PDA

View Full Version : Ασχετο με Μοτο αλλα..Υπαρχει κανενας ΚΟΥΛΤΟΥΡΙΣΤΑΣ αναμεσα μας?



Xrider
08/05/2007, 09:23
που να ξερει κατι παραπανω για Z-bar?


Sorry alla pragmatika asxeto me tis moto...:p

OzZzZzY
08/05/2007, 10:17
πεντανοστιμες :D :D :D
να τις παρεις χωρις 2η σκεψη
















:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


87662

Xrider
08/05/2007, 10:28
Μικρε...αυτη δεν τρωγεται ;)

OzZzZzY
08/05/2007, 10:38
αληθεια τι ειναι αυτο το z-bar? :rolleyes:
μπαρ για κατοχους z? :D :D :lol: :lol:

Cpt. Haddock
08/05/2007, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
αληθεια τι ειναι αυτο το z-bar? :rolleyes:
μπαρ για κατοχους z? :D :D :lol: :lol:

ρε οζζυ έλεος... αμα δεν έχεις τι να γράψεις, άστο καλύτερα

:sick: :sick: :sick: :sick:

Xrider
08/05/2007, 10:58
Z bar (http://kbierek.powweb.com/shapefit-pics/biceps-exercises-preacher-curls.gif)

OldMan
08/05/2007, 11:13
Τι ακριβώς θέλεις να μάθεις για τις Z-bars ?? :confused:

(είναι μια μπάρα δικεφάλων που λόγω 2 διαφορετικών κλίσεων της λαβής της γυμνάζει "χωριστά" τα 2 muscle groups των δικεφάλων)

:wave2:

Xrider
08/05/2007, 11:38
Ασκηση εκτος δικεφαλων που γυμναζει ομους,σβερκο και "φτερα" με ενδιαφερει.
Στην εκταση μπροστα στο υψος του στηθους και με σηκωμα επανω απο το κεφαλι και κατεβασμα μεχρι τελος( ενα τοξο των μπρατσων),δεν ειμαι σιγουρος αν δουλευουν αυτοι οι μυες +ανω κοιλιακοι + το στηθος. :confused:

OldMan
08/05/2007, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Ασκηση εκτος δικεφαλων που γυμναζει ομους,σβερκο και "φτερα" με ενδιαφερει.
Στην εκταση μπροστα στο υψος του στηθους και με σηκωμα επανω απο το κεφαλι και κατεβασμα μεχρι τελος( ενα τοξο των μπρατσων),δεν ειμαι σιγουρος αν δουλευουν αυτοι οι μυες +ανω κοιλιακοι + το στηθος. :confused:
Δύσκολο να καταφέρεις με μία άσκηση να γυμνάσεις συγχρόνως δελτοειδείς, άνω ραχιαίους και έξω πλευρικούς !!

(τεμπελόσκυλα...) :D

Xrider
08/05/2007, 11:46
Oldman εχεις καμμια καλη σκηση με την Ζ μπαρα εκτος της κλασσικης?

dirtbird
08/05/2007, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Oldman εχεις καμμια καλη σκηση με την Ζ μπαρα εκτος της κλασσικης?

duzlama-bar? (sorry, αδύνατον να βρω σχετικό ink) :confused: :confused:

OldMan
08/05/2007, 11:52
Μπορείς να την χρησιμοποιείς για εκτάσεις τρικεφάλων (στην κλειστή λαβή) και πιέσεις στήθους (και στις δύο λαβές) όπως και την κλασσική μπάρα, αλλά σε πολύ κόσμο προκαλεί τενοντίτιδες στους τρικέφαλους (μάλλον φταίει η λαβή που αφήνει το πράτσο να "διπλώσει" πολύ)

Λεωνίδας
08/05/2007, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ρε οζζυ έλεος... αμα δεν έχεις τι να γράψεις, άστο καλύτερα

:sick: :sick: :sick: :sick: Σώθηκες τώρα :sick:
Μεγαλύτερο spammer δεν έχω δει, σα να ζευγάρωσε ο makis με τον adam είναι τούτος :lol: :lol:

Xrider
08/05/2007, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Μπορείς να την χρησιμοποιείς για εκτάσεις τρικεφάλων (στην κλειστή λαβή) και πιέσεις στήθους (και στις δύο λαβές) όπως και την κλασσική μπάρα, αλλά σε πολύ κόσμο προκαλεί τενοντίτιδες στους τρικέφαλους (μάλλον φταίει η λαβή που αφήνει το πράτσο να "διπλώσει" πολύ)
Ειναι μικρη για πιεσεις στηθους..παλι ο δικεφαλος κανει ολη την δουλεια.
ειμαι στα 37εκ.διαμετρο μπρατσου καθαρος μυς και δεν θελλω να φτασω 40+ γιατι μετα θα ειναι αρκετα μεγαλο και δεν μ-αρεσει.
εχω φορτωσει κιλα για τονοση (δυναμη) και λεω σε καμμια 15 μερες να ανεβω και αλλο αλλα οχι πολυ για να μην παρω και αλλο ογκο.
Το προγραμμα που κανω ειναι 40 λεπτα μονο δικεφαλους σε 3 παραλαγη ασκησεις μαζι με την "παπια".
Γιαυτο ψαχνω καμμια ασκηση για να τονωσουν και οι γυρω μυες...ο βασικος σκοπος μου ηταν να σφυξω και αλλο τους μυες του λαιμου αλλα βγηκα εκτος...

OldMan
08/05/2007, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
...ο βασικος σκοπος μου ηταν να σφυξω και αλλο τους μυες του λαιμου αλλα βγηκα εκτος...
Καλά ρε πλάκα κάνεις ??? :eyepop:

Δεν φτάνει το Ducati για να κάνεις λαιμό σαν να κουβαλούσες τσουβάλια με αλεύρι ??? :lol:

Xrider
08/05/2007, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Καλά ρε πλάκα κάνεις ??? :eyepop:

Δεν φτάνει το Ducati για να κάνεις λαιμό σαν να κουβαλούσες τσουβάλια με αλεύρι ??? :lol:

:lol: :lol: :lol: