PDA

View Full Version : ΤΙ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΘΑ ΒΓΑΖΑΤΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Agusta?



675
06/05/2007, 18:30
θα σας γιομιζε το ματι?:D

ας πουμε μια φ4 παραδειγματος κωστα....(π.κ.)




αν με βλεπατε στο δρομο μαζι της τι θα σκεφτοσασταν για μενα?:wacko:










οζυ προσεξε καλα τι θα πεις :rolleyes:

Tropeas
06/05/2007, 20:52
Γαμώ τα εργαλεία!
το οδήγησα φέτος το Πάσχα στα Χανιά που το έχει ένας φίλος...
Δύναμη τρελή δύναμη,
αντιδρά σαν V χωρίς να είναι ειδικά στο κλείσιμο του γκαζιού...
κουμπώνεις πάνω του τέλεια για αερομαχίες...
λίγο δύσκολο βέβαια να κάνεις απότομες αλλαγές δεξιά αριστερά στρίβωντας... αν και μου είπαν ότι συνηθίζεται.
και πανέμορφο...:wave2: :beer:

fantacid
06/05/2007, 21:16
ρε Tropea δε ξαναδιαβαζεις την ερωτηση να δεις οτι εισαι λιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιγο off topic!!

:D

flip
06/05/2007, 21:20
Οτι εισαι της παλιας σχολης και πανω απο 50 χρονων ή συλλεκτης κλασικων μηχανων

Δεν μπορω να φανταστω οτι εχει τοσο καλεσ επιδοσεις
:confused:


δεν μπορεσα να βαλω μεγαλυτερη φοτω
:(

MV AGUSTA Scrambler
350 cc 1972


87328

zolotas
06/05/2007, 21:24
.......θ λεγα οτι το πηρες για φιγουρα και για να πηγαινεις καφετερια και μονο..........το ιδιο ισχυει και γι αυτους που βλεπω να κυκλοφορουν με φεραρι

fantacid
06/05/2007, 21:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από flip
Οτι εισαι της παλιας σχολης και πανω απο 50 χρονων ή συλλεκτης κλασικων μηχανων

Δεν μπορω να φανταστω οτι εχει τοσο καλεσ επιδοσεις
:confused:


δεν μπορεσα να βαλω μεγαλυτερη φοτω
:(

MV AGUSTA Scrambler
350 cc 1972


ασε βρηκα εγω!


87337

GIXXERAKIAS
06/05/2007, 21:31
Εγω παλι θα ελεγα οτι εχεις πολλα λεφτα και δεν ξερεις τι να τα κανεις οποτε παιρνεις οτι Ιταλικη μ@λ@κι@ υπαρχει για κανεις επιδειξη σε πιπινες και μονο!Τα χερια δεν τα αγοραζεις μαζι με την Agusta βρε Ηλια.

Και για οσους δεν καταλβαν,ναι δεν μου αρεσει καθολου αυτο το μηχανημα(ειναι μονο για να το βλεπεις),προτιμουσα με χιλια ενα Κ7 απο Ιαπωνια με τα μισα του μισου λεφτα και τα υπολοιπα καβατζα για τρελα track day Ιταλια μερια και εξοπλισμο αναβατη!:D :D :wave2:

Tropeas
06/05/2007, 21:38
όταν όμως είχες πριν αρκετά απο τα ιαπωνικά μεγαθηρία...
είχες και ιταλίδα υπερστριφτερή...
έχεις τα λεφτά και ψάχνεσαι για κάτι άλλο...
άλλη αίσθηση κάτι να σου κάνει άλλο κλικ...
έστω και αισθητικά ...
και το πάρεις...
δεν μπορείς να τον πεις ούτε ψώνιο,
ούτε γόη ,
ούτε βλάκα...
ίσως λίγο "ρομαντικό"
ή και λίγο "διαφορετικό"

ααα εντάξει σίγουρα είναι λίγο υπερτιμημένο...
αλλά είναι σαν αυτά που τα πέρνεις ακριβά γιατί ξέρεις ότι δεν θα δεις πολλά.
τα γκομενάκια απο την άλλη δεν νομίζω να γνωρίζουν τι εστί agusta και την χρηματική διαφορά σε σχέση με ένα άλλο εντυπωσιακο SS...

Alx 84
06/05/2007, 22:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr

αν με βλεπατε στο δρομο μαζι της τι θα σκεφτοσασταν για μενα?:wacko:



τον φάρδο τον λεφτά!!!:mad: :mad: θέλω και γώωωωωωωωωωω!!:bawl:

αυτά!:p :p :p

vangelis 64
06/05/2007, 22:51
Αν τά 'χα,θα την έπαιρνα.Και δε μπα να σκέφτονται οι άλλοι ό,τι θέλουνε!Σάμπως για τούς άλλους θα την οδηγούσα;


Η απόλυτη φαντασίωση!!!!:a48: :a48: :a48: :a48: :a48:

fantacid
06/05/2007, 23:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr

αν με βλεπατε στο δρομο μαζι της τι θα σκεφτοσασταν για μενα?:wacko:


στη τελικη μικρε να ξες οτι:

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για σενα γιατί απλώς οι άλλοι δεν σε σκέφτονται. Αναρωτιούνται μόνο τι σκέφτεσε εσυ για αυτούς!!!


:wave2:

vangelis 64
06/05/2007, 23:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
στη τελικη μικρε να ξες οτι:

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για σενα γιατί απλώς οι άλλοι δεν σε σκέφτονται. Αναρωτιούνται μόνο τι σκέφτεσε εσυ για αυτούς!!!


:wave2: Γεια στο στόμα σου!:beer: :beer:

OzZzZzY
06/05/2007, 23:05
ρε παιδια ειναι λιγο κομπλεξ αυτο..αφου τα χει καποιος τα γαμωλεφτα γιατι να μην παρει και agusta και ferrari?

αυτα τα οχηματα στην κατηγορια των φραγκατων υπαγονται αλλωστε :alien:

flip
06/05/2007, 23:10
Εγω παλι προτιμω το παλιο :)

Αν και ποσο παει το μαλι?

Λεω να αγορασω 2-3



Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
.
τα γκομενάκια απο την άλλη δεν νομίζω να γνωρίζουν τι εστί agusta και την χρηματική διαφορά σε σχέση με ένα άλλο εντυπωσιακο SS...

Τι αγκουστα και SS τα γκομενακια ξερουν 4 ειδη μηχανων
1. τα πολυ ορεα-μεγαλα (εννοωντας τα ΣΣ)

2.τα ορεα (εννοωντας τα σκουτερ)

3.τα "αυτα που κανουν θορηβο" (εννοωντας τα On-Off)

4.τα ασχημα (εννοωντας τις παπιες)

Tα υπολοιπα θεωρουνται αγνωστα

Τα στοιχεια μαζευτηκαν μετα απο γκαλοπ 5000000000000 γκομενακων(ενηλικων-ανηλικων)

OzZzZzY
06/05/2007, 23:18
κ τα μηχανακια των ροκαδων-βρωμιαρηδων:
τσοπερ

flip
06/05/2007, 23:21
Ναι, οποτε μαλλον ειναι το 5 ειδος

Brolas
06/05/2007, 23:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από flip

Tα υπολοιπα θεωρουνται αγνωστα Τα στοιχεια μαζευτηκαν μετα απο γκαλοπ 5000000000000 γκομενακων(ενηλικων-ανηλικων) Τεράστιε!!!!!!:a23: :a23: :a23: :a23:

675
06/05/2007, 23:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
.......θ λεγα οτι το πηρες για φιγουρα και για να πηγαινεις καφετερια και μονο..........το ιδιο ισχυει και γι αυτους που βλεπω να κυκλοφορουν με φεραρι

εχεις προσεγγισει κατα πολυ και την δικη μ γνωμη γι αυτους που κυκλοφορουν με αγκουστα...

ΟΜΩΣ

προσωπικα αναγνωριζω μεγαααλη διαφορα αναμεσα σ ενα αγκουστα και ενα κ7 (για ν απαντησω και στο φιλο μ το τζιξερακια;) )

φρενα-αναρτησεις-πλαισιο-φινιρισμα-σχεδιασμος-γεωμετρια

ολα ενα κι ενα κι απο αλλο πλανητη....


κι οπως ειπε ο ζολοτας ναι πιστευω πως ειναι η φεραρι των μοτοσυκλετων και θα ηθελα κι εγω να ειχα μια για τη μουρη της αλλα οχι μονο...
δεν πιστευω καποιος να αμφισβητει την ποιοτητα μιας φερραρι και το ποσο γρηγορη ειναι:rolleyes:
και δε μιλαω για τελικες....

το γεγονος οτι τυχαινει σχεδον ολοι οσοι εχουν φεραρι να ειναι οι μεγαλυτεροι πλουσιο-καγκουρες δεν σημαινει πως ισχυει το ιδιο και γι αυτους που εχουν αγκουστα...

ή μαλλον οχι για ολους....:wave2:


87368

675
07/05/2007, 00:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas

τα γκομενάκια απο την άλλη δεν νομίζω να γνωρίζουν τι εστί agusta και την χρηματική διαφορά σε σχέση με ένα άλλο εντυπωσιακο SS...


να τος!!!

αυτος ειναι δικος μου..............


:beer:

ηθελα να δω ποιος θα το πει....:rolleyes:

αν ηθελα ενα μηχανακι για τα γκομενακια το μονο που δεν θα παιρνα ειναι το αγκουστα....
αν παλι το επαιρνα για αυτο τον λογο θα ημουν το λιγοτερο αφελης....:wave2:

εγω πιστευω πως οποιος εχει τα λεφτα και τα διαθεσει εκει ειναι λιγακι περισσοτερο εμπειρος κ ψαγμενος,

καθως πολλοι τα εχουν αλλα τα δινουν στο ρ1(παραδειγματος κωστα λεμε μη σπευσετε ολοι οι γιαμαχακηδες να με φατε ρε:lol: ) τα 14 και τα αλλα 8 χιλιαρικα τα δινουν για να το κανουν αγκουστα....:wave2:

(γνωμη μ)

675
07/05/2007, 00:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
στη τελικη μικρε να ξες οτι:

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για σενα γιατί απλώς οι άλλοι δεν σε σκέφτονται. Αναρωτιούνται μόνο τι σκέφτεσε εσυ για αυτούς!!!


:wave2:

εγραψες!!:beer:

θυμισε μου να σε παω μια βολτα οταν σε μια δεκαετια την αποκτησω ...:a024:

675
07/05/2007, 00:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY

αυτα τα οχηματα στην κατηγορια των φραγκατων υπαγονται αλλωστε :alien:

ρε συ οζυυυυυ

νταξ εγω δε νομιζω 22 χιλιαρικα να συγκρινονται με το λιγοτερο 160 που θα χρειαστεις για μια φεραρι....

μια αγκουστα ειναι σιγουρα αποκτησιμη απ ενα πολυ μεγαλο φασμα κοινου(οικονομικα παντα)
βγες στο δρομο και μετρα απλα ποσα αυτοκινητα των 22 χιλιαδων θα δεις...

22 χιλιαρικα διαθετουν πολλοι...
το θεμα ειναι ποιος τολμας να τα δωσει σε μια αγκουστα:wave2:

αλλα οχι να μ τη συγκρινεις με μια φεραρι οικονομικα...
αυτο ειναι το φοβερο οτι εχεις μια φεραρι μοτοσυκλετα σε εξευτελιστικη για τη συγκριση τιμη

μια μοτοσυκλετα που δεν θα δεις παραπανω απο 10 φορες σε ολη σ τη ζωη να στεκεται στο φαναρι διπλα σ...:wave2: :rolleyes:

Ταξιδευτής
07/05/2007, 08:18
Παρομοιως, τι συμπερασμα θα βγαζατε για καποιον που εχει Ducati 999;


87443

LINA
07/05/2007, 08:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Παρομοιως, τι συμπερασμα θα βγαζατε για καποιον που εχει Ducati 999;

τα συμπερασματα τα δικα μας ειναι περιττα ..... απ τη στιγμη που ο κατοχος γουσταρει το εργαλειο του !!! εμεις απλα θα πουμε πως ειναι .... μια πανεμορφη κοκκινομουρα .... !!!!

Dodok edessa
07/05/2007, 08:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Εγω παλι θα ελεγα οτι εχεις πολλα λεφτα και δεν ξερεις τι να τα κανεις οποτε παιρνεις οτι Ιταλικη μ@λ@κι@ υπαρχει για κανεις επιδειξη σε πιπινες και μονο!Τα χερια δεν τα αγοραζεις μαζι με την Agusta βρε Ηλια.

Και για οσους δεν καταλβαν,ναι δεν μου αρεσει καθολου αυτο το μηχανημα(ειναι μονο για να το βλεπεις),προτιμουσα με χιλια ενα Κ7 απο Ιαπωνια με τα μισα του μισου λεφτα και τα υπολοιπα καβατζα για τρελα track day Ιταλια μερια και εξοπλισμο αναβατη!:D :D :wave2:


ΡΕ ΤΖΙΞΕΡΑΚΙΑ ....ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΕ ΙΤΑΛΙΚΟ :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:
ΠΩ ΠΩ ΖΗΛΕΙΑ :lol: :rotflmao: :lol:
ΜΗΠΩΣ ΖΗΛΕΥΕΙΣ ΠΟΥ ΚΛΕΒΕΙ ΤΙΣ ΜΑΤΙΕΣ ....ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΘΑΥΜΑΣΟΥΝΕ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΒΑΤΑΡ ΣΟΥ !!:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

η F4 ειναι πανεμορφη ...και διαχρονικη σε σχεση με κατι κ2-κ3-κ5-κ7-κ8-κ27-κ52:lol:
ειναι 5 χρονια μοντελο και ειναι ακομα φρεσκο και κα@λα...σε σχεση με κατι μαουνες που κυκλοφορουνε ..

EVI
07/05/2007, 09:45
εγω το εχω πει σε ολους τους φιλους μου! αν με εχει καλα ο Θεος απο υγεια και εχω οικονομικη ανεση η τελευταια μου μοτοσυκλετα θα ειναι μια Mv Agusta F4 :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:



πριν απο αυτην μια 749 η μαυρη η κιτρινη



τα 2 τελευταια μου μηχανκια θελω να ειναι πριν κολογερασω :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:



και χου γκιβς ε φακ τι λενε οι αλλοι για μενα εδω λενε τωρα που εχω Ζ στα@@ μου κιολας ζω για μενα και αυτους που με αγαπανε -και θα χαρουν που ειμαι εγω χαρουμενη με την επιλογη μου- για ολους τους αλλους σορυ αλλα δε θα μπορεσω

θα ειμαι ηδη πολυ μακρυαααααααααααααααααααααααα :rotflmao:

mantras
07/05/2007, 10:13
EVI poso xronon ise kai ti mixani exeis???(adeia kai diploma parakalo....xaxaxa :lol:) ee paidia signomi gia to asheto pou tha pw alla mipos kserei kaneis an bgenei to hornet250 akomi??pou exei peripoy 36 aloga???eyxaristo :beer:

Alki_Viades
07/05/2007, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Αν τά 'χα,θα την έπαιρνα.Και δε μπα να σκέφτονται οι άλλοι ό,τι θέλουνε!Σάμπως για τούς άλλους θα την οδηγούσα;


Η απόλυτη φαντασίωση!!!!:a48: :a48: :a48: :a48: :a48:

Αυτο ακριβως! Το οτι τοσα χρονια παραμενει κουκλα δειχνει την ποιοτητα της :cool:

Οσο για τα γκομενακια, η καλυτερη λυση ειναι να παρεις ενα μεταχ 600αρι Κ6, του βαζεις αυτοκολλητα απο το 1000 και σου μενουν και 5 χιλιαρικα στη τσεπη να τις πηγαινεις μπουζουκια - τι αλλο χρειαζεται;

ΥΓ Αυτο που μου εκανε πραγματικα ελεεινη εντυπωση ηταν ξεκρανωτος καγκουρας με F4 που ειδα το σαββατο στη βουλιαγμενης :a020:

Dodok edessa
07/05/2007, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
εγω το εχω πει σε ολους τους φιλους μου! αν με εχει καλα ο Θεος απο υγεια και εχω οικονομικη ανεση η τελευταια μου μοτοσυκλετα θα ειναι μια Mv Agusta F4 :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:



πριν απο αυτην μια 749 η μαυρη η κιτρινη



τα 2 τελευταια μου μηχανκια θελω να ειναι πριν κολογερασω



και χου γκιβς ε φακ τι λενε οι αλλοι για μενα εδω λενε τωρα που εχω Ζ στα@@ μου κιολας ζω για μενα και αυτους που με αγαπανε -και θα χαρουν που ειμαι εγω χαρουμενη με την επιλογη μου- για ολους τους αλλους σορυ αλλα δε θα μπορεσω

θα ειμαι ηδη πολυ μακρυαααααααααααααααααααααααα :rotflmao:





:a20: :a23: :a23: :a23: :a23: :a20:

flip
07/05/2007, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
για μενα και αυτους που με αγαπανε -και θα χαρουν που ειμαι εγω χαρουμενη με την επιλογη μου- για ολους τους αλλους σορυ αλλα δε θα μπορεσω

θα ειμαι ηδη πολυ μακρυαααααααααααααααααααααααα :rotflmao:

ουπσ σορυ γ αυτα που ειπα δεν ηξερα (μαλλον εισαι στισ εξαιρεσεις)

Οσο για την ΝΤΟΥΚΑΤΙ οτι απεφυγεσ να πεσεισ στην παγιδα των CBR - R1(οχι οτι δεν ειναι καλα τα καλυτερα ειναι για μενα αλλα οσοι θελουν ΣΣ ενα απο αυτα τα2 σκεφτονται συνηθωσ) και πηρες και πηρες αυτο που σου αρεσε
;)

OzZzZzY
07/05/2007, 10:26
http://www.youtube.com/watch?v=SHGlJbdlhtc :smokin: :smokin:

για βλεφαριαστε κοντρουλα :smokin: :smokin:

http://www.youtube.com/watch?v=FMise6rWJdk

και το υπερτατο εργαλειο :a19: :a19: :a19:

EVI
07/05/2007, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από mantras
EVI poso xronon ise kai ti mixani exeis???(adeia kai diploma parakalo....xaxaxa :lol:) ee paidia signomi gia to asheto pou tha pw alla mipos kserei kaneis an bgenei to hornet250 akomi??pou exei peripoy 36 aloga???eyxaristo :beer:


ειμαι 25 και εχω ενα Ζ750S(καμαρωσε το που λεει και ο τζιξερακιας στο αβαταρ μου μην ανυσηχεις φοραω κρανος δε θα τρομαξεις ) ενα freewind650(το πουλαω)(αργαα αργααα) και typhoon125 + rs125


γιατι ρωτας?

:wave2:

EVI
07/05/2007, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από flip
ουπσ σορυ γ αυτα που ειπα δεν ηξερα (μαλλον εισαι στισ εξαιρεσεις)

Οσο για την ΝΤΟΥΚΑΤΙ οτι απεφυγεσ να πεσεισ στην παγιδα των CBR - R1(οχι οτι δεν ειναι καλα τα καλυτερα ειναι για μενα αλλα οσοι θελουν ΣΣ ενα απο αυτα τα2 σκεφτονται συνηθωσ) και πηρες και πηρες αυτο που σου αρεσε
;)


φιλε μου υπαρχουν γυναικες εκει εξω (σωστες γιατι υπαρχουν και σουργελα) που εχουν μεγαλου κυβισμου μοτοσυκλετες και μπαινουν πιστα και αγωνιζοντε κιολες σε ολες τις κατηγοριες


υπαρχουν γυναικες που εχουν γυρισει ολη την ελλαδα και εχουν παει και εξωτερικο πανω σε 2 τροχους.


και εχω γνωρισει αρκετες απο δαυτες :smokin: υστερα το χομπυ μου ειναι αυτο απο το 1997 εχω περιοδικα μοτοσυκλετας στο σπιτι μου (οχι μοτοσυκλετα :rotflmao: ) και τωρα δουλευω και σε ενα απο αυτα (δεν εχει σημασια σε ποιο)


μην βαζεις ολες τις γυναικες σε ενα τσουβαλι :beer: :beer: :beer:

flip
07/05/2007, 10:41
Παλι καλα που υπαρχουν και γυναικεσ με ωραιες δραστιριοτητες!!!

:a18: :a19: :a20: :a23: :a23: :a23: :a08:

mantras
07/05/2007, 11:14
etsi apo periergeia rotao EVI...... ;) :beer:

675
07/05/2007, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
εγω το εχω πει σε ολους τους φιλους μου! αν με εχει καλα ο Θεος απο υγεια και εχω οικονομικη ανεση η τελευταια μου μοτοσυκλετα θα ειναι μια Mv Agusta F4


πριν απο αυτην μια 749 η μαυρη η κιτρινη



τα 2 τελευταια μου μηχανκια θελω να ειναι πριν κολογερασω


και χου γκιβς ε φακ τι λενε οι αλλοι για μενα εδω λενε τωρα που εχω Ζ στα@@ μου κιολας ζω για μενα και αυτους που με αγαπανε -και θα χαρουν που ειμαι εγω χαρουμενη με την επιλογη μου- για ολους τους αλλους σορυ αλλα δε θα μπορεσω

θα ειμαι ηδη πολυ μακρυαααααααααααααααααααααααα


:a18: :a19: :a20: :a23: :a25: :a30: :a08: :a09: :a012: :a013: :a44: :a46: :a48: :a54:

675
07/05/2007, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
http://www.youtube.com/watch?v=SHGlJbdlhtc :smokin: :smokin:

για βλεφαριαστε κοντρουλα :smokin: :smokin:

http://www.youtube.com/watch?v=FMise6rWJdk

και το υπερτατο εργαλειο :a19: :a19: :a19:

:a18:

τα δυο βιντεο τα λενε ολα....:rolleyes:

el_hymador
07/05/2007, 14:07
Oκ , τι να λέμε τώρα για την Agusta…

Το μηχανάκι είναι state of the art …τέλος!

Ναι κοστίζει ένα κάρο χρήματα…τα περιφερειακά του όμως είναι κορυφαία και επειδή δεν αρκεί μόνο αυτό, είναι και σε απόλυτη συνεργασία μεταξύ τους…

Δεν μπορείς να κρίνεις μία τέτοια μοτοσικλέτα με ορθολογιστικά κριτήρια, είτε θα την λατρέψεις, είτε θα την μισήσεις…αδιάφορη αποκλείεται να περάσει. Και αυτό είναι χαρακτηριστικό των ξεχωριστών μοτοσικλετών…

Συμπυκνώνει την φιλοσοφία και την εμπειρία του τελευταίου ‘’μετρ’’ των μοτοσικλετών Tamburini με τον σχεδιασμό της να αποτελεί διαχρονικό σημείο αναφοράς για όλους τους υπόλοιπους.
Είναι η μετουσίωση του μηχανολογικού τοτεμ των μοτοσικλετών. Είναι η υπερβαση της 916 (άλλης ιστορικής…) και ας μην έχουν άμεση σχέση μεταξύ τους. Πέρα από το πάθος του ανθρώπου που τις δημιούργησε.

Πάλι τα λεφτά; …ίσως τελικά να μην είναι τόσο ακριβή όσο ακούγεται…και εξηγώ αμέσως…μία τέτοια μοτοσικλέτα την αγοράζεις και την κρατάς για μία ζωή…δεν πρόκειται να βγεί νέο μοντέλο μέσα σε ένα χρόνο με ελαφρύτερη τρόμπα φρένου(-150γρ ουαου!!), επανασχεδιασμένο ελατήριο καμπάνας και +5 άλογα στις μεσαίες…αυτά είναι marketing παπαρδέλες για τους ‘’χεράδες’’ που εξαντλούν μηχανάκια 150+ ίππων και θέλουν τάχα μου περισσότερο…αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα…δεν είναι ότι στερούνται τα Japan προσωπικότητας, είναι ότι την προσωπικότητα την έχουν ξεφτιλίσει οι ίδιοι οι κάτοχοι τους…και είναι άδικο να βλέπεις ιστορικές Γιαπωνέζικες (Fireblade, Gixxerakia , R1, zzr) της περασμένης δεκαετίας να κυκλοφορούν σκόρπιες σαν έκπτωτοι αλλοτινοί βασιλιάδες και να χαρακτηρίζονται ως ‘’μπουρούχες’’.


Οπότε για βάλτε τα κάτω…ένας αναβάτης ss σε μία πορεία 10 χρόνων έχει αλλάξει περίπου 3 – 4 μηχανάκια….επί 15000 € μας κάνει 45000 ευρώ…στην καλύτερη των περιπτώσεων!

Και στην τελική αν ποτέ θες να πουλήσεις το Agusta (λέμε τώρα…) θα έχει κρατήσει σίγουρα καλύτερη μεταπωλητική αξία από ένα γιαπωνέζικο ss που στα δύο χρόνια έχει χάσει το μισό της αξίας του…

Αν είχα φράγκα θα αγόραζα μία …χθές!! Και με ευλάβεια θα προσπαθούσα να την αποκωδικοποιήσω και να μυηθώ στα μυστικά της όσα χρόνια και να περνούσανε. Και μετά θα την έβαζα σε περίοπτη θέση σαλόνι μου εν ήδη έργου τέχνης.

Υ.γ. Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να θίξω τους αγαπητούς συναδέλφους μοτοσικλετιστές που αρέσκονται στο να αλλάζουν μηχανάκια στο εξάμηνο…γούστα είναι αυτά!

Tropeas
07/05/2007, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
φιλε μου υπαρχουν γυναικες εκει εξω (σωστες γιατι υπαρχουν και σουργελα) που εχουν μεγαλου κυβισμου μοτοσυκλετες και μπαινουν πιστα και αγωνιζοντε κιολες σε ολες τις κατηγοριες


υπαρχουν γυναικες που εχουν γυρισει ολη την ελλαδα και εχουν παει και εξωτερικο πανω σε 2 τροχους.


και εχω γνωρισει αρκετες απο δαυτες :smokin: υστερα το χομπυ μου ειναι αυτο απο το 1997 εχω περιοδικα μοτοσυκλετας στο σπιτι μου (οχι μοτοσυκλετα :rotflmao: ) και τωρα δουλευω και σε ενα απο αυτα (δεν εχει σημασια σε ποιο)


μην βαζεις ολες τις γυναικες σε ενα τσουβαλι :beer: :beer: :beer:
καλά ρε χαζό και εμένα τίποτα???
ούτα μια γνωριμία???
:bawl: :bawl: :bawl: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

EVI
07/05/2007, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
καλά ρε χαζό και εμένα τίποτα???
ούτα μια γνωριμία???
:bawl: :bawl: :bawl: :bigcry: :bigcry: :bigcry:


δεεεε τις προλαβαινεις αυτες ρε και εγω κατα τυχη στο παρκινγκ τις βρηκα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ταξιδευτής
07/05/2007, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
...μία τέτοια μοτοσικλέτα την αγοράζεις και την κρατάς για μία ζωή…δεν πρόκειται να βγεί νέο μοντέλο μέσα σε ένα χρόνο με ελαφρύτερη τρόμπα φρένου(-150γρ ουαου!!), επανασχεδιασμένο ελατήριο καμπάνας και +5 άλογα στις μεσαίες…αυτά είναι marketing παπαρδέλες για τους ‘’χεράδες’’ που εξαντλούν μηχανάκια 150+ ίππων και θέλουν τάχα μου περισσότερο…αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα…

...δεν είναι ότι στερούνται τα Japan προσωπικότητας, είναι ότι την προσωπικότητα την έχουν ξεφτιλίσει οι ίδιοι οι κάτοχοι τους…και είναι άδικο να βλέπεις ιστορικές Γιαπωνέζικες (Fireblade, Gixxerakia , R1, zzr) της περασμένης δεκαετίας να κυκλοφορούν σκόρπιες σαν έκπτωτοι αλλοτινοί βασιλιάδες και να χαρακτηρίζονται ως ‘’μπουρούχες’’....

.... Και μετά θα την έβαζα σε περίοπτη θέση σαλόνι μου εν ήδη έργου τέχνης....


+10000000

NA ΓΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ρε Κωστη!!! :beer:

Αν και μεγαλη κουβεντα ανοιγεις τωρα.... :rolleyes:

zolotas
07/05/2007, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
.......θ λεγα οτι το πηρες για φιγουρα και για να πηγαινεις καφετερια και μονο..........το ιδιο ισχυει και γι αυτους που βλεπω να κυκλοφορουν με φεραρι

αυτα ισχυουν για ελλαδα ........γιατι εξω εχουν και καποιους δρομους της προκοπης .

εκτος αν την παρεις και ξενιτευεσαι καθε λιγο .........

αυτο ισχυει και για μενα φυσικα που εχω μοτο μονο για ασφαλτο (???????:lol: :cry: ).......μονο για ξερα μηχανακια ειμαστε ,τελεια και παυλα .

675
07/05/2007, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
καλά ρε χαζό και εμένα τίποτα???
ούτα μια γνωριμία???
:bawl: :bawl: :bawl: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

κορυφιαοςςςςς!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

675
07/05/2007, 17:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Oκ , τι να λέμε τώρα για την Agusta…

Το μηχανάκι είναι state of the art …τέλος!

Ναι κοστίζει ένα κάρο χρήματα…τα περιφερειακά του όμως είναι κορυφαία και επειδή δεν αρκεί μόνο αυτό, είναι και σε απόλυτη συνεργασία μεταξύ τους…

Δεν μπορείς να κρίνεις μία τέτοια μοτοσικλέτα με ορθολογιστικά κριτήρια, είτε θα την λατρέψεις, είτε θα την μισήσεις…αδιάφορη αποκλείεται να περάσει. Και αυτό είναι χαρακτηριστικό των ξεχωριστών μοτοσικλετών…

Συμπυκνώνει την φιλοσοφία και την εμπειρία του τελευταίου ‘’μετρ’’ των μοτοσικλετών Tamburini με τον σχεδιασμό της να αποτελεί διαχρονικό σημείο αναφοράς για όλους τους υπόλοιπους.
Είναι η μετουσίωση του μηχανολογικού τοτεμ των μοτοσικλετών. Είναι η υπερβαση της 916 (άλλης ιστορικής…) και ας μην έχουν άμεση σχέση μεταξύ τους. Πέρα από το πάθος του ανθρώπου που τις δημιούργησε.

Πάλι τα λεφτά; …ίσως τελικά να μην είναι τόσο ακριβή όσο ακούγεται…και εξηγώ αμέσως…μία τέτοια μοτοσικλέτα την αγοράζεις και την κρατάς για μία ζωή…δεν πρόκειται να βγεί νέο μοντέλο μέσα σε ένα χρόνο με ελαφρύτερη τρόμπα φρένου(-150γρ ουαου!!), επανασχεδιασμένο ελατήριο καμπάνας και +5 άλογα στις μεσαίες…αυτά είναι marketing παπαρδέλες για τους ‘’χεράδες’’ που εξαντλούν μηχανάκια 150+ ίππων και θέλουν τάχα μου περισσότερο…αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα…δεν είναι ότι στερούνται τα Japan προσωπικότητας, είναι ότι την προσωπικότητα την έχουν ξεφτιλίσει οι ίδιοι οι κάτοχοι τους…και είναι άδικο να βλέπεις ιστορικές Γιαπωνέζικες (Fireblade, Gixxerakia , R1, zzr) της περασμένης δεκαετίας να κυκλοφορούν σκόρπιες σαν έκπτωτοι αλλοτινοί βασιλιάδες και να χαρακτηρίζονται ως ‘’μπουρούχες’’.


Οπότε για βάλτε τα κάτω…ένας αναβάτης ss σε μία πορεία 10 χρόνων έχει αλλάξει περίπου 3 – 4 μηχανάκια….επί 15000 € μας κάνει 45000 ευρώ…στην καλύτερη των περιπτώσεων!

Και στην τελική αν ποτέ θες να πουλήσεις το Agusta (λέμε τώρα…) θα έχει κρατήσει σίγουρα καλύτερη μεταπωλητική αξία από ένα γιαπωνέζικο ss που στα δύο χρόνια έχει χάσει το μισό της αξίας του…

Αν είχα φράγκα θα αγόραζα μία …χθές!! Και με ευλάβεια θα προσπαθούσα να την αποκωδικοποιήσω και να μυηθώ στα μυστικά της όσα χρόνια και να περνούσανε. Και μετά θα την έβαζα σε περίοπτη θέση σαλόνι μου εν ήδη έργου τέχνης.

Υ.γ. Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να θίξω τους αγαπητούς συναδέλφους μοτοσικλετιστές που αρέσκονται στο να αλλάζουν μηχανάκια στο εξάμηνο…γούστα είναι αυτά!


:a19: :a20:


















:a026:

zireous
10/05/2007, 14:29
Η ουσία (προσωπική άποψις, δεν δικαιούστε ουδένα επιχείρημα εναντίον ταύτης) είναι ότι με τα 20 χιλιάρικα + που κάνει η Αυγούστω, παίρνω ένα φιατάκι αρχαιότατον, κοτσάρω ένα τρέιλερ διπλό πίσω, παίρνω άλλο ένα 750 ίδιο με το άλλο που έχω, και γυρίζω στας Ευρώπας όπου επειδή το ένα θα είναι στημένο για πίστα θα το σκίζω στις καλύτερες των πίστεων, ενώ το άλλο θα είναι ταξιδιάρικο και θα κόβει χαλαρές βόλτες στις απείρου κάλλους ασφάλτους των ιδίων ευρωπαίκών πόλεων...


Όλα τα άλλα είναι πίτσες τυρκουάζ (ιταλικές). :lol:
:beer:

675
10/05/2007, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Η ουσία (προσωπική άποψις, δεν δικαιούστε ουδένα επιχείρημα εναντίον ταύτης) είναι ότι με τα 20 χιλιάρικα + που κάνει η Αυγούστω, παίρνω ένα φιατάκι αρχαιότατον, κοτσάρω ένα τρέιλερ διπλό πίσω, παίρνω άλλο ένα 750 ίδιο με το άλλο που έχω, και γυρίζω στας Ευρώπας όπου επειδή το ένα θα είναι στημένο για πίστα θα το σκίζω στις καλύτερες των πίστεων, ενώ το άλλο θα είναι ταξιδιάρικο και θα κόβει χαλαρές βόλτες στις απείρου κάλλους ασφάλτους των ιδίων ευρωπαίκών πόλεων...


Όλα τα άλλα είναι πίτσες τυρκουάζ (ιταλικές). :lol:
:beer:

θα εχεις πεταξει τα λεφτα σου σε μια καθημερινοτητα που το πολυ σε 2 χρονια θα βαρεθεις:wave2:

ενω με την αυγουστω θα εχεις κι ενα ομορφο σαλονι στην χειροτερη περιπτωση....

(προσωπικη αποψις και οχι μονον δικη μ):wave2: :beer:

zireous
13/05/2007, 20:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
θα εχεις πεταξει τα λεφτα σου σε μια καθημερινοτητα που το πολυ σε 2 χρονια θα βαρεθεις:wave2:

ενω με την αυγουστω θα εχεις κι ενα ομορφο σαλονι στην χειροτερη περιπτωση....

(προσωπικη αποψις και οχι μονον δικη μ):wave2: :beer:


Μερικές απόψεις που διαβάζω στα φόρα δεν παύουν να με εντυπωσιάζουν...

Ξαναδιάβασέ τη και πες μου τη με άλλα λόγια μπας καταλάβω τί είπες... :lol:

:beer:

X_NR750
13/05/2007, 20:26
Η οτι εχει πολλα φραγκα

η οτι το ερωτευτηκε

η οτι ειναι ποζερας

η και συνδιασμους των ανω


αλλα το τι μηχανακι εχει καποιος δεν λεει και πολλα πραγματα για το ποιος ειναι

atom_smasher
13/05/2007, 21:44
εαν ειχα την οικονομικη και οδηγικη ικανοτητα θα ηθελα να αποκτησω κατι τετοιο.