PDA

View Full Version : φιδι μες στα φερινκ!!!



mob rules
29/04/2007, 16:09
εχτες το μεσημερι περνω το μηχανακι μου και λεω...''δεν παω μια βολτα μεχρι το χωραφι με την μηχανη''(τι ηθελα και το κανα)
παω καθωμαι ωραια και καλα και μετα απο καμια ωρα λεω να παω να φυγω και...εκεινη την ωρα βλεπω το απιστευτο ενα φιδι παει να ''φωλιασει''στην καρινα της μηχανης!!!(ειχε μπει το μισο και ειχε μινει η ουρα του απ'εξω)και τωρα σκεφτωμαι τι θα μπορουσα να ειχα παθει αν δεν το εβλεπα και ξαφνικα στον δρομο εκανε την εμφανιση του!!!
τελος παντων μου ειπαν να ριξω θειαφι στα φερια,αφου αυτο τα διωχνει,εριξα,αλλα ακομα φοβαμαι και ετσι σκεφτωμαι να τα βγαλω!!
μηπως ρε παιδια εχει παθει κανεις τιποτα παρομοιο,η ειμαι απο τους λιγους''τυχερους''?:confused:

OrEsTiS82
29/04/2007, 16:13
Γαμησετα!

airamhag
29/04/2007, 16:15
με το vfr πηγες στους αγρους ???

:look:

SeNNinhA
29/04/2007, 16:22
'Οπως και να έχει κανένα φίδι εκτός της Οχιάς δεν είναι δηλητηριώδης στην Ελλάδα οπότε δεν έχεις να φοβάσαι τίποτε.

orizontas
29/04/2007, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
'Οπως και να έχει κανένα φίδι εκτός της Οχιάς δεν είναι δηλητηριώδης στην Ελλάδα οπότε δεν έχεις να φοβάσαι τίποτε.





σωστα ....:wave2:

orizontas
29/04/2007, 16:27
ο


86308

mob rules
29/04/2007, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
με το vfr πηγες στους αγρους ???

:look:

ναι,ειναι ασφαλτος,και μονο 100μετρα εχει χαλικοδρομο!

xampos
29/04/2007, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
'Οπως και να έχει κανένα φίδι εκτός της Οχιάς δεν είναι δηλητηριώδης στην Ελλάδα οπότε δεν έχεις να φοβάσαι τίποτε.

nai ομως αν κανει την εμφανιση του την ωρα που οδιγας να σε δω να το λες αυτο. :rotflmao: :rotflmao:

OzZzZzY
29/04/2007, 17:32
επρεπε να το κρατησεις να κανει η airam παπουτσια-τσαντα ρε! :lol: :lol:

mob rules
29/04/2007, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
'Οπως και να έχει κανένα φίδι εκτός της Οχιάς δεν είναι δηλητηριώδης στην Ελλάδα οπότε δεν έχεις να φοβάσαι τίποτε.
και αν καθως πηγενα στον δρομο,μου εβγενε απο το κενο του στροφομετρου και του ταχυμετρου και βρισκωμασταν προσωπο με προσωπο,τι θα εκανα,θα σκεφτωμουν οτι δεν ειναι δηλητηριωδης?ασε που δεν ξερω και τι φιδι ηταν!!:confused:
εδω κυκλοφορουν οχιες και δενδρογαλιες,οποτε ενα απο τα δυο θα ηταν!

EVI
29/04/2007, 18:00
ναι εχει ξανα γινει και το εχει γραψει και εδω αλλα δε βρησκω το ποστ


και του βγηκε την ωρα που οδηγαγε αν θυμαμαι καλα

τρομος.

OzZzZzY
29/04/2007, 18:05
ειναι πλουσιος ο καμπος της ηλειας σε ολα :smokin: :smokin:

zubitos
29/04/2007, 19:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από mob rules
και αν καθως πηγενα στον δρομο,μου εβγενε απο το κενο του στροφομετρου και του ταχυμετρου και βρισκωμασταν προσωπο με προσωπο,τι θα εκανα,θα σκεφτωμουν οτι δεν ειναι δηλητηριωδης?ασε που δεν ξερω και τι φιδι ηταν!!:confused:
εδω κυκλοφορουν οχιες και δενδρογαλιες,οποτε ενα απο τα δυο θα ηταν!



ααα ρεε πατρίδααα!!!!

project.breeze
29/04/2007, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
με το vfr πηγες στους αγρους ???

:look:


Βρε συ airam αφού τα έχουμε πει αυτά,τα VFR "οργώνουν" !!! :beer:

el_hymador
29/04/2007, 22:18
περα απο την πλακα ειναι πολυ ασχημη φαση....

OzZzZzY
29/04/2007, 22:40
και δυστυχως δεν προβλεπεται κατι γιατι δεν πανικοβαλεσαι απλως..σου φτανει το σκατο στο αμορτισερ :rolleyes: :rolleyes:





:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
29/04/2007, 23:47
Αστεία αστεία και γελάμε αλλά πραγματικά παίδες μην τύχει ποτέ σε κανέναν καθ'οδόν.

Αράχνη είδα ξαφνικά να μαμουνίζει πάνω στο χέρι μου και τά'δα κολλυώμενα, όχι φίδι..:eek: :uplate:

airamhag
29/04/2007, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Αστεία αστεία και γελάμε αλλά πραγματικά παίδες μην τύχει ποτέ σε κανέναν καθ'οδόν.

Αράχνη είδα να μαμουνίζει πάνω στο χέρι μου και τά'δα κολλυώμενα, όχι φίδι..:eek: :uplate:


αραχνη ?

:eek: :eek:



ποιο χερι ειχε πιασει αραχνη ?

( το δεξι του γκαζιου ??? )

makis206
30/04/2007, 00:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
αραχνη ?
:eek: :eek:
ποιο χερι ειχε πιασει αραχνη ?
( το δεξι του γκαζιου ??? )

Ναι παναθεμάτηνε

Καμμιά εξηντάρα είχα στο κοντέρ και την είδα ξαφνικά να μαμουνίζει πάνω στο δεξί μου χέρι, ανάμεσα στον αντίχειρα και στον δείκτη

Ποιος ξέρει από που ξεφύτρωσε η ρημαδιασμένη, αυτή πρέπει να περιφερότανε κάπου στα όργανα ή στο τιμόνι και μόλις έφυγα απ'το σπίτι ήθελε ν'απολαύσει τη διαδρομή προφανώς :rotflmao:

Αστείο ακούγεται και πλάκα έχει όσο σκέφτομαι την τρομάρα που πήρα όταν την αντίκρισα αλλά εκτός απ'το χεσμεντέν ήταν πολύ επικίνδυνη η όλη φάση αν σκεφτείς πόση απόσταση έκανα μέχρι να τη διώξω από πάνω μου χωρίς να έχω το νου μου στο δρόμο, ναι οκ, το γκάζι τ'άφησα αλλά και πως ;

Ήτανε κι απο'κείνες τις ρουφιάνες με τις μεγάλες κοιλιές, για ένα δευτερόλεπτο νόμιζα οτι ήταν ταραντούλα απ'το ζόρι που τράβηξα κι ας ήταν τοσοδούλα η μαλάκω :rotflmao:

airamhag
30/04/2007, 00:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ναι παναθεμάτηνε

... η μαλάκω :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



και εγω υπεθεσα οτι εισαι τοσο γρηγορος που επιασε αραχνες το δεξι χερι στο γκαζι......


παει...μου χαλασες ολο το πλανο...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
30/04/2007, 00:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
και εγω υπεθεσα οτι εισαι τοσο γρηγορος που επιασε αραχνες το δεξι χερι στο γκαζι......


Τι λες βρε Μαρία ;

Αντιθέτως είμαι τόσο γρήγορος που πιάνω τελική πριν προλάβει να πει το πρώτο της "αγκού"

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Grizoulhs
30/04/2007, 00:28
afti pou menoun se xwria ti na poune...
k prepei na einai sinexos sta xwrafia ?

exw patisi fidi...
me ena cross eftixos sto kefali k zalistike....
klasmente basika teleftea stigmi to ida...

i poio epikindini araxni simfwna me tous epistimones einai aftes
pou zoune sta spitia afou mpori mia stagona apo to dilitirio na skotosi boubali..
alla den mporoun na blapsoun giati einai adinames...sto na tripisoun to derma tou anthrwpou...

(alla den kserw ti ginete stin periptosi pou exei kapoios anixti pligi...)

kgouxouxou :smokin:

el_hymador
30/04/2007, 00:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Grizoulhs
afti pou menoun se xwria ti na poune...
k prepei na einai sinexos sta xwrafia ?

exw patisi fidi...
me ena cross eftixos sto kefali k zalistike....
klasmente basika teleftea stigmi to ida...

i poio epikindini araxni simfwna me tous epistimones einai aftes
pou zoune sta spitia afou mpori mia stagona apo to dilitirio na skotosi boubali..
alla den mporoun na blapsoun giati einai adinames...sto na tripisoun to derma tou anthrwpou...

(alla den kserw ti ginete stin periptosi pou exei kapoios anixti pligi...)

kgouxouxou :smokin:

Μιλας για Greek αραχνες? δεν νομιζω οτι υπαρχει τετοια αραχνη στην Ελλαδα:wave2:

Λεωνίδας
30/04/2007, 00:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Grizoulhs
i poio epikindini araxni simfwna me tous epistimones einai aftes
pou zoune sta spitia στα σπίτια ποιας ηπείρου :confused: :confused: :dizzy:

Grizoulhs
30/04/2007, 00:34
den kserw el_hymador


alla legane gia tis spitikies aftes tis pseftikes....
k oti mia fora ton xrono o anthrwpos trwei araxni ston ypno tou kata 70% peripou
epidi kimounte me anixto stoma

el_hymador
30/04/2007, 00:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Αράχνη είδα ξαφνικά να μαμουνίζει πάνω στο χέρι μου και τά'δα κολλυώμενα, όχι φίδι..:eek: :uplate:

και ποιος μας λεει οτι δεν ησουν εσυ που με το χερι σου ''μαμουνιαζες'' την αραχνη!!:lol: :rotflmao:

Ηταν περιοδος ζευγαρωματος της αραχνης??:lol:


Μετα απο το μαμουνιασμα αναψατε τσιγαρο:smokin: :lol:

Πως εισαι σιγουρος οτι η αραχνη δεν προσποιηθηκε οργασμο?

Nikoskazer2000
30/04/2007, 01:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
στα σπίτια ποιας ηπείρου :confused: :confused: :dizzy:

Πέρισυ το καλοκαίρι με παίρνει τηλ. ο μπαρμαν κάτω απ' την πισίνα στο ξενοδοχείο (εγω στη ρεσεψιόν ωστόσο - ξέρεις που).

Παω κάτω και βλέπω πάνω στο ρολό (το αλουμινένιο) μια αραχνάρα ΤΕΡΑΣΤΙΑ λέμε! Είχε μια κίτρινη κοιλάρα με μαύρες ρίγες. Αν έχεις δει το έργο "Αραχνοφοβία" θα καταλαβαίνεις για τι μέγεθος μιλάμε :cry: .

Δεν είχα μπαταρία στο κινητό να τη βγάλω φωτο πριν την κάνω λειώμα με το τασάκι. :(

Τέτοια αράχνη δεν εχω ξαναδεί ποτέ κάτω στα μέρη μας. Να πω πως "ταξίδεψε" με τις αποσκευές κάποιου πελάτη απο το εξωτερικό; :confused:

Πιθανόν...

Λεωνίδας
30/04/2007, 01:12
Στις αράχνες το μέγεθος δε μετράει ρε Νικόλα
Μπορεί να μην είχε καν δηλητήριο :wave2:

Nikoskazer2000
30/04/2007, 01:22
Εγω πάντως ημουν ποοολύ διστακτικός και με το τασάκι ξέρωντας πως οτι ζώο είναι πολύχρωμο είναι συνήθως και δηλητηριώδες και έχοντας στη θύμηση μου την "Αραχνοφοβία"*



*Θυμάσαι πως πηδούσαν οι αράχνες πάνω στα θύματα τους?!

(Ασε κι' οσο το σκέφτομαι κοιτάω κάτω απ' τα πόδια μου μπας και μαμουνίζει πράμα...μπρρρ)

:cry:

makis206
30/04/2007, 06:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Πως εισαι σιγουρος οτι η αραχνη δεν προσποιηθηκε οργασμο?

Δες τι λέω παραπάνω

Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
την είδα ξαφνικά να μαμουνίζει πάνω στο δεξί μου χέρι, ανάμεσα στον αντίχειρα και στον δείκτη

Έχω άλλο δάχτυλο για τα ζευγαρώματα !:smokin:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
30/04/2007, 08:10
Ki εμένα ρε παιδιά!

Μιά φορά είχε μπλεχτεί το δικό μου "φίδι" στο πλαινό στάντ και δέν μπορούσα να το ξεμπλέξω!

:smokin:













:rolleyes:














Ε, το γ@μήσατε που το γ@μήσατε, να μην πώ κι εγώ τη μλκία μου?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
30/04/2007, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Ki εμένα ρε παιδιά!
Μιά φορά είχε μπλεχτεί το δικό μου "φίδι" στο πλαινό στάντ και δέν μπορούσα να το ξεμπλέξω!
:smokin:
:rolleyes:
Ε, το γ@μήσατε που το γ@μήσατε, να μην πώ κι εγώ τη μλκία μου?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Είπανε της γριάς να κλ@σει κι αυτή πήγε και χέστηκε

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Maira
30/04/2007, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
'Οπως και να έχει κανένα φίδι εκτός της Οχιάς δεν είναι δηλητηριώδης στην Ελλάδα οπότε δεν έχεις να φοβάσαι τίποτε.

Ε καλά, υπάρχουν κι άλλα δηλητηριώση στην Ελλάδα! Απλά είναι το πιο ξακουστό!!!!

:wave2:

gcrook
30/04/2007, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Ε καλά, υπάρχουν κι άλλα δηλητηριώση στην Ελλάδα! Απλά είναι το πιο ξακουστό!!!!

:wave2:

Ποιο, η δεντρογαλια;:confused:

GIXXERAKIAS
30/04/2007, 12:06
Τα επικίνδυνα δηλητηριώδη είναι 5 και είναι και τα 5 είδη οχιάς. Αυτά είναι:

1. Αστρίτης - vipera berus
2. Λασπόχεντρα (μήλου) - Macrovipera schweizeri, vipera lebetina schweizeri
3. Νανόχεντρα - vipera ursinii
4. Οχιά (όχεντρα) - vipera ammodytes
5. Βουνόχεντρα (οθωμανική) - vipera xanthina

υπάρχουν άλλα 2 είδη που είναι ιοβόλα, όμως είναι και τα 2 οπισθόγλυφα που σημαίνει ότι έχουν τα δόντια που εκχέουν το δηλητήριο στο πίσω μέρος της στοματικης κοιλότητας έτσι ώστε να παραλύουν το θύμα τους καθώς το καταπίνουν, πράγμα που σημαίνει ότι πολύ δύκολα μπορούν να καταφέρουν δάγκωμα με έκχυση στον άνθρωπο. Ακόμα όμως κι αν γίνει κάτι τέτοιο δεν υπάρχει κίνδυνος θανάτου. Αυτά είναι:

1. Σαπίτης - malpolon monspessulanus (το δηλητήριο του προκαλεί νέκρωση των ιστών τοπικά)
2. Αγίοφιδο - telescopus fallax ( -//- ναυτίες, εμετό, ζαλάδες, πυρετό)

mob rules
30/04/2007, 12:25
παιδια να ρωτισω κατι,αν με δαγκωνε και δεν ηταν δηλητηριωδη τι θα εκανα...?δεν πιστευω να δαγκωνε καποιον ενα φιδι και να ελεγε''ελα μωρε δεν ειναι δηλητηριωδης'' και να μην πηγενε εστω σε κανα κεντρο υγειας,ουτε επειδη δεν ειναι δηλητηριωδη οτι δεν θα πονουσε!

airamhag
30/04/2007, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Τα επικίνδυνα δηλητηριώδη είναι 5 και είναι και τα 5 είδη οχιάς. Αυτά είναι:

1. Αστρίτης - vipera berus
2. Λασπόχεντρα (μήλου) - Macrovipera schweizeri, vipera lebetina schweizeri
3. Νανόχεντρα - vipera ursinii
4. Οχιά (όχεντρα) - vipera ammodytes
5. Βουνόχεντρα (οθωμανική) - vipera xanthina

υπάρχουν άλλα 2 είδη που είναι ιοβόλα, όμως είναι και τα 2 οπισθόγλυφα που σημαίνει ότι έχουν τα δόντια που εκχέουν το δηλητήριο στο πίσω μέρος της στοματικης κοιλότητας έτσι ώστε να παραλύουν το θύμα τους καθώς το καταπίνουν, πράγμα που σημαίνει ότι πολύ δύκολα μπορούν να καταφέρουν δάγκωμα με έκχυση στον άνθρωπο. Ακόμα όμως κι αν γίνει κάτι τέτοιο δεν υπάρχει κίνδυνος θανάτου. Αυτά είναι:

1. Σαπίτης - malpolon monspessulanus (το δηλητήριο του προκαλεί νέκρωση των ιστών τοπικά)
2. Αγίοφιδο - telescopus fallax ( -//- ναυτίες, εμετό, ζαλάδες, πυρετό)

ενημερωμενο σε βρισκω....:look:

GIXXERAKIAS
30/04/2007, 12:43
Το ιδανικό θα ήταν να εβλέπες το φίδι και να αναγνωρίζες αν είναι δηλητηριώδες ή όχι. Οπότε ,αν δεν είναι δηλητηριώδες δεν κάνεις τίποτα. Επειδή όμως σπάνια θα δουμε το φίδι και συνήθως δεν ξεχωρίζουμε τα δηλητηριώδη από τα μη δηλητηριώδη καλό είναι να ακολουθούμε τους ακόλουθους κανόνες πρώτων βοηθειών:
· Ακινητοποιείστε αμέσως τον άρρωστο. Η ακινητοποίηση του αρρώστου μειώνει τις συσπάσεις των μυών και έτσι ελαττώνεται η προώθηση του δηλητηρίου στα αγγεία (αίματος και λέμφου).
· Να δέσετε το άκρο με το δάγκωμα, σε σημείο πιο πάνω (κεντρικά προς το σώμα), έτσι που να περιοριστεί η ροή του αίματος μέσα στις φλέβες. Οι φλέβες μεταφέρουν το αίμα από τα διάφορα όργανα προς την καρδιά. ΠΡΟΣΟΧΗ μην το δέσετε πολύ σφικτά. Το αίμα πρέπει να κυκλοφορεί μέσα στις αρτηρίες, διαφορετικά δεν θα μεταφέρεται οξυγόνο στην περιοχή του τσιμπήματος και η κατάσταση θα επιδεινωθεί.
· Μην τοποθετείτε πάγο στο σημείο του δαγκώματος. Μπορεί να προκαλέσετε μεγαλύτερη ζημιά.
· Μη χάνετε χρόνο για να σκίσετε με το μαχαίρι την περιοχή και να ρουφήξετε το δηλητήριο. Δεν έχει αποδειχθεί ότι βοηθά. Καλύτερα μεταφέρετε το παιδί στο πιο κοντινό νοσοκομείο.

Αντιγραφη απο ιατρικο site:wave2:

OldMan
30/04/2007, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Μη χάνετε χρόνο για να σκίσετε με το μαχαίρι την περιοχή και να ρουφήξετε το δηλητήριο. Δεν έχει αποδειχθεί ότι βοηθά.
Ναι, αλλά είναι Kinky φάση ... :blush:

ανάλογα και ΠΟΥ θα είναι το δάγκωμα...

GIXXERAKIAS
30/04/2007, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
ενημερωμενο σε βρισκω....:look: Aγαπητη μου πλεον εχω φτασει σε σημειο να τα πιανω με τα χερια μου(τα φιδια ε?:blush: ).Αλλα και αυτο επειδη βαριεμαι να τα γραφω(ασχολουμαι με τα ερπετα γενικα) εκανα ενα γρηγορο search στον γουγλη και "εφτιαξα"τα κομματια που με ενδιεφεραν προς απαντηση στον φιλο που ρωτησε για τα δηλητηριαωδη διαμαντακια(ο διαμαντης ε?):D

OzZzZzY
30/04/2007, 12:47
οσοι εργαζονται σε χωραφια και γενικα βρισκονται στη φυση πολυ συχνα ας εχουν μαζι τους εναν ορο..για φιδια και γενικα δηλητηρια φιδιων-αραχνων και αντιτετανικο για μολυνσεις απο γδαρσιματα και σκουριασμενα μεταλα..

εχασα παππου γιατι αργησε 2 μερες να κανει αντιτετανικο ορο απο πατημα σκουριασμενης προκας :rolleyes: :rolleyes:

GIXXERAKIAS
30/04/2007, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ναι, αλλά είναι Kinky φάση ... :blush:

ανάλογα και ΠΟΥ θα είναι το δάγκωμα... Το editαραμε ε?:D :D Ατιμουλιηηη!(Το λιιηη ειναι απο το "φιλιιι,φιλιιι με σκοτωνιιεειιςς"):rotflmao: :rotflmao:

OldMan
30/04/2007, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Το editαραμε ε?:D :D
Ναι γιατί "κάποια" τρελά αγόρια μπορεί να παρεξηγηθούνε ...:blush:

makis206
30/04/2007, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Aγαπητη μου πλεον εχω φτασει σε σημειο να τα πιανω με τα χερια μου.

αυτό κάντο ένα delete μην το δει ο DimΧίος που πάει και μπλέκει στο σταντ του.. μη σε κάνει μόνιμο συνεπιβάτη στη Μπεμβέ μπας και γλυτώσει τα μπλεξίματα φοβάμαι.. :D

OzZzZzY
30/04/2007, 13:00
αυτο για το ρουφηγμα δεν ξερω να σου πω..στις πρωτες βοηθειες το αναφερουν..και λιγο απο το δηλητηριο να βγαλεις ρουφωντας ισως βοηθησει..παντα ομως προηγειται η μεταφορα του στο νοσοκομειο και καθ'οδον εφαρμοσε τις πρωτες βοηθειες γιατι δυστυχως πλησιαζει ο......


86388

GIXXERAKIAS
30/04/2007, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
αυτό κάντο ένα delete μην το δει ο DimΧίος που πάει και μπλέκει στο σταντ του.. μη σε κάνει μόνιμο συνεπιβάτη στη Μπεμβέ μπας και γλυτώσει τα μπλεξίματα φοβάμαι.. :D Μακη το διορθωσα λιγακι,ενταξει δεν εγινε και τιποτα,το πολυ πολυ να το τυλιγει στην μεση η να το αφηνει να ανεμιζει πισω απο την μπουμβε του!:rotflmao: :rotflmao:

alex14
30/04/2007, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
αυτό κάντο ένα delete μην το δει ο DimΧίος που πάει και μπλέκει στο σταντ του.. μη σε κάνει μόνιμο συνεπιβάτη στη Μπεμβέ μπας και γλυτώσει τα μπλεξίματα φοβάμαι.. :D

Αυτο που του συμβαινει ειναι προσωρινο και συγκεκριμενα καλοκαιρινο προβλημα. Τον χειμωνα το κανει κασκολ. :rotflmao: :rotflmao:

:beer:

Maira
30/04/2007, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Τα επικίνδυνα δηλητηριώδη είναι 5 και είναι και τα 5 είδη οχιάς. Αυτά είναι:

1. Αστρίτης - vipera berus
2. Λασπόχεντρα (μήλου) - Macrovipera schweizeri, vipera lebetina schweizeri
3. Νανόχεντρα - vipera ursinii
4. Οχιά (όχεντρα) - vipera ammodytes
5. Βουνόχεντρα (οθωμανική) - vipera xanthina

υπάρχουν άλλα 2 είδη που είναι ιοβόλα, όμως είναι και τα 2 οπισθόγλυφα που σημαίνει ότι έχουν τα δόντια που εκχέουν το δηλητήριο στο πίσω μέρος της στοματικης κοιλότητας έτσι ώστε να παραλύουν το θύμα τους καθώς το καταπίνουν, πράγμα που σημαίνει ότι πολύ δύκολα μπορούν να καταφέρουν δάγκωμα με έκχυση στον άνθρωπο. Ακόμα όμως κι αν γίνει κάτι τέτοιο δεν υπάρχει κίνδυνος θανάτου. Αυτά είναι:

1. Σαπίτης - malpolon monspessulanus (το δηλητήριο του προκαλεί νέκρωση των ιστών τοπικά)
2. Αγίοφιδο - telescopus fallax ( -//- ναυτίες, εμετό, ζαλάδες, πυρετό)

Ερώτησης!!!


Και η σαΐτα είδος οχιάς είναι????

alex14
30/04/2007, 13:09
:rotflmao: :rotflmao:


86389

siraxanz
30/04/2007, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
με το vfr πηγες στους αγρους ???

:look:

VFR rulez


86390

airamhag
30/04/2007, 13:10
εχετε ξεφυγει...........










:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl: :bawl:

airamhag
30/04/2007, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από siraxanz
VFR rulez

ναι οκ ..ετσι οπως το εγραψε ( και το εγραψα κ εγω ) νομιζα οτι μπηκε μεσα στα χωραφια...


:winka:

siraxanz
30/04/2007, 13:12
15 km λάσπη, λασπη, γενικά οοοοο κwλοδρομος μιλάμε

Ζαρούχλα>Φενεος(λιμνη Δόξας)

afrotwin
30/04/2007, 14:42
lioipone
ne kserete ama to fidi ine prasino
to pianoume ke to vazoume sto tepaki tou poukamisou gia ntekor

ama ine kaferi to vazoume sta podia....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Maira
30/04/2007, 15:06
και για να μιλάμε και με πίνακες (αν και μπορεί και πάλι να μην αναφέρονται κάποια ούτε εδώ), κοιτάξτε το παρακάτω site. Μιλάει και για την πρόληψη, προστασία και αντίδραση σε τυχών δάγκωμα!

Φίδια!!!!!! (http://www.geocities.com/Yosemite/Falls/5549/various/SNAKES.html)

mob rules
30/04/2007, 15:17
αμα ειναι καφεπρασινο τι το κανουμε?:evil:

DimChios
30/04/2007, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
αυτό κάντο ένα delete μην το δει ο DimΧίος που πάει και μπλέκει στο σταντ του.. μη σε κάνει μόνιμο συνεπιβάτη στη Μπεμβέ μπας και γλυτώσει τα μπλεξίματα φοβάμαι.. :D




ΤΟ ΕΙΔΑ, ΤΟ ΕΙΔΑΑΑΑΑΑΑ!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
30/04/2007, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Αυτο που του συμβαινει ειναι προσωρινο και συγκεκριμενα καλοκαιρινο προβλημα. Τον χειμωνα το κανει κασκολ. :rotflmao: :rotflmao:

:beer:


Εσενα θύμισέ μου να σε κεράσω μιά μπύρα!

:lol: :lol: :lol:

cityfly
30/04/2007, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από mob rules
αμα ειναι καφεπρασινο τι το κανουμε?:evil:


το κόβεις στη μέση και το μοιράζεις αναλόγως


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

paramedic
30/04/2007, 16:36
Ενός παιδιού εδω μέσα είχαν βρει φωλιά στην μηχανή του ποντίκια αλλά φίδι ρε πούστη μου?? Μάλλον του άρεσε η ζέστη απο την μηχανή ε!!!

madtank
30/04/2007, 17:38
ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ :eyepop: :eyepop:

ΔΕΣ ΕΔΩ

http://www.bmwforum.gr/viewtopic.php?t=134&highlight=

mob rules
30/04/2007, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από madtank
ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ :eyepop: :eyepop:

ΔΕΣ ΕΔΩ

http://www.bmwforum.gr/viewtopic.php?t=134&highlight=

:a54: :a54: ειμαι εγω κι'αλλος ενας μπραβο τυχη:a54: :a54:

SeNNinhA
30/04/2007, 20:34
Τελικά υπάρχει αλλος ενας λόγος να φοράς φουλ εξοπλισμό πανω στην μηχανή.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΔΑΓΚΩΣΟΥΝ ΦΙΔΙΑ ΑΡΑΧΝΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ

:a30: :a30: :a30: :a30: :a30:

bartlal
02/05/2007, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από mob rules
αμα ειναι καφεπρασινο τι το κανουμε?:evil:


παιρνουμε ενα πανακι (εστω βρεγμενο wettex), καθαριζουμε το καφε απο τον ασυνειδητο που το εχεσε, και πρατουμε τα αναλογα για την περιπτωση που ειναι πρασινο!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Jo.Da.
02/05/2007, 16:13
φιλαράκι εγώ από ποντικό την έπαθα...τον πήγα βολτούλα καμιά 20 χλμ άνετα...τρύπωσε στα φαίρινγκ του φζ6...δες εδώ

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=26175

DimChios
02/05/2007, 21:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
παιρνουμε ενα πανακι (εστω βρεγμενο wettex), καθαριζουμε το καφε απο τον ασυνειδητο που το εχεσε, και πρατουμε τα αναλογα για την περιπτωση που ειναι πρασινο!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


wettex ή vitex?

:confused: :look:





















:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

bartlal
02/05/2007, 21:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
wettex ή vitex?

:confused: :look:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:mad: :mad: :a26: :a26: :a26:



















veteks!



:lol: :lol: :lol:

DimChios
02/05/2007, 21:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
veteks!



:lol: :lol: :lol:


vet- :eek: s!

:eyepop:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

bartlal
02/05/2007, 21:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
vet- :eek: s!

:eyepop:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:look:



καταλαβα! υπο την χθεσινη επηρεια εισαι ακομα! :lol: :lol: :lol:


αλλα το πμ δεν το απαντησες αν επιμενεις να ... ή δεν σε ενδιαφερει πια!! :winka:

675
06/05/2007, 14:41
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

DimChios
06/05/2007, 18:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
:look:



καταλαβα! υπο την χθεσινη επηρεια εισαι ακομα! :lol: :lol: :lol:


αλλα το πμ δεν το απαντησες αν επιμενεις να ... ή δεν σε ενδιαφερει πια!! :winka:



Ασ το να πάει στο διάολο! :evil:

Έχω κάνει χώρο και "γράφω"!

:beer: :beer: :beer: