PDA

View Full Version : Katametrisi VFR



isido
23/04/2007, 12:02
tin parapano bdomada malon 8a to xo kai go sta xeria moy sto mono poy exo faei friki einai to xroma, eimai anamesa se dyo mayro kai to kainoyrgio kokkino poy bgazei tora den ksero poio apo ta dyo einai kai ta dyo teleia.
A ksexasa poylao ena FZ6 Fazer se aristi katastasi an sa parei tipota ta ayti sfirate

gregorgeous89
24/04/2007, 16:33
isido καλώς ήρθες.
Το κόκκινο είναι ποιο φρέσκο αλλά κ το μαύρο είναι πανέμορφο.
Ελπίζω να προλάβεις την πανελλήνια:wave2:

isido
24/04/2007, 17:08
ΚΑΙ ΓΩ ΘΑ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΘΑ ΤΑΝ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΤΡΩΣΙΜΟ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΤΟ FAZER.ΛΕΩ ΜΑΛΟΝ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΣΑΝ ΧΡΩΜΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΟΣΗ ΜΕΤΑΠΟΛΙΣΗΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΘΑ ΔΩ .ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΣΑΡΑΚΑΚΗ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΚΑΙ ΣΕ ΜΠΟΡΝΤΩ:wave2:

ermisVFR
25/04/2007, 08:46
Na pareis aftin pou einai diathesimi me ABS

isido
25/04/2007, 13:42
Δεν ξερω εχω καποιες αμφιβολιες για το ABS δυο μηχνακια που ειχα προηγουμενος και τα χα παρει με ABS το δευτερο μηνα τους το ειχα βγαλει.Σε αυτο το θεμα εχω καποιους ενδοιασμους αν και τωρα βεβαια ο Σαρακακης εχει μονο μοντελα με ABS να διατιθενται στην αγορα και σε χρωμα μπορντο.Αν καποιος εχει το καινουργιο με το ΑΒS ας πει καποια γνωμη:wave2:

vstromgr
25/04/2007, 18:25
hmoun ths gnwmhs oti to abs htan ligo yperboliko ALLA meta to vfr eimai poly poly xaroumenos kai eyxaristimenos (pote den me endieferan xronoi se pista)
ta xtra xrhmata 8a ta kanei aposbesh molis enas m*l*k*s (bmw sth dikh mou periptwsh) apofasisei na petaxtei apo to poy8ena me 1000 kai eisai se kathforo amfibolou profsyshs+stamatas 10 cm prin ton profylakthra orthios:)

abs dagkwto kai as einai kai to mpordorodokokkino pou lei + h miraraki

ps poulaw to diko mou (alla eilikrina ayta pou sou eipa den ta eipa gia na painepsw to spiti mou ee to moto mou)

kyriakosVFR
25/04/2007, 21:13
Ωπ Ωπ εγω το ειπα πρωτος πουλαω ΕΓΩ το δικο μου , ΑΣΗΜΗ (δηλ. γρηγορο) και με ABS.


85951

ermisVFR
26/04/2007, 08:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από isido
Δεν ξερω εχω καποιες αμφιβολιες για το ABS δυο μηχνακια που ειχα προηγουμενος και τα χα παρει με ABS το δευτερο μηνα τους το ειχα βγαλει.Σε αυτο το θεμα εχω καποιους ενδοιασμους αν και τωρα βεβαια ο Σαρακακης εχει μονο μοντελα με ABS να διατιθενται στην αγορα και σε χρωμα μπορντο.Αν καποιος εχει το καινουργιο με το ΑΒS ας πει καποια γνωμη:wave2:

Οι Ελληνικοί δρόμοι δεν είναι απλώς γλιστεροί αλλά ο συντελεστής τριβής αλλάζει ακόμα και μέσα στο διάστημα ενός και μόνον φρεναρίσματος.
Η πείρα μου με ABS κυρίως είναι σε αυτοκίνητα και ιδιαίτερα θυμάμαι μία περίπτωση ψιλοβροχερή στον Μαλιακό όπου αφού πλέον κατεβήκαμε από τα αυτοκίνητα, δεν μπορούσαμε να περπατήσουμε από την γλίστρα:( . Τώρα τι να υπολογίσεις σε τέτοια περίπτωση. Δεν υπάρχει περίπτωση το ABS να μην σε ανταμείψει και με το παραπάνω.
:)

kostasdirt
26/04/2007, 20:05
Το ABS του VFR με έχει σώσει ήδει τρεις φορές!!! το συνιστώ εξάλου το VFR έχει και το CBS και λειτουργεί πολύ αρμονικά με το ABS μπορείς να διαβάσεις και στο 0-300 αναλογές δοκιμές που έγιναν.

gregorgeous89
27/04/2007, 00:45
Άσε που είναι σαν να μην το έχεις.Πιάνει κυριολεκτικά τη τελευταία στιγμή.Σήμερα τσαρούχωσα τα φρένα μπας και το νιώσω !

ruyjin
27/04/2007, 10:23
με εχει βοηθησει παρα πολυ σε μια περιπτωση σε επαρχιακο δρομο που μπηκα με παραπανω σε στροφη

και το εχω νιωσει-ακουσει για τα καλα σε μια περιπτωση στο κεντρο της Αθηνας

:smokin:

isido
27/04/2007, 14:00
μαγκες καλα ολα αυτα που λετε να σας πω την αληθεια ηδη με εχεται πεισει να το παρω με ΑΒΣ,
και αν μουρθει η κ...λα σε καμια στροφι να το πλασαρο με πισινο τι γεινεται ?αυτα δεν παιζουν τωρα πια απο τι φανταζομαι!!!!!!!!!μαλον θα πρεπει να ψαξω να βρω το παλιο μου το εξτακι να το χω για καμια Κυριακη στ Σουνιο :beer: ...Απο δω και μπρος θα μαστε κυριοι :rotflmao:

ruyjin
27/04/2007, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από isido
Απο δω και μπρος θα μαστε κυριοι :rotflmao:

καλα καλα
ετσι ελεγα κι εγω...

:lol: :wave2: