PDA

View Full Version : Αυτοκόλλητη λωρίδα στις ζάντες



makis206
02/05/2007, 17:01
Τι λέτε ρε παιδιά ;

Έπαιξα λίγο με τη ζωγραφική (γι'αυτό κι η μπακαλοδουλειά):lol: , το είχα κάνει και παλιότερα με πορτοκαλί χρώμα και δεν με τρέλανε.

Τώρα όμως κάτι μού'κανε..:D

Για πείτε μια γνώμη, οτιδήποτε

Μόνο μην πείτε οτι δεν σας αρέσει.:lol:

Πρώτα η κανονική (για νά'χει σασπένς)

:rotflmao:


86681

makis206
02/05/2007, 17:03
Τατααααααααααααν :lol: :lol:


86682

makis206
02/05/2007, 17:13
Σοβαρά, όποια γνώμη ευπρόσδεκτη.

Γενικότερα με ψιλοτρομάζει, μήπως όταν αλλάξω λάστιχα χτυπήσει το αυτοκόλλητο στο μηχάνημα και θέλει πάλι αλλαγή, μήπως τα βαρεθώ και με ξεπατώσουν στην αφαίρεση κλπ κλπ..

Ξέρω οτι θα διαλέξω ένα καλό σετ αυτοκόλλητα της 3Μ μ'εκείνο το διαολάκι που θα με βοηθήσει να "οδηγήσω" σωστά το αυτοκόλλητο γύρω γύρω στον τροχό, ξέρω οτι θα μου ανάψουν τα λαμπάκια μέχρι να καταφέρω να το βάλω ολόϊσια, αλλά αν στο τέλος βγει αυτό που φαντάζομαι χαλάλι.

Εντάξει, δεν είναι SS η κανένα πιπινοπαγίδικο γυμνό μηχανάκι και το είχα βγάλει απ'το μυαλό μου τελείως αλλά μήπως είναι ωραίο τελικά και δεν πα'να πέσει του κόσμου το δούλεμα στην παρέα ;:lol:

:beer:

Nostra
02/05/2007, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Τατααααααααααααν :lol: :lol:


μη το κάνεις μωρέ...


:wave2: :wave2: :wave2:

makis206
02/05/2007, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
μη το κάνεις μωρέ...
:wave2: :wave2: :wave2:

Υπ'όψιν οτι έχω τη μαμά ζελατίνα και δηλώνω περισσότερο σπορτίβικος απ'ότι ταξιδιάρης !:lol:

Δεν σ'αρέσει οπτικά η λες να τ'αποφύγω γενικά ;

:beer:

sergiosm
02/05/2007, 17:19
:wave2:
τώρα ειλικρινά
είναι λίγο κάπως με το κίτρινο


κάποιο άλλο χρωματάκι ίσως ;;

makis206
02/05/2007, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
:wave2:
τώρα ειλικρινά
είναι λίγο κάπως με το κίτρινο
κάποιο άλλο χρωματάκι ίσως ;;

Σκεφτόμουν και το ασημί αλλά δεν θα φαίνεται και πολύ οπότε καλύτερα να μην τα βάλω καθόλου, έτσι σκέφτηκα τουλάχιστον.

Σίγουρα ταιριάζει το ασημί αλλά αν δεν φαίνεται κιόλας γιατί να μπαίνω στον κόπο ;

Το κίτρινο ταιριάζει με το σήμα στην εξάτμιση γι'αυτό μου κόλλησε σήμερα :p

Ευχαριστώ πάντως :beer:

Nostra
02/05/2007, 17:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Υπ'όψιν οτι έχω τη μαμά ζελατίνα και δηλώνω περισσότερο σπορτίβικος απ'ότι ταξιδιάρης !:lol:

Δεν σ'αρέσει οπτικά η λες να τ'αποφύγω γενικά ;

:beer:


πήγα να βάλω κι εγώ τα μπλε της 3M, τα έβαλα, τα είδα.... και τα έβγαλα ....


1. στρώνουν πολύ δύσκολα και είναι σχετικά εύκολο να σου ξεφύγουν μερικές φουσκάλες

2. στο μαύρο το δικό σου θα δώσεις ένα χρώμα που απλά δε θα συνδυάζεται με τίποτα άλλο χρωματιστό στη μηχανή σου εκτός κι αν φοράς πάνω από τα ρούχα σου το μαγιό του Τουίτυ. βέβαια το αισθητικό κομμάτι εξαρτάται αποκλειστικά στην δική σου οπτική...

3. όταν λερώνονται οι τροχοί... σχετικά συχνά δηλαδή εκτός κι αν το πλένεις μέρα παρά μέρα το μηχανάκι, δε θα δείχνει και τόσο...

4. φυσικά όταν αλλάξεις λάστιχα πιθανότατα δε θα τα σώσεις οπότε απλά θα τα ξαναβάλεις...

γενικά είναι καθαρά υποκειμενική η επιλογή του να βάλεις χρωματιστα΄strips και εκτός από εσένα (και το πώς το βλέπεις) όλοι οι υπολοιποι θα σου πουν το μακρύ τους και το κοντό τους (εκτός από εμένα που λέω το μακρύ μου και το μακρύ μου...)

βάλτα.. άστα καμιά εβδομάδα επάνω και στο μεταξύ θα έχεις αποφασίσει αν σου αρέσουν ή όχι, εξάλλου βγαίνουν σχετικά εύκολα και στις ζάντες που έχουμε δεν μένουν εύκολα σημάδια (καθόλου θα έλεγα)... κι αν δε σου αρέσουν απλά θα έχεις πετάξει καμιά 20αριά ευρώ...




:wave2: :wave2: :wave2:

athandim
02/05/2007, 17:28
Αν τις συνδυάσεις με ασορτί αυτοκόλλητο στο φαίριγκ τύπου ¨ Ο πήδουλας¨, ¨Ανεχτηκα πολλά σε αυτή τη σκέση¨, ¨με λένε Μάκη και τα κάνω όλα¨ κτλ...κτλ....τότε οκ :lol: :rotflmao:

Σοβαρά τώρα..τις λωρίδες αυτές τις θεωρώ πολύ ακαλαίσθητες ( για να μην πω τίποτα πιο βαρύ).

Πιστεύω ότι ταιριάζουν πραγματικά σε πολύ λίγα μοντέλα (συνήθως καρατούμπανα), και... σίγουρα το CBF δεν είναι ένα από αυτά...

Έχω δει στο δρόμο V-strom με κόκκινες λωρίδες και δεν ενθουσιάστηκα καθόλου.

Γούστα είναι αυτά βέβαια....:beer: :wave2:

project.breeze
02/05/2007, 17:29
Μάκη όπως είναι το μηχανάκι άστο,γενικά σε μη SS μηχανάκια εμένα δεν μου αρέσει η ρίγα στην ζάντα...

makis206
02/05/2007, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
4. φυσικά όταν αλλάξεις λάστιχα πιθανότατα δε θα τα σώσεις οπότε απλά θα τα ξαναβάλεις...

βάλτα.. άστα καμιά εβδομάδα επάνω και στο μεταξύ θα έχεις αποφασίσει αν σου αρέσουν ή όχι, εξάλλου βγαίνουν σχετικά εύκολα και στις ζάντες που έχουμε δεν μένουν εύκολα σημάδια (καθόλου θα έλεγα)... κι αν δε σου αρέσουν απλά θα έχεις πετάξει καμιά 20αριά ευρώ...
:wave2: :wave2: :wave2:

Η δεύτερη παράγραφος μου άρεσε ιδιαίτερα θά'λεγα αλλά αυτό το 4 κλείνει το θέμα οριστικά !

Καλό είναι και ολόμαυρο :lol:

Θενξ Τάσο

:beer: :beer:

makis206
02/05/2007, 17:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
Πιστεύω ότι ταιριάζουν πραγματικά σε πολύ λίγα μοντέλα (συνήθως καρατούμπανα), και... σίγουρα το CBF δεν είναι ένα από αυτά...

Αυτό σκεφτόμουν απ'την αρχή, σίγουρα αν ήταν κάποιο SS θα είχα κάνει την κίνηση χωρίς δεύτερη σκέψη ειδικά αν ήταν από κάποια μηχανάκια που έχω δει και μου άρεσαν πολύ.

3-4 απαντήσεις ήταν αρκετές για να με πείσουν αλλά η πιθανότητα να κάθομαι να ξαναβάζω καινούργια αυτοκόλλητα μετά από αλλαγή ελαστικών μού'σβησε τελειωτικά τη σκέψη.

Σας ευχαριστώ όλους παίδες

:beer: :beer: :beer:

stratosZX10
02/05/2007, 17:42
πολύ καλό φίλε αυτή η αντίθεση των έντονων χρωμάτων με το μαύρο
με τρελαίνει........

kalesin
02/05/2007, 17:54
Δεν μπορω να πω οτι μου αρεσουν ιδιαιτερα, ισως το κιτρινο να ειναι καπως "φωναχτο'.

σε καποιο αλλο χρωμα μπορει να δειχνουν πιο διακριτικα. Στο μοναδικο cbf που πρεπει να πηγαινουν ειναι ενος φιλου που εχει κ μαυρο/κιτρινο μπουφαν κ ασορτι κρανος









βγαλτη στις γενικες ρε την ερωτηση να εκφραστω ελευθερα... αντε ρε.. βγαλτη στις γενικες να σου εξηγησω οτι η κιτρινη γραμμη θα τρομαζει τα ψαρακια οταν την πεταξεις στο λιμανι.. :evil:

DrIoannis
02/05/2007, 18:09
Well...Εγώ δεν θα έβαζα στη συγκεκριμένη μηχανή.Αλλά αφού το θες θα σου έλεγα κόκκινο.Πρόσεξε όχι πορτοκαλί αλλά μη φωσφοριζέ κόκκινο.

makis206
02/05/2007, 22:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
Well...Εγώ δεν θα έβαζα στη συγκεκριμένη μηχανή.Αλλά αφού το θες θα σου έλεγα κόκκινο.Πρόσεξε όχι πορτοκαλί αλλά μη φωσφοριζέ κόκκινο.

Άστο ρε Γιάννη δεν με θέλει, και στη σκέψη ακόμα το ρίξανε στο δούλεμα τα καθικάκια :evil:


:lol: :lol:


παρ'όλα αυτά τη δοκιμή θα την κάνω στη ζωγραφική.:evil:

:beer:

makis206
02/05/2007, 23:07
Δουλειά δεν είχε ο διάολος...

:lol: :lol:


86796

makis206
02/05/2007, 23:08
...ξέρει κι άλλο μονοπάτι

:rotflmao: :rotflmao:


86799

samoure
03/05/2007, 02:42
Γαματο ειναι το κιτρινο ρε αστους να λενε:smokin:

Σπαει πολυ ωραια τη μαυριλα,αμα ειναι να βαλεις ταινια μη βαλεις κοκκινο,βαλε κατι χτυπητο καλυτερα.Το κιτρινο εμενα μαρεσει και του παει παρα πολυ.
Ψηθηκα να το κανω κι εγω:cool:

makis206
03/05/2007, 07:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από samoure
Ψηθηκα να το κανω κι εγω:cool:

Αν είχα κι εγώ GSX-R δε θα ρώταγα κανέναν τους !:lol:

Σήμερα που τα ξανακοιτάω και τα τρία μου κάθεται καλύτερα το κίτρινο πάντως.

Αν αποφασίσω να κάνω τη δοκιμή με βλέπω για κιτρινάκι αλλά θα δείξει.

:beer: :beer:

kalesin
03/05/2007, 09:25
Βγαλε μια φωτο τη μηχανη χωρις το κοκκινο αυτοκινητο απο πισω. Με το αυτοκινητο πισω, η κοκκινη φαινεται πιο ταιριαστη. Δεν ξερω αν μου ταιριαζει λογω φοντου η πραγματικα της πηγαινει

Κ η ασπρη μου αρεσει





καπως περιεργα μου ακουγεται αυτο :look:

makis206
03/05/2007, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
Βγαλε μια φωτο τη μηχανη χωρις το κοκκινο αυτοκινητο απο πισω. Με το αυτοκινητο πισω, η κοκκινη φαινεται πιο ταιριαστη. Δεν ξερω αν μου ταιριαζει λογω φοντου η πραγματικα της πηγαινει
Κ η ασπρη μου αρεσει
καπως περιεργα μου ακουγεται αυτο :look:

Λοιπόν το ίδιο παρατήρησα κι εγώ, πρέπει να βγάλω πιο καθαρή φωτό έτσι ωστε το μηχανάκι νά'ναι σε όρθια στάση και χωρίς χρωματιστά φόντα από πίσω (κι αυτό περίεργα ακούγεται) :lol:

Πρέπει επίσης να φτιάξω λίγο καλύτερα και τις γραμμές πάνω στη ζάντα

Πλάκα πλάκα δεν κακό το κοκκινάκι όμως :D

kalesin
03/05/2007, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Λοιπόν το ίδιο παρατήρησα κι εγώ, πρέπει να βγάλω πιο καθαρή φωτό έτσι ωστε το μηχανάκι νά'ναι σε όρθια στάση και χωρίς χρωματιστά φόντα από πίσω (κι αυτό περίεργα ακούγεται) :lol:

Πρέπει επίσης να φτιάξω λίγο καλύτερα και τις γραμμές πάνω στη ζάντα

Πλάκα πλάκα δεν κακό το κοκκινάκι όμως :D


κ μιας κ θα κανεις ολη αυτη την ιστορια, πες μας κ για τα χρωματα του εξοπλισμου σου; Ξερεις κρανακι, μπουφανακι κτλ, να το ταιριαξουμε κ με αυτα

:wave2:

makis206
03/05/2007, 10:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
κ μιας κ θα κανεις ολη αυτη την ιστορια, πες μας κ για τα χρωματα του εξοπλισμου σου; Ξερεις κρανακι, μπουφανακι κτλ, να το ταιριαξουμε κ με αυτα
:wave2:

Στο ρουχισμό είμαι σαν παπάς απ'τη μαυρίλα :lol:

Το κράνος είναι πιο φαντεζί :lol: αλλά μάλλον η κόκκινη θα του ταίριαζε περισσότερο

Άβυσσος η ψυχή του μοτοσυκλετιστή, περισσότερο πάντως κοιτάω να ταιριάζει με το μηχανάκι.

Καλό βέβαια θά'τανε να μη μοιάζει η συνολική μου εικόνα εκεί πάνω με γαϊτανάκι :lol:

:beer: :beer:


86831

TEOkaip7
03/05/2007, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Σκεφτόμουν και το ασημί αλλά δεν θα φαίνεται και πολύ οπότε καλύτερα να μην τα βάλω καθόλου, έτσι σκέφτηκα τουλάχιστον.

Σίγουρα ταιριάζει το ασημί αλλά αν δεν φαίνεται κιόλας γιατί να μπαίνω στον κόπο ;

Το κίτρινο ταιριάζει με το σήμα στην εξάτμιση γι'αυτό μου κόλλησε σήμερα :p

Ευχαριστώ πάντως :beer:

Λοιπόν Μάκη πριν απο λίγες μέρες σκεφτόμουν κι εγώ πως θα ήταν το μηχανάκι μας με αυτές τις λωρίδες στους τροχούς αλλά λέω ποιος κάθεται τώρα να ζωγραφίζει τροχούς:ZZZ:

Τελικά κάθησες εσύ και μ' έβγαλες απο τον κόπο:a18:

Η γνώμη μου είναι πως το κίτρινο ή το κόκκινο είναι αρκετά φανταζί για το χαρακτήρα του μηχανακίου μας, πιστεύω πως του ταιριάζει ή το ασημί (ή τέλος πάντων κάτι διακριτικό) ή καθόλου!

τώρα αν έχεις όρεξη να δοκιμάσεις...

:beer: :beer:

franki26gr
03/05/2007, 11:48
Λοιπον Μακη ακου.........

1. Του βαζεις την κοκκινη...
2. Βγαζεις αυτη τη ζελατινα που εχεις κ βαζεις την μαμισια(για να μην πω καμια πιο χαμηλη....)
3. Βγαζεις τους καθρεφτες......
4. Βγαζεις κ το πισω φτερο με την πινακιδα και βαζεις undertail ( χωρις την πινακιδα )
5. Βαζεις πλαστικο αεροδυναμικο καλυμα στην σελλα του συνοδηγου
6. Βαφεις οτι αλλο ειναι ασημι στην μαυρουκα σου........ΜΑΥΡΟ
7. Αλλαζεις την εξατμιση σου με μια που θα ειναι carbon
8. Πετας τα καγκελα και βαζεις 1 πολυεστερικο το οποιο καλυπτει ολο τον κινητηρα
9. Αλλαζεις και το κρανος σου και παιρνεις 1 μαυρο( της Uvex το carbon )

Και εισαι ετοιμος!!!!!!!!!

Το κρητηκατσι Ghostrideratsi strikes back again .......


:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

makis206
03/05/2007, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από TEOkaip7
αλλά λέω ποιος κάθεται τώρα να ζωγραφίζει τροχούς:ZZZ:

Μάλλον αφηρημένη τέχνη είναι αυτή η ζωγραφιά αλλά απ'το ολότελα κάλλιο η Παναγιώταινα λένε :lol:

Αν σε βοήθησε να πάρεις μια πρώτη εικόνα πάντως, χαίρομαι ιδιαίτερα Τεό


:beer: :beer:

makis206
03/05/2007, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από franki26gr
Λοιπον Μακη ακου.........
1. Του βαζεις την κοκκινη...
2. Βγαζεις αυτη τη ζελατινα που εχεις κ βαζεις την μαμισια(για να μην πω καμια πιο χαμηλη....)
3. Βγαζεις τους καθρεφτες......
4. Βγαζεις κ το πισω φτερο με την πινακιδα και βαζεις undertail ( χωρις την πινακιδα )
5. Βαζεις πλαστικο αεροδυναμικο καλυμα στην σελλα του συνοδηγου
6. Βαφεις οτι αλλο ειναι ασημι στην μαυρουκα σου........ΜΑΥΡΟ
7. Αλλαζεις την εξατμιση σου με μια που θα ειναι carbon
8. Πετας τα καγκελα και βαζεις 1 πολυεστερικο το οποιο καλυπτει ολο τον κινητηρα
9. Αλλαζεις και το κρανος σου και παιρνεις 1 μαυρο( της Uvex το carbon )

Το 2 έχει γίνει ήδη !

σαν να καγκουρεύω σιγά σιγά μου φαίνεται.. :look:


:lol: :beer: :lol:

el_hymador
03/05/2007, 12:52
Mακηηηηηηηηηηηη!!!!!

μην το κανεις ρε παιδι.....

ειναι πολυ κιτσαριο η ολη ιστορια....:mad:

αν επιμενεις να βαλέις παρ΄ολα αυτα βαλε...μαυρα!!!

kalesin
03/05/2007, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Το 2 έχει γίνει ήδη !

σαν να καγκουρεύω σιγά σιγά μου φαίνεται.. :look:


:lol: :beer: :lol:


για κανε κ το 5 κ πες μας το αποτελεσμα..

:smokin:

makis206
03/05/2007, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
ειναι πολυ κιτσαριο η ολη ιστορια....:mad:
αν επιμενεις να βαλέις παρ΄ολα αυτα βαλε...μαυρα!!!

Καλά ρε μη θμών'ς !:lol:

Μαύρα ; Τις ζάντες τι χρώμα να τις βάψω ;:lol:

Έλα ρε εντάξει, μού'φυγε η μεγάλη καούρα και μόνο στο σκεπτικό οτι μπορεί μετά από αλλαγή ελαστικών να ξαναπερνάω την ίδια ταλαιπωρία για να περνάω νέα αυτοκόλλητα.:yuck:

:beer:


άκου κιτσαριό :rotflmao:

makis206
03/05/2007, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
για κανε κ το 5 κ πες μας το αποτελεσμα..
:smokin:

Άν μου μείνει χέρι να πληκτρολογήσω

:uplate:

Ταξιδευτής
03/05/2007, 13:36
:lol:

Μακη αγορι μου αστους να λενε ρε! Δεν καταλαβενεις βρε κουτε οτι σε ζηλευουνε κ για αυτο τα λενε ολα;;; :lol:

Ειδικα ο Νοστρας, μην δει μηχανακι να ειναι πιο ομορφο απο το δικο του, ΑΜΕΣΩΣ να το βγαλει μαπα! :yuck: :D

Οι κιτρινες γραμμες εμενα μου αρεσαν πολυ... Στο Ζ μου ειχα βαλει κοκκινες για πανω απο 8 μηνες και δεν ειχαν παθει τιποτις. :)

Α! Σου ειπα επισης οτι ειχα κανει ΚΑΙ φουλ αλλαγη ελαστικων χωρις ΚΑΝΕΝΑ προβλημα στα αυτοκολλητα; :D :smokin:

makis206
03/05/2007, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Α! Σου ειπα επισης οτι ειχα κανει ΚΑΙ φουλ αλλαγη ελαστικων χωρις ΚΑΝΕΝΑ προβλημα στα αυτοκολλητα; :D :smokin:

:eyepop: :eyepop:

κιτρινάκι λες ε ; :look:

:lol: :lol:

Ξέρω'γω ρε Νικόλα, να πω την αμαρτία μου κι εμένα μ'αρέσει ειδικά το κίτρινο αλλά το κόβω οτι θα πέσει πολύ δούλεμα, ήδη πέφτει για το μηχανάκι γενικότερα δηλαδή αλλά τους βουλώνω το στόμα μετά το 400άρι :rotflmao:

Ότι κάτσει στην ξεροκεφάλα μου θα το μάθετε πάντως κι αν αποφασίσω να τα βάλω ας μην πέσουν αρνητικά σχόλια, όποιος έχει κάτι να πει να με περιμένει στα φανάρια :evil:

:lol: :beer: :beer: :beer:

TEOkaip7
03/05/2007, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
:eyepop: :eyepop:

κιτρινάκι λες ε ; :look:

:lol: :lol:

Ξέρω'γω ρε Νικόλα, να πω την αμαρτία μου κι εμένα μ'αρέσει ειδικά το κίτρινο αλλά το κόβω οτι θα πέσει πολύ δούλεμα, ήδη πέφτει για το μηχανάκι γενικότερα δηλαδή αλλά τους βουλώνω το στόμα μετά το 400άρι :rotflmao:

Ότι κάτσει στην ξεροκεφάλα μου θα το μάθετε πάντως κι αν αποφασίσω να τα βάλω ας μην πέσουν αρνητικά σχόλια, όποιος έχει κάτι να πει να με περιμένει στα φανάρια :evil:

:lol: :beer: :beer: :beer:

πέφτει δούλεμα για το μηχανάκι;;;; για λέγε ονόματα και διευθύνσεις :a015:

πιστεύω ότι ζηλεύουν γιατί έχουμε το πιο καλό μηχάνημα:beer:

βάλε μάκη ότι γουστάρεις και όποιος πει κακό λόγο να του καεί το βίντεο και να του ψοφήσει ο σκύλος:eyepop:

javaneze
03/05/2007, 19:16
Μακη επαιξα λιγο κι εγω .... Προτιμω ή το φουξια ή το εντονο λαχανί πιο πολυ....


86991

javaneze
03/05/2007, 19:17
...


86993

javaneze
03/05/2007, 19:19
,.,.


86994

javaneze
03/05/2007, 19:20
,./,./


86995

javaneze
03/05/2007, 19:22
'΄'/.,,,,,


86996

javaneze
03/05/2007, 19:25
Παντως για να πω την αμαρτια μου .... Η σκεψη μου εχει περασει απο το μυαλο :D
Απλα βαριεμαι την διαδικασια και δεν το εχω κανει ακομα .... θα γινει ομως που θα μου παει ...

Ενταξει δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερα ακριβο ... και να μην σου αρεσει μετα απο κανενα μηνα το βγαζεις ...

Τα δικα μου "παιχνιδια" :D ....


86997

javaneze
03/05/2007, 19:27
2.


87000

javaneze
03/05/2007, 19:27
3. :D


87001

xampos
03/05/2007, 19:31
ρε javaneze πως κανεις τις γραμμες τοσο ισιες :confused: :confused: εγω προσπαθησα και τα κανω σκατα

δεν κανεις μια και αυτο ? αγαπητε συμφορουμητη :smilea: :smilea:


87004

javaneze
03/05/2007, 19:35
Αδερφε με photoshop > Elliptical Marquee tool > επιλεγεις, μετα Stroke στο χρωμμα που θες και μετα free transform για να πεσει πανω στην ζαντα ....

Ευχαριστως να στο κανω ... Τι χρωμα θες να δεις;:beer:

xampos
03/05/2007, 19:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από javaneze
Αδερφε με photoshop > Elliptical Marquee tool > επιλεγεις, μετα Stroke στο χρωμμα που θες και μετα free transform για να πεσει πανω στην ζαντα ....

Ευχαριστως να στο κανω ... Τι χρωμα θες να δεις;:beer:

δεν τα παω καλα με φοτο σοπ

κοκκινο αν γινεται :beer: :beer:

javaneze
03/05/2007, 19:48
:beer:


87007

xampos
03/05/2007, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από javaneze
:beer:


:beer: :beer: :beer: :a10: :a10: :a10: :a10:

makis206
04/05/2007, 07:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από javaneze
Μακη επαιξα λιγο κι εγω .... Προτιμω ή το φουξια ή το εντονο λαχανί πιο πολυ....

Α ρε Νικόλα, χίλια ευχαριστώ για τον κόπο και εύγε για την καλή δουλειά !:a20:

Τώρα άμα σου πω.. οτι μόλις σχολάσω... πάω ν'αγοράσω την κίτρινη... :a13: :look:

Κι αν δεν μ'αρέσει το αποτέλεσμα την αφήνω μέχρι να πέσει ο χοντρός ο χαβαλές απ'την παρέα κι απ'τις φωτό που θα επισυνάψω εδώ και μετά θα τις αφαιρέσω, τι είχαμε τι χάσαμε, ίσα ίσα που θα γελάσουμε και λίγο αν βγει καρνάβαλος :lol:


Παρεπιπτόντως, απ'τα "δικά σου παιχνίδια".. το 3 ήτανε πολύυυυυυ extreme !!:eyepop: :a48: :a49:


:beer: :beer:

xampos
04/05/2007, 14:27
αν τα βαλεις και μετα το μετανιωσεις βγαινουνε σχετικα ευκολα αυτα ?

κατι εχω ακουσει οτι δεν βγαινουν με τιποτα

:confused: :confused:

Ταξιδευτής
04/05/2007, 15:50
Παιδια, εγω που ειχα τα αυτοκολλητα αυτα στο Ζ ηταν μια χαρα. Ξεκολουσαν πολυ απλα...

Κ εγω στην αρχη ειχα ενδιασμους αν θα ταιριαζουν αλλα τελικα ηταν παααρα πολυ ωραια...

afrotwin
04/05/2007, 20:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Παιδια, εγω που ειχα τα αυτοκολλητα αυτα στο Ζ ηταν μια χαρα. Ξεκολουσαν πολυ απλα...

Κ εγω στην αρχη ειχα ενδιασμους αν θα ταιριαζουν αλλα τελικα ηταν παααρα πολυ ωραια...

den me les taksidefti
apo pou ke os pou ke esi piratis?
den se exo di se kana pliatsiko

mipos ise o piratis ton pisinon (fisika oxi kolon)
:rotflmao: :rotflmao:

makis206
05/05/2007, 22:03
Λοιπόν παίδες άλλο ένα κεφάλαιο έκλεισε για μένα

Πήρα τα strips ή όπως αλλιώς θέλετε πείτε τα, προτίμησα το κόκκινο (της 3Μ με το ματζαφλαράκι για την εύκολη τοποθέτηση) και του πήγαινε κουτί !

Μετά από μιας ώρας δουλειάς και λίγο λέω, έχοντας στηρίξει το μηχανάκι στο κεντρικό σταντ κατάφερα επιτέλους και ολοκλήρωσα τον πίσω τροχό κι απ'τις δύο πλευρές ! (μου άλλαξε τα φώτα η αρχή και το τελείωμα της κάθε γραμμής):uplate:

Γεμάτος αγωνία μόλις τελείωσα την πίσω ρόδα απομακρύνθηκα να δω τη συνολική εικόνα κι έμεινα με το στόμα ανοιχτό, πραγματικά ήταν κούκλα και έσκυψα την αμέσως επόμενη στιγμή να ξεκινήσω την μπροστινή μέχρι που έπεσε η φλασιά

"μωρέ κάτσε να γυρίσω τη ρόδα να δω αν έκατσε ίσια το αυτοκόλλητο"...

Τα υπόλοιπα δεν τα λέω :rotflmao: :rotflmao:

Μόνο πως έφαγα άλλη μια ώρα να ξαναβγάλω αυτά που είχα κολλήσει αρκεί :rotflmao: :rotflmao:

Μήπως να βάλω κανα τριβάλιτσο τελικά ;:rotflmao:

javaneze
06/05/2007, 02:07
Mακη γιατι ετσι ρε φιλε γμτ ....:( δλδ δεν ειναι ευκολο τελικα ...

Και το ματζαφλαρακι τελικα αχρηστο; δεν βοηθαει;

makis206
06/05/2007, 03:02
Νίκο αυτό το εργαλειάκι βοηθάει και πάρα πολύ μάλιστα απλά θέλει εξάσκηση και σταθερό χέρι.

Δοκίμασα να κολλήσω και χωρίς αυτό αλλά είναι ακατόρθωτο, έτσι απλά.

Το περίεργο είναι οτι σε όλη τη διάμετρο της ζάντας θα ορκιζόμουν οτι δεν μου κούνησε χιλιοστό ούτε το εργαλειάκι αλλά ούτε και το αυτοκόλλητο αλλά το τελικό αποτέλεσμα με έβγαλε ψεύτη, και όχι ! Δεν είναι στραβή η ζάντα μου !:lol:

Πάντως πιστεύω οτι το εργαλειάκι θα μπορούσε πολύ εύκολα να ήταν πιο εύχρηστο και απόλυτα ακριβές στη δουλειά του.

Το χειρότερο όμως ήταν στο βγάλσιμο !.. ενώ η ταινία ξεκολλούσε πανεύκολα, άφηνε σημάδια κόλλας αναγκάζοντάς με να τρίβω γι'αρκετή ώρα μέχρι να τα καθαρίσω τελείως.:uplate:

Κρίμα γιατί ειλικρινά το κόκκινο μου ταίριαξε πολύ στο μάτι, ήθελα πως και πως να τελειώσω και τη μπροστινή ζάντα για να το δω ολοκληρωμένο, αφού να φανταστείτε οτι μετά την αφαίρεση της αυτοκόλλητης ταινίας μέτρησα το υπόλοιπο που έμενε να δω μήπως με φτάνει να ξαναρχίσω τη διαδικασία απ'την αρχή αλλά τζίφος.:lol:

Αυτοκόλλητο ίσα ίσα για δύο 17άρες ζάντες έβαλαν + 10 περίπου εκατοστά :hypnotize

Δε βαριέσαι, γελάσαμε πάντως και είδα και το βρακάκι της γειτόνισσας όπως ήμουν σκυμμένος όταν εκείνη πέρασε σχεδόν επιδεικτικά από δίπλα μου :blush: :rotflmao:

:a05: :a05:

el_hymador
06/05/2007, 03:12
Μεταμεσονυκτιοι προβληματισμοι για την τοποθετηση κιτσοταινιας...

makis, γιατι δεν σηκωνεις την μοτοσυκλετα στο κεντρικο σταντ να εφαρμοσεις καπου σταθερα το ματζαφλαρακι ωστε να εφαπτεται μονο του στην ζαντα και ναγυρνας σιγα -σιγα τον πισω τροχο?


για τον μπροστα δεν ξερω αν θα δουλεψει

makis206
06/05/2007, 03:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
makis, γιατι δεν σηκωνεις την μοτοσυκλετα στο κεντρικο σταντ να εφαρμοσεις καπου σταθερα το ματζαφλαρακι ωστε να εφαπτεται μονο του στην ζαντα και ναγυρνας σιγα -σιγα τον πισω τροχο?

Αυτό δεν γίνεται Κωστή για δύο λόγους, πρώτον το ματζαφλαράκι έχει πολύ μικρότερο μέγεθος από ένα σπιρτόκουτο πράγμα που το κάνει πολύ δύσκολο να μπορέσει να σταθεροποιηθεί κάπου και δεύτερον, πρέπει να πιέζεται αρκετά με το χέρι πάνω στη ζάντα για να οδηγήσει και να κολλήσει σωστά την ταινία.:winka:

Άντε, πέρασε το δικό σου τυχεράκια :evil:


Πάμε νάνι τώρα :ZZZ:

Αρκετά κουράστηκα με το ρημαδαυτοκόλλητο σήμερα :o

:lol: :beer: :lol:

GIXXERAKIAS
06/05/2007, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Δε βαριέσαι, γελάσαμε πάντως και είδα και το βρακάκι της γειτόνισσας όπως ήμουν σκυμμένος όταν εκείνη πέρασε σχεδόν επιδεικτικά από δίπλα μου :blush: :rotflmao:

:a05: :a05:

:eyepop: :eyepop:

Καλο καλο ρε Μακη?Για πες λεπτομερειες ρε μην μας αφηνεις με την αγωνια!:uplate: :uplate:

Π@υτανιαρη κρητικε και καλα ειχες σκυψει για να βαλεις την ταινια στην ζαντα εεε???:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Παληκαρι μου εσυ!!:lol: :lol:

xampos
06/05/2007, 10:55
:hypnotize :hypnotize

τοσο δυσκολο ειναι το γ@μιδι :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

και πως θα το βαλω εγω που ειμαι αρχικουλαδος :bawl: :bawl: :bawl:

odt
06/05/2007, 11:06
Για τέλειο αποτέλεσμα, πρέπει να βγουν οι ζάντες και τις κολλήσεις με την ησυχία σου...Γι αυτό το λόγο τις έχω πάρει πριν κανα δυο μήνες και δεν τις έχω βάλει ακόμα...:wacko:

OzZzZzY
06/05/2007, 11:10
banditako εσυ μαθε πρωτα να οδηγας και μετα :D

makis206
06/05/2007, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
:eyepop: :eyepop:
Καλο καλο ρε Μακη?Για πες λεπτομερειες ρε μην μας αφηνεις με την αγωνια!:uplate: :uplate:

Eίχα και τη φωτογραφική μηχανή δίπλα μου για να τραβήξω φωτό το μηχανάκι μόλις θα τελείωνε η διαδικασία αλλά μόλις είδα τι γίνεται εκεί δεν μου πέρασε απ'το μυαλό να βγάλω δυο-τρεις πόζες :rotflmao:

Καλόοοοοοοο :D :D

:o

:rotflmao: :rotflmao:

makis206
06/05/2007, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
Για τέλειο αποτέλεσμα, πρέπει να βγουν οι ζάντες και τις κολλήσεις με την ησυχία σου...

Αυτό είναι αλήθεια, είμαι σίγουρος ότι θά'ναι και πολύ πιο εύκολο μ'αυτόν τον τρόπο αλλά ποιος καθόταν να βγάζει τροχούς..:ZZZ: :uplate:

Ίσως ξαναδοκιμάσω όταν πάω για καινούργια λάστιχα

:beer:

xampos
07/05/2007, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
banditako εσυ μαθε πρωτα να οδηγας και μετα :D

ποσο :a31: :a31: :a31: :a31: :a31:

πανε καμια βολτα με το σκουτερακι σου ρε

και το εχεις παραγαμισει στο ΣΠΑΜ

καταλαβαινω εχεις πανεληνιες αλλα κοψε λιγο την πρωινη εστω

:a12:

εχει ανοιξει ο ΒΡΟΛΑΣ ενα θεμα για να λες οτι μαλακια σου ερθει για αυτον ακριβως τον λογο.

για να μην γραφεις οπου να ναι

:wave2:

alekos_rhodes
13/05/2007, 20:52
Μάκη, βλέπω τελικό laser. Έχω την ίδια μηχανή. Γράψε μου παρακαλώ για power commander φίλτρο και τελικά αλλαγή στις επιδόσεις. Οτιδήποτε έχεις κάνει για τη βελτίωση, με ενδιαφέρει πολυ

javaneze
14/05/2007, 20:58
aleke power commander δεν παιρνει το μηχανακι. Το P.C. ειναι μονο για μηχανακια με ψεκασμο.
Στο δικο μας που ειναι καρμπυρατερατο χρειαζεται αλλαγη στα ζιγκλερ ή εστω ρυθμιση στα καρμπς αναλογα το τελικο που θα βαλεις. :winka:

CBFMAN 600
22/09/2007, 00:27
Eβαλα ταινιεs στο εργαλειο.
Χρωμα ταινιασ ΑΣΗΜΙ.
Αγορα ταινιασ 15 ευρω.
Χρονοσ τοποθετησησ περιπου 40' και για τισ δυο ζαντεσ.
Μετα απο δυο ταξιδια,πεντε πλυσιματα με πιεστικο και 3.500 χλμ η ταινια ειναι στην θεση τησ.
Η συσκευασια ειχε ταινια για δυο 19αρεσ ζαντεσ.Μετα την τοποθετηση περισεψε ταινια περιπου 20 ποντουσ.
Εργαλεια που χρειαστηκαν ειναι μονο το παπαρακι που ειχε για οδηγο και τρελη υπομονη.
Τσιμπατε και δυο φωτο να κανετε σχολια.


105517

CBFMAN 600
22/09/2007, 00:28
Και η δευτερη


105518

kiriakost
22/09/2007, 00:35
Α ι .. στο καλό ... με κάνατε και ζήλεψα.. :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


105519

CBFMAN 600
23/09/2007, 00:02
Κυριακο

Βαλε καμμια αλλη φωτο.Σ'αυτη δεν φαινεται τιποτα.

Panos82gr
24/09/2007, 10:38
Σε μαυρο πανε παρα πολυ κοκινεσ λωριδες!! Το ειδα απο κοντα απο ενα τυπα που τις ειχε βαλει και εδιχνε πολυ ομορφο το μηχανακι!

:beer:

makis206
24/09/2007, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από CBFMAN 600
Κυριακο
Βαλε καμμια αλλη φωτο.Σ'αυτη δεν φαινεται τιποτα.

Ο Κυριάκος δεν έχει βάλει λωρίδα στις ζάντες αλλά έχει γυαλίσει το χείλος τους !

Μας δουλεύεις ε αλήτη τσαντάκια μηχανόβιε ;:evil:


:lol: :lol:

Panos82gr
03/10/2007, 16:21
Παρτε και το δικο μου με μπλε! Εμενα μου αρεσει πολυ!
http://linuxweb.internet.gr/DSC00863.JPG

javaneze
04/10/2007, 10:15
Πολυ ομορφο και του πανε παρα πολυ!!!

Καλοφορετες! :beer:

makis206
04/10/2007, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos82gr
Παρτε και το δικο μου με μπλε! Εμενα μου αρεσει πολυ!
http://linuxweb.internet.gr/DSC00863.JPG

Έτσι, να τα βλέπει ο Νόστρα να ζηλεύει !:evil: :lol:


:beer:

kalesin
04/10/2007, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos82gr
Παρτε και το δικο μου με μπλε! Εμενα μου αρεσει πολυ!
http://linuxweb.internet.gr/DSC00863.JPG

κ οπως ανοιγω τη φωτο, ημουν κ ψιλοαφηρημενος....

το κανει, λεω, κοιμαται πανω στη μηχανη; σκαλιζει κατι;


χαλιας λεμε καηκα τελειως :lol: :lol: :lol: :lol:



ωραιες οι γαλαζιες λωριδες παντως, ξεχωριζει

:wave2: :wave2:

Panos82gr
05/10/2007, 12:08
χαχαχαχχααχαχ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

οντως μοιαζει λες και ειναι ενα σκιαχτρο πανω στη μηχανη και κοιματε!!! :smokin:

:beer: :beer: :beer:

Nostra
11/10/2007, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Έτσι, να τα βλέπει ο Νόστρα να ζηλεύει !:evil: :lol:


:beer:

:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

:wave2:

Panos82gr
11/10/2007, 14:48
Ρε Νοστρα τελικα μηχανη θα παρεις η τερμα το αθλημα για σενα φιλε? :confused:

pkout
28/10/2007, 09:58
ρε παιδια εμενα η μηχανη μου ειναι στη φωτο τι χρωμα να βαλω??? ειμαι αναμεσα στο κοκκινο και στο μπλε τι μου προτεινετε???
να βαλω και λευκα φλασακια θα του πηγαινουν?? γιατι με τα πορτοκαλι κανει ωραια αντιθεση γιατι το χρωμα της ειναι προς το μοβ


110264

7Tolis
25/09/2014, 11:40
Ακόμη δεν εχω αποφασίσει αν μου αρέσουν ή οχι αλλα προς το ναι κλίνω.
323490

ΚωσταςΤ
01/11/2014, 04:04
Μια χαρα μου φαινονται παντως εμενα!

pektis
01/11/2014, 09:47
Toli παλι ανασκαφη εκανες ρε?:p
Πολυ ωραιο ειναι...
κολλαει και με το λογοτυπο που ειναι στο ιδιο χρωμα!

7Tolis
01/11/2014, 10:41
Έγινε καιρό πριν ή ανασκαφή. Τελικά μου άρεσαν και τις κράτησα.

Vice
01/11/2014, 12:15
αφού πέτυχες το χρυσό παίξε και ενα tzoker! πήρα 3 διαφορετικά απο ebay και κανένα δεν είναι just

CustomBoy
01/11/2014, 19:56
ρε παιδιά..σε 21 ζάντα (KlR μπροστινο) μπαίνουν οι κλασσικές ταινιες που ειναι σε λωρίδες?...πισω ειναι 17 οκ,ταιριαζει..αλλα μπροστα τι γινεται !?!

teogtp
01/11/2014, 20:12
ρε παιδιά..σε 21 ζάντα (KlR μπροστινο) μπαίνουν οι κλασσικές ταινιες που ειναι σε λωρίδες?...πισω ειναι 17 οκ,ταιριαζει..αλλα μπροστα τι γινεται !?!

Παιρνεις ενα τετοιο (http://www.ebay.com/itm/like/400694785708?item=400694785708&lgeo=1&vectorid=229466) και εισαι κομπλε.