PDA

View Full Version : Τρία αλογάκια λιγότερα !! !!



kiriakost
23/04/2007, 21:26
Μεταξύ σοβαρού και αστείου , βρίσκομαι σε φάση , αντικατάσταση κινητήρα με έναν μεταχειρισμένο.
Μου έγινε μια πρόταση, να βάλω κινητήρα από το γνήσιο ΝΧ250 .

Το ΑΧ1 είναι 29 ίπποι , και το ΝΧ250 26 ίπποι .

Και τώρα, η μεγάλη ιστορική ερώτηση :sun:

Εαν ξυπνάγατε ένα πρωί και η μηχανής σας είχε, Τρία αλογάκια λιγότερα !! θα το παίρνατε χαμπάρι ?

:lol:

Filosofos
23/04/2007, 21:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Μεταξύ σοβαρού και αστείου , βρίσκομαι σε φάση , αντικατάσταση κινητήρα με έναν μεταχειρισμένο.
Μου έγινε μια πρόταση, να βάλω κινητήρα από το γνήσιο ΝΧ250 .

Το ΑΧ1 είναι 29 ίπποι , και το ΝΧ250 26 ίπποι .

Και τώρα, η μεγάλη ιστορική ερώτηση :sun:

Εαν ξυπνάγατε ένα πρωί και η μηχανής σας είχε, Τρία αλογάκια λιγότερα !! θα το παίρνατε χαμπάρι ?

:lol:
Τώρα αυτό ήταν ανέκδοτο???:bigcry: :bigcry: :confused: :bigcry: :bigcry: :yuck:

kiriakost
23/04/2007, 21:45
Οχι βρε παλίκαρε , αυτός είναι ο καημός μου, εκφρασμένος με όσο χιούμορ, μου έχει απομείνει .

el_hymador
23/04/2007, 22:03
Αμα ειχες κανα γρηγορο gt με 150 ιππους και επεφτες στους 147 ε, δεν θα καταλαβαινες και πολλα..τωρα στο ax-1 θα φανει μαλλον...βαλτα κατω και υπολογισε ποσο θα σου κοστισει ολο το πακετο (αγορα κινητηρα και εργατικα τοποθετησης+το οτι πρπει να εχεις μαστορα σωστο, κιμπαρη ντομπρο και προστυχο+το οτι πρεπει ο κινητηρας να ειναι σε καλη κατασταση... ) και ψαξτην για κανα αλλο μηχανακι.

:wave2:

kiriakost
23/04/2007, 22:09
Προς το παρών βλέπω αυτό το βιντεάκι και παρηγοριέμε :wave2:

http://www.youtube.com/watch?v=g23UYXsQ8B4

fantacid
23/04/2007, 22:12
βασικα δε νομιζω αυτοι οι γερασμενοι κινητηρες να μην δεν εχουν κανα δυο-τρια ψοφια αλογακια!

οποτε παιει να μη καταλαβεις μεγαλη διαφορα.

ισως εαν ο δικος σου ειναι αρκετα ταλαιπωρημενος κ ο ο ΝΧ ειναι με αρκετα λιγοτερα χλμ κ πιο "καθαρος" ισως (λεω ισως) να παει κ καπως καλυτερα!

αλλα βασικα δεν νομιζω να εχει κ μεγαλο νοημα η κινηση σου.

sonic22
23/04/2007, 22:12
to thema einai pou apodidete i isxis auti...

dld an i diafora vriskete mono stin megisti isxi (stis 6.500 rpm p.x.)
alla sto ipoloipo fasma twn strofwn ise sta idia
borei kai na argiseis na katalaveis ti paizei...

tha exeis (ISOS) mikroteri teliki...


apo tin alli einai poli pithano na exei diaforetiki klimakwsi tis dinamis kai to moter na einai pio... "ropato" kai telika na goustareis perissotero...:D

kiriakost
23/04/2007, 22:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
βασικα δε νομιζω αυτοι οι γερασμενοι κινητηρες να μην δεν εχουν κανα δυο-τρια ψοφια αλογακια!

οποτε παιει να μη καταλαβεις μεγαλη διαφορα.

ισως εαν ο δικος σου ειναι αρκετα ταλαιπωρημενος κ ο ο ΝΧ ειναι με αρκετα λιγοτερα χλμ κ πιο "καθαρος" ισως (λεω ισως) να παει κ καπως καλυτερα!

αλλα βασικα δεν νομιζω να εχει κ μεγαλο νοημα η κινηση σου.


Η σκέψη σου περι NX και καθαρό , είναι αυτό που μου έχει κάνει και μένα κλικ!!
Αυτός που μου την δίνει ( κατάστημα) έχει ολο τα μηχανάκι , με χτυπημένο το μπροστινό σύστημα από τρακάρισμα , και έχει και το κοντέρ επάνω .. με 24.000 χλμ

Για το θέμα νόημα , το νόημα είναι να ξοδέψω γύρω στα 1000, με τα μερεμέτια και τα βαψίματα, και να γινει το αλογάκι φιγουρίνι.
Πιάνουν τα χέρια μου, και έχω και εργαλεία , αλλά δεν είμαι και μηχανικός .

Η άλλη λύση θα ήταν ένα Transalp , αλλά δεν γίνετε να σφηνωθώ στην τράπεζα , με ένα μασούρι δόσεις , δεν με παίρνει.

sober
23/04/2007, 23:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
βασικα δε νομιζω αυτοι οι γερασμενοι κινητηρες να μην δεν εχουν κανα δυο-τρια ψοφια αλογακια!

οποτε παιει να μη καταλαβεις μεγαλη διαφορα.

ισως εαν ο δικος σου ειναι αρκετα ταλαιπωρημενος κ ο ο ΝΧ ειναι με αρκετα λιγοτερα χλμ κ πιο "καθαρος" ισως (λεω ισως) να παει κ καπως καλυτερα!

αλλα βασικα δεν νομιζω να εχει κ μεγαλο νοημα η κινηση σου.



Γερασμενο ειναι το ματι σου και ψοφιο το πουλι σου!!!!!!!!

Μη μου βριζετε το ΑΧ....:bawl: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:
Αντε ..δε ντρεπεστε....το βαλατε και στα ανεκδοτα....:sad: :sad: :lol: :lol: :lol: :lol:

fantacid
23/04/2007, 23:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Γερασμενο ειναι το ματι σου και ψοφιο το πουλι σου!!!!!!!!


το λες απο προσωπικη εμπειρια???
:a021:

σορι καλη μου!

θα προσπαθησω περισσοτερο την επομενη φορα!!!!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sober
23/04/2007, 23:21
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
[B]το λες απο προσωπικη εμπειρια???
:a021:

σορι καλη μου!

θα προσπαθησω περισσοτερο την επομενη φορα!!!!





Εεεετσι...εεετσι...μη μου απο8αρυνεσαι...:lol: :lol: :a22: :a22: :a22: :a01:

kiriakost
23/04/2007, 23:23
Για σου sober συνάδελφε ;)

Οχι βρε, είναι μικτή η κατηγορία , εμείς δεν παίζουμε στα ανέκδοτα , εμείς παίζουμε στο χιούμορ !!

:rotflmao: :rotflmao:

sober
23/04/2007, 23:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Για σου sober συνάδελφε ;)

Οχι βρε, είναι μικτή η κατηγορία , εμείς δεν παίζουμε στα ανέκδοτα , εμείς παίζουμε στο χιούμορ !!

:rotflmao: :rotflmao:


:beer: :a10: :a10: :wave2:

dkirkos
24/04/2007, 01:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Μεταξύ σοβαρού και αστείου , βρίσκομαι σε φάση , αντικατάσταση κινητήρα με έναν μεταχειρισμένο.
Μου έγινε μια πρόταση, να βάλω κινητήρα από το γνήσιο ΝΧ250 .

Το ΑΧ1 είναι 29 ίπποι , και το ΝΧ250 26 ίπποι .

Και τώρα, η μεγάλη ιστορική ερώτηση :sun:

Εαν ξυπνάγατε ένα πρωί και η μηχανής σας είχε, Τρία αλογάκια λιγότερα !! θα το παίρνατε χαμπάρι ?

:lol:
για να γυρισουμε παλι στο αρχικο post..

τα αλογακια δεν βγαινουν απο τον κινιτηρα μονο.. αλλα απο το συνολο μοτερ+καρμπυρατερ+εξατμιση..
μαλλον το NX σαν ευρωπαικο θα εχει πιο ιπιο σεταρισμα σε καρμπυρατερ και εξατμιση,
οποτε με αλλαγη μονο του μοτερ δεν πιστευω να δεις διαφορα..
:beer:

dirtbird
24/04/2007, 05:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από dkirkos
για να γυρισουμε παλι στο αρχικο post..

τα αλογακια δεν βγαινουν απο τον κινιτηρα μονο.. αλλα απο το συνολο μοτερ+καρμπυρατερ+εξατμιση..
μαλλον το NX σαν ευρωπαικο θα εχει πιο ιπιο σεταρισμα σε καρμπυρατερ και εξατμιση,
οποτε με αλλαγη μονο του μοτερ δεν πιστευω να δεις διαφορα..
:beer:

άλλο εκκεντροφόρο είχε .....:smokin: :smokin:

project.breeze
24/04/2007, 06:17
Εγώ λέω να το δώσεις και να πάρεις KLE 250 που έχει 35 αλογάκια και του περισσεύουν...:wave2:

Brolas
24/04/2007, 17:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Εγώ λέω να το δώσεις και να πάρεις KLE 250 που έχει 35 αλογάκια και του περισσεύουν...:wave2: +1...:beer: :beer: :beer:

kiriakost
24/04/2007, 20:12
Αμαν μας την πέσανε τα Καβασάκια :beer:

Οχι , οχι θείο δεν θέλω άλογα ... πολλά ... καμιά τετρακοσαριά !! :p


Λοιπών αδέρφια μου , την έκανα την τρέλα σήκωσα σήμερα 700? , και αύριο μπαίνουν στο λογαριασμό του μάγκα εμπόρου, για τον κινητήρα ΝΧ250 , με 24.000 χλμ μέσα στο κοντέρ.

Με τα ηλεκτρικά πηνία , και το καπάκι του βολάν βιδωμένο και σφαλιστό .
Το μόνο που λείπει είναι το καπάκι κινητήρα απο την μεριά που είναι τα φελά , αλλά έχω να βάλω το δικό μου από ΑΧ1 .

Ο κινητήρας είναι τζιτζί , φρέσκος σε ηλικία . ;) :a44:

έχτρα δώρα , μια ειδική φλάντζα για το άξονα του συμπλέκτη, η δικιά μου είναι χτυπημένη και έχανα λάδια .
Και μια καινούργια φλάντζα για το καπάκι που λείπει .

Με λίγα λόγια βιδώνω το καπάκι , βάζω 7-8 βίδες , βάζω και σχεδόν δυο λίτρα λάδι , και φύγαμε .. βούμ βούμ :sun: :rotflmao:

Honda for Ever !!

Και όπως είπε ένας άλλος ποιητής !!!! ΔΕΝ πουλάω το μπουρδέλο, για να πάρω Βαραντέρο !! χαχαχααααα:rotflmao:

fantacid
24/04/2007, 21:39
αντε κ καλυ τυχη ψηλε!


:wave2:

kiriakost
24/04/2007, 22:05
Να σε καλά, λεβέντη μου .. ;)

sober
24/04/2007, 22:49
Με γεια σου λοιπον και ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ!!!

:beer: :beer:

kiriakost
24/04/2007, 22:54
Κουμπάρε !! Δεν θα μου κολλάς στα φανάρια, επειδή θα έχω τρία αλογάκια λιγότερα :ninja:

Μιλημένα ξηγημένα !! ;)


:beer:

sober
24/04/2007, 23:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Κουμπάρε !! Δεν θα μου κολλάς στα φανάρια, επειδή θα έχω τρία αλογάκια λιγότερα :ninja:

Μιλημένα ξηγημένα !! ;)


:beer:

Αααα....δεν ξερω......το ΝΧ μου διαλεξες....

Τωρα 8α υποστεις τις συνεπειες των πραξεων σου!!!!!




















(Χριστε μου τι μ@λ@κιες λεμε βραδιατικα....μηπως να το σοβαρεψουμε και να παμε στις διαμαχες ????Ειναι ΣΟΒΑΡΟ 8εμα!!!...3 αλογα διαφορα!!!)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :bawl: :lol: :lol: :lol: :wave2: :wave2:

sober
24/04/2007, 23:34
Α!!!Και οσον αφορα στους Κawa που μας κοκορευονται για τα παραπανω αλογακια προτεινω να τους χρησιμοποιησουμε για ασκησεις ετοιμοτητας...αυτοι 8α προπορευονται και εμεις 8α προσπα8ουμε να αποφυγουμε βιδες...πλαστικα...και οτι αλλο διαλυ8ει τελος παντων...Μετα λεω να τους κερασουμε τα ανταλλακτικα μιας και ειναι φτηνα βρε αδερφε.....ετσι..για την προσφορα τους...
:a5: :a5: :a5: :a13: :evil: :evil:

mourgakos
25/04/2007, 14:12
αν θες μπορω να σε βοηθησω σε οτι χρειαστεις.πρωιν αχακιας βλεπεις.
παντως τα 3 αλογα ισως τα παρουμε απο αλλες ρυθμισεις,αλλα μπορουμε
να παιξουμε με τα γραναζια....πες στον εμπορο να σου κανει δωρο και ενα πισω
τροχο κομπλε.προσπαθησε να τον πεισεις....ετσι και αλλιως αυτος πανω απο 200
ευρω δεν εχει δωσει για ολο το μηχανακι..

οσο για τα kawa ας ακολουθησουν το αχ σε χωματινες διαδρομες
να δουμε και τα πλαστικα τους!!!:lol: :rotflmao: :lol:

Brolas
25/04/2007, 15:14
Λίγα με την Kawa κ@λόπαιδα....:smokin: :a016: :a016: :a016: γιατί θα σας :a021: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sober
25/04/2007, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Brolas
Λίγα με την Kawa κ@λόπαιδα....:smokin: :a016: :a016: :a016: γιατί θα σας :a021: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Δε μπορεις να πεις ομως.....κινη8ηκαμε υπουλα....τα γραψαμε το βραδυ οταν εσεις κοιμοσασταν...!!!!

kiriakost
25/04/2007, 22:30
Αμαν !! Βρε σεις τι κάνατε εδώ ?? !! ... το θέμα βρωμάει μπαρούτι :rotflmao: :rotflmao:



Τα Kawa κατά γενική ομολογία ειναι υπέροχα μηχανήματα , ιδιαίτερα οταν είναι με σβηστή την μηχανή, και πάνω στο σταντ !! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kiriakost
25/04/2007, 22:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από mourgakos
αν θες μπορω να σε βοηθησω σε οτι χρειαστεις.πρωιν αχακιας βλεπεις.
παντως τα 3 αλογα ισως τα παρουμε απο αλλες ρυθμισεις,αλλα μπορουμε
να παιξουμε με τα γραναζια....

Να σε, καλά φίλε mourgako, στείλε μου το κινητό σου με ένα προσωπικό μήνυμα .
Ποτέ δεν ξέρεις , μια νέα γνωριμία, που μπορεί να σου φανεί χρήσιμη. :)

sober
25/04/2007, 22:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Αμαν !! Βρε σεις τι κάνατε εδώ ?? !! ... το θέμα βρωμάει μπαρούτι :rotflmao: :rotflmao:



Τα Kawa κατά γενική ομολογία ειναι υπέροχα μηχανήματα , ιδιαίτερα οταν είναι με σβηστή την μηχανή, και πάνω στο σταντ !! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Μα δε σε καταλαβα...τι εννοεις....μηπως οτι εν κινησει μετατρεπονται σε κουδουνιστρες???Γεννησε προσφατα μια φιλη...8α κανω κανενα Κawa δωρο στο μωρο...
''παιζω και μα8αινω με την Kawasaki '' το διαλυεται και συναρμολογειται πανευκολα!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :bigcry: :lol: :lol:

fantacid
25/04/2007, 23:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost

Ποτέ δεν ξέρεις , μια νέα γνωριμία, που μπορεί να σου φανεί χρήσιμη. :)



:a49:











:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sober
25/04/2007, 23:28
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Α ρε Σαλονικααααααα!!!!!!:rotflmao:

kiriakost
26/04/2007, 00:05
Πω πω πωωωω !!! :a03:

Βρε παλιό κουτσομπόληδες ... εσείς δεν αφήνετε άνθρωπο να αγιάσει !! :a014:

mourgakos
26/04/2007, 11:24
6937567064
χρηστος

δεν εχω προβλημα να το γραψω χυμα.οτι θες παρε τηλ.

παρεπιμπτωτος παλιομηχανοκουτσομποληδες ειμαι ετων 29 παντρεμενος.
αντε μη φερω τη γυναικα και σας πλακωσει ολους!!!:eyepop: :eyepop:

:lol: :rotflmao: :lol:

sober
26/04/2007, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από mourgakos
6937567064
χρηστος

δεν εχω προβλημα να το γραψω χυμα.οτι θες παρε τηλ.

παρεπιμπτωτος παλιομηχανοκουτσομποληδες ειμαι ετων 29 παντρεμενος.
αντε μη φερω τη γυναικα και σας πλακωσει ολους!!!:eyepop: :eyepop:

:lol: :rotflmao: :lol:


:lol: :lol: :bigcry: :lol:

Εεεετσι...εεετσι...WOMEN RULE!!!!!! λεμεεεεεε!!!!

















(μηπως να κρεμασω καμια ταμπελιτσα πανω μου:ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΑΓΚΩΝΕΙ?????):lol: :lol: :lol: :a54:

LsKostas
26/04/2007, 16:07
....τα γραψαμε το βραδυ οταν εσεις κοιμοσασταν...!!!!

:mad: :mad: :mad:

E... οχι και... (χασμουρητο) κοιμο...ΖΖΖ ... μασταν... ΖΖΖ ....



:blush: (μας τσακωσαν)









:blush:






:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol::a22: :a22:

sotpag
26/04/2007, 19:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Οχι βρε παλίκαρε , αυτός είναι ο καημός μου, εκφρασμένος με όσο χιούμορ, μου έχει απομείνει .


τι να σου πω ρε παιδι !!!


αν δεν σου κανει μου εμεινε ενα μοτερ με 83 αλογα και δυο μουλαρια


αν σου κανει να στο δωσω να κανει δουλεια !!!

Brolas
26/04/2007, 22:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Μα δε σε καταλαβα...τι εννοεις....μηπως οτι εν κινησει μετατρεπονται σε κουδουνιστρες???Γεννησε προσφατα μια φιλη...8α κανω κανενα Κawa δωρο στο μωρο...
''παιζω και μα8αινω με την Kawasaki '' το διαλυεται και συναρμολογειται πανευκολα!!!
Honda....The power of sleep...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Η μαμά μου μου έχει πει να μην μιλάω με παιδάκια που τα μηχανάκια τους,πλέον,κατασκευάζονται στην Ισπανία κ.τ.λ....:a029: :a029: :a029: :a029: :a029:

kiriakost
26/04/2007, 23:09
Αμαν μου την σκάσανε , έκλεισα κινητήρα, τον πλήρωσα, τον βάλανε λέει στη μεταφορική, και στο τέλος μου είπανε, οτι ο κινητήρας δεν μιλάει Ελληνικά , αλλά Γαλλικά !!

Αμα το μάθει ο Σαρακάκης , δεν θα μου πουλήσει ούτε αυτοκόλλητα της HONDA ..

Σαν Αλβανός νοιώθω χωρίς πράσινη κάρτα .. :a31:



Χρήστο Να σε καλά , θα τα πούμε .. :smilea:

Brolas
26/04/2007, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Αμαν μου την σκάσανε , έκλεισα κινητήρα, τον πλήρωσα, τον βάλανε λέει στη μεταφορική, και στο τέλος μου είπανε, οτι ο κινητήρας δεν μιλάει Ελληνικά , αλλά Γαλλικά !!

Αμα το μάθει ο Σαρακάκης , δεν θα μου πουλήσει ούτε αυτοκόλλητα της HONDA ..

Σαν Αλβανός νοιώθω χωρίς πράσινη κάρτα .. :a31:



Χρήστο Να σε καλά , θα τα πούμε .. :smilea: :eyepop: Τι είπες τώρα?????????

kiriakost
26/04/2007, 23:45
Λεω ότι όταν μου πρότειναν τον κινητήρα , μου είπαν είναι ευρωπαϊκής εισαγωγής , και θεώρησα οτι είναι εισαγωγής Σαρακάκη !!

Αλλα δεν ειναι !!!

Πήρα τηλέφωνο τον Σαρακάκη , να ζητήσω, σετ ολες τις κλειδαριές , Και μου λεει ο τύπος , δώσε μου των 16ψηφιο αριθμό πλαισίου , αλλιώς δεν έχει κοκό ....

Παίρνω και εγω Αθήνα ,και λέω εκεί που αγόρασα το κινητήρα και είχαν και το πλαίσιο , δώστε μου ρε παιδιά τον αριθμό πλαισίου , να τον πω στο Σαρακάκη, για να μου δώσει κλειδαριές , και εκεί άρχισαν τα σόκιν ... Κομάν σαβά ? κομψί κομψά ....

Ο κινητήρας είναι ευρωπαϊκός εισαγωγή από Γαλλία !!

Στο φινάλε δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου , αλλά δεν μου είπαν όλη την αλήθεια !!
Ο κινητήρας μπορεί να είναι καλός , αλλά το θέμα ειναι , ότι δεν νομιμοποίησα το αυθαίρετο , μιας και το ΑΧ1 ήταν εισαγωγής , άρα !! Στην μαύρη λίστα του Σαρακάκη.

Και έτσι πως ήρθαν τα πράγματα εκεί θα παραμείνει ..

sober
27/04/2007, 00:32
Kαι τωρα τι 8α γινει???Ρωταω επειδη δεν εχω ιδεα απο τετοια 8εματα...:confused:





(ωραιο αβαταρ...:winka:)

kiriakost
27/04/2007, 00:47
Τωρα απλά δεν μπορώ να έχω άμεση επαφή για αγορές με το Σαρακάκη, βλέπεις έχει υποκατάστημα στην Λάρισα , δηλαδή είναι δίπλα μου .

Και αναγκαστικά θα πρέπει να απευθύνομε σε μεσάζοντες εμπόρους .
Οπου κανείς δεν ζητάει 16ψήφιους αριθμούς πλαισίου.

Το μόνο πραγματικά αρνητικό είναι οτι δεν έχεις την δυνατότητα, να μάθεις τιμή Σαρακάκη, για την συγκρινεις με τους άλλους , για να δεις πόσο σε βαράνε στην τιμή.


Τελος, αυτοί που μου έδωσαν τον κινητήρα , μου έδωσαν ένα τηλέφωνο απο έναν άλλο εισαγωγέα γνήσιων ανταλλακτικών Honda , για να ζητάω απο εκεί οτι θέλω.

Θα πάρω τηλέφωνο αύριο , να μάθω επιτέλους πόσο κάνει αυτό το " σετ κλειδαριές" ! :)

sober
27/04/2007, 00:54
Χμμμμ....λιγο πακετο ρε γμτ!!!
Ελπιζω να μην εχεις αλλα τετοια παρομοια και να ξεμπερδεψεις με τον τυπο που βρηκες... :beer: :wave2:

mourgakos
27/04/2007, 09:33
τι μλκ σου λενε....εμενα για ενα σουζουκι που δεν ειχα κλειδι ,ειπα τι μοντελο ειναι και χρονολογια,μουεφεραν απεξω ενα σετ κλειδαριες.το βαλαμε πανω και δουλεψε.ελεος.

διακοπτης ειναι δεν ειναι διαστημοπλοιο.δινει και κοβει ρευμα!

mourgakos
27/04/2007, 09:42
στον σαρακακη ειναι ολοι καραγκιοζηδες.γιαυτο πηρα αμαχα

kiriakost
27/04/2007, 21:47
Παρέλαβα τον κινητήρα , ευτυχώς δείχνει να είναι λουλούδι , τον πέρασα από το μικροσκόπιο , για κανένα ράισμα , καδένα κλπ , ολα είναι Οκ .. όπως λέει και η διαφήμιση, " μου έφυγε ένα βάρος " !! ( δάνεια και κάρτες ) :lol:

Επικοινώνησα και με τον δικό τους συνεργάτη , για κλειδαριές , και έπαθα πλάκα απο την τιμή που μου έδωσε , και αγόρασα, και μια καρότσα πράματα ..

Διακόπτης μηχανής - Τάπα βενζινας - Κλειδαριά σέλας - κλειδαριά κράνους 110?
2 λάμπες μπροστά 10? η μια , πάντα ξύριζαν αυτές .
Κοντερόντιζα 15?
Γρανάζι κοντερ τροχού 15?
Πίσω κρύσταλλο στοπ-φρένο γνήσιο 30 ?

Απο οτι κατάλαβα , αλλού με χάιδεψε, αλλού με βάρεσε , αλλά στο σύνολο πρέπει να βγήκα κερδισμένος .
190? λογαριασμός , αλλά είμαι ευχαριστημένος, διότι μιλάμε για καινούργια γνήσια πράματα , στα σακουλάκια τους .

Απο βδομάδα θα έρθει η αντικαταβολή , και βλέπουμε :)

fantacid
27/04/2007, 23:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Παρέλαβα τον κινητήρα , ευτυχώς δείχνει να είναι λουλούδι , τον πέρασα από το μικροσκόπιο , για κανένα ράισμα , καδένα κλπ , ολα είναι Οκ .. όπως λέει και η διαφήμιση, " μου έφυγε ένα βάρος " !! ( δάνεια και κάρτες ) :lol:

Επικοινώνησα και με τον δικό τους συνεργάτη , για κλειδαριές , και έπαθα πλάκα απο την τιμή που μου έδωσε , και αγόρασα, και μια καρότσα πράματα ..

Διακόπτης μηχανής - Τάπα βενζινας - Κλειδαριά σέλας - κλειδαριά κράνους 110?
2 λάμπες μπροστά 10? η μια , πάντα ξύριζαν αυτές .
Κοντερόντιζα 15?
Γρανάζι κοντερ τροχού 15?
Πίσω κρύσταλλο στοπ-φρένο γνήσιο 30 ?

Απο οτι κατάλαβα , αλλού με χάιδεψε, αλλού με βάρεσε , αλλά στο σύνολο πρέπει να βγήκα κερδισμένος .
190? λογαριασμός , αλλά είμαι ευχαριστημένος, διότι μιλάμε για καινούργια γνήσια πράματα , στα σακουλάκια τους .

Απο βδομάδα θα έρθει η αντικαταβολή , και βλέπουμε :)


ρε συ τι εννοεις γνησια?
για τα σακουλακια που γραφουν χοντα λες???

οι λαμπες πανω γραφουν handa ή phillips?
το κρυσταλο γραφει honda η hellas?

tespa.

kiriakost
27/04/2007, 23:53
Οταν λέω γνήσια , ναι αναφέρομαι στα σακουλάκια Honda .

Οσο για τις λάμπες και το πίσω κρύσταλλο , και βέβαια δεν ειναι κατασκευασμένα απο την Honda , όμως δεν διανέμονται και από κανέναν άλλο .

Η λάμπα για παράδειγμα 12V 35/30W Stanley , δεν την εισάγει κανένας στην Ελλάδα διότι δεν χρησιμοποιείται πουθενά ..

Ενω το πλαστικό κρύσταλλο το έχουν αντιγράψει , αλλά σπάει με το παραμικρό, σαν πασχαλιάτικο αυγό.

Μεχρι τώρα , έχω σπάσει ένα γνήσιο , και τρία μαϊμού , ( τα πήρα μαζικά για να έχω, να σπάω) .

Οταν είσαι μέσα σε κανένα στενό δρομάκι , και προσπαθείς να κάνεις πίσω , για να κερδίσεις χώρο ώστε να κάνεις επιτόπια , έτσι και το φανάρι ακουμπήσει τοίχο , τερμάτισε !!

Αφου , σκέφτομαι να βάλω κάγκελα στο πίσω φανάρι :rotflmao: