PDA

View Full Version : srx6 - Tuono 0-1



Σελίδες : 1 [2]

lampros_fazer
14/05/2007, 18:05
Ουφ..Ευτυχώς τη γλύτωσες φτηνά..

Περαστικά και ποτέ ξανά..

:beer: :beer: :beer:

:wave2:

(ελπίζω να ξεμπερδέψεις γρήγορα και μετα αντ/κά..)

zephyr1
14/05/2007, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Είπε να κόψει τις παλιές κακές συνήθειες :lol:

Θες να τ'ακουσω εγω τωρα?:evil:

Γενικα μιλαω.;)

byron
14/05/2007, 19:16
Ο άγιος μανιτάρης (Tuono Muscaria) :lol:


88455

byron
14/05/2007, 19:19
Η καρίνα θα αλλαχτεί τελικα καθώς είναι διαιρούμενη σε 3 κομμάτια. Δεν ρώτησα πόσο έχει αλλα δεν νομίζω και τίποτα σπουδαίο.


88456

byron
14/05/2007, 19:23
Και το κομμάτι της ουράς που έσπασε. sapila η τιμή είναι μόνο για το ένα κομμάτι (έχει 2), αλλά και πάλι η τιμή λογική μου φαίνεται αφού είναι κομπλέ. Οι βάσεις του συνεπιβάτη, ευτυχώς έσωσαν την εξάτμιση. :sun:


88457

sapila racing
15/05/2007, 09:50
Πολύ λιώσιμο το μανιτάρι :eyepop:

Byron δεν είναι τίποτα, με λίγο τρίψιμο θα γυαλίσει :lol: :wave2:

Aπ οτι βλέπω δεν εχει γίνει σημάδι στα καπάκια του κινητήρα, ευτυχώς!!

H τιμή της ουράς κινείται σε φυσιολογικά επίπεδα, 140 καλά είναι.
Δεν είναι και Honda βλέπεις....

zireous
16/05/2007, 19:17
Επειδή τα μισά που λέγατε για τη μέθοδο του κυρ Code μου φάνηκαν τουλάχιστον εκτός πραγματικότητας, και για να μή μπω σε αυτό το τριπάκι (δε προλαβαίνω μανίτσα μου :D ), θα προτείνω να ρωτήσετε τον ίδιο:

http://forums.superbikeschool.com/



Περαστικά στο παλουκάρι, και να ξαναπώ ότι εγώ το γουστάρω το tuono (παραλίγο να πάρω ένα πέρυσι), παρόλο το παραμύθι των ντόπιων dealers που θέλουν σφάξιμο στο γόνατο.

byron
16/05/2007, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Επειδή τα μισά που λέγατε για τη μέθοδο του κυρ Code μου φάνηκαν τουλάχιστον εκτός πραγματικότητας, και για να μή μπω σε αυτό το τριπάκι (δε προλαβαίνω μανίτσα μου :D ), θα προτείνω να ρωτήσετε τον ίδιο:


Zir να τον ρωτήσουμε, αλλά τι δεν σου έκατσε καλά? Εχουν ειπωθεί διάφορα στο ποστ, αλλά για τον Code και τα Css, ελάχιστα πράγματα.

:wave2:

zireous
17/05/2007, 17:44
Από αυτά που διάβασα τί κατάλαβα, αργές γραμμές, αργό ρίξιμο, πολύ γκάζι στην έξοδο χωρίς σήκωμα (ή περίμενε να σηκωθεί μόνη της), το tuono είναι πολύ ροπάτο χαμηλά, και ψηλό το μαμημένο άρα παίζει να πέφτει ψιλοπερίεργα, πιθανό μπέρδεμμα στις αναρτήσεις με υπερβολικό βάρος μπροστά... τί να πω, μπορεί να κατάλαβα και λάθος. Αλλά έχω δεί κι άλλα tuono να τρώνε highside και μάλιστα αβίαστα...

Για δές και εδώ μια γρήγορη στα σχετικά άρθρα, για να δεις τί εννοώ:
http://forums.superbikeschool.com/index.php?showforum=11

Αλλά τί να πω εγώ, ούτε κάν σε πίστα δεν έχω μπει -μπορεί να μου φαίνονται κάπως, και να είμαι λάθος .

tati
19/05/2007, 08:04
σήμερα το διάβασα!! και οι πτώσεις μεσα στο παιχνίδι είναι.....χαίρομαι πολύ που διάβασα πως είσαι καλά εσύ πρώτα απ' όλα!!:)

Περαστικα΄Βύρωνα!!:wave2:


(πονάς ακόμα??)

byron
19/05/2007, 09:51
Tati & Zireus ευχαριστώ για τις ευχές σας. :wave2:

Πονάω λίγο ακόμα, αλλά τίποτα σημαντικό. Κάνω σχεδόν ότι έκανα και πριν. Οι προηγούμενες ημέρες ήταν λίγο ζόρικες, αλλά τα voltaraine κάνουν πολύ καλή δουλειά.

Την Τετάρτη παρήγγειλα τα πράγματα του Tuono, και εκτός της ουράς που θα είναι εδώ την άλλη Πέμπτη τα υπόλοιπα ήταν ετοιμοπαράδοτα.

Τα κουφά της aprilia..... Το ποδόφρενο που είναι 3 κομμάτια και ρυθμιζόμενο, είχε κομπλέ 35?, το φλας ολόκληρο πίσω (δεν δίνει μόνο κρύσταλλο) 17? και ένα πλακάκι νικελ που κολλάει στο πλάϊ του ψυγείου (διακοσμητικό) το έχει 25? :eyepop:

ααααα.... και με την ευκαιρία θα βγεί και λίγο πιο τουμπανο το Tuono :lol: (προσεχώς στις οθόνες σας)

:beer:

gcrook
19/05/2007, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6


ααααα.... και με την ευκαιρία θα βγεί και λίγο πιο τουμπανο το Tuono :lol: (προσεχώς στις οθόνες σας)

:beer:

Το παν Βυρωνα ειναι να ξερεις να εκμεταλλευεσαι τις ευκαιριες που σου δινονται.:wave2:

byron
19/05/2007, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Το παν Βυρωνα ειναι να ξερεις να εκμεταλλευεσαι τις ευκαιριες που σου δινονται.:wave2:

είπε ο George και επέστρεψε στην σκοπιά του...:blush:


Αν εννοείς την χρονική συγκυρία George, που το Τuono και εγώ έχουμε αναρρωτική άδεια :lol: , συμφωνώ.

Δούλεψε ebay καργα. (Αν και η σοβαρή δουλειά θα γίνει απ΄τον συμφορουμίτη grat)

:beer:

Tropeas
19/05/2007, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Tati & Zireus ευχαριστώ για τις ευχές σας. :wave2:

Πονάω λίγο ακόμα, αλλά τίποτα σημαντικό. Κάνω σχεδόν ότι έκανα και πριν. Οι προηγούμενες ημέρες ήταν λίγο ζόρικες, αλλά τα voltaraine κάνουν πολύ καλή δουλειά.

Την Τετάρτη παρήγγειλα τα πράγματα του Tuono, και εκτός της ουράς που θα είναι εδώ την άλλη Πέμπτη τα υπόλοιπα ήταν ετοιμοπαράδοτα.

Τα κουφά της aprilia..... Το ποδόφρενο που είναι 3 κομμάτια και ρυθμιζόμενο, είχε κομπλέ 35?, το φλας ολόκληρο πίσω (δεν δίνει μόνο κρύσταλλο) 17? και ένα πλακάκι νικελ που κολλάει στο πλάϊ του ψυγείου (διακοσμητικό) το έχει 25? :eyepop:

ααααα.... και με την ευκαιρία θα βγεί και λίγο πιο τουμπανο το Tuono :lol: (προσεχώς στις οθόνες σας)

:beer:
Πολύ καλές τιμές σε σχέση με όλα τα άλλα μηχανάκια...

ετοιμοπαράδωτα η Απρίλια ακούτε λοιποί?
εκτός ενός κομματιού...

και μην μου πει κάποιος (εκτός ίσως απο Yamaha ή και BMW) ότι έχει την ίδια ανταπόκριση σε διαθεσιμότητα αναλωσίμων ανταλλακτικών όπως π.χ. τα μαρσπιέ...

:rolleyes:
άιντε ... γιατί όλο ραδιοαρβύλες περασμένης δεκαετίας ακούμε απο μάρκες μηχανών τεχνολογίας περασμένης δεκαετίας...:a01:

zireous
20/05/2007, 00:47
Οι ντόπιοι έμπορες παρόλα αυτά θέλουν σφάξιμο στο γόνατο, αυτοί ξέρουν γιατί, μή σε νοιάζει. :lol:

Nikoskazer2000
20/05/2007, 01:51
Να κάνω και 'γω μια παράθεση εις γνώσην των συνεπειών που επέρχονται (κράξιμο δλδ.) :lol: :

Αυτό που λέτε για το hi siding ισχύει. Δηλαδή το να μπαίνουμε με αρκετά χιλιόμετρα στην είσοδο αλλα με ελατωμένο γκάζι κατα τη διάρκεια της στροφής και μετά απο πιο όρθια θέση να επιταχύνουμε ξανά είναι πολύ σωστό: Φορτίζετε πιο πολύ το μπροστινό* και το πισινό δεν τα βρίσκει & τόσο σκούρα (είπαμε, ΣΤΑΘΕΡΟ γκάζι! ) . Επίσης μ' αυτόν τον τρόπο διατηρούμε τη γραμμή μας πιο εύκολα και δεν χρειάζονται επικίνδυνες διοθώσεις (ανάποδα τιμόνια) :nono: που μπορούν να μας χαλάσουν τη μέρα (αυτό περιλαμβάνει πλαστικά, ζάντες, μανιτάρια, χέρια, πόδια κ.τ.λ).

Ακόμα κι' εγω που δεν εχω οδηγήσει τίποτα αλλο απ' το ταπεινό μου Kaze-R, ούτε εχω μπει ποτέ μου σε πίστα, το βλέπω ξεκάθαρα οταν είμαι αρκετά τυχερός για να βρω καλή γόμα.

Μάκη: "Κακιά Στροφή" rules man!!! :beer:

*Φυσικά το τιμόνι θα βαρύνει αρκετά έτσι, αλλα είμαστε ή δεν είμαστε χεράδες; :smokin: :lol:

byron
20/05/2007, 08:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Οι ντόπιοι έμπορες παρόλα αυτά θέλουν σφάξιμο στο γόνατο, αυτοί ξέρουν γιατί, μή σε νοιάζει. :lol:

+1

Πολλοί γνωστοί Dealers δεν είναι πλέον εξουσιοδοτημένοι και δεν το λένε, με αποτέλεσμα να ταλαιπωρούν τον κόσμο, ενώ και κάποιοι από τους εξουσιοδοτημένους είναι για πολλές κλωτσιές.

@Tropeas: Μακάρι να πάνε όλα καλά, και να τελειώσω το συντομότερο. Τα πράγματα που υπήρχαν, υπήρχαν γιατί πήγα στον Αρμακόλα που έχει το μεγαλύτερο stock ανταλλακτικών από τους εξουσιοδοτημένους. Θα δουμε πως θα πάει.

@Nikoskazer : Σου εύχομαι να πάρεις συντομα ότι μοτοσυκλέττα ονειρεύεσαι και να εφαρμόσεις αυτά που ξέρεις.

:beer:

Nikoskazer2000
20/05/2007, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
[B@Nikoskazer : Σου εύχομαι να πάρεις συντομα ότι μοτοσυκλέττα ονειρεύεσαι και να εφαρμόσεις αυτά που ξέρεις.

:beer: [/B]

Να 'σαι καλά φίλε...

Έννοια σου και κάτι εχω υπόψη μου!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


89474

tati
21/05/2007, 07:08
:) :)

:beer: :beer:

byron
21/05/2007, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Θα δουμε πως θα πάει.


Μάλλον πάει καλύτερα απ΄ότι φανταζόμουν... Μόλις με πήραν τηλέφωνο πως τα πράγματα ήρθαν !!

:a08:

lampros_fazer
21/05/2007, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Μάλλον πάει καλύτερα απ΄ότι φανταζόμουν... Μόλις με πήραν τηλέφωνο πως τα πράγματα ήρθαν !!

:a08:
Άντε μπράβο..

Θυμάσαι που σου έλεγα για φίλο φίλου που περιμένει πράγμαντα για Τουόνο..;
Ντεπόζιτο περιμένει μήηνες τώρα..

byron
21/05/2007, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Άντε μπράβο..

Θυμάσαι που σου έλεγα για φίλο φίλου που περιμένει πράγμαντα για Τουόνο..;
Ντεπόζιτο περιμένει μήηνες τώρα..

Κάτι μου λέει πως δεν το ψάχνει ή αυτος ή αυτός που πήρε την παραγελλία. Είναι σίγουρος ότι την παραγγελία την έχει δώσει σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο aprilia ή σε dealer aprilia;

Τι σκατά έπαθε το ντεπόζιτο; :eyepop:

lampros_fazer
21/05/2007, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Κάτι μου λέει πως δεν το ψάχνει ή αυτος ή αυτός που πήρε την παραγελλία. Είναι σίγουρος ότι την παραγγελία την έχει δώσει σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο aprilia ή σε dealer aprilia;

Τι σκατά έπαθε το ντεπόζιτο; :eyepop:
Του την έριξαν..:sick:

Απ'ότι έμαθα (όχι από τον ίδιο),από εξουσιοδοτημένο/ντίλερ το έχει παραγγείλει..

byron
21/05/2007, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Του την έριξαν..:sick:

Απ'ότι έμαθα (όχι από τον ίδιο),από εξουσιοδοτημένο/ντίλερ το έχει παραγγείλει..

1ον. Οι εξουσιοδοτημένοι ή μη dealers μπορεί (εως πολύ πιθανόν) να μην έχουν σύστημα παραγγελίας ανταλλακτικών. Επομενως μπορεί να παίζει το λιλί του ή να τον κοροϊδεύει.

2ον. Επειδή του το έριξαν θα αλλάξει ντεπόζιτο; :eyepop: Ξέρει πόσο έχει το ντεπόζιτο; (γύρω στα 1400? αν θυμάμαι καλα)
Πλαστικό είναι, ας το πάει κάπου να του το βάψουν. Εκτός και έχει τρυπήσει.


:wave2: