PDA

View Full Version : 2ος ΑΓΩΝΑΣ Π.Π. ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ - ΣΕΡΡΕΣ



MARKAL
17/04/2007, 11:04
Καλημερα σε όλους,

Αυτη την Κυριακή γίνεται ο 2ος αγωνας ταχυτητας για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, στις Σέρρες.

Σας διαβεβαιω οτι το θέαμα στην καλύτερη πίστα (στη μονη πιστα δηλαδη) της Ελλάδας είναι πολύ καλό. Δυστυχώς είναι μακριά και τα έξοδα αρκετά, αν το οργανώσεις όμως είναι πευχημένη εκδρομούλα..Ελπίζω να έρθει κόσμος γιατί αξίζει..

Χαιρετώ

Admnor
17/04/2007, 13:03
Πραγματικά η πίστα των Σερρών η μοναδική στην Ελλάδα. Τι κρίμα. Τα Μέγαρα είναι κοτέτσι και είναι λυπηρό η πρωτεύουσα να μην έχει τουλάχιστο ένα μικρό σιρκουί, όπως η Σέρρες. Το Π.Π.Τ. είναι μεν φτωχό άλλα οι αναβάτες είναι θεαματικοί και αγαπάνε αυτό που κανουν. Άλλα τι να το κάνεις, το κόστος είναι μεγάλο και μόνο ελάχιστοι επιβιώνουν. είμαστε ακόμη Ουγκάντα.

Πάντως ο κόσμος στη Βόρεια Ελλάδα στηρίζει τον μηχανοκίνητο αθλητισμό και σίγουρα θα πάει να παρακολουθήσει τον αγώνα της Κυριακής.

Υ.Γ. Ρίξτε μια ματιά στο www.MSFREE.gr. Νέο και ωραίο! :beer: :beer:

Runner Ducati
21/04/2007, 16:14
προς το παρον εμαθα οτι στα χρονομετρημενα σημερα ο Γ. Μπουστας με την πανεμορφη 1098S εγραψε το εκπληκτικο 1:19,8 :eyepop: ... δεν γνωριζω ομως για την ωρα αλλα και περισσοτερα...

:beer:


http://users.teledomenet.gr/theotox/images/boustas18Mar07.jpg

H.A.Balafoutre
21/04/2007, 23:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
προς το παρον εμαθα οτι στα χρονομετρημενα σημερα ο Γ. Μπουστας με την πανεμορφη 1098S εγραψε το εκπληκτικο 1:19,8 :eyepop: ... δεν γνωριζω ομως για την ωρα αλλα και περισσοτερα...

:beer:


http://users.teledomenet.gr/theotox/images/boustas18Mar07.jpg


Ρε συ, θα είσαι αύριο στην πίστα?

Runner Ducati
22/04/2007, 01:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Ρε συ, θα είσαι αύριο στην πίστα?

Αθηνα ειμαι φιλε...

anemobikenet θα ειμαι επανω Σερρες... :lol: :beer:

GIXXERAKIAS
22/04/2007, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
προς το παρον εμαθα οτι στα χρονομετρημενα σημερα ο Γ. Μπουστας με την πανεμορφη 1098S εγραψε το εκπληκτικο 1:19,8 :eyepop: ... δεν γνωριζω ομως για την ωρα αλλα και περισσοτερα...

:beer:


http://users.teledomenet.gr/theotox/images/boustas18Mar07.jpg :eyepop: :eyepop: :eyepop: Ρε σεις αυτος πεταει πανω απο την πιστα δεν ειναι δυνατον να οδηγει μεσα στην πιστα με τετοιο χρονο,ο ανθρωπος ειναι θεος!!:a23: :a23: :a23: :a19:

HEATSEEKER750
22/04/2007, 19:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
:eyepop: :eyepop: :eyepop: Ρε σεις αυτος πεταει πανω απο την πιστα δεν ειναι δυνατον να οδηγει μεσα στην πιστα με τετοιο χρονο,ο ανθρωπος ειναι θεος!!:a23: :a23: :a23: :a19:
Τι να πω ρε παιδια το ατομο γυριζε 2-3 sec πιο γρηγορα απο τον αμεσως επομενο με αποτελεσμα να ριξει και γυρο στου τελευεους 5-6.Καλα αν τον δεις πως βγαινει απο το εσακι σου κοβεται η μαγκια.:a19: :a19:


85552

H.A.Balafoutre
22/04/2007, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
Αθηνα ειμαι φιλε...

anemobikenet θα ειμαι επανω Σερρες... :lol: :beer:

Ά ΟΚ.....:wave2:


Λεπτομέρια στην από πάνω φωτό.


85553

H.A.Balafoutre
22/04/2007, 20:22
Ένα πράγμα που δεν μου άρεσε βέβαια στα Σέρρας στην πίστα είναι η "κουτάδικη" νοοτροπία στο παρκάρισμα των μηχανών......ότι νά ναι......απαράδεκτο.

Κατα τα άλλα πολύ ζέστη, στα SS 600 έγινε χαμός. 6 αναβάτες, Συνιώριδες με CBR, τα Triumph, ένα R6 κι ένα ακόμη CBR...αλλά, μια στιγμή.

Έχω κάτι μικρά βιντεάκια. Τίποτα σπουδαίο αλλά θα τα ανεβάσω στο Youtube.

Frezas
23/04/2007, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre

Έχω κάτι μικρά βιντεάκια. Τίποτα σπουδαίο αλλά θα τα ανεβάσω στο Youtube. [/B]

Οταν τα βαλεις δωσε μας τα link αν σου ειναι ευκολο.


:eyepop: :eyepop: Αυτο το λαστιχο γυργαγε στο 1.19 ??????????
Η τελεια φθορα.........

Thanx

:beer:

MARKAL
23/04/2007, 13:45
Γεια σας!

ΝΕΟΙ οδηγοι:
Πολυ καλη εμφανιση απο τον αναβατη με το κοκκινο Triumph (δεν θυμαμαι το ονομα, sorry) μεχρι που εχει μια πτωση
600SS
ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ! Για 17 γυρους 6 αναβατες (Σακης & Αλκης Συνιωρης, Πολιτης, Γκιζινος, Ταγκλης, Π'γεωργιου) γυρνουσαν μαζι!! Τελικά 1ος ο Σακης, 2ος Αλκης και 3ος Γκιζινος. Πολυ καλος ηταν και ο Ευθυμιου που εκανε καλη εκκινηση και ηταν στη πενταδα για μερικους γυρους και τελικα ηταν 7ος.
FORMULA EXTREME
Αδικειται ο Μπουστας που τετοια μεγαλειωδης εμφανιση κατανταει να ειναι μονοτονη..Πρεπει οι διοργανωτες να κανουν καποια αλλαγη στο προγραμμα για να διευκολυνουν το Σακη Συνιωρη (αν θελουμε να δουμε καμμια μαχη). Συγχαρητηρια στον Μπουστα και για την οδηγηση και για την επαγγελματικη διαχειριση της ομαδας του.

Σημειωση: Οσον αφορα στους χρονους να θυμισω οτι ο Σακη Συνιωρης περσι στον αγωνα ειχε κανει (με το 675 πιο νορμαλ απο οτι φετος) 1.21.9 και ο Μπουστας 1.21.8 !!

H.A.Balafoutre
23/04/2007, 18:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από AIFOS
Οταν τα βαλεις δωσε μας τα link αν σου ειναι ευκολο.


:eyepop: :eyepop: Αυτο το λαστιχο γυργαγε στο 1.19 ??????????
Η τελεια φθορα.........

Thanx

:beer:

Ακόμη τα ανεβάζει το youtube. Gmt....αν και είναι με ψηφιακή φωτογραφική.

Αυτό το λάστιχο είναι του αγώνα........ακόμα χειρότερα......όχι απλώς τέλεια....για πλάκα.


Αρχικά δημιουργήθηκε από MARKAL
Γεια σας!

ΝΕΟΙ οδηγοι:
Πολυ καλη εμφανιση απο τον αναβατη με το κοκκινο Triumph (δεν θυμαμαι το ονομα, sorry) μεχρι που εχει μια πτωση
600SS
ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ! Για 17 γυρους 6 αναβατες (Σακης & Αλκης Συνιωρης, Πολιτης, Γκιζινος, Ταγκλης, Π'γεωργιου) γυρνουσαν μαζι!! Τελικά 1ος ο Σακης, 2ος Αλκης και 3ος Γκιζινος. Πολυ καλος ηταν και ο Ευθυμιου που εκανε καλη εκκινηση και ηταν στη πενταδα για μερικους γυρους και τελικα ηταν 7ος.
FORMULA EXTREME
Αδικειται ο Μπουστας που τετοια μεγαλειωδης εμφανιση κατανταει να ειναι μονοτονη..Πρεπει οι διοργανωτες να κανουν καποια αλλαγη στο προγραμμα για να διευκολυνουν το Σακη Συνιωρη (αν θελουμε να δουμε καμμια μαχη). Συγχαρητηρια στον Μπουστα και για την οδηγηση και για την επαγγελματικη διαχειριση της ομαδας του.

Σημειωση: Οσον αφορα στους χρονους να θυμισω οτι ο Σακη Συνιωρης περσι στον αγωνα ειχε κανει (με το 675 πιο νορμαλ απο οτι φετος) 1.21.9 και ο Μπουστας 1.21.8 !!

Κοίτα, πέρυσι ο Σάκης Συνιώρης τον κέρδισε τον Μπούστα στα SS600, με το 675 και ο Μπούστας με το 749.

Βασικά το παλικάρι έχει δίκιο. Ο χαμός έγινε στα 600. Αν δεήσει το youtube, έχω ένα που δείχνει από Κ6 τα εσάκια μέχρι την Κ11-12 που πάνε τρενάκι και συνέχισαν έτσι μέχρι και περίπου τον 12ο γύρο. Όπου μετά τα σέμπεάρ600RR έφυγαν μπροστά και το 675 απλώς έκλεισε την τριάδα.

Στους νέους, πράγματι μεγάλο κρίμα, διότι ο τύπος με το 675 πήγαινε τάπα και δυστυχώς έπεσε ενώ ήταν πρώτος. Στους νέους ο καλύτερος χρόνος ήταν στο 1.26.2+

fzr1000exup
24/04/2007, 09:12
Είμαι ο οδηγός με το νούμερο 13 όπου πήρα την πρώτη μου νίκη την Κυριακή στις Σέρρες.΄(κατηγορία νέων)

Ο αγώνας ήταν κάτι το απεριγραπτο ενώ είχα Pole position έκανα μια 'ασχημη εκκίνηση και έπεσα στην 12 θέση .

Αλλα σιγά σιγα συγκεντρώθηκα και τους περασα όλους .

και στους τελευταίους γύρους κατάφερα να γυρίζω στο 1.26.240.

Οταν κατέβηκα δεν το πίστευα ......:beer: :beer:

zephyr1
24/04/2007, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από fzr1000exup
Είμαι ο οδηγός με το νούμερο 13 όπου πήρα την πρώτη μου νίκη την Κυριακή στις Σέρρες.΄(κατηγορία νέων)

Ο αγώνας ήταν κάτι το απεριγραπτο ενώ είχα Pole position έκανα μια 'ασχημη εκκίνηση και έπεσα στην 12 θέση .

Αλλα σιγά σιγα συγκεντρώθηκα και τους περασα όλους .

και στους τελευταίους γύρους κατάφερα να γυρίζω στο 1.26.240.

Οταν κατέβηκα δεν το πίστευα ......:beer: :beer:

Να εισαι καλα ,παντα τετοια.:beer:

byron
24/04/2007, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από fzr1000exup
Οταν κατέβηκα δεν το πίστευα ......:beer: :beer:

Μπράβο φίλε. !!!

:beer: :beer: :beer:

MARKAL
24/04/2007, 09:44
Συγγνωμη για την παραλειψη, δεν αναφερθηκα φυσικα στον νικητη των Νεων που εκανε οντως πολυ καλο και ωριμο αγωνα...Συγχαρητηρια φιλε!

H.A.Balafoutre
24/04/2007, 19:21
Πραγματικά όσοι συμμετέχουν στους αγώνες είναι άξιοι συγχαρητηρίων.