PDA

View Full Version : Γνώμες περί Bmw K1200s



gian_nykt
03/05/2007, 06:32
Καλημέρα παίδες,

να ρωτήσω εγκυκλοπεδικώς:

τι λέει η K1200S/R με ή χωρίς ESA?
Προβλήματα?
Αξιοπιστία ηλεκτρονικών? (ηλεκτρονικά ρυθμιζόμενης ανάρτησης, display οργανων κλπ κλπ λογο κάποιων προβληματων με αναβαθμίσεις και μπαταρίες σε GS1200).
Μοτέρ?
Κόστος συντήρησης? (περίπου οσο ενα αντίστοιχο Ιαπωνικό ή.......?)
άλλο?

Υπάρχει και το εργαλείο που λέγετε FJR1300 '06 σε πιο touring κατάσταση βέβαια αλλά.....δεν ξέρω....απο την μια μου αρέσουν τα περίεργα του Γερμαναρά και το πιο sport touring στύλ κι απο την άλλη φοβάμαι την πολυπλοκότητά του (ηλεκτρονικά και μοτέρ 4 κύλινδρο, service, ανταλλακτικά????), απο την μια πάλι μου αρέσει η κλασσική αξία του Ιάπωνα αλλά ψιλοβαριέμαι το πακέτο εμφάνισης (πέραν του κυριλέ της υπόθεσης).
Για να διαβάσω γνώμες.

Χαιρετώ

BILL VUZAS
03/05/2007, 18:34
Σοβαρο μειονεκτημα συγκριτικα με τους αμεσους ανταγωνιστες του,η ΤΙΜΗ.
Συν 5000 περιπου.
Δυσπεπτο ως προς την μετεπωλησι.
Προβλημα μηχανολογικο,ουδεν.

gian_nykt
03/05/2007, 18:59
Καλά, ως μεταχείρο το λέω.
Καινούριο δεν πλησιάζεται κάν! Ακόμα και ως μεταχ/νο ειναι ακριβό, οσο κάνει μια Busa new πχ, απλά προσφέρει διάφορα hi tech ιστορίες και ειναι αρκετα άνετο για 2πλό άτομο με ενα αξιόλογο γκάζι.

BILL VUZAS
04/05/2007, 08:41
Ως μεταχειρο εχει μια διαφορα των 3500-4000.
Ανετο για τον συνεπιβατη ειναι και το χαγια.
Χαιτεκ ιστοριες μονο προβληματα βγαζουν.
Πλεονεκτημα του Κ1200 ειναι οτι εχει υποδομη για βαλιτσες.
Μειονεκτημα του χαγια η συντηρηση της αλυσιδας.
Αλεξισφαιρο το μοτερ του χαγια.Δεν ακουστηκαν κατι για το 1200.
Ατελειωτο γκαζι στο χαγια,υποδειγματικη συμπεριφορα σε υψηλες ταχυτητες με ενα η" δυο ατομα.
Εν κατακλειδι πιστευω οτι η σημαντικοτερη διαφορα τους ειναι η τιμη.

madtank
04/05/2007, 11:05
Σε συζητηση που ετυχε να ειμαι παρων, παλικαρι με Busa απο Πατρα με μολις 7500 χιλιομετρα, καταστημα στην Καλιρροης του εδινε 7500 €. Ενδιαφεροταν μετα απο test ride για μεταχειρισμενο Κ1200S που το εδινε καταστημα αντιπροσωπου στην Μιχαλακοπουλου
14500 € του '05. Αλλα δεν επαιρνε το Busa για αλλαγη..:mad:

Θεωρω και τις δυο μοτο κορυφαιες στην κατηγορια τους.

Ειναι καθαρα οικονομικο θεμα το που θα καταληξεις για μενα... παντως μετα απο συζητηση με το εν λογω παλικαρι η συμπεριφορα του BMW K1200S τον κερδισε 100% σε σχεση με το BUSA ...

Γουστα ειναι ή οντως το στησιμο του K1200S ειναι καλυτερο ;;;;

Οι ποιο ειδημονες ας τοποθετηθουν...

adam_tsouk
06/05/2007, 10:22
Εγω πιστευω οτι μια τετοια (και την οποια τετοια) μηχανη αγορασεις -εαν εισαι συνειδητοποιημενος για την αγορα σου- το τελευταιο πραγμα με το οποιο θα ασχοληθεις ειναι η μεταπωληση! Τα μπουσα τα σκοτωνουν πλεον και εχει βρωμισει ο τοπος! Ειναι κουκλι, εχει γαμω τα γκαζια αλλα προσωπικα δεν θα το επαιρνα.

Το Κ -οπως και τα περισσοτερα bmw ειδικα η σειρα Κ- ειναι touring μηχανες. Ανετα ταξιδια, προδιαγραφες για βαλιτσες, ηλεκτρονικα μπλιμπλικια κτλ...

Η τιμη ειναι μεγα μειων! προσωπικα εαν δεν το εβρισκα μεταχειρισμενο το δικο μου ουτε που θα το σκεφτομουν για αγορα. Αλλα πλεον μπορω να πω οτι εχει μια "πολυτελεια" που δικαιολογει ευτη τη τιμη.

Για σερβις απαντησα και στο αλλο ποστακι που υπαρχει στο φορουμ. ΑΠλα σκεψου οτι εαν χρειαστει αλλαγμα η αλυσιδα του μπουσα τυο κοστος θα ειναι οσο ενα σερβις για το μπεμβε. (εαν βεβαια χαλασει ο αξονας το κοστος θα ειναι το ετησιο εισοδημα μου):lol:

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν ειναι εξωφρενικο ή ακριβο το κοστος του μπεμβε. Ουτε προβληματα εχουν ακουστει (τουλαχιστον οχι οσο το εχω ψαξει εγω).

Στα θετικα ειναι τα 5 χρονια πανευρωπαικη καλυψη οδικης βοηθειας με παρα πολλες εξυπηρετησεις απο την εταιρεια, η εγγυηση που εχω μαθει οτι καλυπτει σχεδον τα παντα (ελπιζω να μην χρειαστει να το διαπιστωσω βεβαια).


οσο για το esa κτλ εαν μπορεις να το επιλεξεις σαν εξοπλισμο βαλ'το και δεν θα το μετανιωσεις. :beer:

madtank
10/05/2007, 13:18
adam_tsouk επειδη δεν μπορω να βρω το ποστακι σχετικα με το service του K1200S, μπορεις να το "τσεκαρεις"....παρακαλωωωω:D :D

adam_tsouk
10/05/2007, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από madtank
adam_tsouk επειδη δεν μπορω να βρω το ποστακι σχετικα με το service του K1200S, μπορεις να το "τσεκαρεις"....παρακαλωωωω:D :D


σε ΑΥΤΟ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=39257) αναφερομουν


:wave2:

madtank
10/05/2007, 19:17
'σαι ωραιος :wave2: :wave2:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΑ ΜΕΓΙΣΤΑ

gv_gr
12/05/2007, 15:02
Καλημερα σε ολους.
Λοιπον με αφορμη την ιστορια του madtank θα ηθελα να πω οτι και εγω ημουν κατοχος hayabusa για ενα χρονο ,δουλευα Πατρα,εκανα τεστ ride toy k1200s στην Μιχαλακοπουλου και εκει γνωρισα καποιον κυριο που ανταλλαξαμε αποψεις για τις μοτοσυκλετες αυτες.
Τελικα κατορθωσα και αλλαξα το haya για ενα κ1200ς του 2007.
Πιστευω οτι η γνωμη μου ισως βοηθησει .
Το haya ειχε 17000 χλμ τα περισσοτερα σε εθνικη.Με αυτο ειχα κανει css 1-2-3 και αρκετα trackday ολα με σκοπο την εξοικειωση μου με την μοτο αυτη την οποια θεωρουσα και θεωρω καταπληκτικη για οδηγηση σε ανοικτα εθνικα δικτυα.
Μειον του haya το βαρος που σε συνδιασμο με το μεγαλο μεταξονιο το κανει δυσκινητο σε κλειστα τμηματα και στροφες.
Για το κ μπορω να πω οτι ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΣΕ ΟΛΑ ισως λιγοτερο δυνατο απο το haya αλλα πολυ καλα στημενο και ιδανικο ακομα και για κλειστα τμηματα και στροφες.Για τα υπολοιπα δεν θα αναφερθω διοτι ειναι γνωστα.
Ευχομαι καλο καλοκαιρι και καλες βολτες σε ολους.
Γιωργος

madtank
14/05/2007, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από gv_gr
Καλημερα σε ολους.
Λοιπον με αφορμη την ιστορια του madtank θα ηθελα να πω οτι και εγω ημουν κατοχος hayabusa για ενα χρονο ,δουλευα Πατρα,εκανα τεστ ride toy k1200s στην Μιχαλακοπουλου και εκει γνωρισα καποιον κυριο που ανταλλαξαμε αποψεις για τις μοτοσυκλετες αυτες.
Τελικα κατορθωσα και αλλαξα το haya για ενα κ1200ς του 2007.
Πιστευω οτι η γνωμη μου ισως βοηθησει .
Το haya ειχε 17000 χλμ τα περισσοτερα σε εθνικη.Με αυτο ειχα κανει css 1-2-3 και αρκετα trackday ολα με σκοπο την εξοικειωση μου με την μοτο αυτη την οποια θεωρουσα και θεωρω καταπληκτικη για οδηγηση σε ανοικτα εθνικα δικτυα.
Μειον του haya το βαρος που σε συνδιασμο με το μεγαλο μεταξονιο το κανει δυσκινητο σε κλειστα τμηματα και στροφες.
Για το κ μπορω να πω οτι ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΣΕ ΟΛΑ ισως λιγοτερο δυνατο απο το haya αλλα πολυ καλα στημενο και ιδανικο ακομα και για κλειστα τμηματα και στροφες.Για τα υπολοιπα δεν θα αναφερθω διοτι ειναι γνωστα.
Ευχομαι καλο καλοκαιρι και καλες βολτες σε ολους.
Γιωργος

:wave2: :wave2: :wave2: καλοριζικο , καλοταξιδο και παντα ορθιος......

gv_gr
14/05/2007, 12:51
Euxaristo poly file.
Kai se esena eyxomai kalous dromous .
Giorgos.







sorry gia ta greeklish alla to sygkekrimeno pc den exei ellinika.

lord_dimos76
15/05/2007, 00:43
ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΦΙΛΕ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΣΟΥ ΕΡΓΑΛΕΙΟ!ΘΑ ΤΟ ΧΑΡΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ!!!

gian_nykt
21/05/2007, 13:16
Καλοτάξιδο!

Πάντως επανήλθα ελαφρά στο θέμα...αν και ακόμα υπο σκέψην λόγο ΤΙΜΗΣ και πλέον περισσότερο με το K1200R στο προσκήνιο!!!!!!!
Πιο όρθια θέση για καθημερινό και βασικά το ίδιο με το S αλλά με λιγότερι προστασία αέρα!

adam_tsouk
21/05/2007, 22:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από gian_nykt
Καλοτάξιδο!

Πάντως επανήλθα ελαφρά στο θέμα...αν και ακόμα υπο σκέψην λόγο ΤΙΜΗΣ και πλέον περισσότερο με το K1200R στο προσκήνιο!!!!!!!
Πιο όρθια θέση για καθημερινό και βασικά το ίδιο με το S αλλά με λιγότερι προστασία αέρα!

κλαυτερα να πεις ΚΑΘΟΛΟΥ προστασια αερα.

Και πιστεψε με οτι εαν δεν ξερεις τι σημαινει οχι προστασια αερα καλυτερα να μην δοκιμασεις.

εγω με 2 χρονια γυμνο μηχανακι πηρα το R και στα πολλα (μετα τα 220+) εχω προβλημα....


σκεψου το καλα.

γιατι δε κοιτας το sport? για μενα ειναι ισως το ιδανικοτερο. εχει πολυ γκαζι το εργαλειο και εαν δεν αντεχεις τον αερα παει χαμενο :winka:

gian_nykt
22/05/2007, 06:42
Κοίτα adam, απο γυμνά εχω εμπειρία.....R1100R, GSX1400, Ζ1000!
Απλά το βλέπω, απο θεμα χρηστικότητα....ίδια γκάζια με το S αλλά σε πιο άνετο για πόλη, άγριο look και όρθια θέση (πιο σκαφτή σελα και λίγο πιο όρθιο τιμόνι)!
Τωρα με ενα τζαμάκη θα κάνεις λίιιιιιγη δουλειά και και πάλι καλά που πας 220km/h!!!!
Συνήθως στα naked τα παλεύεις αντε μεχρι 160-180 με το ζόρε!

adam_tsouk
22/05/2007, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από gian_nykt
Κοίτα adam, απο γυμνά εχω εμπειρία.....R1100R, GSX1400, Ζ1000!
Απλά το βλέπω, απο θεμα χρηστικότητα....ίδια γκάζια με το S αλλά σε πιο άνετο για πόλη, άγριο look και όρθια θέση (πιο σκαφτή σελα και λίγο πιο όρθιο τιμόνι)!
Τωρα με ενα τζαμάκη θα κάνεις λίιιιιιγη δουλειά και και πάλι καλά που πας 220km/h!!!!
Συνήθως στα naked τα παλεύεις αντε μεχρι 160-180 με το ζόρε!

εφοσον εχεις εμπειρια απο γυμνα τοτε ορμα!!!!

εγω εχω προβλημα μετα τα 240 (χωρις πλακα, αλλα απο εκει κ πανω κυριολεκτικα παλευω)

το φιμε τζαμακι που δινει ΕΞΤΡΑ (οπως ολα :rolleyes: ) η bmw κανει λιγη δουλεια.

:wave2:

gian_nykt
22/05/2007, 18:31
γιά πές και εντυπώσεις απο το R.....κινηση σε πόλη, μεταδοση, κοστος συντήρησης, φρένα, προβλήματα, φόρτωμα, ανάρτηση (δεν εξερω αν πηρες με την ESA) κράτημα, ταξίδη κλπ κλπ κλπ!!!

Ειδωμεν....αν την παίξω την κουτουλιά και το πάρω used φυσικα, θα ανοιχτώ πολύ και δεν θα ηθελα να κάνω βλακεία! ΠΑΛΙ!!!

adam_tsouk
22/05/2007, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από gian_nykt
γιά πές και εντυπώσεις απο το R.....κινηση σε πόλη, μεταδοση, κοστος συντήρησης, φρένα, προβλήματα, φόρτωμα, ανάρτηση (δεν εξερω αν πηρες με την ESA) κράτημα, ταξίδη κλπ κλπ κλπ!!!

Ειδωμεν....αν την παίξω την κουτουλιά και το πάρω used φυσικα, θα ανοιχτώ πολύ και δεν θα ηθελα να κάνω βλακεία! ΠΑΛΙ!!!


ειμαι στα 8500 χλμ. το αγορασα με 2500 χλμ.

εκανα το σερβις των 5000 (λαδια) και μιας κ το πηρα ελαφρως μεταχειρω αλλαξα και φιλτρο λαδιου και το βαλαμε κ μια στον εγκεφαλο.
συνολικο κοστος 70 ευρω.

φορτωμα δεν του εχω κανει (ακομα) μιας και με στενευουν τα... μπατζακια μου
:rolleyes: αλλα οι πλαινες βαλιτσες του για ενα ατομο (μιας και ειναι και μικρες εκτος απο πολυ ακριβες) ειναι ο,τι πρεπει.

Στη πολη δεν το χρησιμοποιώ μιας και έχω το xr για αυτη τη δουλειά. Πάντως εάν εξαιρέσουμε τον όγκο του (κυρίως το φάρδος με το θερμοσίφωνα που έχει για εξάτμιση) είναι εύκολο.

Ταξίδι.... το ΠΣΚ ήμουν Βόλο με τη βροχή. Άψογη συμπεριφορά, απίστευτα σταθερό (σε ανοιχτές καμπές δε είναι να μπαίνεις με τα όλα) και το abs να με κάνει να αλλάζω γνώμη και να το γουστάρω. :winka:

Το esa ακόμα το "δουλεύω". Σϊγουρα σου αλλάζει το στήσιμο της μηχανής και εάν το αποφασίσεις μη τη πάρεις χωρίς αυτό (και όταν εισαι 2κάβαλος βολεύει πάρα πολύ).

Όσο για το ταξίδι σαν άνεση, είπαμε, όλο το πρόβλημα είναι το ξύλο από τον αέρα. Πολύ άνετη σέλα για τη κατηγορία του (μη ξεχνάμε ότι δεν θεωρείται touring):winka:

Πολύ γκάζι και το δίνει και πολύ προοδευτικά.

Όπως κατάλαβες ακόμα δεν το έχω μετανιώσει! :lol:


:wave2:

gian_nykt
23/05/2007, 07:20
πάντως πρέπει να ειναι πιο άνετο απο το S, εχει πιο σκαφτή σέλα και πιο ψηλό τιμόνι!
Βασικά μου αρέσει και το S αλλά θέλω και καθημερινή άνετη συμβίωση χωρίς σκύψημο!
Και στην ουσία είναι το ίδιο μοτόρι.
Τιμή που την πήρες σαν μεταχ/νη? Απλά να δώ αν ειναι κοντά εκει που υπολογίζω!
Το τιμόνι βέβαια δεν μου πολυαρέσει εμφανισιακά και δεν ξέρω κι αν βολεύει ιδιαίτερα μιας κι εχω δει και κάποια με καρατιμόνα σε Γερμανικά site και μου φάνηκε πιο σωστό αλλά εδω δεν νομίζω να βρίσκεις εύκολα με τέτοιο!
Απο φώτα πως πάει?

adam_tsouk
26/05/2007, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από gian_nykt
πάντως πρέπει να ειναι πιο άνετο απο το S, εχει πιο σκαφτή σέλα και πιο ψηλό τιμόνι!
Βασικά μου αρέσει και το S αλλά θέλω και καθημερινή άνετη συμβίωση χωρίς σκύψημο!
Και στην ουσία είναι το ίδιο μοτόρι.
Τιμή που την πήρες σαν μεταχ/νη? Απλά να δώ αν ειναι κοντά εκει που υπολογίζω!
Το τιμόνι βέβαια δεν μου πολυαρέσει εμφανισιακά και δεν ξέρω κι αν βολεύει ιδιαίτερα μιας κι εχω δει και κάποια με καρατιμόνα σε Γερμανικά site και μου φάνηκε πιο σωστό αλλά εδω δεν νομίζω να βρίσκεις εύκολα με τέτοιο!
Απο φώτα πως πάει?


σκυφτο ειναι το μηχανακι. προφανως και τα εχεις καβαλησει και τα δυο ετσι? Αν οχι πηγαινε σε καποιον αντιπροσωπο που τα εχει και ανεβα να δεις θεση οδηγησης. Το τιμονι εμενα μου αρεσει που ειναι "ημι"-κλιπον αλλα οχι που ειναι σα να αφηνει σημαδια απο.. το καλουπι!:sick: τεςπα, λεπτομεριες.

εμενα μου πηγε γυρω στα 14000 εαν συνυπολογισω τα εξοδα που πηγα κ το εφερα απο Ροδο.

bmwolf
27/05/2007, 16:20
adam, idu o palios agorastis tis kalis su.
Pados, polles fores mu ti vidoni kai mu rxete na pao na tin janaagoraso.
Katse na megalosun oi pitsirikoi kai vlepume, jeris os tote bori ki esi pali na endiaferese gia kanena me 2500km sto koder!
:beer:

drade
05/06/2007, 14:20
προτείνω το S αλλά και για το R υπάρχουν θηριώδεις ζελατίνες που κάνουν δουλειά άμα θέλεις να πας Ευρώπη!?!?!?

παρήγγειλα την πιο μεγάλη ζελατίνα για έναν φίλο μου από http://www.ceebaileys.com/cycle/, του βγήκε πολλά λεφτά αλλά μου λέει ότι στα 200 δεν καταλαβαίνει τίποτα (1.86cm) βέβαια δεν είναι και ότι πιο όμορφο..

να προτιμήσεις 2006 μοντέλα, τα 2005 είχαν κάτι προβληματάκια (κιβώτια κλπ). Μπες στο http://www.bmw-k.com/ridefast.htm και ξεκίνα το διάβασμα.

φανταστικές μηχανές πάντως αλλά και πανάκριβες, δύσκολη μεταπώληση κλπ… για μένα η καλύτερη επιλογή αυτή τη στιγμή στην εν λόγω κατηγορία

gian_nykt
06/06/2007, 10:34
πάντως η sporty είναι και αρκετά ωραία στο μηχανάκη...........

το θέμα είναι οτι λυπάμαι τα λεφτά........13000+ used!!!!

και δεν ειναι και τα εμπορικότερα BMW!!!

το επανεξετάζω το θέμα για εμπορικότερη και φθηνότερη σειρά BMW της οποίας συγκεκριμένος τύπος μου τραβούσε πάντα το ενδιαφέρον!!!
Είδωμεν! :beer:

adam_tsouk
06/06/2007, 19:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από gian_nykt
πάντως η sporty είναι και αρκετά ωραία στο μηχανάκη...........

το θέμα είναι οτι λυπάμαι τα λεφτά........13000+ used!!!!

και δεν ειναι και τα εμπορικότερα BMW!!!

το επανεξετάζω το θέμα για εμπορικότερη και φθηνότερη σειρά BMW της οποίας συγκεκριμένος τύπος μου τραβούσε πάντα το ενδιαφέρον!!!
Είδωμεν! :beer:

τετοια μηχανη τη παιρνεις και (θεωρητικα παντα) τη δινεις μετα απο τουλαχιστον μια 5ετια.... οποτε η εμπορικοτητα δεν εχει τοσο μεγαλη σημασια. και κοιτα κ το οτι δεν θα πεσει η τιμη στα μισα σχεδον οπως με αλλα μοντελα...

gian_nykt
07/06/2007, 07:10
αυτο ειναι το καλό των BMW! τα πληρώνεις χαβιάρη αλλά τουλάχιστον δεν ξεβρακώνεσαι οταν τα ξαναπουλήσεις.....αν και πάλι παίζει ρόλο η εμπορικότητα, δλδ ενα R1100/1150/1200R ή RT δεν θα πουληθεί το ίδιο εύκολα με ενα μοντέλο 1100/1150/1200 GS πχ!!

BILL VUZAS
07/06/2007, 09:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
τετοια μηχανη τη παιρνεις και (θεωρητικα παντα) τη δινεις μετα απο τουλαχιστον μια 5ετια.... οποτε η εμπορικοτητα δεν εχει τοσο μεγαλη σημασια. και κοιτα κ το οτι δεν θα πεσει η τιμη στα μισα σχεδον οπως με αλλα μοντελα...
ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΘΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΤΗΤΑ ΤΩΝ BMW.
TO RT ΤΟΥ 2002 ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΜΕ 9000.
ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΑ 18000.
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΡΑΤΗΜΑ ΤΗΣ ΤΙΜΗΣ?
ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΠΟΥΛΗΣΕΙΣ.
GS 2004 TO ΠΟΥΛΑΩ 11000.
ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΕΧΕΙ 15000.
ΟΠΟΤΕ Σ'ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΡΚΕΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΤ,V-STROM Κ.Τ.Λ.

gian_nykt
07/06/2007, 11:28
ΝΑΙ, αλλά ακόμα κι αυτα σε συγκεκριμένα χρώματα!!!
Τα εμπορικά μηχανάκια είναι μετρημένα στα δάκτυλα του 1 χεριού και ούτε!

adam_tsouk
11/06/2007, 21:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILL VUZAS
ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΘΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΤΗΤΑ ΤΩΝ BMW.
TO RT ΤΟΥ 2002 ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΜΕ 9000.
ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΑ 18000.
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΡΑΤΗΜΑ ΤΗΣ ΤΙΜΗΣ?
ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΠΟΥΛΗΣΕΙΣ.
GS 2004 TO ΠΟΥΛΑΩ 11000.
ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΕΧΕΙ 15000.
ΟΠΟΤΕ Σ'ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΡΚΕΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΤ,V-STROM Κ.Τ.Λ.

Δεν εχεις κ αδικο..

εγω κρινω απο το δικο μου και μιλαω για ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ οπως αλλωστε ενδιαφερεται κ ο gian_nyxt :winka:

αυτος που θα αγορασει τη μηχανη σου 11000 ποσο θα τη πουλησει μετα απο 1 χρονο?

:wave2:

MIHALIS TZIMAS
22/11/2008, 19:48
μετα απο εναμιση χρονο ,εχοντας περασει απο τα χερια μου και το R και το S

ψηφιζω δαγκωτο το S

ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΘΕΣΗ ΟΔΗΓΗΣΗΣ
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΛΥΨΗ

το R ειναι πολυ αβολο

και να σκεφτειτε οτι δεν ειναι οπαδος του σκυφτου

Lazio
03/02/2009, 09:41
Επειδη ειμαι σφοδρα ερωτευμενος και αν μου κατσει καποια μπεμπα......απο ποια χρονολογια και μετα δεν ανακληθηκαν μοντελα για κιβωτιο και ψεκασμο ?

Τα μοντελα του 2006 ειχαν και αυτα τα γνωστα προβληματα θα προτιμουσα αφου θα σκασω τοσα λεφτα να παρω κατι που δεν εχει επισκευαστει...... μπορει να μην υπαρχει προβλημα μετα την ανακληση αλλα ειναι ψυχολογικο :lol:

Απο οτι φαινεται δυσκολα θα βρω μοντελο μετα το 2006 σε καλη τιμη :wave2:

macrozan
03/02/2009, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
Επειδη ειμαι σφοδρα ερωτευμενος και αν μου κατσει καποια μπεμπα......απο ποια χρονολογια και μετα δεν ανακληθηκαν μοντελα για κιβωτιο και ψεκασμο ?

Τα μοντελα του 2006 ειχαν και αυτα τα γνωστα προβληματα θα προτιμουσα αφου θα σκασω τοσα λεφτα να παρω κατι που δεν εχει επισκευαστει...... μπορει να μην υπαρχει προβλημα μετα την ανακληση αλλα ειναι ψυχολογικο :lol:

Απο οτι φαινεται δυσκολα θα βρω μοντελο μετα το 2006 σε καλη τιμη :wave2:



να εχει βγει απο το εργοστασιο ΜΕΤΑ τον 09/2006
:beer:

Lazio
06/02/2009, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από macrozan
να εχει βγει απο το εργοστασιο ΜΕΤΑ τον 09/2006
:beer:




Που να βρεις μοντελο με παραγωγη μετα τον 09-2006


Καπου ειδα για προσφορα εως 3000Ε........

Ηταν για καινουργιο του 2008 χωρις esa τσιμπησα αλλα αυτα που ακουσα απο τον εμπορο στο τηλεφωνο ηταν πολυ διαφορετικα απο οτι περιμενα

Μιλαμε για γνωστο ντιλερ στην καλλιροης ....... γδαρτης ......με τετοια κριση ρε φουστη και κοπανανε ετσι στις τιμες


Χρυση ευκαιρια απο ιδιωτη και αντε γεια .....και το συμπερασμα μην τσιμπατε γιατι ως γνωστον οτι λαμπει δεν ειναι χρυσος :wave2:

lowfligt
12/03/2009, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
Που να βρεις μοντελο με παραγωγη μετα τον 09-2006


Καπου ειδα για προσφορα εως 3000Ε........

Ηταν για καινουργιο του 2008 χωρις esa τσιμπησα αλλα αυτα που ακουσα απο τον εμπορο στο τηλεφωνο ηταν πολυ διαφορετικα απο οτι περιμενα

Μιλαμε για γνωστο ντιλερ στην καλλιροης ....... γδαρτης ......με τετοια κριση ρε φουστη και κοπανανε ετσι στις τιμες


Χρυση ευκαιρια απο ιδιωτη και αντε γεια .....και το συμπερασμα μην τσιμπατε γιατι ως γνωστον οτ
ι λαμπει δεν ειναι χρυσος :wave2:
Εδω οι αντιπροσωπιες ζητουν οτι γουσταρουν,ψαχνομαι για κ1200ς αλλα απο αγγλια θα γινει η αγορα,εχω βρει 2008 μοντελο,οτι χρωμα γουσταρεις με 4000χμ τιμες απο 8500 λιρες,και μοντελο 2007 απο 6900 λιρες ,τα μοντελα 2005 τα βρισκεις 5000-6000.
Πιστευω αξιζει τον κοπο με οτι εχτρα πληρωσω για πινακιδες,αν τελικα δεν κρατησω τις εγγλεζικες.
Υποψειν οι τιμες αυτες ειναι απο επισημο ντιλερ βμς αγγλιας