PDA

View Full Version : ΑΧ1 Πίσω αμορτισέρ = Σώβρακο !!



kiriakost
24/04/2007, 22:49
Ναι πάντα μαλακό ήτανε , και μάλιστα επικίνδυνα μαλακό , γιατί στην θέση παρκαρίσματος (πλαϊνό σταντ ) με ένα δάκτυλο, την έσπρωχνες , και έφτανε στην οριζοντίωση χωρίς καθόλου ζόρι !!
Λιγο ακόμα και ρίχνεις και τη μηχανή στο χώμα !!

Τεζάρισα την φόρτιση του ελατηρίου , αλλά δεν στρώνει με τίποτα .
Απο την άλλη πλευρά , όταν είσαι καβάλα, σε πάει άνετα .

Τι άλλο θα μπορούσα να κάνω , δαχτυλίδια προσθήκες , από τεφλον , θα έκαναν τίποτα !? :confused:

Δεν θέλω να δώσω 300+ για άλλο αμορτισέρ .

Τα ελατήρια σκέτα πόσο να πάνε ?

johnpan
24/04/2007, 22:54
βάλε bitubo. Σχετικά φτηνό αμορτισέρ, ιδανικό για ΑΧ.

Εναλλακτικά, μπορείς να βάλεις αποστάτες από πολυαμίδιο εσωτερικά αλλά δεν είναι σωστή λύση.
Επίσης, πιο σκληρό λάδι.

Αυτά από εμένα τον άσχετο, περισσότερα θα ξέρει ο oldman

:beer:

orizontas
24/04/2007, 22:55
αχ ρε κυριακο




πηρες νεο μοτερ εδωσες τοσα χρηματα .... θα χρειαστει να δωσεις και αλλα ισως ...


πιστευω οτι με αυτα τα λεφτα επαιρνες κατι νεοτερο και καλυτερο




εκτοσ βεβαιος αν τιθετε θεμα συναισθηματικο οποτε ........... :a19:



αλλα και ετσι να ειναι θα μπορουσες αν δεν το εχεις κανει ιδη να κοιταγες αγγελιες για κανενα
ιδιο αλλα χτυπημενο στραβωμενο σαν ανταλακτικα








ολα αυτα τα λεω εγω βεβαια ....... ασχετα ισως ..... και συγνωμη κιολας ....







:wave2: :wave2:

kiriakost
24/04/2007, 23:09
orizontas


Οχι παλικάρι μου , κανένα πρόβλημα , απλά το είχα στο πρόγραμμα , και τώρα με την αλλαγή κινητήρα, θα κάνω και γενικό τσεκ-απ, στα πάντα , θα την κάνω φύλο φτερό , βαψίματα κλπ.

Την αγαπάω δεν τη δίνω.. :wave2: Ούτε εκείνη με δίνει ;)





johnpan
Αφεντικό έφτασα Ιταλία :)

http://www.bitubo.com/ Ποιο κάνει για μένα .. μοντέλο !!

orizontas
24/04/2007, 23:15
σεβαστο και κατανοητο



και εγω μετανοιοσα που εδοιωξα καποτε το παλοιο μου xlr


θα μπορουσα να το ειχα κουκλα τωρα .....




καλα ξεμπερδεματα λοιπον




η μαλλον καλα συναρμολογηματα ....

OldMan
24/04/2007, 23:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
πιο σκληρό λάδι.
Ρε Γιαννάκη ....:D

johnpan
24/04/2007, 23:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
θα κάνω και γενικό τσεκ-απ, στα πάντα , θα την κάνω φύλο φτερό

Αμα είναι έτσι στείλε το πλαίσιο για αμμοβολή και ηλεκτροστατική βαφή! :smokin: Κανε καλή δουλειά αφού την αγαπάς! Και αν θες να την κάνεις να πηγαίνει και καλά,

Αλλαξε αναρτήσεις μπρος πίσω χωρίς δευτερη σκεψη, θα βελτιωθεί απίστευτα πολύ

Αφού έχεις NX μοτέρ δεν έχει επίστρωση νικασίλ ο κύλινδρος, οπότε μπορείς να το σπρώξεις με ένα επαγγελματικό μικρό ρεκτιφιεδάκι και ασορτί πιστόνι εννοείται :cool: Μη σου πω σφυρήλατο ελαφρωμένο για να στροφάρει πιο γρήγορα!

Φίλτρο αέρα K&N

Και ένα καρμπυρατεράκι λίιγο μεγαλύτερο

και καθάρισες!!

Αν λέω βλακείες κάποιος να με σταματήσει!! Ευχαριστώ :beer: :beer:

Για το bitubo στειλτους ένα mail και θα σου πουν ποιο σου κανει... Α, και στο ebay όλο και κάτι κατάλληλο και φτηνό θα βρεις :beer:

OldMan
24/04/2007, 23:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Αν λέω βλακείες κάποιος να με σταματήσει!!
Όοοοοοχι ρε Γιαννάκη, μην το ξαναπείς ... :nono: :nono:

Υ.Γ.
Ξέρεις που θα βρω κάτι σκληρά λάδια που χρειάζομαι για το πηρούνι του ΚΤΜ ??? :wave2:

kiriakost
25/04/2007, 00:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Αμα είναι έτσι στείλε το πλαίσιο για αμμοβολή και ηλεκτροστατική βαφή!

Λιγο extreme μου ακούγετε αυτό .. άσε που δεν νομίζω να έχουμε τοπικά τέτοια δυνατότητα, αλλά θα ρωτήσω.
Το καλό είναι οτι το πλαίσιο δεν έχει σκουριές , το χρώμα είναι ταλαιπωρημένο .




Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Αφού έχεις NX μοτέρ δεν έχει επίστρωση νικασίλ ο κύλινδρος, οπότε ......

Οπααά :) , έχουμε κάνει εντατικά μαθήματα βλέπω ;)

Να πω την αμαρτία μου, δεν ήξερα οτι το NX μοτέρ δεν έχει επίστρωση νικασίλ.
Στην τελευταία επισκευή, πριν το θάνατο του κινητήρα , ειχα βάλει στο κινητήρα ΑΧ1 καινούργια ελατήρια και φελά , αλλά απο συμπίεση , δεν ήρθε ποτέ στα πολύ καλά του , μάλλον διότι έφαγε τα ψωμιά της η επίστρωση νικασίλ , και κώλωσε και ο καστανάς , και μου τα μάσαγε για τι γίνετε απο εκεί και πέρα.

Να πω την δεύτερη αμαρτία μου, δεν θα αφησω κανέναν καστανά και ντόπιο μάγο , να ακουμπήσει ούτε ένα βιδάκι από το νέο κινητήρα , δεν θέλω να γίνω θύμα της αμάθειας τους, ξανά .

Καρμπυλατερ έχω από AX1 , μου κάνει λίγα κόλπα οταν κλείνω το γκάζι , σαν να ψιλο-κολλάει το σλαιντ. ( αυτο θα το αντιμετωπίσω τελευταίο)

Ανάρτηση πίσω, θέλω να βελτιώσω , και κατι άλλο που δεν μου αρέσει στην πισω ζάντα , γρανάζι - πίροι - λαστιχένια σινε-μπλοκ .

Αξιοπιστία είναι το ζητούμενο μου . :)



ΥΣΤΕΡΟΓΡΑΦΟ

Για όσους διαβάσουν τα παραπάνω , μην πανικοβάλλεστε, δεν είμαι τρελός , απλά την έχω την μηχανή 12 χρονιά , και δεν έκανα ποτέ κάποια σοβαρή επισκευή , δεν χρειάστηκε δηλαδή έως σήμερα .

johnpan
25/04/2007, 01:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Όοοοοοχι ρε Γιαννάκη, μην το ξαναπείς ... :nono: :nono:

Υ.Γ.
Ξέρεις που θα βρω κάτι σκληρά λάδια που χρειάζομαι για το πηρούνι του ΚΤΜ ??? :wave2:

Εκεί κόλλησες? Δηλαδή είναι δύσκολο να καταλάβει κάποιος ότι προφανώς εννοώ παχύρευστα και δεν έβρισκα τη λέξη? :wave2: :wave2: :wave2:

Τώρα θα πιστεψω ότι για να σχολίασες αυτό θα πει πως τα πήγα καλά!! :wave2: :wave2:

kaps
25/04/2007, 07:17
Δεν νομίζω να ανοίγει ή πίσω ανάρτηση για να βάλεις πιο σκληρό λάδι . Εκεί μόνο ελατήριο μπορεί να παίξει και αν θέλεις λίγο παραπάνω ύψος τότε να κολλήσεις βάση πάνω στη βάση που πιάνει στο πλαίσιο ( πάντα πειραματικά και ρωτώντας αν στο ΑΧ γίνεται;). Παίζει επίσης και δαχτυλίδι να βάλεις για να γίνει η ανάρτηση πιο σκληρή αν δεν θες ελατήριο .

nelson
25/04/2007, 09:53
afou ta exei psilofaei ta pswmia toy kai de thes na dwseis kai polla
an eisai athina perna mia bolta apo k-shock kapou konta ston areio pago, de thymamai akribws, me 100 eyroulakia kati ginetai...

loukasfilm
26/04/2007, 10:52
Είχα και εγώ το ΑΧ 1. Όταν χρειάστηκε αλλαγή το αμορτισέρ το επισκεύασα σε γνωστό, κανοντάς το πιο σκληρό. Έβαλε σκληρότερο ελατήριο και άλλαξε και κάποια άλλα πράγματα. Μου πήγε πολύ οικονομικά και το αποτέλεσμα ήταν πολύ καλό.
Αν θέλεις στείλε πμ να σου πω που είναι. Και να πάρεις τιμές.

zanny
26/04/2007, 14:46
Σε αυτό που είχα εγώ, με 150? είχα βάλει WP ελατήριο πίσω και 2-3 δαχτυλίδια στα μπροστινά.
Η μηχανή είχε αλλάξει τελείως (!!) αν και για καλύτερα αποτελέσματα θα έπρεπε να έχω αλλάξει και τα μπροστινά.

OldMan
26/04/2007, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από zanny
και 2-3 δαχτυλίδια στα μπροστινά.
Έλαααα ...??? :confused: :look:

kiriakost
26/04/2007, 20:42
Πραγματικά μου έρχεται να βάλω τα κλάματα απο χαρά , τέτοια υποστήριξη και αλληλοβοήθεια μέσα στο φόρουμ δεν την περίμενα . :)

Λοιπόν θα μπω κατευθείαν στο ψητό , σήμερα έκανα μια έρευνα αγοράς δια τηλεφώνου, πήρα ένα 0-300, και άρχισα τα τηλέφωνα .

1) Επεσα επάνω στην Bitubo , και μου λένε 350?

2) Σε εξουσιοδοτημένο Honda (Αθήνα) , μεγάλο μαγαζί , μου λεει στείλε το μας , και με 200? , αλλάζουμε ελατήριο και βάζουμε και πιο χοντρά λάδια , έχουμε φτιάξει πολλά ΑΧ1 !! (Ναι, αλλά δεν μου είπε τι μάρκα ελατήριο θα έβαζε, και με κρατούσε στο τηλέφωνο με επιμονή,για να μου εξηγήσει .. ότι κάνουν καλή δουλειά )

Τωρα , απο μια κουβέντα που ειχα με εναν βολιώτη γνωστό μου, μου είπε οτι η επισκευή αμορτισέρ δεν εχει πάντα καλο ποσοστό επιτυχίας , μπορεί να ξεράσει τα λάδια και να μείνεις με το μαρκούτσι στο χέρι (αμορτισέρ) .

Ειμαι λιγακι προβληματισμένος , και απο οτι βλέπω, απο τις απαντήσεις σας , εκτός απο το να με βοηθήσετε να σώσω κάμποσα ευρώ, δεν υπάρχουν, και πολλές άλλες επιλογές .

Οσο και άσχετος να είμαι περί αμορτισέρ , καταλαβαίνω ότι μόνο εάν αλλαχτούν και οι τσιμούχες μέσα του , θα υπάρχει ένα καλό ποσοστό επιτυχίας , άρα αυτός που θα το ανοίξει, θα πρέπει να είναι οργανωμένος για τέτοια δουλειά , και να έχει και δοκιμαστήριο για αμορτισέρ, για να ελέγξει την συμπεριφορά του . Σε εικονική καταπόνηση ..
Ο κάθε μότο-κοκός , μέγας μάστορας της γειτονιάς, μπορεί να αλλάξει το ελατήριο, αλλά απο εκεί και πέρα σκοτάδι, και ομίχλη .


Αλλάζω θέμα , προσωρινά , για να πω δυο κουβέντες για την ηλεκτροστατική βαφή.
Μια συμβουλή που μου έδωσε δηλαδή , διευθυντής μεγάλης βιοτεχνίας επεξεργασίας μετάλλου ( πλάσμα - λέιζερ - υδροκοπή - στράντζα - ψαλίδι ) .. λέει ο άνθρωπος , ηλεκτροστατική βαφή κάνουμε μόνο σε μέταλλα που βρίσκονται τοποθετημένα σε σημεία χωρίς κραδασμούς !! η μοτοσυκλέτα δεν είναι ένα απο αυτά !! Αμα ήταν έτσι θα κάνανε και ηλεκτροστατικές βαφές στα αυτοκίνητα , αντί αυτού κάθονται και τα βαφούν με το πιστόλι.

Επόμενη συμβουλή είναι να πάω τον σκελετό σε αμμοβολείο - βαφείο , θα πάω και το χρώμα που θέλω , και θα τον πάρω τον σκελετό έτοιμο βαμμένο, σε αρκετά χαμηλή τιμή, λόγο της υψηλής τεχνικής που έχουν τα Αλβανικά χέρια !! :rolleyes:

Πίσω τώρα στο θέμα αμορτισέρ , θα κάνω την κίνηση μου σε δέκα μέρες περίπου , αρά υπάρχει χρόνος , για περισυλλογή και νέες πιθανές προτάσεις . :)

jdoohan
27/04/2007, 06:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από nelson
an eisai athina perna mia bolta apo k-shock kapou konta ston areio pago


Τα παλικαρια στην k-shock κανουν πολυ καλη δουλεια.Τους εχω δοκιμασει 3-4 φορες και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος κ απο τιμη κ απο την δουλεια τους.
Ασχολουνται μονο με αμορτισερ.
Ειναι στην αρχη της Ραγκαβη διπλα στον Αριο Παγο.τηλ 210-6468349.

Φιλικα.

kiriakost
27/04/2007, 22:12
Να σε καλά φίλε , μίλησα μαζί τους το πρωί ( k-shock ) .

Μου ανέλυσε ο άνθρωπος τις πιθανές λύσεις που έχω , αφήνοντας όμως και μια πιθανότητα στο να μην υπαρχει δυνατότητα επισκευής , σε περίπτωση καταστραμένου διαφράγματος ... κάπως έτσι μου το είπε ..... διότι λαστιχένια τσιμούχα και γραφίτη , βάζει καινούργιες .

Απο θέμα ελατηρίου έχω δυο επιλογές WP και ένα άλλο Hyper Pro , η Κάπως έτσι .


Η επισκευή μπορεί να κοστίσει έως 200 , εάν δεν έχει ο άξονας φθορά, εάν έχει πάμε στα 240 νικέλωμα .

Και αμα βάλουμε και την κούριερ, άλλο ένα τριαντάρη .

Δηλαδή 270 στην χειρότερη περίπτωση ...
Απο την αλλη , κάποιος συνάδελφος , που έστειλε μήνυμα οτι μπορούμε να πάρουμε καινουργιο Bitubo στα 315 !!

Δεν ξέρω είμαι μπερδεμένος .

Αραγε ο k-shock θέλει αμοιβή για να κάνει έλεγχο το δικό μου ? δεν τον ρώτησα ..

kiriakost
19/05/2007, 01:17
Για πίσω αμορτισέρ παράγγειλα το Bitubo , απο θέμα τιμής ήταν μονόδρομος .
Βέβαια ρώτησα και το κόστος επισκευής στα Bitubo ... σε περίπτωση ζημιάς , με 50? στο κάνουμε καινούργιο ... λαδάκια τσιμούχες .

Καλή εκλογή μου φάνηκε .. το περιμένω από βδομάδα ..

Τωρα για το θέμα μπροστινά ελατήρια .... έπαθα πλάκα ... η Hyper pro πουλάει πιο ακριβά τα μπροστινά ελατήρια από το πίσω monoshock !! 137?

Πανε καλά, η ο γιαλός είναι στραβός ..

Θέλω να τα αλλάξω , αλλά δεν ξέρω ποια να πάρω .

stefanos
19/05/2007, 09:26
Γιατί παλικάρι μου δεν τα άλλαξες όλα μαζί?
Τώρα θα βάλεις άλλο μπροστά άλλο πίσω?
:cry:
Και πρίν προχωρήσεις αν και κάτι μου λέει οτι έχεις παραγγείλει πάλι, έμπα στο δίκτυο βρες καταλόγους, με ελατήρια για ΑΧ ώστε να μην έχουμε αμέσως μετά ποστ για κωδικούς.
Επιλογή για μπρός πίσω είναι η hyperpro για μένα, αλλά με bitubo πίσω δεν ξέρω.




ΥΓ μιας και είσαι μάγκας στο ψαξιμο ποστάρισε link με κανα κατάλογο wp

kiriakost
19/05/2007, 19:22
Γιατί ? γιατί ?? Γιατί όταν πήρα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία της Hyper Pro ... και τους λέω ...ποσό κάνει το πίσω ..... μου λένε 137 !! Ρε παιδιά τα συνεργεία μου είπαν 110-120 .... και στην Πολωνία το πουλάνε 96 !!!!!!

Απάντηση ..... ναι αλλά άμα το πάρετε από εκεί θα πληρώσετε μεταφορικά .... ΤΙ ΕΙΠΕ ΡΕ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ... την πιο γελοία δικαιολογία , που προκειμένου να μου φουσκώσουν την τιμή.. την λένε ΟΛΟΙ ..


Δηλαδή τα Hyper Pro ελατήρια .... (διότι αμορτισέρ δεν έχουν στοκ !! παραγγελιά !! και 503?) ..
τα κουβαλάνε ΕΝΑ ΕΝΑ με κουριερ και φορτώνουν την κουριερ στο κάθε φουκαρά ..

Τιμη μπρος πίσω ελατήρια 269? !!

Ασε ... λέω και εγώ, ας πάρω το bitubo για πίσω .. και βλέπουμε για τα μπροστινά .
Ετσι και αλλιώς η αλλαγή μπροστινών ελατηρίων γίνεται εύκολα , και αφού στηθεί η μηχανή .

Μετα από όλα αυτά το μόνο που μου έμεινε , ειναι να μάθω τιμές για WP και bitubo(Εαν έχουν μπροστινά)

kiriakost
25/05/2007, 00:22
Το μωράκι μου ήρθε !! :beer: :beer: :a07: :a07: :a25: :a08:


.


90114

bmx
25/05/2007, 12:13
Εγώ είχα Honda Degree 4 χρόνια κ όλα αυτά με τις αναρτήσεις τα έχω φάει στη μάπα. Οι επιλογές είναι πράγματι λίγες. Μια φτηνή λύση για μπροστά είναι να βάλεις παχύτερο λάδι (15άρι) και να βάλεις μέσα στο καλάμι ροδέλες συνολικού πάχους 1εκ περίπου. Θα βελτιωθεί πάρα πολύ στην άσφαλτο. Στο χώμα θα ''κλοτσάει''.

OldMan
25/05/2007, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από bmx
Μια φτηνή λύση για μπροστά είναι να βάλεις παχύτερο λάδι (15άρι) και να βάλεις μέσα στο καλάμι ροδέλες συνολικού πάχους 1εκ περίπου.
Το παχύτερο λάδι επηρεάζει τις αποσβέσεις συμπίεσης και επαναφοράς (τις κάνει πιο "αργές" / "σφιχτές" )!!
Η ροδέλες επηρεάζουν την προφόρτιση των ελατηρίων (την αυξάνουν) ΧΩΡΙΣ να σκληρύνουν το ελατήριο (απλά, το μηχανάκι "κάθεται" λιγότερο μπροστά και αυξάνεται η γωνία κάστερ, οπότε και είναι σταθερό στα πολλά χ.α.ω. αλλά λιγότερο ευέλικτο από πριν)!!

Σαν αποτέλεσμα έχουμε ένα ελατήριο που παραμένει μαλακό σε συνδυασμό με "σφιχτότερες" αποσβέσεις !!
(too dangerous κατά την γνώμη μου...) :wave2:

stefanos
25/05/2007, 12:31
Λοιπόν δεν θα φανταστείς που πήγε το μυαλό μου οταν αναφέρθηκαν ροδέλες...

dirtbird
25/05/2007, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Λοιπόν δεν θα φανταστείς που πήγε το μυαλό μου οταν αναφέρθηκαν ροδέλες...

:confused: :a014: :a014:

stefanos
25/05/2007, 12:36
revalving:hypnotize :bawl:

stefanos
25/05/2007, 12:38
Τελικά βγάλαμε καμιά άκρη με τους κωδικούς 'αραγε?:confused:

bmx
25/05/2007, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan

Σαν αποτέλεσμα έχουμε ένα ελατήριο που παραμένει μαλακό σε συνδυασμό με "σφιχτότερες" αποσβέσεις !!
(too dangerous κατά την γνώμη μου...) :wave2: [/B]

Σωστά. Έτσι είναι. Άλλά ότι πληρώνεις παίρνεις. Είναι μια λύση των 12 Ευρώ (όσο έχουν τα λάδια)

916
25/05/2007, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Το μωράκι μου ήρθε !! :beer: :beer: :a07: :a07: :a25: :a08:


.

Πόσο το πήρες το αμορτισέρ;Θα χρειαστεί και ο φίλος μου μιας και με δεύτερο άτομο,γίνεται...τσόπερ!

kiriakost
25/05/2007, 22:22
Τελική τιμή μου βγήκε 330? με τα μεταφορικά ... Βόλος

Στείλε ένα PM στον Pissaman , εάν είσαι Αθήνα , μπορεί να σου κοστίσει λίγο λιγότερο !!
Η αντιπροσωπεία το πουλάει ακατέβατα 350? .

Το θετικό της υπόθεσης Bitubo , είναι ότι τουλάχιστον η αντιπροσωπεία δείχνει ανθρώπινο πρόσωπο στο τηλέφωνο, σου εξηγούν όσες απορίες και να έχεις χωρίς γκρίνια .

Και δεύτερων , η συντήρηση του αμορτισέρ μελλοντικά, κοστίζει μόνο 50? , στο κατάστημα τους .

Δηλαδή οι άνθρωποι είναι συνεργάσιμοι !! Σε αντίθεση με τους άλλους με τα Hyper Pro.


Εγω είμαι από επαρχεία , η καλή συνεργασία λόγο της χιλιομετρικής απόστασης , μετράει περισσότερο από την φήμη κάποιου προϊόντος !!


Οσο αφορά το θέμα μπροστινά ελατήρια , θα έρθω σε επαφή με την Bitubo , από βδομάδα και θα ρωτήσω τι λύσει προτείνουν , θα σας ενημερώσω όταν έχω κάτι ..

Εαν μπω στην διαδικασία να μαντέψω , θα μου προτείνουν κάτι από ιταλική εταιρεία . :)


Τελος ένα σχόλιο για το Bitubo - TT , που παρέλαβα ..
Η αλήθεια είναι οτι το αμορτισέρ δεν γράφει Bitubo , ούτε απάνω του αλλά ούτε και το κουτί του.
Το αμορτισέρ γράφει TT Racing .. made in Italy .

Παραλίγο να γίνει αιτία πολέμου το θέμα αυτό ( Φοβήθηκα μήπως πήρα κανένα βάτραχο αντί για γνήσιο αμορτισέρ) .... επικοινώνησα με την αντιπροσωπία στην Αθήνα , και μου είπαν οτι είναι Bitubo , απλά ανήκει στην οικονομική σειρά της εταιρείας ..... εντάξει λέω εγώ , λογικά δεν θα έπρεπε να έχει άλλα λογότυπα ?!! .... Πάντως έχει φοβερή ποιότητα κατασκευής , και το σώμα του περιλαμβάνει υλικά , και τεχνολογικά στοιχεία , που φαίνονται στις φωτογραφίες στην σελίδα της Bitubo.

Αυτη είναι η ιστορία μου , είμαι ικανοποιημένος απο την αγορά του, θα αργήσω λίγο να το βαλω απάνω , διότι έχω πολλά πράγματα να φτιάξω ακόμη , αλλά τουλάχιστον κοιμάμαι ήσυχος , ότι το θέμα πίσω αμορτισέρ έληξε δια παντός . :)