PDA

View Full Version : ΙΟΥΛΙΟ ΣΤΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ



cgallery
09/05/2007, 12:39
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ.ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΚΕΡΚΥΡΑ ΓΙΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΜΕΣΩ ΑΘΗΝΑΣ ΜΕ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ (ZZR 1400).ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΣΤΑ ΨΑΚΟΥΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΟΔΙΑ ΠΙΑΤΟ.ΕΚΛΕΙΣΑ ΣΤΟ PHILOXENIA ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΓΙΑ 7 ΜΕΡΕΣ,ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΩΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΚΗ.ΦΩΤΙΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΜΗ ΠΑΩ ΝΕΟΥΔΙ.ΠΑΡΑΛΙΕΣ,ΦΑΓΗΤΟ,ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΔΙΑΜΟΝΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.ΑΜΑ ΨΑΧΝΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΚΕΡΚΥΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΝΕ.:beer:

dukeandthecity
09/05/2007, 13:01
Γενικά φίλε μου να ξέρεις ότι το δευτερο πόδι ειναι της ομορφίας της φύσης ενω το πρώτο ειναι της νυχτερινής ζωής. (βεβαια συμβαινει και το αντιθετο).

Στο Δευτερο πόδι καλο ειναι να επισκευθεις για μπάνιο:

Καβουρότρυπες, το καμπινγκ του Αρμενιστη, το πλατανιτσι ή το κρυαρίτσι. Εχει αρκετα beach bars στον δρόμο προς συκία στα οποία η πρόσβαση με το τουμπανο σου θα σε δυσκολεψει.(παρολαυτα με προσοχή φτάνεις) Στο δρόμο προς μαρμαρά έχει επισης αρκετα μπαρς που φτάνεις με το ζζρ μεχρι και το κύμα.

Φαι:

Στο πορτο κουφό έχει καλο ψάρι. Δεν ξερω περισσότερα.:D

NightLife
στον μαρμαρά θα βρείς απο μπαράκια μεχρι και μπουζούκια. Ειναι το κεντρο της νυχτερινής ζωής στο 2 πόδι. Στα μπαρακια που σου είπα πρίν για συκιά το τραβανε μεχρι πρωιας.

Τα καμπινγκ και ιδιαιτερα του αρμενιστή διοργανουν και διαφορα live αλλα πρπει να δεις το πρόγραμμα τους.

Σε λίγο το 1 πόδι.

DUKASII
09/05/2007, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
Γενικά φίλε μου να ξέρεις ότι το δευτερο πόδι ειναι της ομορφίας της φύσης ενω το πρώτο ειναι της νυχτερινής ζωής. (βεβαια συμβαινει και το αντιθετο).

Στο Δευτερο πόδι καλο ειναι να επισκευθεις για μπάνιο:

Καβουρότρυπες, το καμπινγκ του Αρμενιστη, το πλατανιτσι ή το κρυαρίτσι. Εχει αρκετα beach bars στον δρόμο προς συκία στα οποία η πρόσβαση με το τουμπανο σου θα σε δυσκολεψει.(παρολαυτα με προσοχή φτάνεις) Στο δρόμο προς μαρμαρά έχει επισης αρκετα μπαρς που φτάνεις με το ζζρ μεχρι και το κύμα.

Φαι:

Στο πορτο κουφό έχει καλο ψάρι. Δεν ξερω περισσότερα.:D

NightLife
στον μαρμαρά θα βρείς απο μπαράκια μεχρι και μπουζούκια. Ειναι το κεντρο της νυχτερινής ζωής στο 2 πόδι. Στα μπαρακια που σου είπα πρίν για συκιά το τραβανε μεχρι πρωιας.

Τα καμπινγκ και ιδιαιτερα του αρμενιστή διοργανουν και διαφορα live αλλα πρπει να δεις το πρόγραμμα τους.

Σε λίγο το 1 πόδι. εσενα ομως τζουτζουκο μου εχω μαθει πως σαρεσει να αραζεις στο ΤΡΙΤΟ ΠΟΔΙ...
:blush: :D :D

VANDA
09/05/2007, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από cgallery
ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΣΤΑ ΨΑΚΟΥΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΟΔΙΑ ΠΙΑΤΟ.


Και άλλα πράγματα θα έχετε... "πιάτο" στα Ψακούδια! :D

dukeandthecity
09/05/2007, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
εσενα ομως τζουτζουκο μου εχω μαθει πως σαρεσει να αραζεις στο ΤΡΙΤΟ ΠΟΔΙ...
:blush: :D :D

αχχχχχ ποσα ξερεις εσυ....


λοιπον 1 πόδι

Γενικά το 1 πόδι ειναι της βλαχο-glamourias και του φαινεσθε αλλα έχει και τα καλά του. (ωραιες παρουσιες)

Για μπάνιο .... καλα είναι στο 2 πόδι :D τεσπα μπορεις να τσεκάρεις τα beach bars

γλαρόκαβο - κουρσάρο που είναι αναμεσα σε χανιώτη και πευκοχώρι (η καπου εκει τελος παντων)
Χελώνα - έχει και παλιο thread του SF (νομίζω).
και μπορεις να φτάσεις ως το ποσίδι (μετα την φούρκα) με το φοιτητικό καμπινγκ :a03: και 2 ακομα beach bars

Φαι ρίχνεις στην μολα καλυβα (κοντα στο ποσίδι) το σούρουπο
και στην αθυτο (που ειναι το μονο γραφικό μέρος στο 1 ποδι και αξιζει τον κόπο)

Διασκέδαση till you drop.

καλλιθεα για όλα τα γουστα. (απο σκανδιναβες στο bubles ως και βαρυ λαικό πρόγραμμα στα σκυλαδικα της περιοχής)
Φούρκα βλεπεις
εδώ (http://www.cityportal.gr/content/view/4775/320/)

αυτα και ρωτας και άλλα

fantacid
09/05/2007, 14:49
εαν εισα της κοσμικης ζωης κ θες η νυχτα στις διακοπες σου να εχει σταρς κ πολυχρωμα φωτακι πας πρωτο ποδι κ αραζεις καλλιθεα.....
εαν εισαι φυσιολατρης κ θες ησυχεια στη παραλια σου κ το δασος στη πλατη σου τρανας για το δευτερο ποδι!

να θυμασε αυτα που σου ε ο ζολοτας κ να συμπληρωσω.......

στο δευτερο ποδι μη ξεχασεις να επισκφτεις τα μπιτσομπαρα του που ειναι μικρους κολπους κ ειναι σχεδον σε ολο το μηκος του ποδιου.
πρωτο ποδι στιψε δεξια απο τη καλλιθεα κ ψαξε την ελανη!
ενας νεος οικισμος με την καλυτερη παραλια μακραααααααααααααν!
δεν εχει ψυχη ομως
θα εισαι εσυ κ το κυμα!!!

:wave2:

x-rider
09/05/2007, 14:54
sto 2o podi ανατολικα (προς Αγιο Ορος) ενα πολυ ωραιο ησυχο καμπινγκ ειναι και το " Ακτη Ζωγραφου ", με πολυ καλο φαγητο