PDA

View Full Version : ΑΘΗΝΑ-ΑΡΑΧΩΒΑ-ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ-ΘΕΡΜΟ-ΠΡΟΥΣΟΣ-ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ-Δ.ΦΡΑΓΚΙΣΤΑ



taxydromos
02/05/2007, 16:06
well,το Σαββατο28-4-07 ξεκινησαμε 3ονοφαδες στις 7:00 απο τα πρωτα διοδια στην Ε.Ο ΑΘ-ΛΑΜΙΑΣ..
οι Γιαννης aka sas με +driver την Βαγγελιτσα πανω στο ktm950 και ο Κυριακος με το aprilia capo ταξιδευαν για Γιαννενα..εγω ειχα προορισμο την Κερκυρα οποτε θα το διασκεδαζαμε μεχρι την Αρτα!!!
λοιπον εχουμε και λεμε:

stage1 Αραχωβα-Ναυπακτος
ο γνωστος δρομος με τα στροφιλικια που γουσταρουν τα ss και απαιτει προσοχη μη σε στειλει για αγορα οικοπεδου..

stage2 Ναυπακτος-Θερμο
αδιαφορη διαδρομη χωρις ιδιαιτερο ενδοιαφερον αν εξαιρεσεις μια σιδερενια γεφυρα..

stage3 Θερμο-Προυσος
πανεμορφη διαδρομη μεσα στο πρασινο με υπεροχο σφιχτο στροφιλικι που ελισεται μεσα σε χαραδρα.ασφαλτος φαγωμενη και μικρα διαστηματα απο χωμα!!! ο παραδεισος του μεγαλου ονοφα...... :cool:

stage4 Προυσος-καρπενησι-φραγκιστα-λ.κρεμαστων
καταπληκτικη διαδρομη με ωραιο στροφιλικι,καλη ασφαλτο και την υπεροχη λιμνη των κρεμαστων να σε μαγευει στο περασμα σου...

πολλες φωτο δυστυχως δεν εχω λογω της πιεσης του χρονου να προλαβω εγω το φερυ για κερκυρα και τα παιδια να φθασουν νωρις στα Γιαννενα.. :smokin:

..αυτο που αποκομισα απο το ταξιδι ηταν η αισθηση της παρεας που ταξιδευει λες και ειναι ενα τρενο......αρμονικα-γλυκα-αδιασπαστη και με γρηγορη ταχυτητα καταπινει τα χιλιομετρα με την ανεση ενος χορευτη που εκτελει μια χορογραφια...:) :) :)

εδω εχω ενα βιντεακι τραβηγμενο με βαση καμερας 'καλαμαρι' στην διαδρομη Θερμο-Προυσος:

KLIK (http://video.google.com/videoplay?docid=-2281236853955510581)

taxydromos
02/05/2007, 16:06
Aραχωβα..


86684

taxydromos
02/05/2007, 16:07
Ναυπακτος..


86685

taxydromos
02/05/2007, 16:11
στο δρομο για Προυσο..


86686

taxydromos
02/05/2007, 16:12
Τελος..Δ.Φραγκιστα στο φαρμακειο πριν κατσουμε για μασες...:beer:


86687

sas
02/05/2007, 17:37
Η διαδρομή στο μεγαλύτερο μέρος της ήταν πολύ καλή, όπως και η παρέα;)

Χρειάστηκε να κάνουμε αρκετές μικροστάσεις ή και να κινηθούμε αργά στα πολύ κλειστά κομμάτια γιατί η Ευαγγελία ή είχε ναυτία ή που κοιμόταν για να μη νιώθει την ναυτία, και όταν δεν κοιμόταν άκουγα διάφορα βογγητά από την ενδοσυνεννόηση (που πρώτη φορά χρησιμοποίησα ο μαλάκας).

Τελικά πολύ μεγάλη μαλακία η ενδοσυνεννόηση :lol:

Λόγω έλλειψης χρόνου αφήσαμε εκτός το κομμάτι βουλγαρέλι-αγναντα-πράμαντα-καλαρύτες-συρράκο για την επόμενη φορά ;)

Σωτήρη....Κυριάκος όχι Κωσταντίνος (και τα 2 με Κ αρχίζουν θα μου πεις βέβαια.....):p

Η επιστροφή αποφασίστηκε (με συνοπτικές και δημοκρατικές διαδικασίες....λέγεμε παντόφλα )να γίνει από την εθνική, χωρίς τον Σωτήρη που μάλλον εκείνες τις ώρες θα έπαιζε στους χωματόδρομους της Κέρκυρας

taxydromos
02/05/2007, 17:43
και πως ημουν σιγουρος οτι τον ελεγαν Κωνσταντινο..:lol:

οταν κανονισετε για καλαρυτες-συρρακο..............μεσα!





:beer:

sas
02/05/2007, 17:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
οταν κανονισετε για καλαρυτες-συρρακο..............μεσα!





:beer: [/B]

πεστο ελεύθερα.....

χωρίς την ευαγγελία όμως :lol:

δεν διαβάζει Moto.gr (απεχθάνεται τους μηχανόβιους)

crs-k
03/05/2007, 06:49
Παντα τετοια παιδακια!

:smokin: :beer: :wave2:

x-rider
03/05/2007, 07:55
Ομορφα



:sun: :beer: :sun:

FZMAN
03/05/2007, 16:00
Πάντα τέτοια παιδιά.:beer: Αλήθεια πόσα χιλιόμετρα είναι η διαδρομή απο Αγρίνιο για Προυσό;

crs-k
03/05/2007, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZMAN
........................
Αλήθεια πόσα χιλιόμετρα είναι η διαδρομή απο Αγρίνιο για Προυσό;


Αν θες στο περιπου, καμμια 85αρια... :rolleyes:


Αν θες τωρα ακριβως, θα σΕ πω την Κυριακη το βραδυ. :D