PDA

View Full Version : f650 funduro



thanosk
10/05/2007, 19:38
Γεια σε ολους παιδια.
Εκανα εγγραφη μονο και μονο για να μαθω καποια πραγματα σχετικα με τη μοτο που θελω να αγορασω.Ελπιζω οτι θα γινω τακτικος εδω (οτι και καλα θα την αγορασω και ολα οκ).

θελω να παρω μια f650 funduro (δεν βρηκα ακομα) και οι γνωμες φιλων και γνωστων διχαζονται.Αλλοι λενε οτι εχει ακριβη συντηρηση-αλλοι οτι με μια βλαβη αδειαζει ο κουμπαρας του Δημητρακη(ο υιος μου ) και αλλοι οτι ειναι αθανατη. Εγω προσωπικα θελω να το παντρευτω το μηχανακι.Ειδα οτι το επιπεδο του forum σε θεματα γνωσεων αλλα και 'συναδελφικοτητος' ειναι αρκετα υψηλο.Ρωταω λοιπον και ριχτε απαντησεις-mail ή οτι βοηθεια μπορειτε.Να αρχισω να ψαχνω σοβαρα ή να μεινω με το τουτουνι.....
Ευχαρισω προκαταβολικα ολους.

Cpt. Haddock
10/05/2007, 19:46
Καλως ήρθες....

:beer: :beer: :beer: :beer:


όλως τυχαίως.... ΠΟΥΛΑΜΕ ΜΙΑ !

:wave2:


(δες το λινκ στην υπογραφή μου)

Κατα τα άλλα οτι θελήσεις εδω ειμαστε)

:beer:

adam_tsouk
12/05/2007, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από thanosk
Γεια σε ολους παιδια.
Εκανα εγγραφη μονο και μονο για να μαθω καποια πραγματα σχετικα με τη μοτο που θελω να αγορασω.Ελπιζω οτι θα γινω τακτικος εδω (οτι και καλα θα την αγορασω και ολα οκ).

θελω να παρω μια f650 funduro (δεν βρηκα ακομα) και οι γνωμες φιλων και γνωστων διχαζονται.Αλλοι λενε οτι εχει ακριβη συντηρηση-αλλοι οτι με μια βλαβη αδειαζει ο κουμπαρας του Δημητρακη(ο υιος μου ) και αλλοι οτι ειναι αθανατη. Εγω προσωπικα θελω να το παντρευτω το μηχανακι.Ειδα οτι το επιπεδο του forum σε θεματα γνωσεων αλλα και 'συναδελφικοτητος' ειναι αρκετα υψηλο.Ρωταω λοιπον και ριχτε απαντησεις-mail ή οτι βοηθεια μπορειτε.Να αρχισω να ψαχνω σοβαρα ή να μεινω με το τουτουνι.....
Ευχαρισω προκαταβολικα ολους.

για τι μοντελο μιλαμε? (σορρυ αλλα δεν ξερω εαν παραγεται ακομα ή αν εχει σταματησει).

Εαν μιλας για μεταχειρω κ παντρεμα ισως να χαλαστεις στη πορεια.

Αν παιζει κανουριο (και γιατι οχι το gs? ) νομιζω πως ειναι πολυ καλη αγορα


:beer:

thanosk
17/05/2007, 17:59
Οχι φιλε μου δεν παιζει καινουριο πια.Εγω μιλαω για δευτερο(λεμε τωρα..) χερι και παντρεμα με παπα και με κουμπαρο. Ψαχνω για κανενα καλο με λιγα σχετικα χλμ. αν και με τετοια μοτο δεν κανεις λιγα χλμ.Τελος παντων , ειμαι γενικα στο ψαξιμο και αν κατσει τιποτα, απο δω θα παρω πληροφοριες.

Για τον φιλο που πουλαει ηδη μια....τι να πω ,αν ειχε λιγοτερα χλμ θα το εβλεπα πολυ σοβαρα αλλα με "φοβιζουν" τα πολλα. Ευχαριστω παντως για την προταση,θα δουμε.
Αν ξερει κανεις, αυτα τα εισαγομενα funduro με 20-30.000 και κατι τιμες πολυ πολυ ελκυστικες, τι λενε? παιζει γυρισμα κοντερ? Εχω δει κατι... "ευκαιριες"...και ο εμπορος κατεβαζει και το σωβρακο να κατσει να τον γ. για να το παρεις.

kiriakost
17/05/2007, 18:14
Δεν θέλω να σου χαλάσω τον ενθουσιασμό .. αλλά μην το φουσκώνεις και τόσο, το μπαλόνι με την funduro !!
αν και με τετοια μοτο δεν κανεις λιγα χλμ.Τελος παντων

Αμα βρήκες και τον έμπορα , που ξεβρακώνετε ... παρ την ... να φιλάς μόνο, και τα δικά σου σώβρακα.
Για παράδειγμα .. να μην είναι το αμορτισέρ μούφα ... η να μην ήταν σε κανένα νησί , οπου εκεί πολλά χιλιόμετρα δεν θα έκανε , αλλά την έφαγε η αρμύρα !!

thanosk
18/05/2007, 18:30
Το παρατησα.Δεν Προκειται να ασχοληθω αλλο.Εξαλλου οπως ειπε και ο φιλος Κυριακος ,θα σκασει το μπαλονι και μετα......
Θα κρατησω το Ζαφειρη και οσο παει

adam_tsouk
21/05/2007, 22:12
και επισης καλυτερα με πολλα χλμ κ πραγματικα παρα -50.000 για να φαινονται λιγα. :winka: