PDA

View Full Version : Xenon για CBF-600S



iziogas
03/04/2007, 12:33
Φίλτατοι συνφορουμίτες,

έχοντας διαβάσει τα μύρια όσα περί λαμπτήρων xenon, από σχόλια πλήρως αποθαρρυντικά μέχρι υπερφίαλα, αποφάσισα και έβαλα στο Golfάκι μου ένα set της Mtec (περιμένετε… το θέμα του post σε λίγο)

Τελικά, δεν υπάρχει τίποτα αρνητικό σε μια αλλαγή των λαμπτήρων alogen σε xenon.

~Μεγαλύτερη διάρκεια ζωής (το τονίζω αυτό γιατί με είχαν παραμυθιάσει για το αντίθετο)
~Μικρότερη ισχύς – κατανάλωση
~Μικρότερη θερμοκρασία λειτουργίας.
~ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ στην απόδοση. Αυτό που λέμε η νύχτα με την μέρα; Ε! ισχύει κυριολεκτικά! :eyepop:

Είδα επίσης ότι τα όσα προβλήματα αντιμετώπισαν άλλοι (βραχυκυκλώματα, κακή απόδοση, καμένες λάμπες) οφείλονταν σε κακής ποιότητας, φτηνιάρικα σετ.

(τώρα έρχεται το θέμα του post)
Έχοντας λοιπόν υπέρ-θετικές εντυπώσεις και από την μάρκα του kit και από το μαγαζί και εστιάζοντας στην μεγαλύτερη ενεργητική ασφάλεια που προσφέρουν, ψήνομαι να βάλω xenon και στην κούκλα μου. Έχω μια CBF600S.
Επειδή όμως θέλω να βάλω μόνο στα φώτα πορείας, θέλω παρέα, κάποιον να μοιραστούμε το set. :)
Δεν ξέρω τι λάμπα φοράει το CBF μου αλλά κατά 99% είναι H7. Σίγουρα αν βρω άλλον ένα με CBF δεν θα έχουμε πρόβλημα ότι λάμπα και να φοράει, γι’ αυτό και βάζω το post εδώ.

Το μαγαζί είναι
SoundLand
Αργυρουπόλεως 122
Αργυρούπολη
2109954246

Η τιμή είναι 400?, άρα θα μας έρθει 200? το ένα, και 20? η τοποθέτηση ανά μηχανή.

Προσωπικά προτιμώ να βάλουμε θερμοκρασία χρώματος 6000Κ (πιο λευκό, αυτό έβαλα και στο Golf) αλλά αν θέλετε παραπάνω παίζει και το 8000Κ (λίγο πιο μπλε, πιο μουράτο :cool: )

Άντε να δούμε το φως μας!!!!! :D

javaneze
03/04/2007, 20:46
Φιλε μου ναι Η7 ειναι του CBF.

Θα ψηνομουνα πολυ για το μοιρασμα αλλα το ποσο που αναφερεις ειναι ανηκουστο!
Εισαι σιγουρος για τα 400 ευρω ή υποθετεις;

o http://www.xenonhellas.gr/ δινει 150 γιουρω την λαμπα παντως ....

iziogas
04/04/2007, 00:02
Φίλε μου ότι πληρώνεις παίρνεις.

ΥΓ1. Η απάντησή μου σε καμιά περίπτωση δεν στρέφεται ενάντια στον xenonhellas. Στην αναζήτησή μου εντός και εκτός του forum είδα ότι είναι από τους πιο αξιοπρεπείς και σοβαρούς εμπόρους.
ΥΓ2. Όχι και ανήκουστο βρε! Ψάξε τιμές στην αγορά για το συγκεκριμένο kit. Στο ebay το είχα βρει 300€ χωρίς μεταφορικά (ίσως και τελωνείο). Μια χαρά είναι τα 400 από ελληνικό μαγαζί με απόδειξη. Στο κάτω κάτω είναι +50 το άτομο από ότι του xenonhellas. Τώρα θα μου πείς με 50 τρώς στα Βλάχικα! :beer: Συμφωνώ :)

bsari
04/04/2007, 19:09
τα εχω βρει εβαυ 256ε+μεταφορικα45=300 αρα κανα 150ε +2χρονια εγγυηση(προσεχε γιατι υπαρχουν 2ποιοτητεσ τησ μαρκασ αυτησ )πιστευω οτι ειναι πολυ καλα παντωσ...

javaneze
15/04/2007, 01:24
Φιλε μου την εψαξα λιγο την δουλεια και με ενδιαφερει η προταση σου.
Βρηκα φθηνοτερες, μεχρι και 160ευρω το ζευγαρι, δλδ 80ευρω η μια, αλλα οχι μαρκα και παραγγελια απο κινα που σημαινει εγγυηση κουκου ...

Αν δεν την εχεις κανει ηδη την κινηση και ενδιαφερεσαι ακομα, πες μια κουβεντα.

Μοναχα θελω να διευκρινησεις 3 πραγματα με το μαγαζι.

Εχει ξαναβαλει ξενον σε μοτο;
Τι εγγυηση δινει για τις λαμπες και την εγκατασταση που κανει, δλδ αν σε 10 μηνες καει η λαμπα, κανει αντικατασταση; ή αμα τα φτυσει η μπαταρια μας απο λαθος συνδεσμολογια ξερω γω, θα αναλαβει ευθινες;
Τελευταιο και σημαντικο θα μας τις ρυθμισει κιολας περα απο την τοποθετηση; (φιλος που ειχε βαλει στο fazer του, τυφλωνε επικινδυνα και τους αντιθετα διερχομενους και εμενα στους καθρεφτες μου λογω κακης ρυθμισης ...)

:wave2:

iziogas
16/04/2007, 14:33
javaneze, ναι, ενδιαφέρομαι.

Όσον αφορά την εγγύηση από Κίνα που αναφέρεις, συμφωνώ. Σε καμιά ιντερνετική αγορά δεν λαβαίνω υπόψη την εγγύηση γιατί: και τα μεταφορικά επιβαρύνουν εσένα, και ο χρόνος που περιμένεις είναι μεγάλος, και υπάρχει η πιθανότητα να μην βγάλεις άκρη.

Όσον αφορά το μαγαζί, εντελώς υποκειμενικά θα σου πω ότι έχω γνωριστεί με το παιδί, (Παύλος), έχω βάλει αρκετά πράγματα εκεί, έχω δει ότι είναι ψείρας και τυπικός και τον εμπιστεύομαι. (είναι και μηχανόβιος)

Όσον αφορά τις ερωτήσεις σου:


Εχει ξαναβαλει ξενον σε μοτο;
Δεν νομίζω να έχει ξανατοποθετήσει σε CBF, δεν ξέρω για άλλες μηχανές.
Έχει τόσο μεγάλη σημασία;


Τι εγγυηση δινει για τις λαμπες και την εγκατασταση που κανει...
Για εγγύηση ρώτησα και εγώ και θυμάμαι για 12 μήνες.
Υποτίθεται γι' αυτό πάμε σε μαγαζί!!! Για την εγγύηση.
Επίσης από ότι θα είδες στην αναζήτησή σου, μιλάμε για κορυφαία ποιότητα. Με φίσες ίδιες με τις εργοστασιακές, όχι χύμα καλωδιάκια! Δεν παίζει λάθος συνδεσμολογία.
Το ballast είναι ηλεκτρονικό. Το ρεύμα που δίνει στις λάμπες είναι σταθερό. Γι' αυτό και είναι από τις λίγες μάρκες (αν όχι η μόνη) που μπαίνει και σε "περίεργα" αυτοκίνητα, όπως το Golf V, στα οποία ο εγκέφαλος δείχνει error αν οι λάμπες τραβάνε όσο ρεύμα θέλουνε.


Τελευταιο και σημαντικο θα μας τις ρυθμισει κιολας...
Φυσικά. Στο Golf έβαλε ένα μηχάνημα μπροστά από τα φώτα για ρύθμιση. Δεν ήθελε καμιά ρύθμιση αλλά το έλεγξε anyway.
Φίλε με τρέλανες. Υπάρχουν μαγαζιά να σου κάνουν οποιαδήποτε δουλειά ή αλλαγή στα φώτα και να μην τα ρυθμίζουνε!
Στο κάτω κάτω, γι' αυτό πληρώνουμε εγκατάσταση.



Και το κερασάκι! Ρώτησα αυτό που είπε ο φίλος bsari για τις δύο ποιότητες. Το ξέρεις ότι έχουν βγάλει κινέζικες απομιμήσεις των συγκεκριμένων φώτων; Πολλά από αυτά που πουλάνε με αυτή τη φίρμα στο ebay είναι μούφα. Προσοχή! (http://onspire.com/Authentic_Fake.htm)



javaneze, δεν ξέρω που μένεις κι αν σε βολεύει, αλλά έχω βάλει και την διεύθυνση και το τηλέφωνο για να μπορέσεις να πας, να δεις και να ρωτήσεις ότι θες.

Αργυρουπόλεως 122 Αργυρούπολη
210 99 54 246
(πες, από τον Ιωσήφ)


:wave2:

javaneze
16/04/2007, 17:32
Ιωσηφ εχεις πμ :winka:

:beer: :wave2:

iziogas
20/04/2007, 23:39
Ευπειθώς αναφέρω ότι το είδαμε το φώς μας, μετά από την σύμπραξη του, φίλου πλέον, Javanese. Φίλε Νικόλα σε ευχαριστώ για ακόμα μια φορά, δημόσια.

Και για να ολοκληρωθεί δημοσιογραφικά το thread επισυνάπτω photo από την «εγχείρηση»

Εγκατάσταση. Εσωτερική όψη.


85286

iziogas
20/04/2007, 23:40
Εγκατάσταση. Οψη από τιμόνι


85287

iziogas
20/04/2007, 23:45
Θερμοκρασία χρώματος.
Η φωτογραφία δείχνει τον προβολέα: μαμά, ψείρες: led, και μεσαία σκάλα: 6000Κ.

Αν και σκοπός της photo είναι να φανεί η διαφορά στο χρώμα, η διαφορά στην ένταση είναι εμφανής.


85288

iziogas
20/04/2007, 23:48
Θερμοκρασία χρώματος 2.

Η φωτογραφία δείχνει τον προβολέα: OSRAM cool blue, ψείρες: led, και μεσαία σκάλα: 6000Κ.


85289

iziogas
20/04/2007, 23:51
Τελική τιμή για xenon, ψείρες, osram, εργασία: 245€ το άτομο.


Πάντα όρθιοι :sun:

javaneze
22/04/2007, 21:53
Aψογη δουλεια, και πολυ φιλικος και αναλυτικος ο μαστορας. Τον προτεινω ανεπιφυλακτα.

Ειδαμε το φως μας! :sun:

Τελικα Ιωσηφ ειχε πραγματι διαφορα και η μαμα Η7 του προβολεα απο την osram. :winka:

tzimakos13
03/11/2007, 00:29
Γεια σας παιδια!!

Προσφατα επεσε στα χερια μου ενα κιτακι ξενον για την μικρη σκαλα (δλδ μια λαμπα,ενας μετασχηματιστης και τα απαραιτητα καλωδια).Μου φαινετα οτι ΔΕΝ θα ξαναχρησιμοποιησω την μεγαλη σκαλα,σχεδον κανει την νυχτα μερα..!!
Ιδου το αποταλεσμα:
http://www.imageshack.gr/thumbs/odm2lg3lvnmmjrgvmazk.jpg (http://www.imageshack.gr/viewer.php?file=odm2lg3lvnmmjrgvmazk.jpg)

Πειτε μου παρακαλω τις εντυπωσεις σας..!!
Το εχει επιειρησει και αλλος?Αν ναι πειτε εντυπωσεις-σχολια!!
Ευχαριστω
:beer:

jskf16
03/11/2007, 08:33
εκτος οτι η φτογραφια ειναι χαλια! δε σου δινει να καταλαβεις! αλλα η xenon ειναι γνωστο οτι προσφερουν πολυ καλο φωτισμο! καλοριζικες!
Η μεγαλη σκαλα θελει ψαξιμο!

javaneze
03/11/2007, 15:27
Κοιτα μην κοροιδευομαστε, την μεγαλη δεν θα την καταργησεις.

Καλη ειναι η ξενον αλλα οχι οτι βλεπεις κατι παραπανω. Οτι εβλεπες και πριν βλεπεις απλα πιο φωτεινο. Οταν θα βρεθεις νυχτα σε δρομο χωρις φωτα χτυπαει πολυ κοντα οποτε παντα θα χρειαζεσαι την μεγαλη σκαλα. Και για το σινιαλο βεβαια.

Εκτος εαν δεν την εχεις ρυθμισει καλα, την εχεις να σημαδευει ψηλα και βλεπεις μακρυα, αλλα και τυφλωνεις καθε οχημα που ειναι μπροστα οσυ ή στο αντιθετο ρευμα.

Το μονο καλο που παρεχει ομως η ξενον λαμπα και θα προτεινα σε ολους να βαλουν, ειναι οτι πλεον σε βλεπουν τα αυτοκινητα στις σφηνες.
Πραγματικα το εχω παρατηρησει πολυ εντονα.

Μονο και μονο για αυτο παιδια, αξιζει τα λεφτα του.

Τζιμακο τι μαρκα, απο που και ποσο σου κοστισε με εγκατασταση;
Α και πες μου ή δειξε μου με φωτο καλυτερα αν σου ειναι εκολο που εγκατεστησες τον μετασχηματιστη.

Με γειες!:beer:

franki26gr
03/11/2007, 16:03
Ναι Μητσαρα για δωσε στοιχεια τιμη,μαρκα,και οτι αλλο χρησημο γιατι το ψαχνω και εγω...

tzimakos13
03/11/2007, 21:54
Λοιπον,εχουμε και λεμε:

Το κιτ το πηρα απο αγγελια του site,70 ευρω απο παιδι με φειζερ που το ειχε κανει παραγγελια απο εξωτρικο με την προοπτικη να το εγκαταστησει στο μηχανακι του.Το κιτ αποτελουνταν απο 2 λαμπες Η7,2 μετασχηματιστες και την απαραιτητη καλωδιωση.Εγκατεστησε λοιπον τον εναν Η7 αλλα ο αλλος περισσευε (το φειζερ φοραει ενα Η7 και ενα Η4) και μου τον πουλησε.

Ειναι της Bosch,και κατα πως λεει η συσκευασια ειναι made in Germany.

Μολις γυρισα απο Λεβιδι,ορεινης Αρκαδιας και ολο μου το ταξιδι εγινε νυχτα.Ο φιλος javaneze
εχει απολυτο δικιο σχετικα με την μεγαλη σκαλα.Την χρησιμποποιησα αρκετα στα πολυ σκοτεινα σημεια του επαρχιακου και Εθνικου δικτυου.Να σημειωσω ομως οτι δεν εκανε τιποτα παραπανω απο το να φωτιζει λιγα μετρα πιο μακρυα σε σχεση με την μικρη σκαλα.Επισης,πριν ξεκινησω απο Λεβιδι ειχα ρυθμισει την μικρη μου σκαλα λιγο πιο ψηλα αλλα κανεις σε ολη μου την διαδρομη,στον επαρχιακο,δεν μου παραπονεθηκε κανοντας μου συνιαλο.

Φωτο απο τον μετασχηματιστη προσεχως.

Πληροφοριακα σας αναφερω οτι στο ηλεκτολογειο μου τον τοποθετησαν στο αριστερο φερινγκ ακριβως ''κατω'' απο το φλας.Για εργασια μιας ωρας,με χρεωσαν 20ευρω.
Αρα70+20=90ευρω το συνολο

Σορρυ για το μεγαλο ποστ..:beer:

anixneyths
03/11/2007, 22:13
ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΚΙΤ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΣΧΑΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ; ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ. ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΖΗΤΗΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΟΡΑ, ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΧΝΙΚΑ ΔΥΝΑΤΟΝ...

ΧΜΜΜ...:wave2:

jskf16
03/11/2007, 23:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από anixneyths
ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΚΙΤ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΣΧΑΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ; ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ. ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΖΗΤΗΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΟΡΑ, ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΧΝΙΚΑ ΔΥΝΑΤΟΝ...

ΧΜΜΜ...:wave2:

και βεβαια υπαρχει! αλλα θελει ψαξιμο σε σωστο μαγαζι για να εχεις και τη σωστη ανταποκριση!

anixneyths
04/11/2007, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από jskf16
και βεβαια υπαρχει! αλλα θελει ψαξιμο σε σωστο μαγαζι για να εχεις και τη σωστη ανταποκριση!


στην Αθήνα πχ ποιό είναι το σωστό μαγαζί;:hypnotize

javaneze
05/11/2007, 09:08
Τζιμανκο πολυ καλο deal:beer:
Σε αυτα τα χρηματα θα σκεφτομουν να βαλω και στην μεγαλη σκαλα ευχαριστως ...

Το ηλεκτρολογειο που στην τοποθετησαν πουλανε και ξενον; ρωτησες τιμες;
Ειχαν ξαναβαλει και ηξεραν που να τοποθετησουν τον μετασχηματιστη;
Αληθεια που και ποιο ειναι το μαγαζι;

jskf16
05/11/2007, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από anixneyths
στην Αθήνα πχ ποιό είναι το σωστό μαγαζί;:hypnotize

ρωτας γιατι δεν ξερω? ή ρωτας γιατι σε ενδιαφερει να σε στειλω καπου σωστα! και ενημερωμενα!

tzimakos13
05/11/2007, 20:51
Στους Αγ.Αναργυρους (οπου και μενω)ειναι το ηλεκτρολογειο.Ναι,τοποθετει ξενον και παρ'οτι ειδικευονται στα αυτοκινητα,μου εκανε πολυ κλη δουλεια στο CBF.
Εχει κιτ ξενον σε τιμες που πουλαν ολοι,δλδ απο 150 εως 200 ευρω.Αλλα προερχομενα απο Ασια (Κορεα.Κινα κλπ).Τετοιου ειδους κιτ που εβαλα εγω τα πουλαει γυρω στα 400ευρω (πληρες κιτ).
Αν θες περισσοτερες λεπτομερειες πμ me..:wave2:


Δυστυχως δεν μπορω να μεταφερω αλλες λεπτομερειες λογω αυτου:http://www.fazerclub.gr/forum1/viewtopic.php?t=5095&postdays=0&postorder=asc&start=0

anixneyths
05/11/2007, 21:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από tzimakos13
Στους Αγ.Αναργυρους (οπου και μενω)ειναι το ηλεκτρολογειο.Ναι,τοποθετει ξενον και παρ'οτι ειδικευονται στα αυτοκινητα,μου εκανε πολυ κλη δουλεια στο CBF.
Εχει κιτ ξενον σε τιμες που πουλαν ολοι,δλδ απο 150 εως 200 ευρω.Αλλα προερχομενα απο Ασια (Κορεα.Κινα κλπ).Τετοιου ειδους κιτ που εβαλα εγω τα πουλαει γυρω στα 400ευρω (πληρες κιτ).
Αν θες περισσοτερες λεπτομερειες πμ me..:wave2:


Δυστυχως δεν μπορω να μεταφερω αλλες λεπτομερειες λογω αυτου:http://www.fazerclub.gr/forum1/viewtopic.php?t=5095&postdays=0&postorder=asc&start=0

δηλαδή αν η μικρή σκάλα κοστίζει 400 ευρώ η μεγάλη πόσο θα κοστίζει; οταν λες πλήρες κιτ τι εννοείς; Και μεγάλα και μικρά;

tzimakos13
05/11/2007, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από anixneyths
δηλαδή αν η μικρή σκάλα κοστίζει 400 ευρώ η μεγάλη πόσο θα κοστίζει; οταν λες πλήρες κιτ τι εννοείς; Και μεγάλα και μικρά;

Οταν λεω πληρες κιτ εννοω 2 λαμπες,2μετασχηματιστες και την αναλογη καλωδιωση.Που σημαινει οτι για το CBF συγκεκριμενα καλυπτεις και μικρη και μεγαλη σκαλα..!!:cool:

anixneyths
05/11/2007, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από tzimakos13
Οταν λεω πληρες κιτ εννοω 2 λαμπες,2μετασχηματιστες και την αναλογη καλωδιωση.Που σημαινει οτι για το CBF συγκεκριμενα καλυπτεις και μικρη και μεγαλη σκαλα..!!:cool:

jimakos you delivered :beer:

javaneze
06/11/2007, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από tzimakos13
Δυστυχως δεν μπορω να μεταφερω αλλες λεπτομερειες λογω αυτου:http://www.fazerclub.gr/forum1/viewtopic.php?t=5095&postdays=0&postorder=asc&start=0
Ti λες τωρα ρε φιλε .... κι οτι θα σου ελεγα ποτε να συναντηθουμε για να δω τι εγκατασταση σου εκαναν ... :(

Περαστικα γρηγορα και αγυριστα να ειναι ρε φιλε ... καλα κουραγια.

bsari
06/11/2007, 09:36
Ειναι της Bosch,και κατα πως λεει η συσκευασια ειναι made in Germany.
ΔΕΝ εχει η bosch κιτ και ουτε το αναγνωριζει

υπαρχουν συστηματα για καθε ειδους λαμπα με αυτα των Η4 να υστερουν σε αξιοιπιστια
το κοστος με τιποτα δεν εινα της ταξης των 400ε!!!
πολυ λιγότερο και απο τα μισά!!!

ψαξτε στο φορουμ εχει γινει ξανα :beer:

blackbusa
06/11/2007, 11:42
Ρε παιδια τι νομιζετε οτι ειναι να βαλεις τα xenon????βγαζεις την φυσα της λαμπας απο το φαναρι......την βαζεις στο ballast......και απο εκει ειναι το καλωδιο της xenon λαμπας (με την λαμπα) που μπαινει στο φαναρι.....10 λεπτα υποθεση......ολα τα καλωδια ειναι plug&play.........απλα πρεπει να εχεις την σωστη λαμπα για να μπορει να κουμπωσει στο φαναρι......και να στερεωσεις καλα το ballast.....ΘΑ ΞΑΝΑΠΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΙΤ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΙΑΤΙΚΗΣ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗΣ........εκτος οντως απο κατι original bosch deutchland που το καθε κιτ (για μια λαμπα) κοστιζει κοντα στα 300-350 ευρω.....ψαξτε και λιγο στο ebay που μπορειτε να βρειτε 2 κιτ (μεγαλη & απλη σκαλα) κοντα στα 200 ευρω.....συν 20-30 που θα δωσετε στον μηχανικο σας να σας τα τοποθετησει (δεν χρειαζεται απαραιτητα ηλεκτρολογο).....γλυτωνετε αρκετα λεφτα......:wave2:

franki26gr
06/11/2007, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από tzimakos13


Δυστυχως δεν μπορω να μεταφερω αλλες λεπτομερειες λογω αυτου:http://www.fazerclub.gr/forum1/viewtopic.php?t=5095&postdays=0&postorder=asc&start=0



Μητσαρα περαστικα....
Η μηχανη φτιαχνεται....
Το κεφαλι σου η τησ συνεπιβατηδος σου ομως οχι....
Παλι καλα !!!

tzimakos13
06/11/2007, 23:41
Eυχαριστω παιδες για τα περαστικα..

Οπως θα ειδατε και στο ποστ που εβαλα στο λινκ,εγω φορουσα τα απαραιτητα και δεν επαθα τιποτα,η ξαδερφη μου ομως πιστευω οτι σταθηκε πολυ τυχερη που δεν επαθε τιποτα..

Ας ειναι,αφου ειμαστε εμεις καλα ολα τ'αλλα θα γινουν...

Στο θεμα μας τωρα,οταν η μηχανη βγει απο το συνεργειο,ειμαι διαθεσιμος για ενα καφεδακι με οποιον θελει να δει την δικη μου εγκατασταση και να το συζητησουμε απο κοντα και πιο διεξοδικα το θεμα..

Ο Φραγκισκος τον ξερει τον δρομο....:beer:

:wave2:

franki26gr
07/11/2007, 13:18
Ετσι.....
Μητσαρα οποτε θες και εισαι οκ και με την μηχανη τοτε το καφεδακι ειναι σιγουρο.
Να δω και τι εχεις κανει μπας και με πριζωσεις ακομα περισοτερο...
Περαστικα και παλι.

tzimakos13
09/11/2007, 14:41
Σορρυ για το ασχετο ποστ,

franki26gr εχεις πμ..!!

Ευχαριστω και σορρυ:wave2: