PDA

View Full Version : Honda Transalp 2001



Joshoua
20/04/2007, 21:04
Χαίρετε!!
Θα ήθελα την γνώμη όσων γνωρίζουν σε θέματα Transalp.
Έχω υπόψην μου να αγοράσω μία μοντέλο του 2001, θα το εκτιμούσα αν μπορεί κάποιος να εξηγήσει τις βασικές διαφορές του μοντέλου αυτού με τα επόμενα μοντέλα (2002-2006)..
Έχω ψάξει στο internet αλλα δεν βρήκα και πολλά πράγματα για το θέμα.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Trickster
21/04/2007, 07:38
Ανά χρονιά απο 2000 και μετά η transalp απλά άλλαζε μερικά εξωτερικά. Γενικά μοτέρ απ' ότι ξέρω δεν έχει αλλάξει τίποτα από την αρχή μέχρι και το 2006. Το μόνο που άλλαξε είναι τα χρώματα από 2000 σε 2001 και τίποτα άλλο.

Γενικά ανέβα επάνω και δες αν τραβάει, παίξε με τον συμπλέκτη σταματημένη να δεις αν πατινάρει και τίποτα άλλο, απλά καλές αγορές..!! :wave2:

Akefalos
21/04/2007, 16:01
Και γώ απ'όσο ξέρω απο το 2000 και μετά μόνο εξωτερικές αλλαγές έχουν γίνει(πχ οι εξατμίσεις στο τελείωμα είναι λίγο πιο τριγωνικές,ή το transalp δεξιά και αριστερά είναι με ανάγλυφα γράμματα).

Μην τη φοβάσαι φίλε.Κι εγώ πήρα μεταχειρισμένη του 99 και έχει βγει διαμάντι.Ούτε προβλήματα ούτε τίποτα.

nassosxlvbros
21/04/2007, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joshoua
Χαίρετε!!
Θα ήθελα την γνώμη όσων γνωρίζουν σε θέματα Transalp.
Έχω υπόψην μου να αγοράσω μία μοντέλο του 2001, θα το εκτιμούσα αν μπορεί κάποιος να εξηγήσει τις βασικές διαφορές του μοντέλου αυτού με τα επόμενα μοντέλα (2002-2006)..
Έχω ψάξει στο internet αλλα δεν βρήκα και πολλά πράγματα για το θέμα.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Μην ψάξεις και πάρε το πρώτο καλοδιατηρημένο στο χρώμα που θες...το ΤΑ απο το 2001-και μέχρι σήμερα πέραν των χρωματικών αλλαγών είναι το ίδιο...το εργαλείο είναι διαπιστωμένα από πολλούς αθάνατο,αλεξίσφαιρο πάει παντου,το φορτώνεις σα μουλάρι και στο χώμα είναι από ασφαλές μέχρι διασκεδαστικό...
:beer:

Joshoua
21/04/2007, 19:12
Έτσι θα κάνω παιδία..
Βασικά είχα μια BMW F650GS, την οποία πούλησα πριν λίγο καιρό επειδή θα έφευγα.
Τώρα είμαι στο ψάξιμο για μηχανή και έχω βρεί μια Transalp σε πάρα πολύ καλή τιμή και σε ωραίο χρώμα,μοντέλο του 2001.
Απλά ήθελα να μάθω λίγα περισσότερα για το μοντέλο αλλα όπως φαίνεται θα είναι καλή επιλογή :-)
Σας ευχαριστώ πολύ!

X_NR750
21/04/2007, 22:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joshoua
Έτσι θα κάνω παιδία..
Βασικά είχα μια BMW F650GS, την οποία πούλησα πριν λίγο καιρό επειδή θα έφευγα.
Τώρα είμαι στο ψάξιμο για μηχανή και έχω βρεί μια Transalp σε πάρα πολύ καλή τιμή και σε ωραίο χρώμα,μοντέλο του 2001.
Απλά ήθελα να μάθω λίγα περισσότερα για το μοντέλο αλλα όπως φαίνεται θα είναι καλή επιλογή :-)
Σας ευχαριστώ πολύ!

Ειχα πριν το ΤΑ 2002

Πασπαρτου μηχανακι παει παντου ,σκυλι μαυρο ειδικα αν το προσεχεις θα γερασεις μαζι του, ανετο ,βολικο, ευκολοδηγητο, γραμμικο,πολλες φορες μου λειπει αν και λιγο ψοφιο

zireous
22/04/2007, 16:24
Στο http://www.transalp.gr έριξες καμμιά ματιά φίλε Joshoua;

Joshoua
22/04/2007, 18:07
Όχι αλλα το κάνω τώρα..
Ευχαριστώ.:beer: