PDA

View Full Version : Αναποφασιστος και καχυποπτος



TRIAINOFOROS
27/04/2007, 15:42
Γεια χαρα σε ολους. Παιδια εχω φαει κολλημα με το er6n της kawa το οποιο σκεφτομουνα να παρω καινουριο.Βρηκα ομως ενα μεταχειρισμενο με τα εξης χαρακτηριστικα: μοντελο 2006 με 9000 χλμ το οποιο το δινει 4500 ευρω. Η τιμη μου φαινεται πολυ καλη εως υποπτη...:a39: Το θεμα ομως ειναι οτι το μηχανακι το ειδα απο κοντα (το πουλαει ιδιωτης) και ΟΠΤΙΚΑ ειναι σε αριστη κατασταση. Μου λεει οτι δεν εχει καταφερει να το πουλησει γιατι θελει τα λεφτα στο χερι...και παλι ομως διατηρω επιφυλαξεις...:sick: Ο καιρος δε που προσπαθει να το πουλησει ειναι γυρω στον 1 μηνα. Τι λετε? Παιζει να εχει καμμια βλαβη? 1 ετους μηχανακι ειναι ρε γαμωτο...Περιμενω σχολια!και συμβουλες!:a4: Η τιμη δε που το εχω βρει σε καινουριο ειναι 5990 ευρω. Η διαφορα ομως ειναι σημαντικη για εμενα

Cpt. Haddock
27/04/2007, 15:44
το αν παίζει βλάβη η όχι δύσκολα θα σου το πουμε εμείς εδω (έχω καιρό να διαβάσω τον καφε :rolleyes: )

Αλλα ένας μηχανικός, γνωστός σου κατα προτιμηση θα ξέρει καλύτερα

:wave2: :wave2: :beer:

(όντως είναι μεγάλη διαφορά τιμής :look: )

Λεωνίδας
27/04/2007, 15:51
Μεγάλη διαφορά;
Φίλος αγόρασε Vstrom k7 abs με συναγερμό και τα λοιπά καλούδια ούτε 5000 χλμ 6000?
Όταν θες λεφτά στο χέρι δεν κόβεις; :confused:

TRIAINOFOROS
27/04/2007, 15:55
συμφωνω Λεωνιδα κοβεις. αλλα οταν θελεις τα λεφτα στο χερι δεν κοιτας να ξεφορτωθεις και την μηχανη σου σε λιγοτερο απο ενα μηνα?και επειτα για σκεψου: την μηχανη την αγορασε 6800 ευρω...:confused: Αλλα σου λεω τραβαω ζορι γιατι οπτικα και οδηγηκα ειναι τζι-τζι:)

Λεωνίδας
27/04/2007, 15:57
6800 κάνει καινούρια; νόμιζα 6000
τότε αλλάζει
έχει όντως κόψει πάρα πολλά
γιατί δεν τη βλέπει κάποιος μηχανικός;

TRIAINOFOROS
27/04/2007, 16:02
θα το προσπαθησω. Απο ποια πολη εισαι? Εχεις μηχανη? Δεν ξερω ρε συ.Σκεφτομαι οτι ειναι 1 ετους μηχανακι.Ακομα ΕΓΓΥΗΣΗ ρε γαμωτο:uplate: και το μονο που ειδα ειναι μια γρατσουνια στο ντεποζιτο (ανευ σημασιας). Ο ιδιος δε αρχικα ειχε βαλει αγγελια για 5800 ευρω αλλα μετα...επεσε πολυ!!!:rolleyes:

TRIAINOFOROS
27/04/2007, 16:04
Βεβαια αμα σκεφτεις και οτι η kawa το εχει τωρα σε προσφορα (την μηχανη την εχω βρει καινουρια με 5990) τοτε η διαφορα ειναι περιπου 1500 ευρα. Πραγματικα αμφιταλαντευομαι. Γι αυτο ξανα :a4:

Cpt. Haddock
27/04/2007, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από TRIAINOFOROS
Εχεις μηχανη?

:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

Λεωνίδας
27/04/2007, 16:12
Αθήνα μένω τώρα, έχω ένα CBF250 :rolleyes: αν θες το λες μηχανή :lol:
Δεν έχει σημασία πόσο την πήρε αλλά πόσο κάνει τώρα
(ρώτα όποιο κάτοχο SV θες :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: )
από 6800 σε 4500 είναι πάρα πολύ
από 6000 σε 4500 δεν είναι και τόσο πολύ
το να προσπαθείς να πουλήσεις μεταχειρισμένη μηχανή 5800 ενώ καινούρια τη βρίσκει κάποιος 5990 είναι τουλάχιστον παράλογο

αυτά :wave2:

Λεωνίδας
27/04/2007, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

TRIAINOFOROS
27/04/2007, 16:20
Δεν με βοηθατε ρε παιδια. Πολυ αστειο Cpt. :mad: Σκεφτομουνα μηπως παιζει να ειναι προβληματικη απο την μανα της αλλα δεν εχω ακουσει ασχημα λογια για την er6. Επισης λεβεντοπαιδα :p εχω βρει και μια fazer με 8500 χλμ στην τιμη των 5800 ευρω η οποια εχει συναγερμο μανιταρια και βαλιτσακι σε πολυ καλη κατασταση. Κανω καποιες σκεψεις και γι αυτην αλλα η καρδια λεει er6!:sun:

Cpt. Haddock
27/04/2007, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από TRIAINOFOROS
Πολυ αστειο Cpt. :mad:

Δεν πήγαινε για σένα το αστείο, αλλά χαλάρωσε λιγάκι...



Αρχικά δημιουργήθηκε από TRIAINOFOROS
Δεν με βοηθατε ρε παιδια.

Πάρτο φίλε, κελεπούρι

:wave2: :wave2:

TRIAINOFOROS
27/04/2007, 16:32
Ρε Cpt με δουλευεις?χαλαρος ειμαι πλακα κανω και εγω.ειναι ωραιο να ζαλιζεσαι για να ξανααισθανθεις το αισθημα της ελευθεριας που σου δινει μια μηχανη. Τωρα φιλε το κελεπουρι...Αν την τρεχω στους μαστορες τοτε να δω τι ωραιο κελεπουρι:beer: Μηπως ξερετε ο μηχανηκος ποση ωρα χρειαζεται για να της κανει εναν ελεγχο αξιοπιστο?

Cpt. Haddock
27/04/2007, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από TRIAINOFOROS
Ρε Cpt με δουλευεις?χαλαρος ειμαι πλακα κανω και εγω.ειναι ωραιο να ζαλιζεσαι για να ξανααισθανθεις το αισθημα της ελευθεριας που σου δινει μια μηχανη. Τωρα φιλε το κελεπουρι...Αν την τρεχω στους μαστορες τοτε να δω τι ωραιο κελεπουρι:beer: Μηπως ξερετε ο μηχανηκος ποση ωρα χρειαζεται για να της κανει εναν ελεγχο αξιοπιστο?

Δε σε δουλεύω. Χαλαρός και εμοτικον " :mad: " δεν κολλάει.

Τεσπα...

Ξαναρωτάω. ΤΙ περιμένεις να σου πούμε εμείς απο εδω για ενα μηχανάκι που δεν το έχουμε δει καν...

Υπάρχουν δεκαδες χρέπια εμφανισιακα που έχουν κάνει 80,000 χλμ και ακόμα πάνε

Υπάρχουν δεκάδες απαστραπτοντα που σπανε μπιέλες (φανταστική υπόθεση :rolleyes: :D )


Ρωτας να σου πούμε ηλεκτρονικα : Ναι, κελεπουρι φαίνεται, απο αυτά που μας γράφεις, τι άλλο να σου πούμε

Άντε καλό ΣΚ

:wave2:

funmoto
27/04/2007, 18:32
Ο "δικός σου" μηχανικός θα σου πει αν είναι κελεπούρι και αφού εμφανισιακά είανι τζι τζι όπως λες, βρες κάποιον εμπιστοσύνης και τρέχα να την τσεκάρει. Δε θα μείνει για πολύ το μηχανάκι. Όσο για την τιμή... αν κάπιος καίγεται για μετρητό ή του έχει ...κάτσει άγρια κάποιο άλλο μοτόρι... μια χαρά τη δίνει:winka:
Αλλιώς με 5990 δες και την εκδοχή για καινούργιο. Αφού μάλιστα θα κοίταγες κάτι που έχει τόσα περίπου και μάλιστα μεταχείρο.

TRIAINOFOROS
27/04/2007, 20:35
Ενα απο αυτα που με βαζουν σε σκεψεις ειναι το οτι το εχει 1 μηνα απουλητο.Και ΡΩΤΑΩ.Αν ηθελε τα χρηματα στο χερι και γρηγορα δεν θα το ειχε σκοτωσει? Τεσπα...Θα δουμε:smilea:

anf125
27/04/2007, 23:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από TRIAINOFOROS
Ενα απο αυτα που με βαζουν σε σκεψεις ειναι το οτι το εχει 1 μηνα απουλητο.Και ΡΩΤΑΩ.Αν ηθελε τα χρηματα στο χερι και γρηγορα δεν θα το ειχε σκοτωσει? Τεσπα...Θα δουμε:smilea:

Μην το λες... υπάρχει κρίση στην αγορά... δεν υπάρχει και πολύς κόσμος με € 4.500 ζεστό χρήμα :cool: Άλλωστε λες πως ξεκίνησε από ψηλότερη τιμή, επομένως μπορεί να είσαι ο πρώτος που το έμαθε και με όλο το ποσό σε μετρητά. Αφού σου αρέσει κάνε τον τεχνικό έλεγχο και αν είναι οκ αγόρασε την. :wave2:

TRIAINOFOROS
28/04/2007, 23:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
Μην το λες... υπάρχει κρίση στην αγορά... δεν υπάρχει και πολύς κόσμος με € 4.500 ζεστό χρήμα :cool: Άλλωστε λες πως ξεκίνησε από ψηλότερη τιμή, επομένως μπορεί να είσαι ο πρώτος που το έμαθε και με όλο το ποσό σε μετρητά. Αφού σου αρέσει κάνε τον τεχνικό έλεγχο και αν είναι οκ αγόρασε την. :wave2:

Μαλλον θα κινηθω και προς μια Faser τον κινητηρα της οποιας τον ξερω :cool: Βεβαια παραπανω λεφτα... αλλα και ποιο ποιοτικη μηχανη :D

:wave2: :wave2: :wave2: