PDA

View Full Version : Βοηβάτε συγκάτικοιιιιιιιι....!!!!!



Zan_Prizol
20/08/2004, 10:36
Καλημερα σας καρντασια!!!Πρωτο ποστ(ελληνογραμμενα αγγλικα ροξ)και θελω βοηθεια για να αποφασισω τι μοτο τελικα θα παρω!!!Ον-οφ ενδιαφερομαι και γυρω στον Οκτωβρη!Εχω να διαθεσω 6000-6500 ευρα!
Εχω κατασταλαξει σε καποιες αποφασεις¨
Ακουω πολλα για τον Πηγασο περι ανταλλακτικων κτλ!Οτι επιρρεαζεται απο την κακη οικονομικη κατασταση τις εταιριας(τερμα πλεον 130 εκ.ευρο εδωσε η Πιατζιο και την εσωσε).Επισης (οπως ολοι) δινω βαρος και στην μεταπωληση που για το Πηγασονι ειναι για :bigcry: !!!Και φυσικα δεν θελω να καταντισω ΕΥΡΟφωντης καβαλωντας το...τιθεται και θεμα αξιοπιστιας αν και ειναι σε καλα επιπεδα(καλα ειπα...ντου νοτ φλειμ μι)!Αλλα κανενα αλλο ον-οφ(που λεει ο λογος...Οφ)με 6000 και να προσφερει οτι ο Πηγασος!!!!!
Επισης εσκεφτηκα Τρανς μεταχ...Αλλα ειναι μεταχ
Μηπως να περιμενω κανα 6-8 μηνες να εχω πιο πολλα φραγκα να παρω ν-στρομα; (τωρα μουρθε..χεχεχε)
Χελπ πλιζ να παρω γνωμες
Ευχαριστω οσους αφιερωσουνε χρονο για μενα.Να ΄στε καλα...

GyPsy
20/08/2004, 10:46
Κατ'αρχην καλως ηρθες και καλο κουραγιο...
Δευτερον,κανε υπομονη και παρε v-strom.
Και συ να'σαι καλα...

x-rider
20/08/2004, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zan_Prizol
Καλημερα σας καρντασια!!!Πρωτο ποστ(ελληνογραμμενα αγγλικα ροξ)και θελω βοηθεια για να αποφασισω τι μοτο τελικα θα παρω!!!Ον-οφ ενδιαφερομαι και γυρω στον Οκτωβρη!Εχω να διαθεσω 6000-6500 ευρα!
Εχω κατασταλαξει σε καποιες αποφασεις¨
Ακουω πολλα για τον Πηγασο περι ανταλλακτικων κτλ!Οτι επιρρεαζεται απο την κακη οικονομικη κατασταση τις εταιριας(τερμα πλεον 130 εκ.ευρο εδωσε η Πιατζιο και την εσωσε).Επισης (οπως ολοι) δινω βαρος και στην μεταπωληση που για το Πηγασονι ειναι για :bigcry: !!!Και φυσικα δεν θελω να καταντισω ΕΥΡΟφωντης καβαλωντας το...τιθεται και θεμα αξιοπιστιας αν και ειναι σε καλα επιπεδα(καλα ειπα...ντου νοτ φλειμ μι)!Αλλα κανενα αλλο ον-οφ(που λεει ο λογος...Οφ)με 6000 και να προσφερει οτι ο Πηγασος!!!!!
Επισης εσκεφτηκα Τρανς μεταχ...Αλλα ειναι μεταχ
Μηπως να περιμενω κανα 6-8 μηνες να εχω πιο πολλα φραγκα να παρω ν-στρομα; (τωρα μουρθε..χεχεχε)
Χελπ πλιζ να παρω γνωμες
Ευχαριστω οσους αφιερωσουνε χρονο για μενα.Να ΄στε καλα...


ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΕΙΡΘΕΣ
ΤΡΑΝΣΑΛΠ ΔΑΓΚΩΤΟ

ΓΙΑ ΟΝ-ΟΦΦ ΠΑΝΤΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ V-STROM ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ

ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ

:sun: :beer: :sun:

idi
20/08/2004, 10:52
καλωςηρθες :beer: :beer: :beer:

τα ιδια... ο γυφτος ξερει!!!:lol: :lol: :lol: :lol:

idi
20/08/2004, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΕΙΡΘΕΣ
ΤΡΑΝΣΑΛΠ ΔΑΓΚΩΤΟ

ΓΙΑ ΟΝ-ΟΦΦ ΠΑΝΤΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ V-STROM ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ

ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ

:sun: :beer: :sun:

ναι ναι δε θες να παρει και αυτος V-storm και να λες οτι εισαι ο μονος.....:lol: :lol: :lol:

μη τον ακους φιλε...

Zan_Prizol
20/08/2004, 10:59
Καταρχην ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις και καλως σας βρηκα!!!
Δλδ για Πηγασο ουτε κουβεντα?το φανταστικα...
Οσον αφορα και το ΤΑ...θα βγει ψεκαστο ΤΑ(περιμενετε και θα δειτε) και εγω να παω να παρω καρμπουρετορ;...χμμμ
Μαλλον θαραξω στα ωα μου λιγο καιρο ακομα και θα τσιμπισω το V-Strom

x-rider
20/08/2004, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ναι ναι δε θες να παρει και αυτος V-storm και να λες οτι εισαι ο μονος.....:lol: :lol: :lol:

μη τον ακους φιλε...


ΧΕ,ΧΕ ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ:beer:

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΩΡΑ. ΓΙΑ 650 ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ

ΤΡΑΝΣΑΛΠ, ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 1000 ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΥΤΗ

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΛΑ.

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΦΦ, ΚΑΘΟΛΟΥ

:sun: :beer: :sun:

SaraMaritis
20/08/2004, 11:03
...ηρθες φιλε !!!
Παρε μια :beer:
V-Strom δαγκωτο, τελεία!:cool:
:wave2:

Zan_Prizol
20/08/2004, 11:58
ν-στρομ δλδ...Ευχαριστω πολυ παιδες

milaber
20/08/2004, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από GyPsy
Κατ'αρχην καλως ηρθες και καλο κουραγιο...
Δευτερον,κανε υπομονη και παρε v-strom.
Και συ να'σαι καλα...

Ομοίως...
(εκτός αν θες κανά ΧΤάκι!)

:wave2: :wave2: :wave2:

periklisk
20/08/2004, 14:48
Καλώς ήρθες!

Β Στρομ δαγκωτό και με τη βούλα!!!


:beer: :beer: :beer:

oxygen
20/08/2004, 15:02
Zan_Prizol :wave2: kai aku prosextika

den su milai kanis gia ton pigaso giati den ton kseri kanis ton pigaso. exo kani 60.000 xil xil mesa se 2 xronia kai apo ayta peripoy 20.000 se xoma. problima 0 (ayta poy prepi na proseksis omos ine ta eksis meta apo pola xil xoma trizun ta organa sinarmogi oxi kali kai 8elun sfiksimo, 8eli prosoxi i flatza kefalis stin vasi tis me ton kinitira meta apo pola xil iparxi periptosi na vgali igrasia ladioy.
an den 8elis na valis dosis kai den mporis na perimenis gia to v-strom tote pigaso dagkoto, to tranasalp kalo ala 8a vgi montelo 2005 me psekaso pu 8a miazi me to varadero ara i timi ty torinoy 8a pari tin katioysa. alios ine poli kalo gia ka8e idus teren ala adinamo. kai o pigasos ine adinamos alla ta kani ola kai me super timi. fisika to v strom ine to kalitero(me pio xomatina elastika) 650 on -off

Zan_Prizol
20/08/2004, 15:24
Ευχαριστω φιλε oxygen...Μιας και εχεις Απριλια εχει αλλαξει τπτ στον τομεα των ανταλλακτικων???Το κακο ειναι και η πολυ δισκολη μεταπωληση του :(

crs-k
20/08/2004, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από oxygen
Zan_Prizol :wave2: kai aku prosextika
.................................
fisika to v strom ine to kalitero(me pio xomatina elastika) 650 on -off

Βρε κουλο ... :lol:

Τι του λες του ανθρωπου?

Την αλλη φορα δεν ηρθες με το Καπονορντ, γιατι ειχες το ρημαδι σου στο συνεργειο, κλεισμενο στη φωλια του ???
:lol: :rotflmao: :lol:



ΥΓ: Μην σε επιρεαζω φιλε Zan_Prizol (και καλως ηρθες βεβαια), ο φιλος Θεμης το ξερει σιγουρα το μηχανακι πολυ καλα!

Zan_Prizol
20/08/2004, 15:58
Οποτε σβηνω την μηχανη της καυλας μου και περιμενω μισο χρονακο για τιν Τζουτζουκα Στρομ

oxygen
20/08/2004, 16:31
a re kosta me fernis se diskoli 8esi :rolleyes:

me ta antalaktika ontos iparxi provlima ta fernun apo italia kai kanoun 3-4 ebdomades(enoo ta palstika-aytokolita-organa) alla 8a ta xriastis mono an trakaris...ola ta ala ine etimoparadota ktlp.
provlima iparxi kai sta sinergia exo girisi oli tin elada apo 8esaloniki mexri a8ina larisa. den emina eyxaristimenos kai logo psekasmu den mporis na to pas se kapion poy epmpisteyese giati diagnostika iparxun liga...an tin paris kainorgia 6.000 meta apo 2 xronia 8a tin pulisis peripou 4.500. xil e. a ksexasa na su po prin oti kai pigasos 8a vgi kenurgios giayto skotosan toso tin timi 8a vgalun v2 ....

epidi den peneyo to spiti mu aku...exo mini poli eyxaristimenos apo 8ema aksiopistias, anastaltiki paragontes ine ta giro-giro antlaktika -metapolisi-lefta gia sintirisi.

gia mena tora ine ligo 8elo kati alo pio xomatino kai pio dinato, gia enan poy 8eli omos ftino,twra,kai gia pantoy, pigasos,

alios v-strom 650 gia transalp den milao an kai poli kali ala exi idia timi me v-strom

Zan_Prizol
20/08/2004, 17:14
To kserw kai gia ton neo pigaso...nomizw oti aksizei na perimenw ligous mines kai na parw ''IN'' moto...isws se miso kai kati psila xrono na iparxoune kai alles lyseis opws tou simerinou V-Strom..Apo to na dwsw twra 6k kalitera na dwsw 7.5k kai na lew oti exw kai gamw ta motoria :D

Gia xwma pou legete twra i kouventa...den thelw na kanw kai volta stin sahara...na paei kana psiloanomalo...se kana nisi...katalavenete ti enow den xreiazete...

koufaloni
20/08/2004, 17:30
ΚΑΛΟΣΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΑΓΟΡΕΣ

ΤΟ ΦΤΕΡΩΤΟ ΑΛΟΓΟ ΕΙΝΑΙ ΓΑΜΑΤΟ... ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΑ ΕΠΙΣΗΣ...

ΤΩΡΑ ΜΗΧΑΝΝΙΚΑ ΑΣ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΟΣΟΙ ΡΙΣΚΑΡΑΝ ΑΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ:p :p :p

Zan_Prizol
21/08/2004, 12:42
Afth i gamimemi i apofasi gia to ti moto tha pareis re pousti se katantaei psixakia!!!ai sixtir paw na piw kana tsipouraki na ksexastw :wave2:

wild_cat/anima
21/08/2004, 12:51
hello mikre!

to pegasso forai akrivos ton idio kinitira rotex me to bmwf650gs......to opio ke exo .....kalo de leo .......alla kalitero to v strom.....


makia

SaraMaritis
23/08/2004, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από r6van
...to pegasso forai akrivos ton idio kinitira rotex me to bmwf650gs......to opio ke exo...
:nono: Λυπαμαι που θα σε απογοητευσω Βανεσσα αλλαααα...
ο κινητηρας του GS φτιαχνεται στο Βερολινο (ξεκινησε ειδικο
τμημα στο εργοστασιο γι’αυτο) και φοριεται μονο απο τα BMW...:smokin:
Αυτο που αναφερεσαι προφανως ειναι τα μοντελα πριν το 2000
που οντως φοραγαν ιδιο κινητηρα με τους πηγασους (rotax),
αν και παλι οι πηγασοι αυτοι ηταν 5-βαλβιδοι ενω τα BMW 4-βαλβιδα !!!
:wave2: :smokin:

wild_cat/anima
23/08/2004, 13:56
berlin!!!!!
ok......etsi mou ipan etsi leo..

panto pou to ipe o idios o gkorgkolis stin ekthesi.....

SaraMaritis
23/08/2004, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από r6van
...ok......etsi mou ipan etsi leo..

np...:smilea:

...δεν το’πα για να κανω τον εξυπνο :nono:
(εξαλου δεν φταις...ειναι αυτο το r6 που ειναι κολλημενο στο nik και σε χαλαει !!!):p

Υγ.Πλακα κανω...αντε γεια μας :beer: