PDA

View Full Version : Ασφαλειες σε blacklist..



Daemon
13/04/2007, 09:30
Απο μια σιγουρη πηγη εμαθα οτι οι παρακατω ασφαλειες πανε για κλεισιμο μεχρι το καλοκαιρι, οποτε οποιος ειναι σε μια απ'αυτες να πραξει αναλογα..

General Union
General Trust
EOS
Διεθνη Ενωση
Δυναμη


Για να δουμε..

gcrook
13/04/2007, 10:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Απο μια σιγουρη πηγη εμαθα οτι οι παρακατω ασφαλειες πανε για κλεισιμο μεχρι το καλοκαιρι, οποτε οποιος ειναι σε μια απ'αυτες να πραξει αναλογα..

General Union
General Trust
EOS

και αλλη μια η δυο που μου ξεφευγουνε τωρα, θα τα βρω και θα τα ποσταρω.

Ρε αυτο το γιδι ο ασφαλιστης μου, μου εχει ασφαλισει τη μηχανη στην πρωτη,και το παπι στην δευτερη.
Τι σκατα σε μαλακα ανθρωπο πρεπει να εχω πεσει......:look:
Η αυτος σε μαλακα πελατη......:hypnotize

Η πρωτη, με το που εληξε το συμβολαιο προ μηνος, μου εστειλε ειδιποιηση οτι δεν θα αναθεωθει για ευνοητους λογους.
Η τριτη...ακομα περιμενουμε...

Daemon
13/04/2007, 10:17
Αν ενδιαφερεσαι για ασφαλιστη στειλε ΠΜ :winka: (θα εκπλαγεις.. :winka: )

airamhag
13/04/2007, 10:22
βρες σε παρακαλω κ τις αλλες δυο...

απο αργωναυτικη σε εγνατια με πηγε..κλεισιμο στο κλεισιμο...

τωρα ποια εχω δεν θυμαμαι...:look:

zubitos
13/04/2007, 10:22
εγώ ανανέωσα πριν απο ενα μήνα στην general union. :bawl: :bawl:





@αλακία:uplate: :uplate:

Daemon
13/04/2007, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos
εγώ ανανέωσα πριν απο ενα μήνα στην general union. :bawl: :bawl:





@αλακία:uplate: :uplate:

Επρεπε να στο πει ο ασφαλιστης σου, το ξερουνε πολυ καιρο πριν οταν ειναι να κλεισουνε, 1 με 1.5 χρονο.. Η δεν κανει καλα τη δουλεια του και δεν ηξερε η δεν ηθελε να το πει.. τι να πω..

zubitos
13/04/2007, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Επρεπε να στο πει ο ασφαλιστης σου, το ξερουνε πολυ καιρο πριν οταν ειναι να κλεισουνε, 1 με 1.5 χρονο.. Η δεν κανει καλα τη δουλεια του και δεν ηξερε η δεν ηθελε να το πει.. τι να πω..


σε περίπτωση που κλείσει τι γίνεται με τους ασφαλισμένους ρε ανδρέα?

athandim
13/04/2007, 10:34
Μόλις το διάβασα πήρα τηλέφωνο τον ασφαλιστή μου, μια και έχω ασφαλίσει μηχανή-παπι-αμάξι στην General Union....

Moυ είπε ότι δεν είχε ιδέα, αλλά σε κάθε περίπτωση υπάρχει υποχρεωτική 9μηνη επιτήρηση σε κάθε ασφαλιστική, πριν αυτή κλείσει...

Μόλις η ασφαλιστική μπει σε επιτήρηση, ο ασφαλιστής σας πρέπει άμεσα να ακυρώσει το συμβόλαιο, για να πάρετε πίσω τα χρήματα που αναλογούν στο υπόλοιπο του συμβολαίου σας (και φυσικά να ασφαλιστείτε αλλού). Έτσι δεν θα χάσετε τα χρήματά σας.

Οι δύο πρώτες δεν είναι σίγουρα σε επιτήρηση...οπότε μέχρι το καλοκαίρι αποκλείεται να κλείσουν.

Αυτά μου είπε...και τον εμπιστεύομαι γιατί είναι και φίλος.

:wave2:

Daemon
13/04/2007, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos
σε περίπτωση που κλείσει τι γίνεται με τους ασφαλισμένους ρε ανδρέα?

Αυτα που ξερω ειναι οτι για ενα μηνα ισχει το επικουρικο και μετα βρησκεις μια αλλη..

Daemon
13/04/2007, 11:30
+ της δυο που μου ξεφυγανε

Διεθνη Ενωση
Δυναμη

OzZzZzY
13/04/2007, 13:45
αυτοκινητο 1500 κυβικων
σκουτερ 50 κυβικων
μηχανη 750 κυβικων..

ασφαλιστηκαν 27.01 στην εγνατια
5 φεβρουαριου εκλεισε..

πανε τα λεφτουδακια μας :( :( :( :(


(ευτυχως το αυτοκινητο των 2000 κυβικων το χαμε σε αλλη ασφαλιστικη)

αυτη η καριολα η ασφλιστρια (το κρεβατι εννοω:smokin: ) δεν ηξερε πως θα κλεινε?

κ η επικουρικη ασφαλιση εληξε σε ενα μηνα οποτε μετα ξαναπληρωσαμε :sad:

Daemon
13/04/2007, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim

Μόλις η ασφαλιστική μπει σε επιτήρηση, ο ασφαλιστής σας πρέπει άμεσα να ακυρώσει το συμβόλαιο, για να πάρετε πίσω τα χρήματα που αναλογούν στο υπόλοιπο του συμβολαίου σας (και φυσικά να ασφαλιστείτε αλλού). Έτσι δεν θα χάσετε τα χρήματά σας.

:wave2:

Αλλο τι πρεπει και αλλο τι κανουν.. :wave2:

costas81
13/04/2007, 14:53
και την ειχα και για καλη!!


φιλος βλεπεις ασφαλιστης ελεγε τα καλυτερα για αυτην!!

αμαξι 6μηνο απο 03/01/07

μηχανη χρονο απο 13/01/07






:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Daemon
13/04/2007, 15:23
Απο μια συζητηση που ειχαμε χθες με ατομα στο χωρο βγηκε οτι αυτες οι ασφαλειες (που εχουν μονο μοτο + αυτοκινητα) ειναι οι πιο πιθανα να κλεισουνε επειδη ειναι πολυ ζημιωγονες. Επειδη δεν εχουν καποια προγραμματα ζωης η νοσοκομειακα για να εχουν καποιο καλο εισοδημα χανουν πολλα λεφτα απο της αποζημιωσεις μοτο και τουτου. Και εχουν και πολυ χαμηλα ασφαλιστρα οποτε.. τα εξοδα ειναι μεγαλυτερα απο τα εσοδα.
Και το ξερουνε πολυ καιρο τωρα για αυτες της 5 ασφαλειες που ειναι blacklist και κοβουν ολους τους πελατες τους απο'κει, τους μεταφερουν σε αλλες ασφαλειες..

ΥΓ. Πηρα τηλ στον ασφαλιστη μου (πρωιν πλεον..) και τον ρωτησα για αυτο που ακουσα και τα μασαγε λιγο.. "και'γω ακουσα κατι αλλα δεν ειναι κατι σιγουρο και εσυ ληγεις το Ιουνιο οποτε μην φοβασε, εισαι πληρης καλυμενο, μην την κοψεις, ειμαστε πολυ καλη ασφαλεια, πληρωνουμε αμεσως οχι οπως οι αλλοι.. και αμα ακουσουμε κατι θα σου πουμε εμεις πρωτοι.." και αλλα τετοια για να μην την κοψω..

General Union ειμαι και'γω..

paramedic
13/04/2007, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
αυτοκινητο 1500 κυβικων
σκουτερ 50 κυβικων
μηχανη 750 κυβικων..

ασφαλιστηκαν 27.01 στην εγνατια
5 φεβρουαριου εκλεισε..

πανε τα λεφτουδακια μας :( :( :( :(


(ευτυχως το αυτοκινητο των 2000 κυβικων το χαμε σε αλλη ασφαλιστικη)

αυτη η καριολα η ασφλιστρια (το κρεβατι εννοω:smokin: ) δεν ηξερε πως θα κλεινε?

κ η επικουρικη ασφαλιση εληξε σε ενα μηνα οποτε μετα ξαναπληρωσαμε :sad:

Φίλε μου δεν είμαι είμαι σίγουρος αλλά μου φαίνεται οτι κακώς πληρώσατε σε άλλη εταιρία. Η κοπέλα μου είχε το αυτοκίνητο της ασφαλισμένο στην Εγνατία(και αυτή αρχές ιανουαρίου είχε ανανεώσει) και όταν έκλεισε ο ασφαλιστής της την μετέφερε σε άλλη εταιρία, την intersalonica, και δεν πλήρωσε τίποτα!

xampos
13/04/2007, 17:15
εγω δεν εχω τετοια προβληματα καθως δεν εχω ασφαλεια :uplate: :uplate: :uplate: :hypnotize :eek:



περα απ την πλακα πειτε καμια καλη ασφαλιστικη εδω παν θεσσαλονικη οποιος ξερει .......

symvoulos
13/04/2007, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
εγω δεν εχω τετοια προβληματα καθως δεν εχω ασφαλεια :uplate: :uplate: :uplate: :hypnotize :eek:



περα απ την πλακα πειτε καμια καλη ασφαλιστικη εδω παν θεσσαλονικη οποιος ξερει .......
Εθνικη, Ασπις, Interamerican, Αλφα, κλπ καλες (και ισως ακρυβες) εταιριες...
:wave2:

EVI
13/04/2007, 19:28
πριν 2 εβδομαδες αναναιωσα για ενα χρονο την ασφαλεια στην μηχανη στην general union

h ασφαλιστρια μου ειναι συγγενης μου :rolleyes: και δουλευει μεσα οχι σαν πρακτορας

αν ηξερε κατι τετοιο δε θα μου την εδινε........

symvoulos
14/04/2007, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
πριν 2 εβδομαδες αναναιωσα για ενα χρονο την ασφαλεια στην μηχανη στην general union

h ασφαλιστρια μου ειναι συγγενης μου :rolleyes: και δουλευει μεσα οχι σαν πρακτορας

αν ηξερε κατι τετοιο δε θα μου την εδινε........
οι εργαζομενοι το μαθαινουν ΠΑΝΤΑ τελευταιοι:(

argy_kap
16/04/2007, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
Φίλε μου δεν είμαι είμαι σίγουρος αλλά μου φαίνεται οτι κακώς πληρώσατε σε άλλη εταιρία. Η κοπέλα μου είχε το αυτοκίνητο της ασφαλισμένο στην Εγνατία(και αυτή αρχές ιανουαρίου είχε ανανεώσει) και όταν έκλεισε ο ασφαλιστής της την μετέφερε σε άλλη εταιρία, την intersalonica, και δεν πλήρωσε τίποτα!

Αυτό το έκανε ο ασφαλιστής από μόνος του για να μην χάσει τον πελάτη.... έτσι κάνουν οι σωστοί επαγγελματίες στους πελάτες τους.....

hidefnick
16/04/2007, 17:03
Δεν ξέρω πόσο έγκυρη είναι η πηγή, αλλά δεν το έχω ακούσει να παίζει πουθενά αλλού.

mourgakos
17/04/2007, 08:11
ειχα ασφαλισει μηχανη ,μηχανακι,αυτοκινητο στην le monde που εκλεισε.ο ασφαλιστης με αφηνει ενα μηνα επικουρικο και με μεταφερει στην εγνατια με ενα ποσο των 30 ευρω,μεχρι ληξης συμβολαιου to oποιο και εγινε μετα απο 2-3 μηνες.ασφαλιστηκαν ξανα 01-02 στην εγνατια ξανα.
5 φεβρουαριου εκλεισε..με αφηνει ενα μηνα στο επικουρικο και με αλλα 32 ευρω μεχρι τον ιουλιο νομιζω ,με ασφαλιζει στην EOS. ΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΘΑ ΤΟΥ ΚΛΕΙΣΩ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΜΠΑΡΟΥΦΑ.:rotflmao:

dragonteo
17/04/2007, 09:23
η ποιο σιγουρη λύση είναι η ΕΘΝΙΚΗ !!! ακριβη μεν σιγουρη δε !!
προσωπικά εχω επιλέξει interamerican για δυο αμάξια και μία μηχανη και με καλό τιμολογιο λογω πακέτου δοκιμάστε και εκεί !!!
μην εμπειστέυεσται και πολύ τα φτηνά πακέτα αγνωστων ή γνωστών εταιρειών΄! πάντα υπάρχη κομπίνα από πίσω ! καλύτερα μια επώνυμη και με 10€ παραπάνω Εγω για τη interamerican οτα μου χτυπησαν τη μηχανη την εφτιαξα τους εδωσα τα τιμολογια δεν δεν με ενοχλησαν άλλο (τα πηρά ολα τα χρηματα)

idi
17/04/2007, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από dragonteo
...
μην εμπειστέυεσται και πολύ τα φτηνά πακέτα αγνωστων ή γνωστών εταιρειών΄! πάντα υπάρχη κομπίνα από πίσω ! καλύτερα μια επώνυμη και με 10€ παραπάνω...

και αν η διαφορα ειναι 50%-80%-100% πανω???

DUKASII
17/04/2007, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
και αν η διαφορα ειναι 50%-80%-100% πανω??? εσυ μη μιλας καθολου ...


μια χαρα τιμή εχεις παρει.:smokin:

idi
17/04/2007, 09:55
:D :D :D πουτανα K.G.B. ολα τα ξερεις....

dragonteo
17/04/2007, 10:07
με τον αναταγωνισμό που υπάρχει (λόγω χρεωκοπίας εταιρειων ) ακόμα και οι ποιο ακριβες προσφέρουν "πακέτα κάλυψης" αλλά από μια πρόχειρη έρευνα αγοράς οι διαφορές ειναι τις τάξεως του 10%-20% και όχι παραπάνω (για μηχανες μιλάμε όχι για σκάφη αναψηχής!!!!)
εξαρτάται γιατί καλύψεις ενδιαφέρεται ο καθένας!!!!

mats8282
17/04/2007, 14:18
Οταν λες απο σιγουρη πηγη πως το δικαιολογεις αυτο?Βγαινει ο καθενας και ακουει το καθε παπαγαλακι που <<ξερει>> σιγουρα.....Φιλε τουλαχιστον η General Union/Trust(θυγατρικη της πρωτης) μεχρι το τελος του χρονου δεν κλεινουνε.....Εχουν ελεγχθει απο το Υπουργειο και δεν υπαρχει περιπτωση να κλεισουνε(μεχρι το τελος του χρονου) βεβαια δεν ειμαι μαντης να πω τι θα γινει τα επομενα χρονια.....

Πρακτορειο εχω και το 90% των αυτοκινητων τα εχω G.Union.....Δεν αποκλειω την περιπτωση να κλεισει καποια μικρομεσαια εταιρια αλλα πιστεψε με ο πρωτος που αρχισε να ψαχνει αμα υπαρχει αυτη η περιπτωση ειμουνα εγω(και οποιοι αλλοι ασφαλιστες εχουν αυτες τις εταιριες) απο την στιγμη που βγηκε η βρωμα στην αγορα....Συναντηθηκα με Διευθυντες της εταιριας,μιλησα με αλλους πρακτορες κτλ και πραγματικα τουλαχιστον για ενα χρονο περιπου δεν υπαρχει αυτο το ενδεχομενο...


Χαρακτηριστικο παραδειγμα του οτι η General Union δεν κλεινει ειναι οτι προσελαβε υπαλληλους της Εγνατιας που εκλεισε οπως και μερικα στελεχη...


Τωρα αμα καποια απο αυτες κλεισει σε μερικα χρονια δεν ειμαι μαντης να το πω....Αλλα υπαρχει ολοκληρη διαδικασια πριν κλεισει μια ασφαλιστικη εταιρια και μαλιστα του μεγεθους της G.Union(μιλαμε για εκατονταδες εκατομυρια),δεν κλεινουν απο την μια μερα στην αλλη.......Η Εγνατια ειχε απο καιρο οικονομικα προβληματα,η G.Union μεχρι στιγμης τουλαχιστον τα παει αρκετα καλα και δεν εχουμε προβλημα με τις αποζημιωσεις....


Τελος να πω οτι δεν εχω εξαρτημενη σχεση εργασιας με την G.Union για να την υπερασπιστω και αμα μυριστω θεμα να κλεισει εννοειτε οτι θα μεταφερω πελατες σε αλλη εταιρια την ιδια στιγμη....Οση ζημια παθει ο πελατης οικονομικα αλλη τοση θα παθω και εγω.....


Paramedic ο ασφαλιστης δεν θα ειχε αποδωσει τα ασφαλιστρα στην εταιρια για αυτο την μετεφερε αλλου με το ιδιο κοστος....Για αυτο δεν πληρωσε τιποτα...Αμα ειχε δωσει τα ασφαλιστρα στην εταιρια θα της ελεγε ξαναπληρωσε τα λεφτα τα εδωσα στην εταιρια.Αυτο το λεω γιατι ο καθε ασφαλιστης/πρακτορας εχει ενα μικρο περιθωριο να αποδωσει τα λεφτα στην εταιρια.


Edit--->Οταν βλεπετε μεγαλη μειωση των ασφαλιστρων σε καποια εταιρια και μεγαλες καθυστερησεις αποζημιωσης(περα του μηνα) τοτε να αρχιζετε να προσεχετε...Η εγνατια ασφαλιζε τελευταια Ταξι με 250 ευρω τον μηνα οταν η GU στο ιδιο αυτοκινητο εβγαινε 650+..

Gandalf dr685sm
17/04/2007, 14:36
παντού ισχύει ο νόμος της αγοράς...

Οτι πληρώνεις παίρνεις...

Είχα Εγνατία , καθότι όνομα και είχε φτηνές τιμές,... και ...και...

Και στο τέλος ενα κανόνι σαν αυτό του Ναβαρόνε. Οπότε αποφάσισα κάτι τουλάχιστον που να έχει τις λιγότερες πιθανότητες να με κάνει να τρέχω...

Έπιασα 3 και ρώτησα τον ασφαλιστή μου... Nationale Nenderlanden, Εθνική και Interamerican.

Κατέληξα στην τρίτη και νιώθω λίγο πιο ήσυχος... αν μη τι άλλο, αν κλείσει και η Ιντεραμέρικαν , τότε οι μικρές θα έχουν βάλει λουκέτο προ πολλού.


Gandalf

dukeandthecity
17/04/2007, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Είχα Εγνατία , καθότι όνομα και είχε φτηνές τιμές,... και ...και...


Μεγας χορηγός στον ΠΑΟΚ ήταν... τι περιμενεις; :D

mats8282
17/04/2007, 14:45
Η General δεν εχει φτηνο τιμολογιο...ειδικα για απλη ασφαλιση.Απλα σου λεω οτι εαν το αυτοκινητο σου δεν εχει ζημιες(δεν εχεις κανει θετικη δηλωση) η Interamerican με τα ιδια λεφτα δινει και οδικη βοηθεια.Δεν εφαρμοζει B/M πλεον και τιμολογει βαση πραγματικων ζημιων,ηλικια αυτ/του οδηγου κτλ...Εχω και τις 2 στο πρακτορειο και ξερω τι παιζει...



Κακα τα ψεματα ομως λιγες ειναι οι μεγαλες και ακρως αξιοπιστες εταιριες...Αλλα εκει οπως λεει και ο Gandalf ισχυει το οτι πληρωσεις περνεις....

Παραδειγμα χαρακτηριστικο....Η Εθνικη δινει μια καλυψη καινουργια--> Μικτη σε περιπτωση κλοπης.Δηλαδη αμα σου κλεψουν το αυτ/το και το εχεις ασφαλισει για ολικη κλοπη καλυπτει οτι ζημιες τυχον προκαλεσει ο κλεφτης και οτι ζημιες παθει το αυτ/το σου χωρις να εχεις καλυψη μικτης....



Τα ψιλα γραμματα ειναι αυτα που μετρανε :)



Edit--->Η GUnion ειναι μεγαλος χορηγος στον Γαυρο :P

DUKASII
17/04/2007, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
παντού ισχύει ο νόμος της αγοράς...

Οτι πληρώνεις παίρνεις...

Είχα Εγνατία , καθότι όνομα και είχε φτηνές τιμές,... και ...και...

Και στο τέλος ενα κανόνι σαν αυτό του Ναβαρόνε. Οπότε αποφάσισα κάτι τουλάχιστον που να έχει τις λιγότερες πιθανότητες να με κάνει να τρέχω...

Έπιασα 3 και ρώτησα τον ασφαλιστή μου... Nationale Nenderlanden, Εθνική και Interamerican.

Κατέληξα στην τρίτη και νιώθω λίγο πιο ήσυχος... αν μη τι άλλο, αν κλείσει και η Ιντεραμέρικαν , τότε οι μικρές θα έχουν βάλει λουκέτο προ πολλού.


Gandalf καλα αμα κλείσει η ιντεραμερικαν...μαλλον θα χει βαλει λουκετο και το κρατος μας προ πολλου...

:rotflmao: :lol: :rotflmao:

nelson
17/04/2007, 15:38
olos o "stolos" ths oikogeneias (4 moto & 2 koutia) htan asfalismenos sthn egnatia.
otan ekleise o asfalisths mas metefere sthn eos mexri thn lhksh twn symbolaiwn thw egnatias
xwris allh xrewsh alla me ypoxrewsh na asfalisoyme gia to 6mhno meta th lhksh twn prwtwn symbolaiwn (ayta ths egnatias) ksana sthn EOS!

kai einai kai syggenhs o asfalisths, asta na pane...

pantws me tetoies trampes einai dyskolo na mhn arxiseis tis thewries synwmosias...

Daemon
19/04/2007, 17:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Οταν λες απο σιγουρη πηγη πως το δικαιολογεις αυτο?Βγαινει ο καθενας και ακουει το καθε παπαγαλακι που <<ξερει>> σιγουρα.....Φιλε τουλαχιστον η General Union/Trust(θυγατρικη της πρωτης) μεχρι το τελος του χρονου δεν κλεινουνε.....Εχουν ελεγχθει απο το Υπουργειο και δεν υπαρχει περιπτωση να κλεισουνε(μεχρι το τελος του χρονου) βεβαια δεν ειμαι μαντης να πω τι θα γινει τα επομενα χρονια.....

Πρακτορειο εχω και το 90% των αυτοκινητων τα εχω G.Union.....Δεν αποκλειω την περιπτωση να κλεισει καποια μικρομεσαια εταιρια αλλα πιστεψε με ο πρωτος που αρχισε να ψαχνει αμα υπαρχει αυτη η περιπτωση ειμουνα εγω(και οποιοι αλλοι ασφαλιστες εχουν αυτες τις εταιριες) απο την στιγμη που βγηκε η βρωμα στην αγορα....Συναντηθηκα με Διευθυντες της εταιριας,μιλησα με αλλους πρακτορες κτλ και πραγματικα τουλαχιστον για ενα χρονο περιπου δεν υπαρχει αυτο το ενδεχομενο...


Χαρακτηριστικο παραδειγμα του οτι η General Union δεν κλεινει ειναι οτι προσελαβε υπαλληλους της Εγνατιας που εκλεισε οπως και μερικα στελεχη...


Τωρα αμα καποια απο αυτες κλεισει σε μερικα χρονια δεν ειμαι μαντης να το πω....Αλλα υπαρχει ολοκληρη διαδικασια πριν κλεισει μια ασφαλιστικη εταιρια και μαλιστα του μεγεθους της G.Union(μιλαμε για εκατονταδες εκατομυρια),δεν κλεινουν απο την μια μερα στην αλλη.......Η Εγνατια ειχε απο καιρο οικονομικα προβληματα,η G.Union μεχρι στιγμης τουλαχιστον τα παει αρκετα καλα και δεν εχουμε προβλημα με τις αποζημιωσεις....


Τελος να πω οτι δεν εχω εξαρτημενη σχεση εργασιας με την G.Union για να την υπερασπιστω και αμα μυριστω θεμα να κλεισει εννοειτε οτι θα μεταφερω πελατες σε αλλη εταιρια την ιδια στιγμη....Οση ζημια παθει ο πελατης οικονομικα αλλη τοση θα παθω και εγω.....


Paramedic ο ασφαλιστης δεν θα ειχε αποδωσει τα ασφαλιστρα στην εταιρια για αυτο την μετεφερε αλλου με το ιδιο κοστος....Για αυτο δεν πληρωσε τιποτα...Αμα ειχε δωσει τα ασφαλιστρα στην εταιρια θα της ελεγε ξαναπληρωσε τα λεφτα τα εδωσα στην εταιρια.Αυτο το λεω γιατι ο καθε ασφαλιστης/πρακτορας εχει ενα μικρο περιθωριο να αποδωσει τα λεφτα στην εταιρια.


Edit--->Οταν βλεπετε μεγαλη μειωση των ασφαλιστρων σε καποια εταιρια και μεγαλες καθυστερησεις αποζημιωσης(περα του μηνα) τοτε να αρχιζετε να προσεχετε...Η εγνατια ασφαλιζε τελευταια Ταξι με 250 ευρω τον μηνα οταν η GU στο ιδιο αυτοκινητο εβγαινε 650+..

Και να φανταστεις οτι παιρνουν τηλεφωνα απ'τα ασφαλιστικα γραφεια τους πελατες που εχουν General Union και τους λενε να μεταφερουν τα συμβολαια, δεν τα ανανεωνουν επειδη ειναι σε επιτηρηση.. 4 πελατες, 2 ασφαλιστικα γραφεια και 5-6 πραγματογνωμονες μεχρι τωρα το ιδιο πραγμα.. :dizzy:

kaps
19/04/2007, 20:37
Εθνική; :eyepop: :eyepop: :uplate: :hypnotize :a1: :a1: Εγώ θα σας π΄ροτεινα αυτή που έχω ασφαλίσει 2 Ι.Χ και ι μηχανή ήταν σε όσα έχει στο συμβόλαιο εντάξει και στην αποζημίωση της φιλικής δήλωσης απλά εξπέρ ....

mats8282
08/05/2007, 13:40
Λοιπον παιδια ακουγονται συνεχεια και αλλα για την General Union δυστυχως...προσωπικα θα ενημερωσω τους πελατες μου...Αντε να δουμε...Εχετε το νου σας...