PDA

View Full Version : the healer



el_hymador
03/04/2007, 12:22
Ενας παγκοσμιου φημης ευαγγελιστης - θεραπαυτης κανει περιοδεια σε ολο το κοσμο ισχυριζομενος οτι γιατρευει καθε ασθενεια...

Σε μια περιοχη εχει κλεισει ενα πολυ μεγαλο χωρο οπου συγκεντρωθηκε κοσμος με προβληματα για να τους θεραπευσει...το πληθος παραληρει οταν ο ευαγγελιστης κανει την εμφανιση του στην σκηνη...

-Σωσε μας!! λυτρωσε μας!! πιστευουμε σε εσενα!!

>Καντε ησυχια!!...ο θεος θα μου υποδειξει ποιος ειναι ο καλυτερος χριστιανος και αξιζει να θεραπευτει...

-Εγω!!! παρε εμενα!!!εγω αξιζει να θεραπευτω κραυγαζε το πληθος απο κατω....

>Ησυχια!!! αφηστε με να συγκεντρωθω....


...ο ευαγγελιστης κλεινει τα ματια και με το χερι του δειχνει εναν τυπο με πατεριτσες...


>Εσυ τεκνον μου , ναι εσυ!! με τις πατεριτσες...ποιο ειναι το προβλημα σου?

-Εεεε...ειμαι κουτσος , μου λειπει το ενα ποδι....

>Ελα στην σκηνη να σε λυτρωσει ο Κυριος μεσω εμου....


...ο κουτσος ανεβαινει πανω στην σκηνη , ενω οι συγκεντρωμενοι βρισκονται σε εκσταση δοξολογοντας τον υψιστο....


>Πηγαινε πισω απο εκεινη την κουρτινα ανθρωπε και με την προσευχη μου θα γινει θαυμα...

...ο ευαγγελιστης αρχιζει να προσευχεται και σε καποια φαση λεει στον κουτσο:

>Με ακους?

-Ναι...

>Δεν ειμαι εγω που σου μιλαω , αλλο ο Κυριος ο ποιημενας ολων μας....αν με ακους ,ασε την μια πατεριτσα ....

....το κοινο εχει φτασει σε παραληρημα και κλαιει με αναφιλητα...

>Ησυχια !!! η στιγμη ειναι πολυ σημαντικη....σου ξαναλεω...με την δυναμη που μου εχει δωσει ο κυριος ...ΑΣΕ ΤΗΝ ΜΙΑ ΠΑΤΕΡΙΤΣΑ!!!

....ακουγεται πισω απο την σκηνη ενα ''γκντουπ''

>Την αφησες?

-Ναι! την αφησα...

>Τωρα , ας δοξασουμε ολοι μαζι τον Παναγαθο !!! ας προσευχηθουμε για συντελεστει το θαυμα!!....ΑΣΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΑΤΕΡΙΤΣΑ ΤΕΚΝΟΝ ΜΟΥ!!!

-....''γκντουπ''...

>Την αφησες?

























-....οχι...επεσα...

vangelis 64
03/04/2007, 12:25
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

makis206
03/04/2007, 12:47
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

μη με λοξοκοιτάς, δεν τό'ψαξα :D

xampos
03/04/2007, 12:47
:rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :bawl: :bawl:

cityfly
04/04/2007, 09:32
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: