PDA

View Full Version : Τοποθέτηση-μοντάρισμα για βαλίτσες αλουμινίου



Nik0s
03/05/2007, 09:56
Απέκτησα χτες ένα ζευγάρι βαλίτσες αλουμινίου, συγκεκριμένα τις Zega της Touratech.

Για όποιον δεν γνωρίζει, το κιτ στήριξης πάνω στα κάγκελα έρχεται ξεχωριστά, έτσι ώστε να προσαρμόζεται από τον καθένα στα κάγκελα που έχει.

Χρειάζονται κάποιες μετρήσεις, ένα τρυπάνι και σταθερό χέρι.

Έχει τοποθετήσει κανείς τέτοιες βαλίτσες, ή παρόμοιες, σε κάποιον μάστορα ?

Έχω έναν υπόψην μου, αλλά θα ήθελα να ακούσω κι άλλες προτάσεις.

Και όχι, τρυπάνι δεν έχω να τις φτιάξω.... :sad: :D

Nik0s
05/05/2007, 11:51
Σε αυτό το link (http://www.touratech-usa.com/instl/pannier_instr.html?-session=touratech:F58E9863C6F992AD64003B68621D6D10) θα βρείτε κάποιες χρήσιμες οδηγίες και συμβουλές, με φωτογραφίες, για τη σωστή τοποθέτηση των βαλιτσών.

zireous
06/05/2007, 00:33
Τί να σε πω φίλε Νίκο, δουλειά μου είναι να παίζω με τρυπάνια και σχετικά, ψείρας είμαι, αλλά από την άλλη είμαι στην άκρη του σύμπαντος και έχω ένα σκασμό δουλειές αλλιώς να ερχόσουνα να τις βάζαμε τσάμπα μια Κυριακή -άσε που είμαι και μονόχνωτος τύπος και δε λέω στο νετ που και ποιός είμαι γενικά. :mad: :ninja:

Η δουλειά πάντως είναι πανεύκολη από ότι λέει το σάιτ (μή ξεχάσεις τη σιλικόνη, θα μπάζουν νερά αλλιώς).

Μπας κανένας άλλος αδειάζει;

Nik0s
06/05/2007, 01:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Τί να σε πω φίλε Νίκο, δουλειά μου είναι να παίζω με τρυπάνια και σχετικά, ψείρας είμαι, αλλά από την άλλη είμαι στην άκρη του σύμπαντος και έχω ένα σκασμό δουλειές αλλιώς να ερχόσουνα να τις βάζαμε τσάμπα μια Κυριακή -άσε που είμαι και μονόχνωτος τύπος και δε λέω στο νετ που και ποιός είμαι γενικά. :mad: :ninja:

Η δουλειά πάντως είναι πανεύκολη από ότι λέει το σάιτ (μή ξεχάσεις τη σιλικόνη, θα μπάζουν νερά αλλιώς).

Μπας κανένας άλλος αδειάζει;


:a013: :a013: :a013:

Μόλις βρω χρόνο, θα ασχοληθώ να τις βάλω. Thanx πάντως !

:beer: