PDA

View Full Version : Moυ χάλασε το Blackbird.... Κι άλλα ανεκδοτα



dirtbird
17/04/2007, 08:25
.... όχι ολόκληρο αλλά το
































































ρελέ των φλας..............................:lol: :lol: :lol:



Πω, πω ζημιά..........................:bawl: :bawl:

OldMan
17/04/2007, 11:14
Αντί να περιμένεις 3 με 4 terraαιώνες τον Σαρακάκη, απομόνωσέ το και αναβοσβυνε το φλάς με το χέρι από τον διακόπτη τους !!! :D

sniper
17/04/2007, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Αντί να περιμένεις 3 με 4 terraαιώνες τον Σαρακάκη, απομόνωσέ το και αναβοσβυνε το φλάς με το χέρι από τον διακόπτη τους !!! :D

Ανοίξαμε το κουτάκι με τις μαλακίες; :rotflmao:

@dirtbird : Τα CBR δεν παθαίνουν βλάβες. Απλά ορισμένες φορές δεν λειτουργούν όπως προβλέπει το manual... :D

EVI
17/04/2007, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
[B

@dirtbird : Τα CBR δεν παθαίνουν βλάβες. Απλά ορισμένες φορές δεν λειτουργούν όπως προβλέπει το manual... :D [/B]


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry:


καποιος να κλεισει το κουτακι που λεγαμε


:smokin:

dirtbird
17/04/2007, 11:41
Να υπενθυμίσω βέβαια ότι το συγκεκριμμένο ρελέ έχει επιβαρυμένη χρήση , αφού κάθε φορά που βάζω-βγάζω συναγερμό, αναβοσβήνουν και τα τέσσερα φλας (τουλάχιστον 2 φορές την ημέρα).

@old: και τι θα κάνω για να τα σβήνω? :wacko: :wacko:
@ΕVI: την τρόμπα νερού σου την κοίταξες? :winka: :winka: :winka:


Άντε όταν μου καεί καμμιά ασφάλεια θα σας το πω βρε :p :p

sniper
17/04/2007, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
..........

@ΕVI: την τρόμπα νερού σου την κοίταξες? :winka: :winka: :winka:


Άντε όταν μου καεί καμμιά ασφάλεια θα σας το πω βρε :p :p

Θα παρακαλέσω να μην το γυρίσουμε σε διαμάχη.....

Τρόμπες κι άλλα τινά να μην τα αναφέρουμε. Μπορεί να θίγουμε κάποιον :lol:

THEOD
17/04/2007, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Να υπενθυμίσω βέβαια ότι το συγκεκριμμένο ρελέ έχει επιβαρυμένη χρήση , αφού κάθε φορά που βάζω-βγάζω συναγερμό, αναβοσβήνουν και τα τέσσερα φλας (τουλάχιστον 2 φορές την ημέρα).



ΑΑΑΑΑαααα.....τότε εντάξει...έτσι δικαιολογείται.... :D

EVI
17/04/2007, 20:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird

@ΕVI: την τρόμπα νερού σου την κοίταξες? :winka: :winka: :winka:

[/B]

τι ειναι αυτο?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

EVI
17/04/2007, 20:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Θα παρακαλέσω να μην το γυρίσουμε σε διαμάχη.....

Τρόμπες κι άλλα τινά να μην τα αναφέρουμε. Μπορεί να θίγουμε κάποιον :lol:

τι εννοεις?

(ολο αποριες ειμαι παλι )

:p :p :p :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:

CyBeRseXX
18/04/2007, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Να υπενθυμίσω βέβαια ότι το συγκεκριμμένο ρελέ έχει επιβαρυμένη χρήση , αφού κάθε φορά που βάζω-βγάζω συναγερμό, αναβοσβήνουν και τα τέσσερα φλας (τουλάχιστον 2 φορές την ημέρα).


Εμενα απο το 98 ακομα δεν χαλασε :lol:

dirtbird
18/04/2007, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από CyBeRseXX
Εμενα απο το 98 ακομα δεν χαλασε :lol:

Οπότε δίκιο είχα και το θεωρώ βλάβη :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wacko: :wacko:

dirtbird
19/04/2007, 06:24
Σιγά μην ήταν το ρελέ...

Προχθές δοκιμάζω από άλλο ΧΧ ρελέ, και τα φλας δούλευαν κανονικά. Συνεπώς παραγγέλνω ένα και εχτές το βάζω επάνω και...... τα ίδια (οκ θα μπορούσα να τεστάρω το παλιό-ΔΕΝ το έκανα).

Καθώς έχει βραδιάσει, παρατηρώ ότι πατώντας φρένο, ΔΕΝ ανάβουν τα στοπ αλλά τα φλάς (κάτι που τελικά δεν έγινε).
Πατώντας φρένο με ανοιχτό διακόπτη και σβηστό κινητήρα δουλεύει η αντλία βενζίνης. Έκανα και άλλα τεστ και έψαξα λίγο την πλεξούδα πίσω.

Όταν έβαλα το συναγερμό περίμενα 3 μήνες για το πλεξουδάκι-αντάπτορα ώστε να μην κόβουμε-ράβουμε στα φλας.

Τεσπα, μεγάλη ιστορία, μάλλον το όλο πρόβλημα το προκαλεί ο συναγερμός (δεν βρήκα κάποιο πρόβλημα στην πλεξούδα έστω με οπτικό έλεγχο - δεν είχα πολύμετρο εύκαιρο) ο οποίος είναι ΙΤΑΛΙΚΟΣ:mad: :mad: :mad:

sniper
19/04/2007, 09:20
Στην παρούσα φάση (κι επειδή είσαι και φίλος του αφεντικού :lol: ) παίρνεις μόνο μια παρατήρηση....

Είναι λογικό να έχεις κάποιες δυσλειτουργείες όταν βάζεις Ιταλικούς συναγερμούς στο Μαυροπούλι σου.....


Δεν είχε τίποτα τελικά το Blackbird!!!! (Στα πράσσινα λαμόγια το λέω που καραδοκούν να βρουν και το παραμικρό ψιλοπροβληματάκι για να χαρούν που τα δικά τους δεν πάνε μία)

idi
19/04/2007, 09:24
το XX εχει ...αλλους ανωρθοτες απο τα αλλα Honda??? μπαταρια πηνεια ολα καλα? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ποσους εχεις αλλαξε μεχρι σημερα? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
19/04/2007, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
το XX εχει ...αλλους ανωρθοτες απο τα αλλα Honda??? μπαταρια πηνεια ολα καλα? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ποσους εχεις αλλαξε μεχρι σημερα? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πάλιωσε αυτή η καραμέλα..... κάτι άλλο;

idi
19/04/2007, 10:19
τι ΦΤΙΑΞΑΝ ΑΝΟΡΘΩΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕ ΧΑΛΑΝΕ ΣΤΗ HONDA!!!!????

ΟΗ ΜΥ GOD!!! :rotflmao: :rotflmao:

dirtbird
19/04/2007, 14:04
Problem solved:) (ένας ακροδέκτης σε μία φύσσα είχε ανοίξει λίγο ακι έχανε την γείωση)

Και z-idi , κάνε μας τη χάρη αγοάκι μου, εάν είχα Ζ και έκανα αυτά που κάνω με το ΧΧ (εκτός του ότι δεν γίνονται) θα ήμουν στο πέμπτο :winka: :winka:

Εγώ δεν κυκλοφορώ με παπάκι καθημερινά για να μην μου χαλάσει το 'εργαλείο' :winka: :winka: :winka:

STOYBI
19/04/2007, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Problem solved:) (ένας ακροδέκτης σε μία φύσσα είχε ανοίξει λίγο ακι έχανε την γείωση)

Και z-idi , κάνε μας τη χάρη αγοάκι μου, εάν είχα Ζ και έκανα αυτά που κάνω με το ΧΧ (εκτός του ότι δεν γίνονται) θα ήμουν στο πέμπτο :winka: :winka:

Εγώ δεν κυκλοφορώ με παπάκι καθημερινά για να μην μου χαλάσει το 'εργαλείο' :winka: :winka: :winka:

Φιλαρακο αφου εχεις ΚΤΜ.. Γιατι μας πρυζεις με το καθε τυχαιο μηχανακι ??? Ωχου....:p :p :p

sniper
19/04/2007, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Φιλαρακο αφου εχεις ΚΤΜ.. Γιατι μας πρυζεις με το καθε τυχαιο μηχανακι ??? Ωχου....:p :p :p

Εσύ φιλαράκο σταθεροποίησε πρώτα τον πλανήτη κι ασχολείσαι μετά με τα Η..... :D :lol: :wave2:

STOYBI
19/04/2007, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εσύ φιλαράκο σταθεροποίησε πρώτα τον πλανήτη κι ασχολείσαι μετά με τα Η..... :D :lol: :wave2:

Μην νομιζεις οτι επειδη πας δεξια -αριστερα δεν μπορω να σε πετυχω !!!:mad:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer:

:wave2:

dirtbird
22/04/2007, 21:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Μην νομιζεις οτι επειδη πας δεξια -αριστερα δεν μπορω να σε πετυχω !!!:mad:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer:

:wave2:

Ευτυχώς που είμαι σε άλλη κατηγορία :dizzy: :dizzy:

STOYBI
22/04/2007, 23:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Ευτυχώς που είμαι σε άλλη κατηγορία :dizzy: :dizzy:

Nai ... Αλλα θα φαμε στο ιδιο τραπεζι !!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:beer: :beer: :beer:


:wave2:

dirtbird
22/04/2007, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Nai ... Αλλα θα φαμε στο ιδιο τραπεζι !!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:beer: :beer: :beer:


:wave2:

Ok, θα σου φέρω ξηρά τροφή (θα τσαντιστούν λίγο οι γάτες μου αλλά θα το ξεπεράσουν) :rotflmao: :rotflmao:


:beer: :beer: :beer: :wave2:

STOYBI
22/04/2007, 23:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Ok, θα σου φέρω ξηρά τροφή (θα τσαντιστούν λίγο οι γάτες μου αλλά θα το ξεπεράσουν) :rotflmao: :rotflmao:


:beer: :beer: :beer: :wave2:

Λεγε οτι θες !!! :rolleyes:

Το τραπεζωμα μου δεν θα το γλυτωσεις οσο ευελικτος και να εισαι !!! :D

:beer: :beer: :beer:


:wave2: