PDA

View Full Version : Ducati ναι! από πού?



paris20vt
24/04/2007, 16:22
Καλησπέρα σε όλους,
τον τελευταίο καιρό με ενδιαφέρει να αγοράσω το νεο Monster 695 και ψάχνω για να βρω καλύτερη προσφορά!
ΤΟ θέμα ειναι οτι οι εταιρίες της hellinmoto έχουν ως στανταρ οτι δεν δίνουν τπτ σαν δώρο αντε μια καλύτερη τιμή σε κάποιο αξεσουαρ ducati.

το θέμα ειναι πως αν το αγοράσεις απο κάποιο συνεργατη απλά σου δίνουν κάτι άχρηστα αξεσουαρ του κιλού που όταν τους λες οτι θέλω τπτ αλλο αλλα για παράδειγμα το συγκεκριμένο κράνος τότε σου αρχίζουν τα ξέρεις μα μου ξου σου με αποτέλεσμα να καταλήγεις στα ίδια πάλι πλαίσια.

Το σημαντικότερο δε ειναι πως αν δεν πάρεις την μηχανή απο κάποιο που συνδέετε με την hellinmoto εχεις κ το ρίσκο η αρχική προετοιμασία να γίνει απο όχι έμπειρα χέρια (παθών με την προηγούμενη μου μοτοσυκλέτα R1)

Και το χειρότερο της υπόθεσης ειναι το test ride.
Μα να μην υπάρχει ενα μηχανάκι διαθέσιμο να δω πως είναι περίπου? Και όταν τους το λες σου απαντούν πως το monster ειναι πολύ γνωστο κλπ κλπ και οι πωλήσεις του αποδεικνύουν την ποιότητα αρα πάρε το :eek:

Είμαι λιγάκι απελπισμένος όπως βλέπεται και γι'αύτο γράφω με αυτό το ύφος, έχω φτάσει σε σημείο να τους παρακαλάω για να αγοράσω την μηχανή τους :( Η νέα εποχή του marketing σε όλο της το μεγαλείο!

Desmoquattro S4
24/04/2007, 16:41
τι να τα κανεις τα δωρα... το monster θες!
Αθηνα εισαι?
θα σου ελεγα να κανεις μια βολτα απο το hellinstore 003 στην αρχη της βουλιαγμενης...

paris20vt
25/04/2007, 01:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Desmoquattro S4
τι να τα κανεις τα δωρα... το monster θες!
Αθηνα εισαι?
θα σου ελεγα να κανεις μια βολτα απο το hellinstore 003 στην αρχη της βουλιαγμενης...

το έκανα ήδη, πράγματι ειναι καλύτερη η αντιμετώπιση απο ότι σε άλλα.

Τώρα θα περιμένω καμια 10αρια μερες για ενα test ride και Ίδωμεν...

thanx anyway :)

GyPsy
25/04/2007, 09:10
Να πας στο 003 και να βρεις τον Βαγγέλη οτι μπορεί θα κάνει...

Trickster
25/04/2007, 09:28
Αν είναι ο Βαγγέλης που ήταν παλιά στο κατάστημα στην Μιχαλακοπούλου συνυπογράφω.. Πολύ σωστό παλληκάρι και με είχε βοηθήσει πολύ όταν του ζητούσα κάτι βλακείες για το ktmi μου... :wave2: :wave2:

Alki_Viades
25/04/2007, 09:30
Σου προτεινω να παρεις σβαρνα ολα τα hellinstore κανοντας το εξης:

Μπαινεις μεσα, καλημερα σας, θα αγορασω το monster 695 μοντελο χχ, χρωμα ψ, και απλα δεν ξερω απο που. Υπαρχει καποιος λογος να το παρω απο εσας συγκεκριμενα;

Αν σου αρχισουν τα σουξουμουξου αρχιζεις την οπισθοχωρηση προς την εξοδο, δεν εχες καιρο για χασιμο γιατι ειναι πολλα τα hellinstore.

Αν σου αρχισουν τις παπαριες για after market service αγνοησε τις, δεν υπαρχει αυτο το πραγμα: αν δεν παρουσιαστει προβλημα δεν θα τους ξαναδεις, αν παρουσιαστει ολοι εχουν τις ιδιες υποχρεωσεις.

Προφανως αν πληρωνεις μετρητα το αναφερεις.

Οταν το παρεις παντως καλοφαγωτο ;)

paris20vt
25/04/2007, 09:56
Ευχαριστώ πολύ ρε παιδιά να είστε καλά,
θα ξεκινήσω απο σήμερα, πάντως κρίμα για μια εταιρία σαν αυτή να τους παρακαλάω να αγοράσω την μηχανή τους γιατί είτε δεν ειναι εδώ ο υπεύθυνος είτε δεν υπάρχει μια για τεστ ride μα καλα γουρούνι στο σακί θα πάρω :eyepop:

stradas
25/04/2007, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trickster
Αν είναι ο Βαγγέλης που ήταν παλιά στο κατάστημα στην Μιχαλακοπούλου συνυπογράφω.. Πολύ σωστό παλληκάρι και με είχε βοηθήσει πολύ όταν του ζητούσα κάτι βλακείες για το ktmi μου... :wave2: :wave2:

Μετα απο 3 ducati, εχω να πω οτι ο Βαγγελης ειναι (ο μονος) σωστος!!!

Να πας εκει (003) με κλειστα ματια!!!

Μην ασχοληθεις με τα υπολοιπα hellinstore, ειναι σιγουρο οτι εχουν ακριβως την ιδια πολιτικη.

Απο R1 σε monster?

Desmoquattro S4
25/04/2007, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από stradas
Μετα απο 3 ducati, εχω να πω οτι ο Βαγγελης ειναι (ο μονος) σωστος!!!

Να πας εκει (003) με κλειστα ματια!!!

Μην ασχοληθεις με τα υπολοιπα hellinstore, ειναι σιγουρο οτι εχουν ακριβως την ιδια πολιτικη.

Απο R1 σε monster?

Fysika kai egw logo tou Vaggou eipa na paei apo to 003!

exoun leei ena tis etairias alla den kseroun pou einai! gamo? lol....

kala einai kai ligo logiko meta apo ekthesi...

OrEsTiS82
25/04/2007, 12:28
Αμα θελεις Ducati πηγαινε στο Hellinstore018 του Πειραια, στον Δημητρη,πολυ ενταξει ατομο θα το διαπιστωσεις εαν πας...

Αν θες στειλε pm να σου δωσω το τηλ.

tolkmt-03
25/04/2007, 12:35
Τι μου θύμισες τώρα φιλαράκι:rotflmao: :rotflmao:

Διάβασε αυτό το post μου και θα καταλάβεις
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=536357#post536357 (monster 695)

OrEsTiS82
25/04/2007, 15:25
O Δημητρης Σταμ..... απο Hellinstore Πειραια ειναι απο τα πιο ξηγημενα ατομα που εχω γνωρισει στον χωρο της μοτοσυκλετας.

GyPsy
25/04/2007, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trickster
Αν είναι ο Βαγγέλης που ήταν παλιά στο κατάστημα στην Μιχαλακοπούλου συνυπογράφω.. Πολύ σωστό παλληκάρι και με είχε βοηθήσει πολύ όταν του ζητούσα κάτι βλακείες για το ktmi μου... :wave2: :wave2:

Αυτός είναι ο Βαγγέλης ή code name " Daffy"

:lol: :lol:

chducos1
25/04/2007, 19:15
ο τασσος δουλευει ακομα στο 003?


paris και εγω ειχα το ιδιο προβλημα οταν εψαχνα monsteraki.ολα τα store ακολουθουν την ιδια πολιτικη.σου προτεινω να το παρεις απο εκεινον στον οποιο θα το κανεις και service γιατι standar θα παιζει αλλη αντιμετωπιση

ntinlanden
26/04/2007, 07:36
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΙ ΞΕΝΕΡΩΝΩ ΜΕ ΑΥΤΑ.ΝΑΙ ΔΕ ΛΕΩ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΑΝΤΙΠ/ΠΙΕΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΙΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ? ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΠΕΡΥΣΙ ΕΙΧΕ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ 695 ΚΑΙ ΤΟ S2R 800 (KAI ΠΗΡΕ ΤΟ S2R) ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΗΓΕ ΚΑΛΙΡΟΗΣ DUCATI ATHENS.
ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ TEST RIDE S4R 2007' (ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΩ,ΕΔΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΟ 695) ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ? 14000 Ε ΔΙΝΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΙΔΕΑ?ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΔΕΙΣ. ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΕΧΩ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΛΙΟ S4R KAI ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ... :( ΤΡΕΛΑΜΕΝΟΣ ΜΕ DUCATI ΑΛΛΑ ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΙ ΞΕΝΕΡΩΝΩ ΜΕ ΑΥΤΑ.
ΑΥΤΑ...
ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ ΟΛΟΙ!

Xrider
26/04/2007, 10:35
οτι οι Ducati και οχι μονο στην Ελλαδα οι αντιπροσωπειες δεν ειναι ιδιεταιρα προθυμες να δωσουν μοτο για τεστ ντραιβ.
Η Ducati δεν δινει ουτε για περιοδικα στην Ελλαδα πλην 1-2 εξαιρεσεων.
Μια φορα συζητωντας με εναν γνωστο μου που ειναι αρχησυντακτης σε ενα τετοιο περιοδικο,τον ειχα ρωτησει πως γινεται και μετρανε διαφορετικες τελικες για το ιδιο μηχανακι...η απαντηση ηταν απλα αποστοματικη.....βγαζουν τον Μ.Ο εχωντας μετρησεις απο ξενα πειοδικα.
Ακομα και αυτοι φτυνουν αιμα για να ψησουν την αντ/ια για ενα τεστ ντραιβ.
Οποτε κανεις το κλασσικο τεστ..αν εχει κανενας φιλος σου την μηχανη που σε ενδιαφερει στην δινει για μια βολτα και αν σου κανει την παιρνεις αλλιως θα ελεγα οτι παιρνεις γουρουνι στο σακι..αν το συγκεκριμενο γουρουνι σου αρεσει το κρατας αλλιως μετ ααπο εναν χρονο το σπρωχνεις...αν και δυσκολο να παραδεχτει καποιος οτι πηρε μαπα μοτο (κοιτα ολους αυτους με τα CBF :rotflmao: :bawl: :rotflmao: )

ntinlanden
26/04/2007, 13:17
ΔΕ ΛΕΩ ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝAΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ ΤΟ "ΓΟΥΡΟΥΝΙ ΣΤΟ ΣΑΚΙ" ΓΙΑ 14000Ε ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝΤ/ΠΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΙΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΚΑΙ ΣΩΣΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΧΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΟΥΡΟΣ...
ΑΥΤΑ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΟΥΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ DUCATI KAI ΔΕΝ Μ'ΑΡΕΣΕΙ. ΤΡΕΛΟΣ ΓΙΑ ΤΟ MONSTER S4R 07 ΑΛΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΟΙΤΑΩ ΚΑΙ ΕΞ ΑΝΑΤΟΛΗΣ SUPERBIKE :(

sapila racing
26/04/2007, 13:33
Το ξέρω οτι δεν βολευει και πολύ αλλά στο Ducati Weekend τα οδηγάς όλα και μάλιστα στην πίστα των Σερρών.

Βέβαια δεν μπορεις να τα βγάλεις στον δρόμο, αλλά εγω τα συμπεράσματά μου τα βγάζω.
Eτσι εχω οδηγήσει τα Monster S2R800 , S2R1000, 749, 999.
Το ατιμο το S4 ηταν συνεχεια καβατζωμένο......

Alki_Viades
26/04/2007, 14:06
Yπαρχει και η λυση να βρεις κανενα μεταχειρισμενο απο μαγαζι και να κανεις εκεινο test ride, και καλα για να δεις την κατασταση του.

Τωρα βεβαια ποσα S4 μεταχ θα βρεις εναι αλλου παπα ευαγγελιο...

ntinlanden
26/04/2007, 14:13
ΤΟ S2R 800 TO EXΩ ΒΟΛΤΑΡΕΙ & ΕΓΩ,ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΓΚΑΖΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ. ΤΩΡΑ S4R TESTASTRETTA ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΒΡΩ ΓΝΩΣΤΟ ΝΑ ΤΟ ΟΔΗΓΗΣΩ..
ΑΥΤΑ ΠΑΛΙ..

paris20vt
26/04/2007, 15:36
Σήμερα ξαναπήγα για ακόμα μια φορά απο τα κεντρικά και τους είπα πως ούτε το χρώμα δεν μπορώ να διαλέξω γιατι δεν έχω δει ποτέ απο κοντά 695 με κόκκινο σκελετο ή ολο ματ και μου είπαν και τι να κάνουμε να ανοίξουμε κούτες για να δεις :eyepop:

Παρόλα αυτα ο κύριος προσπάθησε να παρει κάποια τηλ για να βρει ενα να κάνω τεστ αλλα μάταιο μιας που δεν ξέρουν που είναι. Παρόλαυτα εξακολουθώ να θέλω αυτην την μηχανή :confused:

Θα κάνω μια προσπάθεια και με του Πειραιά να δούμε κ εκει.

Σας ευχαριστώ όλου πάντως

paris20vt
26/04/2007, 15:41
Απο R1 σε monster?

το πούλησα και τώρα θέλω απλα ενα μέσο μετακίνησης :rolleyes:

rama
26/04/2007, 16:21
Το με κόκκινο τεπόζιτο κόκκινο πλαίσιο το χω στο DucatiAthens έλα από κοντά να το δείς.

TestRide 695 υπήρχε για ένα χρόνο.Πουλήθηκε κι αυτό και "βγάλαμε" άλλο για test-ride
μερικούς μήνες μετά.Τώρα ήταν στα περιοδικά για LongTermTest γι αυτό δεν υπήρχε
διαθέσιμο.
"Σερβάρεται" και λίγο μετά το HellasDucatiWeekend θα είναι πάλι διαθέσιμο.

Για ότι χρειαστείς κάλεσε στο 210-9248996

vlassos
26/04/2007, 18:21
Δεν ξέρω τι πολιτική ακολουθούν άλλες εταιρείες σχετικά με test rides μοντέλων, και ποιών μοντέλων, το θέμα ίσως είναι πόσες μηχανές πουλάνε και αν έχουν την ευχέρεια για κάτι τέτοιο. Άλλες πωλήσεις κάνει η honda και η yamaha και άλλες η ducati. Αν η ducati πουλήσει 10-15S4 την συμφέρει να έχει και μηχανή/ες για test? Εγω τη μηχανή (S4) την πήρα από το Βέλγιο και εκεί δεν είχαν μηχανές για test ride, είχαν κάποια μοντέλα για να νοικιάσεις αλλά όχι απ' ολη τη γκάμα της εταιρείας, υπήρχαν για παράδειγμα monster αλλά όχι S4. Το να υπάρχουν κάποιες μηχανές για ενοικίαση ίσως να ήταν μία λύση αλλά δεν ξέρω πόσο κερδοφόρο μπορεί να είναι για μία εταιρεία.
Τι να κάνουμε ? τουλάχιστον υπάρχει το Hellas Ducati Weekend και το moto forum για να μας λένε τις απόψεις τους όσοι πάνε και τα οδηγούν:lol: :lol: :lol:

paris20vt
26/04/2007, 18:23
Ευχαριστώ για την απάντηση σε όλους τελικά βρέθηκε και αύριο θα γίνει και test ride!

Ευχαριστώ για την βοήθεια όλων :)

paris20vt
27/04/2007, 18:44
Σημερα έκανα τεστ ride τελικά απο κατάστημα που υπήρχε μεταχείρω και πραγματικά εντυπωσιάστηκα για την δύναμη σε όλο το φάσμα δεν το περίμενα απο 73 αλογάκια!

Για την ακρίβεια είχαμε πάει με ενα TDM900 φίλου με εξατμίσεις πρόγραμμα και φίλτρο και μου έδινε την αίσθηση ότι ήταν πολύ πιο δυνατό παντού! Και ιδέα μου να ειναι απο αίσθηση είναι υπέροχη ασε δε απο στήσιμο ειλικρινά εντυπωσιάστηκα πιστεύω θα ειναι ο λόγος που θα ξυπνάω κάθε μέρα για να πάω στην δουλεια :)