PDA

View Full Version : "Για Δαφνί, καλά πάω;.."



wizard
20/11/2003, 08:27
Εϊναι από κείνες τις νύχτες που δεν κλείνεις μάτι και δεν ξέρεις το γιατί..

Λες: «να ξημέρωνε ΤΩΡΑ», αλλά δεν το λες και με σιγουριά..

Σηκώνεσαι, ντύνεσαι, πας να βγεις έξω.. Γυρνάς. Ξεντύνεσαι. Ξαναπέφτεις στο κρεβάτι.. Ένα μάτσο κουρέλια η αποφασιστικότητα σου – γελάς με τον εαυτό σου (κρυφά, μη σε ακούσει κιόλας..)

Ανοίγεις ένα περιοδικό (ποιο βιβλίο;..) και διαβάζεις μηχανικά. Τελειώνει και δεν παίρνεις χαμπάρι ούτε τον τίτλο στο εξώφυλλο.. Μπααα, φάση είναι θα περάσει – μονολογείς (αλλά τι κάνουμε μέχρι να περάσει; Αυτό δεν το γράφει το manual..)

Αλλάζεις λοιπόν το βιολί, και ατενίζεις το άπειρο (μτφ: τον τοίχο..) με σκοπό να συσκεφτείς μετά του εαυτού σου, τα θέματα που σας απασχολούν (και τους δύο..).

. χοπ! .. χούπλα! ... τσουπ! .... μποϊγκ! .. ... .. ..... γκντοϊνγκ! ... . ... ..... . ..

Οι πεταλούδες τουλάχιστον «πηδάνε» πιο χαριτωμένα από το ένα θέμα στο άλλο – και τα καγκουρώ πιο αποτελεσματικά.. Τζίφος κι εκεί.

«Θα πάρω τη μηχανή και θα φύγω! Έτσι, κι όπου με βγάλει η άκρη..». Αλλά που να σε βγάλει μαύρε μ’ που είναι πίσσα-κατράμι 4 το πρωί, και τα μπαρ κλείσανε ενω δεν ανοίξαν ακόμη τα γαλατάδικα.. Στριφογυρνάς στις κεντρικές λεωφόρους, μόνος – εσύ και ο κανένας – ενώ αρχίζεις να θυμώνεις.. Νάφευγες, λέει, για κάπου μακρυά, νάπαιρνες τη μέρα από τη σημαία και μπράααφ! Να σου πω για πότε θα ίσιωνες.. Αλλά να πας να δεις ποιον, καθημερινή & εργάσιμη στην Πάτρα, στο Βόλο, στα Γιάνεννα.. Κάνας πελάτης θάναι – και θα σε κόβει και περίεργα έτσι όπως ξεφύτρωσες φάντης-μπαστούνης χωρίς να τον ειδοποιήσεις ένα μήνα πριν.. Τώρα, να πας να δεις «να βγαίνει ο ήλιος» δε θάταν άσχημα, αλλά θα είσαι σε καλό πόστο εκείνη την ώρα; Και προς τα που να πας.. και φτου! Δεν πήρα και τη φωτογραφική.. μ@λ@κίες, τάχουμε ξαναδεί.. και που να τρέχεις, αφού σε λίγο δουλεύεις.. ’κυρη η κίνηση. Πάμε πίσω πάλι..

Μ’αυτά και τ’άλλα, γλυκοχαράζει (*&#^@@%#^$&..) και μάτι δεν έχεις κλείσει. Σκέφτεσαι: «να γιατί τα παίρνουν με τις χούφτες τα prozac.. μη σου πω ότι συμφέρει κιόλας!..» Η κεφάλα έχει τσιμπήσει ογδόντα καντάρια σκέψεις (χωρίς αντίκρυσμα, κάτι σαν τις επιταγές «fly-by-night-A.E.», ένα πράμα..) και πρέπει να ετοιμάζεσαι σιγά-σιγά, γιατί γύρισαν οι δείκτες του ρολογιού και ήρθε η ΩΡΑ εκείνη, που ΠΡΕΠΕΙ να πας εκεί που πας, ΕΚΕΙΝΗ την ώρα και ΟΧΙ ΑΛΛΗ, ΚΙ ΟΧΙ ΑΛΛΟΥ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ κλπ..

Και κάνει ένα τσάααφ! Η ΔΕΗ του εγκεφάλου σου και βλέπεις το πρόβλημα με 1500 κεριά halogen: η ζωή μου έχει πολλές μέρες (so far, so good..) η μέρα έχει 24 ώρες, αλλά όπως δεν κάνω κάθε μέρα τα ίδια πράγματα (η μέρα της μαρμότας – like..) έτσι δεν αντέχω να επαναλαμβάνω τα ίδια πράγματα μέσα στη μέρα, την ίδια ώρα.. Ντε και καλά – γιατί δε γίνεται κι αλλιώς, ας πούμε πως να κοιμηθείς στις 5 αφου ΠΡΕΠΕΙ να ξυπνήσεις στις 8, και πως να σηκωθείς στις 11 αφού η δουλειά αρχίζει στις 9 κλπ..


Το έλυσα. Αυτό ήταν.
........

Πως;

Και η κάθε μέρα, τι ακριβώς διαφορετικό έχει από την άλλη;;;;..
:eek: :eek: :eek:

swtos
20/11/2003, 09:21
απλά κάνε 20ήμερη την άδεια απ' τη σημαία, δώσε τα prozac στους συναδέλφους σου, πάρε τη μηχανή σου, πέρνα απ' το Δαφνί, χαιρέτα τα παλικάρια και κάνε μια γύρα στην Πελοπόννησο...
Ισως τότε η μέρα πάψει να έχει 24 ώρες και ο κύκλος σπάσει πριν γίνει φαύλος .....


Αΐντε καλημέρα

niko13g
20/11/2003, 09:38
Σε βρίσκω απολύτως καλά !
Μάλλον προσπαθείς να ξυπνήσεις από τον κόσμο του Matrix που κοιμόμαστε
όλοι του καλού καιρού και τρώμε την καθημερινότητα που μας δίνουνε…
.
.
Πάντως μια 20 ήμερη θα έκανε καλό !!
:D :D :D

KAS77
20/11/2003, 09:50
[QUOTE]Πως;
Και η κάθε μέρα, τι ακριβώς διαφορετικό έχει από την άλλη;;;;../QUOTE]


Kalimera Wizard!!

H mera h idia file Wiz apo momh ths den exei tipota poso mallon kati diaforetiko. Emeis ti ftiaxnoume, ti gemizoume, symfona me ayta pou kinigame kai mas kinigane, symfona me ayta pou aisthanomaste!!
Kai otan ftanoume se tetoia shmia, paei na pei oti exei ginei yperfortosh ths meras mas kai kyrios ths psyxhs mas.
Tote loipon ti kanoume?
Prospathoume na vroume kati allo, kati na mas vgalei apo ayth thn yperfortosh (den yparxei kati sygekrimeno apla koitazoume mesa mas ola ayta pou exoume, ola ayta pou mas eyxaristoun, mas prokaloun thlipsh kai adidroume!!!
Den limnazoume!!!!!)


:) :)

wizard
20/11/2003, 10:18
Νίκο και Σώτο - σας ευχαριστώ - τώρα βεβαιώθηκα πως είμαι καλά!

(..θάρχεστε να με βλέπετε; μου είπαν πως θα με έχουν στην πτέρυγα των μη επικίνδυνων..) :D



Δεν είναι η μέρα Κωνσταντίνα, το πρόβλημα εντοπίζεται τη ΝΥΧΤΑ! (τη μέρα φορτώνεις, τη νύχτα ..φορτώνεις κι άλλο!..) Χρειάζεται "επαναπροσδιορισμός" (πω-πω λέξη, ούτε να την πω δεν μπορώ καλά-καλά, σκέψου να την εφαρμόσω..) των προτεραιοτήτων - αλλά πως; ντεν προλαβαίνει, ντεν έκει κρόνο ούτε γκια τσισάκια (ντροπή!) και τέλει και βολτέϊσιον.. Έλα όμως που πρέπει.. ;)


ΣΕΛΩ ΑΤΑΑΑΑΑΑ.. !! :mad:

KAS77
20/11/2003, 10:28
Ti Nyxta kaneis delete thn mera kai apolamvaneis thn nyxta. Esy, ayth kai oti travaei h psyxh sou mexri na ksimerosh.

H zoh thelei trela, aythormitismo, den mporoun na mpoun ola se kaloupia!!!).
Zeis to simera, to ayrio tha frontisei mono tou!!!! (Ase pou ayrio pios zei, pios pethenei)


:)

wizard
20/11/2003, 10:32
H zoh thelei trela, aythormitismo, den mporoun na mpoun ola se kaloupia!!!).

Ορθόν..



Zeis to simera, to ayrio tha frontisei mono tou!!!! (Ase pou ayrio pios zei, pios pethenei)


Ορθότερον! Που διδάσκεις; Κάνεις και ιδιαίτερα; (..νομίζω πως χρειάζομαι εντατικά, γιατί αλλιώς θα ΜΕΙΝΩ!..) :)

KAS77
20/11/2003, 10:35
:D :D :D

Xronia noshlevomenh sto Dafni kai Dromokaitio!!!

XAAXAAXAXAXAXAXAXAX

Todi
20/11/2003, 10:54
an exeis dei tin tainia "Fight Club" o typos eixe akribos to idio problima me esena
Gia kane kinisi na diorganoseis paranomes lesxes pygmaxias ... se ypogeia kai tetoia/./ mporei apofygeis tin pteryga ton epikyndynon sto Dafni...

wizard
20/11/2003, 11:18
..ρε συ, δε το σηκώνω το πολύ ξύλο.. :D Κάτι σε πιο "light" δεν έχει - ας πούμε, αγώνες καλαθοπλεκτικής, babington, σκάκι κλπ..

’μα είναι να τις φάω, ήξερα τι να κάνω.. (..π.μ. στον Akira = τα kawasaki είναι "ιππολιππα από μηχανάκι" και στον Ζαν = "αν έχεις ducati-άλογο, πέτα το απ'το Ζάλογγο.."..) :p


Anyway, θενκς φορ δη αντβάις.. ’ι γουίλ θινκ αμπάουτ ιτ..

almalibera
20/11/2003, 11:29
...τί είναι αυτα που διαβάζω? Σε ποιάσανε τα καταθλιπτικά σου?
Γιάτί?

Ελα, όμως που έχεις δίκιο..
Οταν περνας απο την φαση του φοιτητή με το χαρτζιλίκι, και μπαίνεις στην αλλη, την ανερξαρτη, την -δεν έχω αναγκη κανέναν-τότε συνειδητοποιείς ποσο .... και βιαστικός ήσουνα οταν ήθελες να τελειώσεις τις σχολες και τα διαβασματα για να βρεις δουλεια, για να είσαι ανεξαρτητος, για να παρεις αυτο.. το αλλο...κλπ.
Τότε εκτιμάς την λέξη "ξεγνοιασιά".
Μπαινεις, χωρις την θέλησή σου και χωρίς να σε έχει ρωτήσει κανείς, σε ένα προγραμμα: Να ξυπνήσεις στις 8.00 (8.00?άρχοντας είσαι!!!) να εισαι στις 9.00 όπου θα τελειώσεις στις 18.30 (και παλι καλα να λες. Αλλες φορες φεύγεις στις 20.00)...και μετα....μετα ολη -η υπόλοιπη μέρα δική σου να κάνεις οτι θέλεις-! Ναι καλα! Ποια μερα? Και τί να πρωτοκάνω? Ποιον να πρωτοδω? Η φραση "..είμαι κουρασμένος " μετραει σαν δικαιολογία?

Έτσι είναι Διονύση μου, έτσι έχουμε γίνει χρόνια τώρα.
Το ζητούμενο είναι να βρεις ΤΗΝ ΧΡΥΣΗ ΤΟΜΗ!!

..Μια είναι η λύση όλων των προβλημάτων!

(Οχι, οχι δεν την λέω είναι δημόσιο φορουμ και ντρέπουμαι ντρέπουμαι!!!!):p

και μην ξεχνας ποτε την φραση του ποιητή:


ΕΙΤΕ ΒΡΑΔΙΑΣΕΙ ΕΙΤΕ ΦΕΓΓΙΣΕΙ, ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...

CyBeRseXX
20/11/2003, 11:39
..paraponiari! Ela, oloi emeis edo tha se voithisoume na vreis ton dromo sou:D Giauto vre einai oi filoi :p


140

KAS77
20/11/2003, 11:46
XA XA XA XA XA
Poly kalo cbrxxgr!!!

Dionysh an to apofasis tha po sta paidia sto Dafni oti mpenei neo Aima sthn omada, sto spitiko mas!!:D :D :D :D

kosdros
20/11/2003, 11:54
όταν πηγαίνουμε βόλτα θα σου τηλεφωνούμε να πηγαίνεις στα κάγκελα να μας βλέπεις που περνάμε.....:p :p :p :p :p


ΟΥΡΤ!!!!

bikersonly
20/11/2003, 12:02
Τι σόι μάγος είσαι συ?? Τράβα μία με το ραβδί σου να πας όπου γουστάρεις!

Με συγκίνησες βρε!Για αυτό και έσκυψα πάνω από το πρόβλημα σου................το αγκάλιασα............ξεπερνάω τα διάφορα πειράγματα που δέχτηκες (Καλά Βασίλη έγραψε ο χάρτης Χα!).......ουπς!........ και έρχομαι με την σειρά μου να σου δώσω την ΜΙΑ την ΜΟΝΑΔΙΚΗ λύση στο πρόβλημα σου!

Τα βράδυα που νιώθεις μόνος...............να με παίρνεις στο κινητό.............να μιλάμε................να σε κάνω να νιώθεις καλύτερα......................άντε να σε κάνω και καμιά βολτίτσα με το ΧΧ......................να σου πάρω παγωτό χωνάκι που σ αρέσει...............μαλλί της γριάς...............να σε πάω στα συγκρουόμενα..........να σου πάρω αρκουδάκια να παίζεις.........................για στάσου........ώπα.......μπερδεύτηκα ρε συ.........νόμιζα ότι μίλαγα στο βαφτηστήρι μου........sorry...........λάθος............ισχύουν όλα μέχρι το παγωτό για σένα!

Που λες θα με παίρνεις τηλέφωνο τα βράδυα που θα νιώθεις Down................ 1Euro / 15sec MEDIATEL....Sorry αλλά πολλά τα έξοδα :) ..................Τι έλεγα??? Α ναι! Και θα σου θυμίζω τι μπακατέλλα καβαλάς...................ώπα ξαναμπερδεύτηκα ρε συ............νόμιζα ότι μίλαγα στον SSmprini........Και μέσω του τηλεφώνου θα σε κάνω περδίκι!

Ντάξει?Περιμένω?Εεεε?? Μάκια!!!!!!! (μπλιαχ!)

Υ.Γ Την Κυριακή θα ρθεις στην εκδρομή έτσι???????


:D :D :D ;) :) :)

superfour
20/11/2003, 12:04
Γιατί αυτές οι μέρες Διονυσάκο είναι...

Μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες
θα μείνω εδώ δεν έχω που να κρυφτώ.
Μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες
δε προλαβαίνω ούτε καν να σκεφτώ

Αυτές οι μέρες οι παράξενες είναι, σου λέω, οι πιο θαυμάσιες μέρες
Δεν παίζει ρόλο αν το διάλεξες, είναι του χρόνου και της ζωής μας οι βέρες.
Αυτές οι μέρες οι παράξενες που τρομάζουν και σατανάδες και αγγέλους
γι’ αυτό σου λέω είναι θαυμάσιες, είναι μια ωραία ψευδαίσθηση του τέλους.
Αυτές οι μέρες οι παράξενες, είναι θαυμάσιες μέρες.
Αυτές οι μέρες οι παράξενες, ρε, σου λεω, είναι θαυμάσιες μέρες

Μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες
ψάχνω κουράγιο μήπως και ονειρευτώ
Μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες
καλή ευκαιρία μήπως και μαγευτώ.
Μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες
έτσι μπράβο να σ’ ακούω να μιλάς.
Μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες.
Τι ωραίο να κλαις και να γελάς.
Μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες.
Να ονειρεύεσαι, να μη ξεχνάς.
Μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες.
Να μη φοβάσαι και να γερνάς ;)

σ.σ. Τι τσιγάρα καπνίζεις? Σοκολάτες τρως?
:D :D :D :D

DIT
20/11/2003, 12:11
ξέρω οτι μέσα σου δεν είσαι καλά.Η μία σκέψη πέφτει πάνω στην άλλη,γίνονται ένα κουβάρι και το αποτέλεσμα είναι να ζείςμέσα σε μόνιμο άγχος.Προσπαθείς να ξεχάσεις όμως η θύμηση γίνεται μεγαλύτερη.Ακούς τις συμβουλές των φίλων και του ευατού σου αλλά δεν μπορείς να τις κάνεις πράξη.Δυστυχώς το φορτίο που σέρνεις κάθε μέρα γίνεται όλο και μεγαλύτερο,είτε έχει να κάνει επαγγελματικά,είτε με οικογενειακά ή συναισθηματικά.

Μπορεί να μην το νιώθεις αλλά αυτό το πόστ με έριξε πολύ...με στεναχώρησε.Το πιο εύκολο θα ήταν να σου πώ "ρε αλκοολικέ παππούκα πάλι έχεις τις μαύρες σου??Πνίξε τον καημό σου σε ένα μπουκάλι ούζο!!!" μα δεν μου φτάνει.Χρειάζεσαι κάτι παραπάνω...κάτι να σου δώσει ενέργεια,φόρα,στόχους,σκοπούς...

Αν μπορώ να σε βοηθήσω εγώ κάπως ευχαρίστως να το κάνω. Και για τα άρθρα σου αν θέλεις μπορείς να μου δώσεις εργασία για το σπίτι. Το τηλέφωνο μου ποτέ δεν είναι κλειστό τη νύχτα. Αν ξαναέχεις αυτές τις ορέξεις μην διστάσεις.Ίσως ακούσεις τα μπινελίκια σου αλλά να είσαι σίγουρος πως θα ακολουθήσω.Μάγε είσαι άνθρωπος, του τέστιν εύθραστος...καλύτερα να ηρεμήσεις.

VAL-MPARIERINO
20/11/2003, 12:17
ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!! ΜΕ ΛΕΝΕ ΒΑΛΑΝΤΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!! :eek:
WIZARD οταν έχεις τέτοια προβλήματα την νύχτα, πέρνα μια και από εμένα να πηγαίνουμε καμια βόλτα 2 τρελοί.

Α έχω βίσμα στο τρελάδικο της τρίπολης!!! Θα βλέπουμε και αγώνες εκεί!!!

;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

wizard
20/11/2003, 13:16
ΡΕ ΣΕΙΣ, Θ'ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΚΟΙΤΑΩ ΑΠ'ΕΞΩ ΑΝ ΗΡΘΑΝ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ Η ΑΚΟΜΑ! ΜΑΑΑΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑ ΜΑΑΑΑΣ..


Ξεκίνησα να γράφω έναν ΑΠΛΟ προβληματισμό που μου βγήκε νύχτα, και κοντεύω να εισαχθώ σε Ίδρυμα.. :p Ώπα μάγκες, δεν είμαι και προς θάνατον - απλά ήπια πολύ καφέ χτες, λόγω του ότι είναι με φουντούκι ο γαλλικός και πολύ εγούσταρσον, κι έτσι.. :D

Ένιγουέι, επειδή εγούσταρσον και τις απαντήσεις σας (α μίλιον θενκσ φορ δε μόραλ σαπόρτ..) να τι έχω να πω στον καθένα σας για την διαγωγή του..


Αρχίζω με τα μικρά παιδιά..

bikersonly, έχεις βάλει και 090, ε? έχω μάθει πως σε παίρνουν συνταξιούχοι πρώην καπεταναίοι, και σου λένε για τα ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΠΛΟΙΑ, ΚΑΙ ΣΥ ΤΟΥΣ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΛΕΙΝΟΥΝΕ! (..υπάρχει κι ένα όριο! είπαμε, καπετάνιοι είναι - όχι μαουνιέρηδες..). Πάντως σ'ευχαριστώ για το αρκουδάκι - θα το δεχτώ με χαρά (..ο Ρουντάκος θα το παίξει τουλάχιστον για 60" πριν σκορπίσει..).

DIT, με το να λες τέτοια συγκινητικά, κουνιούνται και οι μπύρες στο ψυγείο βρε! Γιααα μην έχουμε κανένα ατύχημα τηλεκίνησης, και με βάλουν στην πυρά με την Ζαν-Ντουκ-’ρκ..(!). Πάντως αν θες να γράψεις Ιστορία, μάθε με σούζα!! (..αυτό κι αν δεν το περίμενες..)

superfour, σοκολάτες θα φέρνεις μόνο Godiva και Leonidas, όσο για τα πούρα.. :p Δεν πειράζει, έλα στο Daphne's και χωρίς σοκολάτες (..κι άμα φύγεις να με χ... ).. Θα βάλω φωνή στους νοσοκόμους και θα πω πως σ'άκουσα να λες "ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ! ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!.." Ολοσούμπιτος θα πας..

Val-mparierino, θα σούρθω (kosdros, προσοχή στον τονισμό - είπα: θα σούρθω, όχι θα σουρθώ..)

cbrxxgr, νάσαι καλά, το ΚΑΡΑΤΙΚΟ ήταν όλα τα λεφτά.. (είπαμε, είμαι τρελλός, όχι τυφλός..). Πάντως δε θέλει χάρτη - ακολουθείς το δρόμο της Χόντα και πέφτεις πάνω του (λες να είναι τυχαίο;..) :confused: :cool:

kas77, έχεις και στην τροχαία βύσμα; (..σκοπεύω να κάνω κάποιες μικροπαραβάσεις στο όριο βραδυπορίας, την Κυριακή που μας έρχεται.. :p )

almalibera, μην έχεις αυταπάτες - κι εσύ τελείωσες το σχολείο.. ;) Δεν παίζει ρόλο τίποτα άλλο, παρά μόνο το ότι κάποια στιγμή υπερίσχυσε αυτό που ΕΠΡΕΠΕ (και-τι-πα-να-πει-αυτό; ακόμα συζητείται..) από αυτό που ΘΕΛΑΜΕ. Τότε ήταν που χάσαμε το μπούσουλα και μας δώσαν καθρεφτάκια που γυαλίζανε και τους δώσαμε όλο μας τον πλούτο (τον χρόνο μας..). Η χρυσή τομή είναι ο "χρυσός συμβιβασμός" (δηλαδή τα ON-OFF :D .. ) δεν κάνουν τίποτα καλά και τα κάνουν όλα. Πως σου φαίνεται αυτό σαν στάση ζωής; ...έετσι.. ..ούτε εμένα μ' αρέσει.. Θέλω ΚΑΙ ένα supersport, ΚΑΙ ένα χωματερό, ΚΑΙ ένα για παντού, ΚΑΙ λεφτά για βενζίνη, ΚΑΙ τον χρόνο μου ακέραιο, ΚΑΙ.. Ώπα! Μισό να τα γράφω μεγάλε.. :D Οπότε, κάνουμε τον Αλέκο, που και που γκρινιάζουμε στον καθρέφτη αλλά γινόμαστε ακόμα ασχημότεροι και επανερχόμεθα στην θέση "ακούω τα πάντα".. (..τι βλακεία είναι αυτή όταν σε ρωτάνε τι μουσική ακούς.. άκου τα πάντα..).


Με λίγα λόγια, sorry αν σας μελαγχόλησα πρωινιάτικα :) αλλά μέσα σε ένα βράδυ μου "γύρισε" λίγο η βάρκα (ΧΧ..) και χρειάστηκε η επόμενη μέρα για να "μπαλατζάρει".



Βεβαίως, βοήθησαν οι φίλοι γι'αυτό..


Σας ευχαριστώ όλους..

KAS77
20/11/2003, 13:25
Vre Dionysh tora me prosvaleis!!! Sthn troxaia visma?????? Ego????
Kalitera na me ektelesoun para na apoktiso sxeseis me aytous!!!!!!!!!!:mad: :mad:

Gia to Dromokaitio omos exo meson poly dynato!!! Don't worry!!!!:D :D :D

bikersonly
20/11/2003, 13:29
’μα σου ξανασυμπαρασταθώ εγώ να με ...................... μην πάει ο νους σου στο πονηρό ρε............να με.................φτου! το ξέχασα.......τέλος πάντων!

Είσαι παλιομεθύστακας, είσαι GAY, είσαι και ’σχημος α! οδηγάς και ON-OFF και μετά ψάχνεις γιατί σε παίρνει από κάτω!Ειδικά για το ON-OFF Που σου είπα!Τι άλλο ψάχνεις?????Πάρε καμιά μηχανή που να πηγαίνει πάνω από 65χλμ μπας και πηγαίνεις τα βράδυα πουθενά χωρίς να το σχεδιάζεις εκδρομή! Ουστ!

’ντε τράβα φάε καμιά σοκολατίνα τώρα να σου πάνε τα φαρμάκια κάτω!Μάλλον όχι........Κάντες δύο τις σοκολατίνες να ρθεις στα ίσια σου! :mad: :eek: :D

Ουστ σου είπα ή το ξέχασα???

Για κάθε πιθανότητα πάρε άλλο ένα!

ΟΥΣΤ!

wizard
20/11/2003, 13:40
Βρε Μιχαλάκη, τώρα που κύτταξα το αβατάρ σου καλύτερα..

..το "τιμωρός!" βγαίνει από το ΤΙ ΜΩΡΟΣ!, έτσι;..


:p :p :p


:D :D :D


(..και πάμε πάλι: "γιατί βρε αγόρι μου Μιχαλάκη , αφού εσύ είσαι καλό παιδί.." ) :p :D :cool:

bikersonly
20/11/2003, 13:48
Τώρα που βλέπω το Avatar σου.....................................................................
........................................................
................................................ είσαι και με ανοιχτά τα πόδια.......................................................................................... ...........................
.................................................
..............................................
......είναι και ασπρόμαυρη η φωτό........................................................................
..........................................................................
...........................................................
... ΡΕ ΚΑΜΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ? ΟΥΣΤ*{[2+500]}*50Χ ΛΥΣΗ :
ΟΠΟΥ Χ=25100 ΟΥΣΤ!
ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΤΟΣΑ ΟΥΣΤ Ή ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ? :D

Πάντως σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. :mad: Ώπα λάθος smilie.Αυτό ήθελα να βάλω :)

CyBeRseXX
20/11/2003, 13:52
mas mamises tin mera proiniatika me to post kai tora mas tin les?

Na giati oi katoxoi XX exoun panta dikio! Mixali, pame ena mazi.

Reeeee OUUUUUUUUUUUUUUUUUST

illuminatios
20/11/2003, 14:34
Επειδη με ριχνεις δευτερη φορα σε λιγοτερο απο βδομαδα,οι επομενες Franzescaner ειναι δικες σου(και η ποικιλια θα χει και τυρια)!
Εγω θα σου αμολησω μερικα καινα δαιμονια να σε παιδευουν οποτε ερχοντε αυτες οι μαρμοτισιες ωρες!
Παλιανθρωπε!
P.s τα υπολοιπα απο κοντα

wizard
20/11/2003, 14:56
Λοιπόν, Μιχαλάκη, τη γ@μισες..

Μ'έπιασε.. Κρύψου, ντύσου, στολίσου, νοικοκυρέψου.. η "Πειραχτική-Στιχουργική" θα σε προικοδοτήσει για εκείνη τη μέρα που θα σταθείς στην εκκλησιά (..ξέρεις.. Χριστούγεννα.. στα σκαλάκια.. με τα σπίρτα.. )


Ποίημα εκσωσκολικό..

τίτιλος:

"Ό-λοι Λί-πτον!"


"Στο μικρό το Μιχαλάκη
άρεσε το καϊμάκι
και του έδινε η μαμάκα
δυο χωνάκια στα χεράκια"

Τα παιδάκια που τον ξέραν
με τον πύραυλο στην χέραν,
κι άλλον πύραυλο στην άλλη
"Glyfton!" του φωνάζαν "πάλι!"

Και του κόλλησαν το "Glyfton!"
παρατσούκλι σαν σε γύφτον.
Κι όποτε από κει περνούσε
όλο "Glyfton!" αντηχούσε.."

"Ο Μιχάλης ο καημένος
πάντα ήταν πεινασμένος
τσάκιζε τα δυο χωνάκια
-πάλι άδεια τα χεράκια!"

"Το μικρό του αδερφάκι
έτρωγε ένα κυπελλάκι,
κόζαρε το Μιχαλάκη
πάει και τ'άλλο παγωτάκι!

"Πήγαινε η μαμά κοντά του
"Glyfton!" του έλεγε "άστου κάτου!"¨
Και του άστραφτε μια μπάτσα
κι έβλεπε τον ήλιο φάτσα!"

"Το καρκάλι του κουνιόταν
σα να πηγαινοερχόταν.
Κι απ'το τον τράκο τον πολύ
κάτι τούμεινε από κει.."

"Κάθε που ακούει "Glyfton!"
τρέχει κι αγοράζει LIPTON!
Και κρατάει στα δυο χεράκια
και γελάν τ'άλλα παιδάκια!"

"’σε και κάνα παιδάκι
που διψάει το καημενάκι,
σε κερνάν όλοι στο δρόμο -
- παίρνεις κι απ' τον ταχυδρόμο.."


επωδός - όλοι μαζί! (όόόόλο μέσααα..)


"Μιχαλάκη το τσαγάκι
βρε δεν είναι καϊμάκι,
μονορούφι να το πίνεις
σε κανέναν να μη δίνεις!"


(άσπρο πάτο!.. :p :p :p )


με στοργή και προδέρμ.. ο γουίζαρντ της γειτονιάς σας.. :D

(ολ ράιτς ρισέρβντ..)

bikersonly
20/11/2003, 15:13
Δεν ξαναμελαγχολείς λέω γω τώρα να ησυχάσουμε?

Πάλι πίνεις μπύρες??? :D

ireneepi
22/11/2003, 02:01
"O κόσμος δεν έχει θέση για δειλούς.
Πρέπει να είμαστε όλοι έτοιμοι με τον ένα ή τον άλλο τρόπο να μοχθούμε,
να υποφέρουμε, να πεθαίνουμε. Και η θέση σου δεν είναι η λιγότερο ευγενής
επειδή δεν ηχούν τύμπανα στο ξεπροβόδισμά σου όταν φεύγεις για το πεδίο
της καθημερινής μάχης, και δεν αλαλάζουν τα πλήθη στον ερχομό σου όταν
επιστρέφεις από την καθημερινή σου νίκη ή ήττα..." (R.L.Stevenson)

wizard
22/11/2003, 10:31
I know, βρε Ειρηνάκι..

είμαι έτοιμος, πλυμένος-ξυρισμένος, και περιμένω να βγει το όνομα μου από την κληρωτίδα ανά πάσα στιγμή.. Πάει αυτό. Τώρα, το ηρωικόν της υπόθεσης ουδέποτε με απασχόλησε (ούτε στα κρυφά) βάσει επιλογής - ίσως και κατασκευαστικής αστοχίας υλικού (malfunction.. ERROR! ERROR!! BBRRRRZZZZCFFF! - PAK! - TZIZZZZ...)


Όμως.


Αυτό δε σημαίνει πως σταματάω και να αναρωτιέμαι - κυρίως το ΠΟΣΟ μακριά είμαστε από τον σκοπό που μαζευτήκαμε όλοι τούτοι δω σε ένα "μ@λακανοπέδιο" (αφού το μόνο που δεν απολαμβάνουμε είναι η "ευδαιμονία" - Ο ΣΚΟΠΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΧΗΜΑΤΙΖΟΥΝ ΟΜΑΔΕΣ, ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΛΕΙΣ, "Πολιτικά"- Αριστοτέλης..).

...

Και, εν πάσει περιπτώσει, κάτι μου έχει υποσχεθεί και μια φίλη - αλλά ο καιρός περνάει και κλόπετε-κλόπετε δεν ακούω από το βάθος του δάσους.. ;)

bikersonly
22/11/2003, 10:49
Της συμφοράς, αναρωτιόμουν γιατί δεν καταλαβαίνω τα κείμενα σου.Λέω τι διάολο, τόσο πίσω είμαι ή τόσο μπροστά είναι η "μάγισσα".Πήγα σε μάγισσες σε χαρτορήχτρες να δω που βρίσκεσαι......ώπα μπερδεύτηκα, πήγα σε ψυχολόγο, σε προφέσορες, πήγα εξωτερικό, το ψαξα ρε παιδάκι μου το θέμα.

Τελικά η λύση ήταν δίπλα μου.Και τόσο απλή.Όπως όλες οι λύσεις άλλωστε.

Κάθησα μια βραδυά που λες χωρίς φεγγάρι, και ήπια 5 κασόνια μπύρες.Ρε μιλάμε αλοιφή έγινα.Αυτοκόλλητο.
Είχα μπει και στο Νετ, είχα ανοίξει όλα τα κείμενα σου σε 10 και πλέον εξπλόρερ (πριν πιω τα καφάσια) και με το που είχα γίνει τύφλα που λες, ρε ένα απίστευτο πράμα.

Σε όλα σου τα κείμενα έβγαζα νόημα.

για αυτό λοιπόν σαβουρόπραμα της συμφοράς, γράψε και καμιά φορά νηφάλιος.Αφού ξέρεις.Ότι οι περισσότεροι από μας δεν πίνουν.Αλλιώς γράφε στο forum του www.apotismpyresexoklasei.piwma.gamata .

Δίνουν και δωρεάν e-mail. DenMporoNaPerpatisoMeTrabanOiMpyresPiso@piwmenoi.pita

Ουστ σου είπα! Τσου??

Ε πάρε ένα να χεις!

ΟΥΣΤ! ΟΥΣΤ!

:D

wizard
22/11/2003, 11:09
Τζιβανο-μπιρμπιλω-σκανταλιάρα μπάικερς-πούντα-τα-μπαλλάκια-μου-πίνω-μόνο-τσάι-όνλυ..

Πρέπει να κόψεις τα σκληρά.. Τουλάχιστον, το πρωί. ΟΚ, ξέρω, η ζωή σου ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ χωρίς τα ληγμένα που καταπίνεις, αλλά κάνε μια προσπάθεια - για σένα και το Πλοίο της Συμφοράς (ΧΧ-παρλαπίπας είμαι, τέτοιο μηχανάκι πήρα..) που σε βυθίζει στο μόνιμο αγκυροβόλιο της ψυχολογίας "φτάνω πρώτος απ'το τέλος..".

Μετά, αν απεξαρτηθείς με το καλό, μπορούμε να μιλήσουμε για μπύρες, την αντίληψη που έχεις για τα θαυμαστά που συμβαίνουν γύρω σου καθώς και για το πόσο χρόνο θέλει το ΧΧ να πέσει ελεύθερη πτώση από το τρίτο Λιμανάκι (προσοχή: αποδυκνείεται μόνο δια πειράματος - αν το αποφασίσεις, φώναξε και τους άλλους για μάρτυρες..) :D


Α. Και μια και εγούσταρσον την προσφώνηση που σ'αρέσει, τσίμπα και σύ μιά, για νάχεις να παίζεις..


ΟΟΟΟΥΥΥΥΣΤΤ!! τσαχπινογαργαλιάρα τσουρεκοφρατζόλα (Venetis, 1,20 €..)

ireneepi
24/11/2003, 01:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από wizard
ΠΟΣΟ μακριά είμαστε από τον σκοπό που μαζευτήκαμε όλοι τούτοι δω

Σχετικα με το ποσο μακρια βρισκομαστε απο τον σκοπο μας,ο καθενας εχει ενα ποσοστο ,αλλοι παλι δεν νοιαζονται καθολου κ αλλοι παλι πασχιζουν.Τα μονοπατια ειναι πολλα,η λεωφορος ομως μονο μια ,αρα στο χερι μας ειναι να διαλεξουμε απο πιο μονοπατι θα παμε στην λεωφορο κ σαφως τον χρονο που θα σπαταλισουμε κ τους ανθρωπους με τους οποιους θα την διαβουμε..!

Σχετικα με την υποσχεση ..δεν το εχω ξεχασει,επιφυλλασομαι!

bikersonly
24/11/2003, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από wizard

είμαι έτοιμος, πλυμένος-ξυρισμένος, και περιμένω......

Το ξέρουμε ότι είσαι GAY αλλά να το φωνάζεις κι όλας ρε πατσαβουρογερε?
Που γυρνάς στις πλατείες και ψάχνεις πελατεία ξεφωνημένη, βούκινο των 2 τροχών???

Έλα από την δουλειά ρε να σου κλείσω ραντεβού με κάνα φορτηγατζή.Θα σου αρέσει ρε φιόγκε!Βαρέθηκες τα ναυτικά και τον ναύσταθμο που το χες 2ο σπίτι σου?

ΟΥΣΤ παλιο τελεμε!

Ρε το πας το γράμμα?
Είναι φρέσκο το "κουλούρι"?
Ψιτ!Καλέ πόσο πάει?

Αλλά να το γυρίσεις σε αυτή την ηλικία........θα μου πεις και πριν τι έκανες?Τέλος πάντων!

Τώρα αυτό που έγραψες για μένα, είναι πρωί ρε μεθύστακα, καφέ πίνω και όχι μπύρες και παρτ----ούζα- σαν κι εσένα.
Το βραδάκι θα βάλω 5-6 ουισκάκια και θα το ξαναδιαβάσω μπας και βγάλω άκρη!

ΟΥΣΤ*5[500*6]+2[2*(500*35)] Κάνε την πράξη και βρες πόσα Ουστ σου είπα! ΛΟΥΓΚΡΑ!

:D