PDA

View Full Version : Διάρκεια Εγγύησης (ανταλλακτικών...)



skous
13/04/2007, 17:19
Παιδιά τι εγγύηση έχουν τα ανταλλακτικά;

Η καλύτερα το big bore κιτ; Ξέρει κανείς;

Δεν μπορούσα να βρώ τον υπεύθυνο της Hellin σήμερα και έχω στείλει και ρωτάω στην Ιταλία, αλλά εάν ξέρει κανείς και το μάθω πιο νωρίς καλό θα είναι

skous
15/04/2007, 03:29
Κανείς δεν ξέρει ρε γαμότο;;;

Nostra
15/04/2007, 03:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
Κανείς δεν ξέρει ρε γαμότο;;;

κανονικά (βάσει νόμου) κάθε καινούριο ανταλλακτικό έχει τόση εγγύηση όση και το αντικατασταθέν του.... όχι συνέχεια της ίδιας αλλά εκ νέου δικιά του...

στην πράξη όμως.... ελλαδιστάν ψαροκωστούλα...

GST
16/04/2007, 10:12
τα αξεσουαρ εχουν 1 χρονο εγγυηση ...τουλαχιστον ετσι ξερω εγω με ενα καρμπον φτερο που ειχα προβλημα και μου το αντικαταστησαν ...φανταζομε το ιδιο συμβαινει και με το κιτ...το θεμα ειναι αλλου οτι αν βγει καποιο προβλημα φτου φτου μπορει να μην οφειλεται στο αξεσουαρ αλλα στη τοποθετηση ...και εκει δεν βγαζεις ακρη δυστηχως..

vlassos
16/04/2007, 13:24
Αλλαξα την ECU ήταν στην εγγύηση τότε, και μου είπαν ότι έχει ένα χρόνο εγγύηση, εκτιμώ ότι το ίδιο ισχύει και με το κιτ, εφόσον έχεις τα χαρτιά να αποδείξεις την αγορά του.

SeNNinhA
16/04/2007, 13:35
ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα κινητά πράγματα που πωλούνται μεσα στην Ε.Ε. και στην Ελλάδα έχουν δια νόμου Ευρωπαϊκού ΚΑΙ Ελληνικού υποχρέωση προς ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΕΓΓΥΗΣΗ 2 ΕΤΩΝ ακόμη κι αν οι εταιρείες ανακοινώνουν λιγότερο.

Εαν ενα ανταλλακτικό αλλαχτεί μέσα στην εγγύηση του τότε η εγγύηση αυτού ανανεώνεται αυτόματα ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ εκ νέου και όχι για το υπόλοιπο του χρόνου του.

Διάβασε και αυτό

ΠΕΡΙ ΝΟΜΟΥ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=34974&highlight=%CD%EF%EC%EF%F2

skous
16/04/2007, 13:51
2 χρόνια και το κίτ.

Επίσιμη απάντηση απο την αντιπροσωπεία (και επίσης πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί!!!)

Nostra
16/04/2007, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
2 χρόνια και το κίτ.

Επίσιμη απάντηση απο την αντιπροσωπεία (και επίσης πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί!!!)


οκ τότε...


άντε και χρόνια σου καλά :beer: :beer: :beer:


:wave2: :wave2:

skous
16/04/2007, 14:07
Θχαριστώωωωωω

τραγική ειρωνία το ότι σήμερα παίζει μα αποχωριστώ την κούκλα μου... μετα απο 2 χρόνια συμβίωσης.....

με βλέπω για scooter :cry:

Nostra
16/04/2007, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
τραγική ειρωνία το ότι σήμερα παίζει μα αποχωριστώ την κούκλα μου... μετα απο 2 χρόνια συμβίωσης.....

με βλέπω για scooter :cry:


η ζωή συνεχίζεται και πάμε για άλλα... .:wave2:

NikosRR
18/05/2007, 23:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
Θχαριστώωωωωω

τραγική ειρωνία το ότι σήμερα παίζει μα αποχωριστώ την κούκλα μου... μετα απο 2 χρόνια συμβίωσης.....

με βλέπω για scooter :cry:
:)

skous
20/05/2007, 18:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosRR
:)

χεχε.......

NikosRR
20/05/2007, 22:29
Το καλό είναι οτι χαιρομάστε και οι δύο!

skous
20/05/2007, 23:58
Καλά δεν θα το έλεγα οτι το χαίρομαι ΤΟΣΟ πολύ! :)

Πολύ θα ήθελα να το κρατήσω σε κανα γκαράζ αμα δεν είχα ανάγκη και είχα κανα επιπλέον μηχανάκι και κανα αυτοκινητάκι ακόμα.

Προς το παρόν... Αυτοκίνητο και scooter.
Το μέλλον ελπίζω να με βρεί με κάτι αντίστοιχο (σε Ducati πάντα)