PDA

View Full Version : ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ Gear Indicator



V-PLAYER
20/04/2007, 15:03
Παιδια καλησπερα και παλι.Υπαρχει καποιος που να εχει εγκαταστησει το gear indicator στη μηχανη του;Αν ναι απαντηστε μου παρακαλω και σε ποιο συνεργειο.
Μου το εκαναν δωρο και δε ξερω που μπορω να το εγκαταστησω.Εχω ενα V-STROM 650 ΑΒS.
Σε εξουσιοδοτημενο του Σφακιανακη στη Συγγρου δεν ηξεραν να το βαλουν.
Παρακαλω για τη βοηθεια σας.:smilea: :smilea:

V-PLAYER
20/04/2007, 21:57
Tιποτα κανεις δε ξερει κατι ρε παιδια?

Brolas
20/04/2007, 22:08
Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει αυτό...http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=17523&highlight=Gear+Indicator

T.R.E
20/04/2007, 22:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από KORFU
Παιδια καλησπερα και παλι.Υπαρχει καποιος που να εχει εγκαταστησει το gear indicator στη μηχανη του;Αν ναι απαντηστε μου παρακαλω και σε ποιο συνεργειο.
Μου το εκαναν δωρο και δε ξερω που μπορω να το εγκαταστησω.Εχω ενα V-STROM 650 ΑΒS.
Σε εξουσιοδοτημενο του Σφακιανακη στη Συγγρου δεν ηξεραν να το βαλουν.
Παρακαλω για τη βοηθεια σας.:smilea: :smilea:


Αν τελικα καταφερεις και βαλεις ανοιξε ενα θεμα και πες μας πως μπαινει γιατι θελω να βαλω σε ενα Hayabusa...:wave2:

V-PLAYER
20/04/2007, 22:24
Εχω στειλει π.μ στον ταξιδευτη ο οποιος εχει γραψει οτι το εχει εγκατεστημενο.Μακαρι να μου απαντησει.
Φιλε BROLAS δε νομιζω οτι μπορω να το κανω μονος μου.Το εχω δει το ποστ που μου υποδειξες και σε ευχαριστω πολυ αλλα νομιζω οτι πρεπει να το κανει ηλεκτρολογος.
Αυτο παντως που μπορω να κανω ειναι να το παω αυτο σχεδιαγραμμα στον ηλεκτρολογο να δουμε τι θα πει.
Ευχαριστω παντως :beer: :beer:

SeNNinhA
20/04/2007, 22:40
Στο TLR πάντως μπαίνει όπως λέει το αρθράκι.

http://www.tlplanet.com/forums/showthread.php?t=25765

Brolas
20/04/2007, 22:43
Ακόμα τσέκαρε εδώ γιατί υπάρχει πολύ πράγμα...http://www.stromtrooper.com/forums/archive/index.php?t-5790.html

V-PLAYER
27/04/2007, 15:44
Αγαπητοι φιλοι καλησπερα και παλι.
Χθες εγκατεστησα το gear indicator της datatool στο V-STROM 650 ABS που εχω.
Η συνδεσμολογια για τη συγκεκριμενη μηχανη ειναι η εξης:

Digi cable colour: ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ:

BLACK ΜΑΥΡΟ/ΑΣΠΡΟ(Η ΦΙΣΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ)
RED ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ/ΠΡΑΣΙΝΟ»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»
YELLOW ΓΚΡΙ/ΑΣΠΡΟ(MAIN UNIT-ΤΡΑΒΑΣ ΚΑΛΩΔΙΟ)
GREEN ΡΟΖ/ΑΣΠΡΟ(ΦΙΣΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΟΡΓΑΝΑ)
BROWN ΜΠΛΕ /ΜΑΥΡΟ(»»»»»»»»»»»»»»»»»»»)
ORANGE ΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΤΕΛΙΚΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΟΥ.

ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ [B]

ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΣΤΙΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΨΗΦΙΑΚΟ.
ΟΙ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΕ ΣΥΓΚΟΛΗΣΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙ 1 ΩΡΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.
ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΥΣΕΙΣ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 6 ΒΙΔΕΣ ΚΑΙ 4 ΚΛΙΠΣ.
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗΝ ΕΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΣΤΡΟΜ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΒΟΗΘΟΥΣΕ.



ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΝ ΚΩΣΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΤΟΥ ΒΟΗΘΕΙΑ.

ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ Κ7.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ.

ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΛΕΤΕ.

airamhag
27/04/2007, 15:47
[απορια=1]

τι ειναι gear indigator ? [/απορια]

:confused: :D

V-PLAYER
27/04/2007, 15:49
ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ:winka: :winka: