PDA

View Full Version : ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΚΑΡΠΥΛΑΤΕΡ Xlr125



nasos_wr426
06/05/2007, 14:34
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΝΑ ΡΥΘΜΙΣΩ ΤΟ ΚΑΡΠΥΛΑΤΕΡ ΕΝΟΣ XLR125????
ΚΡΑΤΑΕΙ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ.

OzZzZzY
06/05/2007, 15:18
απο το καρμπυρατερ λογικα :rolleyes:

kiriakost
06/05/2007, 16:05
Μια βίδα είναι , αλλά και όλο το μηχανάκι γεμάτο βίδες είναι !! :rolleyes:

Δεν πας στο πρώτο συνεργείο που θα βρεις μπροστά σου !! τζάμπα θα στο φτιάξουνε ... κανε υπομονή μέχρι αύριο . :)

fantacid
06/05/2007, 16:12
πρεπει να χει μια μεγαλη μαυρη πλαστικη βιδα που ρυθμιζεται με το χερι

stefanos
06/05/2007, 18:44
Πρέπει να κάνεις ακριβώς το ανάποδο απο εκείνο που έκανες και είχε αποτέλεσμα να ανέβουν οι στροφές.
Αυτά τα πράγματα δεν συμβαίνουν έτσι.
Η βάλαμε το χεράκι μας η κάτι χάλασε.
Τσεκάρισε ντίζα, γκαζιέρα, μην μαγκώνει κάτι, στρίψε τιμόνι αριστερα δεξιά, μήπως επηρεάζονται οι στροφές.
Μπορεί να θέλει καθάρισμα το καρμπ. αν ήταν παρατημένο πολύ καιρό.
Πάντως μην αρχίσεις τις "ρυθμίσεις" χωρίς έλεγχο.

nasos_wr426
06/05/2007, 20:31
ΠΑΙΔΙΑ ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΤΗΣ ΝΤΙΖΑ,ΦΛΑΝΤΖΕΣ, ΚΟΛΑΡΑ ΚΤΛΠ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΕΝΤΑΞΗ.ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟ ΤΟ ΚΑΡΜΠΥΛΑΤΕΡ.ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΑΠΟ 1,5 ΣΤΡΟΦΗ ΤΟ ΕΒΑΛΑ 2ΠΑΡΑ ΤΕΤΑΡΤΟ.ΑΛΛΑ ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ (ΚΑΛΥΤΕΡΗ) ΟΤΑΝ ΑΝΕΒΑΣΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΤΗΝ ΒΕΛΟΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΑΝΤΑΡ ΤΗΣ.ΤΩΡΑ ΠΙΟ ΣΠΑΝΙΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΣΤΡΟΦΕΣ.ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΤΑΝΤΑΡ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΡΜΠΥΛΑΤΕΡ ΚΑΙ ΤΙ ΖΙΓΚΛΕΡΙΑ ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ!ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑΓΜΕΝΑ...

stefanos
07/05/2007, 19:45
Δεν ξέρω λεπτομέρειες, αλλά αφού πείραξες τον αέρα και ξέρεις που είναι απομένει μόνο η άλλη βίδα που ρυθμίζει ρελαντί.2 είναι όλες και όλες.

nasos_wr426
07/05/2007, 21:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Δεν ξέρω λεπτομέρειες, αλλά αφού πείραξες τον αέρα και ξέρεις που είναι απομένει μόνο η άλλη βίδα που ρυθμίζει ρελαντί.2 είναι όλες και όλες.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΗΘΑΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ :rolleyes: