PDA

View Full Version : Θέλω Τσόπερ και βοήθεια!



veagle
28/04/2007, 01:38
Καλησπέρας καταρχάς!!!

Χρειάζομαι τεράστια βοήθεια...

Πρέπει οπωσδήποτε να πάρω τσόπερ!

Αλλά έχω ένα πρόβλημα.
Δεν ξέρω σε τι να καταλήξω...
Θέλω το ελάχιστο να είναι 650 cc αν όχι απο 750 και πάνω.

Δεν θέλω να ξεπεράσω τα 10.000€

Και να πάρω καινούργια ή μεταχειρισμένη!

αγαπημένη μου τσόπερ αυτήν την στιγμή είναι Yamaha midnight star που όμως δεν μπορώ να πάρω!

Ή άλλη περίπτωση είναι ότι εκτός απο Τσόπερ, μαρέσουν και οι Grand Touring όπως BMW LT, Goldwing και τέτοια...

Μπορεί κανείς να μου πει την γνώμη του;;;

Χίλια Θένκς!

Υ.Γ.: Αυτήν την στιγμή έχω μια Βιράγκο 250, '93 και ένα Φουντούρο 650, '96...! Το Φουντούρο το έχω απο το Πάσχα, αλλά θέλω Τσόπερ..... (Συγνώμη αλλά ναι είμαι κολλημένος με τα Τσόπερ)
Το θελω, το θέλω, το θέλω..... κ.τ.λ.

Easy Rider...

Alexander
28/04/2007, 09:24
Πέρνα μια βόλτα από το Bike Show (ή κάπως έτσι) στη Λιοσίων 313 και ρίξε μια ματιά...

OldMan
28/04/2007, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από veagle
Πρέπει οπωσδήποτε να πάρω τσόπερ!

Ή άλλη περίπτωση είναι ότι εκτός απο Τσόπερ, μαρέσουν και οι Grand Touring όπως BMW LT, Goldwing και τέτοια...

Μπορεί κανείς να μου πει την γνώμη του;;;
Μπορεί, αλλά είσαι σίγουρος ότι θέλεις να την ακούσεις ?? :smokin:

veagle
29/04/2007, 02:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
Πέρνα μια βόλτα από το Bike Show (ή κάπως έτσι) στη Λιοσίων 313 και ρίξε μια ματιά...

Αν Λιοσίων 313 μιλάς για Αθήνα...
Δυστυχώς είναι πολύ μακριά για μένα, και επειδή δεν έχω και χρόνο δεν μπορώ να κατέβω μιας και είμαι απο Καβάλα!

veagle
29/04/2007, 02:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Μπορεί, αλλά είσαι σίγουρος ότι θέλεις να την ακούσεις ?? :smokin:


Αν θες να μου πεις φίλε, γνώμη για τι τσόπερ να πάρω, ευχαρίστως και ευπρόσδεκτη, αλλά αν όχι τότε ευχαρίστως πες την γνώμη σου - άποψη, αλλά σίγουρα θα μπει απο το ένα αυτί και θα βγει.... ... ... ... ... ... απο την μύτη ( :) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

FestoNero
29/04/2007, 02:49
Βοηθεια θες σιγουρα, για να θες Τσοπερ!!!
:lol: :rotflmao:
Χιουμορ χιουμορ..
:D

Απο μενα καλωσηρθες,
Παρε μπυριτσα απο το ψυγειο :beer:
και αραξε στη παρεα μας!
:a10:

hdbiker
29/04/2007, 03:25
Ti eidos mixanis protimas:japan rice or american mustang?Ti ennoeis esy chopper?Mipws thes custom cruiser?Ksekatharise ta ayta file mou....:beer:

veagle
29/04/2007, 10:11
Μαρέσουν όλες οι Custom...
π.χ: Αν στο Φουντούρο μου, το χαμήλωνα την πίσω ανάρτηση, έβαζα ένα μεγαλύτερο - ψηλότερο τιμόνι, 180 Ζάντα πίσω, και ένα μεγαλύτερο πιρούνι, μπορώ να πω ότι θα είμουν ευχαριστημένος.

Και τώρα που το σκέφτομαι θα δουλέψω λίγο στο Photoshop με την bmw
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Σοαβαρά:
Αυτή την στιγμή σκέφτομαι με μέγιστο 10.000 Ευρώ να πάρω κάποια μηχανή.
Και μιλάω για Custom Cruiser!


Χθες το βράδυ είδα σε περιοδικό και το Μοτο Guzzi Bellagio!

veagle
29/04/2007, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Βοηθεια θες σιγουρα, για να θες Τσοπερ!!!
:lol: :rotflmao:
Χιουμορ χιουμορ..
:D

Απο μενα καλωσηρθες,
Παρε μπυριτσα απο το ψυγειο :beer:
και αραξε στη παρεα μας!
:a10:


Καταρχάς ευχαριστώ. :beer:

________________________

Δυστυχώς όμως δεν γίνεται τίποτα....... .... . ..... . .. . . . Οι κολλητοί μου με στείλανε σε γιατρούς ψυχολόγους και όλα τα σχετικά... (Υπνωτιστές, μάγους)
Με πήγανε στας Ινδίες στας κίνας, αναζητήσεις, διαλογισμοί, όλα τα σχετικά αλλά τελικά δεν κατάφεραν τίποτα!!!

(Black - cold Humor):rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

OzZzZzY
29/04/2007, 11:35
περιμενω εναγωνιως τον Oldy :rolleyes: :D :rolleyes:

veagle
29/04/2007, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από veagle


Χθες το βράδυ είδα σε περιοδικό και το Μοτο Guzzi Bellagio!


ΤΕλικά άκιρο το Μπελάτζιο!!!

Οι θέσεις των ποδιών είναι πολύ κάθετα...

Εγώ θέλω τα πόδια μου να βρίσκονται μπροστά...
Δηλαδή είναι πιο πολύ στρεετ το Μπελάτζιο για μένα...!!!

OzZzZzY
29/04/2007, 19:18
yamaha dragstar 1100 με 11000 :smokin:


86340

veagle
29/04/2007, 19:34
Μάλλον για κάτι τέτοιο το κόβω και εγώ!!!

Απλά φίλε Οζι...

Μήπως αξίζει να την βρω μεταχειρισμένη.
π.χ. 2005-06 για μεταπωλητικούς λόγους.
Βέβαια εάν είμαι ευχαριστημένος η επόμενη μηχανή θα είναι Triumf Rocket ή Χάρλευ ή ΜΠΕΜΠΑ ΛΤ



Χιούμορ:
Δηλάδή δεν θέλω μηχανή... απλά ένα αυτοκίνητο σε 2 ρόδες!!!
Μπορεί να μου πει κανείς γιατί όλοι οι φίλοι μου με "κοροϊδεύουν" (πειράζουν) επειδή γουστάρω Τσόπερ;;;

OzZzZzY
29/04/2007, 20:00
τα θεωρουν καναπεδες..για τον ιδιο λογο που κοροϊδευουν τα 650αρια σκουτερ..:winka:

veagle
29/04/2007, 20:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
τα θεωρουν καναπεδες..για τον ιδιο λογο που κοροϊδευουν τα 650αρια σκουτερ..:winka:

Εγώ λέω πως είναι βάρκες, αλλά εντάξει!

Αλλά πραγματικά έχει κάνει κανείς Ταξιδάκι με Σκούτερ 650.....

Πως κάνεις Ταξίδι ή πως την εμπιστεύεσαι μια τέτοια μηχανί με 2 ρόδες απο καροτσάκι Σούπερ Μάρκετ;;;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol: :lol:


Τέσπα...
Στο θέμα μας! Αύριο πάω να ψάξω σε όλη την Καβάλα για καμιά φτηνή λύση απο 3000 - 5000
Αν βρω κάτι καλό τότε το παίρνω και μαζέυω φράγκα για την επόμενή μου κίνηση!

Ευχαριστώ όλους όσους έγραψαν και με βοήθησαν με οποιονδήποτε τρόπο!

veagle
29/04/2007, 20:11
Και ως γνωστός Κοιμήσης τότε δεν είναι γαμάτο που μπορείς να πάρεις και τον καναπέ σου μαζί στο ταξιδάκι σου!

Ε...! Τί Τώρα;;; Να ξεβολευτούμε ρε φιλαράκια απο τους καναπέδες μας. Ε, όχι!!1

Τα λέμε1!!!!!!!!1:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :)

OzZzZzY
29/04/2007, 22:10
:wave2: :wave2: :wave2:
καλο ψαξιμο

el_hymador
29/04/2007, 22:54
Απο την στιγμη που σου αρεσουν τα τσοπερ, πηγαινε για κατι original...Harley 883 με 10.000€ βρισκεις μεταχειρισμενο ειναι πολυ ομορφο και πιο ευκολοδηγητο απο τα υπολοιπα Harley.

Τα Ιαπωνεζικα τα βρισκω πολυ κιτσαριο...μου φαινεται γελοιο να βγαζει μια εταιρεια πυραυλους 180 ιππων και να λανσαρει αντιγραφες τσοπερ...

Εναλλακτικα θα σου ελεγα να κοιταξεις αυτο...Yamaha BT1100 bulldog...δεν ειναι τσοπερ ,αλλα αραχτο roadster, με παρομοιας αισθησης κινητηρα (απο ΧV1100) και πολυ καλυτερο σε αναρτησεις-φρενα-στησιμο


86363

T.R.E
29/04/2007, 23:17
Γιατι δεν κοιτας σε κατι τετοιο??? Και chopper ειναι και γκαζια εχει και μαλλον θα εισαι και ο πιο γρηγορος τσοπερας εν Ελλαδι... Δεν ξερω αν βγαινεις με τα λεφτα βεβαια...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


86365

veagle
30/04/2007, 01:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Γιατι δεν κοιτας σε κατι τετοιο??? Και chopper ειναι και γκαζια εχει και μαλλον θα εισαι και ο πιο γρηγορος τσοπερας εν Ελλαδι... Δεν ξερω αν βγαινεις με τα λεφτα βεβαια...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Τα σπάει!!!

Μαμάτη είναι...!!!
Μαρέσουν και οι κλασικές και οι προχώρημένες!
Τώρα ότι μου κάτσει και ότι έχω δυνατότητα!
Τώρα το μόνο σίγουρο είναι, όταν με το καλό πάρω Εφάπαξ ή κάτι τέτοιο τεσπα Θα δαπανήσω σίγουρα 30 - 50000 Ευρώ, για την μηχανή των ονείρων μου (ή μάλλον Καναπέ :) :) ) , αλλά τουλάχιστον θα γουστάρω και αυτό είναι που μετράει!

T.R.E
30/04/2007, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από veagle
Τα σπάει!!!

Μαμάτη είναι...!!!
Μαρέσουν και οι κλασικές και οι προχώρημένες!


Ναι,ειναι απ'τα λιγα Chopper που μπορεις να τα κυκλοφορεις και με ολοσωμη φορμα και να ξυνεις...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Alexander
30/04/2007, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Απο την στιγμη που σου αρεσουν τα τσοπερ, πηγαινε για κατι original...Harley 883 με 10.000€ βρισκεις μεταχειρισμενο ειναι πολυ ομορφο και πιο ευκολοδηγητο απο τα υπολοιπα Harley.
Μεταχειρισμένη βρίσκεις με πολύ λιγότερα λεφτά, ακόμα και γύρω στα 6000?.
Καινούργιο το Sportster βγαίνει γύρω στα 11000?.
Πάντως το μαγαζί στη Λιοσίων έχει και κάτι άλλα μεταχειρισμένα αλλά φτιαγμένα και σε πολύ καλές τιμές.
Κρίμα που ο φίλος είναι από τόσο μακρυά...

zireous
01/05/2007, 00:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Γιατι δεν κοιτας σε κατι τετοιο??? Και chopper ειναι και γκαζια εχει και μαλλον θα εισαι και ο πιο γρηγορος τσοπερας εν Ελλαδι... Δεν ξερω αν βγαινεις με τα λεφτα βεβαια...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Για αυτή τη φωτογραφία και μόνο σου συγχωρώ τη μαμακία που είπες σε άλλο ποστ.


Το μόνο που μένει είναι να πάω 95 χρονώ και να αλλάξω το στήσιμο στη μικρή να τη κάνω ίδια με την φώτο. :lol:

veagle
08/05/2007, 20:24
Τελικά ύστερα απο ψάξιμο (τυχαίο), κατέληξα σε 3 μηχανές και όπως είπα θα χρειαστώ την βοήθειά σας για να αποφασίσω ποια είναι πιο καλή και πιο αξιόπιστη.

Λοιπόν:

1. Yamaha Dragstar 650 2001

2. Honda Shadow 750 2001

3. Kawasaki Vulcan classic 800 1998


Και τα 3 τα έχω βρει σε τέλεια κατάσταση με λίγα χιλιόμετρα και αρκετά Νίκελ και έξτρα στην καθεμία.
Απλά απο μηχναικής μεριάς, τι να προσέξω;;;

Nostra
08/05/2007, 21:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από veagle
Τελικά ύστερα απο ψάξιμο (τυχαίο), κατέληξα σε 3 μηχανές και όπως είπα θα χρειαστώ την βοήθειά σας για να αποφασίσω ποια είναι πιο καλή και πιο αξιόπιστη.

Απλά απο μηχανικής μεριάς, τι να προσέξω;;;


να έχει από ένα φτερό σε κάθε πλευρά του ρεζερβουάρ.... :winka:


:wave2: :wave2: :wave2: