PDA

View Full Version : 19/4/2007



rsp
19/04/2007, 08:47
Πολλές αλλαγές, πολλά τα καινούργια πράγματα, μα κάτι πάντα λείπει. Καινούργια εταιρία, καινούργιες δουλειές, γάμος και σε λίγο κι άλλος γάμος, η ζωή μας γεμάτη συγκινήσεις και γιορτές. Τώρα η χαρά ενός καινούργιου μέλους στην οικογένεια και σε όλα αυτά είσαι μακριά, 5 χρόνια τώρα μας κοιτάς από ψηλά. Χαμογέλα λοιπόν σε μας, που κάθε μέρα ζούμε στα βήματα σου, χαμογέλα....Όταν κοιτάω τα αστέρια πάντα εσένα θα βλέπω, όταν ταξιδεύω πάντα εσένα θα έχω στο νου μου, όταν γελώ και πίνω, στην υγειά σου θα λεω. Και αυτά που με έμαθες σε εκείνη θα μάθω.

Λείπεις ακόμα τόσο πολύ....

Cpt. Haddock
19/04/2007, 09:08
:sad:

Ξέρεις....

rsp
19/04/2007, 11:04
Ευχαριστω Ηλια..

Nostra
19/04/2007, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Λείπεις ακόμα τόσο πολύ....

οσο η ροή των εξελίξεων τηρείται με φυσιολογικό τρόπο όλα βαίνουν καλώς...


φυσικά η απώλεια και η αίσθησή της παραμένουν αλλά νέα πράγματα και καταστάσεις δίνουν το έναυσμα για αλλαγή ρου και διάθεσης...

τελικά οι κάθε είδους επέτειοι που έχουμε γεμίσει τη ζωή μας (και όσο μεγαλώνουμε θα πληθαίνουν) μας "αγχώνουν" περισσότερο...


κοιτάμε μπροστά εκμεταλλευόμενοι τις εμπειρίες του παρελθόντος...

και αφού θυμάσαι... κανένας δεν λείπει... :winka:

:wave2: :wave2:

vangelis 64
19/04/2007, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra



κοιτάμε μπροστά εκμεταλλευόμενοι τις εμπειρίες του παρελθόντος...

και αφού θυμάσαι... κανένας δεν λείπει... :winka:

:wave2: :wave2:



:a013: :a10:

noble
19/04/2007, 11:53
rsp λυπαμαι πολυ :sad:

ποτε δεν εχω λογια σε τετοια ποστ.
nostra με ολη τη καλη διαθεση πολυ ευκολο αυτο το

κοιτάμε μπροστά εκμεταλλευόμενοι τις εμπειρίες του παρελθόντος... και αφού θυμάσαι... κανένας δεν λείπει...



δεν ειναι ετσι...ισως θελει μια αλλη φιλοσοφια που εγω τουλαχιστον δεν την εχω ακομα,
αλλα σου λεω αυτο που ζω και νιωθω.
παντα θα λειπει...και τα πιο πανω λογια ειναι πολυ λιγα οταν το ζεις.

:wave2:

Nostra
19/04/2007, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
παντα θα λειπει...και τα πιο πανω λογια ειναι πολυ λιγα οταν το ζεις.
:wave2:

μια δική μου απώλεια.... μου έλεγε...


"Να κοιτάς στη ζωή σου πρωτίστως να είσαι εσύ καλά....

Μόνο αν είσαι καλά εσύ θα μπορέσεις τότε να βοηθήσεις και αυτούς που δεν είναι.

Αλλιώς, αβοήθητος θα είσαι κι εσύ και αυτοί."


και είπα και πριν... όσο μεγαλώνουμε θα ζούμε ολοένα και περισσότερες τέτοιες απώλειες...


εγώ το έχω αποδεχτεί και είμαι προετοιμασμένος συναισθηματικά...


Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
ισως θελει μια αλλη φιλοσοφια που εγω τουλαχιστον δεν την εχω ακομα,

:wave2: :wave2:

noble
19/04/2007, 12:54
nostra οταν χανεις τη μητερα σου,τον πατερα σου,το συζυγο το παιδι σου οι φιλοσοφιες για μενα δεν χωρουν πουθενα...
ναι εχεις δικιο!ετσι θα επρεπε να ειναι!αλλα...

δεν θα ειμαι ποτε προετοιμασμενη ψυχολογικα για κανεναν θανατο και καμια απωλεια.δεν μπορω.
ευχομαι να μην αποδειχθει ποτε οτι εκανες λαθος σ αυτο!:)
και παντα να χωρουν αυτες οι κουβεντες στη καρδια σου!
:wave2:

rsp ελπιζω καποια στιγμη ολα να γινουν πιο γλυκα μεσα σου...ολα θα πανε καλα!:sun:

sniper
19/04/2007, 13:05
Δεν πάμε καλά......


Καθόλου κιόλας.... κάτι θα έχει το νερό.....

Όσο και συμφιλιωμένος να είσαι με τον θάνατο, είτε τον δικό σου, είτε των προσφιλών σου προσώπων, ποτέ δεν συμβιβάζεσαι με το γεγονός ότι έφυγαν....

Απλά το αποδέχεσαι κάποια στιγμή.... εξακολουθεί να πονάει... απλά το σκέφτεσαι λιγότερες φορές την ημέρα.... και αργότερα το σκέφτεσαι όλο και λιγότερο... κάποια στιγμή το σκέφτεσαι κι απλά μελαγχολείς... αλλά έχει περάσει πολύς καιρός....


Τα υπόλοιπα είναι φιλοσοφίες του κώλου.... αν δεν πονάς για κάποιον που αγαπάς αντε στην στάνη με τα υπόλοιπα ζώα....

Nostra
19/04/2007, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Απλά το αποδέχεσαι κάποια στιγμή.... εξακολουθεί να πονάει... απλά το σκέφτεσαι λιγότερες φορές την ημέρα.... και αργότερα το σκέφτεσαι όλο και λιγότερο... κάποια στιγμή το σκέφτεσαι κι απλά μελαγχολείς... αλλά έχει περάσει πολύς καιρός....


+1000

:wave2: :wave2:

LINA
19/04/2007, 13:16
και θα λειπει .... και θα ποναει .... οσο για το χρονο .... το μονο που κανει ειναι να φερνει καλες ή κακες αλλαγες στη ζωη μας .... η αγαπη για τον ανθρωπο που εφυγε και το γιατι γμτ θα ναι παντα εκει :sad:
να σαι γερός και με μεγαλη καρδια....

rsp
19/04/2007, 13:40
Ο λογος που το εγραψα δεν ηταν για να προκαλεσω τη διαμαχη του πως χειριζομαστε το πονο και την απωλεια, ενιωσα την αναγκη να το μοιραστω με τους λιγους που λεω φιλους εδω μεσα και το εκανα..

Ευχαριστω πραγματικα ολους

Λινα και Νοble ταυτιζομαι με τις αποψεις σας

airamhag
20/04/2007, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δεν πάμε καλά......


Καθόλου κιόλας.... κάτι θα έχει το νερό.....

Όσο και συμφιλιωμένος να είσαι με τον θάνατο, είτε τον δικό σου, είτε των προσφιλών σου προσώπων, ποτέ δεν συμβιβάζεσαι με το γεγονός ότι έφυγαν....

Απλά το αποδέχεσαι κάποια στιγμή.... εξακολουθεί να πονάει... απλά το σκέφτεσαι λιγότερες φορές την ημέρα.... και αργότερα το σκέφτεσαι όλο και λιγότερο... κάποια στιγμή το σκέφτεσαι κι απλά μελαγχολείς... αλλά έχει περάσει πολύς καιρός....


Τα υπόλοιπα είναι φιλοσοφίες του κώλου.... αν δεν πονάς για κάποιον που αγαπάς αντε στην στάνη με τα υπόλοιπα ζώα....

:a10: :a19:

ετσι ακριβως...ποσο δικιο εχεις ...


@rsp ..δυναμη..καικαθε φορα που θα βουτας βαθεια...βγαινεις πιο δυνατος...αν κ αποκαμωμενος καμια φορα...δεν ξερω..μπορει να λεω κ μαλακιες...καπως ετσι νοιωθω οτι ειναι ...

γεροπιτσιρικος
20/04/2007, 11:50
Πόσο μεγαλύτερος ο πόνος όταν δυσκολεύεσαι να πονέσεις... όταν η αδυναμία να ξεχωρίσεις τον πόνο του χαμού, από τον πόνο του γιατί δεν νιώθεις, σε οδηγεί στον κυνισμό. Πόσο σε ζηλεύω Πα...

rsp
20/04/2007, 14:27
Θα ερθει Γιωργο, θα ερθει η στιγμη που τα δακρυα θα ειναι για το χαμο και την απουσια, φευγει ο θυμος και τα πολλα γιατι και ο πονος γινετε γλυκος με ενα τροπο..

Tropeas
20/04/2007, 20:10
Το ότι λείπει δεν μπορεί να αλλάξει...

αλλά ούτε μπορούν να αλλάξουν και οι όμορφες αναμνήσεις που είχαμε μαζί με τα άτομα που λείπουν...
και αυτό μας κάνει να το ζούμε συναισθηματικά έντονα, άλλος με κλάμα αλλος με χαμόγελο , έτσι μου μας ανατριχιάζει, έχουμε να λέμε, και να θυμόμαστε... :sad:

KaterinaX
22/04/2007, 20:40
Οσο λειπει, θα ποναει..
Οσο ποναει, θα θυμασαι...
This is never ending story...