PDA

View Full Version : Οποιος εχει ας μιλησει!!



Lonely
28/04/2007, 21:16
Λοιπον εχοντας διαβασει πλεον ολα αυτα που εχουν ειπωθει σχετικα με το θεμα που με ενδιαφερει ερχομαι να ζητησω την εξης βοηθεια::confused:
Εχω να διαθεσω 3 χιλιαρικα τα οποια αν ζοριστω πολυ&ερωτευθω καποιο δικυκλο θα τα κανω 4!
Επειδη ειμαι φοιτητης(κανονικος&οχι απο αυτους που κυκλοφορουν με ΒΜW)θα μπορω να διαθετω λιγα χρηματα επιπλεον για βενζινες και συντηρηση..Ενταξει ξερω οτι ολα σχετικα ειναι αλλα εννοω για κατι που καιει αντικειμενικα λιγο&εχει αντικειμενικα φθηνα ανταλλακτικα/service.
Θα ειναι το 1ο μου δικυκλο!!:beer:

Μου αρεσαν τα εξης:
Nexus 250
Burgman 200 ή 150 μεταχειρισμενο
Kymco Xciting 400
Majesty 400

Συνεπως θα ηθελα λοιπον ν'ακουσω εμπειρικες&ΜΟΝΟ γνωμες περι αυτων των μοντελων..πχ οδηγικη συμπεριφορα,καταναλωση,αξιοπιστια,κοστος συντηρησης!
Ειλικρινα ευχαριστω για τον χρονο που θα διαθεσετε ωστε να βγαλω 1 ακρη..:dizzy: :cool:

jasondakar
28/04/2007, 21:23
spam on

εισαι απο τει αθηνας μηπως?

spam off

X_NR750
28/04/2007, 22:03
Transalp 650 τωρα που οι τιμες των μεταχειρισμενων ειναι χωμα

Lonely
29/04/2007, 11:55
Οχι απο Πατρα ειμαι&θα ηθελα σχολια πανω στα scooter που εχω αναφερει..

alex14
29/04/2007, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lonely
Ενταξει ξερω οτι ολα σχετικα ειναι αλλα εννοω για κατι που καιει αντικειμενικα λιγο&εχει αντικειμενικα φθηνα ανταλλακτικα/service.
Θα ειναι το 1ο μου δικυκλο!!:beer:

Μου αρεσαν τα εξης:
Nexus 250
Burgman 200 ή 150 μεταχειρισμενο
Kymco Xciting 400
Majesty 400



Εαν θελεις κατι που να μην καιει πολυ και να εχει και φθηνα ανταλλακτικα εισαι σε λαθος δρομο φιλτατε.

:wave2:

OzZzZzY
29/04/2007, 12:32
nexus 250..ωραιο, καλα στημενο, χαμηλη καταναλωση..
ακριβο σχετικα στο κοστος αποκτησης..απο σερβις-ανταλλακτικα δεν ξερω

παντως με 3 ή με 4 χιλιαρικα καλυτερα να ερωτευθεις μια πραγματικη μηχανη ;)

kiriakost
29/04/2007, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Transalp 650 τωρα που οι τιμες των μεταχειρισμενων ειναι χωμα


Απο 4000 μεχρι 7000 ? που ταξιδεύουν .....(αυτά που είναι σε καλή κατάσταση), για την Ελληνική οικονομική πραγματικότητα σε πανελλήνιο επίπεδο , αυτές οι τιμές δεν είναι χώμα :nono: , είναι Λάβα από την Ετνα . :sad:


Μας γεμίσανε 125αράκια - σκούτερ - και 600άρια On-Off .
Αντε να βρεις μηχανή σήμερα !! ..... έστω και στην κατηγορία των 250cc η οποία έχει εξαφανιστη, που τέλος πάντων όταν υπήρχε , ο κοσμάκης με πολλές θυσίες τα έφτανε ..

Παρεμπιπτόντως , όποιος νομίζει ότι τα 250αρια σκούτερ , είναι μοτοσυκλέτες , ας σήκωση το χέρι..
Ετσι , για να δω, εάν εγώ είμαι ο παράξενος της γειτονιάς .



Lonely
Η κατηγορία που διάλεξες, δεν εχει ουσιαστικές διαφορές στην οδήγηση , καλύτερα να κάνεις εναν έλεγχο για το κοστολόγιο και διαθεσιμότητα ανταλλακτικών .
Για παράδειγμα πόσο κάνουν τα πλαστικά τους κουστούμια ? υπάρχουν ? άνθρωπος είσαι... θα πέσεις , θα γίνει ζημιά ... θα μπορέσεις να το επαναφέρεις οπτικά ? Τέτοια ερωτήματα πρέπει κατά την γνώμη μου, να σε απασχολούν.

Εγω ξεκίνησα απο Vespa 150cc, και την είχα πέντε χρόνια , οι φίλοι μου μου κόλλησαν τον τίτλο "Βεσπάκιας πιλότος " , από τότε που πήρα το αλογάκι που έχω μέχρι και σήμερα , μπορεί να έχασα τον τίτλο , αλλά βρήκα την κατηγορία μηχανών που χρειάζονται οι Ελληνικοί δρόμοι, και αυτή η κατηγορία λέγετε μοτοσυκλέτες On-Off.