PDA

View Full Version : ινδικός γάμος....



Cpt. Haddock
30/04/2007, 09:28
:a31: :a31: :a31: :a31:


http://www.naftemporiki.gr/news/static/07/04/30/1329254.htm


Ινδία: Πολύ μεθυσμένος ο γαμπρός για γάμο, τη νύφη πήρε ο αδερφός του


Οι καλεσμένοι σε γάμο στη Δυτική Ινδία, αποφάσισαν ότι ο γαμπρός ήταν πολύ μεθυσμένος για να παντρευτεί οπότε η νύφη παντρεύτηκε τον νηφάλιο αδελφό του, σύμφωνα με ανακοίνωση της Αστυνομίας.

«Ο γαμπρός ήταν μεθυσμένος και όπως αναφέρθηκε από τους καλεσμένους είχε άσχημη συμπεριφορά όταν η οικογένεια της νύφης και ντόπιοι τον κυνήγησαν», σύμφωνα με τον επικεφαλής της τοπικής Αστυνομίας, μιλώντας στον Reuters, μετά τον γάμο που έγινε την Κυριακή σε χωριό της πόλης Μπιχάρ στην επαρχία Αργουάλ.

Ο νεότερος αδερφός του γαμπρού συμφώνησε αμέσως να πάρει τη θέση δίπλα στην έφηβη νύφη, σύμφωνα με καλεσμένους της οικογένειάς της.

Ο γαμπρός ζήτησε συγγνώμη για τη συμπεριφορά του, αλλά είπε ότι δεν θα μπορέσει να παντρευτεί μετά τις φήμες για το συμβάν.

kalesin
30/04/2007, 09:31
να την παντρεψουμε κ ας παρει οποιον να 'ναι ε;

τι να πω...



πλακα πλακα αν το βλεπαμε σε καμια ταινια, θα το θεωρουσαμε απιστευτα τραβηγμενο κ χαζομαριτσα

airamhag
30/04/2007, 09:33
ναυτεμπορικη ε??

Cpt. Haddock
30/04/2007, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
να την παντρεψουμε κ ας παρει οποιον να 'ναι ε;
τι να πω...
πλακα πλακα αν το βλεπαμε σε καμια ταινια, θα το θεωρουσαμε απιστευτα τραβηγμενο κ χαζομαριτσα

Στην προηγούμενη τράπεζα που δούλευα συνεργαστήκαμε με μια ινδική εταιρία πληροφορικής και είχαμε πηξει στους Ινδους

(απίστευτο γέλιο - σα να έβλεπα το "Παρτυ" με τον Πίτερ Σέλερς κάθε μέρα :rotflmao: )

Μου εξηγούσε ένας πώς "ορίζονται" οι γάμοι στην Ινδία και ειχα μεινει μ@λ@κας!

:lol: :lol:

kalesin
30/04/2007, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Στην προηγούμενη τράπεζα που δούλευα συνεργαστήκαμε με μια ινδική εταιρία πληροφορικής και είχαμε πηξει στους Ινδους

(απίστευτο γέλιο - σα να έβλεπα το "Παρτυ" με τον Πίτερ Σέλερς κάθε μέρα :rotflmao: )

Μου εξηγούσε ένας πώς "ορίζονται" οι γάμοι στην Ινδία και ειχα μεινει μ@λ@κας!

:lol: :lol:



αν εξαιρεσεις μια συνεργασια που ειχα με ενα Ινδο κατοικο Λονδινου για κατι αγοραπωλησιες, δεν εχω εμπειριες... απο γιαπωνεζους αν θελεις να σου πω, πολλες κ σε ολες εχω μεινει καταπληκτος

Παντως σε αυτο με το "παρτυ", θα συμφωνησω. Ειχαμε παει για επαγγελματικο δειπνο, κ ειχα λιωσει στο γελιο...


Ξερω οτι στο παρελθον οι γαμοι κανονιζονταν αναλογα με τα ανταλλαγματα κ τις καστες. Επισης οτι οι γυναικες ηταν περιουσιακο στοιχειο κ μαλιστα οχι απο τα ακριβα. Τις θεωρουσαν βαρος στο σπιτι κ αξιας αναλογης με τη γλαστρα στην εισοδο. Θελω να πιστευω οτι τα πραγματα εχουν αλλαξει, αλλα φοβαμαι οτι οι οποιες αλλαγες εχουν γινει στα αστικα κεντρα

Cpt. Haddock
30/04/2007, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
Ξερω οτι στο παρελθον οι γαμοι κανονιζονταν αναλογα με τα ανταλλαγματα κ τις καστες. Επισης οτι οι γυναικες ηταν περιουσιακο στοιχειο κ μαλιστα οχι απο τα ακριβα. Τις θεωρουσαν βαρος στο σπιτι κ αξιας αναλογης με τη γλαστρα στην εισοδο. Θελω να πιστευω οτι τα πραγματα εχουν αλλαξει, αλλα φοβαμαι οτι οι οποιες αλλαγες εχουν γινει στα αστικα κεντρα

Ισχύει αυτό με τις κάστες. Επίσης μΕ είπαν οτι αφού βρεθεί νύφη για τον γαμπρό, αποφαίνεται ιερέας-αστρολόγος αν ταιριάζουν ζωδιακά και τότε γίνεται ο γάμος...

Και αυτά μου τα έλεγαν νέοι άνθρωποι, σπουδαγμένοι, απο τον Bangalore που είναι η νεα Μέκκα της πληροφορικής...

:sick: :sick:

FestoNero
30/04/2007, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

«Ο γαμπρός ήταν μεθυσμένος και όπως αναφέρθηκε από τους καλεσμένους είχε άσχημη συμπεριφορά όταν η οικογένεια της νύφης και ντόπιοι τον κυνήγησαν».
:rotflmao: :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :bawl: :lol:
Ε τον αλητη!!!
Ειχε ασχημη συμπεριφορα οταν τον κυνηγησαν!!!



Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ο γαμπρός ζήτησε συγγνώμη για τη συμπεριφορά του, αλλά είπε ότι δεν θα μπορέσει να παντρευτεί μετά τις φήμες για το συμβάν.
Ενα κολπο ηταν ολο, δεν ηθελε να παντρευτει το παλικαρι!!!
:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

cityfly
30/04/2007, 10:23
quote ... πω πω μαλάκα μου πώς τη γλίτωσα έτσι...
παρατρίχα (ο γαμπρός)... quote


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Akatanomastos
30/04/2007, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:a31: :a31: :a31: :a31:


Ινδία: Πολύ μεθυσμένος ο γαμπρός για γάμο,




me ena aplo methisi tin glitonoun ekei..

aftos einai o politismos.

vangelis 64
30/04/2007, 18:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock


(απίστευτο γέλιο - σα να έβλεπα το "Παρτυ" με τον Πίτερ Σέλερς κάθε μέρα :rotflmao: )



Birdie niam niam.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: