PDA

View Full Version : Τσάι στην Α.Ο



panagiotispapa
03/05/2007, 09:23
Για να μην μακρυγορώ η ιστορία έχει ως εξής:
Εχτές το απόγευμα μπαίνω στην Α.Ο από Παιανία. Από την δεξία λωρίδα περνάω στην μεσαία και μετά στην αριστερή έχοντας πιάσει τα 100 km/h και εκεί που προσπαθούσα να πιάσω τα 120 km/h ...... με προσπερνάει ο προαστιακός :bigcry: :bawl: . Αμέσως τάπα το γκάζι (αυτό για μένα μεταφράζεται σε 130km/h) , αλλά άπιαστος ο άτιμος. Τελικά έκανε στάση 2 km πιο κάτω και έτσι κατάφερα να τον 'περάσω'. Μήπως είναι πολύ ρόμπα να σε κερνάει τσάι ο προαστιακός? :blush:

super_toto
03/05/2007, 09:29
Ο προαστιακός όχι
ο ηλεκτρικός ναι

Cpt. Haddock
03/05/2007, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Ο προαστιακός όχι
ο ηλεκτρικός ναι

:nono:

O Ηλεκτρικός όχι

Ο Προαστιακός ναι.

Siemens Desiro Classic EMU, Vmax= 180, υπηρεσιακή ταχύτητα 160 χλμ/ώρα

(και απίστευτη επιτάχυνση)

:wave2: :wave2:

T.R.E
03/05/2007, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:nono:

O Ηλεκτρικός όχι

Ο Προαστιακός ναι.

Siemens Desiro Classic EMU, Vmax= 180, υπηρεσιακή ταχύτητα 160 χλμ/ώρα

(και απίστευτη επιτάχυνση)

:wave2: :wave2:

Μπερδευτηκες μαλλον...Ο super_toto απαντησε στο "μηπως ειναι πολυ ρομπα να σε περναει ο προστατιακος?"

Συνεπως --->Ο προαστιακος οχι,ο ηλεκτρικος ναι....

Αν και οπως και να εχει,ειναι ρομπα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:

Cpt. Haddock
03/05/2007, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Μπερδευτηκες μαλλον...Ο super_toto απαντησε στο "μηπως ειναι πολυ ρομπα να σε περναει ο προστατιακος?"
Συνεπως --->Ο προαστιακος οχι,ο ηλεκτρικος ναι....

τεσπα, προαστιακός είναι όλα (πλην του μετρό που πάει με... 80 χλμ/ωρα :rolleyes: )

Βιντεακια

http://www.youtube.com/watch?v=EXQMuNbsUG4

http://www.youtube.com/watch?v=TI0iJGpk8rg

http://www.youtube.com/watch?v=phLsa1YxI1A

Fireball400
03/05/2007, 09:48
:rotflmao: Τι μου θυμίσατε:rotflmao: Το αδερφάκι μου στην Εθνική οδό δεξια λωρίδα με το Brosάκι,να δέχεται προσπέραση από νταλίκα επειδή την είχε δει αραχτός και σερνότανε....πολύ δούλεμα:rotflmao:

panagiotispapa
03/05/2007, 10:08
Μράβο στον ΟΣΕ. Τον κώλο του πάει το DESIRO.

Άντε να δούμε πότε θα μπορούμε να ταξιδεύουμε έτσι Αθήνα-Πάτρα, Αθήνα-Θεσσαλονίκη (πολλά ζητάω ε? )

Cpt. Haddock
03/05/2007, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagiotispapa
Άντε να δούμε πότε θα μπορούμε να ταξιδεύουμε έτσι Αθήνα-Πάτρα, Αθήνα-Θεσσαλονίκη (πολλά ζητάω ε? )

Όχι πολλά...

Θεωρητικά πρέπει να κάνεις 5-6 χρόνια υπομονη :sick:

George-3-
03/05/2007, 16:18
Για Αθηνα-Θεσσαλονικη και το αντιθετο γινεται. Σε 4 ωρες και ενα τεταρτο λεει, αυτο που δεν λεει ειναι οτι το δρομολογιο αυτο φευγει μονο στις 7:30 το πρωι και πως ολα τα αλλα Intercity Express κανουν 6 ωρες. Κανονικα επρεπε να ειναι το μεσημερι ωστα να μπορουν τα περιχωρα Αθηνων και Θεσσαλονικης να πανε στην πολη με αλλο μεσο να τα παρουν.

adam_tsouk
03/05/2007, 20:03
τον εχω




:lol: :lol: :lol:

zephyr1
03/05/2007, 20:13
Ωπ :eyepop: τον ηπιαμε?:rolleyes:

gdevelek
03/05/2007, 20:44
μετά από ατύχημα στην κόρινθο υποχρεώθηκα πρόσφατα να πάρω τον προαστιακό να γυρίσω

πήγαινε με περίπου 60-80

η ελληνική κακοδαιμονία φρενάρει τα πάντα

mourgakos
04/05/2007, 07:24
ας παει και αυτος εκει που παω και εγω και αν μπορει ας προσπερασει...:lol:

Brolas
04/05/2007, 23:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagiotispapa
Για να μην μακρυγορώ η ιστορία έχει ως εξής:
Εχτές το απόγευμα μπαίνω στην Α.Ο από Παιανία. Από την δεξία λωρίδα περνάω στην μεσαία και μετά στην αριστερή έχοντας πιάσει τα 100 km/h και εκεί που προσπαθούσα να πιάσω τα 120 km/h ...... με προσπερνάει ο προαστιακός :bigcry: :bawl: . Αμέσως τάπα το γκάζι (αυτό για μένα μεταφράζεται σε 130km/h) , αλλά άπιαστος ο άτιμος. Τελικά έκανε στάση 2 km πιο κάτω και έτσι κατάφερα να τον 'περάσω'. Μήπως είναι πολύ ρόμπα να σε κερνάει τσάι ο προαστιακός? :blush: Μην αισθάνεσαι άσχημα...Εγώ οδηγούσα τον συρμό!!!!!:smokin: