PDA

View Full Version : τοποθετηση powercommander (CBR 600Fi)



manos cbr600fi
02/05/2007, 23:40
please help
1)σε ποιον??
2)θα δουλευει σωστα με τον χαρτη που δινει η εταιρια(για αυτα που φοραει εχει μονο τελικο και φιλτρο)
η καλυτερα να γινει καινουργια χαρτογραφηση απο το μηδεν
3)ξερει καποιος περιπου κοστος τοποθετησης δυναμομετρησεις ολα πακετο
ενδιαφερομαι περισοτερο στην σωστη καυση,αξιοπιστια και γραμικη λειτουργια του κινητηρα
περιμενω συμβουλες

manos cbr600fi
02/05/2007, 23:46
το powercommander εχει αγοραστει μεταχειρισμενο

T.R.E
02/05/2007, 23:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από manos cbr600fi
please help
1)σε ποιον??
2)θα δουλευει σωστα με τον χαρτη που δινει η εταιρια(για αυτα που φοραει εχει μονο τελικο και φιλτρο)
η καλυτερα να γινει καινουργια χαρτογραφηση απο το μηδεν
3)ξερει καποιος περιπου κοστος τοποθετησης δυναμομετρησεις ολα πακετο
ενδιαφερομαι περισοτερο στην σωστη καυση,αξιοπιστια και γραμικη λειτουργια του κινητηρα
περιμενω συμβουλες

Να το τοποθετησεις μονος μου αν ξερεις τι ειναι το αλλεν και το κατσαβιδι δεν ειναι και τιποτα το σπουδαιο,εχει και αναλυτικες οδηγιες και με φωτογραφιες αλλωστε μεσα στο κουτι....

Με τον χαρτη της εταιρειας ΙΣΩΣ και να δουλευει καλα,τελεια ομως με τιποτα...Το πιο σωστο ειναι σιγουρα ενα δυναμομετρο και ενας καυσαναλυτης,και οπως ειπες χαρτογραφηση απ'το μηδεν...

Οι δυναμομετρηση-ρυθμιση κτλ σιγουρα θα διαφερει απο συνεργειο σε συνεργειο....Παιζει σε γενικες γραμμες στα ~200 ?....

manos cbr600fi
03/05/2007, 00:13
ακομα δεν το εχω παρει στα χερια μου ειναι καθοδον απο γερμανια αν παιζουν οδηγιες ενοειτε και θα το βαλω μονος μου
σε ευχαριστω

dirtbird
03/05/2007, 05:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Να το τοποθετησεις μονος μου αν ξερεις τι ειναι το αλλεν και το κατσαβιδι δεν ειναι και τιποτα το σπουδαιο,εχει και αναλυτικες οδηγιες και με φωτογραφιες αλλωστε μεσα στο κουτι....

Με τον χαρτη της εταιρειας ΙΣΩΣ και να δουλευει καλα,τελεια ομως με τιποτα...Το πιο σωστο ειναι σιγουρα ενα δυναμομετρο και ενας καυσαναλυτης,και οπως ειπες χαρτογραφηση απ'το μηδεν...

Οι δυναμομετρηση-ρυθμιση κτλ σιγουρα θα διαφερει απο συνεργειο σε συνεργειο....Παιζει σε γενικες γραμμες στα ~200 ?....

+1


Ίσως να χρειαστεί να βγάλεις ουρά ή να σηκώσεις τεπόζιτο.

Ουσιαστικά -όσον αφορά τα ηλεκτρικά-για την τοποθέτηση 2 πράγματα πρέπει να γίνουν.

1) η παροχή ρεύματος
2) η τοποθέτηση της καλωδίωσης μεταξύ του εγκεφάλου και της πλεξούδας των μπεκ

Οι οδηγίες της Dynojet είναι επαρκείς και με φωτό.

tassosrr
24/05/2007, 21:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Να το τοποθετησεις μονος μου αν ξερεις τι ειναι το αλλεν και το κατσαβιδι δεν ειναι και τιποτα το σπουδαιο,εχει και αναλυτικες οδηγιες και με φωτογραφιες αλλωστε μεσα στο κουτι....

Με τον χαρτη της εταιρειας ΙΣΩΣ και να δουλευει καλα,τελεια ομως με τιποτα...Το πιο σωστο ειναι σιγουρα ενα δυναμομετρο και ενας καυσαναλυτης,και οπως ειπες χαρτογραφηση απ'το μηδεν...

Οι δυναμομετρηση-ρυθμιση κτλ σιγουρα θα διαφερει απο συνεργειο σε συνεργειο....Παιζει σε γενικες γραμμες στα ~200 ?....

+1000

balto monos sou!!

ego se misi ora imoun komple kai bale bgale oura kai ntempozito!
OSO GIA TA MPEK einai pexnidaki!!!