PDA

View Full Version : gsxr 1000k7



gousouxourou
07/05/2007, 11:47
επειδη σκεφτομαι σοβαρα την αλλαγή του gsxr600k5 που εχω τωρα με το κ7 θα ηθελα να ακουσω εντυπωσεις μεχρι στιγμης απο όσους το εχουν ηδη. επειδη παιρνω αρκετα συχνα το 1000κ6 ενος φιλου εχει μεγαλη διαφορα στο γκαζι? οχι οτι πολυκαιγομαι αλλωστε και εκεινο παει σαν διαολος αλλα οπως και να εχει ειναι καινουργιο μοντελακι:lol:

GIXXERAKIAS
07/05/2007, 21:39
Αχ και να χα λεφτα ρεεεε!!!:bawl: :bawl:


Θα επαιρνα οτι after market υπαρχει για το 600αρακι μου να παταω τα Κ7αρια στις πιστες!! :D :blush: :blush:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

T.R.E
07/05/2007, 21:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από gousouxourou
επειδη σκεφτομαι σοβαρα την αλλαγή του gsxr600k5 που εχω τωρα με το κ7 θα ηθελα να ακουσω εντυπωσεις μεχρι στιγμης απο όσους το εχουν ηδη. επειδη παιρνω αρκετα συχνα το 1000κ6 ενος φιλου εχει μεγαλη διαφορα στο γκαζι? οχι οτι πολυκαιγομαι αλλωστε και εκεινο παει σαν διαολος αλλα οπως και να εχει ειναι καινουργιο μοντελακι:lol:

Για γκαζι δεν ξερω να σου πω αν εχει τοοοοσο μεγαλη διαφορα,γιατι παρ'ολο που το εχω οδηγησει το εστρωνα...Λογικα τα 8-9 παραπανω αλογα θα φαινονται ψηλα...
(Αυτα περι 164-165 τροχο ειναι λογια των Γιαμαχαιων :lol: :lol:)

Σε σχεση με το Κ6,το Κ7 εχει λιγο πιο επιθετικη θεση οδηγησης,καθεσαι πιο ψηλα...Τα φρενα μου φανηκαν λιγο πιο δυνατα απο του Κ6,ισως και τα δικα μου να εχουν κουραστει λιγο ομως...

Βασικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι το σκεφτεσαι...:rotflmao: Τι σε απασχολει?:rotflmao:
Αμα εχεις τα γκαφρα παρτο χωρις δευτερη σκεψη...


Καλα να περνας...:beer: :wave2:

gousouxourou
07/05/2007, 23:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Αχ και να χα λεφτα ρεεεε!!!:bawl: :bawl:


Θα επαιρνα οτι after market υπαρχει για το 600αρακι μου να παταω τα Κ7αρια στις πιστες!! :D :blush: :blush:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

αυτο με προβληματιζει να δωσω καποια χρηματα και να το κανω τουμπανο η να παρω ενα πιο καινουργιο και μεγαλυτερο? απο το 600 μας ειμαι σουπερ ευχαριστημενος παντως:a021:

ntinlanden
08/05/2007, 07:31
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΑΤΟ Κ7 ΚΑΙ Η ΤΙΜΗ ΜΕ ΤΑ 2 ΤΕΛΙΚΑ GP EVO 2 (ΑΠΟ ΔΙΚΤΥΟ SUZUKI ) ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙΣ.ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΑΓΧΩΣΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΕΡΙ ΠΛΑΙΣΙΟΥ. ΤΡΕΛΗ...ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΟΜΩΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΤΑ GSXR!: (TO ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΕΤΣΙ..) ΤΩΡΑ ΤΟ Κ7 ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΒΑΡΥΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΙΛΑΚΙΑ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥ ΠΛΑΙΣΙΟΥ-ΤΟ ΕΛΠΙΖΩ- ΚΑΙ ΟΧΙ ΛΟΓΟ ΕΞΑΤΜΙΣΕΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΥΤΗ... ΤΙ ΝΑ ΠΩ..
ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ, ΤΟΥΜΠΑΝΟ ΕΙΝΑΙ..

grigorisr1
09/05/2007, 08:44
Ama exeis ta fragka parto mi to skeftese kan.

DimST
09/05/2007, 09:14
Λίγο πιο δυνατό ψηλά, λίγο πιο αδύνατο χαμηλομεσαίες και λίγο πιο βαρύ σε αίσθηση. Τρίχες δηλαδή.

Τρομερή ευκαιρία θεωρώ το 12000Ε για κ6 καινούργιο αντιπροσωπείας... που ίσως μπορεί να κατέβει και παρακάτω.
Άραγε παραεισαγωγής θα μπορείς να πάρεις με κάτω απο 11000Ε.

Ότι και να πάρεις καλόστριφτό και πάντα όρθιο.

gixxerpap
09/05/2007, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimST
Λίγο πιο δυνατό ψηλά, λίγο πιο αδύνατο χαμηλομεσαίες και λίγο πιο βαρύ σε αίσθηση. Τρίχες δηλαδή.

Τρομερή ευκαιρία θεωρώ το 12000Ε για κ6 καινούργιο αντιπροσωπείας... που ίσως μπορεί να κατέβει και παρακάτω.
Άραγε παραεισαγωγής θα μπορείς να πάρεις με κάτω απο 11000Ε.

Ότι και να πάρεις καλόστριφτό και πάντα όρθιο.

εγω θα σου πω απλα, οτι Κ5 με ολοσωμες, αντικοφτη, φιλτρο, ενα δοντι κοντο πισω, και βγαλμενες τις δευτερες πεταλουδες, παλευει για να κρατηθει διπλα μου......

εχω δοκιμασει και με αλλα δυο με παρομοιες βελτιωσεις, τα οποια δεν στεκονται καν διπλα......

SvsGreek
09/05/2007, 12:55
Μετα απο καιρο κ διαβαζοντας τα παντα περι του Κ7, ειπα κ εγω να παω να το δω κ απο κοντα.
Να καταλαβετε οτι αλλαζα μηχανη καθε χρονο(ή ακομα κ καθε 6 μηνες). Αρα δεν παιζει θεμα χρηματων για οσα αναφερω παρακατω.

Απο τις φωτο που ειχα δει ειχα μια απιστευητη απογοητευση για αυτο το χαλι που ονομαζοταν Κ7.
Διαβαζοντας για βαρος μεγαλυτερο κ βλεποντας 2 εξατμισεις εκει αηδιασα(τα παραπανω αλογα με αφηνουν αδιαφορο, εξαλλου τα 160+ του Κ5 μου δεν τα εκμεταλευομαι σε καμια περιπτωση).

Το ειδα κ απο κοντα σε μαγαζι κ τοτε πραγματικα αποφασισα καποια απλα πραματα.
-Μεχρι τωα καθε 2 χρονια βλεπαμε ενα νεο GSXR 1000 ΠΟΛΥ καλυτερο απο το προηγουμενο. Το Κ7 ειναι για μενα το χειροτερο αναμεσα σε Κ3-4 κ Κ5-6.

- Που ακουστηκε μηχανη πιστας να βαρενει? εμενα προσωπικα με ενδιαφερει πρωτιστος να ΕΛΑΦΡΕΝΕΙ οσο παει. αυτα περι πλαισιου με αφηνουν αδιαφορο. Ειμαι 67 κιλα κ προσπαθω να ελαφρυνω τη μηχανη οσο μπορω για να εχω ακομα καλυτερη αισθηση.Ακου εκει πιο βαρια μηχανη!!
ΠΡΟΣΟΧΗ, μιλαω για αισθηση βαρους κ οχι για τα γκαζια....εγω δεν θελω παραπανω γκαζι.

- ΔΥΟ εξατμισεις σε gsxr???!!!! θα τρελαθουμε? τι το καναμε TLR???? ακομα κ οι yoshi που ειναι ομορφες ειναι παλι 2!!!!

- Η εμφανση ειναι αυτο που με χαλασε πραγματικα....περιμενα κατι πολυυυυ διαφορετικο κ καλυτερο του Κ5 κ οχι χειροτερο....τι ειναι αυτο? που ειναι τα πλαστικα του φαιρινγκ? μεσα στις τρυπες ειναι αυτο...τυρι αγοραζω? Ασε που ειναι μια φτηνη αλλαγη του Κ5 κ οχι μια βελτιωση. Δεν θεωρω το Κ5 το πιο ομορφο μηχανακι της κατηγοριας, αλλα το R1. Αλλα το κ7 δεν βλεπετε(σε σχεση με κ5)


Ολα τα παραπνω ειναι μια προσωπικη αποψη....ο καθενας κανει τις επιλογες του, κ εγω σιγουρα δεν θα εδινα ΠΟΤΕ'''' το κ5-6 για να παρω ενα κ7.....ασε που κ εγω θεωρω ΤΡΟΜΕΡΗ ευκαιρια το κ6 αντιπροσωπειας με 11.900!!!!!!!!

grigorisr1
09/05/2007, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από SvsGreek
Μετα απο καιρο κ διαβαζοντας τα παντα περι του Κ7, ειπα κ εγω να παω να το δω κ απο κοντα.
Να καταλαβετε οτι αλλαζα μηχανη καθε χρονο(ή ακομα κ καθε 6 μηνες). Αρα δεν παιζει θεμα χρηματων για οσα αναφερω παρακατω.

Απο τις φωτο που ειχα δει ειχα μια απιστευητη απογοητευση για αυτο το χαλι που ονομαζοταν Κ7.
Διαβαζοντας για βαρος μεγαλυτερο κ βλεποντας 2 εξατμισεις εκει αηδιασα(τα παραπανω αλογα με αφηνουν αδιαφορο, εξαλλου τα 160+ του Κ5 μου δεν τα εκμεταλευομαι σε καμια περιπτωση).

Το ειδα κ απο κοντα σε μαγαζι κ τοτε πραγματικα αποφασισα καποια απλα πραματα.
-Μεχρι τωα καθε 2 χρονια βλεπαμε ενα νεο GSXR 1000 ΠΟΛΥ καλυτερο απο το προηγουμενο. Το Κ7 ειναι για μενα το χειροτερο αναμεσα σε Κ3-4 κ Κ5-6.

- Που ακουστηκε μηχανη πιστας να βαρενει? εμενα προσωπικα με ενδιαφερει πρωτιστος να ΕΛΑΦΡΕΝΕΙ οσο παει. αυτα περι πλαισιου με αφηνουν αδιαφορο. Ειμαι 67 κιλα κ προσπαθω να ελαφρυνω τη μηχανη οσο μπορω για να εχω ακομα καλυτερη αισθηση.Ακου εκει πιο βαρια μηχανη!!
ΠΡΟΣΟΧΗ, μιλαω για αισθηση βαρους κ οχι για τα γκαζια....εγω δεν θελω παραπανω γκαζι.

- ΔΥΟ εξατμισεις σε gsxr???!!!! θα τρελαθουμε? τι το καναμε TLR???? ακομα κ οι yoshi που ειναι ομορφες ειναι παλι 2!!!!

- Η εμφανση ειναι αυτο που με χαλασε πραγματικα....περιμενα κατι πολυυυυ διαφορετικο κ καλυτερο του Κ5 κ οχι χειροτερο....τι ειναι αυτο? που ειναι τα πλαστικα του φαιρινγκ? μεσα στις τρυπες ειναι αυτο...τυρι αγοραζω? Ασε που ειναι μια φτηνη αλλαγη του Κ5 κ οχι μια βελτιωση. Δεν θεωρω το Κ5 το πιο ομορφο μηχανακι της κατηγοριας, αλλα το R1. Αλλα το κ7 δεν βλεπετε(σε σχεση με κ5)


Ολα τα παραπνω ειναι μια προσωπικη αποψη....ο καθενας κανει τις επιλογες του, κ εγω σιγουρα δεν θα εδινα ΠΟΤΕ'''' το κ5-6 για να παρω ενα κ7.....ασε που κ εγω θεωρω ΤΡΟΜΕΡΗ ευκαιρια το κ6 αντιπροσωπειας με 11.900!!!!!!!!

Me tis mama eksatmisis einai asximo simfono apla thelei 2-3 alages na kaneis opos ola ta mixanakia ti opoies kano idi.Se 2 bdomades tha balo kai photos.Bazeis mia olosomi 4se1 aneta kai sto k7.An kai ego goustaro me 2 eksatmisis de mu arese palia ala tora mu aresei

vangelis 64
09/05/2007, 13:39
Περί γούστου,κολοκυθόσπορος......

Εμένα μού αρέσει το Κ7 με τα δύο τελικά.Το θεωρώ συμμετρικό και πιο τσαμπουκαλεμένο,κοιτάζοντάς το από πίσω.

Για το βάρος,τι να πω.Δεν φαντάζομαι να ήθελε η Suzuki την αύξησή του.Ας είναι καλά οι προδιαγραφές.

grigorisr1
09/05/2007, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Περί γούστου,κολοκυθόσπορος......

Εμένα μού αρέσει το Κ7 με τα δύο τελικά.Το θεωρώ συμμετρικό και πιο τσαμπουκαλεμένο,κοιτάζοντάς το από πίσω.

Για το βάρος,τι να πω.Δεν φαντάζομαι να ήθελε η Suzuki την αύξησή του.Ας είναι καλά οι προδιαγραφές.

Eidika apo pano ama to koitas einai ola ta lefta.poli gamato

gixxerpap
09/05/2007, 13:56
φιλε SvsGreek το εχεις οδηγησει? ειναι το πιο ολοκληρωμενο gsxr που εχε βγει, με σημαντικοτατες βελτιωσεις ουσιας!

δεν εχει απολυτως καμια σχεση σε στριψιμο, φρεναρισμα, και δυναμη με το κ5-6!

....δεν το λεω μονο εγω, το λενε ολοι οι φιλοι μου, που εχουν κ5-κ6 και οδηγησανε το κ7....

grigorisr1
09/05/2007, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
φιλε SvsGreek το εχεις οδηγησει? ειναι το πιο ολοκληρωμενο gsxr που εχε βγει, με σημαντικοτατες βελτιωσεις ουσιας!

δεν εχει απολυτως καμια σχεση σε στριψιμο, φρεναρισμα, και δυναμη με το κ5-6!

....δεν το λεω μονο εγω, το λενε ολοι οι φιλοι μου, που εχουν κ5-κ6 και οδηγησανε το κ7....

+1000

An kai den eixa k5 ala eixa R1 kamia sxesi me frena kai stripsimo me exei entiposiasei

ntinlanden
09/05/2007, 14:24
OTI NA'NAI OMΩΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ!!
ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΙΜΩ -ΕΜΦΑΝΙΣΗ -R1..

grigorisr1
09/05/2007, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από ntinlanden
OTI NA'NAI OMΩΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ!!
ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΙΜΩ -ΕΜΦΑΝΙΣΗ -R1..

Den eipes na sou poulousa to diko mou poli kali timi na to ksefortotho :rotflmao:
:wave2:

ntinlanden
09/05/2007, 14:47
:beer: :)

DimST
09/05/2007, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
εγω θα σου πω απλα, οτι Κ5 με ολοσωμες, αντικοφτη, φιλτρο, ενα δοντι κοντο πισω, και βγαλμενες τις δευτερες πεταλουδες, παλευει για να κρατηθει διπλα μου......

εχω δοκιμασει και με αλλα δυο με παρομοιες βελτιωσεις, τα οποια δεν στεκονται καν διπλα......

Δεν έχουν κάνει κατι μαγικό οι άνθρωποι στη σουζούκι, κάθε νέα έκδοση gsxr1000 είναι περίπου το ίδιο γρήγορη με την προηγούμενη + εξάτμιση πρόγραμμα, έτσι ακριβώς γίνεται και με το κ7.
Στόκ κ7 με στόκ κ6 η διαφορά είναι περίπου η ίδια που υπήρχε και στα κ3/4 με κ5. Ψηλά 6-10 άλογα και χειρότερες χαμηλομεσαίες για κάθε νέα γενιά (κ1>κ3>κ5>κ7).

Και γώ παλαιότερα είχε τύχει να κάνω 8-9 ανοίγμανα απο εκκίνηση με κ5 - 168 ρόδα ελεγε ο τύπος - και παίζαμε κανονικότατα μέχρι τα 260+ με σχεδόν στόκ το κ4 μου (εξάτμιση χωρίς pc και φίλτρο, στάνταρ γρανάζωμα). Aλλα και με άλλα κ5/6 δεν εντυπωσιάστηκα απο κάποια διαφορά στην απόδοση ή στο άνοιγμα, ούτε μου άνοιγαν μεγάλη διαφορά.

Σαφέστατα και το κ7 είναι γρήγορο και αρκετά βελτιωμένο σε σχέση με το κ5/6 σε καμμία περίπτωση όμως δεν είναι πολύ γρηγορότερο απο ένα καλό κ5/6 με εξάτμιση φίλτρο πρόγραμμα.

Περι ορέξεος είναι όλ'αυτά βέβαια :D Παρακάτω μερικά όμορφα νουμεράκια απο Βρετανό βελτιωτή...

:beer: :beer: :wave2:

Στο διάγραμμα είναι 3 μηχανάκια,
με μπλέ χρώμα κ5 με τελικό
με κόκκινο κ6 με ολόκληρη yoshi και χάρτη
με πράσινο κ7 στόκ και 60χλμ ολικό.


87834

SvsGreek
09/05/2007, 17:12
Δηλαδη θεωρειτε οτι τα Κ5-6 δεν εχουν δυναμη??? Για μενα ειναι υπερ-υπερ αρκετη η δυναμη. Μαλιστα αν ζητουσα καπου να κερδισω λιγο ακομα θα ηταν στο φασμα 4.000-7000 στροφες, επομενως ενα νεο gsxr με λιγοτερη δυναμη χαμηλα δεν με βολευει.

Ηδη εχω βαλει ολοσωμη ακραπα κ θα βαλω κ προγραμμα καποια στιγμη για να ρυθμισω πιο καλα τα μεσαια.

Κ το κυριοτερο που με νοιαζει ειναι να κατεβαινω στο γκαραζ μου κ να με φτιαχνει η μηχανη μου....ε λυπαμαι αλλα το κ7 με χαλαει απιστευτα....κ το βλεπω καθε μερα απο πλαι το μηχανακι, τα απο πανω-πισω κλπ δεν ειναι για μενα.

Οσο για τα περι στησιματος ξερουμε ολοι καλα οτι τα japan δεν εχουν ποτέ το καλυτερο δυνατο στισιμο, γιαυτο κ ολοι οσοι περνουμε ιαπωνια κοιταμε προς wp, ohlins κλπ. Ενω δυστυχως τα ιταλικα συνηθως τις φορανε απο την μανα τους(αλλα με το αναλογο κοστος). Οχι οτι τα ιαπωνικα δεν στριβουν, μια χαρα ειναι. απλα μπορουν κ καλυτερα παντα.

Προς το παρον θα περιμενω το κ9......εκτος κ αν το παρω αποφαση κ παω να χτυπησω αυτο το 1098 που δεν παιζεται εμφανισιακα ρε παιδες.

grigorisr1
09/05/2007, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από SvsGreek
Δηλαδη θεωρειτε οτι τα Κ5-6 δεν εχουν δυναμη??? Για μενα ειναι υπερ-υπερ αρκετη η δυναμη. Μαλιστα αν ζητουσα καπου να κερδισω λιγο ακομα θα ηταν στο φασμα 4.000-7000 στροφες, επομενως ενα νεο gsxr με λιγοτερη δυναμη χαμηλα δεν με βολευει.

Ηδη εχω βαλει ολοσωμη ακραπα κ θα βαλω κ προγραμμα καποια στιγμη για να ρυθμισω πιο καλα τα μεσαια.

Κ το κυριοτερο που με νοιαζει ειναι να κατεβαινω στο γκαραζ μου κ να με φτιαχνει η μηχανη μου....ε λυπαμαι αλλα το κ7 με χαλαει απιστευτα....κ το βλεπω καθε μερα απο πλαι το μηχανακι, τα απο πανω-πισω κλπ δεν ειναι για μενα.

Οσο για τα περι στησιματος ξερουμε ολοι καλα οτι τα japan δεν εχουν ποτέ το καλυτερο δυνατο στισιμο, γιαυτο κ ολοι οσοι περνουμε ιαπωνια κοιταμε προς wp, ohlins κλπ. Ενω δυστυχως τα ιταλικα συνηθως τις φορανε απο την μανα τους(αλλα με το αναλογο κοστος). Οχι οτι τα ιαπωνικα δεν στριβουν, μια χαρα ειναι. απλα μπορουν κ καλυτερα παντα.

Προς το παρον θα περιμενω το κ9......εκτος κ αν το παρω αποφαση κ παω να χτυπησω αυτο το 1098 που δεν παιζεται εμφανισιακα ρε παιδες.

Se 10 meres tha bgalo to diko mou mias kai eisai salonikios na kanonisume kamia tsarka na to dis an su aresei.

DrIoannis
09/05/2007, 18:56
Δυναμομετρημένο Κ7 με 2500χλμ περίπου στο κοντέρ 171,κάτι τροχό.Αυτά χωρίς τα τελικά π[ου δίνονται δώρο.

kinhsh
09/05/2007, 19:20
Eγω προτεινω zzr1400 αντι για κ7 που τα οδηγησα και τα 2 γιατι οπως και το κ6 ετσι και το κ7 ειναι φτιαγμενο για την πιστα. Το zzr1400 ειχε ωραιο στριψιμο,σταθερο και ισορροπημενο με κυριο πλεονεκτημα την τρομερη ανεση της αναρτησης και την γεματη με ροπη δυναμη.Το abs του κραταει παρεα στην ασφαλεια του αναβατη αφου με το παραμικρο γλιστριμα του τροχου ενεργοποιειται αμεσως.
Αν επιμενεις να ταλαιπωρεισαι με μηχανη πιστας στο δρομο ,στο κ7 ειδα σε σχεση με το κ6 ενα πιο στιβαρο πιρουνι και πλαισιο που δινουν μια σταθεροτητα μεγαλυτερη,οποτε κρατουν τον οδηγο πιο ηρεμο (πραγμα μαλλον οχι επιθυμητο απο τους αγοραστες της κατηγοριας). Το γκαζι του κ7 στις μεσαιες στροφες επειδη ειναι βαρυτερο και ισως μακρυτερες οι σχεσεις του φανταζει πιο κουφιο και η παραπανισια δυναμη του φαινεται μετα τις 8000 στροφες που ειναι τοση που σε τρομαζει (οχι καλο αυτο) και μαλλον αχρηστη για καθημερινη χρηση. Και το αμορτισερ του κ7 ειναι βελτιωμενο. Πιστευω οτι στην πιστα το κ7 ειναι καλυτερο του κ6.

kinhsh
09/05/2007, 19:44
Κ7 ειναι βελτιωμενο στο πλαισιο και σ.το πιρουνι και στο αμορτισερ.Το μοτερ του ειναι πιο δυνατο στις ψηλες στροφες. Το κ7 ειναι πιο καλο στην πιστα απο το κ6

Meni0s
09/05/2007, 23:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1
Eidika apo pano ama to koitas einai ola ta lefta.poli gamato

:lol:


87856

JIMK7
10/05/2007, 01:41
ΕΧΩ ΑΛΛΑΞEI ΠΟΛΛΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΕΧΩ ΤΡΕΞΕΙ ΣΕ DRAGSTER ΚΑΙ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΜΕ RSV 1000 FACTORY...GSXR 750...GSXR 1000K5..GSXR 600..ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ GSXR K7 ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡEI ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΟΣΟ ΓΙΑ ΟΜΟΡΦΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΓΚΡΙΝΩ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΟΥΤΕ ΜΕ DUCATI 1098 ΜΙΤΕ EIΔΙΚΑ ΜΕ R1 1000 ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΙΟ ΑΣΧΗΜΟ R1 ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΓΑΛΕΙ ΠΟΤΕ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ 1098S ΤΟ ΕΧΕΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΡΩΣΗ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΕΧΩ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΛΟ ΔΕ ΛΕΩ ΑΛΛΑ Κ7 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ Κ5 ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ Κ7 ΔΕΕΕΕΕΝΝΝΝΝΝ..............ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΒΑΡΗ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΙΣΑ ΙΣΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΣΤΙΒΑΡΟ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΣΑΙΑ ΤΟΥ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ Η SUZUKI ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ ΚΑΙ ΑΠΟ Κ5 ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ Κ7 ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΙΣΤΕΨΤΕΤΟ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ Κ5 ΗΤΑΝ ΜΑΚΡΑΝ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ.........ΟΣΟ ΓΙΑ ΣΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ Κ5 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΠΟ ΓΙΑ ΕΝΑ Κ7 ΔΥΣΤΥΧΟΣ Η ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΙΣΗ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΙΣΧΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ Κ7 ΣΕ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ,,,,,,,,ΚΑΙ Η ΖΩΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ............

ntinlanden
10/05/2007, 07:18
ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ ΩΡΕ ΟΤΙ ΤΟ 1098 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΟ. ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟ SUPERBIKE πΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ.. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ R1... ΠΕΡΙ ΟΡΕΞΕΩΣ..ΜΕΤΑ ΤΟ 1098 ΕΙΝΑΙ ΤΟ R1.. ΠΑΝΤΑ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ ΕΤΣΙ..

grigorisr1
10/05/2007, 08:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Meni0s
:lol:


:a31:

dirtbird
10/05/2007, 09:37
Διαγράμματα ροπής - ιπποδύναμης από το BIKE Ιουνίου (δεν υπάρχει ακόμα στα 'περίπτερα':winka: )

:cool:


87876

dirtbird
10/05/2007, 09:37
:cool: :cool:


87877

tuonos1
10/05/2007, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
ΕΧΩ ΑΛΛΑΞEI ΠΟΛΛΕΣ ΜHΧΑΝΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΕΧΩ ΤΡΕΞΕΙ ΣΕ TRAGSTER ΚΑΙ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΜΕ RSV 1000 FACTORY...GSXR 750...GSXR 1000K5..GSXR 600..ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ GSXR K7 ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡEI ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΟΣΟ ΓΙΑ ΟΜΟΡΦΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΓΚΡΙΝΩ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΟΥΤΕ ΜΕ DUCATI 1098 ΜΙΤΕ EIΔΙΚΑ ΜΕ R1 1000 ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΙΟ ΑΣΧΗΜΟ R1 ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΓΑΛΕΙ ΠΟΤΕ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ 1098S ΤΟ ΕΧΕΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΡΩΣΗ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΕΧΩ ΑΝΟΙΞΗ ΚΑΛΟ ΔΕ ΛΕΩ ΑΛΛΑ Κ7 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ Κ5 ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ Κ7 ΔΕΕΕΕΕΝΝΝΝΝΝ..............ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΒΑΡΗ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΙΣΑ ΙΣΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΣΤΙΒΑΡΟ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΣΑΙΑ ΤΟΥ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ Η SUZUKI ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ ΚΑΙ ΑΠΟ Κ5 ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ Κ7 ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΙΣΤΕΨΤΕΤΟ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ Κ5 ΗΤΑΝ ΜΑΚΡΑΝ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ.........ΟΣΟ ΓΙΑ ΣΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ Κ5 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΠΟ ΓΙΑ ΕΝΑ Κ7 ΔΥΣΤΥΧΟΣ Η ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΙΣΗ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΙΣΧΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ Κ7 ΣΕ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ,,,,,,,,ΚΑΙ Η ΖΩΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ............

Πως σου φαινεται το Κ7 σε σχεση με το RSVR Factory σχετικα με θεση οδηγησης, ροπη, φρενα, ποιοτητα κατασκευης, στριψιμο? (για ισχυ δεν ρωταω για ευνοητους λογους). Με ενδιαφερει κυριως η οδηγηση σε δρομο αλλα και καποια περιστασιακα trackdays. Ειμαι μεταξυ αυτων των δυο και εχω χαθει...

JIMK7
10/05/2007, 19:52
Γεια σου φίλε μου. Αυτό το Factory που είχα εγώ ήταν του 2004 με Akrapovic από τον πάτο τιτάνιο Full Racing,με φίλτρο ελεύθερο και πρόγραμμα. Είχε στον τροχό 133 άλογα. Το RSV είναι ένα πάρα πολύ καλό και στιβαρό μηχανάκι με ψηλή θέση οδήγησης το οποίο σημαίνει ότι είναι ιδανικό για αναβάτες πάνω από 1.78 ύψος. Όσο για την ροπή του με όλα τα προηγούμενα που είπα ότι έχει είναι πάρα πολύ καλό. Σε νορμάλ κατάσταση υστερεί πολύ στα μεσαία και ψηλά. Αυτό το μηχανάκι πρέπει να έχεις πάντα φρέσκα λάστιχα και κατά προτίμηση Metzeler ή Pirelli 190/55-17 με πάρα πολύ καλή άσφαλτο. Από εκεί και πέρα όλα έρχονται όπως τα θες. Τα κατά αυτού του μηχανακιού είναι όπως και σε όλα που είναι V κινητήρες ότι η πίσω εξάτμιση σου καίει στην κυριολεξία το δεξιό πόδι, δια ροπάλου δεν φοράς κοντό παντελόνι. Υστερεί πάρα πολύ στις στροφες λόγω ακαμψίας και πολύ δυνατά φρένα στους ολισθηρούς Ελληνικούς δρόμους στη πιστα ομως οχι αυτό ισχύει και για το 1098.Όσο για το GSXR K7 έχει τρομερή ποιότητα κύλισης όλα έρχονται πιο γλυκά αντίθετα με τα Ιταλικά αλλά στην πίστα θέλει το κάτι παραπάνω(φρένα αναρτήσεις).Όλα αυτά βέβαια σε ακραίες καταστάσεις, γιατί το συγκεκριμένο φορά πάρα πολύ καλές αναρτήσεις με αργή και γρήγορη απόσβεση. Τέλος για το RSV αν βάλεις τα παραπάνω που είχα βάλει και εγώ είναι έτοιμο ακόμα και για αγώνες. Με το συγκεκριμένο μηχανάκι που έχω και στην φωτό κέρδισα για το 2006 το Παγκρήτειο Πρωτάθλημα.: a25: :a25: :a25: :a25: :a25: :a25: :a08: :a08: :a08: :a08: :a08: :a08:


87995

DimST
11/05/2007, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
Γεια σου φίλε μου. Αυτό το Factory που είχα εγώ ήταν του 2004 με Akrapovic από τον πάτο ....Με το συγκεκριμένο μηχανάκι που έχω και στην φωτό κέρδισα για το 2006 το Παγκρήτειο Πρωτάθλημα

Respect και καλως ήρθες
:beer: :beer:


Εκπληκτικό μηχανάκι το rsvr αλλά εγώ θα περίμενα την νέα γενιά μοτοσυκλετών της απρίλια.


:wave2: :beer: :beer:

DrIoannis
11/05/2007, 10:36
Πίστεύω και εγώ ότι θα ακολουθήσει 1100/1200 κυβικά μηχανή από την Αprilia.

byron
11/05/2007, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
Γεια σου φίλε μου.

Καλως ήρθες φίλε.

:beer:

tuonos1
11/05/2007, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
Πίστεύω και εγώ ότι θα ακολουθήσει 1100/1200 κυβικά μηχανή από την Αprilia.

Μαλλον αυτο θα γινει καποια στιγμη αφου το τωρινο μοτερ δεν μπορει να ακολουθησει σε ισχυ το 1098 και ακομα περισσοτερο τα τετρακυλινδρα. Επισης ειναι μαλλον σιγουρο οτι θα βγει και ο V4 που εχουν ετοιμο αλλα φανταζομαι οτι το μηχανακι αυτο θα ειναι αρκετα ακριβο.

Συνεπως η καποιος πρεπει να περιμενει καποια χρονια για να παρει καινουργιο Aprilia η το παιρνει τωρα συνειδητα με τη γνωση οτι σε λιγο θα βγει καινουργιο.

Φιλε JIMK7 ευχαριστω για την απαντηση σου. Και εμενα μου αρεσε πολυ το RSVR που οδηγησα στο test ride της Aprilia στα Μεγαρα και επειδη εχω Tuono μπορω να καταλαβω τι μπορει να σου δωσει αυτο το μηχανακι αν το μαθεις.

Επισης δεν μπορω με τιποτα να συμπαθισω τον υστερικο ηχο των τετρακυλινδρων, την "ηλεκτρικη" αδιαφορη λειτουργια του μοτερ τους που θυμιζει πλυντηριο, την σχετικα απροσωπη εμφανιση τους και την ελλειψη ποιοτητας των περιφερειακων τους μετα απο την εμπειρια μου με το Tuono και τα Aprilia γενικοτερα.

Απλα σκεφτομαι μηπως το Κ7 ειναι τελικα πιο ευκολο, πιο γρηγορο, πιο οδηγησιμο, πιο λογικη επιλογη εν πασει περιπτωσει για την καθημερινη χρηση που εγω το θελω. Αν το παρω ειμαι σιγουρος οτι θα μου λειψει ο V2 και η Ιταλικη νοοτροπια γενικως και επισης σιγουρο οτι θα ξαναγυρισω εκει μολις η Aprilia βγαλει καινουργιο RSVR η Tuono η οταν η Ducati βγαλει καινουργιο γυμνο (οχι Monster) με τον 1098 κινητηρα.

Bella Italia...

DimST
11/05/2007, 16:09
Επισης δεν μπορω με τιποτα να συμπαθισω τον υστερικο ηχο των τετρακυλινδρων, την "ηλεκτρικη" αδιαφορη λειτουργια του μοτερ τους που θυμιζει πλυντηριο, την σχετικα απροσωπη εμφανιση τους και την ελλειψη ποιοτητας των περιφερειακων τους μετα απο την εμπειρια μου με το Tuono και τα Aprilia γενικοτερα.

tuonos... ντάξει είπαμε, τα japan είναι πιο μαζικά απο τα ιταλικά (που αν το δείς και απο την άλλη οι ιταλοί δε μπορούν να κάνουν και διαφορετικά)... αλλά ούτε αδιάφορα οδηγικά είναι και σε καμμία περίπτωση ηλεκτρικά, ειδικά αν μιλήσουμε για χιλιάρα που απλά σου ξεκολλάνε το κεφάλι με τον τρόπο απόδοσης τους.

Και κάτι άλλο.... ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ δεν μπορεί να πεί κανείς πλέον οτι είναι απρόσωπα σε εμφάνιση.
Όχι επειδή είναι μαζικά και κυκλοφορούν κατα δεκάδες αναλογικά με τους Ιταλούς είναι απρόσωπα... μην μπερδεύουμε τα πράγματα.
Και σε τελική τα περιφεριακά τους είναι άψογα για το 90-95% των αναβατών, με 11-15000Ε που κοστίζουν καινούργια, βάλε άλλα 3-4κ εφόσων τα θεωρείς τόσο κατώτερα ποιοτικά και φτιάχτα όπως θές, η συνολική τιμή και πάλο θα είναι κάτω ή δίπλα απο αυτή των Ιταλών ανταγωνιστών.

Δεν θέλω να προκαλέσω διαξιφισμό, αλλά νομίζω πως είσαι το λιγότερο άδικος απέναντι στους Ιάπωνες και στις σπορ μοτοσυκλέτες τους.

byron
11/05/2007, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimST
Δεν θέλω να προκαλέσω διαξιφισμό, αλλά νομίζω πως είσαι το λιγότερο άδικος απέναντι στους Ιάπωνες και στις σπορ μοτοσυκλέτες τους.

+1 DimST. Και να συμπληρώσω πως, παρότι θεωρώ το Mille κουκλάρα τρελλή, δεν μπορώ να μην το πω....

Η μούρη είναι αντιγραφάρα της άλλης κουκλάρας, της VTR1000 SP.

:wave2:

byron
11/05/2007, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από tuonos1
Συνεπως η καποιος πρεπει να περιμενει καποια χρονια για να παρει καινουργιο Aprilia η το παιρνει τωρα συνειδητω για την απαντηση σου.

Σύμφωνα με το χθεσινό post ενος απ΄τους μεγαλύτερους dealer aprilia στην Ευρώπη, το νέο V4 1000cc θα κυκλοφορήσει.....

NOT ANYWHERE BEFORE AT THE VERY EARLIEST MID 2008...


Κανένα χρονάκι δλδ..... :beer:

JIMK7
19/05/2007, 19:48
Να και το Κ7 μου. Αν και δεν είναι ακόμη έτοιμο φοράει προς στιγμήν full τιτάνιο LeoVinci και K&n φίλτρο.Έχει στον τροχό 178,7 και στρόφαλο 194,8 αλογάκια πράγμα που ούτε στα καλύτερα όνειρα ενός R1 ή Ducati 1098 δεν μπορούν να δουν ποτέ.Οσο από ομορφιά δεν το συζητώ.....Δείτε πως έχουν βελτιωθεί τα μεσαία του...... :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


89294

gixxerpap
19/05/2007, 19:55
μολις μας εφτιαξες τη διαθεση.....τι γαμω τις καμπυλες ειναι αυτη?:eyepop:

η leovinci ειναι σε δυο ή σε ενα τελικο?
εχεις ψαχτει πανω σ΄αυτο το θεμα?

....αληθεια, η δυναμομετρηση γραφει κ5-6?

JIMK7
19/05/2007, 20:40
Είναι με δυο τελικά και το έχω ψάξει πολύ καλά όσο για το κ5 που λέει είναι γιατί στο δυναμόμετρο ήθελα να κάνω σύγκριση με ένα κ5 και για αυτό κράτησε τα στοιχεία και στη συνέχεια έσβησα τη δυναμομετρηση του κ5 αλλά αν θέλεις από βδομάδα μπορώ να σου συγκρίνω κ5 και κ7 φτιαγμένα με τα ιδια ακριβός πράγματα .......Το κ7 μετά τις 5.200 στροφές με τiς εξατμίσεις φυσικα απογιονετε απο το νορμάλ κ7 ανεβαίνει στα 8 άλογα και χάνει 11 κιλά βάρος .ΟΙ καινούργιες είναι για την ακρίβεια 5,5 κιλά κομπλέ και οι παλιές μαζί με πατητηρες πίσω που πήγαν στα σκουπίδια και μαζί με το μοτέρ του exup ήταν 16,5 κιλά ακριβός 11 κιλά πάνω καλό εεεεε. Το έχω φoτο αν θες να το δεις πήγαινε στα gsxr ΚΡΗΤΗ ..ΠΟΣΟΙ ? Σελίδα 5 . .. :beer: :beer: :beer: :beer:

alexk
20/05/2007, 07:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
Να και το Κ7 μου. Αν και δεν είναι ακόμη έτοιμο φοράει προς στιγμήν full τιτάνιο LeoVinci και K&n φίλτρο.Έχει στον τροχό 178,7 και στρόφαλο 194,8 αλογάκια πράγμα που ούτε στα καλύτερα όνειρα ενός R1 ή Ducati 1098 δεν μπορούν να δουν ποτέ.Οσο από ομορφιά δεν το συζητώ.....Δείτε πως έχουν βελτιωθεί τα μεσαία του...... :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Δηλαδή, άν καταλάβα καλά με μια ολόσωμη έχεις πάρει +15 άλογα στον τροχό?
Ερώτηση, το δυναμόμετρο είναι αυτού που σου τοπόθετησε την εξάτμιση?

Από τα λίγα που γνωρίζω για suzuki, για να χτυπήσουν τα Κ5-Κ6 180 τροχό θέλουν συμπίεση, ροϊκή, εκκεντροφόρους, εξάτμιση, commander κτλ. Εσύ έχεις 180 με φίλτρο-εξάτμιση? :confused:

panjimnakos
20/05/2007, 16:06
Δεν γινετε με φιλτρο-εξατμιση να εχει 180 τροχο!
Μηπως εχεις κανει και καμια αλλη βελτιωση κ ξεχασες να το γραψεις???
:wave2:

JIMK7
20/05/2007, 17:48
:φίλε μου πρώτον είναι κ7 και όχι κ5 δεύτερον φοράει από το πάτο με δυο τελικά και την δυναμομετριση την έχω κάνει εγώ ο ίδιος αλλά την εξάτμιση την έχω πάρει από αλλού απλός στο χαρτί γράφει κ5 γιατί ήθελα να το συγκρίνω με κ5 και έτσι κράτησε τα στοιχεία και στη συνέχεια έσβησα τη δυναμομετρηση του κ5 αυτό είναι όλο το γράφω και ποιο πάνω διάβασε καλά και θα καταλάβεις και δεν είναι 15 άλογα αλλά 8 παραπάνω …:nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono

alexk
20/05/2007, 19:34
Δηλαδή μαμά Κ7 βγάζει 170 τροχό?
Μήπως κάνετε λίγο λάθος?

Respect
20/05/2007, 19:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Περί γούστου,κολοκυθόσπορος......

Εμένα μού αρέσει το Κ7 με τα δύο τελικά.Το θεωρώ συμμετρικό και πιο τσαμπουκαλεμένο,κοιτάζοντάς το από πίσω.

Για το βάρος,τι να πω.Δεν φαντάζομαι να ήθελε η Suzuki την αύξησή του.Ας είναι καλά οι προδιαγραφές. + K7

JIMK7
20/05/2007, 20:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
Δηλαδή μαμά Κ7 βγάζει 170 τροχό?
Μήπως κάνετε λίγο λάθος?


: Αν κάνει λάθος το δυναμόμετρο τότε κάνουμε και εμείς,τι άλλο να πω.
Σας φενονται απίστευτα άλογα έτσι? το κ5-κ6 είχε 164 -166 αλογάκια το κ7 έχει βγάλει και 173 έτσι κάνει η σειρά τον GSXR βγάζουν απίστευτα αλόγα για αυτό είπα και στην αρχή ότι είναι ονειρικά άλογα για 1098 και R1 :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry



89454

DimST
21/05/2007, 08:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
Δηλαδή μαμά Κ7 βγάζει 170 τροχό?
Μήπως κάνετε λίγο λάθος?

Έχει να κάνει καθαρά με το δυναμόμετρο.

Σε dyno τα k5/6 έβγαζαν 160+ ρόδα, και το κ7 170+-.
Σε superflow που έχω υπ'όψιν μου τα στόκ κ5 δεν έβγαζαν πάνω απο 155, αντιστοίχος τα κ7 λογικά δεν θα βγάζουν πάνω απο 165.

Και κάτι άλλο, μη μπλέκουμε και V2 στο θέμα μάξ απόδοσης... είναι το λιγότερο άδικο.

grigorisr1
21/05/2007, 08:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
: Αν κάνει λάθος το δυναμόμετρο τότε κάνουμε και εμείς,τι άλλο να πω.
Σας φενονται απίστευτα άλογα έτσι? το κ5-κ6 είχε 164 -166 αλογάκια το κ7 έχει βγάλει και 173 έτσι κάνει η σειρά τον GSXR βγάζουν απίστευτα αλόγα για αυτό είπα και στην αρχή ότι είναι ονειρικά άλογα για 1098 και R1 :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry


Kai gamo oi eksatmisis poso se bgikane filaraki autes?

alexk
21/05/2007, 08:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
: Αν κάνει λάθος το δυναμόμετρο τότε κάνουμε και εμείς,τι άλλο να πω.
Σας φενονται απίστευτα άλογα έτσι? το κ5-κ6 είχε 164 -166 αλογάκια το κ7 έχει βγάλει και 173 έτσι κάνει η σειρά τον GSXR βγάζουν απίστευτα αλόγα για αυτό είπα και στην αρχή ότι είναι ονειρικά άλογα για 1098 και R1 :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry

Εντυπωσιακό έτσι.
Η suzuki έλεγε 174 αν θυμάμαι καλά στο βολάν (χωρίς ram-air) για Κ5-Κ6. Κατεβάζει λες 165 τροχό, μόνο 9 άλογα απώλεια.
To K7 δηλώνεται 178 βολάν (πάλι χωρίς ram-air) και κατεβάζει 170 τροχό λες. 8 άλογα απώλεια...
Κοινώς, οι άλλοι μαλάκες που λέγονται Honda, Yamaha και Kawasaki, περιέργως όλοι τους χάνουν εύκολα 15 άλογα για τη μετάδοση από βολάν σε τροχό.

Με συγχωρείς φίλε μου, αλλά αυτά δεν γίνονται ούτε παλιά στο Τέξας.
Φτιαγμένα Κ5-Κ6 με ροϊκή, εκκεντροφόρους, συμπίεση, εξάτμιση, εγκέφαλο yoshi, και TRE δείχνουν 180 τροχό. Σε αυτή την περίπτωση δηλαδή πήραν ΜΟΝΟ 15 άλογα...

Τι άλλο θα ακούσουμε από κατόχους gsx-r θέλω να δω.
MARON πες κάτι...γιατί είμαι ο τρελός δύσπιστος yamahaκιας εγώ...

maron
21/05/2007, 09:52
ti na pw alexk
den exw anoiksei me k7 ara den exw dikaioma na milaw.
h alitheia einai oti to odigisa kai den trelathika alla to sigrina me to diko mou.


ps. parakalw oi aderfoi gsxr akides na min kavalame to kalami enanti ton allwn japan aderfwn
kathos kai egw theoro oti exw kai GAMW TA ERGALIA alla min nomizete oti kai ta loipa 1000 einai gia petama........
kata tin gnomi mou to K7 miazei poly me R1 04.
se sxesi me K6(einai sygoura pio makri se metaksonio+einai pio psofio xamilomesaia apo--kai me pio kleisto kivotio+++)alla pragmata den katalava apo mia mikri volta pou to pira.
pantos sygoura den dinw to moro gia na to parw...



ps. h suzuki sinithos dynamoni to 1000 ana 4 etia.episeis nomizw oti diavasa gia monadiki diafora sta beck -12rypa anti 8trypa gia to k6-kai tous xartes -me epiloges gia pio adynames leitourgies ara den kserw poso pio dynato einai.
telos panta to neo montelo tha einai pio dunato apo to palio.(parolo pou ta K1-2 pigainan san k3-4 an kai pio varia......)

DimST
21/05/2007, 10:02
Μια χαρά είναι 180 άλογα για κ5/6 με εκκεντροφόρους/συμπίεση και εξάτμιση.

Μια απο τις σημαντικότερες διαφορές του κ5/6 με το 7 είναι ο εκκεντροφόρος εξαγωγής που στο 7 έχει αισθητά μεγαλύτερο βύθισμα και διάρκεια, εκεί ακριβώς δηλαδή που κρύβoντε τα άλογα όλων των gsxr1000. Απο εκεί κυρίως έρχονται τα περισσότερα απο τα έξτρα άλογα του κ7.

Δεν είναι τυχαίο άλλωστε πως τα νέα μοντέλα βγάζουν λιγότερα άλογα απ'ότι τα παλιότερα με πράγματα (εκκεντροφόροι, εξάτμιση).
Η απόδοση αυξάνεται σε κάθε νέο μοντέλο αλλά αντίστοιχα μειώνοντε και οι δυνατότητες για βελτίωση με θεαματικά αποτελέσματα, όπως στα παλιότερα μηχανάκια.

SvsGreek
21/05/2007, 11:25
Ta κ5-6 βγαζαν 158-165 στο τροχο, αναλογα με το δυναμομετρο, την χωρα, το υψομετρο κλπ....

Τα χειροτερα με διαφορα δυναμομετρα ειναι τα fuchs....ΕΔΩ σαλονικα που το εχουμε δοκιμασει αρκετοι φιλοι μου εχουν δει τρελες επιδοσεις σε αυτην την εταιρια. Φιλος με ΖΧΡ 900 2001 μοντελο εβαλε ολοσωμη εξατμιση mig κ πηγε εκει για δυναμομετρηση.....ε κ ειδε, αν θυμαμαι καλα(πριν 3 χρονια) 142 αλογα.

Φυσικα οταν το πηγε σε dyno ειδε πολυ λιγοτερα, περι τα 132-4. Κ δεν ειχε περασει πολυ καιρος. Κ αλλος φιλος με φαζερ 600 ειχε δει φοβερη διαφορα σε δυναμομετρα.

Κ δεν ειναι παραξενο που τα Κ5-6 γραψαν τα περισοοτερα αλογα σε fuchs.

Eγω προσωπικα δεν εμπιστευομαι καθολου αυτην την εταιρια κ δεν εχω πει ποτε σε καποιον που με ρωτησε σε παρεα το ποσα αλογα βγαζει το Κ5 οτι βγαζει 165. Προτιμω να εμπιστευομαι τα DYNO κ λεω 160 περιπου.

Φυσικα το Κ7 ειναι πιο δυνατο, κ ειναι φυσικο. Αλλα 170 τροχο μαμα δεν πιστευω οτι βγαζει. ΑΛΛΑ ακομα κ αν βγαζει, τοτε κ παλι δεν θα το σκεφτομουν ουτε λεπτο να το αγορασω μιας κ ηδη θεωρω οτι εχω αρκετη δυναμη. Αλλος φυσικα θα πει οτι κ το Κ7 ειναι αδυναμο για αυτον...ε γουστα ειναι αυτα.

DrIoannis
21/05/2007, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
Εντυπωσιακό έτσι.
Η suzuki έλεγε 174 αν θυμάμαι καλά στο βολάν (χωρίς ram-air) για Κ5-Κ6. Κατεβάζει λες 165 τροχό, μόνο 9 άλογα απώλεια.
To K7 δηλώνεται 178 βολάν (πάλι χωρίς ram-air) και κατεβάζει 170 τροχό λες. 8 άλογα απώλεια...
Κοινώς, οι άλλοι μαλάκες που λέγονται Honda, Yamaha και Kawasaki, περιέργως όλοι τους χάνουν εύκολα 15 άλογα για τη μετάδοση από βολάν σε τροχό.

Με συγχωρείς φίλε μου, αλλά αυτά δεν γίνονται ούτε παλιά στο Τέξας.
Φτιαγμένα Κ5-Κ6 με ροϊκή, εκκεντροφόρους, συμπίεση, εξάτμιση, εγκέφαλο yoshi, και TRE δείχνουν 180 τροχό. Σε αυτή την περίπτωση δηλαδή πήραν ΜΟΝΟ 15 άλογα...

Τι άλλο θα ακούσουμε από κατόχους gsx-r θέλω να δω.
MARON πες κάτι...γιατί είμαι ο τρελός δύσπιστος yamahaκιας εγώ...


Δεν έχετε καταλάβει τι σας λέει ο JIMK7.Σας λέει ότι το δυναμόμετρο που δυναμομετρήθηκε η μηχανή,στις τότε συνθήκες έβγαλε τόσα άλογα.Σε άλλο ή δεν ξέρω εγώ πιο δυναμόμετρο,υψόμετρο,συνθήκες θα βγάλει... όσα δυναμόμετρα και συνθήκες τόσα διαφορετικά αποτελέσματα.Φυσικό είναι να πιστεύει ότι του λέει το μηχάνημα που φτιάχθηκε για αυτόν τον σκοπό.Υπάρχουν απτά και μετρημένα αποτελέσματα και όχι η μία μηχανή σε σύγκριση με άλλη σε δρόμο.

DimST
21/05/2007, 15:08
Μια παρατήρηση.
Σε όλα τα δυναμόμετρα μοτοσυκλετών και αυτοκινήτων υπάρχουν δύο αποτελέσματα καμπύλης απόδοσης και ροπής.

Η λεγόμενη διορθωμένη και αυτή του τέστ με βάση τις τρέχουσες συνθήκες
Οι διορθωμένες καμπύλες λοιπόν τι είναι?
Το πρόγραμμα του δυναμόμετρου χρησιμοποιεί τα στοιχεία που έχει απο τους αισθητήρες του δυναμόμετρου και με βάση κάποιους αλγόριθμους βγάζει τις καμπύλες σε ιδανικές - συγκεκριμένες συνθήκες ετσι ωστε να μπορεί να γίνει σύγκριση (πρίν-μετά, άλλα μηχανάκια κλπ).

Δεν ξέρω κατα πόσο οι συνθήκες αυτές είναι κοινές μεταξύ διαφορετικών κατασκευαστών δυναμόμετρων, ξέρω οτι όποια μέρα και να πάς στο συγκεκριμένο δυναμόμετρο , είτε έξω έχει ψύχος είτε καύσωνα η διορθωμένη απόδοση θα είναι ίδια.

Και για να κλείσουμε το θέμα κ7. Σε dynojet δυναμόμετρα, όσες μετρήσεις έχουν γίνει έχουν δείξει νούμερα κοντά ή λίγο πάνω απο 170 τροχό. Κανείς δε διαφωνεί οτι σε άλλα δυναμόμετρα τα άλογα μπορεί να είναι περισσότερα ή λιγότερα για το ίδιο μηχανάκι.
Και σε τελική ανάλυση, τα δυναμόμετρα είναι για να σετάρουμε μηχανάκια, να βλέπουμε το πρίν με το μετά (που και σ'αυτό υπάρχει κόσμος που διαφωνεί), όχι για να γίνεται σύγκριση μοτοσυκλετών. Στο δρόμο μετράνε και άλλα πράγματα και εκεί "ταμπέλες" 180 ρόδα δεν λένε τίποτα.

:beer: :beer:

JIMK7
21/05/2007, 21:09
:Έχω ακούσει στη ζωή μου άπυρες μ@λ@κιες αλλά μετά από αυτά που διάβασα σήμερα πραγματικά έχετε περάσει κάθε όριο όπως ένα από τα πολλά είναι ότι είπε κάποιος ότι το FUCHS το δυναμόμετρο λέει τα περισσότερα άλογα από τα άλλα και άλλα πολλά άλλα….. Πραγματικά μερικές φορές γίνεστε μερική απίστευτη για να καταλάβω ότι γράφετε είστε γνώστες των πραγμάτων η δεν έχετε την να κάνετε και κάθεστε σε ένα υπολογιστή και γράφεται ότι σας κατέβη και για να είμαι και αντικειμενικός διάβασα και μερικά καλά πράγματα όπως τα δυναμόμετρα όλα λίγο πολύ διαφέρουν μεταξύ τους αλλά ποιο πολύ είναι για να σεταρουν μηχανάκια και να βλέπεις τι διάφορα , άσχετα ύστερα εγώ που σαν λίγο τσίτωνας που είμαι για να ανάψω λίγο τα αίματα είπα ότι αυτά τα άλογα δεν τα βλέπουν άλλες μηχανές όχι βέβαια ότι λέω ψέματα αλλά έτσι είναι η ζωή τι να κάνουμε και τώρα για να σοβαρευτούμε λίγο δεν είμαι suzukaκιας όπως είπε ένας φίλος γιατί έχω αλλάξει παιδιά τόσες μάρκες που δεν βάζει ο νου σας και δεν τα έχω για να πηγαίνω για καφέ αλλά μόνο για αγώνες και στους αγώνες δεν τα έχω πάει και άσχημα για να σας δώσω μια μικρή εικόνα να καταλάβετε στα DRAGSTER πήρα το πρωτάθλημα για το 2006 με καλύτερο χρόνο 9.383 στα 1000cc που νομίζω αν δεν κάνω λάθος ότι είναι πανελλήνιο ρεκόρ και στη ταχύτητα πήρα εξίσου το πρωτάθλημα του 2006 εντομεταξη είμαι και μηχανικός όλα αυτά δεν σας τα λέω για να σας κάνω διαφήμιση αλλά για να σας ανοίξω τα ματιά και να καταλάβατε ότι έχω αρκετές γνώσεις και ότι λέω δεν είναι μπαρούφες και ούτε λόγια του αέρα μπορώ να σας απαντήσω σε πολλά πράγματα από αυτά που αναφέρατε αλλά είναι τόσα πολλά που όπως καταλάβετε δεν γίνεται . Και τέλος γιατί σας κούρασα και κουράστηκα και εγώ ο ίδιος είναι καλό όταν δεν ξέρει κάποιος κάτι να ακούει και τους άλλους και όχι να φέρεται εγωιστικά και για αυτόυς που δεν τους άρεσαν αυτά που είπα ξυδακι ….. Υπάρχουν παιδιά μερική άνθρωποι που τους δείχνεις το φως και όμως αυτή θέλουν να ζουν στο σκοτάδι. Με αυτό που λέω σε καμιά περίπτωση δεν εννοώ ότι το κ7 που εχω είναι η καλύτερη μηχανή του κόσμου και όση δεν την έχετε τρέξτε να πάτε αμέσως να την αλλάξετε προς θεού ότι έχει ο καθένας είναι καλό και είναι κατανοητό και όπως βολέψει τον καθένα ρε αδερφέ πιστεύω να έχω γίνει στους περισσοτέρους κατανοητός για τους άλλους δυστυχώς δεν θα μπορέσω για σας ………………………. :wave2: :wave2: :wave2

xampos
21/05/2007, 21:19
εγω απ την αρχη σε καταλαβα φιλε που εισαι γνωστης με αυτα που ελεγες :beer:

χαλαρωσε



** το κ7 σε ντρακστερ θα το χρησημοποιεις ?

T.R.E
21/05/2007, 21:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
: Και τέλος γιατί σας κούρασα και κουράστηκα και εγώ ο ίδιος είναι καλό όταν δεν ξέρει κάποιος κάτι να ακούει και τους άλλους και όχι να φέρεται εγωιστικά και για αυτόυς που δεν τους άρεσαν αυτά που είπα ξυδακι …

Αν μπορεσεις καποια στιγμη ξαναβαλε την δυναμομετρηση με C.F SAE αντι για DIN,για να μπορεσουμε να σχηματισουμε πιο ολοκληρωμενη αποψη....

Ως γνωστον οταν διορθωνεις κατα DIN υπαρχει μια διαφορα απο το SAE της ταξεως του 2-3 %,δλδ στην περιπτωση μας 5-6 αλογα...Το λεω γιατι οι περισσοτερες δυναμομετρησεις που βλεπουμε απο περιοδικα κτλ ειναι κατα SAE...:wave2: :wave2:

JIMK7
21/05/2007, 23:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos




** το κ7 σε ντρακστερ θα το χρησημοποιεις ?




Και DRAGSTER και ΤΑΧΥΤΗΤΑ για αυτό άλλωστε το πήρα απλά περιμένω και κάποια αλλά καλούδια ακόμα. Προς στιγμής του έχω wp πίσω ανάρτηση ,σωληνάκια υψηλής ,τακάκια κεβλαρ ,εξάτμιση από το πάτο και φίλτρο ελεύθερο .Πιστεύω έως τις 10-6-07 να το έχω τελείωση πλήρες γιατί τότε έχω τον δεύτερο αγώνα τις χρονιάς. :a08: :a08: :a08: :a08: :a08: :a08: :a08: :a08:

xampos
21/05/2007, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
Και DRAGSTER και ΤΑΧΥΤΗΤΑ για αυτό άλλωστε το πήρα απλά περιμένω και κάποια αλλά καλούδια ακόμα. Προς στιγμής του έχω wp πίσω ανάρτηση ,σωληνάκια υψηλής ,τακάκια κεβλαρ ,εξάτμιση από το πάτο και φίλτρο ελεύθερο .Πιστεύω έως τις 10-6-07 να το έχω τελείωση πλήρες γιατί τότε έχω τον δεύτερο αγώνα τις χρονιάς. :a08: :a08: :a08: :a08: :a08: :a08: :a08: :a08:

ωραιος ρε φιλε

αλλα το μηχανακι δεν σκιζεται ειδικα στα ντραγκστερ ? :sick: :sick:

JIMK7
21/05/2007, 23:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
ωραιος ρε φιλε

αλλα το μηχανακι δεν σκιζεται ειδικα στα ντραγκστερ ? :sick: :sick:


Όλα αυτά φίλε μου είναι ανάλογα τον οδηγό όταν δεν ξέρεις να ξεκολλάς με πρώτη στο κιβώτιο και παίζεις με το συμπλέκτη τότε σίγουρα καταστρέφεις τους δίσκους εγώ κατά προτίμηση δουλεύω ποιο πολύ το γκάζι έχω βγάλει όλη τι σαιζόν και δεν έχουν πάθει οι δίσκοι το παραμικρό και στο κάτω κάτω αν πάθει και κάτι τι έγινε θα το φτιάξω υστέρα έτσι είναι η αγώνες αλλιώς θα το έχω σπίτι και θα το βλέπω . Για αυτό φίλε μου είναι φτιαγμένα αυτά τα μηχανάκια για αυτή τι δουλειά και όχι για καφετεριες τα μηχανάκια είναι για να μας υπηρετούν και όχι το ανάποδο .....:a9: :a9: :a9: :a9: :a9: :a13: :a13: :a13: :a13:

xampos
22/05/2007, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
Όλα αυτά φίλε μου είναι ανάλογα τον οδηγό όταν δεν ξέρεις να ξεκολλάς με πρώτη στο κιβώτιο και παίζεις με το συμπλέκτη τότε σίγουρα καταστρέφεις τους δίσκους εγώ κατά προτίμηση δουλεύω ποιο πολύ το γκάζι έχω βγάλει όλη τι σαιζόν και δεν έχουν πάθει οι δίσκοι το παραμικρό και στο κάτω κάτω αν πάθει και κάτι τι έγινε θα το θιάξω υστέρα έτσι είναι η αγώνες αλλιώς θα το έχω σπίτι και θα το βλέπω . Για αυτό φίλε μου είναι θιαγμένα αυτά τα μηχανάκια για αυτή τι δουλειά και όχι για καφετεριες τα μηχανάκια είναι για να μας υπηρετούν και όχι το ανάποδο .....:a9: :a9: :a9: :a9: :a9: :a13: :a13: :a13: :a13:

δεν ειπα το αντιθετο

απλα στα ντραγκστερ τα μηχανακια πιεζονται παρα πολυ :sick:

αλλο να πας πιστα και να κανεις γυρολογια η αγωνες και αλλο ντρακστερ

φυσικα εσει το πληρωσες και το κανεις οτι θελεις και αν χαλαει και εχεις λεφτα να το φτιαχνεις τοτε παω πασο

:wave2:

JIMK7
22/05/2007, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
δεν ειπα το αντιθετο

απλα στα ντραγκστερ τα μηχανακια πιεζονται παρα πολυ :sick:

αλλο να πας πιστα και να κανεις γυρολογια η αγωνες και αλλο ντρακστερ

φυσικα εσει το πληρωσες και το κανεις οτι θελεις και αν χαλαει και εχεις λεφτα να το φτιαχνεις τοτε παω πασο

:wave2:
Σε πληροφορώ φίλε μου τα πολλά έξοδα τα έχουν οι αγώνες ταχύτητας μόνο τα λάστιχα να βάλεις που θες τρία ζευγάρια τουλάχιστον τη φορά και θα καταλάβεις ότι τα DRAGSTER δεν είναι τίποτα μπροστά σε σύγκριση με την ΤΑΧΥΤΗΤΑ τέλος ούτε πολλά λεφτά έχω απλός έχω βρει μερικούς υποστηρικτές και με δικές μου οικονομίες καταφέρνω σιγά σιγά και τρέχω, έτσι είναι η κ@υλα πλερώνετε και μάλιστα πολύ ακριβά ………:a2: :a2: :a2: :a2: :a2: :a2: :a2:

panjimnakos
22/05/2007, 17:46
Φιλε JIMK7 απο που εισαι? θα ηταν πολυ ενδιαφερουσα μια βολτα με τα εργαλεια μας!!!
Εχω αλλους 4 με Κ6-Κ7!:beer: :beer: :beer:


:wave2:

JIMK7
22/05/2007, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από panjimnakos
Φιλε JIMK7 απο που εισαι? θα ηταν πολυ ενδιαφερουσα μια βολτα με τα εργαλεια μας!!!
Εχω αλλους 4 με Κ6-Κ7!:beer: :beer: :beer:


:wave2:
Να σε καλά φίλε μου αλλά δυστυχώς μας χωρίζει το Αιγαίο πέλαγος όπως έχεις καταλάβει είμαι πολύ μακρια για την ακρίβεια είμαι από τα Χανιά……..:a013: :a013: :a013: :a013: :a013: :beer: :beer: :beer: :beer:

panjimnakos
22/05/2007, 19:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
Να σε καλά φίλε μου αλλά δυστυχώς μας χωρίζει το Αιγαίο πέλαγος όπως έχεις καταλάβει είμαι πολύ μακρια για την ακρίβεια είμαι από τα Χανιά……..:a013: :a013: :a013: :a013: :a013: :beer: :beer: :beer: :beer:


Oυπς!!! Πολυ μακρια οντως...:sick:
Καλα γκαζια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:beer: :beer: :beer:

jackal K7
04/07/2007, 16:21
re paidia ego to pira paraeisagogis kai exo provlima tora.trexo gia na to ftiaxoun.eixe kaneis provlima me paraeisagogis kai tou to ftiaxan?

stako
04/07/2007, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από jackal K7
re paidia ego to pira paraeisagogis kai exo provlima tora.trexo gia na to ftiaxoun.eixe kaneis provlima me paraeisagogis kai tou to ftiaxan?

Τι πρόβλημα έβγαλε και τι σου είπαν από το μαγαζί?

jackal K7
04/07/2007, 16:32
απο τισ 6.500 εώς 8.500 στροφες κάνει σαν να πιάνει κόφτης και συνεχίζει κανονικά.Σαν να γυρνάς τον κεντρικο διακόπτη να κλείσει και να ανοίξει.είναι σίγουρο κάτι με ρεύμα.δεν είναι to stand ούτε καμια επαφη.Τώρα κοιτάζουν τον συναγερμό γιατι τον έβαλαν άλλοι πάνω απ την ανάφλεξη.την έχω αφήσει σε ενα συνεργείο του εισαγωγέα αφου η suzuki δε με καλύπτει.

grigorisr1
04/07/2007, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από jackal K7
απο τισ 6.500 εώς 8.500 στροφες κάνει σαν να πιάνει κόφτης και συνεχίζει κανονικά.Σαν να γυρνάς τον κεντρικο διακόπτη να κλείσει και να ανοίξει.είναι σίγουρο κάτι με ρεύμα.δεν είναι to stand ούτε καμια επαφη.Τώρα κοιτάζουν τον συναγερμό γιατι τον έβαλαν άλλοι πάνω απ την ανάφλεξη.την έχω αφήσει σε ενα συνεργείο του εισαγωγέα αφου η suzuki δε με καλύπτει.

Κριμα ρε φιλε... τι να πω...

Μηπως επαιζες πολυ με τα προγραμματα και εγινε καμια μαλακια?

jackal K7
04/07/2007, 16:35
oxi re paidia oute kan ta aggixa.1000 km exei i mixani ap tin arxi to kane.tou kana provlepomeno strosimo.eimai polu psiras s'ayta.

grigorisr1
04/07/2007, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από jackal K7
oxi re paidia oute kan ta aggixa.1000 km exei i mixani ap tin arxi to kane.tou kana provlepomeno strosimo.eimai polu psiras s'ayta.

Ρε φιλε δε καταλαβαινο τι ενοεις... δλδ μετα τις 8.500 δουλευει κανονικα? και πιο πριν τι δλδ ανοιγης γκαζι και δε προχοραει :confused:

jackal K7
04/07/2007, 16:51
nai mia xara.kanei ena mperdema - mpoukoma kai sunexizei.dokimasame kai me C mode kai molis to kane to petaxe sto A mode.opos kanei an kleiseis kai anoixeis ton kenrtiko diakopti.opote kovetai to revma tou kinitira.Ego rotao tora osous exoun paromies mixanes kai me sunagermo, o sunagermos prepei kovei to revma tou kinitira i apla na leitoyrgei san antikradasmikos kai na xtupaei?giati tora exetazoume ayti ti periptosi.vazete kai ta 2 immobilizer sti mixani kai an de vgaleis to sunagermo de pernei mprosta i mixani?

Euxaristo..

grigorisr1
04/07/2007, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από jackal K7
nai mia xara.kanei ena mperdema - mpoukoma kai sunexizei.dokimasame kai me C mode kai molis to kane to petaxe sto A mode.opos kanei an kleiseis kai anoixeis ton kenrtiko diakopti.opote kovetai to revma tou kinitira.Ego rotao tora osous exoun paromies mixanes kai me sunagermo, o sunagermos prepei kovei to revma tou kinitira i apla na leitoyrgei san antikradasmikos kai na xtupaei?giati tora exetazoume ayti ti periptosi.vazete kai ta 2 immobilizer sti mixani kai an de vgaleis to sunagermo de pernei mprosta i mixani?

Euxaristo..

ετσι οπως τα λες μαλλον κατι παιζει με τα προγραμματα...

Ασχετο συναγερμο τις suzuki εβαλες? ι οτινανε?

jackal K7
04/07/2007, 18:29
de nomizo.diladi pos prepei na doulevoun ta programmata?as poume otan vazeis to B i to C i mixani otan tinb anoigeis kanei mperdemata? i pianei kofti apo tis 7.5000 rpm ? de xero an exeis to 1000 alla pes mou an kanei kati diaforetiko i mixani otan allazeis esy ta programmata.

grigorisr1
04/07/2007, 18:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από jackal K7
de nomizo.diladi pos prepei na doulevoun ta programmata?as poume otan vazeis to B i to C i mixani otan tinb anoigeis kanei mperdemata? i pianei kofti apo tis 7.5000 rpm ? de xero an exeis to 1000 alla pes mou an kanei kati diaforetiko i mixani otan allazeis esy ta programmata.

Απλα ανεβαζει πιο αργα στροφες.... κανονικα παει ουτε πιανι κοφτες πουθενα.

jackal K7
04/07/2007, 18:34
oxi kamia sxesi.kanonika anevazei giati kai sto diagnostiko pou mpike i mixani den evgale provlima.Exei sunagermo META system ton LEGOS 2-3.xereis tipota ?esy exeis valei?poion?

grigorisr1
04/07/2007, 18:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από jackal K7
oxi kamia sxesi.kanonika anevazei giati kai sto diagnostiko pou mpike i mixani den evgale provlima.Exei sunagermo META system ton LEGOS 2-3.xereis tipota ?esy exeis valei?poion?


Κατσε ρε φιλε τι κανονικα ανεβαζει..... καταλαβενεις διαφορα κατευθειαν αμα το βαζισ B h C εκδοση..

Εγω συναγερμο δε εβαλα το εχω σε κλειστο γκαραζ δε χρειαζεται...

jackal K7
04/07/2007, 18:42
kai go se diko mou gkaraz tin exo alla edo athina 5 lepta na tin afiseis kapou teleiose.anevazei kanonika strofes ospou ftanei 6.500 me 8.500 kai kanei auto pou sou leo.meta sunexizei kanonika kai stis poio ypsiles strofes.to kanei se sugkekrimeno simeio diladi.tora na sou po diafora apo to B i to C de xero giati 1 vdomada tin exo ti mixani kai isa pou prolava na ti stroso kai den tis eskisa katholou na katalavo.Kati epireazei ton egkefalo i to revma vraxukuklonei i de xero ego ti mi tous gamiso tous malakes.esy apo Antiprosopeia ti pires?

grigorisr1
04/07/2007, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από jackal K7
kai go se diko mou gkaraz tin exo alla edo athina 5 lepta na tin afiseis kapou teleiose.anevazei kanonika strofes ospou ftanei 6.500 me 8.500 kai kanei auto pou sou leo.meta sunexizei kanonika kai stis poio ypsiles strofes.to kanei se sugkekrimeno simeio diladi.tora na sou po diafora apo to B i to C de xero giati 1 vdomada tin exo ti mixani kai isa pou prolava na ti stroso kai den tis eskisa katholou na katalavo.Kati epireazei ton egkefalo i to revma vraxukuklonei i de xero ego ti mi tous gamiso tous malakes.esy apo Antiprosopeia ti pires?

Ναι αντιπροσωπεια.. τα παραεισαγωγης τα ψιλοφοβαμε... ειχα προβληματα μια φορα με ενα Ρ1 παραεισαγωγης και δε ξαναπηρα απο τοτε.

τι να πω φιλε κριμα... μακαρι να μην ειναι τπτ σπουδαιο και να το κανεις γρηγορα...

Κραξτους απο αυτους που το πηρες... φοβησε τους να στον κανουν.

jackal K7
04/07/2007, 19:08
kai de to leges na min epairna..eipan tha to ftiaxoun alla de xeroun ti einai.kai se allon pou to piga.ti provlima eixes me to R1?

grigorisr1
04/07/2007, 19:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από jackal K7
kai de to leges na min epairna..eipan tha to ftiaxoun alla de xeroun ti einai.kai se allon pou to piga.ti provlima eixes me to R1?

Με το σασμαν.

mats8282
04/07/2007, 23:28
Τι πραγμα ειναι τουτο το Κ7(1000) ρε παιδια......Το πηρα σημερα μια διαδρομη Ναυπακτο-ΕΟ Πατρας-Αθηνων για περιπου 50 χλμ....Εχω ενα GSR600(για να μην ψαχνετε προφιλ) και πραγματικα φοβηθηκα με το πραγμα....


Νταξ ειναι και <<ξενο>> μηχανακι και βραδυ ΕΟ Πατρα-Αθηνα οχι οτι καλυτερο για ανοιγματα αλλα με 6η 160-260 σε μια ευθεια με διαχωριστικο το εκανε σε χρονο dt.....με τρελανε....Δεν τολμησα να στροφαρω πανω απο 10,000σαλ με μικρες ταχυτητες αλλα το πραγμα ειναι υπερβολικα δυνατο...Ποσο μαλλον για εναν μετριο οδηγο σαν την αφεντια μου :beer:


Καλοταξιδα και καλοστριφτα οσοι τα εχουν και respect στο τερας :wave2:

grigorisr1
05/07/2007, 08:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Τι πραγμα ειναι τουτο το Κ7(1000) ρε παιδια......Το πηρα σημερα μια διαδρομη Ναυπακτο-ΕΟ Πατρας-Αθηνων για περιπου 50 χλμ....Εχω ενα GSR600(για να μην ψαχνετε προφιλ) και πραγματικα φοβηθηκα με το πραγμα....


Νταξ ειναι και <<ξενο>> μηχανακι και βραδυ ΕΟ Πατρα-Αθηνα οχι οτι καλυτερο για ανοιγματα αλλα με 6η 160-260 σε μια ευθεια με διαχωριστικο το εκανε σε χρονο dt.....με τρελανε....Δεν τολμησα να στροφαρω πανω απο 10,000σαλ με μικρες ταχυτητες αλλα το πραγμα ειναι υπερβολικα δυνατο...Ποσο μαλλον για εναν μετριο οδηγο σαν την αφεντια μου :beer:


Καλοταξιδα και καλοστριφτα οσοι τα εχουν και respect στο τερας :wave2:

Καλο ειναι μωρε το ρημαδι :D

stako
05/07/2007, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από jackal K7
kai de to leges na min epairna..eipan tha to ftiaxoun alla de xeroun ti einai.kai se allon pou to piga.ti provlima eixes me to R1?

Περίμενε να σου πουν τι θα γίνει από το συνεργείο και βλέπεις. Δεν καταλαβαίνω γιατί σε έχει πιάσει πανικός ενώ το κοιτάνε, από ότι κατάλαβα δεν σου είπαν "δεν μας νοιάζει το θέμα", σωστά?