PDA

View Full Version : τι μπορω να κανω με τους γειτονες??



Σελίδες : [1] 2

noble
24/04/2007, 14:58
αφου σταματησαν να τα βαζουν με το σκυλι μου,βρηκαν τη μηχανη να παιξουν.
παρκαρω νομιμοτατα εξω απο το σπιτι μου,αναμεσα σε 2 αυτοκινητα.τυχαινε εκει που εμπαινε η μηχανη,να ειναι εισοδος φαρμακειου,αφου βεβαια υπηρχε πεζοδρομιο στο ενδιαμεσο.
ενα πρωι λοιπον :ZZZ: ,αρχιζει ενας γερος να φωναζει θα σου φερω αστυνομια και γιατι βαζεις τη μηχανη σου εδω και δεν μπορουμε να μπουμε στο φαρμακειο (κατευθειαν απο το δρομο).
βαλε την μου λεει απεναντι πανω στο μικρο πεζοδρομιο που εχει εξω απο την πολυκατοικια σας.
του εξηγω πρωτον οτι ειναι παρανομο και δευτερον οτι η μηχανη μου ειναι 200 κιλα και ειμαι παιδι που δεν τρωει :lol:

εχω ηδη προτεινει στη φαρμακοποιο να μιλησει με τον κυριο που δεν μετακινει το αμαξι του ποτε,να το βαλει λιγο πιο μπροστα και να παρκαρω απο πισω του ωστε να μην ενοχλω.τιποτα βεβαια.και να διευκρινησω οτι τη βαζω εκει γιατι δεν εχει πουθενα αλλου χωρο!δεν το κανω επιτηδες!!
παιρνω την αστυνομια μου λενε οτι ειμαι νομιμοτατη εφοσον παρκαρω στο δρομο και το αφηνω εκει.
φευγω λοιπον την αλλη μερα να παω δουλεια και γυρνοντας με εχουν κλεισει τα 2 αυτοκινητα να μην χωραω ουτε εγω,ουτε ανθρωπος βεβαια :mad:
το αφηνω εκει,λεω δεν θα χαλαμε τις καρδιες μας.
βρισκω και παρκαρω αλλου σε ασχετο σημειο,αλλα παλι απεναντι απο το σπιτι μου.παω την επομενη μερα να τη παρω ερχεται αλλη κυρια με το ιδιο τροπαρι,γιατι δεν παρκαρεις απεναντι και μεις που θα βαλουμε τ αυτοκινητα μας?:mad:
μεσα στην ευγενεια εγω(oldman τ ορκιζομαι :p ),να εξηγω ξανα και ξανα!
το αφηνω εκει....
ερχεται το σημερα...αλλη κυρια παλι...
γιατι βαζεις εκει τη μηχανη σου??(τριτο ασχετο σημειο):bawl:
αρχιζω κι εγω κυρια μου δεν σας ενοχλουν τα 2 αυτοκινητα στη γειτονια που εχει ο καθενας σας ενοχλει η μηχανη μου??
και πηρα την απαντηση
ναι,αλλα αμα στη ριξει....:evil:

πηρα την αστυνομια και μου ειπαν οτι δεν γινετε τιποτα παρα μονο αν μου τη ριξουν...
το μονο που σκεφτηκα ειναι καλασνικοφ :lol:
καμια καλυτερη ιδεα?

δεν μπορω να τη βαλω σε τοσο μικρο πεζοδρομιο και αρνουμαι να παρανομησω γιατι ολοι εδω θελουν να εχουν 2 αυτοκινητα.οπου βρω χωρο αναμεσα,τη βαζω οπως ολοι μας.
μπορω με καποιο τροπο να κανω μια καταγγελια να τους γινει συσταση?μπορει να καταγραφει καπου η προειδοποιηση/απειλη"ναι,αλλα αν στη ριξουν?",ωστε αν γινει να μπορω να μηνυσω και να δικαιωθω?
να πω οτι συγκεκριμενοι βαζουν τ αυτοκινητα τους,εχουν 2 και τ αλλαζουν...εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων.ξερω δηλ.ποιανου ειναι ποιο.

:wave2:

DrIoannis
24/04/2007, 15:06
Σε καταλαβαίνω και πράγματι είναι πολύ ενοχλητικό αλλά πραγματικά δεν αξίζει να ασχοληθείς και να σκέφτεσαι δικαστήρια κλπ.Αυτό βέβαια μέχρι να σου κάνουν ζημιά.Εάν σου κάνουν ζημιά εκεί αλλάζει το θέμα,απλά τους σκίζεις,με το συμπάθιο.Όταν σου λένε παρόμοια πράγματα θα τους λες ότι είσαι νομιμότατη και με το χαμόγελο πάντα, θα την κάνεις

Λεωνίδας
24/04/2007, 15:08
Εξήγησέ τους ότι και εσύ πληρώνεις τέλη κυκλοφορίας και δικαιούσαι να χρησιμοποιείς τους φοβερούς μας δρόμους και για να κινείσαι και για να παρκάρεις.
Όσο για το 'αν στη ρίξει' πες της 'αν σου σπάσουν τη τζαμαρία της εισόδου τίποτα αλήτες μηχανόβιοι περαστικοι;' :evil: :evil: :evil:

DUKASII
24/04/2007, 15:12
ιδια ιστορια είχα με τον προποτζη κατω απο το σπιτι μου..μονο που την αφηνα τη μοτο για λιγο εγω..τα απογευματα καθως τα βραδια σε γκαραζ.

μου πε λοιπον μια μερα που αφησα τη μοτο μου αναμεσα στο αυτοκίνητο του και ενα αλλο..μπροστα απο το σπιτι μου οπου στο ισσογειο ειναι και το προπο..οτι του κοβω τΟ ΔΙΑΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥ ΜΑΓΑΖΙΟΥ ΤΟΥ....









Ε και εγω του πα να μετακομίσει...και πως αν τυχον πεσει καταλαθος η κουνηθεί η μοτο μου απο κανα πελατη του..

θα πεσει καταλαθος και η βιτρινα του.
:wave2: :wave2:

warlord
24/04/2007, 15:15
Την επομενη φορα που θα σου πουν κατι τετοιο απλα χαμογελα και ρωτα τους κοιτοντας τους στα ματια....
'....και μετα?'
μετα απλα φυγε απο συνεχιζοντας να χαμογελας και χωρις να πεις οτιδηποτε αλλο.
Θα δεις.....ακουμε και θα δεις

sniper
24/04/2007, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
αφου σταματησαν να τα βαζουν με το σκυλι μου,βρηκαν τη μηχανη να παιξουν.
παρκαρω νομιμοτατα εξω απο το σπιτι μου,αναμεσα σε 2 αυτοκινητα.τυχαινε εκει που εμπαινε η μηχανη,να ειναι εισοδος φαρμακειου,αφου βεβαια υπηρχε πεζοδρομιο στο ενδιαμεσο.
ενα πρωι λοιπον :ZZZ: ,αρχιζει ενας γερος να φωναζει θα σου φερω αστυνομια και γιατι βαζεις τη μηχανη σου εδω και δεν μπορουμε να μπουμε στο φαρμακειο (κατευθειαν απο το δρομο).
βαλε την μου λεει απεναντι πανω στο μικρο πεζοδρομιο που εχει εξω απο την πολυκατοικια σας.
του εξηγω πρωτον οτι ειναι παρανομο και δευτερον οτι η μηχανη μου ειναι 200 κιλα και ειμαι παιδι που δεν τρωει :lol:

εχω ηδη προτεινει στη φαρμακοποιο να μιλησει με τον κυριο που δεν μετακινει το αμαξι του ποτε,να το βαλει λιγο πιο μπροστα και να παρκαρω απο πισω του ωστε να μην ενοχλω.τιποτα βεβαια.και να διευκρινησω οτι τη βαζω εκει γιατι δεν εχει πουθενα αλλου χωρο!δεν το κανω επιτηδες!!
παιρνω την αστυνομια μου λενε οτι ειμαι νομιμοτατη εφοσον παρκαρω στο δρομο και το αφηνω εκει.


Ωραία....


Αρχικά δημιουργήθηκε από noble

φευγω λοιπον την αλλη μερα να παω δουλεια και γυρνοντας με εχουν κλεισει τα 2 αυτοκινητα να μην χωραω ουτε εγω,ουτε ανθρωπος βεβαια :mad:
το αφηνω εκει,λεω δεν θα χαλαμε τις καρδιες μας.


Ωραία και πάλι....


Αρχικά δημιουργήθηκε από noble

βρισκω και παρκαρω αλλου σε ασχετο σημειο,αλλα παλι απεναντι απο το σπιτι μου.παω την επομενη μερα να τη παρω ερχεται αλλη κυρια με το ιδιο τροπαρι,γιατι δεν παρκαρεις απεναντι και μεις που θα βαλουμε τ αυτοκινητα μας?:mad:


Στον κώλο σας είναι η προβλεπόμενη απάντηση..


Αρχικά δημιουργήθηκε από noble

μεσα στην ευγενεια εγω(oldman τ ορκιζομαι :p ),να εξηγω ξανα και ξανα!
το αφηνω εκει....
ερχεται το σημερα...αλλη κυρια παλι...
γιατι βαζεις εκει τη μηχανη σου??(τριτο ασχετο σημειο):bawl:


Επειδή εκεί γουστάρω... Αμα σε χαλάει άλλαξε γειτονιά...

Αρχικά δημιουργήθηκε από noble

αρχιζω κι εγω κυρια μου δεν σας ενοχλουν τα 2 αυτοκινητα στη γειτονια που εχει ο καθενας σας ενοχλει η μηχανη μου??
και πηρα την απαντηση
ναι,αλλα αμα στη ριξει....:evil:


Άμα μου την ρίξει θα φάει τα νιάτα του στα δικαστήρια....


Αρχικά δημιουργήθηκε από noble

πηρα την αστυνομια και μου ειπαν οτι δεν γινετε τιποτα παρα μονο αν μου τη ριξουν...
το μονο που σκεφτηκα ειναι καλασνικοφ :lol:
καμια καλυτερη ιδεα?

δεν μπορω να τη βαλω σε τοσο μικρο πεζοδρομιο και αρνουμαι να παρανομησω γιατι ολοι εδω θελουν να εχουν 2 αυτοκινητα.οπου βρω χωρο αναμεσα,τη βαζω οπως ολοι μας.
μπορω με καποιο τροπο να κανω μια καταγγελια να τους γινει συσταση?μπορει να καταγραφει καπου η προειδοποιηση/απειλη"ναι,αλλα αν στη ριξουν?",ωστε αν γινει να μπορω να μηνυσω και να δικαιωθω?


Μόνο αν πας στο ΑΤ της περιοχής σου, κάνεις αναφορά αλλά με ονόματα και μάρτυρες. Αυτό προϋποθέτει ότι θα βρεις όργανο που δεν βαριέται.... Δυσκολο...


Αρχικά δημιουργήθηκε από noble


να πω οτι συγκεκριμενοι βαζουν τ αυτοκινητα τους,εχουν 2 και τ αλλαζουν...εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων.ξερω δηλ.ποιανου ειναι ποιο.

:wave2:

Βρες ένα κλειστό πάρκινγκ για διάφορους λόγους :rolleyes:

noble
24/04/2007, 15:17
τους τα εχω πει ολα αυτα επανειλλημενα!!αν ειναι δυνατον να ερχονται να μου λενε παρκαρε παρανομα για να εχουν τα 6538 αυτοκινητα μας λιιιιιγο πιο πολυ χωρο,
και να μην τους εξηγησω οτι ειμαι νομιμη και οτι εχω καθε δικαιωμα.
αν μου τη ριξουν ομως και δεν ειμαι μπροστα,μπορω να αποδειξω κατι?

την απειλη δεν την εκανε η φαρμακοποιος...
:beer:

επισης σε κανενα αλλο ΑΝΤΡΑ μουτοσυκλετιστη δεν γινεται αυτο στη γειτονια :evil:
δεν ξερω αν ειναι τυχαιο...:smilea:

airamhag
24/04/2007, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Εξήγησέ τους ότι και εσύ πληρώνεις τέλη κυκλοφορίας και δικαιούσαι να χρησιμοποιείς τους φοβερούς μας δρόμους και για να κινείσαι και για να παρκάρεις.
Όσο για το 'αν στη ρίξει' πες της 'αν σου σπάσουν τη τζαμαρία της εισόδου τίποτα αλήτες μηχανόβιοι περαστικοι;' :evil: :evil: :evil:

M αρεσεις ...

:beer: :beer: :beer:
:lol: :lol: :lol:


γι αυτους που δεν αφηνουν χωρο στου ςπεζους να περασουν...


καπου το ειδα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=38709) :winka:

afrotwin
24/04/2007, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
M αρεσεις ...



koritsia ta lesviaka kamakia ine sexualiki parenoxlisi...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

airamhag
24/04/2007, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
koritsia ta lesviaka kamakia ine sexualiki parenoxlisi...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
και μετα ?



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

soundstorm
24/04/2007, 15:25
Εχεις αμαξι?
Αν ναι τοτε(τωρα που ερχετε και καλοκιαρι),θα το παρκαρεις εκει που βαζεις την μηχανη για κανα μηνα.
Επειτα,αφου θα σου την εχουν πει δεκαδες φορες αλλα εσυ θα τους γραφεις στα......
θα τους πεις οτι θα το παρεις αλλα αν σου ξαναπουνε τιποτα για την μηχανη θα βαλεις ξανα το αμαξι μεχρι να σαπισει.
:evil:
Εγω ειχα παρομοιο προβλημα με ενα γειτωνα(εκλεινε την μηχανη και δεν μπορουσα να βγω),μεχρι που παρκαρα το φορτηγο και εκλεισα το αμαξι του για 2 μερες.
Με γραψανε βεβαια,αλλα αξιζε τον κοπο!!!

Maira
24/04/2007, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας

Όσο για το 'αν στη ρίξει' πες της 'αν σου σπάσουν τη τζαμαρία της εισόδου τίποτα αλήτες μηχανόβιοι περαστικοι;' :evil: :evil: :evil:


:a23: :a23: :a23:

Δέχομαι να βοηθήσω!!!

sniper
24/04/2007, 15:31
Εγώ σε παρόμοιο θέμα, όχι κλεισίματος αλλά κατάχρησης του γκαράζ μου απο ανόητους, φαιδρούς και θρασύτατους γείτονες, εμφανίστηκα ένα απογευμα που ήταν κάτω μαζί με όλη την οικογένεια με τον εξοπλισμό μου έτοιμο για Level IIΙ αγώνα..... τους καλησπέρισα, κι έφυγα.... Θυμάμαι ακόμα τον τρόμο στα μάτια τους όταν ειδαν το 45άρι και την mossberg 500 :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Δεν καταχράστηκαν τίποτα δικό μου από τότε.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sober
24/04/2007, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
:a23: :a23: :a23:

Δέχομαι να βοηθήσω!!!

Κι εγω κι εγω!!!:beer: :a016: :a016:

DUKASII
24/04/2007, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εγώ σε παρόμοιο θέμα, όχι κλεισίματος αλλά κατάχρησης του γκαράζ μου απο ανόητους, φαιδρούς και θρασύτατους γείτονες, εμφανίστηκα ένα απογευμα που ήταν κάτω μαζί με όλη την οικογένεια με τον εξοπλισμό μου έτοιμο για Level IIΙ αγώνα..... τους καλησπέρισα, κι έφυγα.... Θυμάμαι ακόμα τον τρόμο στα μάτια τους όταν ειδαν το 45άρι και την mossberg 500 :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Δεν καταχράστηκαν τίποτα δικό μου από τότε.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: κοιτα μη φας κανα γιαουρτι τωρα απο κανα μπαλκόνι..και ψανεις μετα να ριξεις σε καμια γλάστρα..:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:


ο ΜΠΟΝΑΤΣΑ ΜΑΝ ΛΕΜΕ..:rotflmao: :lol: :rotflmao:

Λεωνίδας
24/04/2007, 15:36
έχουμε γεμίσει αλήτες μηχανόβιους :sad: :sad: :sad:

noble
24/04/2007, 15:36
εχω αμαξι!αλλα σκεψου οτι τα 2 αυτοκινητα που εβαζα αναμεσα τη μηχανη,δεν μετακινουνται ποτε σχεδον!και αν το κανουν απλα βαζουν το δευτερο τους εκει...:mad:
βεβαια μου εδωσες ιδεα...αν φυγει ποτε καποιο θα βαλω το αμαξι εκει και θα σαπισει πραγματικα :)

αφου δεν μπορω να γινω αντρας 2 μετρα, 200 κιλα,με γενια,Νικο μου δανειζεις τον εξοπλισμο σου? :lol:

Maira
24/04/2007, 15:37
Η ακόμα καλύτερα! Μια μέρα να κάνεις ένα παρτάκι!!!!

Μόνο με μηχανόβιους!!!

Να σκάσουν καμιά 20αριά μηχανές, να καταλάβουν ότι δεν τους παίρνει για πολλά πολλά!!!!

:D :D :D

airamhag
24/04/2007, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Εγώ σε παρόμοιο θέμα, όχι κλεισίματος αλλά κατάχρησης του γκαράζ μου απο ανόητους, φαιδρούς και θρασύτατους γείτονες, εμφανίστηκα ένα απογευμα που ήταν κάτω μαζί με όλη την οικογένεια με τον εξοπλισμό μου έτοιμο για Level IIΙ αγώνα..... τους καλησπέρισα, κι έφυγα.... Θυμάμαι ακόμα τον τρόμο στα μάτια τους όταν ειδαν το 45άρι και την mossberg 500 :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Δεν καταχράστηκαν τίποτα δικό μου από τότε.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:look: :look: :look:

τι ειναι mossberg ?

ayto ???:confused: :confused: :confused:


85820

ktm640lc4
24/04/2007, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble

το μονο που σκεφτηκα ειναι καλασνικοφ :lol:
καμια καλυτερη ιδεα?
:wave2:

Παρε ενα ΗΚ11. Να δεις πως τρεχει η γρια.........:lol: :lol:

Περα απο την πλακα, καλυτερα να μην κανεις τιποτα. Οχι ακομα εστω. Μην κανεις το λαθος να τα βαλεις με ολους τους γειτονες ταυτοχρονα. Θα χασεις (number one mistake).

Τετοια προβληματα δεν ειχα ποτε προσωπικα (πλεον με γκαραζ) ουτε με το παπι, το εβαζα πεζοδρομιο αλλα δεν μιλουσαν.

Καλυτερα εξηγησε με ηρεμο τροπο οτι δεν γινεται διαφορετικα. Στην θεση σου θα εβαζα μια φτηνη καμερα (υπαρχουν στο εμποριο) να κοιταει την μηχανη συνεχεια και να στελνει σημα σε μια τελε η υπολογιστη.

Το γραφω αυτο γιατι αν στην ριξουν, δεν μπορεις να αποδειξεις τιποτα απολυτως. Και πιστεψε με ειναι πολυ πιθανο να γινει.... εχει τυχει σε φιλο.

Maira
24/04/2007, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
έχουμε γεμίσει αλήτες μηχανόβιους :sad: :sad: :sad:


Βάρβαρους!!!

:wave2: :smokin: :wave2:

Cpt. Haddock
24/04/2007, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Η ακόμα καλύτερα! Μια μέρα να κάνεις ένα παρτάκι!!!!

Μόνο με μηχανόβιους!!!

Να σκάσουν καμιά 20αριά μηχανές, να καταλάβουν ότι δεν τους παίρνει για πολλά πολλά!!!!

:D :D :D

Αυτό ναι...

Να περάσουμε απο εκεί φεύγοντας για την εκδρομή του moto.gr?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Maira
24/04/2007, 15:42
Εκτός πλάκας τώρα!!!

Εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα στην παλιά μου γειτονιά. Και μου κλείναν την είσοδο και δεν μπορούσε να βγει η μηχανή και όποτε πάρκαρα είτε τη μηχανή είτε το αμάξι αρχίζαν να τραγουδάνε!!!

Όσπου μια μέρα καλώ μεγάλη παρέα, με μηχανές κλπ. σπίτι για καφέ! 8 μηχανές από κάτω και όλοι με κράνη δερμάτινα κλπ!!!!

Πίστεψέ με δεν τόλμησαν να μου ξαναπούν κουβέντα!!!

:wave2:

Maira
24/04/2007, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Αυτό ναι...

Να περάσουμε απο εκεί φεύγοντας για την εκδρομή του moto.gr?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Μην το γελάς!!!

Τέλειο!!!!

:beer: :beer:

Cpt. Haddock
24/04/2007, 15:43
mossberg....

πφφφ....


85822

Cpt. Haddock
24/04/2007, 15:44
και in action...

Franch spass 15


85823

noble
24/04/2007, 15:49
ktm640lc4 τους εχω μιλησει ολες τις φορες ευγενικα και εχω εξηγησει.
βεβαια καθε φορα ερχεται κι αλλος :sick:
θα φοβαμαι να ειμαι νομιμη μην φανουν κακοι,οπως πολυ συχνα εχουν αποδειξει?
για ολα υπαρχει λυση αν θες ν ασχοληθεις.αν μου ριξουν τη μηχανη θα θελω ν ασχοληθω :winka:

maira πολυ καλη ιδεα!αλλα στ ορκιζομαι με το ζορι βρισκει ενα μηχανακι εδω παρκινγκ,ποσο μαλλον 20.παντως αν φυγετε διακοπες και θελετε να σας τα προσεχω,να σας πω που μενω να ερθετε εδω να παρκαρετε :lol:

Cpt. Haddock
24/04/2007, 15:50
Άμα έρθουμε 20 μηχανάκια θα βρούμε να παρκάρουμε...

:smokin:

warlord
24/04/2007, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
:a23: :a23: :a23:

Δέχομαι να βοηθήσω!!!


εμ βεβαια,λειπει ο Μαης.....? που λεει και ο λαος:D

VegasKitty
24/04/2007, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από warlord
εμ βεβαια,λειπει ο Μαης.....? που λεει και ο λαος:D

Γιατι εσυ δε θα βοηθεισεις??? :evil:

Το πολυ πολυ κατεβενεις με καμοια "γουρουνα" και σε λεω εγω
πως αδειαζει παρκινγκ στο π και φ!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zolotas
24/04/2007, 15:55
:a36: ......

Gandalf dr685sm
24/04/2007, 15:56
noble...

Και όμως η λύση είναι αυτό που σου είπαν τα παιδιά... ισχύς εν τι ενώσει.

Αν εμφανιστούν και παρκάρουν καμιά 30αρια-40αρια μηχανές... οχι δεν θα σου μιλήσουν , αλλά θα αλλάζουν και γωνία την επόμενη φορά που θα σε βλέπουν. Εξακριβωμένο και με μένα με ενα - δύο γείτονες μαγκάκους.

Πάρτην απο εδώ... μας εμποδίζει και δεν συμμαζεύεται απο διάφορες ατάκες. Τον επόμενο μήνα κάνω πάρτυ σπίτι και σκάνε κοντά 20-25 μηχανές με φίλους. Απο τότε... ούτε στο παράθυρο δεν έβγαιναν , ακόμα και αν έβαζα μπροστά την Remus στις 07.30 το πρωί!!


Πίστεψε είναι καλή , γρήγορη και αναίμακτη λύση.

:D



Gandalf

Cpt. Haddock
24/04/2007, 15:57
πότε είναι το παρτυ είπαμε;

:lol: :lol: :lol: :lol:

airamhag
24/04/2007, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
Γιατι εσυ δε θα βοηθεισεις??? :evil:

Το πολυ πολυ κατεβενεις με καμοια "γουρουνα" και σε λεω εγω
πως αδειαζει παρκινγκ στο π και φ!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

καλη ιδεα!!!

αυτη την μεγαλη ρε συ !!

:rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer: :rotflmao: :rotflmao:

λοιπον εως τωρα εχουμε μαζεψει

τουλαχιστον 20 μηχανες απο εκδρομη μοτο
1 γουρουνα
2 οπλισμενους...


καλα ειναι νομιζω...

noble
24/04/2007, 15:59
13 μαιου ειναι η εκδρομη???
παω συναντησεις βολτες να βαλω ποστ "κερναω καφε" :lol:

maira ειπες τη λυση για μενα...παλια μου γειτονια.ψαχνω ν αγορασω σπιτι αλλου,οποτε οπως λεει και μια ψυχη θα βρω σπιτι με ΠΑΡΚΙΝΓΚ!!:D
απλως ειναι τοσοι πολλοι σ αυτη τη γειτονια οι καφροι,που αναρωτιεμαι μονο εδω συμβαινει?γιατι οκ,διαβαζω και παρηγοριεμαι :p για καποιους,αλλα εδω δεν ειναι μονο ενας!:sad:
και ειναι εξαντλητικοι η αντιμετωπιση τους...χωρις οπλο :lol:

sniper
24/04/2007, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
πότε είναι το παρτυ είπαμε;

:lol: :lol: :lol: :lol:

Σπίτι σου; :D

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

warlord
24/04/2007, 16:00
Α ναι ρε
α ρε κιτυ
Λοιπον θα σκασω εγω σε καναν αγωνα με τιποτα φιλους και καμοια 5-6 γουρουνια με τις ελευθερας και δεν θα ξαναβγαλουν αχνα οι γειτονες


85826

Cpt. Haddock
24/04/2007, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
απλως ειναι τοσοι πολλοι σ αυτη τη γειτονια οι καφροι,που αναρωτιεμαι μονο εδω συμβαινει?

:nono: :nono: :nono:

οι μ@λάκες είναι είδος εν αφθονία... :rolleyes:

ειδικά στην συνομοταξία homo mikromesaious noikokyreaous... :sick:
(εκεί αγγίζει το 100%)


Πολύ γελάω οταν βλέπω "γείτονες" να τσακώνονται γιατί ο ένας βάζει σκουπίδια σε κάδο άλλης πολυκατοικίας....

τελικά αμα δε γ@μας, ακόμα και τα σκουπίδια σΕ φταίνε :rotflmao: :rotflmao:

VegasKitty
24/04/2007, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από warlord
Α ναι ρε
α ρε κιτυ
Λοιπον θα σκασω εγω σε καναν αγωνα με τιποτα φιλους και καμοια 5-6 γουρουνια με τις ελευθερας και δεν θα ξαναβγαλουν αχνα οι γειτονες

Θα με δανισεις και μενα μια για την ολη φαση φανταστικε μου warlord???? :D

afrotwin
24/04/2007, 16:10
a!!!!!!!! to 8imi8ika
agapa tous gitones sou os eafto....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ke an 8es na vgenis ekso ke oli i gitonia na klini para8ira ke portes pare ena tilefono

ala den nomizo oti sou aresi...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

warlord
24/04/2007, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
Θα με δανισεις και μενα μια για την ολη φαση φανταστικε μου warlord???? :D

οκ

noble
24/04/2007, 16:19
captain
τελικά αμα δε γ@μας, ακόμα και τα σκουπίδια σΕ φταίνε αυτο ξαναπες το!
βαλε και τη λεξη ΚΑΛΑ μεσα :p
στην περιπτωση μου ειναι και γεροι οι περισσοτεροι,καμμια ελπιδα :lol:

afrotwin τις προαλλες σε ενα απο τα πολλα μου χτυπησε καποια την πορτα για να μου πει πως το σκυλι μου που δεν ειχα προλαβει να το παω βολτα,εχεσε στην εισοδο της πολυκατοικιας και δεν τα μαζεψα.
:dizzy:
ναι,δεν θα με πειραζε να μην ξαναμιλησω με κανεναν τους
μ αρεσει μ αρεσει :beer:
εξαλλου ειμαι αθεη βρε :wacko:

Cpt. Haddock
24/04/2007, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
εξαλλου ειμαι αθεη βρε :wacko:

ε, γι' αυτο τα παθαίνεις όλα αυτα ρε :lol: :lol:

VegasKitty
24/04/2007, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από warlord
οκ

:a30: :a25: :a30: :a25: :a30: :a25:

afrotwin
24/04/2007, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
captain αυτο ξαναπες το!
βαλε και τη λεξη ΚΑΛΑ μεσα :p
στην περιπτωση μου ειναι και γεροι οι περισσοτεροι,καμμια ελπιδα :lol:

afrotwin τις προαλλες σε ενα απο τα πολλα μου χτυπησε καποια την πορτα για να μου πει πως το σκυλι μου που δεν ειχα προλαβει να το παω βολτα,εχεσε στην εισοδο της πολυκατοικιας και δεν τα μαζεψα.
ναι,δεν θα με πειραζε να μην ξαναμιλησω με κανεναν τους
μ αρεσει μ αρεσει :beer:
εξαλλου ειμαι αθεη βρε

kita den xriazete na kano tipota
8a er8o mia sto pezodromio sou na piasoume kouventa gia kana dekalepto
8a figo ke den 8a se ksana enoxlisi kanis...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Antwnis
24/04/2007, 16:37
Ούτως ή άλλως, you are in trouble.
Τη μηχανή θα σου τη ριξουν καποια στιγμή.
Η νοοτροπια τους είναι τετοια. Οι μικρομεσαίοι που αλλαζουν θέση στο "καλό" τους αμάξι με το σαρβαλάκι τους για να έχουν μόνιμα παρκινγκ στο σπίτι τους μπροστά............
Και γράφουν στα @ρχίδι@ τους τον οποιον αλλον...........
Αν ήσουν αντρας, θα σου έλεγα τσαμπουκά. Μονο ετσι καταλαβαινουν. Μονο όταν φοβηθούν οτι καποιος μπορει πραγματικα να διαταραξει την ισοροπια που εχουν πετύχει.
Επειδη είσαι όμως κοριτσακι, παρε ένα πολύ ισχυρό remover από ένα καταστημα με βιομηχανικά είδη.
(Το χρησιμοποιούν για να βγάζουν τις παλιες μπογιες απο τα καράβια!)
Γέμισε ένα μπουκαλάκι απο τα πλαστικά που βάζουν το οινόπνευμα στα φαρμακεία και πέρνα το βράδυ και γαζωσε τα όλα τα αμάξια των ενοχλητικών!
Τι θα πετύχεις?
- Από 300 ? ζημιά στην καθένα για βάψιμο
- Καταράκωση του μικρομεσαιου τους η8ικού.
-Φοβο (Μετα από αυτο, τι? -θα σκεφτονται- Φωτια?)
-Διχονοια μεταξύ τους (θα νομίζουν οτι τοκανε καποιος με αμαξι επειδή δεν αφηνουν αλλον να παρκαρει)
-Ενα μπαχαλο γενικα στη γειτονια!
-Ενα πλατυ χαμόγελο στα χείλη σου!

:beer:

airamhag
24/04/2007, 16:40
μετα απο αυτο ...
πες μας ρε κοριτσι σε ποια γειτονια εισαι...

:look:

K0K0$
24/04/2007, 17:09
Πανω απ'ολα ψυχραιμια. Αν τα πραγματα ειναι οπως τα λες (γεροι γειτονοι) τοτε κανεις δεν προκειται να πειραξει τη μηχανη σου... Οι γεροι "τη βρισκουν" με τις επιπληξεις, με το τζερτζελε, να κανουν το κομματι τους με τη νεολαια. (Βλεπε ουρες σε ΙΚΑ, τραπεζες και γενικα οπου μαζευεται queueing... Ειμαι πεπεισμενος οτι ειλικρινα πανε εκει γιατι ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ τους τσακωμους! ) Αλλα μενουν εκει. Ουτε εχουν την ικανοτητα να πανε να κουνησουν τη μηχανη σου. Και για να τη ριξουν με αμαξι, μονο απο μεγαλη μαλακια τους θα γινει, γιατι κανεις τους δε θελει να χτυπησει το αμαξι του και ολοι τα προσεχουν.

Οποτε μεινε στο ευγενικο και "γραφε" αβερτα... Εξ'αλλου εκτος απο τη λυση της μετακομισης δε μπορεις να κανεις και κατι αλλο, εκτος απο το να "σκας", που δεν οδηγει και πουθενα.



Εγω ειμαι απο τους τυχερους που μενουν σε μονοκατοικια με ιδιοκτητο γκαραζ στην pilotis (sic)... Γιατι στο δικο μας το μαχαλα, πεφτει τρελο ξυλο με το παρκινγκ. Μεχρι που ενας τυπος φερνει και παρκαρει και μια Σκανια... Καποτε βεβαια που ειχα το 1ο μου σαραβαλακι και δε χωρουσε στο παρκινγκ, και το αφηνα απ'εξω (γιατι τοτε η γειτονια μου ειχε τα μισα αμαξια απο σημερα) ειχα συνεχη παραπονα απο μια γρια του στυλ "παρ'το απο εδω γιατι μαζευει μυγες" :eyepop: Ημαρτον...ενα χρεπι σεατακι 127 του ΄73 ηταν... ΟΧΙ ΚΑΡΠΟΥΖΟΦΛΟΥΔΑ! Γι'αυτο σου λεω, παραξενια ειναι... Ασ'τους να τη χαρουνε ;)

zzr2005
24/04/2007, 17:38
παιδιά οι γέροι όντως γουστάρουν φασαρία για να περνάει η ώρα τους και λόγω νοητικής δυσλειτουργίας....
αλλά μην ορκίζεσται οτι δεν μπορουν να κάνουν τίποτα στη μηχανή....
ας πούμε στην περίπτωσή μου οταν προτοειχα πάρει τη μηχανή και την πάρκαρα κάτω απο το σπίτι.....κάποιος μου έβαψε με μαύρο σπρέι όλη τη δεξιά μεριά....

το πιο πιθανό κάποιος αντίστοιχης νοοτροπίας ηλικιωμένος....
απο τότε ξεκίνησα να πληρώνω πάρκινγκ...τελικά ειναι η μόνη λύση....
αν και εκεί δεν έχω γλιτώσει μικρογρατσουνιές απο απρόσεκτους συνάδελφους μηχανόβιους...

Brolas
24/04/2007, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
ας πούμε στην περίπτωσή μου οταν προτοειχα πάρει τη μηχανή και την πάρκαρα κάτω απο το σπίτι.....κάποιος μου έβαψε με μαύρο σπρέι όλη τη δεξιά μεριά....

:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: Τι είπες τώρα????????????

OzZzZzY
24/04/2007, 17:43
1.εγω θα προτεινα (αν κ δεν ξερω τι μηχανη εχεις) να της βαλεις καγκελα αν δεν εχεις ηδη για να την προφυλαξεις ετσι κ αλλιως απο πτωσεις
2.οπως ειναι παρανομο να κανεις σφηνες με τη μηχανη και σου κοβουν κληση, αφου η μηχανη κατα το νομο καταλαμβανει θεση ιση με το αυτοκινητο και πρεπει να μπαινει στη σειρα μαζι με τα κουτια ετσι εχεις ισα δικαιωματα στο παρκαρισμα με τα αυτοκινητα..οποτε οχι μονο μπορεις να την βαζεις καθετα στο πεζοδρομιο αλλα κ παραλληλα, πιανοντας ολη τη θεση
3.επειδη βρεθηκα καινουργιος κατοχος μηχανης στη γειτονια καταλαβα πως οι "παλιοι" νομιζουν οτι η γειτονια οπως και οι θεσεις παρκινγκ τους ανηκουν..δεν εχεις αναγκη να λογοδοτεις για το οχημα σου..
4.επιστρεφοντας με φιλο μου απο βολτα κ παρκαροντας σπιτι του μου λεει "οχι εδω..παρκαρει ο γειτονας μου"..δεν με ενοιαξε..το αφησα εκει..την επομενη ηρθε απογοητευμενος γιατι ακουσε βρισιμο απο τον γειτονα του γιατι..........αφου του πηρα την θεση που του "ανηκε":D :D το βαλε πιο μπροστα καταλαμβανοντας αναπηρικη θεση με αποτελεσμα να τσιμπησει κληση :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: .. Οπως βλεπεις αν δεν λενε να καταλαβουν με το καλο υπαρχει κ ο αγριος τροπος..κ στην δικη μου περιπτωση ουτε καν ειπωθηκε τιποτα..
5.κατι καλο που μπορεις να λες ειναι αυτο απαντησα στον ιδιο κυριο που ειχα την "τυχη" να συναντησω και να γνωρισω: "μενουμε στο ψυχικο..το τετραγωνικο μετρο εχει 3000 ευρω..το αυτοκινητο σας καταλαμβανει 8-9 τετραγωνικα..αν εχετε αποδειξη αγορας οτι καταφερατε και αγορασατε δημοσιο κομματι δρομου (27000 ευρω περιπου) τοτε σας κανω δωρο εγω το πλεγμα για να το κλεισετε και σας ζητω και συγνωμη"..το μονο που καταφερε ειναι να γουρλωσει τα ματια και γυρνώντας την πλατη και φευγοντας να ψελισει κατι για τσογλανια και κωλοπαιδα..τον εγραψα και εγω στην gianelli μου :D
δεν ξερω αν του απαντησα με θρασος ξερω ομως πως αν για καποια στιγμη ενιωσα ενοχος, το ξεπερασα..αυτος κρυφτηκε πισω απο τη μασκα του ιδιοκτητη αυτοκινητου (λογω ογκου), στην προχωρημενη ηλικια του που κατ αυτον εμπνεει φοβο και σεβασμο σε 2 παιδια 17 χρονω και στα πολλα χρονια που χει στην περιοχη και γω πισω απο τον αυθορμητισμο της ηλικιας :lol: :lol: :lol: μου χωρις να γινομαι αγενης παντα :smokin:

να θυμασαι πως σε οσους δεν σε συμπαθουν να χαμογελας και να τους ειρωνευεσαι διακριτικα μα παντα φαινομενικα "καλοπροαιρετα" :evil:..τους σκοτωνει αυτο
:wave2:

Brolas
24/04/2007, 17:47
Το 5 ozzzzzzy είναι όλα τα λεφτά....Θα την χρησιμοποιώ και εγώ αυτή την απάντηση...Κωλοκουτιά σας έρχομαι!!!!!!!1:evil: :evil: :evil:

zzr2005
24/04/2007, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Brolas
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: Τι είπες τώρα????????????

άσε φίλε κατέβηκα κάτω και είχα θολώσει τόσο που πήγα να ανακρίνω κάτι 20χρονα που είχα look γκραφιτάδων....με την ηλίθια σκέψη ότι αυτοί κουβαλάνε σπρέι και το έκανε κάποιος γνωστός τους για πλάκα...:eek:
ευτυχώς μόλις ειδα τη χαμένη και γεμάτη αποροία φάτσα του πιτσιρικά το μυαλό επανήλθε και τον άφησα να φύγει....
ρώτησα τα μαζαγιά και όλους τους γείτονες αν ειδαν τίποτα και φυσικά η απάντηση ήταν αρνητική....

μην το ψάχνεις...δεν μπορείς να παλεύεις το άγνωστο και τη βλακεία....προσπαθείς να διασφαλίσεις τον ευατό σου....
και μένα η άπόψή μου ειναι μην τα βάζεις με τους γείτονες εκτός αν μπορείς να παρακολουθείς ολονυχτίς τη μηχανή με κάμερα....:mad:
και ειδικά απο τη στιγμή που είσαι γυναίκα και κάποιος μπορεί να θεωρήσει ότι θίγεις τον ελλιπή ανδρισμό του....

ακόμα κ μερικές πρόκες στο λάστιχο αρκούν να σου χαλάσουν την ημέρα ή ακόμα και να προκαλέσουν ατύχημα....

Brolas
24/04/2007, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
άσε φίλε κατέβηκα κάτω και είχα θολώσει τόσο που πήγα να ανακρίνω κάτι 20χρονα που είχα look γκραφιτάδων....με την ηλίθια σκέψη ότι αυτοί κουβαλάνε σπρέι και το έκανε κάποιος γνωστός τους για πλάκα...:eek:
ευτυχώς μόλις ειδα τη χαμένη και γεμάτη αποροία φάτσα του πιτσιρικά το μυαλό επανήλθε και τον άφησα να φύγει....
ρώτησα τα μαζαγιά και όλους τους γείτονες αν ειδαν τίποτα και φυσικά η απάντηση ήταν αρνητική....

μην το ψάχνεις...δεν μπορείς να παλεύεις το άγνωστο και τη βλακεία....προσπαθείς να διασφαλίσεις τον ευατό σου....
και μένα η άπόψή μου ειναι μην τα βάζεις με τους γείτονες εκτός αν μπορείς να παρακολουθείς ολονυχτίς τη μηχανή με κάμερα....:mad:
και ειδικά απο τη στιγμή που είσαι γυναίκα και κάποιος μπορεί να θεωρήσει ότι θίγεις τον ελλιπή ανδρισμό του....

ακόμα κ μερικές πρόκες στο λάστιχο αρκούν να σου χαλάσουν την ημέρα ή ακόμα και να προκαλέσουν ατύχημα.... Χαρά στο κουράγιο σου.Αν ήμουν εγώ ακόμα θα τους έψαχνα...Και ξέρεις γιατί?Διότι αν έχεις πρόβλημα με κάποιον το λύνεις μόνο με αυτόν.Δεν σου φταίει τίποτα η μοτοσυκλέτα του.Δεν πήγε μόνη της εκεί.Το έχω ξαναπεί....Είναι μέχρι να πετύχεις κανέναν....:evil:

OldMan
24/04/2007, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
αφου δεν μπορω να γινω αντρας 2 μετρα, 200 κιλα,με γενια
Όσους ξέρω με τα παραπάνω χαρακτηριστικά θέλουν να γίνουν γυναίκες 1,62 60 κιλά (maximum) με κόκκινα μαλιά και πράσινα μάτια !!!:blush:

(κανείς δεν μένει ικανοποιημένος από αυτό που είναι ...):sad:

OzZzZzY
24/04/2007, 18:22
προσεξε μην ταυτιστεις με τους γνωστους σου ομως :rolleyes:


:lol: :lol:

OldMan
24/04/2007, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
μεσα στην ευγενεια εγω(oldman τ ορκιζομαι :p )
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Δεν τους έβρισες, Θάλεια μας ...???

Δεν ζέστανες με ξερογκαζιές το καγκουρίδι σου με την Λέο Βίντσε στους 5 πόντους από την τζαμαρία, Θάλεια μας ...???

Δεν ξεκίνησες με καπνούς και 20άμετρες λαστιχιές στον δρόμο, Θάλεια μας ...???

Δεν πήρες παραμάζωμα με την καρατιμόνα σου τις σακούλες της λαϊκής που κουβαλούσαν οι γιαγιούλες, Θάλεια μας ...???

Δεν έκανες μπίλιες το τηλεκατευθυνόμενο κουρσάκι του πιτσιρικά απέναντι, Θάλεια μας ...???

Δεν κατούρησε στην πόρτα του Φαρμακείου ο μεθυσμένος λεχρίτης που είχες δικάβαλο, Θάλεια μας ...???


(μεγάλη σου μαλακία, αν δεν τα έκανες ...) :wave2:


Υ.Γ.
Ο συλλογισμός και η πρόταση του Μάγου είναι ΣΩΣΤΑ (και λειτουργικά...).

Θα σου κοστίσει 2-3 κασονάκια μπύρες και κανά κιλό ξηροκαρπίδια (τα spirits θα τα φέρουν μόνοι τους...), αλλά αν αρχίσουν να "συχνάζουν" στην γειτονιά τίποτε σκατόφατσες (σαν τον Αφρο π.χ.) ΔΕΝ θα σου ξαναμιλήσει άνθρωπος !!!:winka:
(να μην σου πω ότι θα σου προσέχουν και το μηχανάκι με τον φόβο μήπως πάθει τίποτε και κατηγορηθούν οι ίδιοι ...):wave2:

675
24/04/2007, 18:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Εξήγησέ τους ότι και εσύ πληρώνεις τέλη κυκλοφορίας και δικαιούσαι να χρησιμοποιείς τους φοβερούς μας δρόμους και για να κινείσαι και για να παρκάρεις.
Όσο για το 'αν στη ρίξει' πες της 'αν σου σπάσουν τη τζαμαρία της εισόδου τίποτα αλήτες μηχανόβιοι περαστικοι;' :evil: :evil: :evil:


λεωνιδα ειμαι μαζι σου ρε!
ερχομαι με το townmate , το παιζω ghostrider και την κανω λαμογια!:rotflmao:


οσο για το "αν σου τη ριξουν" ετσι και μ συνεβαινε ποτε αυτο εμενα ποιος ειδε τον παποβιο και δεν το φοβηθηκε επειδη ο καθε χαραμοφαης κουτακιας θελει να χει 5 αυτοκινητα αραγμενα απ εξω να τα βλεπει....

και στη τελικη με γουστο με καπελο του αλλα οχι να απειλει να μας ριξει και τα μοτορια μας...

μηχανοβιοι ενωθητε!!!:beer: :smokin:

zzr2005
24/04/2007, 19:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Brolas
Χαρά στο κουράγιο σου.Αν ήμουν εγώ ακόμα θα τους έψαχνα...Και ξέρεις γιατί?Διότι αν έχεις πρόβλημα με κάποιον το λύνεις μόνο με αυτόν.Δεν σου φταίει τίποτα η μοτοσυκλέτα του.Δεν πήγε μόνη της εκεί.Το έχω ξαναπεί....Είναι μέχρι να πετύχεις κανέναν....:evil:

με τα ανθρωπάκια δεν βγάζεις άκρη....ειναι σαν τα σκουλήκια....ακόμα και να τα πατήσεις δεν έχεις κάνει και τίποτα σοβαρό.....
αντε να βρεις ποιος απο όλους τους μικροαστούς έφαγε στράβωμα....
το μόνο που κάνω πια, ειναι οταν παρκάρω απο κάτω να ρίχνω συχνά πυκνά ματιές μήπως και πέσω σε κανέναν έξυπνο ......:evil:
θα τα πληρώσει αυτός όλα....

noble
24/04/2007, 20:27
afrotwin με ποιον μοιαζεις?:lol:

airamhag ν.κοσμο...εισαι κοντα?:p

Antwnis προσπαθω να ειμαι ψυχραιμη,τεινω περισσοτερο στην αποψη των θρασυδειλων δυστυχισμενων μικροαστων,που απλα θα μεινουν στα λογια.αν κανω λαθος πως το ειπες να δεις:evil:

ΚΟΚΟ$ προσπαθω!με πιασανε συνολο 5 φορες.ειχα υπομονη τη πρωτη,τη δευτερη...μετα?αντε και τη τριτη :lol: :beer:

OzZzZzY
1.εχω ενα fzs600 εχει μανιταρια
2.δεν θελω να τους προκαλεσω και να μπω στη διαδικασια ψυχοφθορου κυριως για μενα πολεμου.εκτος αν νιωσω την αναγκη.
5.:lol: :lol:
αυτο το "να θυμασαι..." ποσο δικιο εχεις οπως και η λεπτη γραμμη να μην γινεις ομοιος η και χειροτερος.το παλευω.

Oldman :lol: με το maximum το εσωσες,ατιμη κοινωνια,χαθηκε να με κανει τραβεστι :p

Δεν ζέστανες με ξερογκαζιές το καγκουρίδι δεν μ αφηνε η φαρμακοποιος,την ενοχλουσε το καυσαεριο :bawl: .και με κρυα βεβαια μηχανη που καιρος για
Δεν ξεκίνησες με καπνούς και 20άμετρες λαστιχιές στον δρόμο,



Δεν κατούρησε στην πόρτα του Φαρμακείου δωσε ιδεες στο λαοοοοο :lol:


ΑΓΓΕΛΙΑ
ζητουνται απλυτοι,ψηλοι,χωρις πολλα δοντια μηχανοβιοι,κατα προτιμηση χωρις γνωσεις της ελληνικης γλωσσας(ειναι πιο φοβιστικοι αυτοι oldman,με συγχωρεις ε? :lol: ).
κατοχοι δικυκλων με after market εξατμισεις ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΤΑΠΑ(απαραιτητο) και μαυρισμενο ποινικο μητρωο.

τσαμπα :look:

:wave2:

OldMan
24/04/2007, 20:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
ΑΓΓΕΛΙΑ
ζητουνται απλυτοι,ψηλοι,χωρις πολλα δοντια μηχανοβιοι,κατα προτιμηση χωρις γνωσεις της ελληνικης γλωσσας(ειναι πιο φοβιστικοι αυτοι oldman,με συγχωρεις ε? :lol: ).
κατοχοι δικυκλων με after market εξατμισεις ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΤΑΠΑ(απαραιτητο) και μαυρισμενο ποινικο μητρωο.
τσαμπα :look:
Ρε Dodok, σε ξέρει η Θάλεια ??? :confused:

675
24/04/2007, 22:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble

ΑΓΓΕΛΙΑ
ζητουνται απλυτοι,ψηλοι,χωρις πολλα δοντια μηχανοβιοι,κατα προτιμηση χωρις γνωσεις της ελληνικης γλωσσας(ειναι πιο φοβιστικοι αυτοι oldman,με συγχωρεις ε? :lol: ).
κατοχοι δικυκλων με after market εξατμισεις ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΤΑΠΑ(απαραιτητο) και μαυρισμενο ποινικο μητρωο.

τσαμπα :look:

:wave2:

απλα κορυφαιο!:rotflmao:
θεικο λεεμε!:lol:


εγω παντως οπως δηλωσα παραπανω ενα παπακι για στουκα το διαθετω....
μονο που η ταπα δεν λειπει απλα ξεχειλιζει απ εξω...

δεν ξερω αν σε πειραζει... :look:

:wave2:

Alchimistis
24/04/2007, 23:27
ΑΓΓΕΛΙΑ
ζητουνται απλυτοι,ψηλοι,χωρις πολλα δοντια μηχανοβιοι,κατα προτιμηση χωρις γνωσεις της ελληνικης γλωσσας(ειναι πιο φοβιστικοι αυτοι oldman,με συγχωρεις ε? ).
κατοχοι δικυκλων με after market εξατμισεις ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΤΑΠΑ(απαραιτητο) και μαυρισμενο ποινικο μητρωο.τσαμπα

Ναι καλησπέρα σας...για την αγγελεία τηλεφωνώ....

EVI
24/04/2007, 23:52
να κανω μια ερωτηση? την μηχανη την εχεις εκει ολο το βραδυ? :look: συγγνωμη τι μηχανη εχεις?
μου κανει εντυπωση (δεν αφηνα το Ζ αναμεσα σε αμαξια χυμα στο δρομο και ας ηταν νομιμο και παρανομο και ολα μαζι)




(για ολα τα αλλα εχεις δικιο υπομονη)+750

Cpt. Haddock
25/04/2007, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
ΑΓΓΕΛΙΑ
ζητουνται απλυτοι,ψηλοι,χωρις πολλα δοντια μηχανοβιοι,κατα προτιμηση χωρις γνωσεις της ελληνικης γλωσσας(ειναι πιο φοβιστικοι αυτοι oldman,με συγχωρεις ε? :lol: ).
κατοχοι δικυκλων με after market εξατμισεις ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΤΑΠΑ(απαραιτητο) και μαυρισμενο ποινικο μητρωο.

τσαμπα :look:

:wave2:



Μόνο στην εξάτμιση είμαι μέσα.. :sick:

και πρέπει να βγάλω και την τάπα :wacko:

noble
25/04/2007, 08:50
elias_sgr εσυ θα εισαι ο καμικαζι μας τοτε...:lol:

Alchimistis ναι,για σας,πρωσλαμβανεσται(θελεις λιγη δουλιτσα σ αυτο):p

EVI εχω ενα fazer 600 του 2003.αν με ρωταγες λιγο πριν θα σου ελεγα οτι δεν ειχα τη δυνατοτητα για παρκινγκ!οικονομικα.η θα επαιρνα δηλ.τη μηχανη και θα ρισκαρα η δεν θα επαιρνα τη μηχανη.
διαλεξα και γι αυτο ηθελα και θελω μεχρι ν αλλαξω σπιτι τουλαχιστον να μπορω να βγαινω στο μπαλκονι μου και να τη βλεπω.
αν δεν εφευγα απο δω,τωρα πια θα την εβαζα σε παρκινγκ κι εγω :beer:

captain στο ψηλοι???:rotflmao: :rotflmao:
ετσι που το παω δεν θα μου μεινει κανεις
κοπελεεεεεες του φορουμ :sun: :sun:


:wave2: :wave2:

Cpt. Haddock
25/04/2007, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
captain στο ψηλοι???:rotflmao: :rotflmao:

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Maira
25/04/2007, 08:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
Γιατι εσυ δε θα βοηθεισεις??? :evil:

Το πολυ πολυ κατεβενεις με καμοια "γουρουνα" και σε λεω εγω
πως αδειαζει παρκινγκ στο π και φ!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Σ' αυτή την περίπτωση δεν αδειάζει!

Γίνεται διπλοπαρκάρισμα!!!!!

Το ένα πάνω στ' άλλο!!!!

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Maira
25/04/2007, 08:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
13 μαιου ειναι η εκδρομη???
παω συναντησεις βολτες να βαλω ποστ "κερναω καφε" :lol:

maira ειπες τη λυση για μενα...παλια μου γειτονια.ψαχνω ν αγορασω σπιτι αλλου,οποτε οπως λεει και μια ψυχη θα βρω σπιτι με ΠΑΡΚΙΝΓΚ!!:D
απλως ειναι τοσοι πολλοι σ αυτη τη γειτονια οι καφροι,που αναρωτιεμαι μονο εδω συμβαινει?γιατι οκ,διαβαζω και παρηγοριεμαι :p για καποιους,αλλα εδω δεν ειναι μονο ενας!:sad:
και ειναι εξαντλητικοι η αντιμετωπιση τους...χωρις οπλο :lol:


Αμ δε!!!!!

άλλαξα γειτονιά και πήγα σε σπίτι με πάρκινγκ. Και τι κατάλαβα????

Με κλείνουν συνέχεια, Και κάνει πολύ θόρυβο στην πηλοτή κλπ.!!!!

Πίστεψέ με!!!! 20 μηχανές και βάλε αρκούν!!!!

Daemon
25/04/2007, 09:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μόνο στην εξάτμιση είμαι μέσα.. :sick:

και πρέπει να βγάλω και την τάπα :wacko:

Εγω που ειμαι σε ολα μεσα εκτος απ'την εξατμιση (τωρα πια) τι να πω? :sick: :dizzy:

Maira
25/04/2007, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble


ΑΓΓΕΛΙΑ
ζητουνται απλυτοι,ψηλοι,χωρις πολλα δοντια μηχανοβιοι,κατα προτιμηση χωρις γνωσεις της ελληνικης γλωσσας(ειναι πιο φοβιστικοι αυτοι oldman,με συγχωρεις ε? :lol: ).
κατοχοι δικυκλων με after market εξατμισεις ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΤΑΠΑ(απαραιτητο) και μαυρισμενο ποινικο μητρωο.



:wave2:


Βασικά.....................δεν τα έχουμε αυτά τα χαρακτηριστικά, αλλά μπορούμε να γίνουμε μεγάλες αλητόφατσες!!!!

:lol: :lol: :lol:

Maira
25/04/2007, 09:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Εγω που ειμαι σε ολα μεσα εκτος απ'την εξατμιση (τωρα πια) τι να πω? :sick: :dizzy:


Να σου δανείσει ο καπετάνιος τη μηχανή του????


:lol: :lol: :lol:

mystique
25/04/2007, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
αφου σταματησαν να τα βαζουν με το σκυλι μου,βρηκαν τη μηχανη να παιξουν.
παρκαρω νομιμοτατα εξω απο το σπιτι μου,αναμεσα σε 2 αυτοκινητα.τυχαινε εκει που εμπαινε η μηχανη,να ειναι εισοδος φαρμακειου,αφου βεβαια υπηρχε πεζοδρομιο στο ενδιαμεσο.
ενα πρωι λοιπον :ZZZ: ,αρχιζει ενας γερος να φωναζει θα σου φερω αστυνομια και γιατι βαζεις τη μηχανη σου εδω και δεν μπορουμε να μπουμε στο φαρμακειο (κατευθειαν απο το δρομο).
βαλε την μου λεει απεναντι πανω στο μικρο πεζοδρομιο που εχει εξω απο την πολυκατοικια σας.
του εξηγω πρωτον οτι ειναι παρανομο και δευτερον οτι η μηχανη μου ειναι 200 κιλα και ειμαι παιδι που δεν τρωει :lol:

εχω ηδη προτεινει στη φαρμακοποιο να μιλησει με τον κυριο που δεν μετακινει το αμαξι του ποτε,να το βαλει λιγο πιο μπροστα και να παρκαρω απο πισω του ωστε να μην ενοχλω.τιποτα βεβαια.και να διευκρινησω οτι τη βαζω εκει γιατι δεν εχει πουθενα αλλου χωρο!δεν το κανω επιτηδες!!
παιρνω την αστυνομια μου λενε οτι ειμαι νομιμοτατη εφοσον παρκαρω στο δρομο και το αφηνω εκει.
φευγω λοιπον την αλλη μερα να παω δουλεια και γυρνοντας με εχουν κλεισει τα 2 αυτοκινητα να μην χωραω ουτε εγω,ουτε ανθρωπος βεβαια :mad:
το αφηνω εκει,λεω δεν θα χαλαμε τις καρδιες μας.
βρισκω και παρκαρω αλλου σε ασχετο σημειο,αλλα παλι απεναντι απο το σπιτι μου.παω την επομενη μερα να τη παρω ερχεται αλλη κυρια με το ιδιο τροπαρι,γιατι δεν παρκαρεις απεναντι και μεις που θα βαλουμε τ αυτοκινητα μας?:mad:
μεσα στην ευγενεια εγω(oldman τ ορκιζομαι :p ),να εξηγω ξανα και ξανα!
το αφηνω εκει....
ερχεται το σημερα...αλλη κυρια παλι...
γιατι βαζεις εκει τη μηχανη σου??(τριτο ασχετο σημειο):bawl:
αρχιζω κι εγω κυρια μου δεν σας ενοχλουν τα 2 αυτοκινητα στη γειτονια που εχει ο καθενας σας ενοχλει η μηχανη μου??
και πηρα την απαντηση
ναι,αλλα αμα στη ριξει....:evil:

πηρα την αστυνομια και μου ειπαν οτι δεν γινετε τιποτα παρα μονο αν μου τη ριξουν...
το μονο που σκεφτηκα ειναι καλασνικοφ :lol:
καμια καλυτερη ιδεα?

δεν μπορω να τη βαλω σε τοσο μικρο πεζοδρομιο και αρνουμαι να παρανομησω γιατι ολοι εδω θελουν να εχουν 2 αυτοκινητα.οπου βρω χωρο αναμεσα,τη βαζω οπως ολοι μας.
μπορω με καποιο τροπο να κανω μια καταγγελια να τους γινει συσταση?μπορει να καταγραφει καπου η προειδοποιηση/απειλη"ναι,αλλα αν στη ριξουν?",ωστε αν γινει να μπορω να μηνυσω και να δικαιωθω?
να πω οτι συγκεκριμενοι βαζουν τ αυτοκινητα τους,εχουν 2 και τ αλλαζουν...εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων.ξερω δηλ.ποιανου ειναι ποιο.

:wave2:


1. kala sti lene xoris logo k esy eisai ....evgenis?
e,kala sou kanoun....to stomataki edo exei allo logo iparksis ok?
dil
2. ta stoixeia tou ta zitises?
3. oti an sinexisei tha ton miniseis gia parenoxlisi tou ipes?
4. oti exeis enimerosei tin astinomia?

synexizei to story?

5. tote teliki lisi einai o dikigoros...


den peirazei na doulevei ligo to mialo.....

:smokin:

OzZzZzY
25/04/2007, 12:15
nobble επικοινωνησε με τον gixxerakia που εχει κανει πατεντα και ανεβαζει την μηχανη στο σπιτι του απο το μπαλκονι :look: :look:

noble
25/04/2007, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από mystique
1. kala sti lene xoris logo k esy eisai ....evgenis?
e,kala sou kanoun....to stomataki edo exei allo logo iparksis ok?
dil
2. ta stoixeia tou ta zitises?
3. oti an sinexisei tha ton miniseis gia parenoxlisi tou ipes?
4. oti exeis enimerosei tin astinomia?

synexizei to story?

5. tote teliki lisi einai o dikigoros...


den peirazei na doulevei ligo to mialo.....

:smokin:


1.λες εγω 2 μετρα γυναικαρα,ν αρχισω στα ##$$% και στα $%$^^ και να τρομαξουν ολοι εκει στη γειτονια και να μην μου ξαναμιλησουν???
πως δεν το σκεφτηκα νωριτερα...
ωχ,λες να εχει κανεις οπλο?μπαααα,δεν συμβαινουν αυτα...μονο στην Αμερικη.
λες να εχει καποιος τρελος διαθεση να χτυπησει καποιον και να τυχει να τον βρισω εγω?
ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ :nono:
και μετα απο αυτο το διαλογο μας,θα εχει φυγει και θα εχει καταλαβει οτι.....
δεν πρεπει να πρηζω τη noble γιατι εχει κατι @ρχιδι@ να με το συμπαθειο(που λεει η εκφραση oldman :beer: ) και δεν μασαει.
επισης θα εχει καταλαβει οτι εχω δικιο κι οτι εκανε λαθος.
αλλα παλι μπορει και οχι.και τι μας νοιαζει?
αν στη ζωη σου πετυχαινει αυτος ο τροπος αντιμετωπισης κρατα τον,οπως εξαλλου χιλιαδες κοσμου.αν νομιζεις οτι σου προσφερει ισχυ και σε δικαιωνει κρατα τον επισης.
αν καταφερνεις επιπλεον και δεν συγχυζεσαι και δεν αρρωσταινεις μετα με τα ζωα που συναντησες και θεωρεις οτι αξιζε τον κοπο,ειναι ολος δικος σου.
αν πιο μικρη ησουν ευγενεστατη και μεγαλωσες και καταλαβες οτι ειναι ματαιο και εχεις σεβασμο μονο αν υψωσεις φωνη η αν φανεις αγενης βουαλα....:)
εγω ειμαι ακομα μικρουλα.
δεν με εβρισε κανεις,ουτε μου μιλησε ασχημα.απλα ειπαν παραλογα πραγματα και κακιουλες,απο αυτες των ηλικιωμενων.να φανω αγενης και να επιβεβαιωθουν?δεν θα το θελα :winka:

2.φαντασου να μακρυγορησω σε ολα ετσι :lol:
ηταν διαφορετικοι καθε φορα,αλλα δεν θα ζητησω στοιχεια αν υπαρξει επομενη.
θα τους πω απλα να περιμενουν εκει να φωναξω την αστυνομια,που ηδη εχω ενημερωσει.
και θα περιμενουν :lol:

επομενως τελικος απολογισμος συμμαχων
οι απλυτοι φιλοι μου απο δω και οι γυναικες :lol:

:wave2:

Cpt. Haddock
25/04/2007, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
οι απλυτοι φιλοι μου απο δω

μη γενικεύεις... κάποιοι πλενόμαστε

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mourgakos
25/04/2007, 14:24
εγω επειδη μενω στα πατησια και ειχα μεγα προβλημα πηρα 2 μηχανακια ελεεινα,εβαλα και ενα σιδερενιο π και αναμεσα δενω τωρα πια τη μηχανη.επειδη μου ειχαν κανει πολλα,καποιοι βρηκαν και τα 4 λαστιχα φλατ χωρις βαλβιδες,αλλοι εφαγαν στις κλειδαριες κολλα με οδοντογλυφιδα,και αλλοι ρεμουβερ. αυτα σε οσους μου εριξαν κατω την μηχανη,σε οσους μου την πατησαν με τις ροδες τους,και απο πανω πουλησαν τσαμπουκα.

Maira
25/04/2007, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
μη γενικεύεις... κάποιοι πλενόμαστε

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Καλά και δε λες τίποτα???

:lol: :rotflmao: :lol:

πάντως αυτό για την συγκέντρωση καμια κυριακή μεσιμέρι που όλοι είναι σπίτι τους,είναι καλή φάση!!!!

σκέψου το!!!!:smokin:

mystique
25/04/2007, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
1.λες εγω 2 μετρα γυναικαρα,ν αρχισω στα ##$$% και στα $%$^^ και να τρομαξουν ολοι εκει στη γειτονια και να μην μου ξαναμιλησουν???
πως δεν το σκεφτηκα νωριτερα...
ωχ,λες να εχει κανεις οπλο?μπαααα,δεν συμβαινουν αυτα...μονο στην Αμερικη.
λες να εχει καποιος τρελος διαθεση να χτυπησει καποιον και να τυχει να τον βρισω εγω?
ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ :nono:
και μετα απο αυτο το διαλογο μας,θα εχει φυγει και θα εχει καταλαβει οτι.....
δεν πρεπει να πρηζω τη noble γιατι εχει κατι @ρχιδι@ να με το συμπαθειο(που λεει η εκφραση oldman :beer: ) και δεν μασαει.
επισης θα εχει καταλαβει οτι εχω δικιο κι οτι εκανε λαθος.
αλλα παλι μπορει και οχι.και τι μας νοιαζει?
αν στη ζωη σου πετυχαινει αυτος ο τροπος αντιμετωπισης κρατα τον,οπως εξαλλου χιλιαδες κοσμου.αν νομιζεις οτι σου προσφερει ισχυ και σε δικαιωνει κρατα τον επισης.
αν καταφερνεις επιπλεον και δεν συγχυζεσαι και δεν αρρωσταινεις μετα με τα ζωα που συναντησες και θεωρεις οτι αξιζε τον κοπο,ειναι ολος δικος σου.
αν πιο μικρη ησουν ευγενεστατη και μεγαλωσες και καταλαβες οτι ειναι ματαιο και εχεις σεβασμο μονο αν υψωσεις φωνη η αν φανεις αγενης βουαλα....:)
εγω ειμαι ακομα μικρουλα.
δεν με εβρισε κανεις,ουτε μου μιλησε ασχημα.απλα ειπαν παραλογα πραγματα και κακιουλες,απο αυτες των ηλικιωμενων.να φανω αγενης και να επιβεβαιωθουν?δεν θα το θελα :winka:

2.φαντασου να μακρυγορησω σε ολα ετσι :lol:
ηταν διαφορετικοι καθε φορα,αλλα δεν θα ζητησω στοιχεια αν υπαρξει επομενη.
θα τους πω απλα να περιμενουν εκει να φωναξω την αστυνομια,που ηδη εχω ενημερωσει.
και θα περιμενουν :lol:

επομενως τελικος απολογισμος συμμαχων
οι απλυτοι φιλοι μου απο δω και οι γυναικες :lol:

:wave2:




eipa na pareis ti variopoula na tous arxiseis sto kinigi ....????

eipa mono na tous deixeis me ton tropo sou (& xoris isteries, fones ktl) oti k xereis ta dikaiomata sou k xereis pos boreis na ta diekdikiseis

asxetos filou i ilikias....


:beer:

noble
25/04/2007, 15:51
Cpt. Haddock :lol:
mourgakos :eek: :eek: και νομιζα οτι εδω ειναι καφροι...ουαου!
maira το σκεφτομαι ηδη :beer:
mystique :beer: :beer:

VegasKitty
25/04/2007, 15:53
Μη ξεχνας και μας που ειπαμε και στους "Βορειους" να βαλουν
ενα "χερακι" με τις γουρουνες τους :D

Βεβαια με τη παρουσια μας :smokin:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tropeas
25/04/2007, 20:34
Ακουσα για κέρασμα καφέ και πάρτυ-πάρκινκ-μηχανών?
ΠΟΤΕ???

adam_tsouk
25/04/2007, 22:10
εγω εαν βρεθει οδηγος για το xr θα ερθω με το bmw


και δεν εχω ενδιασμουν. παρκαρω οριζοντια στα πεζοδρομια


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

orizontas
25/04/2007, 22:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
παρκαρω οριζοντια στα πεζοδρομια


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:





οριζοντια παρκαρω μονο εγω....





πριν 7 ετιας ισως στο σπιτι μιας φιλης ενας μαναβης εποιανε με πολυ αχυμο τροπο θεσεις σταθμευσεις μια για το παπι μια για το φορτηγο ενα τρικικλο και δεν θυμαμε τι αλλο δεν εχει σημασια


το θεμα ειναι οτι εκανε ολοκληρη ιστορια οταν παρκαρε καποιος μπροστα με δικαιολογια περιμενω φορτιγο κλπ




να μην σας κουραζω



αποτελεσμα πηρα ενα παλαιο αυτοκινητο που εχω την εστησα ενα βραδυ οταν εφευγε για την αγορα 5 πρωι .... και τσουπ το εχωσα ακριβως εκει που ηταν περασμα για το ημιυπογειο μαγαζι του ....




τρια χρονια εμεινε εκει το αμαξι κια οποτε με εβλεπε ...... το κανεις λιγο μπροστα ???

\


και γω ναι φιλε μου κατεβαινω τωρα .....


@@

@@




αν θες στο δανειζω αλλα 3 χρονακια .... και παρκαρε το μοτο σου στο καπο μου ....






αληθεια ....

sober
26/04/2007, 01:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από mourgakos
εγω επειδη μενω στα πατησια και ειχα μεγα προβλημα πηρα 2 μηχανακια ελεεινα,εβαλα και ενα σιδερενιο π και αναμεσα δενω τωρα πια τη μηχανη.επειδη μου ειχαν κανει πολλα,καποιοι βρηκαν και τα 4 λαστιχα φλατ χωρις βαλβιδες,αλλοι εφαγαν στις κλειδαριες κολλα με οδοντογλυφιδα,και αλλοι ρεμουβερ. αυτα σε οσους μου εριξαν κατω την μηχανη,σε οσους μου την πατησαν με τις ροδες τους,και απο πανω πουλησαν τσαμπουκα.



:a5

Εγραψες λεμεεεε!!!!:lol: :beer: :beer:

costas81
26/04/2007, 08:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Εξήγησέ τους ότι και εσύ πληρώνεις τέλη κυκλοφορίας και δικαιούσαι να χρησιμοποιείς τους φοβερούς μας δρόμους και για να κινείσαι και για να παρκάρεις.
Όσο για το 'αν στη ρίξει' πες της 'αν σου σπάσουν τη τζαμαρία της εισόδου τίποτα αλήτες μηχανόβιοι περαστικοι;' :evil: :evil: :evil:


+10000!!

VANDA
26/04/2007, 09:50
Πότε γεμίσατε 6 σελίδες? :look:

Ακρη βγάλαμε?

Maira
26/04/2007, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Πότε γεμίσατε 6 σελίδες? :look:

Ακρη βγάλαμε?


Αμε!!!

Περιμένουμε πρόσκληση για καφέ!!!

:lol: :lol: :smokin: :lol: :lol:

Cpt. Haddock
26/04/2007, 10:28
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Δεκατρείς όροφους πάνω απ' τη γη
φόβοι και ψίθυροι γι' ανώμαλη προσγείωση
Άτυχο πάρτι σκάρτη μουσική
και το κρασί έτσι γρήγορα μας τελείωσε

Δεκατρείς όροφους πάνω απ' τη γη
Αμηχανία πανικός και υψοφοβία
Χάθηκε η σκάλα το ασανσέρ δεν λειτουργεί
Μας βασανίζει μια θεότρελη υποψία

Άδεια μπουκάλια χορεύουν στον αέρα
κι αναστατώνουν φιλήσυχους πολίτες
που όλο κοιτάνε προς τα δω κι ανησυχούν
πως βρέθηκαν εκεί αυτοί οι αλήτες

Εϊ εϊ εϊ έχουμε πάρτι εδώ
έχουμε πάρτι

Αν μας ακούς, αν μας ακούς
Αν μας ακούς εκεί κάτω κι εσύ

Ελααααα


Ντροπή για τα μάτια σου
Ντροπή να είναι άδεια
σαν τα ποτήρια μας

noble
26/04/2007, 10:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Πότε γεμίσατε 6 σελίδες? :look:

Ακρη βγάλαμε?

ψαχνω αλλο σπιτι να μας χωρεσει ολους :lol:

Cpt. Haddock :beer: :beer: :)


orizontas θα σ εχω υποψιν...αληθεια...:wave2:

mourgakos
26/04/2007, 10:58
επισης αν θελεις μπορω να βγαλω απο το μανιβελατο χτ τελειως το τελικο,να μεινει
μονο με τους λαιμους οποτε να ξερναει φωτιες και ενα ομορφο ηχο....τοχω κανει σε κατι αλβανους που καθε βραδυ μας τα εκαναν τσουρεκια.οποτε το πρωι με το που την επεφταν για νανι εγω ρυθμιζα τη μηχανη...(τι να γινει ,πρεπει να την φτιαξω,μαλλον ξενυχτισε :confused: )
αν θες φερνω μαζι και τη μινι ψησταρια με κανα παιδι και να τη στησουμε μια χαρα....
:lol: :eyepop: :lol: :lol:

warlord
26/04/2007, 16:10
Γιατι ποιος σου ειπε οτι πρεπει να μπουμε ολοι σπιτι σου,κανταδα με τις εξατμισεις μας κατω απο το μπαλκονι σου θα σου κανουμε,ρωτα τον Ατσατσο η καναν αλλο βοριο ποσο απιστευτα θορυβωδης μπορει να γινει ενα 400 οταν φοραει εξατμιση γκρουπ Ν απο πεζο ραλι.Ακραπες και μαλακιες,οι πιο ηλικιομενοι θα νομιζουν οτι ξαναερχονται οι γερμανοι:D
....και θα ημαστε απο κατω και θα τραγουδαμε με την συνοδεια εξατμισεων 'εβγα στο παραθυρι σου'
η το 'με σκοτωσε γιατι σκυλοβρομουσα':bigcry:
:lol: :rotflmao:

airamhag
26/04/2007, 16:26
θα φορεσετε κ παλια λαστιχα λεει ???


:D

Tropeas
26/04/2007, 16:55
Πες τι τραγουδάκι θες να σου τραγουδήσουμε στην καντάδα...
...για να επιλέξουμε τα πρίμα και τα μπάσα εξατμισο-μηχανάκια.... :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bawl:

stratosZX10
26/04/2007, 20:20
εγω ειχα το ιδιο προβλημα με μια γειτονισσα μου,
μια μερα μου λεει ''γιατι αγορασες μηχανη?'' τρελαθηκα χτυπησα κοκκινα ετσι κατευθειαν....
γιατι ετσι γουσταρω της λεω, εσυ να κοιτας την δουλεια σου,και αρχισε δεν ντρεπεσαι μεγαλος ανθρωπος να μιλας ετσι,η γυναικα μου ακουγε απο μεσα και γελουσε, δεν σε βαλαμε δημαρχο της γειτονιας ουτε αστυνομο της λεω,απο δω και περα δεν θα μου λες ουτε καλημερα,και προσεχε που θα βαζει ο γαμπρος σου το αμαξι του της λεω γιατι εκει που το βαζει απαγορευεται.....
τρελαθηκε μιλαμε μια βδομαδα ουτε που με κοιτουσε....
μετα αρχισε ολο τις γλυκες της καλης γειτονισσας.....
εννοειται ουτε που με ενοχλησε κανενας ξανα...

με λιγα λογια(τροπος του λεγειν) την αλλη φορα θελει τσαμπουκα για να τους παρεις τον αερα....
πες τους οτι θα παρεις την αστυνομια....αν ειναι λιγο μεγαλοι παντα πιανει(φοβουνται...ξερεις τα καταλοιπα της χουντας....):lol: :lol: :lol:

noble
26/04/2007, 21:19
αφου λοιπον με εκλεισαν να μην χωραω,ο ενας εκ τον 2 ηλικιωμενων φοβηθηκε οτι αφου πλεον παρκαρω πισω του,ισα ισα εκει που ξεκιναει το γκαραζ μπορει και να μου τη ριξει.
το εβαλε λοιπον μια μερα που ελειπα λιιιιγο πιο πισω,να μην χωραω...
και τωρα χωραω ξανα μπροστα στο φαρμακειο :rotflmao: :rotflmao:

tropeas "αστα τα μαλλακια σου ανακατεμενα...":p


warlord :lol: :lol: :beer:
VatosE αν με δεις να τσαμπουκαλευομαι θα γελας κι εσυ :sick:

σας ευχαριστω παντως για τη συμπαρασταση!!!!:beer: :beer: :beer:

Cpt. Haddock
27/04/2007, 08:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
σας ευχαριστω παντως για τη συμπαρασταση!!!!:beer: :beer: :beer:

'Ασε τα περι συμπαράστασης και βάζε μπύρες στο ψυγείο...

:evil:

:smokin:

bartlal
27/04/2007, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
'Ασε τα περι συμπαράστασης και βάζε μπύρες στο ψυγείο...

:evil:

:smokin:

:eyepop: :eyepop: :eyepop:

ωπα! ακουσα μπυρες?


μεεεεεεεεεεεεεεεεσα και εγω στο γκαζομαζωμα!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Maira
27/04/2007, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

ωπα! ακουσα μπυρες?


μεεεεεεεεεεεεεεεεσα και εγω στο γκαζομαζωμα!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Εσύ δεν έχει μπύρα!!!

Καφέ!!!

:lol: :lol: :lol:

mourgakos
27/04/2007, 13:28
ειπαμε!εμεις θα φερουμε το μεζε!