PDA

View Full Version : Ένας μήνας στραβός που σε πηδάει για όλο τον χρόνο ....



Gandalf dr685sm
27/04/2007, 13:30
είναι αυτό που λένε οτι ενας μήνας μπορεί να σε γαμήσει τόσο πολύ που να πονάει ο πισινός σου για όλο τον υπόλοιπο χρονο.


Γιατί;

Γιατί μέσα ΜΟΝΟ στον Απρίλιο έγιναν τα εξής.

1- Το DR παθαίνει ζημιά και ακινητοποιήται. Το πάω στον μηχανικό το λύνουμε και αρχικά βλέπουμε τις βλάβες που είπα προ 7 ημερών. Έλα όμως που είχε και δώρο-έκπληξη. ΡΑΓΙΣΜΕΝΗ ΚΕΦΑΛΗ ... περαστικά μας και πήγα και πήρα την προκαταβολή για τις βέρες πίσω.
Μάλλον για ανταλλακτικά θα πάει.

Γιατί ραγισμένη κεφαλή;... γιατί κάποιος μαλακοπίτουρας , (δεν λέμε ονόματα) έκανε mix λιπαντικών παλαιότερα και τελευταία είχε ξεχάσει τι σημαίνει service για το μηχανάκι , καθώς είχε πέσει τρομερό πήξιμο και τρέξιμο.
Συν το οτι το μηχανάκι κόντευε τα 120.000χλμ σαν μοτέρ μονοκύλινδρο..σε κάθε εποχή και με πολλά ζόρια απο τον κάφρο που μετέφερε.

Περαστικά λοιπόν και πάμε για άλλα.

2- ΤΑ ΈΧΩ ΠΑΡΕΙ... είναι μια απο αυτές τις περιόδους που σου φτάινε τα πάντα και θες να την κάνεις για 1-2 μήνες να ξελαμπικάρεις. Απο την δουλειά , μέχρι και το καθημερινό πήγαινε έλα. Απίστευτος εκνευρισμός.

3- έξοδα.. τα 200αρια , πάνε και ΔΕΝ έρχονται. Ειδικά αυτό τον μήνα πρέπει να ήταν 5-6 φορές που έδωσα απο τόσα για διάφορα πράγματα και έχει και ιστορία ακόμα. Α ρε γαμημένο joker Που δεν πέφτεις... και ας μην πάω να παίξω

4- Χρόνος.. εκείνο το πολύτιμο αγαθό που θέλουμε όλοι σαν ελεύθερο κομμάτι για τον εαυτό μας, αλλά στο τέλος μένουμε με το "αυτό" στο χέρι. Τέτοιο πήξιμο έχω να φάω χρόνια μιλάμε. ΡΕ ΔΕ ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ που θέλετε εδώ και τώρα λύσεις με μηδενικό(ανύπαρκτο κόστος) αλλά με 110% κάλυψη; Και το θέλετε και χθες;

5- Μου έχει ξανα μπεί η ιδέα να την κοπανήσω για εξωτερικό να δουλέψω... Γύρισε φίλος χθες απο UK και είναι ακριβώς στον ίδιο επαγγελματικό χώρο με μένα. Οι περιγραφές του είναι παραπάνω απο ενθαρρυντικές τόσο σε επιπεδο ζωής , όσο και σε επίπεδο επαγγελματικό. Ειλικρινά αν δεν είχα την κόρη μου εδώ,... τώρα θα σας έγραφα το μήνυμα αυτό, απο το QTEK μέσα απο το αεροδρόμιο.

6- Αλλεργίες.. το κέρατο μου δηλαδή...σαν χαπακωμένος/μαστουρωμένος είμαι με καταρροή και μάτια κόκκινα. ΕΛΕΟΣ με την βρώμα πλέον.

Δεν μπορώ ... φαίνεται;...

Καλά που έχω και εσάς και λέω καμιά κουβέντα δηλαδή τώρα. Για δουλειά ούτε λόγος , ούτε μυαλό... να πάνε να γαμηθούν όλα σήμερα... Θα την κάνω κανά 4ημερο απο Αθήνα μπας και ηρεμήσω.

Gandalf

fantacid
27/04/2007, 13:45
ελα ρε συ μη τα βαφεις μαυρα!

ολοι περναμε τετοιες ασχημες περιοδους....
ξυπνας τη μια μερα κ σου συμβαινει κατι ασχημο, δε δινεις σημασια, ερχετε η αλλη μερα κ παλι μλκια!
σε καποια φαση σου εχουν συμβει τοσα που νομιζεις οτι εισαι καταρααμενος!

αλλα μη μασας ρε!

ροδα ειναι κ γυρναει.

συντομα θα περασει η φουρτουνα κ θα βγει παλι ηλιος :sun:

ισως να ειναι σημαδι για ενα ΓΑΜΑΤΟ καλοκαιρι!!

κ γω σε μια παρονια κωλοκαταστση ειμαι αλλα νομιζω σημερα-αυριο θα σκασει ηλιο.......το νιωθω!!




:wave2: :wave2:

bartlal
27/04/2007, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm

Καλά που έχω και εσάς και λέω καμιά κουβέντα δηλαδή τώρα. Για δουλειά ούτε λόγος , ούτε μυαλό... να πάνε να γαμηθούν όλα σήμερα... Θα την κάνω κανά 4ημερο απο Αθήνα μπας και ηρεμήσω.

Gandalf

και εμεις τι σου φταιμε? μας ρωτησες αν θελεις να πεις τον πονο σου ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ? :mad: :mad: :mad:







:lol: :lol: :lol:

πολλα κουραγια, και καλα να περναμε, για να τα θυμομαστε καθε χρονο που περναει... δυστυχως παντου το βλεπω αυτο: σε μενα, σε ολους... :(

Tropeas
27/04/2007, 23:19
Τα προβλήματα είναι για να τα ξεπερνάμε και να μας δυναμώνουν...
όσο και αν σου φαίνεται η παρπάνω πρόταση ουτοπικο-ποιητική είναι πραγματική...

Επι 3 χρόνια μου συμβαίνανε συνεχώς προβλήματα ... απο οικονομικά , ατυχήματα , απλα έως υγείας...
τώρα εδω και λίγο καιρο που "Ας ΠΟΎΜΕ" έχουν στρώσει τα "χοντρά" βλέπω πως βγήκα παο τα 3 χρόνια ... και σίγουρα αφού τα πράγματα δεν μπορούν να γυρίσουν πίσω λέω πάντα ότι :
ποτέ δεν ξέρεις τα όρια σου, και πάντα θα υπάρχει ακόμα χώρος για να τα ανακαλύψεις παραπάνω απο την προηγούμενη φορά...

Κουράγια, υπομονή και επιμονή!
:beer: :wave2:

ronin1
28/04/2007, 09:26
ναι οντως...

όλοι περναμε απο φασεις σκατα ..εντελώς όμως...


κ τρώμε τις φρίκες μας...εγώ ήμουν έτοιμος να τα δώσω όλα κ να πάω στο χωριό να έχω κότες και να να κάνω ζεν...

ξεφεύγεις ...

εγώ την παλέυω τώρα τελευταία..βλέποντας σε όλα την αστεία τους πλευρά..γελάω με τις στραβές..(μάλλον χάζεψα...αλλα το προσπερνάμε...)


υπομονή...μετά το χείμώνα...έρχεται η άνοιξη...

για να μην το πω το άλλο κινεζικο ρητό...

''με σάλιο κ υπομονή ..ο κ@λος γίνεται μ@υνί..."

:cry: :cry: :cry: :beer:

vangelis 64
28/04/2007, 10:22
Είναι μια περίεργη κατάσταση πάντως....Όλα πέφτουν μαζεμένα.Τίς τελευταίες μέρες,έχω πάθει πλάκα μ' αυτά που συμβαίνουν σε γνωστούς και μη.

Προχθές ένας φίλος έπαθε ένα ψιλοεγκεφαλικό.Δεν είναι ακόμα 40 χρονών.Ευτυχώς ελαφρύ και δεν θ' αφήσει κουσούρια.

Το νου σας παιδιά.:( :wave2:

makis206
28/04/2007, 10:47
Η ζωή έιναι ένα περίεργο πράγμα γι'αυτό είναι και μοναδική.. αν δεν είχε τα άσχημα δεν θά'χε και τα όμορφα !

Εγώ προσωπικά έχω μάθει να ζω και με τα δύο, καλοδεχούμενα είναι αφού παραμένουν κομμάτια της δικής μου ζωής !

Πάντα φροντίζω να ξεπερνώ τα άσχημα είτε πολεμώντας τα είτε γυρνώντας τους την πλάτη στρέφοντας το βλέμμα σ'αυτό που θα μου φτιάξει τη διάθεση, όταν όμως καταφέρω να ξαναχαμογελάσω θα κρατήσει πολύ περισσότερο απ'όσο πραγματικά θα χρειάζεται για να σβήσω οριστικά απ'το μυαλό μου αυτό που με χάλασε..

Δεν είναι εύκολο, πόσο μάλλον όταν αυτό που μου καθίζει στραβά πονάει (να λείπουν τα σχόλια):rotflmao: εγώ όμως είμαι αυτός που θα το παλέψω σηκώνοντας το ανάστημα και κοιτώντας μόνο το Μανώλη !

Δύναμη πάνω απ'όλα :beer: :wave2:

zireous
28/04/2007, 13:00
Gandalf μή μασάς, γύρω στα 5 χρόνια σερί μου έρχονται τέτοιες στραβές.

Κάτι μικρές βόλτες μου φέρνουν το κεφάλι στα ίσα του και συνεχίζω ακάθαρτος. :lol:

Το τετραήμερο που λές, κάντο... μήν το σκέφτεσαι.

Grizoulhs
28/04/2007, 18:01
k emena mou erxonte straba edw k 6 me 7 xronia peripou alla akoma....lew oti ZW!!!

skeftika k egw na figw souidia i kriti....pou exw siggenis
alla den einai toso efkolo na afhseis ton topo pou megaloses...
distixos....

kouragio mono afto k ypomoni :cool:

soundstorm
28/04/2007, 19:24
υπομονη,ουτος η αλλως δεν μπορεις να κανεις αλλιως.Οποτε υπομονη και κουραγια φιλε!

Ταξιδευτής
28/04/2007, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Η ζωή έιναι ένα περίεργο πράγμα γι'αυτό είναι και μοναδική.. αν δεν είχε τα άσχημα δεν θά'χε και τα όμορφα !

Εγώ προσωπικά έχω μάθει να ζω και με τα δύο, καλοδεχούμενα είναι αφού παραμένουν κομμάτια της δικής μου ζωής !

Πάντα φροντίζω να ξεπερνώ τα άσχημα είτε πολεμώντας τα είτε γυρνώντας τους την πλάτη στρέφοντας το βλέμμα σ'αυτό που θα μου φτιάξει τη διάθεση, όταν όμως καταφέρω να ξαναχαμογελάσω θα κρατήσει πολύ περισσότερο απ'όσο πραγματικά θα χρειάζεται για να σβήσω οριστικά απ'το μυαλό μου αυτό που με χάλασε..

Δεν είναι εύκολο, πόσο μάλλον όταν αυτό που μου καθίζει στραβά πονάει (να λείπουν τα σχόλια):rotflmao: εγώ όμως είμαι αυτός που θα το παλέψω σηκώνοντας το ανάστημα και κοιτώντας μόνο το Μανώλη !

Δύναμη πάνω απ'όλα :beer: :wave2:


+50000 O αδερφος Μακης εγραψε για αλλη μια φορα! Respect βρε Μακαρε! :beer:

Παιδια, ολα καλα θα πανε στο τελος... Χαμογελο και βαθιες ανασες... (κ εγω πρεπει να τα ακουω αυτα...) :wave2: