είπαν θα μπω στο κίτρινο γκρουπ γιατί δεν έχω κάνει σχολείο ή CSS. Οπότε θέμα επιλογής ΔΕΝ υπήρχε.

Τώρα που το ξεκαθαρίσαμε αυτό πες μου σε τι από αυτά που είπα παραπάνω είχα άδικο.

PS. Εγώ δεν έκανα ΟΥΤΕ ΜΙΑ προσπέραση πάνω σε στροφή σεβόμενος τους κανόνες που υπέγραψα. Επίσης δεν ήθελα να δώσω δικαίωμα σε κανέναν κριτή να με πετάξει έξω. Επίσης αν το γενικό κλίμα είναι να ΜΗΝ προσπερνάμε σε στροφή τότε αν κάποιος το κάνει είναι επικίνδυνο γιατί ο μπροστά δεν περιμένει να το κάνεις.

chducos1
04/04/2007, 22:23
stako πραγματι το μηχανακι σου κανει πολυ κολοθορυβο.δεν ξερω αμα ησουν εσυ η καποιος αλλος ιαπωνας αλλα στην ευθεια με τα χωματα με περασε ενας που δεν τον ειχα δει στους καθρευτες και χεστικα.
κατι αλλο που δεν καταλαβα ειναι γιατι ενω στην ευθεια εκανα δεξια και αφηνα χωρο να περασουν αυτοι επεμεναν και περναγαν απο δεξια μεσα απο τα χωματα εκτοσ γραμμης

kostom
04/04/2007, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas

Episeis oi kanones gia ta TD tou 0-300 einai idioi opos ta Riding School kai ta CSS. Ego pantos simera tous eida para poly elastikous.

Ena signomi se ena R6 V46 edition pou ton pernaga synexeia sta frena apo esoteriki kai tou xalaga tin grammi.

Όντως σήμερα τα παιδιά ήταν αρκετά ελαστικά, αλλά πιστεύω ότι
σε αυτό συνέβαλε το ότι τα παιδιά που λάβανε μέρος σε αυτό το
track day, είχαν γνώση το τι είναι γενικότερα η πίστα και κανόνες
συμπεριφοράς, και (τουλάχιστον στο λευκό group) υπήρχε μία αρκετά
καλή ροή κατά την διάρκεια των 20λεπτων...... Ίσως πάντα θα βρίσκεις
σε στροφή κάποιον πιο αργό αναβάτη και ίσως κάποια φορά και εγώ θα
καθυστερήσω έναν πιο γρήγορο αναβάτη... Έτσι είναι....

Σήμερα ακόμα και οι εκπαιδευτές το χαρήκανε... λίγα άτομα και πολλοί
γύροι με ανοιχτή πίστα μπροστά μου...

Όσο για τα φρένα δεν χρειάζεται να ζητάς συγνώμη γιατί απλά είχες
καλύτερα φρένα και όπως το περιγράφεις, σε καθυστερούσε στην
είσοδο.... απλά..:wave2:

sniper
04/04/2007, 23:29
Προσπεράσεις απο τη εσωτερική.... ανοιχτοί καθρέφτες μέσα στην πίστα...

Πριν μπείτε ρε παιδιά ρωτήστε και τι πρέπει να κάνετε για την δική σας ασφαλεια αλλά και των υπολοίπων.....


Δεν εχουμε και φυσικά δεν κοιτάμε καθρέφτες στην πίστα... δεν είναι δρόμος που κοιτάς που πάει ο άλλος.... μόνο ο εαυτός σου και ο μπροστινός σου σε νοιάζει. Φυσικά ουτε όργανα κοιτάμε.... κοιτάμε τον δρόμο και εκελι που θέλουμε να πάμε!

Τωρα για τις προσπεράσεις απο την εσωτερική, δεν χρειάζεται να πούμε πολλά.... μέχρι και της πουτάνας μπορεί να γίνει αν κάποιος νέος (στα της πίστας ή στην οδήγηση γενικότερα ) δει να τον περνάνε από μέσα ή κλείσει απότμα την τροχιά του.....

stako
04/04/2007, 23:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από chducos1
stako πραγματι το μηχανακι σου κανει πολυ κολοθορυβο.δεν ξερω αμα ησουν εσυ η καποιος αλλος ιαπωνας αλλα στην ευθεια με τα χωματα με περασε ενας που δεν τον ειχα δει στους καθρευτες και χεστικα.
κατι αλλο που δεν καταλαβα ειναι γιατι ενω στην ευθεια εκανα δεξια και αφηνα χωρο να περασουν αυτοι επεμεναν και περναγαν απο δεξια μεσα απο τα χωματα εκτοσ γραμμης

Μπορεί να ήμουν κι εγώ, δεν ξέρω, θέλω να πιστεύω αν ήμουν εγώ ότι είχα αφήσει αρκετό χώρο μεταξύ μας και απλά τρόμαξες από τον ήχο μόνο.....:(

Για το δεύτερο που λες, είναι καλό να κρατάμε την γραμμή μας (την αγωνιστική/σωστή δλδ) και ας πηγαίνουμε αργά. Και αυτό για να έχει ένα στάνταρ ο πιο γρήγορος και να ξέρει από που θα σε περάσει με ασφάλεια. Αν αλλάζεις γραμμή για να τον διευκολύνεις ουσιαστικά δεν τον διευκολύνεις γιατί τον μπερδεύεις. Για αυτό μπορεί οι άλλοι να σε περνούσαν από δεξιά...;)

Οπότε το καλύτερο κατά τη γνώμη μου είναι να κρατάς την σωστή γραμμή και άσε τους άλλους να βρουν από που θα περάσουν.

Είχε μπει ένας φίλος (πολύ γρήγορος, στο 1:03) με αγωνιζόμενους και έκανε στην άκρη όπως περιγράφεις για να τους διευκολύνει και του είπαν μετά το session να μην το ξανακάνει γιατί δεν είναι σωστό, κράτα την γραμμή και θα βρει τρόπο ο από πίσω να περάσει.

sniper
04/04/2007, 23:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
.....

Για το δεύτερο που λες, είναι καλό να κρατάμε την γραμμή μας (την αγωνιστική/σωστή δλδ) και ας πηγαίνουμε αργά. Και αυτό για να έχει ένα στάνταρ ο πιο γρήγορος και να ξέρει από που θα σε περάσει με ασφάλεια. Αν αλλάζεις γραμμή για να τον διευκολύνεις ουσιαστικά δεν τον διευκολύνεις γιατί τον μπερδεύεις. Για αυτό μπορεί οι άλλοι να σε περνούσαν από δεξιά...;)

Οπότε το καλύτερο κατά τη γνώμη μου είναι να κρατάς την σωστή γραμμή και άσε τους άλλους ν βρουν από που θα περάσουν.

Είχε μπει ένας φίλος (πολύ γρήγορος, στο 1:03) με αγωνιζόμενους και έκανε στην άκρη όπως περιγράφεις για να τους διευκολύνει και του είπαν μετά το session μετά να μην το ξανακάνει γιατί δεν είναι σωστό, κράτα την γραμμή και θα βρει τρόπο ο από πίσω να περάσει.

Ολόσωστο!

kostom
05/04/2007, 00:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Τωρα για τις προσπεράσεις απο την εσωτερική, δεν χρειάζεται να πούμε πολλά.... μέχρι και της πουτάνας μπορεί να γίνει αν κάποιος νέος (στα της πίστας ή στην οδήγηση γενικότερα ) δει να τον περνάνε από μέσα ή κλείσει απότμα την τροχιά του.....

Οι προσπεράσεις γίνονται πάντα από την εσωτερική....
Εκτός άν ο άλλος είναι τόσο σαλίγκαρος και μπορείς
να τον περάσεις από παντού.....

Πάντα βέβαια να έχει αξιολογηθεί η κατάσταση και
να έχεις μελετήσει τις κινήσεις του μπροστινού....
Όσες φορές έχω προσπεράσει από εσωτερική, δεν έχω
δημιουργήσει ποτέ πρόβλημα....

Da.Vintage
05/04/2007, 07:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako

Για το δεύτερο που λες, είναι καλό να κρατάμε την γραμμή μας (την αγωνιστική/σωστή δλδ) και ας πηγαίνουμε αργά. Και αυτό για να έχει ένα στάνταρ ο πιο γρήγορος και να ξέρει από που θα σε περάσει με ασφάλεια. Αν αλλάζεις γραμμή για να τον διευκολύνεις ουσιαστικά δεν τον διευκολύνεις γιατί τον μπερδεύεις. Για αυτό μπορεί οι άλλοι να σε περνούσαν από δεξιά...;)

Οπότε το καλύτερο κατά τη γνώμη μου είναι να κρατάς την σωστή γραμμή και άσε τους άλλους να βρουν από που θα περάσουν.

Είχε μπει ένας φίλος (πολύ γρήγορος, στο 1:03) με αγωνιζόμενους και έκανε στην άκρη όπως περιγράφεις για να τους διευκολύνει και του είπαν μετά το session να μην το ξανακάνει γιατί δεν είναι σωστό, κράτα την γραμμή και θα βρει τρόπο ο από πίσω να περάσει.

+1

Πρέπει να περάσατε καλά!
Εγώ είδα τη βροχή και έκανα τη κότα...

Άσε που έχω πεί αν δεν παίξουν πολυεστερικά πάνω στο μοτόρι δε θα ξαναμπώ!
Ελπίζω να αντέξω!

ΥΓ. Είδατε κανα ωραίο κοκκινομάλλικο κοριτσάκι με R1 2003 ή CBR 600RR στο track day?

stako
05/04/2007, 08:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
+1

Πρέπει να περάσατε καλά!
Εγώ είδα τη βροχή και έκανα τη κότα...

Άσε που έχω πεί αν δεν παίξουν πολυεστερικά πάνω στο μοτόρι δε θα ξαναμπώ!
Ελπίζω να αντέξω!

ΥΓ. Είδατε κανα ωραίο κοκκινομάλλικο κοριτσάκι με R1 2003 ή CBR 600RR στο track day?

Εντάξει καλά ήταν για πρώτο της χρονιάς...:)

Χτες μπήκα με τα μαμά πλαστικά γιατί ακόμα περιμένω την βάση των οργάνων για να βάλω τα πολυεστερικά. Δεν τα ξαναβάζω μέχρι να μου έρθει, η μέχρι τώρα πατέντα δεν μου αρέσει, μπαίνει δύσκολα και κάθονται και πολύ χαμηλά.....

Δυστυχώς δεν είδαμε κανένα κοριτσάκι με R1......:look:

Da.Vintage
05/04/2007, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako

Δυστυχώς δεν είδαμε κανένα κοριτσάκι με R1......:look:

Κρίμα με CBR 600 RR όμως?

stako
05/04/2007, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Κρίμα με CBR 600 RR όμως?

Κανένα κοριτσάκι γενικώς......:look:

kostom
05/04/2007, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Κανένα κοριτσάκι γενικώς......:look:


:nono: :nono: :nono:

ένα κοριτσάκι μόνο με Tuono.... :wave2:

Da.Vintage
05/04/2007, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Κανένα κοριτσάκι γενικώς......:look:

Καλύτερα λοιπόν που δεν ήρθα και καλύτερα για σάς να έχετε τα βλέματα στις στροφές

stako
05/04/2007, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Καλύτερα λοιπόν που δεν ήρθα και καλύτερα για σάς να έχετε τα βλέματα στις στροφές

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σωστός!!! :wave2: :wave2: :wave2:

fazerakis
05/04/2007, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
+1
ΥΓ. Είδατε κανα ωραίο κοκκινομάλλικο κοριτσάκι με R1 2003 ή CBR 600RR στο track day?

Μπα τίποτα γιατί δεν πήγα:lol: :lol:

αλλά στο προηγούμενο του 0-300 μια χαρα..

Βέβαια βρίσκεται στα πρώτα βήματα οδήγησης και προτιμάς να την βλέπεις έξω από την πίστα παρά μέσα.:lol: :cool:

Frezas
05/04/2007, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan

ΥΓ. Είδατε κανα ωραίο κοκκινομάλλικο κοριτσάκι με R1 2003 ή CBR 600RR στο track day?



Αυτο το κοριτσακι μηπως ειναι μια καλη μου φιλη ......:D :D

Βρε τη Βαλερια , εχει γινει διασημη στα φορουμ!!:cool: :cool:

jarv
05/04/2007, 13:58
Εύχομας σε όλους Καλό Πάσχα, Καλή Ανάσταση και καλή επιστροφή.
Ιωάννα

gcrook
05/04/2007, 18:57
Πακετο το βιντεο Κωστα....
Η καμερα δειχνει ΠΟΛΥ χαμηλα σχεδον απο την αρχη.
Ουτε μισο λεπτο δεν βγαζω σε πιανει ζαλαδα οταν στριβεις δειχνει χορτα......
Κραταω τα extras του τελους (χεχε) ,και περιμενω νεο τρακντει για να κανουμε σωστη δουλεια.


Υ.Γ Ηρθε ευρυγωνιος και τηλεφακος θα γινει τσι πορνης στο επομενο:a25: :a25:

kostom
05/04/2007, 19:37
Θέλω το original footage....

Κάψε μια κόπια και έρχομαι να την πάρω....:D :D

stako
12/04/2007, 11:52
Παίδες να ρωτήσω κάτι, ξέρουμε ποιός φωτογράφος ήταν αυτή τη μέρα στο td?

Έλεγα μπας και είχε καμιά καλή δικιά μου αν είναι να αγοράσω.....

R-1nas
12/04/2007, 12:31
Htan o stelios, alla itan mia periergi mera apoti katalaba. Irthe arga, ton eida se kapoia fasi stimeno stin K9 kai meta otan bgika ekso eixe balei olosomi forma kai mpike mesa kai girnage.

P.S bgazei gamo tis photo o atimos.

stako
12/04/2007, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
Htan o stelios, alla itan mia periergi mera apoti katalaba. Irthe arga, ton eida se kapoia fasi stimeno stin K9 kai meta otan bgika ekso eixe balei olosomi forma kai mpike mesa kai girnage.

P.S bgazei gamo tis photo o atimos.

Οκ, που μπορώ να τον βρω να τον ρωτήσω?

R-1nas
12/04/2007, 14:09
www.digital-photos.gr

stelios@digital-photo.gr

tora to kinito tou kapou to exo, alla mporeis na to breis kai apo tin Ioanna.

stako
12/04/2007, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
www.digital-photos.gr

stelios@digital-photo.gr

tora to kinito tou kapou to exo, alla mporeis na to breis kai apo tin Ioanna.

Χμμμ, το site δεν ανοίγει.....

Οκ, θα του στείλω mail και βλέπουμε. Αν δεν απαντήσει θα σου πω για να δώσεις το κινητό του αν μπορείς (ή παίρνω και την Ιωάννα, οκ).

Σε ευχαριστώ! :wave2: :wave2: :wave2:

R-1nas
12/04/2007, 14:22
em pou na anoiksei afou koimamai orthios.


www.digital-photo.gr

sorry

byron
12/04/2007, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Αν δεν απαντήσει θα σου πω για να δώσεις το κινητό του αν μπορείς




Στελιος Ευφραιμόπουλος - 6944249727

:wave2:

stako
12/04/2007, 14:31
Οκ παίδες, σας ευχαριστώ.

Του έστειλα το mail προς το παρόν να το κοιτάξει ο άνθρωπος με την ησυχία του και βλέπουμε.

:wave2: :wave2: :wave2: