PDA

View Full Version : θέλετε μοτοσικλέτα; Μήπως πλάσμα tv;



alximistis
02/04/2007, 11:12
ΠΑΡΤΕ ΠΑΙΔΕΣ:


Δύο µοτοσικλέτες και πολλά άλλα παράνοµα εµπορεύµατα εντόπισαν σε αλβανικό λεωφορείο, τελωνειακοί του τελωνείου Κρυσταλλοπηγής. Ακόμη και το λεωφορείο της γραμμής, άρχισαν να χρησιμοποιούν οι λαθρέμποροι, οι οποίοι στέλνουν τα παράνομα εμπορεύματα με «φορτωτική» από την Ελλάδα στην Αλβανία.
Οι τελωνειακοί υπάλληλοι του τελωνείου Κρυσταλλοπηγής δεν πίστευαν στα μάτια τους, όταν πριν από λίγες ημέρες, σε έλεγχο ρουτίνας σε λεωφορείο με αλβανικές πινακίδες διαπίστωσαν ότι ο αποθηκευτικός χώρος ήταν γεμάτος με παράνομα εμπορεύματα, τα οποία δεν συνοδεύονταν από τελωνειακά και φορολογικά παραστατικά. Το λεωφορείο που εκτελούσε το δρομολόγιο Θεσσαλονίκη - Τίρανα έφτασε στο τελωνείο στη 1.20 τα ξημερώματα της 26ης Μαρτίου. Στον έλεγχο που ακολούθησε βρέθηκαν: Δύο μηχανές μεγάλου κυβισμού, Σουζούκι και Γιαμάχα των 650 και 600 κυβικών αντιστοίχως, τεμαχισμένες σε τρία κομμάτια η κάθε μία, καθώς και δύο τηλεοράσεις πλάσμα Sony, ένα ραδιοκασετόφωνο, ένα DVD, ένα αλυσοπρίονο, ένα δισκοπρίονο, 5 κινητά τηλέφωνα, 4 μεταχειρισμένα αμορτισέρ μηχανών, 2 ρολόγια χειρός και ένα αστυνομικό γκλοπ αερίου.
Ο οδηγός του λεωφορείου Ζώικα Έντουαρτ, ο οποίος συνελήφθη, υποστήριξε ότι δεν γνώριζε τίποτα για το παράνομο εμπόρευμα, αφού όπως είπε παρέλαβε το λεωφορείο φορτωμένο από την εταιρία, στην οποία ανήκει το όχημα. Επίσης οι σαράντα επιβάτες του λεωφορείου που ρωτήθηκαν, αρνήθηκαν όλοι οποιαδήποτε σχέση με το παράνομο φορτίο. Ο οδηγός του λεωφορείου δικάστηκε προχτές στο Αυτόφωρο Τριμελές Πλημμελιοδικείο Καστοριάς, αλλά αθωώθηκε «λόγω αμφιβολιών», αφού δεν αποδείχτηκε η συμμετοχή του στο λαθρεμπόριο.
Τα προαναφερόμενα είδη κατασχέθηκαν, ενώ πρέπει να σημειωθεί ότι βρέθηκε ήδη ο κάτοχος της μιας μοτοσικλέτας, η οποία όπως αποδείχτηκε ήταν κλεμμένη. Είχε κλαπεί στη Θεσσαλονίκη και είχε μάλιστα δηλωθεί η κλοπή της στις 13 Μαρτίου.

Cpt. Haddock
02/04/2007, 12:07
Για να μην αναρωτιέστε τι γινονται οι μηχανές όταν τις κλέβουν... :sick:

R-1nas
02/04/2007, 12:09
Lypamai to palikari pou brike tin mixani tou.... Tora i asfalistiki tha tou pei na i mixani sou, komatia :mad: kai den tha parei draxmi.

Ean eixe asfaleia klopis fisika.

fantacid
02/04/2007, 23:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
Lypamai to palikari pou brike tin mixani tou.... Tora i asfalistiki tha tou pei na i mixani sou, komatia :mad: kai den tha parei draxmi.

Ean eixe asfaleia klopis fisika.


ή εαν καλο οξυγονοκολλητη για να κανει τα μαγικα του τα κολπα!!

T.R.E
03/04/2007, 00:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
ή εαν καλο οξυγονοκολλητη για να κανει τα μαγικα του τα κολπα!!


Το να ηταν λυμενες σε τρια κομματια (π.χ μπροστινα-υποπλαισιο-κτλ) και καταλαθος να αναφερθηκαν ως τεμαχισμενες δεν παιζει σαν σεναριο???

EVI
03/04/2007, 00:12
γιατι ρε μανα δε με εκανες αντρα

γιατι ρε γκαντεμια δεν με βρηκα ποτε κοντα σε καποιον που απλωνει το σκατοχερο του που εχει σκατα απο την ωρα που βγηκε απο το σκατομ...νι... της σκατοπου...νας μανας του σε ξενη περιουσια
?

γιατι


γιατι να μην σεβοντε τον κοπο του μαλακα που δουλευει και δεν κλεβει για να εχει αυτα που θελει?

γιατι @#!@$@%#$^%@#%$!$!#$43


:sad:

(χτες οι ΓΥΦΤΟΙ μου πηραν τον ενα καθρευτη απο το σκουτερ μου 15 ΕΥΡΩ ΚΑΝΕΙ 15!!!!!!!!!!!!!!!ΓΙΑ 15 ΕΥΡΩ ΤΑ ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ ΜΟΥ ΣΠΑΣΑΝ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ )

Meni0s
03/04/2007, 00:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
γιατι ρε μανα δε με εκανες αντρα

γιατι ρε γκαντεμια δεν με βρηκα ποτε κοντα σε καποιον που απλωνει το σκατοχερο του που εχει σκατα απο την ωρα που βγηκε απο το σκατομ...νι... της σκατοπου...νας μανας του σε ξενη περιουσια
?

γιατι


γιατι να μην σεβοντε τον κοπο του μαλακα που δουλευει και δεν κλεβει για να εχει αυτα που θελει?

γιατι @#!@$@%#$^%@#%$!$!#$43


:sad:

(χτες οι ΓΥΦΤΟΙ μου πηραν τον ενα καθρευτη απο το σκουτερ μου 15 ΕΥΡΩ ΚΑΝΕΙ 15!!!!!!!!!!!!!!!ΓΙΑ 15 ΕΥΡΩ ΤΑ ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ ΜΟΥ ΣΠΑΣΑΝ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ )



Μολις παει το καθικι να απλωσει χερι να του σαπισει το χερι του πουστη!! ! ! :a26:

FestoNero
03/04/2007, 03:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
ένα αστυνομικό γκλοπ αερίου
:confused: :look:



Καλα, αλλα ντ'αλλα κανανε για λαθρεμποριο!!
Ουτε λιστα γαμου να ηταν!!!
:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

maniak.
03/04/2007, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Meni0s
Μολις παει το καθικι να απλωσει χερι να του σαπισει το χερι του πουστη!! ! ! :a26:



ΜΟΝΟ ΤΟ ΧΕΡΙ :nono: ΝΑ ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΙ Η Π@@Τ~Α ΤΟΥ ΠΑΛΙΟ ΠΟΥΣΤΗ


:lol: :lol: :lol: