PDA

View Full Version : Techno Moto Karagkiozilikia



R-1nas
18/04/2007, 12:52
EIMAI POLY NEURIASMENOS!


Na eksigiso pos exei i katastasi. Xthes to brady ekatsa kai eftiaksa ta mama slip on pou exei to R1 mou me ena kit apo ameriki tis Vanes&Hanes or something.

Eixa dei loipon kati eksatmiseis tis Akrapovic pou exoun Carbon Fiber Slash Cut End Caps kai skeftika na bgalo ta apla pou exoun oi mama kai na balo auta pou einai panemorfa.

Stelno email sta kentrika kai me enimeronoun oti gia kalyteri mou eksipiretisi kalo tha itan na ertho se epafi me tous topikous antiprosopous oi opoioi einai i TECHNO MOTO. mou edosan tilefona email klp.

Pairno loipon tilefono kai tous leo ti zitao. H Antimetopisi itan aisxos. Mono pou den me eipan klefti. Kai auto egine gia tous ekseis logous.Tin proti fora pou pira tilefono mou eipan oti apo tin stigmi pou den exo eksatmiseis akrapovic den mporoun na mou dosoun antalaktika kai mou to kleinoun me sinoptikes diadikasies.

Tin deuteri fora pou peira tilefono to epaiksa oti exo eksatmiseis akrapovic, kai mou zitisan kodiko kai pote tis agorasa. Fisika den eixa tetoia pragmata kai tous eipa oti tis agorasa apo ameriki. E re paidia klefti den me eipan, to enooisan alla o tropos tous itan aisxos, xalia kai thelontai na legontai kai epaggelmaties. Ena ksero "kyrie den mporoume na eksipiretisoume proionta pou den agorasate apo emas". To synexizo kai rotao giati afou ta kentrika se email mou eipan na apethintho se esas os antiprosopo ellados! Kai oi eksatmiseis einai authentikes kai exo kai xartia! Apantisi "Ma den einai kirie apo emas, einai paraeisagogis" Re paidia ena antalaktiko thelo ti simasia exei ? den thelo entos eggyiseis, na pliroso!
"politiki mas einai na min eksipiretoume, proionta paraeisagogis. To oti einai Akrapovic den exei kamia simasia gia emas"


E re paidia ti na po.... Meta eida oti to mpourdelo tous einai stin kalirois opote skeftika oti exoun faei pikra me to ebay ta zoa ekei kai den bgainoun giati exoun pesei oi poliseis....


Mallon oi malakes prepei na pane apo ton k.Vassalo na mathoun ligo PR kai marketing.. ZOA ! oust ! Mou xalasate tin mera

Julius
18/04/2007, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
EIMAI POLY NEURIASMENOS!


Na eksigiso pos exei i katastasi. Xthes to brady ekatsa kai eftiaksa ta mama slip on pou exei to R1 mou me ena kit apo ameriki tis Vanes&Hanes or something.

Eixa dei loipon kati eksatmiseis tis Akrapovic pou exoun Carbon Fiber Slash Cut End Caps kai skeftika na bgalo ta apla pou exoun oi mama kai na balo auta pou einai panemorfa.

Stelno email sta kentrika kai me enimeronoun oti gia kalyteri mou eksipiretisi kalo tha itan na ertho se epafi me tous topikous antiprosopous oi opoioi einai i TECHNO MOTO. mou edosan tilefona email klp.

Pairno loipon tilefono kai tous leo ti zitao. H Antimetopisi itan aisxos. Mono pou den me eipan klefti. Kai auto egine gia tous ekseis logous.Tin proti fora pou pira tilefono mou eipan oti apo tin stigmi pou den exo eksatmiseis akrapovic den mporoun na mou dosoun antalaktika kai mou to kleinoun me sinoptikes diadikasies.

Tin deuteri fora pou peira tilefono to epaiksa oti exo eksatmiseis akrapovic, kai mou zitisan kodiko kai pote tis agorasa. Fisika den eixa tetoia pragmata kai tous eipa oti tis agorasa apo ameriki. E re paidia klefti den me eipan, to enooisan alla o tropos tous itan aisxos, xalia kai thelontai na legontai kai epaggelmaties. Ena ksero "kyrie den mporoume na eksipiretisoume proionta pou den agorasate apo emas". To synexizo kai rotao giati afou ta kentrika se email mou eipan na apethintho se esas os antiprosopo ellados! Kai oi eksatmiseis einai authentikes kai exo kai xartia! Apantisi "Ma den einai kirie apo emas, einai paraeisagogis" Re paidia ena antalaktiko thelo ti simasia exei ? den thelo entos eggyiseis, na pliroso!
"politiki mas einai na min eksipiretoume, proionta paraeisagogis. To oti einai Akrapovic den exei kamia simasia gia emas"


E re paidia ti na po.... Meta eida oti to mpourdelo tous einai stin kalirois opote skeftika oti exoun faei pikra me to ebay ta zoa ekei kai den bgainoun giati exoun pesei oi poliseis....


Mallon oi malakes prepei na pane apo ton k.Vassalo na mathoun ligo PR kai marketing.. ZOA ! oust ! Mou xalasate tin mera


steile ta stoixeia sou mezi me to bla bla toy symvan sthn mama etairia (pou sou eipe na apeythintheis se autous) kai grapse toys oti PARALILA to epikoinoneiss kai se forums periodika klp








:wave2:

Julius
18/04/2007, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas



episeis giorgo gia na eimaste sosti kai na tyroume kai tis diadikasies toy forum, steile mou ta stoixeia sou me pm kai pote egine to olo symvan na epikoinoniso me to katasthma na do ti exoun na apantisoun

R-1nas
18/04/2007, 13:01
pios george re paidia ?

Mixali me lene .... tespa se poion to pm me ta stoixeia mou ?

power hornet
18/04/2007, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
steile ta stoixeia sou mezi me to bla bla toy symvan sthn mama etairia (pou sou eipe na apeythintheis se autous) kai grapse toys oti PARALILA to epikoinoneiss kai se forums periodika klp








:wave2: πολυ σωστος εστι κανε φιλε φοβερα θελουν οι μαλακες.

R-1nas
18/04/2007, 13:02
Ase eimai akoma neuriasmenos.....

katalaba ti thes na peis

Julius
18/04/2007, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
pios george re paidia ?

Mixali me lene .... tespa se poion to pm me ta stoixeia mou ?

entaksi michali


se emena

Gandalf dr685sm
18/04/2007, 13:53
αυτό που σου είπε ο julius...

Τι παραεισαγωγής και παπαριές;.... Είναι ή δεν είναι αντιπροσωπεία της Acrapovic;.. Θα έπρεπε απλά και μόνο επειδή είσαι πελάτης της εταιρίας, να σου δώσουν τις πληροφορίες και την δυνατότητα να αγοράσεις , εκτός εγγύησης πάντα, το ανταλλακτικό που θες.

Να είσαι σίγουρος οτι με τέτοιο γράμμα προς τα κεντρικά , θα φάνε κατσάδα που δεν θα παίρνει άλλο.

Θα ήθελα να διαβάσω πάντως και την άποψη της Techno-moto.


Gandalf

argi6argi
18/04/2007, 14:27
Δεν μπορεί να σε εξυπηρετήσει κάποιος φίλος με Akrapovic?

GTZ750
18/04/2007, 18:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
EIMAI POLY NEURIASMENOS!


Na eksigiso pos exei i katastasi. Xthes to brady ekatsa kai eftiaksa ta mama slip on pou exei to R1 mou me ena kit apo ameriki tis Vanes&Hanes or something.

Eixa dei loipon kati eksatmiseis tis Akrapovic pou exoun Carbon Fiber Slash Cut End Caps kai skeftika na bgalo ta apla pou exoun oi mama kai na balo auta pou einai panemorfa.

Stelno email sta kentrika kai me enimeronoun oti gia kalyteri mou eksipiretisi kalo tha itan na ertho se epafi me tous topikous antiprosopous oi opoioi einai i TECHNO MOTO. mou edosan tilefona email klp.

Pairno loipon tilefono kai tous leo ti zitao. H Antimetopisi itan aisxos. Mono pou den me eipan klefti. Kai auto egine gia tous ekseis logous.Tin proti fora pou pira tilefono mou eipan oti apo tin stigmi pou den exo eksatmiseis akrapovic den mporoun na mou dosoun antalaktika kai mou to kleinoun me sinoptikes diadikasies.

Tin deuteri fora pou peira tilefono to epaiksa oti exo eksatmiseis akrapovic, kai mou zitisan kodiko kai pote tis agorasa. Fisika den eixa tetoia pragmata kai tous eipa oti tis agorasa apo ameriki. E re paidia klefti den me eipan, to enooisan alla o tropos tous itan aisxos, xalia kai thelontai na legontai kai epaggelmaties. Ena ksero "kyrie den mporoume na eksipiretisoume proionta pou den agorasate apo emas". To synexizo kai rotao giati afou ta kentrika se email mou eipan na apethintho se esas os antiprosopo ellados! Kai oi eksatmiseis einai authentikes kai exo kai xartia! Apantisi "Ma den einai kirie apo emas, einai paraeisagogis" Re paidia ena antalaktiko thelo ti simasia exei ? den thelo entos eggyiseis, na pliroso!
"politiki mas einai na min eksipiretoume, proionta paraeisagogis. To oti einai Akrapovic den exei kamia simasia gia emas"


E re paidia ti na po.... Meta eida oti to mpourdelo tous einai stin kalirois opote skeftika oti exoun faei pikra me to ebay ta zoa ekei kai den bgainoun giati exoun pesei oi poliseis....


Mallon oi malakes prepei na pane apo ton k.Vassalo na mathoun ligo PR kai marketing.. ZOA ! oust ! Mou xalasate tin mera

την εχω πατησει και εγω με αυτο το μαγαζι!!!

και εμενα κατι παρομοιο ηθελα και μου ειπαν τα ιδια ακριβως που σου ειπαν και εσενα!!!

και φυσικα δεν μπορουσα να ηρεμησω απο τα νευρα μου!!!

πολυ χαλια παντως στρατιγική κατα την αποψη μου!!

byron
18/04/2007, 19:08
Δεν ξέρω πόσο όρεξη έχεις να το τραβήξεις. αλλά ο SeNNinha έχει ένα πόστ εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=34974&perpage=15&highlight=%CD%EF%EC%EF%F2&pagenumber=1)

Κάπου στην μέση έχει τηλεφωνα προστασίας καταναλωτή. Υπ΄όψη ότι το προϊόν (acrapovits) κατασκευάζεται σε χώρα της ΕΕ (Σλοβενία), οπότε ίσως να υπάρχουν επιπλέον υποχρεώσεις εκ μέρους τους.

Αποψη μου είναι να αναφέρεις ότι αγοράστηκαν από χώρα της ΕΕ, για να μην μπλέξεις με τυχόν ερωτήσεις για τελωνεία κλπ.

:wave2:

tdm900rules
19/04/2007, 09:57
θτο θεμα ειναι πως ειναι κοροιδια...
δηλαδη γιατι να δωσουν 2 ανταλακτικα με κοστος μικρο πρεπει να εχει και την εξατμιση?
ελεος.....



ρε φιλε ψαξου λιγο στα μεταχειρισμενα σιγουρα θα βρεις....

η ακομα και στο e-bay..?????????

idi
19/04/2007, 10:07
ελληνες αντιπροσωποι....... τι να πω.... ειναι βρισια απο μονο του.....

η Μοτοδυναμικη και ο Τζωρτζοπουλος κατι πανε να κανουν αλλα απο κει και περα το χαος....

SeNNinhA
19/04/2007, 10:25
Όταν αρνούνται να σου πουλήσουν οτιδήποτε έχεις δυο επιλογές

α) Ζητάς να σου το αρνηθούν ΓΡΑΠΤΩΣ (συνήθως αρνουνται)

β) Καλείς την αστυνομία και τους καταγγέλεις. Έχεις το δικαίωμα διότι κανένας έμπορος δεν έχει δικαίωμα να σου αρνηθεί να σου πουλήσει αντικείμενο που κανονικά πουλάει στο μαγαζί του (εκτός από πολύ ιδιαίτερους λόγους που θα πρέπει και να εξηγήσει). Θεωρείται ότι πουλάει κατ'επιλογή και δεν επιτρέπεται αυτό κυρίως για λόγους κοινωνικών διακρίσεων.

Stabak
19/04/2007, 12:17
Μιστερ, και ο Ακράποβιτς ο ίδιος θα σου πει οτι δεν σου δίνει και απλά σε κάνουνε μπαλάκι.....


διοτι πολύ απλά θα πέρναμε 2 καπάκια και θα φτιάχναμε εξατμίσεις.... τέτοιου στυλ. Φιλος μου καταστρεψε οριτζιναλ καπάκια και μετα απο εμαιλ δεν του δίνουν ανταλλακτικά με τη δικαιολογία ότι δεν υπάρχουν σαν code numbers... πάρε καινούργιες εξατμισεις του είπανε... (μέσα και έξω)

και κατα την γνώμη μου έχουν δίκιο

makis206
19/04/2007, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
και κατα την γνώμη μου έχουν δίκιο

Γιατί το λες αυτό ;

Κι αν κάποιο παλικάρι είχε προμηθευτεί ορίτζιναλ Ακράπες απ'την Techno Moto(όπως κι ο φίλος σου φαντάζομαι) γιατί να μην του δίνουν σαν ανταλλακτικό κάτι που υπάρχει σαν ανταλλακτικό ;

Γιατί απ'ότι είπαν στον R-1nas υπάρχει το συγκεκριμένο ανταλλακτικό αλλά δεν του το δίνουν αφού δεν έχει το νούμερο των γνήσιων τελικών..

DUKASII
19/04/2007, 12:35
Eμένα παλι ανταλλακικο κιτ για τις καρμπον του παλιου δουκα μου δωσαν.

απλα ηθελαν κωδικο..ημερομηνία αγοράς...κτλ

το οτι δε με συμφερε τελικα...είναι αλλη υποθεση.

νομιζω πως καλα κανουν και εγω.

αν μου φανε τα τελικα που εχω σημαδεψει στο ταμπελάκι..δε θα θελα να μπορουν να το αγορασουν απο την ακραποβιτς αν δε μπορουν να αποδείξουν οτι ειναι δικιά τους. και ισως αυτο να τους αποτρεψει απο τα να τη κλεψουν..(λεμε τωρα..).

Stabak
19/04/2007, 12:36
Μα ακριβώς για να αντιμετωπίσουν τις περιπτώσεις "αλλοίωσης" του προιόντος τους. Τι νομίζεις οτι πληρώνεις τότε?

Στην περίπτωση αυτή, θυμα ειναι ο φίλος μου και όχι ο thread starter, έτσι δεν είναι?

SeNNinhA
19/04/2007, 12:38
Αν δεν υπάρχει σαν αυτόνομο ανταλλακτικό τότε ΔΕΝ ειναι υποχρεωμένοι να σου το δώσουν.

ΕΑΝ όμως ΥΠΑΡΧΕΙ σαν κωδικός ανταλλακτικού ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ από το ΝΟΜΟ να μην σου το πουλήσουν εκτός και αν κάπου αναγράφεται επίσημα ότι πωλείται με την επίδειξη του κωδικού αγοράς της εξάτμησης.

ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν μπορούν να σου αρνηθούν να σου παρέχουν ανταλλακτικό με την δικαιολογία ότι δεν αγόρασες από αυτούς την εξάτμηση. Οι αντιπροσωπίες παρέχουν προϊόντα σε όλους τους ενδιαφερόμενους. Αυτά είναι ελληνικές μαγκίες και νταβατζηλίκια που απλά εμέις εχουμε αγνοια των δικαιωματων μας και τα ανεχόμαστε. Δηλαδή στην Ε.Ε που ο καθενας αλλάζει τοπο διαμονής τόσο εύκολα πια, τι θα πρεπει να κάνουμε? Να ξεπουλάμε ότι έχουμε και να αγοράζουμε νεα από την χώρα διαμονής μας? ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ?

Την επόμενη φορά που οποιοσδήποτε σας αρνηθει να σας πουλήσει κάτι με τετοιες γελοίες δικαιολογίες απλά σηκωστε το τηλέφωνο και φωνάξτε την αστυνομία. Πριν να μιλήσετε καν θα σας το έχουν δωσει.

idi
19/04/2007, 12:42
ΟΚ φιλε μου παρε απο www.carpimoto.com και τελος ...

λες και οι κλεφτες δε θα βρουν ....

Nostra
19/04/2007, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
Eμένα παλι ανταλλακικο κιτ για τις καρμπον του παλιου δουκα μου δωσαν.

απλα ηθελαν κωδικο..ημερομηνία αγοράς...κτλ

το οτι δε με συμφερε τελικα...είναι αλλη υποθεση.

νομιζω πως καλα κανουν και εγω.

αν μου φανε τα τελικα που εχω σημαδεψει στο ταμπελάκι..δε θα θελα να μπορουν να το αγορασουν απο την ακραποβιτς αν δε μπορουν να αποδείξουν οτι ειναι δικιά τους. και ισως αυτο να τους αποτρεψει απο τα να τη κλεψουν..(λεμε τωρα..).


δηλαδή αν πουληθεί το μηχανάκι πρέπει μαζί με την άδειά του να δώσεις στον αγοραστή και την απόδειξη αγοράς της akrapa?

αν αγοράσεις εξατμίσεις από γερμανία (ευρώπη, τελωνειακή σύνδεση, ελεύθερο εμπόριο κλπ.) δε μπορείς να αγοράσεις ανταλλακτικά από Ελλάδα?

αν σου κλέψουν τις εξατμίσεις θα πας και θα το δηλώσεις στην αντιπροσωπεία ώστε αν πάει να αγοράσει κάποιος ανταλλακτικά για αυτές να τον συλλάβουν ?



παιδιά... μαλακισμένη αντιμετώπιση της μαλακισμένης νοοτροπίας των μαλακισμένων εμπόρων είναι...

αλλά ποιος φταίει? εμείς φυσικά... οι καταναλωτές που καθόμαστε και τρώμε τις μαλακίες τους...

idi
19/04/2007, 12:42
http://www.carpimoto.com/content/prod/l_EN/s_1_Home/fi_68_Akrapovic/pr_13731_Akrapovic_carbon_muffler_clamp.htm

βασικα... τι ειναι τα "Carbon Fiber Slash Cut End Caps"????????? :confused: :confused: :confused:

DUKASII
19/04/2007, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
δηλαδή αν πουληθεί το μηχανάκι πρέπει μαζί με την άδειά του να δώσεις στον αγοραστή και την απόδειξη αγοράς της akrapa?


αν σου κλέψουν τις εξατμίσεις θα πας και θα το δηλώσεις στην αντιπροσωπεία ώστε αν πάει να αγοράσει κάποιος ανταλλακτικά για αυτές να τον συλλάβουν ?



εγω την εδωσα..

και να καλο θα κανε να κραταγαν την εξατμιση που χε δηλωθει σαν κλεμενη.
αν εμενα μου κλεψουν ενα λαπ τοπ.. το δηλωνω παντως δε ξερω για σενα.


τεσπα δεν ειμαι απολυτος.
ειπα νομίζω πως κανουν καλα.
ισως κανουν καλα μονο για τη τσεπη τους στη τελικη.

Stabak
19/04/2007, 12:47
Τα καπάκια τα τελικά :ZZZ:

makis206
19/04/2007, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
http://www.carpimoto.com/content/prod/l_EN/s_1_Home/fi_68_Akrapovic/pr_13731_Akrapovic_carbon_muffler_clamp.htm

Γιώργο μήπως το παλικάρι ψάχνει όλο το carbon καπάκι στο τελικό που βρίσκεται πίσω πίσω κι όχι τους κολιέδες ;

Εκτός αν κατάλαβα λάθος

byron
19/04/2007, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
Τα καπάκια τα τελικά :ZZZ:

Τα καπάκια τα τελικά το είδα πως είναι. Μπαίνουν στις μαμά φτιαγμένες εξατμίσεις ;

sniper
19/04/2007, 12:50
Δηλαδή αν εγώ πάω και πάρω ένα KTM (ένα ρίγος με διαπέρασε) και είναι επάνω οι ακράπες απο μαμά τι γίνεται; Μου δίνουν ξεχωριστή απόδειξη γι αυτές;

idi
19/04/2007, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Γιώργο μήπως το παλικάρι ψάχνει όλο το carbon καπάκι στο τελικό που βρίσκεται πίσω πίσω κι όχι τους κολιέδες ;

Εκτός αν κατάλαβα λάθος

οχι εγω εκανα λαθος αλλα βασικα θελω ενα τετοιο κολαρο/κολιε και ηθελα να παω ... αλλα δεν εχω κρατησει αποδειξη αγορας... θα με πουνε κλεφτη και εμενα??????:confused: :confused: :confused:

Nostra
19/04/2007, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
εγω την εδωσα..

και να καλο θα κανε να κραταγαν την εξατμιση που χε δηλωθει σαν κλεμενη.

αν εμενα μου κλεψουν ενα λαπ τοπ.. το δηλωνω παντως δε ξερω για σενα.


εσύ την έδωσες την απόδειξη επειδή την είχες κρατήσει...

δηλαδή νομίζεις ότι αν πάω εγώ με ένα μηχανάκι που φοράει akrapovic και τι ςδουν έχουν αρχείο με τις κλεμμένες? και τί θα κάνουν?

το laptop που τυχόν σου κλεψουν πού το δηλώνεις ? στην αντιπροσωπεία του?
κι αν το έχεις αγοράσει από το εξωτερικό δηλαδή δε θα μπορείς να αγοράσεις από ελλάδα ( ξέρω'γω) το χαλασμένο DVD drive επειδή είναι παραεισαγωγής (που νομικά ο όρος πλέον ΔΕΝ στέκει...) ?


Για την ιστορία...

επικοινώνησα με ανταλλακτικατζή μήπως μπορέσω και εξυπηρετήσω τον φίλο με το R1 και ούτε σε αυτόν πουλάνε !!!!

Πρέπει λέει να τους πεις τον σειριακό αριθμό της εξάτμισης ή να πας από εκεί να δουν ότι έχεις τις εξατμίσεις.

και του λέω ότι π.χ. η μηχανή είναι στην πρέβεζα... πρέπει να έρθει η μηχανή στην αθηνα για να αγοραστούν ανταλλακτικά?
και μου είπε να προσπαθήσω να πάω από εκεί να τους το εξηγήσω...

δηλαδή πρέπει να παρακαλέσω τον έμπορο (που εκπροσωπεί την εταιρία, το brand) για να αγοράσω προιόν του? ΠΟΙΟΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ>..... :mad: :mad: :mad:

στην κωλοχώρα μέχρι και για να αγοράσεις κάτι (που πουλιέται) με τα λεφτά σου, βύσμα πρέπει να βάλεις?

μαύρο στην αντιπροσωπεία... δαγκωτό... αυτοί θα χάσουν μακροπρόθεσμα...

idi
19/04/2007, 13:06
η λυση για τις κολπες ειναι μια... datatag + συνεργασια με την ελληνικη αστυνομια... (του αγιου φουτσου...)

ολα τα αλλα ειναι φιφες... σορρυ....

DUKASII
19/04/2007, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
εσύ την έδωσες την απόδειξη επειδή την είχες κρατήσει...

δηλαδή νομίζεις ότι αν πάω εγώ με ένα μηχανάκι που φοράει akrapovic και τι ςδουν έχουν αρχείο με τις κλεμμένες? και τί θα κάνουν?

το laptop που τυχόν σου κλεψουν πού το δηλώνεις ? στην αντιπροσωπεία του?
κι αν το έχεις αγοράσει από το εξωτερικό δηλαδή δε θα μπορείς να αγοράσεις από ελλάδα ( ξέρω'γω) το χαλασμένο DVD drive επειδή είναι παραεισαγωγής (που νομικά ο όρος πλέον ΔΕΝ στέκει...) ?



[/SIZE] ναι ρε τακη..με s/n το δηλωνεις το λαπτοπ και παρτ ναμπερ λεμε.
στην αντιπροσωπεία του.
και μολις παει ο ταδε και τους πει μου χει χαλασει τουτο δω το λαπτοπ στο κρατανε και ενημερωνουν και τη πολιτσία.

και γιατι να μη την΄είχα κρατήσει..αν μου εκοβε η μια εκατμιση απο μόνη της κανα σωλήνα..
δε θα ζήταγα αλλαγή??:confused:

Nostra
19/04/2007, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ναι ρε τακη..με s/n το δηλωνεις το λαπτοπ και παρτ ναμπερ λεμε.
στην αντιπροσωπεία του.
και μολις παει ο ταδε και τους πει μου χει χαλασει τουτο δω το λαπτοπ στο κρατανε και ενημερωνουν και τη πολιτσία.

και γιατι να μη την΄είχα κρατήσει..αν μου εκοβε η μια εκατμιση απο μόνη της κανα σωλήνα..
δε θα ζήταγα αλλαγή??:confused:
[έντιτ] αν πας και ζητήσεις όμως ένα ανταλλακτικό για το laptop δε θα σου ζητήσουν να τους το πας να το δουν... [/έντιτ]

κατά τα άλλα, πάσο...


είσαι από τους λίγους που θα το έκαναν ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ...

όταν παλιότερα έλεγα για αυτές τις διαδικασίες στους πελάτες μου με κοιτάζανε σαν εξωγήινο...


τέσπα το θέμα είναι ας πούμε πως θέλω εγώ π.χ. να πάω να αγοράσω ένα αυτοκόλλητο akrapa να το κολλήσω στο κούτελό μου... ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ να μην δέχονται να πουλήσουν ένα ανταλλακτικό/part επειδή έτσι θέλουν...

DUKASII
19/04/2007, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
[έντιτ] αν πας και ζητήσεις όμως ένα ανταλλακτικό για το laptop δε θα σου ζητήσουν να τους το πας να το δουν... [/έντιτ]

κατά τα άλλα, πάσο...


είσαι από τους λίγους που θα το έκαναν ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ...

όταν παλιότερα έλεγα για αυτές τις διαδικασίες στους πελάτες μου με κοιτάζανε σαν εξωγήινο...


τέσπα το θέμα είναι ας πούμε πως θέλω εγώ π.χ. να πάω να αγοράσω ένα αυτοκόλλητο akrapa να το κολλήσω στο κούτελό μου... ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ να μην δέχονται να πουλήσουν ένα ανταλλακτικό/part επειδή έτσι θέλουν... Μπα?
για παρε τωρα στη hp και πες..θελω μια καρτα δικτυου για το ταδε λαπτοπ.

η πρωτη ερωτηση ειναι..

ΤΟ S/N ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΟΣ...

Nostra
19/04/2007, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
Μπα?
για παρε τωρα στη hp και πες..θελω μια καρτα δικτυου για το ταδε λαπτοπ.

η πρωτη ερωτηση ειναι..

ΤΟ S/N ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΟΣ...


άστο... το 'χω... :smokin: :smokin: :smokin:


αλλά το θέμα μας είναι η εν λόγω αντιπροσωπεία... :wave2: :wave2:

DUKASII
19/04/2007, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
άστο... το 'χω... :smokin: :smokin: :smokin:


αλλά το θέμα μας είναι η εν λόγω αντιπροσωπεία... :wave2: :wave2: Αμ εγω δε το χω???:confused:

DUKASII
19/04/2007, 13:26
τεσπα ας περιμένουμε να δουμε τι θα πει και η ακραποβιτς ...

τους ενημερωσαμε?

Nostra
19/04/2007, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
Αμ εγω δε το χω???:confused:

:lol: :lol: :lol: όχι το S/N ρε....


την προμήθεια χωρίς το S/N εννοώ... :wave2: :wave2:


ΥΓ: άστο το θέμα με τα laptop γιατί θα φάμε κράξιμο... :winka:

sniper
19/04/2007, 13:27
Για όσους λένε οτι η αντιπροσωπία κάνει λάθος:

Άμα βρω το μ***ί που καβαλάει 954 με τον δικό μου κινητήρα τι S/N να βάλω στον κ**ο του;

Nostra
19/04/2007, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
τεσπα ας περιμένουμε να δουμε τι θα πει και η ακραποβιτς ...

τους ενημερωσαμε?


Julius ???



R-1nas ????


περιμένουμε... :ninja:

byron
19/04/2007, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
τι S/N να βάλω στον κώλο του;

Ένα σύντομο....7,62 :lol:

sniper
19/04/2007, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Ένα σύντομο....7,62 :lol:


Ένα τέτοιο απο Α-10 σκεφτόμουν :mad:


84954

Stabak
19/04/2007, 13:44
ΤΑ κολάρα και τα εντόσθια και τα αυτοκόλλητα ειναι αναλώσιμα και το ξέρει η εταιρία και τα προμηθεύει... απο κει και πέρα σας λέω.... είναι θέμα πολιτικής και καλά κάνουνε (αν δεν κάνω λάθος και μπορει στην τελική να προμηθεύουνε).

μετα ειναι σαν να ζητας τροπέτο απο μια Μερσεντες απο την μαμα εταιρία

Nostra
19/04/2007, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
μετα ειναι σαν να ζητας τροπέτο απο μια Μερσεντες απο την μαμα εταιρία


ρε παίδες !!! μιλάμε για διακοσμητικά carbon καπάκια στο τέλος της εξάτμισης....

ούτε για σιγαστήρα μιλάμε, ούτε λαιμό, ούτε για κολλάρο που μπορεί να έχει κλαπεί...


μια carbon μαλακιούλα θέλει ο άνθρωπος να κάνει το κομμάτι του.. (με την καλή έννοια, έτσι R-1nas? :beer: )

τί του το κανουνε Μακεδονικό? 80-150 ευρώ θέλει να πάει να τους δώσει.... :(


:smilea:

Stabak
19/04/2007, 13:52
οχι φιλε μου, μιλάς για το περιπου 20% του τζιρου της Ακραποβιτς, καλως ή κακώς έτσι είναι....:lol:

R-1nas
20/04/2007, 09:32
Kalimera sas.


Katarxas na po ena euxaristo se olous esas gia to endiaferon. To leo auto giati ta pm mou gemisan. Mou kanei pragmatika entyposi i allilegiei giati poly apla den iksera oti yparxei stis meres mas akoma.

Pera apo auta ekatsa kai ksanadiabasa auta pou egrapsa kai pragmatika den me anagnorizo. Prepei na me eixan kanei turbo me tis aidies pou mou eipan. Sto arxiko post tha sviso polla pragmata kirios tis kakes lekseis, giati na peso sto epipedo tis en logo antiprosopias ( pou nomizei oti einai).

Opos eipe o Nostra prospathise na me eksipiretisi gia na kano tin kaula mou alla den egine tpt. Ta idia kai o kolitos mou pou einai pelatis tous me synergeio ta idia. En merei mou eksigise ti paizei kai ginete auta kai symfono(klopes) ALLA DEN MOU EKSIGISE KANEIS STO TILEFONO APO TIS KOTES POU MOU MILISAN TPT! apla mou eipan den sou poulame epeidei den agorasa apo autous kai nomiza oti kanoun diakriseis sto prosopo mou.

Tora apo tin pleura mou den prokeite na asxolitho, 1on giati den exo xrono logo douleias. 2on Mou exoun mathei oti otan asxoloume me m@....es automatos ginese kai esy ;-) 3on den tous exo anagkei. To mixanaki mou auta pou exei apo tin mana tou einai oraia apla ithela na desoun me ta ypoloipa carbon pou exo ta opoia fainontai mono otan einai stamatimeni i mixani kai goustaro na tin koitao.

Ego theorisa na moirasto tin empeiria mou mazi sas giati ta forum einai mia koinotita kai mporoun na petixoun polla mazi alla kai na profilaktoun apo diafora.
Apla i en logo antiprosopia epibebaiose gia alli mia fora tin theoria mou pou exo gia merikous antiprosopous sto psarokostena, kai pio sygkekrimena stin kallirois pou tin exoun dei kai poly gamame kai dernoume kai ama sas aresei. Panta psoniza apo internet kai nai eimai kargiolis pou den stirizo to elliniko emporio. Alla otan o ispanos, giaponezos,germanos to idio pragma mou to dinei 30-40% pio kato giati na ta akoumpao ntabatziliki? Exo tin eforia ntaba 40% kathe xrono kai mou ftanei kai mou periseuei.

Auta giati ksefeugo pali :rotflmao:


Kai pali euxaristo.

R-1nas
20/04/2007, 10:35
kai etsi gia tin istoria sas paratheto mia eikona ap to ti thelo na kano sto mixanaki mou.

Ego zitisa ta kapakia apo tis eksatmiseis kai oxi ta prostateutita pou exei i photo.



http://www.hafer-tuning-parts.de/eng/bilder/gcp0405/Hafer_Sichtcarbon_Auspuffblenden_R1_2004-_BILD2.jpg

byron
20/04/2007, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
kai etsi gia tin istoria sas paratheto mia eikona ap to ti thelo na kano sto mixanaki mou.

Ego zitisa ta kapakia apo tis eksatmiseis kai oxi ta prostateutita pou exei i photo.



http://www.hafer-tuning-parts.de/eng/bilder/gcp0405/Hafer_Sichtcarbon_Auspuffblenden_R1_2004-_BILD2.jpg

R-1nas αντί να σπάς τα @@³ σου, ένας χρήστης εδώ στο moto.gr φτιάχνει carbon κατά παραγγελεία. Αν το έχεις τόσο καψούρα παρτον τηλ. να στα φτιάξει.

Τα Akrapovits έμπαιναν τελικά ή θα ήθελαν κοψε-ράψε ;

R-1nas
20/04/2007, 10:49
Mia xara empainan ta akrapa. tespa poios xristis einai pou ta ftiaxnei ?

gian_nykt
20/04/2007, 10:55
ενα e-mail στα κεντρικά θα τους φτιάξει μια χαρά μιας και θα τους πα΄ρουν και θα τους χέσουν (το πιθανότερο)!!!!!
Και να μην σε πάρουν ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ αν εχεςι δώσει τα στοιχεία σου στο e-mail θα είσαι ικανοποιημένος οτι θα τους τα χώσουν μια χαρά!!!

gian_nykt
20/04/2007, 10:57
Αν δεν βρέις άκρη με αυτυς , ίσως βρείς φύλλα carbon αυτοκόλλητου άκαυστο όμως (αν εχει τετοιο) και να το κόψεις εσυ αλλά επειδή βλέπω πως μαλλον ειναι δύσκολη η εφαρμογή υπάρχει και η λυση της ΒΑΦΗΣ carbon look!!!

R-1nas
20/04/2007, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από gian_nykt
Αν δεν βρέις άκρη με αυτυς , ίσως βρείς φύλλα carbon αυτοκόλλητου άκαυστο όμως (αν εχει τετοιο) και να το κόψεις εσυ αλλά επειδή βλέπω πως μαλλον ειναι δύσκολη η εφαρμογή υπάρχει και η λυση της ΒΑΦΗΣ carbon look!!!


Vafis carbon look ? E? ean exeis perissoteres plirofories se parakalo

gian_nykt
20/04/2007, 11:07
Εχω διαβάσει σε περιοδικό αυτοκ/του την παρουσίαση του Δάρα που βάφει ότι επιφάνεια θές σε carbon lool.Είναι βέβαια λίγο χοντρό το look (οχι τοσο λεπτες φέτες) αλλά βάφει τα πάντα. Απο το Mouse του PC του μεχρι ζάντες και πλαστικά μέρη.

Σου βάζω και στοιχεία που βρήκα απο google ψάξιμο που εκανα.............


Carbon Daras Development

Η μέρα που η Turbo Daras Developments συνάντησε την High Tech Finishes, σήμανε τη νέα εποχή στις βαφές Carbon! Φτερά, καπό, σπόϊλερ, καθρέφτες, θήκες και ποντίκια υπολογιστών, ζάντες, πλαστικά μέρη του ταμπλό, αεροτομές, ακόμα και σαλιγκάρια συμπιεστή τουρμπίνας! To καλύτερο όμως είναι το ποιοτικό τελικό αποτέλεσμα που δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τα πραγματικά κομμάτια Carbon! DARAS DEVELOPMENT Τηλ.: 210 4134624 Ενδεικτική τιμή: ? € Αναλόγως κομματιού και μεγέθους

Πηγή Περιοδικό Burnout

R-1nas
20/04/2007, 11:10
Oxi re gmt.... Autos o Daras einai apisteutos.

Tha peraso mia bolta giati einai konta stin douleia mou na tou miliso kai tha sas grapso gia na kserete kai eseis.

Thnx file mou.

byron
20/04/2007, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
Mia xara empainan ta akrapa. tespa poios xristis einai pou ta ftiaxnei ?

Δεν μπορώ να θυμηθώ το nick του. Θυμάμαι όμως την σελίδα (http://www.carbon-kevlar.com/Greek%20Version/Main%20Page%20Greek/Main%20Page.html) που έχει στην υπογραφή του.

:wave2:

gian_nykt
20/04/2007, 11:30
τπτ

περιμένουμε νέα.

Γενικά τον παρακολουθώ χρόνια μέσο των βελτιώσεων του που παρουσιάζοντε σε περιοδικά και είναι πολύ καλός (αν και μάλλον λίγο ακριβός αλλά...το καλό πράμα...)

R-1nas
20/04/2007, 12:21
Koitakse ego ton Dara epeidei kapote asxoliomoun poly me autokinita erixna gelio giati ola spagane kai ta eixan plirosei kai tripla en sxesi me allous veltiotes poly ligotero gnostous.

Vasika exei ena styl squad kai kala, oloi idia forma, ola bamena ta idia klp, poly fantazy alla prin 5-6 xronia ola ta toutounia pou ebgainan apo ekei mesa espagan.

Tora tha mou peis oti einai poly paragontes pou kanoun ena autokinito na spasei alla stis kontres den exei simasia tpt para mono poios tha ftasei kapoios kapou....

gian_nykt
20/04/2007, 12:28
καλά....εγω δεν αναφέρομαι σε κόντρες και στοιχείματα αλλά σε μετατροπές που παίζουν σε απλή μορφή για κάθε μέρα. Τωρα αν πουλάει μούρη και μόνο...δεν ξέρω!
Πάντως πρέπει να εχει βελτιώσει πολύ Hyundai παλιότερα εχω την εντυπωση.....μάλλον στην αρχη που τον έμαθα πέσανε μερικά μαζεμένα φαίνετε....

byron
20/04/2007, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Δεν μπορώ να θυμηθώ το nick του. Θυμάμαι όμως την σελίδα (http://www.carbon-kevlar.com/Greek%20Version/Main%20Page%20Greek/Main%20Page.html) που έχει στην υπογραφή του.

:wave2:

O συμφορουμίτης grat είναι.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=21404&perpage=15&pagenumber=8

gian_nykt
20/04/2007, 13:00
σωστά.....τωρα που το είδα θυμηθηκα το topic.Πολύ καλή δουλειά επίσης και carbon...οχι look!!!

R-1nas
20/04/2007, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από gian_nykt
καλά....εγω δεν αναφέρομαι σε κόντρες και στοιχείματα αλλά σε μετατροπές που παίζουν σε απλή μορφή για κάθε μέρα. Τωρα αν πουλάει μούρη και μόνο...δεν ξέρω!
Πάντως πρέπει να εχει βελτιώσει πολύ Hyundai παλιότερα εχω την εντυπωση.....μάλλον στην αρχη που τον έμαθα πέσανε μερικά μαζεμένα φαίνετε....



Nai koitakse, i apli metatropi pou ekane prin 5 xronia itan turbo kai mono. Den asxoliotan me tpt allo. Ksekinise apo S-Coupe kai meta me ola ta Coupe, opou espagan ta kaimena :P

gian_nykt
20/04/2007, 13:35
κατι θα ξέρεις παραπάνω μιας και εγω μονο απο περιοδικά τον γνωρίζω!

Πάντως και ο perfect που λέει παραπάνω και ο φίλος srx είναι καλός οπότε στείλε του ενα pm να σου κάνει μια προσφορά!!