PDA

View Full Version : Ελπίδα στο 1919



makis206
07/05/2007, 13:22
Όλοι θα έχετε ακούσει για τον τηλεμαραθώνιο που διοργάνωσε για σήμερα το Mega.

Δείτε το κι εδώ (http://www.megatv.com/) κι όσοι δεν μπορείτε να βοηθήσετε περισσότερο κάντε το πιο απλό πράγμα !

Στείλτε SMS γράφοντας τη λέξη "ΕΛΠΙΔΑ" και στείλτε το στο 1919 !

Όσοι επιθυμείτε να βοηθήσετε περισσότερο μπορείτε να ενημερωθείτε και μέσα απ'το site του Mega για λεπτομέρειες.

Πάμε γερά γι'αυτά τα παιδιά ρε !


:beer: :beer: :beer:

vangelis 64
07/05/2007, 13:24
Στείλαμε ήδη ένα μήνυμα από δω.Ας ελπίσουμε να γίνει κάτι.:)

marine521
07/05/2007, 13:38
Μάκη καλησπέρα...

Εμείς εδω και καιρό έχουμε ετοιμάσει αυτό...

http://www.huts.gr/promos/marathon/?lang=gr


Ο καθένας στο στοιχείο του αλλά ο σκοπός είναι πάντα ο ίδιος

makis206
07/05/2007, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από marine521
Ο καθένας στο στοιχείο του αλλά ο σκοπός είναι πάντα ο ίδιος

Γεια σου Ρένο, σε χάσαμε ρε !:wave2:

Πολύ καλή η προσπάθεια και εύγε για την πρωτοβουλία, ο σκοπός αυτός είναι ιερός !

:beer: :beer: :wave2: :beer: :beer:

marine521
07/05/2007, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Γεια σου Ρένο, σε χάσαμε ρε !:wave2:

Πολύ καλή η προσπάθεια και εύγε για την πρωτοβουλία, ο σκοπός αυτός είναι ιερός !

:beer: :beer: :wave2: :beer: :beer:

To project είναι τεράστιο και όπως καταλαβαίνεις τρέχουμε πανικόβλητοι....

Παρακολουθώ όμως όποτε μπορω

:winka:

makis206
07/05/2007, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από marine521
To project είναι τεράστιο και όπως καταλαβαίνεις τρέχουμε πανικόβλητοι....
Παρακολουθώ όμως όποτε μπορω
:winka:

Εύχομαι να έχετε τέτοια επιτυχία που δεν θα μπορούσε να σας περάσει ποτέ απ'το μυαλό !

Και με το καλό η επιστροφή στην φορουμοπαρέα

:beer: :beer: :beer: :wave2:

nickmonstro
07/05/2007, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Όλοι θα έχετε ακούσει για τον τηλεμαραθώνιο που διοργάνωσε για σήμερα το Mega.

Δείτε το κι εδώ (http://www.megatv.com/) κι όσοι δεν μπορείτε να βοηθήσετε περισσότερο κάντε το πιο απλό πράγμα !

Στείλτε SMS γράφοντας τη λέξη "ΕΛΠΙΔΑ" και στείλτε το στο 1919 !

Όσοι επιθυμείτε να βοηθήσετε περισσότερο μπορείτε να ενημερωθείτε και μέσα απ'το site του Mega για λεπτομέρειες.

Πάμε γερά γι'αυτά τα παιδιά ρε !


:beer: :beer: :beer: Μακαρε σορρυ αν θα φανω μ@λ@κ@ς αλλα ρε φιλε μια απορια εχω για ολους αυτους τους Μαραθωνιους Αγαπης κτλ.

Ολοι αυτοι που μας παροτρυνουν δωστε λεφτα γιατι ειναι για καλο σκοπο κλπ,αυτοι δινουν?

Δηλαδη ο Αρναουτογλου και ο καθε Αρναουτογλου,τραγουδιστης παρουσιαστης ηθοποιος celebrity ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ(παναθεμα τους αυτους) που βγαζουν πολυ περοσσοτερα χρηματα απο μας,δινουν?

Και γιατι δεν δινει το κρατος χρηματα για τετοιους σκοπους(γιατι τα παντελωνιαζει το ιδιο το κρατος)

Και κατι τελευταιο ,πιστευω οτι ολοι αυτοι οι χορηγοι που συμετεχουν στην διαδικασια αυτη εαν δεν ειχαν καποιο οικονομικο οφελος δεν προκειται να συμμετυχαν.

Αυτα και συγνωμη παιδια αν σας νευριασα....

makis206
07/05/2007, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro
Αυτα και συγνωμη παιδια αν σας νευριασα....

Νικόλα σε καμμία περίπτωση δεν θα με νευρίαζε η άποψή σου όσο αντίθετος και να ήμουν, όποιος θέλει πράττει όπως νομίζει κι όπως αυτός νιώθει καλύτερα, εγώ απλώς ανέφερα και στο φόρουμ το θέμα για να το έχουν υπόψη τους όσοι δεν ανοίγουν την τηλεόραση και που ίσως θά'θελαν να βάλουν ένα λιθαράκι σ'αυτό τον "πύργο" που ευελπιστούμε τουλάχιστον να χτιστεί γι'αυτά τα παιδιά.

Στην τελική όμως να σου πω κάτι ;

Εγώ για το συγκεκριμένο τηλεμαραθώνιο συνέβαλα πάρα πολύ λίγο αλλά αισθάνομαι υπέροχα απ'το πρωί ακόμα και γι'αυτό το λίγο !

Περιμένω πως και πως να μάθω οτι πλυμμήρισαν με χαμόγελα αυτά τα παιδιά, δεν μ'ένδιαφέρει τίποτ'άλλο.

:beer: :beer:

stavrobeis
07/05/2007, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro
Μακαρε σορρυ αν θα φανω μ@λ@κ@ς αλλα ρε φιλε μια απορια εχω για ολους αυτους τους Μαραθωνιους Αγαπης κτλ.

Ολοι αυτοι που μας παροτρυνουν δωστε λεφτα γιατι ειναι για καλο σκοπο κλπ,αυτοι δινουν?

Δηλαδη ο Αρναουτογλου και ο καθε Αρναουτογλου,τραγουδιστης παρουσιαστης ηθοποιος celebrity ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ(παναθεμα τους αυτους) που βγαζουν πολυ περοσσοτερα χρηματα απο μας,δινουν?

Και γιατι δεν δινει το κρατος χρηματα για τετοιους σκοπους(γιατι τα παντελωνιαζει το ιδιο το κρατος)

Και κατι τελευταιο ,πιστευω οτι ολοι αυτοι οι χορηγοι που συμετεχουν στην διαδικασια αυτη εαν δεν ειχαν καποιο οικονομικο οφελος δεν προκειται να συμμετυχαν.

Αυτα και συγνωμη παιδια αν σας νευριασα....

+1000000 φιλε, και εγω αυτο σκεφτομουνα...

(Χωρις να αποθαρυνουμε καποιν να δωσει στον τηλεμαραθωνιο, και καλα θα κανει)

Απειρα παραδειγματα διασημων στο εξωτερικο π.χ. ο Bon Jovi ξαναεχτισε και εξοπλισε σπιται μετα τον τυφωνα Κατρινα,
Η Opra εχτισε ολοκληρο σχολειο καπου στην Αφρικη με 3 εκατ. δολαρια!, ο Σον Πεν ετρεχε με τις βαρκες στη Νεα Ορλεανη και αλλα πολλα...
Οι δικοι μας εδω τι κανανε?
Η Βισση , η Βανδη, και ολοι αυτοι με τα Νυχτοκαματα των 10 και 15 χιλ Ευρω :hypnotize που εμεις θελουμε ενα χρονο (στη καλυτερη) να βγαλουμε τι εκαναν?
Το μονο που κανουν ειναι να παρουσιαζουν "αφιλοκερδως" καποιο event και καμια συναυλια 1 στα 5 χρονια....
Κατα τα αλλα, ολοι οι μεροκαματιαρηδες να δωσουν....δωσε στη WWF (Οχι στα κατς:D ), στη Green Peace, Στους Γιατρους Χωρις Συνορα, στο Χαμογελο του Παιδιου κτλπ κτλπ.
Αν δυναμε σε ολα, δε θα μας εμενε τιποτα...

Αυτοι που τα εχουν, ποτε εδωσαν?

Υ.Γ. Επαναλαμβανω οτι οσοι δωσουν εστω και 1 Ευρω πολυ καλα θα κανουν...αλλα.

sniper
07/05/2007, 14:59
Στέλνοντας την λέξη ελπίδα στο 1919 δίνεις 2 ευρώ στο νοσοκομείο παιδιών με καρκίνο.

Όποιος θέλει....

LsKostas
07/05/2007, 15:11
η Βανδη δηλωσε οτι "εχει τοσα χρηματα και δεν ξερει τι να τα κανει".

Εχω μερικες ιδεες για το τσολι αλλα αστο σημερα...


Οταν δινεις ομως χρηματα (ΚΑΙ φυσικα δεν σου περισευουν)
Δεν σκεφτεσαι τι κανουν οι αλλοι,αλλα τι πρεπει να κανεις εσυ...

Γενικα δεν πρεπει να εχεις στο νου σου τους αλλους...το κινητρο ειναι η ανθρωπια

(Και απο το υστερημα σου πιστευω αξιζει περισσοτερο...)


:smilea:

nickmonstro
07/05/2007, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Νικόλα σε καμμία περίπτωση δεν θα με νευρίαζε η άποψή σου όσο αντίθετος και να ήμουν, όποιος θέλει πράττει όπως νομίζει κι όπως αυτός νιώθει καλύτερα, εγώ απλώς ανέφερα και στο φόρουμ το θέμα για να το έχουν υπόψη τους όσοι δεν ανοίγουν την τηλεόραση και που ίσως θά'θελαν να βάλουν ένα λιθαράκι σ'αυτό τον "πύργο" που ευελπιστούμε τουλάχιστον να χτιστεί γι'αυτά τα παιδιά.

Στην τελική όμως να σου πω κάτι ;

Εγώ για το συγκεκριμένο τηλεμαραθώνιο συνέβαλα πάρα πολύ λίγο αλλά αισθάνομαι υπέροχα απ'το πρωί ακόμα και γι'αυτό το λίγο !

Περιμένω πως και πως να μάθω οτι πλυμμήρισαν με χαμόγελα αυτά τα παιδιά, δεν μ'ένδιαφέρει τίποτ'άλλο.

:beer: :beer: Mακη ειλικρινα χαιρομαι εαν αισθανεσαι καλυτερα και για οποιοδηποτε αλλο παιδι που εδωσε και αυτο τον εκανε να αισθανθει καλυτερα...

Κατι τελευταιο θα πω και τελειωνω γιατι δεν θελω να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν.

Εχουμε φτασει σε σημειο να διοργανωνονται τηλεμαραθωνιοι για να δημιουργηθουν πραγματα που το ''δομημενο'' το κρατος θα επρεπε να εχει μεριμνησει απο μονο του να κατασκευασει με τα χρηματα τα δικα ΜΑΣ .Αλλα παλι μας ζητανε λεφτα....Κριμα στα κακομοιρα τα παιδακια που αναθεμα αν θα δουν ποτε να κατασκευαζεται το κεντρο αυτο.

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΤΑΝΤΙΑ!!!

Υ.Γ.κοιταχτε μονο ποσες τραπεζες ειναι χορηγοι και θα καταλαβετε...

Αυτα

:wave2: :wave2:

tifoefs
07/05/2007, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από marine521
Μάκη καλησπέρα...

Εμείς εδω και καιρό έχουμε ετοιμάσει αυτό...

http://www.huts.gr/promos/marathon/?lang=gr


Ο καθένας στο στοιχείο του αλλά ο σκοπός είναι πάντα ο ίδιος

Ρενο συγχαρητηρια !!

:a19:

karamoto
07/05/2007, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Στέλνοντας την λέξη ελπίδα στο 1919 δίνεις 2 ευρώ στο νοσοκομείο παιδιών με καρκίνο.

Όποιος θέλει....

Από το: http://www.megatv.com/alysida_agapis/default.asp

"ΕΛΠΙΔΑ" SMS ΣΤΟ 1919 (1,19 ? / sms συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α) Μπορείτε να στείλετε sms με τη λέξη "ΕΛΠΙΔΑ" στο 1919 από οποιοδήποτε κινητό τηλέφωνο, όσες φορές θέλετε. Ο τρόπος γραφής της λέξης μπορεί να διαφέρει από τον παραπάνω (πεζά, κεφαλαία, πεζοκεφαλαία, λατινικά κλπ) αρκεί ωστόσο να τη σχηματίζει έστω και φωνολογικά. Κάθε sms καταχωρείται ως προσφορά ?1,19 στον Τηλεμαραθώνιο και όλα τα έσοδα από τη συγκεκριμένη τηλεφωνική υπηρεσία αποτελούν προσφορά για τους σκοπούς του Τηλεμαραθωνίου.

*όλες οι παραπάνω τηλεφωνικές υπηρεσίες ισχύουν μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες της Τρίτης 8 Μαΐου.

marine521
07/05/2007, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Ρενο συγχαρητηρια !!

:a19:

Ευχαριστούμε και από δω :winka:

675
07/05/2007, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από marine521
Μάκη καλησπέρα...

Εμείς εδω και καιρό έχουμε ετοιμάσει αυτό...

http://www.huts.gr/promos/marathon/?lang=gr


Ο καθένας στο στοιχείο του αλλά ο σκοπός είναι πάντα ο ίδιος

ωραιος!!

μπρβο σε ολους!:beer: :wave2:

Alchimistis
07/05/2007, 22:28
Καλά ρε με δουλεύεται θα χρησιμοποιήσεται το πιο πιθάνο μέσο για να εμφανίσει κάποιος καρκίνο για να βοηθήσεται τα παιδια με καρκίνο ???

Vstrommer71
07/05/2007, 22:54
Eγω γιατι εχω την εξης χαζη απορια:
"Αυτος ο περιφημος συλλογος που ειναι υπευθυνοι για το ολο σκηνικο,ΠΟΙΑ εχει προεδρο?Α,θαυμα!Την κυρια Βαρδινογιαννη η οποια το παιζει Μαρια Τερεζα πολυτελειας και γυρναει μακιγιαρισμενη απο καναλι σε καναλι για να διαφημισει την φιλανθρωπια της....
Εγω ομως αναρρωτιεμαι....
ΓΙΑΤΙ να δωσω (καλοπροαιρετα) βοηθεια για την οποια ανεγερση νοσοκομειου απο την στιγμη που ο συζυγος της κυριας Μαριαννας ΕΧΕΙ την δυνατοτητα ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ να βαλει το χερι στην τσεπη και να χτισει ΜΟΝΟΣ του το περιωνυμο νοσοκομειο,εξασφαλιζοντας την υστεροφημια του...
Οποτε κυρια Μαριαννα ΙΔΟΥ η Ροδος,ιδου και το πηδημα...
ΧΤΙΣΤΕ το νοσοκομειο και εμεις θα σας επαινουμε στον αιωνα τον απαντα...
ΕΤΣΙ κανουν οι κουτοφραγκοι πλουσιοι ξενοι,ΔΩΡΕΕΣ ολοκληρων εργων!
ΟΧΙ διαγωνισμο SMS και παρελασεις μαϊντανων στα πρωϊναδικα!!!!''

ΟΠΟΤΕ το 1.19? μου υπαρχουν και καλυτεροι προορισμοι για να το δωσω:wave2:

Λεωνίδας
07/05/2007, 23:03
Ρε παιδιά απλά είναι τα πράγματα
Αν θέλετε δίνετε αν όχι δε δίνετε
Προς nickmonstro Vstrommer71 και λοιπούς: ας κοιτάξει ο καθένας τη δική του καμπούρα (καλοπροαίρετα και φιλικά πάντα), δεν ξέρετε ποιοι δίνουν πού δίνουν πόσα δίνουν και σε πόσους δίνουν οπότε καλό είναι να μην κρίνετε.

Ας κάνουμε όλοι πριν κοιμηθούμε την καθημερινή αυτοκριτική μας και ας αφήσουμε τους άλλους.

Καληνύχτα σας :ZZZ:

makis206
08/05/2007, 10:40
Επειδή βρίσκομαι στη δουλειά και δεν έχω κάποια ενημέρωση, γνωρίζει κανείς τι ποσό συγκεντρώθηκε μέχρι στιγμής ;

Χτες το βράδυ έκλεισε λίγο πριν τα 10.000.000 ευρώ !:a23:

Πολύ περισσότερο απ'ότι περίμεναν !


:beer: :beer:

TATAR
08/05/2007, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Eγω γιατι εχω την εξης χαζη απορια:
"Αυτος ο περιφημος συλλογος που ειναι υπευθυνοι για το ολο σκηνικο,ΠΟΙΑ εχει προεδρο?Α,θαυμα!Την κυρια Βαρδινογιαννη η οποια το παιζει Μαρια Τερεζα πολυτελειας και γυρναει μακιγιαρισμενη απο καναλι σε καναλι για να διαφημισει την φιλανθρωπια της....
Εγω ομως αναρρωτιεμαι....
ΓΙΑΤΙ να δωσω (καλοπροαιρετα) βοηθεια για την οποια ανεγερση νοσοκομειου απο την στιγμη που ο συζυγος της κυριας Μαριαννας ΕΧΕΙ την δυνατοτητα ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ να βαλει το χερι στην τσεπη και να χτισει ΜΟΝΟΣ του το περιωνυμο νοσοκομειο,εξασφαλιζοντας την υστεροφημια του...
Οποτε κυρια Μαριαννα ΙΔΟΥ η Ροδος,ιδου και το πηδημα...
ΧΤΙΣΤΕ το νοσοκομειο και εμεις θα σας επαινουμε στον αιωνα τον απαντα...
ΕΤΣΙ κανουν οι κουτοφραγκοι πλουσιοι ξενοι,ΔΩΡΕΕΣ ολοκληρων εργων!
ΟΧΙ διαγωνισμο SMS και παρελασεις μαϊντανων στα πρωϊναδικα!!!!''

ΟΠΟΤΕ το 1.19? μου υπαρχουν και καλυτεροι προορισμοι για να το δωσω:wave2:

+1000

άντε και να φτιαχτεί το Νοσοκομείο (καθαρά υποχρέωση του κράτους και όχι των πολιτών του αφού αυτός είναι και ένας από τους σκοπούς της βαρειάς φορολογίας του Έλληνα πολίτη)
Αμέσως το κομματικό κράτος διορίζει του "καθηγητές" του , οι οποίοι ευρισκόμενοι στο τσιφλίκι του παπού τους σε χρόνο dt φτιάχνουν το δικό τους κύκλωμα απο γιατρούς, γιατρουδάκια και άλλους μαϊντανούς. Καί έχει το παιδάκι πρόβλημα κούφια η ώρα και εισπράτεις την απάντηση "τα ραντεβού είναι κλεισμένα, πηγαινε στο απογευματινό ιατρείο των ογδοήκοντα ευρώ"

ΟΠΟΤΕ το 1.19? μου υπαρχουν και καλυτεροι προορισμοι για να το δωσω
:nono: