PDA

View Full Version : Oxford Luggage (Long Text)



superfour
19/08/2004, 14:15
Πρίν από κανα μήνα περίπου είχα βάλει ένα ποστ για ένα site στην Αγγλία... για θυμηθείτε (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=3343. )

Τελικά δεν άντεξα στον πειρασμό και τα πηρα και συγχρόνως μου έφυγε το άγχος του φορτώματος μιας και θα έλειπα 2 βδομάδες και δεν είχα τίποτα άλλο εκτός από το Bagster με το tank bag...

H σύνθεση έχει ώς εξής:
Έχουμε και λέμε μαγνητικό tank bag (σαφώς μικρότερο από το bagster που έχω αλλά είναι πανέμορφο και ταιριάζει απίστευτα στο fazer και το πιο βασικό ΔΕΝ ΚΟΒΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ), 2 πλαϊνά και ένα Tail Pack! Όλα αυτά μόνο ... 98€(!!!!) ΕΛΑ ΑΛΕΚΟΟΟΟΟΟΟΟ!!! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ?? Βέβαια με τα μεταφορικά μου πήγε 150€ αλλά αν σκεφτείς ότι μόνο το Tank Bag της Bagster το είχα πάρει 110€ από το Bike Accessories (N.Φιλαδέλφεια)..... μάλλον συμφέρει! για δείτε το (www.infinitymotorcycles.com/product.asp?ProductID=18&ProductName=Oxford%201st%20Time%20Luggage%20Bundle%20Deal) στο περίπου μιας και τα δικά μου είναι η πιο sport σειρά αλλά μοιάζουν (παραθέτω στη συνέχεια φωτογραφίες από τα δικά μου)

σας παραπέμπω στο site για να ψάξετε και πιστεύω ότι μπορουμε να πάρουμε κι άλλα πράγματα μιας και βγάζει συνέχεια προσφορές. Το μόνο άσχημο είναι ότι δεν κάνει delivery στην Ελλάδα, μόνο UK αλλά άν έχουμε άνθρωπο μας τα παίρνει αυτός ακόμα και από το μαγαζί όχι μόνο Internet και μας τα στέλνει
Infinity Motorcycles (www.infinitymotorcycles.com)

Χρόνος παράδοσης? 2 ΗΜΕΡΕΣ!!!!! Κι αυτό γιατί το Αγγλικό ταχυδρομείο πλέον συνεργάζεται με 3 εταιρείες Courier (ΑCS, SPEEDEX, FEDEX) κι όχι με τα ΕΛΤΑ

Νομίζω ότι κάνω διαφήμιση λες και είναι δικιά μου εταιρεία αλλά ρε παιδια ειλικρινά νομίζω ότι οι άνθρωποι (της Oxford) είναι επιστήμονες! Η ποιότητα και η πρακτικότητα όλου του Set είναι απίστευτη. Η λεπτομέρεια σε πράγματα που μας καίνε όλους (γρατζούνισμα πλαστικών, μικροφθορές στα αυτοκόλλητα της ουράς, σταθερότητα κλπ) είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!

Φυσικά στο φόρτωμα ακολούθησα την λογική που λέει "τα βαριά πράγματα στο tail pack και μοίρασμα των ελαφρών στα πλαινά έτσι ώστε να μη χαθεί η ισσοροπία"! Δεν χρειάστηκα μεγάλη προσπάθεια μιας και ο τρόπος δεσίματος ήταν τόσο εύκολος με απίστευτες λουρίδες που έδεναν παντού καθώς και χταπόδια (μονά και στο μήκος που χρειάζεται ακριβώς για τη μηχανή τα οποία υπήρχαν στη συσκευασία(!!)). Το δε Tail Pack είχε ενσωματομένα 2 χταπόδια "χιαστεί" στη βάση του για άμεσο και σωστό δέσιμο και σε περίπτωση που έχεις συνεπιβάτη γίνεται τσάντα ώμου. Μόλις εμφανιστούν οι φωτογραφίες του φορτώματος θα σας τις παραθέσω να μου πείτε την άποψή σας!
Το αποτέλεσμα??
Ένα ταξίδι (τουλάχιστον Αθήνα - Κυλλήνη και πίσω ) ξεκούραστο, χωρίς την παραμικρή ανησυχία, το παραμικρό κούνημα, πραγματικά νόμιζα πως ήμουν άδειος και με ταχύτητα πάνω κάτω 140-160!

Το κερασάκι στην τούρτα? Video Cd που υπήρχε στη συσκευασία με παρουσίαση όλης της σειράς Oxford και οδηγίες δεσίματος. Τα "τούμπανα" που πήραν μέρος ήταν FAZER 600 (έτσι έτσι!!!), CBR 1000 RR, GSXR 1000, και κάποια KAWA φορτωμένα με τις αντίστοιχες σπορ σειρές, να κάνουν σούζες και να ξύνουν γόνατα για να σου δείξουν την αντοχή και τη σταθερότητα των προϊόντων, βέβαια στο τέλος σου λέει ΜΗΝ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕ ΚΟΥΛΟΧΑΡΑΛΑΜΠΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΦΑΣ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΣΟΥ. ΟΙ ΠΙΛΟΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΕΙΡΟΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΑ ΔΕΙΞΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ...

Έμεινα λοιπόν απόλυτα ικανοποιημένος και ειλικρινά σας παροτρίνω να ψάχνετε στο Internet ακόμα και στα πιο κουλά site! Βρίσκεις τα απίστευτα. Άσε που τους έστειλα e-mail και τους είπα να ξεκινήσουν delivery στην Ελλάδα και μου απάντησαν πως είναι μες στα σχέδια τους!

Sorry αν κούρασα αλλά νομίζω πως όταν υπάρχει κάτι που αξίζει πρέπει να το μοιραζόμαστε για να αρχίζουμε να ξεφεύγουμε σιγά σιγά από τους μαλάκες τους δικούς μας..

Μία σημαντική σημείωση:
Όπως προανέφερα η τιμή ήταν από προσφορά και συνεχώς αλλάζουν τα προιόντα που είναι στην ενότητα "Sales" (μέσα στο site)

ΚΑΛΑ ΤΑΞIΔΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ

superfour
19/08/2004, 14:17
Tank Bag


3787

superfour
19/08/2004, 14:18
Tail Pack


3788

superfour
19/08/2004, 14:18
Panniers


3790

GyPsy
19/08/2004, 14:51
Οντως τα εχω κανενα 6αρι χρονια,
και ειναι αψογα.....

periklisk
19/08/2004, 15:06
Ρε σεις αυτά τα πλαϊνά δεν κοπανάνε τα πλαστικά της ουράς???

Λεω γω τώρα.....:D

Πάντως είναι πολύ ωραία!!! Ωραίος ο σούπερ 4!!!!

superfour
19/08/2004, 15:32
όχι απλά δεν κοπανάνε αλλά έχουν και ειδικό υλικό κατα μήκος στο σημείο επαφής, κάπως χνουδωτό, που δεν αφήνει το παραμικρό. Αν τα δέσεις και σωστά με τα χταπόδια που σου χει μέσα δεν κουνιέται τίποτα! όπως τα βλέπεις στην φωτογραφία έτσι είναι και εν κινήσει... απίστευτη δουλειά έχουν κάνει...

ξέχασα να πω πως κάθε κομμάτι έχει την δική του αδιάβροχη κουκούλα που φοριέται κατευ8είαν όπως είναι setαρισμένα. Η κουκούλα του Tank Bag στο πάνω μέρος είναι διαφανής για να μπορείς να βλέπεις τον χάρτη ακόμα και στη βροχή.....


:beer: :beer: :beer:

Μικρή Λουλού
19/08/2004, 15:38
AΣΕ ΜΑΣ ΡΕ ΚΩΣΤΑΚΗ ΜΕ ΤΑ ΜΠΑΓΚΑΖΙΑ ΣΟΥ...
ΤΙ ΤΑ ΘΕΣ ΡΕ ΣΙΧΑΜΕΝΕ,ΑΦΟΥ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΟΙΩΣ ΕΣΥ ΠΑΝΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΛΛΑΞΙΑ ΚΑΙ 2 ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΑ..!!!

ΓΙΑΤΙ ,ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ....ΤΑ ΑΔΙΑΒΡΟΧΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΛΑ !!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ΚΑΙ Ο ΝΟΩΝ,ΝΟΕΙΤΟ...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΚΩΣΤΑΚΗ ΜΕ ΤΙΣ ΦΟΡΤΩΤΙΚΕΣ ΣΟΥ..!!!:lol: :lol:


:beer: :beer: :beer:

superfour
19/08/2004, 15:41
χααχχαχαχαχααχ ρε κουφάλα τι timing ήταν αυτό?
Ναι ρε τα αδιάβροχα πάντα κάτω από τη σέλα αλλά ούτε που τα άγγιξα!!!! Ο άλλος όμως πάνω.... ναι ο συνομήλικος σου... την έφαγε την βρόχα του.... άρα δεν είμαι εγώ τελικά ο .... RainMan!!! χεχχεχεχεχεχεχεχ (τον έδωσα....στεγνά...):smokin:


σ.σ...... ούτε αλλαξιά Θανάση....ούτε αλλαξιά... είχε κάτι βραχάκιααααα....

periklisk
19/08/2004, 15:42
Ωραίος!!! Θα τα χτυπήσω κάποια στιγμή.... Έτσι και αλλιώς τώρα δεν μου χρειάζονται!!!

gmakris
22/08/2004, 17:38
Aκριβως αυτα τα tail bags εχω στο R6 - πραγματικα καλη ποιοτητα και πρακτικα - δυστυχως τα εχω φορεσει μονο μια φορα και επειδη μου χαλαγαν το ζυγισμα και απο τοτε μπηκαν αποθηκη......ειμαι φανατικος του μαγνητικου tank bag το οποιο χωραει πολλα και ειναι πρακτικοτατο σε αντιθεση με τα tail bags που χρειαζονται ολοκληρη προετοιμασια, ζυγισμα κλπ


Καλη τιμη εγω νομιζω οτι τοσα εδωσα μονο για αυτα (το tank bag που εχω ειναι της Cameron)




:wave2: