PDA

View Full Version : γινεται μεταβιβαση στα κεπ?



alfa156
05/05/2007, 13:06
θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται μεταβιβαση στα κεπ,και ποσο χρονοβορα διδικασια ειναι?τα παραβολα τα περνω απο εκει?

xampos
05/05/2007, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται μεταβιβαση στα κεπ,και ποσο χρονοβορα διδικασια ειναι?τα παραβολα τα περνω απο εκει?


ναι

γινεται μεταβιβαση στα κεπ αλλα αργεις λιγο να παρεις την αδεια. σου δινουν ενα χαρτι ομως οσπου να βγει η κανονικη αδεια για να κυκλοφορεις.

τα παραβολα τα παιρνεις απο την τραπεζα

καλο θα ηταν να πας σε ενα παραρτημνα του υπουργειου μεταφωρων
και σε ενα 2 ωρο θα εχεις την καινουργια αδεια στα χερια σου :winka:

SeNNinhA
05/05/2007, 13:12
KANONIKOTATA

θέλει όμως να ξαναπεράσεις για να πάρεις τα χαρτιά σε 3-4 μερες. Ότι χρειάζεται θα σου πουν εκεί.

samoure
05/05/2007, 13:13
Εννοειται οτι γινεται στα ΚΕΠ,και μαλιστα ειναι και πολυ εξυπηρετικοι.Τα παραβολα νομιζω απο τραπεζα,οσο για το χρονοβορα παιρνεις επιτοπου αντιγραφο της αδειας για να κυκλοφορεις μεχρι να εκδοθει η νεα:wave2:

bzrmiltos
05/05/2007, 20:21
ΑΝ θυμαμε καλα>με παραβολο απο Εθνικη τραπεζα και σε ενημερωνουν να παραλαβεις την κανονικη αδεια με τηλεφωνακι!
:beer:

Akatanomastos
05/05/2007, 21:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από samoure
Εννοειται οτι γινεται στα ΚΕΠ,και μαλιστα ειναι και πολυ εξυπηρετικοι.Τα παραβολα νομιζω απο τραπεζα,οσο για το χρονοβορα παιρνεις επιτοπου αντιγραφο της αδειας για να κυκλοφορεις μεχρι να εκδοθει η νεα:wave2:

akrivos, ta paravola apo trapeza,
einai poli evgenikoi, ase pou mporei na peseis kai se kamia gomena tis prokopis, kati pou se trapeza den paizei:lol: (na me sigxoresoun oi opoies ginekes me afti tin idiotita):lol: :lol:

emena me pire 10 meres mexri na tin bgaloun alla exeis antrigrafo, ola ok

bzrmiltos
05/05/2007, 22:13
εχει τηλεφωνο 1564 για να ρωτησεις για δικαιολογητικα να μη τρεχεις αδικα!

blueblack
06/05/2007, 06:36
ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ .......ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΚΑΝΩ 2 ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΕΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ......


Πωλητής καί άγοραστής μέ τίς ταυτότητες τους.......
Προσοχή άν είναι σάν τή δικιά μου 37 χρονών ,δέ γίνεται τίποτε........
Καινούρια ταυτότητα λοιπόν...........
Ή άδεια στό χέρι..............
Τό μαλλί στό χέρι.....................
Πάτε στό Κ.Ε.Π..................
Έπιτόπου σάς δίνουν ότι χαρτί χρειάζεται..........
Τραβάτε σέ μιά τράπεζα δίπλα καί κόβετε τό παράβολο πού θά σάς ύποδείξουν στό ΚΕΠ....
Έδώ προσοχή στό όναμα τού άγοραστή τό παράβολο.........
Έπιστροφή στό ΚΕΠ καί άν δέν έχει πολύ κίνηση σέ μισή ώρα τό πολύ φεύγετε μέ τή
φωτοτυπία τής άδειας στό χέρι.
Μέ αύτήν κυκλοφοράτε, μέχρι νά σάς πάρουν τηλέφωνο μόλις παραλάβουν τήν νέα.......
Οί δικές μου έκαναν 3-4 έβδομάδες.........
Μέχρι καί μήνυμα μού έστειλαν μόλις βγήκε ή νέα.........
Άν κάποιος άπό τούς δύο δέν μπορεί νά πάει,γίνεται μόνο μέ τόν έναν μέ έξουσιοδότηση
έπικυρωμένη...........
Καί τζάμπα ή δουλειά όχι πενηντάρικο..........
Άκριβώς όσο κοστίζει τό παράβολο...............


:wave2:

fantacid
06/05/2007, 11:02
ευκολα, απλα κ αργα!

:smokin:

gcrook
06/05/2007, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από samoure
Εννοειται οτι γινεται στα ΚΕΠ,και μαλιστα ειναι και πολυ εξυπηρετικοι.Τα παραβολα νομιζω απο τραπεζα,οσο για το χρονοβορα παιρνεις επιτοπου αντιγραφο της αδειας για να κυκλοφορεις μεχρι να εκδοθει η νεα:wave2:

Ειδικα στα ΚΕΠ Καλλιθεας οι ανθρωποι αποτελουν (ευχομαι ακομα) λαμπρο παραδειγμα για το πως θα επρεπε να δουλευουν οι Δημοσιες Υπηρεσιες.

Η γνωμη μου κανε την μεταβιβαση εκει αν σε βολευει.:wave2:

Υ.Γ Δεν χρειαζεται παραβολο απο καμια τραπεζα εσεις πληρωνετε στα Κεπ και καθαριζουν αυτοι!

zephyr1
03/04/2013, 19:09
Δεν γινεται πλεον η μεταβιβαση στο Κεπ, μεχρι νεωτερας.....

Πολυμήχανος
03/04/2013, 19:16
Δεν γίνονται μεταβιβάσεις στα ΚΕΠ, ήρθε λέει εγκύκλιος από το υπουργείο, που σταμάτησε την διαδικασία μεταβίβασης οχημάτων στα ΚΕΠ, μέχρι νεωτέρας διαταγής. Το επιβεβαίωσα πρόσφατα, που πούλησα μοτοσυκλέτα μου.

Προσοχή όμως, γίνονται οι άλλες διαδικασίες περί οχημάτων, π.χ. αίτηση αντικατάστασης πινακίδων λόγω απώλειας. Το επιβεβαίωσα πολύ πρόσφατα (σήμερα) που έκανα αίτηση αντικατάστασης πινακίδας, λόγω καταστροφής από ΔΟΥ-Ακινησία.

fazerelec
03/04/2013, 19:45
Δεν γίνονται μεταβιβάσεις στα ΚΕΠ, ήρθε λέει εγκύκλιος από το υπουργείο, που σταμάτησε την διαδικασία μεταβίβασης οχημάτων στα ΚΕΠ, μέχρι νεωτέρας διαταγής. Το επιβεβαίωσα πρόσφατα, που πούλησα μοτοσυκλέτα μου.

Προσοχή όμως, γίνονται οι άλλες διαδικασίες περί οχημάτων, π.χ. αίτηση αντικατάστασης πινακίδων λόγω απώλειας. Το επιβεβαίωσα πολύ πρόσφατα (σήμερα) που έκανα αίτηση αντικατάστασης πινακίδας, λόγω καταστροφής από ΔΟΥ-Ακινησία.


Εγω ρωτησα σημερα,μου ειπαν τα χαρτια που θελουν και αυριο πρωι παω να την κανω.Δεν με ενημερωσαν οτι πλεον δεν γινεται.Τι να πω......

Shinji Ikari
03/04/2013, 19:50
Στο Υπουργειο πηγαινε...

guzzistas
03/04/2013, 20:09
Δεν γίνονται μεταβιβάσεις στα ΚΕΠ, ήρθε λέει εγκύκλιος από το υπουργείο, που σταμάτησε την διαδικασία μεταβίβασης οχημάτων στα ΚΕΠ, μέχρι νεωτέρας διαταγής. Το επιβεβαίωσα πρόσφατα, που πούλησα μοτοσυκλέτα μου.

Προσοχή όμως, γίνονται οι άλλες διαδικασίες περί οχημάτων, π.χ. αίτηση αντικατάστασης πινακίδων λόγω απώλειας. Το επιβεβαίωσα πολύ πρόσφατα (σήμερα) που έκανα αίτηση αντικατάστασης πινακίδας, λόγω καταστροφής από ΔΟΥ-Ακινησία.

Πριν 2 βδομάδες έκανα μεταβίβαση σε ΚΕΠ στον Πειραιά...

Ταυτότητες, άδεια κυκλοφορίας, απόδειξη από τέλη κυκλοφορίας, παράβολο από την τράπεζα (αντίτιμο αναλόγως των κυβικών) και 2 υπεύθυνες δηλώσεις που τις συμπληρώνουν ο πωλητής και ο αγοραστής...

παίρνεις προσωρινή άδεια μέχρι να βγει η κανονική...

Αυτά μέχρι πριν 2 εβδομάδες... αν άλλαξε κάτι, όποιος πάει σε ΚΕΠ στις επόμενες μέρες, ας μας ενημερώσει....

Tedvj23
03/04/2013, 20:12
Πριν 2 βδομάδες έκανα μεταβίβαση σε ΚΕΠ στον Πειραιά...

Ταυτότητες, άδεια κυκλοφορίας, απόδειξη από τέλη κυκλοφορίας, παράβολο από την τράπεζα (αντίτιμο αναλόγως των κυβικών) και 2 υπεύθυνες δηλώσεις που τις συμπληρώνουν ο πωλητής και ο αγοραστής...

παίρνεις προσωρινή άδεια μέχρι να βγει η κανονική...

Αυτά μέχρι πριν 2 εβδομάδες... αν άλλαξε κάτι, όποιος πάει σε ΚΕΠ στις επόμενες μέρες, ας μας ενημερώσει....

ΙΚΤΕΟ δεν ζητανε στα κεπ για μεταβιβαση?

Kostas2B
03/04/2013, 20:20
Μεταβιβαση δεν κανει πια το ΚΕΠ...Τουλαχιστον ετσι μου ειπαν στο Υπουργειο Συγκοινωνιων στο Περιστερι πριν δυο εβδομαδες που εκανα μια μεταβιβαση!

guzzistas
03/04/2013, 20:27
ΙΚΤΕΟ δεν ζητανε στα κεπ για μεταβιβαση?

Οχι για μοτοσυκλέτες. Τουλάχιστον όχι μέχρι πριν 2 εβδομάδες.

Tedvj23
03/04/2013, 20:34
Οχι για μοτοσυκλέτες. Τουλάχιστον όχι μέχρι πριν 2 εβδομάδες.

Ωραια και εχω βρει ενα παρατημενο για project και με κολαγε το μπλεξιμο με το κτεο στην μεταβιβαση..Ελπιζω να μην αλλαξε ακομα κατι ειδαλως αδιεξοδος μου φαινεται..

kachius
04/04/2013, 00:04
Σήμερα πήγα σε ΚΕΠ για μεταβίβαση και έπεσε άκυρο. Έχουν σταματήσει λέει εδώ και 3 βδομάδες περίπου. Πήγα στο υπ.μετ. όπου και έγινε η μεταβίβαση κανονικά χωρίς να ζητηθεί ΚΤΕΟ (για μηχανάκι πάντα).

zephyr1
04/04/2013, 14:01
Ανεβαζω ενα θεμα (λαθος απο το 07) μονο και μονο επειδη εμαθα (γιατι επρεπε να κανω μεταβιβαση σημερα) μετα απο επικοινωνια με το Κεπ οτι πλεον δεν γινοντε μεταβιβασεις.Στο ψαξιμο μου βγαζει το θρεαντ του μοτο και ανεβαζω την πληροφορια.

Μετα απ αυτο καποιοι κανονιζουν να κανουν μεταβιβαση στα Κεπ:eyepop:

Να πω ακομα οτι στο υπ.μεταφ. σε 20' ο αγοραστης περνει την αδεια στο ονομα του.Τα μηχανακια που θελουν Κτεο δεν μπορουν να κανουν την μεταβιβαση αν δεν εχουν περασει.

Αυριο θα ποσταρει καποιος οτι πηγα στο υ.μ και δεν μου το μεταβιβασαν γιατι δεν ειχε περασει Κτεο.:a2:

sapila racing
04/04/2013, 14:13
Να πω ακομα οτι στο υπ.μεταφ. σε 20' ο αγοραστης περνει την αδεια στο ονομα του.Τα μηχανακια που θελουν Κτεο δεν μπορουν να κανουν την μεταβιβαση αν δεν εχουν περασει.


Φιλαρακι αναλαμβάνεις μεταβιβάσεις, περασμα ΚΤΕΟ κλπ?
Διεκπεραιωτής είσαι? :D

bros400pgm
04/04/2013, 14:19
Αυριο θα ποσταρει καποιος οτι πηγα στο υ.μ και δεν μου το μεταβιβασαν γιατι δεν ειχε περασει Κτεο.:a2:


Και που ξερω εγω στην Πατρα ποτε περναει ΚΤΕΟ? Το ενα μηχανακι ειναι του 2002 και το αλλο του 2008.
Αυτο που ειχα διαβασει μεχρ τωρα ειναι φετος περνανε τα μεχρι 2006 μηχανακια. Παρολα αυτα, στην μεταβιβαση του 2008 μοντελου μου, μου ζητησαν ΚΤΕΟ.

kachius
04/04/2013, 15:01
(γιατι επρεπε να κανω μεταβιβαση σημερα) μετα απο επικοινωνια με το Κεπ οτι πλεον δεν γινοντε μεταβιβασεις.Στο ψαξιμο μου βγαζει το θρεαντ του μοτο και ανεβαζω την πληροφορια.

Αυτό έκανα και εγώ, απλά δεν είχα πετύχει το δικό σου "ανέβασμα".
Σκόνταψα πάνω του κατόπιν εορτής και καθώς είδα μπροστά μου τις λέξεις "ΚΕΠ" και "μεταβίβαση" είπα και εγώ να ενημερώσω...

zephyr1
04/04/2013, 20:15
Sapila την δευτερα θα σου περασω ενα Κτεο αμα θες.

Bros αυτο τον μηνα περνανε τα 01' και το παπι που μεταβιβασα σημερα ηταν 08 ,δεν μου ζητησαν κατι.

Kachius το καταλαβα οτι εσυ το ειδες κατοπιν εορτης ,για τους πιο πανω το ειπα.( τι ωρα ησουν υπουργειο ρε σημερα,8,30 ημουν εγω, παει ο παπιος,εσυ τη σκουτερια εδωσες ε?)

Tedvj23
04/04/2013, 20:32
Και που ξερω εγω στην Πατρα ποτε περναει ΚΤΕΟ? Το ενα μηχανακι ειναι του 2002 και το αλλο του 2008.
Αυτο που ειχα διαβασει μεχρ τωρα ειναι φετος περνανε τα μεχρι 2006 μηχανακια. Παρολα αυτα, στην μεταβιβαση του 2008 μοντελου μου, μου ζητησαν ΚΤΕΟ.

Νομιζω πατρα με το νουμερο πινακιδας και οχι χρονολογιες/αδειες...