PDA

View Full Version : Vfr In / Out Town



Panos82gr
02/04/2007, 12:28
GIa sas paidia,

exo ena bmw f650gs kai to exo barethei idi mesa sto ena xrono pou to exo giati den me exei ikanopioisei para poly san apodosi/anesi.

I douleia mou briskete ektos athinas sxetika kai kathe mera anebeno 25 xilimetra stin ethniki, ekei i mixani mou zorizete arketa kai meta ta 100 arxizoun oi doniseis sto monokilindro mou :(.
Mesa sti polh den einai asximi i odigisi tis dioti stribei poly eukola sta stena kai kabalaei pezodromia eukola.


Auto pou tha thela na matho gia to VFR 800 Vtec einai to exeis:
1. poso eukoli einai stin odigisi, dioti einai sxetika super sport mixani
2. i thesi odigisi tis kata poso einai aneti arketa gia in / out sti polh
3. se taxidi o aeras poso agria se kopanaei :D
4. mesa sti polh poso diskolo einai na stribeis sta stenakia :>
5. se broxi meneis sto spiti i bgeneis exo me ti psixi sto stoma?

Kai telos poso filiki einai gia enan typo pou apla exei odigisei ena monokilindro gia ena xrono exontas kanei 20.000 xlm mono.

Na ste kala panos.

ruyjin
02/04/2007, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos82gr
GIa sas paidia,

exo ena bmw f650gs kai to exo barethei idi mesa sto ena xrono pou to exo giati den me exei ikanopioisei para poly san apodosi/anesi.

I douleia mou briskete ektos athinas sxetika kai kathe mera anebeno 25 xilimetra stin ethniki, ekei i mixani mou zorizete arketa kai meta ta 100 arxizoun oi doniseis sto monokilindro mou :(.
Mesa sti polh den einai asximi i odigisi tis dioti stribei poly eukola sta stena kai kabalaei pezodromia eukola.


Auto pou tha thela na matho gia to VFR 800 Vtec einai to exeis:
1. poso eukoli einai stin odigisi, dioti einai sxetika super sport mixani
2. i thesi odigisi tis kata poso einai aneti arketa gia in / out sti polh
3. se taxidi o aeras poso agria se kopanaei :D
4. mesa sti polh poso diskolo einai na stribeis sta stenakia :>
5. se broxi meneis sto spiti i bgeneis exo me ti psixi sto stoma?

Kai telos poso filiki einai gia enan typo pou apla exei odigisei ena monokilindro gia ena xrono exontas kanei 20.000 xlm mono.

Na ste kala panos.



καλημερα κατ' αρχην και το επομενο μηνυμα σου καλυτερα να ειναι στα ελληνικα προς διευκολυνση ολων μας

τωρα για αυτα που ρωτησες:

1 - ειναι πιο ευκολη απο σουπερ-σπορ αλλα σε σχεση με ον-οφφ θα σε ξεβολεψει
2 - ειναι πολυ καλη για ολες τις χρησεις, αλλα οπως ειπα θα σε ξεβολεψει σε σχεση με ον-οφφ
3 - πηγαινω με 200 χωρις να σκυβω
4 - δυσκολο αλλα γινεται - συνηθειζεται
5 - αυτο ισχυει για ολες τις μηχανες, αλλα εμενα δε με φοβιζει καθολου η μηχανη αυτη με βροχη, περισσοτερο με φοβιζουν οι δρομοι και οχι η μηχανη
6 - 20.000 δεν ειναι πολλα αλλα αρκετα για να αλλαξεις κατηγορια μηχανης

:wave2:

Panos82gr
02/04/2007, 12:54
Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου φιλε, συγνωμη που εγραψα σε greeklish απλα τα ελληνικα μου τα εχο ξεχασει με τη δουλεια που κανω :(

Με καλυψες απολυτα στις απαντησεις σου, για το μονο που εχο απορια ειναι το στριψιμο στα στενα.
Στα μαθηματα οδηγησης ειχα ena cb400 το οποιο με δυσκολεβε αρκετα θυμαμε σε στροφες τετιου τυπου, διοτι επρεπε να παρο πρωτα κληση για τι στροφη και επειτα να στριψω. Το θεμα μου ειναι, η οδηγηση μεσα στη πολη συνιθιζετε η μια ζωη σε εκνευριζει οταν χριαζετε να στριψεις σε ενα στενακι?

Να στε καλα!

kostasdirt
03/04/2007, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos82gr
Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου φιλε, συγνωμη που εγραψα σε greeklish απλα τα ελληνικα μου τα εχο ξεχασει με τη δουλεια που κανω :(

Με καλυψες απολυτα στις απαντησεις σου, για το μονο που εχο απορια ειναι το στριψιμο στα στενα.
Στα μαθηματα οδηγησης ειχα ena cb400 το οποιο με δυσκολεβε αρκετα θυμαμε σε στροφες τετιου τυπου, διοτι επρεπε να παρο πρωτα κληση για τι στροφη και επειτα να στριψω. Το θεμα μου ειναι, η οδηγηση μεσα στη πολη συνιθιζετε η μια ζωη σε εκνευριζει οταν χριαζετε να στριψεις σε ενα στενακι?

Να στε καλα! Για συμβίωση στην πόλη παπί, σκούτερ και μικρό endurάκι είναι αξεπέραστα...

kyriakosVFR
04/04/2007, 12:11
Εαν σε δυσκολεψε το CB τοτε ξεχνα το VFR

Αλλα μηπως βιαστικες να βγαλεις συμπερασμα για το CB???

Ειναι το ιδιο ευκολο με οποιοδηποτε αλλο μεσαιο μηχανακι, (το εχω και εγω γιατι δουλεια :σχολη οδ.)

Χαμηλο κοβει πολυ το τιμονι και δυναμη που δεν τρομαζει

Μηπως να κρατουσες το BMW ?:wave2: :wave2: