PDA

View Full Version : Παντα με κρανος?



S705
11/05/2007, 13:01
Διαβαζω διαρκος ολους σας να λετε "ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ'' ''ΟΥΤΕ ΜΕΤΡΟ ΧΩΡΗΣ ΚΡΑΝΟΣ'' και αλλα τετοια.

Ειμαι και εγω αυτης της αποψης, το κρανος ειναι για το κεφαλι (το πανω:lol: ) και οχι για τον αγκωνα η το ραφι!!
Αλλα φορατε ΠΑΝΤΑ κρανος??
Εγω ας πουμε για παραδειχμα, μενω 3 λεπτα απο την κεντρικη πλατεια της περιοχης μου (Ν. Σμυρνη) και παραδεχωμαι οτι καποιες φορες θα παω για καφε-ποτο ΧΩΡΗΣ κρανος!!!
οι λογοι ειναι οι εξεις...
1)τα περισοτερα μαγαζια, του ειδους δεν εχουν ενα ασφαλες χωρο να αφισεις το κρανο σου.Δεν μου αρεσει να το αφινω απο εδω και απο εκει, με κινδινο να στο γρατζουνισουν(κοστος ζελατινας πανω απο 50€) και στην χειρωτερη να στο πεταξουν κατω!!!
2)Ναι το παραδεχομαι οτι οταν θα παω για ενα ποτο μεχρι την πλατεια θελω το μαλλι μου να ειναι σε φυσικη κατασταση και οχι σαν να εχει περεσει απο πανω του ο τυφωνας ΚΑΤΡΙΝΑ:sick:
Περιμενω τις αποψεις σας και τις συνηθειες σας στο θεμα κρανους.

lampros_fazer
11/05/2007, 13:04
Καπελάκι ή σκουφάκι,η τεχνολογία έχει προχωρήσει προστατεύουν πιο πολύ..

Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
τα περισοτερα μαγαζια, του ειδους δεν εχουν ενα ασφαλες χωρο να αφισεις το κρανο σου..
Αυτό είναι ένα θέμα αλλά όχι λόγος να μην φοράς..

makis206
11/05/2007, 13:04
Φοράω πάντα το κράνος πριν ακόμα καθίσω στη σέλα !

Αν ο τελικός προορισμός βρίσκεται σε κοντινή απόσταση πάω με τα πόδια, απλά.

:beer: :wave2:

gcrook
11/05/2007, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
Διαβαζω διαρκος ολους σας να λετε "ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ'' ''ΟΥΤΕ ΜΕΤΡΟ ΧΩΡΗΣ ΚΡΑΝΟΣ'' και αλλα τετοια.

Ειμαι και εγω αυτης της αποψης, το κρανος ειναι για το κεφαλι (το πανω:lol: ) και οχι για τον αγκωνα η το ραφι!!
Αλλα φορατε ΠΑΝΤΑ κρανος??
Εγω ας πουμε για παραδειχμα, μενω 3 λεπτα απο την κεντρικη πλατεια της περιοχης μου (Ν. Σμυρνη) και παραδεχωμαι οτι καποιες φορες θα παω για καφε-ποτο ΧΩΡΗΣ κρανος!!!
οι λογοι ειναι οι εξεις...
1)τα περισοτερα μαγαζια, του ειδους δεν εχουν ενα ασφαλες χωρο να αφισεις το κρανο σου.Δεν μου αρεσει να το αφινω απο εδω και απο εκει, με κινδινο να στο γρατζουνισουν(κοστος ζελατινας πανω απο 50€) και στην χειρωτερη να στο πεταξουν κατω!!!
2)Ναι το παραδεχομαι οτι οταν θα παω για ενα ποτο μεχρι την πλατεια θελω το μαλλι μου να ειναι σε φυσικη κατασταση και οχι σαν να εχει περεσει απο πανω του ο τυφωνας ΚΑΤΡΙΝΑ:sick:
Περιμενω τις αποψεις σας και τις συνηθειες σας στο θεμα κρανους.

Εισαι ειλικρινης παντως.
Τολμω να πω οτι για διαδρομες των 2-3 λεπτων στην γειτονια μερικες φορες (βασικα πολυ σπανια) ,το φοραω και εγω το κρανος...στον αγκωνα.

Υ.Γ Κρινετε και κραχτε ελευθερα.
Υ.Γ 2 Πριν πεταχτειτε μερικοι, απλα θυμηθειτε ποτε ηταν η τελευταια φορα που μεσα στην πολη με την μηχανη, για καθε μικρη, η μεγαλη αλλαγη κατευθυνσης βγαλατε φλας, (ενα απο τα πολλα τυχαια πραδειγματα) .

S705
11/05/2007, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Φοράω πάντα το κράνος πριν ακόμα καθίσω στη σέλα !

Αν ο τελικός προορισμός βρίσκεται σε κοντινή απόσταση πάω με τα πόδια, απλά.

:beer: :wave2:

Ο προορισμος ειναι ή 10 λεπτα με τα ποδια ή 3 με την μηχανη.
Αναφερομαι δηλαδη σε αποσταση...αμελητεα

lampros_fazer
11/05/2007, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Υ.Γ 2 Πριν πεταχτειτε μερικοι, απλα θυμηθειτε ποτε ηταν η τελευταια φορα που μεσα στην πολη με την μηχανη, για καθε μικρη, η μεγαλη αλλαγη κατευθυνσης βγαλατε φλας, (ενα απο τα πολλα τυχαια πραδειγματα) .
Χρήση φλας (και καθρεφτών) ΣΥΝΕΧΕΙΑ..

Λεωνίδας
11/05/2007, 13:08
Γιατί δεν πας με τα πόδια ρε γείτονα αν είσαι 10' :confused:

lampros_fazer
11/05/2007, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
Ο προορισμος ειναι ή 10 λεπτα με τα ποδια ή 3 με την μηχανη.
Αναφερομαι δηλαδη σε αποσταση...αμελητεα
Πριν χρόνια παλικάρι στην περιοχή μου σκοτώθηκε 20 μ από την πόρτα του..

gcrook
11/05/2007, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Χρήση φλας (και καθρεφτών) ΣΥΝΕΧΕΙΑ..

Οκ εσενα σε πιστευω.
Ο επομενος που θα το τονισει με κεφαλαια θα ειναι απλα ψευτης ομως.


Και προσεχε δεν μιλαω για να στριψεις καπου, μιλαω για να παραμερισεις λιγο στην ιδια λωριδα η για αλλαγη λωριδας ακομα και με λιγη κινηση.

Εχω να δω μηχανακι να το κανει αυτο χρονια......:rolleyes:

S705
11/05/2007, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Γιατί δεν πας με τα πόδια ρε γείτονα αν είσαι 10' :confused:

ειμαι σαπιλας!!!!! :D :D

lampros_fazer
11/05/2007, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Γιατί δεν πας με τα πόδια ρε γείτονα αν είσαι 10' :confused:
Και πως θα δείξει οτι έχει μηχανή ρε..; :p

:rotflmao:

S705
11/05/2007, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Και πως θα δείξει οτι έχει μηχανή ρε..; :p

:rotflmao:

Ντρεπομουνα να το πω , αλλα μιας που υποθηκε.......:cool:

makis206
11/05/2007, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
Ο προορισμος ειναι ή 10 λεπτα με τα ποδια ή 3 με την μηχανη.
Αναφερομαι δηλαδη σε αποσταση...αμελητεα

Προσωπικά προτιμώ να περπατήσω 10 έως και 20 λεπτά απ'το να βάλω το μοτέρ να δουλεύει, να ζεσταίνεται, να κουβαλάω κράνη (ειδικά αν δεν έχω που να τ'αφήσω) κλπ κλπ

Όλα αυτά εκτός εάν θέλω να κάνω μια βόλτα πριν πάω εκεί που θέλω να καταλήξω, γενικά πάντως το βλέπω μεγάλη ταλαιπωρία να βάζεις ένα κράνος κι ένα μπουφάν για να πεταχτείς δυο βήματα παρακάτω για ένα καφέ ή ένα ποτό που στο φινάλε, θέλεις και χώρο για να τ'αφήσεις.:winka:

Εκτός κι αν στην ουσία θέλεις να μοστράρεις το μηχανάκι στην πλατεία !:evil: :evil:

:lol: :beer: :lol:

makis206
11/05/2007, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
Ντρεπομουνα να το πω , αλλα μιας που υποθηκε.......:cool:

Άαααπ !

Σε τσακώσαμε :lol: :lol:

lampros_fazer
11/05/2007, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Προσωπικά προτιμώ να περπατήσω 10 έως και 20 λεπτά
:eyepop:

Είπμε να περπατήσουμε λίγο όχι να ξεκωλιαστούμε..

:rotflmao:

Καλά ρε σε 20' έχεις περπατησει ΟΛΗ την πολη..Τι το θες το μηχανάκι..;

:rotflmao:

S705
11/05/2007, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Προσωπικά προτιμώ να περπατήσω 10 έως και 20 λεπτά απ'το να βάλω το μοτέρ να δουλεύει, να ζεσταίνεται, να κουβαλάω κράνη (ειδικά αν δεν έχω που να τ'αφήσω) κλπ κλπ

Όλα αυτά εκτός εάν θέλω να κάνω μια βόλτα πριν πάω εκεί που θέλω να καταλήξω, γενικά πάντως το βλέπω μεγάλη ταλαιπωρία να βάζεις ένα κράνος κι ένα μπουφάν για να πεταχτείς δυο βήματα παρακάτω για ένα καφέ ή ένα ποτό που στο φινάλε, θέλεις και χώρο για να τ'αφήσεις.:winka:

Εκτός κι αν στην ουσία θέλεις να μοστράρεις το μηχανάκι στην πλατεία !:evil: :evil:

:lol: :beer: :lol:


Επηδειξιας δεν ειμαι απλα ΒΑΡΙΕΜΑΙ να περπαταω!!!!

Υ.Γ Και το παπι που ειχα πριν λιγο καιρο με αυτο πηγενα!!

LINA
11/05/2007, 13:20
το μαλλι μπορεις να πας να το φτιαξεις αμεσως με λιγο νερακι στο WC των καφετεριων !!!

δικαιολογια 1 κατερριφθει....



οσο για το ΠΑΝακριβο κρανος σου που φοβασαι μη γρατζουνιστει ... τοτε μπορεις να παρεις ενα φθηνο και να μη σε νοιαζει αν εχει 1 γρατζουνια ή 10 επανω του !!!

δικαιολογια 2 κατερριφθει ....

κατι αλλο???


και γω εχω ενα ARAI 670ΕΥΡΩ και ενα KBC των 160ευρω .... μαντεψε ποιο χρησιμοποιω στα ταξιδια και ποιο στις μετακινησεις εντος πολεως ή στις καφετεριες αν θες να το συγκεκριμενοποιησουμε .... α και επι την ευκαιρια μη ξεχασωω !! ειμαι γυναικα και εχω πολυ μακρια μαλλια... γιατι αραγε δεν ασχολουμαι με το αν χαλασε το μαλλι αλλα με το να εχω το κεφαλι μου στη θεση του ????

:smokin:

S705
11/05/2007, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
το μαλλι μπορεις να πας να το φτιαξεις αμεσως με λιγο νερακι στο WC των καφετεριων !!!

δικαιολογια 1 κατερριφθει....



οσο για το ΠΑΝακριβο κρανος σου που φοβασαι μη γρατζουνιστει ... τοτε μπορεις να παρεις ενα φθηνο και να μη σε νοιαζει αν εχει 1 γρατζουνια ή 10 επανω του !!!

δικαιολογια 2 κατερριφθει ....

κατι αλλο???


και γω εχω ενα ARAI 670ΕΥΡΩ και ενα KBC των 160ευρω .... μαντεψε ποιο χρησιμοποιω στα ταξιδια και ποιο στις μετακινησεις εντος πολεως ή στις καφετεριες αν θες να το συγκεκριμενοποιησουμε .... α και επι την ευκαιρια μη ξεχασωω !! ειμαι γυναικα και εχω πολυ μακρια μαλλια... γιατι αραγε δεν ασχολουμε με το αν χαλασε το μαλλι αλλα με το να εχω το κεφαλι μου στη θεση του ????

:smokin:

Συγνωμη αλλα σου λεω οτι αυτη την στηχμη δεν μου περισευουν 150€ για δευτερο κρανος.
και οσο για το μακρι μαλλι , οταν καποτε ειχα και εγω μακρι δεν με ενοιαζε το κρανος γιατι απλα
δεν μου χαλαγε το μαλλι
!!!!
Παντως εχεις δικιο.Γιαυτο ανοιξα αυτην την κουβεντα για να δω αποψεις και συνηθειες

EVI
11/05/2007, 13:25
αυτην την νοοτροπια δευτερου κρανους την ειχα και εγω μεχρι προτιστος αλλα οχι πια τωρα φοραω το shoei καθε μερα με μηχανη με σκουτερ γιατι .......τις ποιο πολλες φορες που φοβηθικα πολυ ηταν μεσα στην πολη.............το νολαν εγινε για τους συνεπιβατες κρανος....(που τους αποφευγω).


gcrooc δε ξερω τι βλεπεις αλλα εγω φλας αναβω 2 και 3 το βραδυ σε δρομο που οχι αμαξι οχι μηχανακι ουτε γατες και σκυλια δεν υπηρχαν.......................και δε λεω ψεμματα οπως ειπες <<οποιος το πει ειναι ψευτης>> δε το εκανα αλλα ο φιλος σου μου εβαλε χερι να το κανω παντα για να το συνιθισω...και το συνιθισα ..............




:wave2:

cityfly
11/05/2007, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Προσωπικά προτιμώ να περπατήσω 10 έως και 20 λεπτά απ'το να βάλω το μοτέρ να δουλεύει, να ζεσταίνεται, να κουβαλάω κράνη (ειδικά αν δεν έχω που να τ'αφήσω) κλπ κλπ

Όλα αυτά εκτός εάν θέλω να κάνω μια βόλτα πριν πάω εκεί που θέλω να καταλήξω, γενικά πάντως το βλέπω μεγάλη ταλαιπωρία να βάζεις ένα κράνος κι ένα μπουφάν για να πεταχτείς δυο βήματα παρακάτω για ένα καφέ ή ένα ποτό που στο φινάλε, θέλεις και χώρο για να τ'αφήσεις.




+ όσα θέλεις


εγώ το απολαμβάνω όταν πάω κάπου με τα πόδια και δεν έχω την έννοια πού να παρκάρω, πού να αφήσω κράνος, ΠΟΥ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΜΠΟΥΦΑΝ ειδικά τώρα που ζεσταίνει γιατί το χειμώνα και πεζός κουβαλάς μπουφάν και έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο για το αν θα πιεις μισό ποτό παραπάνω και πώς θα οδηγήσεις μετά (ή για τους περισσότερους αν θα πετύχεις μπλόκο για alcotest)

makis206
11/05/2007, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
:eyepop:
Είπμε να περπατήσουμε λίγο όχι να ξεκωλιαστούμε..
:rotflmao:
Καλά ρε σε 20' έχεις περπατησει ΟΛΗ την πολη..Τι το θες το μηχανάκι..;
:rotflmao:

Θα ξεφύγω λίγο απ'το θέμα του θρεντ αλλά θα στο πω για να καταλάβεις τι κάνω για να πάω με τη μηχανή στη δουλειά που βρίσκεται σε απόσταση 4 χιλιομέτρων απ'το σπίτι μου (20 λεπτά με τα πόδια)

Δουλεύω στις 8 και ξυπνάω στις 6:40 κάθε μέρα, απ'το σπίτι την κοπανάω στις 7:10 και κάνω βόλτες μέχρι να πάει 8 παρά κάτι που θα πρέπει να έρθω ν'ανοίξω το μαγαζί

Κάνω 30 χιλιόμετρα για μία απόσταση 4 χιλιομέτρων σχεδόν κάθε πρωί απλά και μόνο για να έχω τη μηχανή δίπλα μου τις ώρες που δουλεύω !:lol:

Λέω "σχεδόν" γιατί παίρνω και το ποδήλατο πολλές φορές.

:lol: :lol:

Ξέρω ξέρω :a21: :a24: :a21:

afrotwin
11/05/2007, 13:27
afiste ton an8ropo re
pou dinoume ena skasmo lefta na paroume tin mixanara mas ke anti na kikloforoume na kanoume ke entiposi stis gkomenes me ta ergalia
forame krani ke den pezi tipota ti na kitaksi to gkomenidio ke ama vgi kanas papous apo kato apo to kranos?

eno ksekranotos pefti to kamaki sinefo

ta krani ine gia tis aderfes ke tous pantremenous re


min foras file min tous akous

i mikropsolides 8a ine i ntikiktakes....

i mouroxavli pantremenoi
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

S705
11/05/2007, 13:29
gcrooc δε ξερω τι βλεπεις αλλα εγω φλας αναβω 2 και 3 το βραδυ σε δρομο που οχι αμαξι οχι μηχανακι ουτε γατες και σκυλια δεν υπηρχαν.......................και δε λεω ψεμματα οπως ειπες <<οποιος το πει ειναι ψευτης>> δε το εκανα αλλα ο φιλος σου μου εβαλε χερι να το κανω παντα για να το συνιθισω...και το συνιθισα ..............




:wave2: [/B][/QUOTE]

Τα φλας πρεπει να παιζουν παντα μπαλα.
Και αμαξι να μην ειναι απο πισω ολο και καπου θα υπαρχει καποιος που θα βοηθηθει στην πορεια του με το δικο μας φλας.
το κακο ειναι οτι στι παπι απο το πολυ φλας την ακουσε ο διακοπτης και κατεβηκε σε απεργια:lol: :lol:

OzZzZzY
11/05/2007, 13:31
και που διαφερει το ποδηλατο απο το cbf? :rolleyes: :lol: :lol: :D :D

ξερω πως τωρα το καλοκαιρι τα πραγματα γινονται αφορητα με το κρανος..για τους καφετεριακηδες να ξερουν οτι ιδρωτας+κρανος+ζελε κανουν μια αφορητη κατασταση..
επισης αυτη η γλειωδης υφη που μενει στο κρανος απο ιδρωτα+ζελε δημιουργει δυσμενες περιβαλλον για το κεφαλι και ειναι λογος για δερματομυκητιασεις του τριχωτου της κεφαλης και δημιουργια τριχοφαγου που οδηγουν σε.....φαλακρα-καραφλα (δεν ξερω ποιο ειναι καλυτερο)

lampros_fazer
11/05/2007, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Κάνω 30 χιλιόμετρα για μία απόσταση 4 χιλιομέτρων σχεδόν κάθε πρωί απλά και μόνο για να έχω τη μηχανή δίπλα μου τις ώρες που δουλεύω !:lol:

Ξέρω ξέρω :a21: :a24: :a21:
:uplate: :uplate:

Οτι είσαι τόσο ανώμαλος δεν το περίμενα..

:rotflmao: :a53::rotflmao:

Να πω οτι είναι τίγκα στα μωρά στις 7 το πρωί παει στο διαολο...τους συνταξιούχους στο ικα χαζεύεις..;

makis206
11/05/2007, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
και που διαφερει το ποδηλατο απο το cbf? :rolleyes: :lol: :lol: :D :D

Καλά λες μικρή η διαφορά

Τα πόδια μου βγάζουν 75 άλογα ιπποδύναμης αντί τα 78 του CBF

Είμαι ο μάκις Μαραντόνας

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

S705
11/05/2007, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
afiste ton an8ropo re
pou dinoume ena skasmo lefta na paroume tin mixanara mas ke anti na kikloforoume na kanoume ke entiposi stis gkomenes me ta ergalia
forame krani ke den pezi tipota ti na kitaksi to gkomenidio ke ama vgi kanas papous apo kato apo to kranos?

eno ksekranotos pefti to kamaki sinefo

ta krani ine gia tis aderfes ke tous pantremenous re


min foras file min tous akous

i mikropsolides 8a ine i ntikiktakes....

i mouroxavli pantremenoi
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Με κοιταει ολο το γραφειο που εχω γαμ... στα γελια:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
11/05/2007, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
:uplate: :uplate:
Οτι είσαι τόσο ανώμαλος δεν το περίμενα..
:rotflmao: :a53::rotflmao:
Να πω οτι είναι τίγκα στα μωρά στις 7 το πρωί παει στο διαολο...τους συνταξιούχους στο ικα χαζεύεις..;

Η ζωή πάνω σε ένα CBF είναι απόλαυση και πάει λέγοντας , τα υπόλοιπα οτι σε έχω κλπ κλπ τα ξέρεις δεν χρειάζεται να τα ξαναλέμε

:lol: :rotflmao: :evil: :lol:

LINA
11/05/2007, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
:uplate: :uplate:

Οτι είσαι τόσο ανώμαλος δεν το περίμενα..

:rotflmao: :a53::rotflmao:

Να πω οτι είναι τίγκα στα μωρά στις 7 το πρωί παει στο διαολο...τους συνταξιούχους στο ικα χαζεύεις..;


+2000000:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

cityfly
11/05/2007, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
και που διαφερει το ποδηλατο απο το cbf? :rolleyes: :lol: :lol: :D :D

ξερω πως τωρα το καλοκαιρι τα πραγματα γινονται αφορητα με το κρανος..για τους καφετεριακηδες να ξερουν οτι ιδρωτας+κρανος+ζελε κανουν μια αφορητη κατασταση..
επισης αυτη η γλειωδης υφη που μενει στο κρανος απο ιδρωτα+ζελε δημιουργει δυσμενες περιβαλλον για το κεφαλι και ειναι λογος για δερματομυκητιασεις του τριχωτου της κεφαλης και δημιουργια τριχοφαγου που οδηγουν σε.....φαλακρα-καραφλα (δεν ξερω ποιο ειναι καλυτερο)


υπάρχουν και υφασμάτινα προσταυτικά για αυτήν ακριβώς τη δουλειά

OzZzZzY
11/05/2007, 13:38
μακη παρε και το ταιρι σου..
τη γυναικα μαραντοννα

http://www.youtube.com/watch?v=LZggvElKLpY



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

S705
11/05/2007, 13:39
Για να μην παρεξηγηθω.

Να πω οτι σε οποια αλλη περιπτοση το κρανος και το μπουφαν ειναι στις θεσεις που πρεπει

makis206
11/05/2007, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
+2000000:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Κι εσύ τέκνον βρούτα Λίνα ;

Και σένα σε έχω :evil:

:smokin: :rotflmao: :evil:

costas81
11/05/2007, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
Συγνωμη αλλα σου λεω οτι αυτη την στηχμη δεν μου περισευουν 150€ για δευτερο κρανος.
και οσο για το μακρι μαλλι , οταν καποτε ειχα και εγω μακρι δεν με ενοιαζε το κρανος γιατι απλα
δεν μου χαλαγε το μαλλι
!!!!
Παντως εχεις δικιο.Γιαυτο ανοιξα αυτην την κουβεντα για να δω αποψεις και συνηθειες



δεν σου περισευουν 150? που ειναι για την ζωή σου? Επίσης θεωρείς πιο σημαντικό το να μην γρατζουνιστεί το καλό κράνος σου από το να γρατζουνιστει το κεφαλι σου ή η μούρη σου και να κουβαλάς μια ζωή ένα σημάδι νααααα?

Αν λέμε ήξερες ότι στην άλλη στροφή σίγουρα θα πέσεις κάτω τότε ποιο κράνος θα διάλεγες να φορέσεις πριν ξεκινήσεις το ακριβό η το φθηνό??? Ρε παιδιά για τα κεφάλια μας μιλάμε!!


Εμένα με τράκαρε ταξι ενα στενό κάτω από το σπίτι μου μόλις είχα ξεκινήσει και με έστειλε 6 μηνες 401!! (Ήμουνα και φαντάρος την τύχη μου!)


Οπότε το κοντινή απόσταση δεν μου λέει κάτι προσωπικά! Ξέρεις πόσα παλικαράκια τα κλαίνε γιατι ήθελαν να έχουν ωράιο μαλί?? Βλέπεις και αυτός ο ζελές δεν τον φτιάχνουν να προστατεύει κι ολας!!

:(

lampros_fazer
11/05/2007, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
Με κοιταει ολο το γραφειο που εχω γαμ... στα γελια:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Καμιά γκόμενα έχει..;Δεν πιστεύω με αυτά που σου είπαμε να κυκλοφορείς με το κράνος στο γραφείο..

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

LINA
11/05/2007, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Κι εσύ τέκνον βρούτα Λίνα ;

Και σένα σε έχω :evil:

:smokin: :rotflmao: :evil:


τι να πεις και συ με το 600αρι βρε ?? παρε πανω απο 650 και μετα τα λεμε ..... μεχρι τοτε Σ ΕΧΩ ΛΕΜΕ λεπτομερειες απο Δευτερα...... :smokin:

S705
11/05/2007, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Καμιά γκόμενα έχει..;Δεν πιστεύω με αυτά που σου είπαμε να κυκλοφορείς με το κράνος στο γραφείο..

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σκατα...ολες χοντροκολες και παντρεμενες!!!!!

airamhag
11/05/2007, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Πριν χρόνια παλικάρι στην περιοχή μου σκοτώθηκε 20 μ από την πόρτα του..

αλλη μια κ απο εδω...

makis206
11/05/2007, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Καμιά γκόμενα έχει..;Δεν πιστεύω με αυτά που σου είπαμε να κυκλοφορείς με το κράνος στο γραφείο..
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Λες να διαβάζει κι ο διευθυντής τα γραφόμενά μας και να του βγάλει δεξί φλας δείχνοντάς του την έξοδο ;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

costas81
11/05/2007, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
υπάρχουν και υφασμάτινα προσταυτικά για αυτήν ακριβώς τη δουλειά


τα οποία κάνουν πολύ καλή δουλειά και κοστίζουν τα καλύτερα 5? το ένα! Χριτς τα βγάζεις να τα πλήνεις και χρατς βάζεις το άλλο!!

:beer:

lampros_fazer
11/05/2007, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Είμαι ο μάκις Μαραντόνας

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Αυτά που έλεγες Τετάρτη βράδυ στο τηλ τα εννούσες τελικά ε..:uplate:

:a021:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

lampros_fazer
11/05/2007, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Λες να διαβάζει κι ο διευθυντής τα γραφόμενά μας και να του βγάλει δεξί φλας δείχνοντάς του την έξοδο ;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Τι μλκς..

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

S705
11/05/2007, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Λες να διαβάζει κι ο διευθυντής τα γραφόμενά μας και να του βγάλει δεξί φλας δείχνοντάς του την έξοδο ;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Λες στο επομενο ποστ να δω την αποληση μου:confused: :confused: :confused:

gcrook
11/05/2007, 13:45
Μην αγχωνεστε τεκνα μου.
Ολους σας πιστευω....

makis206
11/05/2007, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
τι να πεις και συ με το 600αρι βρε ?? παρε πανω απο 650 και μετα τα λεμε ..... μεχρι τοτε Σ ΕΧΩ ΛΕΜΕ λεπτομερειες απο Δευτερα...... :smokin:

Να τα να τα :eyepop:

Έτσι βγάζει κι η Λαμπίρη τα λαυράκια, είμαστε και στην κατάλληλη ώρα :rotflmao:

Μισή Π κι ένα ολόκληρο ΣΚ αναμονής ; :a018:


Με το καλό ότι και νά'ναι, και πάλι θα σε έχω :lol: :lol:

:beer: :beer:

costas81
11/05/2007, 13:47
όπου μαζεύετε makis και lampros οσο σοβαρο και να ειναι το post ξαφνικά γίνετε spamo-thred!!!!





:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

costas81
11/05/2007, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Να τα να τα :eyepop:

Έτσι βγάζει κι η Λαμπίρη τα λαυράκια, είμαστε και στην κατάλληλη ώρα :rotflmao:

Μισή Π κι ένα ολόκληρο ΣΚ αναμονής ; :a018:


Με το καλό ότι και νά'ναι, και πάλι θα σε έχω :lol: :lol:

:beer: :beer:


Μάκη πότε κατεβαίνεις Αθήνα??


Θα είσαι στην εκδρομή???

LINA
11/05/2007, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Να τα να τα :eyepop:

Έτσι βγάζει κι η Λαμπίρη τα λαυράκια, είμαστε και στην κατάλληλη ώρα :rotflmao:

Μισή Π κι ένα ολόκληρο ΣΚ αναμονής ; :a018:


Με το καλό ότι και νά'ναι, και πάλι θα σε έχω :lol: :lol:

:beer: :beer:


ας ερχοσουνα στη εκδρομη τι να σου καμω :rotflmao: θα χες μονο 1μιση μερα αναμονης !!!
:rotflmao:

lampros_fazer
11/05/2007, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
όπου μαζεύετε makis και lampros οσο σοβαρο και να ειναι το post ξαφνικά γίνετε spamo-thred!!!!

:lol: :lol: :lol:
Μα δεν είδες οτι απαντούσα σοβαρά μέχρι που ήρθε..; :mad:

:rotflmao:

LINA
11/05/2007, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
όπου μαζεύετε makis και lampros οσο σοβαρο και να ειναι το post ξαφνικά γίνετε spamo-thred!!!!





:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


spamo-tread :confused: τιν τουτο ? τρωγεται? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TEOkaip7
11/05/2007, 13:51
κάποτε ήμουνα και εγω της άποψης "σιγά μωρέ εδω δίπλα πάω τι να το κάνω το κράνος; τι θα πάθω;":nono:

μέχρι που έπαθα:cry:

γλύστρισε η μπροστινή απο το DT που είχα λόγω χαλικιών με 40 χλμ. και καρφώθηκα με το μάτι στη γωνία απο μια λαμαρίνα στην άκρη του δρόμου, γινόταν έργα λίγο παρακάτω απο το σπίτι μου.

αποτέλεσμα: 3 μήνες στο κρεβάτι, 3 εγχειρήσεις (ως τώρα, το ατύχημα έγινε πριν 7 χρόνια και ίσως στο μέλλον γίνει μια μικρή ακόμα) και φοβερή ταλαιπωρία απο όλες τις απόψεις επειδή απλώς είπα τι να το κάνω το κράνος για 500 μέτρα.

το καλό είναι ότι το μάτι μου είναι στη θέση του και λειτουργεί κανονικά και ότι έβαλα μυαλό!!!

αφήστε λοιπόν τις μαλακίες γιατί μια φορά την πατάς απο κει που δεν το περιμένεις.

:wave2:

lampros_fazer
11/05/2007, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
ας ερχοσουνα στη εκδρομη τι να σου καμω :rotflmao: θα χες μονο 1μιση μερα αναμονης !!!
:rotflmao:
Αντε να σε δούμε στην εκδρομή με το καινούργιο..

Αν δε με ξέρεις θα με αναγνωρίσεις εύκολα..είμαι ψηλός και ΠΑΝέμορφος..

:look: :lol:

costas81
11/05/2007, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από TEOkaip7
κάποτε ήμουνα και εγω της άποψης "σιγά μωρέ εδω δίπλα πάω τι να το κάνω το κράνος; τι θα πάθω;":nono:

μέχρι που έπαθα:cry:

γλύστρισε η μπροστινή απο το DT που είχα λόγω χαλικιών με 40 χλμ. και καρφώθηκα με το μάτι στη γωνία απο μια λαμαρίνα στην άκρη του δρόμου, γινόταν έργα λίγο παρακάτω απο το σπίτι μου.

αποτέλεσμα: 3 μήνες στο κρεβάτι, 3 εγχειρήσεις (ως τώρα, το ατύχημα έγινε πριν 7 χρόνια και ίσως στο μέλλον γίνει μια μικρή ακόμα) και φοβερή ταλαιπωρία απο όλες τις απόψεις επειδή απλώς είπα τι να το κάνω το κράνος για 500 μέτρα.

το καλό είναι ότι το μάτι μου είναι στη θέση του και λειτουργεί κανονικά και ότι έβαλα μυαλό!!!

αφήστε λοιπόν τις μαλακίες γιατί μια φορά την πατάς απο κει που δεν το περιμένεις.

:wave2:


ανατριχιασα φιλαράκι! Πάλι καλά να λες κι όλας!!

costas81
11/05/2007, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Αντε να σε δούμε στην εκδρομή με το καινούργιο..

Αν δε με ξέρεις θα με αναγνωρίσεις εύκολα..είμαι ψηλός και ΠΑΝέμορφος..






ε τον ψεύτη!!!!!!!!!!!!






:lol: :lol: :bawl: :lol: :lol: :lol: :bawl: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

lampros_fazer
11/05/2007, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από TEOkaip7
γλύστρισε η μπροστινή απο το DT που είχα λόγω χαλικιών με 40 χλμ. και καρφώθηκα με το μάτι στη γωνία απο μια λαμαρίνα στην άκρη του δρόμου, γινόταν έργα λίγο παρακάτω απο το σπίτι μου.

Έλα ρε..:uplate:

Δυστυχώς κάποιοι το μαθαίνουν the hard way...

Πάντα όρθιος..:wave2:

SPORAKIAS
11/05/2007, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
Διαβαζω διαρκος ολους σας να λετε "ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ'' ''ΟΥΤΕ ΜΕΤΡΟ ΧΩΡΗΣ ΚΡΑΝΟΣ'' και αλλα τετοια.

Ειμαι και εγω αυτης της αποψης, το κρανος ειναι για το κεφαλι (το πανω:lol: ) και οχι για τον αγκωνα η το ραφι!!
Αλλα φορατε ΠΑΝΤΑ κρανος??
Εγω ας πουμε για παραδειχμα, μενω 3 λεπτα απο την κεντρικη πλατεια της περιοχης μου (Ν. Σμυρνη) και παραδεχωμαι οτι καποιες φορες θα παω για καφε-ποτο ΧΩΡΗΣ κρανος!!!
οι λογοι ειναι οι εξεις...
1)τα περισοτερα μαγαζια, του ειδους δεν εχουν ενα ασφαλες χωρο να αφισεις το κρανο σου.Δεν μου αρεσει να το αφινω απο εδω και απο εκει, με κινδινο να στο γρατζουνισουν(κοστος ζελατινας πανω απο 50€) και στην χειρωτερη να στο πεταξουν κατω!!!
2)Ναι το παραδεχομαι οτι οταν θα παω για ενα ποτο μεχρι την πλατεια θελω το μαλλι μου να ειναι σε φυσικη κατασταση και οχι σαν να εχει περεσει απο πανω του ο τυφωνας ΚΑΤΡΙΝΑ:sick:
Περιμενω τις αποψεις σας και τις συνηθειες σας στο θεμα κρανους.

μια απο τα ιδια ...για πολυ κοντινες αποστασεις και με ταχυτητα χελωνας....

οι λογοι δεν ειναι οι ιδιοι ομως...

αμα το εχω σε μαγαζι μαζι μου παιρνω μια καρεκλα και το βαζω εκει...

οσο για το μαλλι .... κατεχουμε πλουσια κομη και ετσι δεν εχουμε προβλημα...:cool:

S705
11/05/2007, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
μια απο τα ιδια ...για πολυ κοντινες αποστασεις και με ταχυτητα χελωνας....

οι λογοι δεν ειναι οι ιδιοι ομως...

αμα το εχω σε μαγαζι μαζι μου παιρνω μια καρεκλα και το βαζω εκει...

οσο για το μαλλι .... κατεχουμε πλουσια κομη και ετσι δεν εχουμε προβλημα...:cool:


Αντε που εισουν τοση ωρα??
κοντεψαν να με φανε ολοι τους:wave2: :wave2:

Υ.Γ. Η χελωνα παει ποιο γριγορα σε τετοια περιπτοση

afrotwin
11/05/2007, 14:04
ego exo pari kranos pou ine isio stin korifi ke me eksipereti ke diaforetika
ama sou er8i i anagki sou vazis mia sakoula mesa to pas piso apo ton 8amno ksalafronis petas tin sakoula ke exis kani tin doulia sou ka8istos anapaftika ase pou ton ximona meta tin doulia.....
sto zesteni kiolas milame gia oniro....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

S705
11/05/2007, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ego exo pari kranos pou ine isio stin korifi ke me eksipereti ke diaforetika
ama sou er8i i anagki sou vazis mia sakoula mesa to pas piso apo ton 8amno ksalafronis petas tin sakoula ke exis kani tin doulia sou ka8istos anapaftika ase pou ton ximona meta tin doulia.....
sto zesteni kiolas milame gia oniro....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Θα παρω την κοιλια μου στο χερι απο τα γελια

ΟΧΙ αλλο

ΘΑ ΣΚΑΣΩ:rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

airamhag
11/05/2007, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705


ΘΑ ΣΚΑΣΩ:rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :rotflmao:
μας απειλεις κ απο πανω ?:smokin:










:lol: :lol: :lol: :lol:




















η κοιλια του ειναι μακρια απο το χερι του ?:look:




ξερω..μπρρ...

EVI
11/05/2007, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Να τα να τα :eyepop:

Έτσι βγάζει κι η Λαμπίρη τα λαυράκια, είμαστε και στην κατάλληλη ώρα :rotflmao:

Μισή Π κι ένα ολόκληρο ΣΚ αναμονής ; :a018:


Με το καλό ότι και νά'ναι, και πάλι θα σε έχω :lol: :lol:

:beer: :beer:



@@ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: σε εχει και big time μαλιστα



καλα νταξ...μην παιρνετε και θαρρος .........:D :ninja: :ninja:



:rotflmao:




καλα να περασετε στην παννεληνια !!! και .... ΟΛΟΙ ΝΑ ΦΟΡΑΤΕ ΚΡΑΝΟΣ ΜΠΟΥΦΑΝ ΓΑΝΤΙΑ ΜΠΟΤΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΔΕΡΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ!


:beer:

gcrook
11/05/2007, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI



καλα να περασετε στην παννεληνια !!! και .... ΟΛΟΙ ΝΑ ΦΟΡΑΤΕ ΚΡΑΝΟΣ ΜΠΟΥΦΑΝ ΓΑΝΤΙΑ ΜΠΟΤΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΔΕΡΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ!


:beer:

Δηλαδη δερματα ΠΑΝΩ απο το μπουφαν,μποτες,γαντια κτλ; :eek: :eek:
Σε βρισκω λιγο κολλημενη με την ασφαλεια.:rotflmao:

EVI
11/05/2007, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Δηλαδη δερματα ΠΑΝΩ απο το μπουφαν,μποτες,γαντια κτλ; :eek: :eek:
Σε βρισκω λιγο κολλημενη με την ασφαλεια.:rotflmao:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :p :p :p :p

LINA
11/05/2007, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Αντε να σε δούμε στην εκδρομή με το καινούργιο..

Αν δε με ξέρεις θα με αναγνωρίσεις εύκολα..είμαι ψηλός και ΠΑΝέμορφος..

:look: :lol:


σσσσσσσσσσσσσσσσσ :a027: μας ακουνε :smokin:

costas81
11/05/2007, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Δηλαδη δερματα ΠΑΝΩ απο το μπουφαν,μποτες,γαντια κτλ; :eek: :eek:
Σε βρισκω λιγο κολλημενη με την ασφαλεια.:rotflmao:




και με τα kawa ξέχασες επίσεις να πείς!!

:cool: :cool: :cool: :cool:

OrEsTiS82
11/05/2007, 14:36
Εγω φοραω παντα κρανος οταν φευγω απο το σπιτι, οταν επιστρεψω ομως και θελω να παω στη γειτονια σε κανενα φιλο μου (μιλαμε για αποσταση 500 μετρων) δεν το φοραω,γιατι 25 χρονια ξερω την γειτονια και με κλειστα ματια θα φτασω.
Κατα τα αλλα οταν φευγω απο το σπιτι παντα φοραω γιατι ειναι μια συνηθεια και νιωθω περισσοτερο ασφαλης απο οταν δεν το φοραω.

EVI
11/05/2007, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
και με τα kawa ξέχασες επίσεις να πείς!!

:cool: :cool: :cool: :cool:



:D :D

kalesin
11/05/2007, 14:50
:a014: :a014:


αργησα;

afrotwin
11/05/2007, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
:a014: :a014:


αργησα;

signomi :blush: me to parton diladi
ala mipos 8a mporousate na mou dosete liga apo ta kalampokia sas
giati den exi ala:sick:
ke epidi exo mia ksaderfi egkio prepi na paro merika
gia na min tis pesi to pedi vre aderfe oxi tipota alo:wacko:

e? e?:cool:

kalesin
11/05/2007, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
signomi :blush: me to parton diladi
ala mipos 8a mporousate na mou dosete liga apo ta kalampokia sas
giati den exi ala:sick:
ke epidi exo mia ksaderfi egkio prepi na paro merika
gia na min tis pesi to pedi vre aderfe oxi tipota alo:wacko:

e? e?:cool:


μην το συζητας... οριστε

:a014: :a014: :a014: :a014:




εχω βαλει κ φτιαχνω κ αλλα... για την ξαδερφη

grigorisr1
11/05/2007, 15:10
Oi malakies panta ginontai ekei pu de to perimenis mporei na kaneis se 1 mera 400xlm kai mia xara kai ena 1xlm prin to spiti sou na gini i strabi.

De leo kai ego palia de forousa to kranos panta.Otan pigena gia kafe otan pigena kontines apostasis.To forousa mono se taksidia.Ala tora pia to sinithisa kai de mporo na odigiso xoris kranos.

De mamiete to kranos re pedia as gratzounisti kai ligo de peirazi emeis na eimaste kala.


Ipopsin oti kai ego exo akribo kranos 800euro to plirosa.

Panta iparxi xoros kapou na to balis opote,opoios de foraei einai apla dikeologia gia na niothi kala na leei de to pira epidh den eixa pou na to balo alios tha to eperna....

dammed_kittin
11/05/2007, 15:13
twra diabasa k egw to thread

file ama pas apo palaiologou i apo el.benizelou
fora kranos......

tram, lewforeia, gries!!!

k san kalos mixanobios parkareis k panw stin plateia e???
:smilea:

Alx 84
11/05/2007, 19:25
Ναι δε το φοράω όταν κάνω το γύρω του τετραγώνου όταν την έχω πλύνει. σε όλες μα όλες τις άλλες περιπτώσεις το φοράω. έ, τώρα μη μου πείτε ότι μετράει και το ξεπαρκάρισμα!:hypnotize :hypnotize

johnpan
11/05/2007, 20:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705

Αλλα φορατε ΠΑΝΤΑ κρανος??

Π Α Ν Τ Α

Πρέπει να νιώθεις γυμνός χωρίς κράνος, ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΕΙΣ.... :wave2: :wave2:

OzZzZzY
11/05/2007, 20:46
καλα τα λεει ο johnpan..
αρα ο αδαμ και η ευα στο πρωπατορικο αμαρτημα μην ακουτε τους μυθους οτι εφαγαν το μηλο που τους εδωσε ο διαολος και μετα αρχισαν να ντρεπονται για τη γυμνια τους..
τους επιασαν χωρις κρανος στη Σταδιου.. that's the reason
:wave2: :wave2:

fasma
11/05/2007, 21:30
εγώ πάντως, όπως έχω ξαναγράψει, η παραλία είναι 5' από εκεί που μένω οπότε κατακαλόκαιρα με 800 βαθμούς έξω, σιγά μην βάλω πλήρη εξάρτηση για να πάω να ρίξω μια βουτιά!!:smokin:

pimenas
11/05/2007, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Π Α Ν Τ Α

Πρέπει να νιώθεις γυμνός χωρίς κράνος, ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΕΙΣ.... :wave2: :wave2:

Den kserw an esi niwtheis asxima alla egw gymnos odigaw aneta, alla xwris kranos pote.:rotflmao: Arkei vevaia na foras antiliako ....


88133

OzZzZzY
12/05/2007, 00:11
θα κανω εμετο με αυτα :a020: :a020: :a020:











ενω τωρα :D :D :D :beer: :beer: :beer:


88138

P70
30/05/2007, 11:52
O filos mou o makis ethikse trello zitima apo oti vlepw!
Prospathw na eimai "mixanovios" oso mporw,panta kranos,
prostateytika,mpoufan ktl alla min ksexname oti panw apo ola eimaste anthrwpoi
kai mporei loipon kai gw na thelw na paw gia to kafedaki mou me ton maki kyriaki prwi stin plateia apla na pinoume kafe xazeyontas tis mixanes mas!
einai toso kako?sto katw katw to kefali einai tou kathenos mas kai epilogi tou to ti tha kanei me ayto!
egw proswpika, sevomai tin istoria tou filou pou leei gia to paidi pou skotwthike 20m apo to spiti
alla pisteyw oti se toso mikres apostaseis den einai tooooso risko na min foreseis!
einai apilogi tou kathenos kai aksizei na tin sevastoume...
na'stai kala guys!

tifoefs
30/05/2007, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
Ναι δε το φοράω όταν κάνω το γύρω του τετραγώνου όταν την έχω πλύνει. σε όλες μα όλες τις άλλες περιπτώσεις το φοράω. έ, τώρα μη μου πείτε ότι μετράει και το ξεπαρκάρισμα!:hypnotize :hypnotize

Ξεψαρωσες εεε ;;;

:mad:

Harry_V
30/05/2007, 14:09
Όταν ξεκινούσα να οδηγώ (καλοκαίρι) ήμουν για καμμιά βδομάδα χωρίς κράνος (με γυαλιά ηλίου) για πολύ μικρές αποστάσεις. Κάποια στιγμή μπήκε ένα έντομο :a39: στο μάτι μου (με 10-20 χλμ/ώρα) και κόντεψα να χάσω τον έλεγχο (κλάμα ο δικός σου....:bigcry: ).

Αυτό είναι το λιγότερο που μπορεί να σου συμβεί.

Πλέον χωρίς κράνος - τουλάχιστον - ποτέ. Στη Ν. Σμύρνη που κατεβαίνω κι εγώ το παίρνω μαζί μου και το αφήνω ή σε καρέκλα ή στον μπάρμαν. Εάν υπάρχει και συνεπιβάτης (σα) υπάρχει πάντα και δεύτερο και μπαίνει στο top case (αν δεν έχεις ούτε απ' αυτό δέστο με αλυσίδα στη μηχανή ρε αδερφέ και άφησε τη μηχανή στην είσοδο του μαγαζιού...).

Το δε μαλλί :confused: :lol: φτιάξτο στη τουαλέττα.

:beer:

Harry_V
30/05/2007, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
θα κανω εμετο με αυτα :a020: :a020: :a020:











ενω τωρα :D :D :D :beer: :beer: :beer:

Εκτός αν είσαι όπως περιγράφει ο OzZzZzY. Σε αυτή την περίπτωση θα χαρούμε να σε δούμε στην πλατεία χωρίς κράνος ή οτιδήποτε άλλο

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

aman17-2
30/05/2007, 15:37
Κράνος + Μπουφάν ΠΑΝΤΑ
γάντια δεν φορουσα πάντα αλλά το προσπαθώ κ τα καταφέρνω ΠΑΝΤΑ και αυτά.....

tifoefs
30/05/2007, 16:35
ΑΘΗΝΑ ΚΟΡΚΑ - ΚΩΝΣΤΑ απο συνεδριαση της Βουλης Πέμπτη 25 Ιανουαρίου 2007 :

.........................
Επίσης, θέλω να σταθώ στο κράνος των μοτοσυκλετιστών.
Δεν είναι δυνατόν -αυτό που ειπώθηκε και το έχουμε ζήσει πολλές φορές- να κρατά ο μοτοσυκλετιστής το κράνος στο χέρι του ή καθόλου, να οδηγεί την μοτοσυκλέτα και να έχει το κράνος, ένα φθηνό είδος, σαν παιδικό παιχνίδι, θα έλεγα, που δεν παρέχει καμία ασφάλεια, μόνο μήπως τον σταματήσει κάποιος αστυνομικός της Τροχαίας. Προηγουμένως, συζητώντας και με το συνάδελφο κ. Κοντογιάννη είπε αυτή την ιδέα που είναι δική του και θέλω να την πω: Να μην πουλιέται μοτοσυκλέτα χωρίς το κράνος, που να θεωρείται όργανο και όχι αξεσουάρ. Επαναλαμβάνω δηλαδή ότι η αλλαγή νοοτροπίας, με ενημέρωση, αφύπνιση και ευαισθητοποίηση του κόσμου είναι σημαντική.
Το συζητούμενο σχέδιο νόμου επιβάλλει αυστηρά πρόστιμα και διοικητικές κυρώσεις, με επί τόπου αφαίρεση της αδείας ικανότητας του οδηγού και της αδείας του αυτοκινήτου. Θεωρώ ότι με τα αυστηρά αυτά πρόστιμα και τις κυρώσεις και με μηδενική ανοχή θα μπορούν να βοηθηθούν και να βοηθηθεί η πεποίθηση όλων εμάς των οδηγών ότι δεν πρέπει να παραβιάζονται οι κανόνες οδικής κυκλοφορίας.
Θα ήθελα να σταθώ σχετικά με την εκπαίδευση και στο θέμα των πάρκων κυκλοφοριακής αγωγής, που είναι πάρα πολύ χρήσιμα, ειδικά για τα μικρά Ελληνόπουλα, για να ενστερνίζονται και να τους γίνεται συνείδηση η κυκλοφοριακή αγωγή.
Πρέπει, όμως, να πω δύο στατιστικά στοιχεία, μολονότι ειπώθηκαν -γιατί όταν τα επαναλαμβάνουμε τα αντιλαμβανόμαστε καλύτερα- ότι το ? από τους οδηγούς που ήταν μέσα στο αυτοκίνητο δεν θα είχαν σκοτωθεί εάν φορούσαν ζώνη, ότι το μεγαλύτερο ποσοστό των μοτοσυκλετιστών, περίπου το 85%, δεν θα είχε σκοτωθεί εάν φορούσε κράνος –το είπε και ο κ. Σταθάκης- και οι μισοί πεζοί αν είχαν περάσει από τη διάβαση δεν θα είχαν χάσει τη ζωή τους.
Κυρίες και κύριοι συνάδελφοι, θέλω να σταθώ σε μερικές σημαντικές ρυθμίσεις σχετικά και με τα όρια ταχύτητος, που προϋποτίθεται σ’ αυτό το νομοσχέδιο να είναι εναρμονισμένα με τις σημερινές συνθήκες, στο γεγονός ότι νομοθετείται η λωρίδα εκτάκτου ανάγκης στους αυτοκινητοδρόμους, να βρίσκεται στην άκρα δεξιά λωρίδα διαγράμμισης, στο άκρο της οδού. Και επίσης θέλω να σταθώ και στις κακοτεχνίες των δρόμων, που πολλές φορές είναι αιτία δυστυχημάτων και το έχουμε ζήσει και το ξέρουμε.
Και όσο για την οδό Κορίνθου- Πατρών χαίρομαι ιδιαίτερα που θα γίνει ο νέος αυτοκινητόδρομος, διότι έχουμε θρηνήσει πάρα πολλά θύματα εκεί.
Επίσης υπάρχει και το γεγονός ότι πολλές φορές μέσα σε εθνικές οδούς, πάνω σε εθνικές οδούς και τα ρείθρα και οι κλίσεις δεν είναι κατάλληλα, ούτως ώστε να δημιουργούνται ατυχήματα.
...........

anf125
30/05/2007, 22:06
Ελπιδοφόρο ακούγεται, να δούμε αν θα έχουμε αποτελέσματα...

Όσο για την ιδέα να χορηγείται κράνος υποχρεωτικά με κάθε αγορά νέας μηχανής, έχει ξανασυζητηθεί. ένα κίνητρο για τον υποψήφιο αγοραστή αλλά και τον έμπορο θα μπορούσε π.χ. να είναι η μείωση του ΦΠΑ της μηχανής κατά ποσό που αντιστοιχεί σε ένα κράνος εγκεκριμένων προδιαγραφών (εφόσον οριστούν ασφαλώς). Να πριμοδοτείται δηλαδή η αγορά κράνους με ισόποση έκπτωση στην τιμή της μηχανής. Έτσι δε χάνει ούτε ο έμπορος ούτε ο αγοραστής. Στερείται λίγο το κράτος από ΦΠΑ, αλλά νομίζω ότι αξίζει τον κόπο όταν πρόκειται για κοινωνική πολιτική, προστασία ζωών (ενίοτε και ζώων...). Επίσης δίνεται και κίνητρο για κάποια αποσυμφόριση των δρόμων (περισσότερες μηχανές αντί αυτοκίνητα). Τα χαμένα έσοδα ας τα εισπραξει το κράτος με αύξηση των τελών των αυτοκινήτων ή με διόδια στο κέντρο ή με κάποιο άλλο τρόπο.

Ο αντίλογος τι να το κάνει το νέο δωρεάν κρανάκι των € 150 κάποιος που διαθέτει π.χ. ένα Arai των € 600, η απάντηση είναι ότι αφού δεν θα το χρεωθεί ουσιαστικά ας το έχει ως δεύτερο, για τον συνεπιβάτη ή ας το χαρίσει. Τουλάχιστο θα σωθούν κάποιοι ιδιοκτήτες κρανών Lidl, Praktiker κλπ. Για να πιάσει βέβαια τόπο αυτό το γεναιόδωρο ομολογουμένως μέτρο θα πρέπει να εκπαιδευτούν και τα όργανα της τάξης να ελέγχουν τις προδιαγραφές τω κρανών και να καταλογίζουν το ίδιο πρόστιμα για ψευτοκράνη όπως για μη χρήση κράνους.

:nono:

Αμήν....:wave2:

nikos_abel
01/12/2010, 12:45
Ξεθάβεται το παρόν γιατί άλλο έψαχνα και αυτό βρήκα.

Εντύπωση μου κάνει το γεγονός ότι θα μπορούσε να έχει ξεκινήσει χθες και όχι 3 χρόνια πριν.

2,5 χρονάκια έχω μηχανή και ομολογώ ότι ξεκίνησα και γω με την αίσθηση ότι το κράνος
θα το φοράω και γω (ούτε λόγος για μπουφάν, γάντια κλπ) όποτε λάχει και άμα δεν με δούνε
οι τροχαίοι.

Μπαίνοντας εδώ, ευτυχώς υπάρχουν αμέτρητα θρεντ που μου ανοίξαν τα μάτια και κατάλαβα
ότι ξεκίνησα με την επιλογή λάθους κράνους για αρχή και με εντελώς λάθος, σκουτεροπαπόβια
νοοτροπία.

Πριν όμως λίγο καιρό, εκεί που πήγαινα ελαφρώς γρήγορα αλλά και χαλαρά, μου πέρασε από
το μυαλό το εξής ερώτημα :

Τι είναι αυτό που θα κάνει τη μέρα που θα πέσω ξεχωριστή;

Η απάντηση;

Τίποτα απολύτως.

Θα συμβεί και δε θα έχω πάρει γραμμή πριν από αυτά τα κρίσιμα δευτερόλεπτα που θα λέω
από μέσα μου

"Γαμώτ... γαμώτ... Πέφτ... πέφτ... Έπεσα"

Για αυτό, επειδή θα συμβεί χωρίς προειδοποίηση
ο εξοπλισμός πρέπει να είναι πλήρης.


Α! και γω τό' χασα το φιλαράκι πριν 20 χρόνια που πήγε να πάρει τσιγάρα 10 μέτρα πιο πέρα.

Έξι μήνες με εγχειρίσεις για να επανέλθει, και έφυγε από εμβολή λίγο μετά τη τελευταία.

Άστα να πάνε.

dimzan
01/12/2010, 13:46
Δε διαβασα ολο το τοπικ αλλα φοραω κρανος στο 99% των περιπτωσεων. Για τηνα κριβεια δε θυμαμαι ποτε δεν εχω βαλει.

Το θεμα με το μαλλι ειναι μεγαλο προβλημα αλλα πλεον κουβαλαω το τζελ στη μηχανη η το μπουφαν κι οταν φτανω για ποτο περναω μια βολτα απο τις τουαλετες του εκαστοτε καταστηματος και με τη μαγικη τσατσαρα των ημις φτιαχνω μια ωραια μοικανα και βγαινω στον εξω κοσμο με αλλο ηθικο.. χαχαχα.

περα απ την πλακα καποιοι με κοροιδευουν αλλα ρε παιδια, λιγο να μακρυνει το μαλλι ειμαι σαν τους beattles Και δε μου παει...

οποτε οταν φευγουμε απο το σπιτι παιρνουμε κρανος-γαντια-ζελε και ετοιμοι! χαχαχα

ggs
01/12/2010, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
Εγω ας πουμε για παραδειχμα, μενω 3 λεπτα απο την κεντρικη πλατεια της περιοχης μου (Ν. Σμυρνη) και παραδεχωμαι οτι καποιες φορες θα παω για καφε-ποτο ΧΩΡΗΣ κρανος!!!


...Το ότι πρέπει να φοράς κράνος , το ξέρεις …
το ΑΝ θες να φοράς κράνος είναι δικό σου θέμα…
Εμένα αυτό που με νοιάζει είναι … ΠΟΥ παρκάρεις στην πλατεία?
:D

gcrook
01/12/2010, 14:15
Θεε μου τι μαλακιες εγραφα κατι χρονια πριν......

Θα μου πεις και τωρα γραφεις κατι καλυτερο;:bigcry:

VegasKitty
01/12/2010, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Θεε μου τι μαλακιες εγραφα κατι χρονια πριν......

Θα μου πεις και τωρα γραφεις κατι καλυτερο;:bigcry:


Ο ΚΡΟΥΚΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eyepop:

gcrook
01/12/2010, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
Ο ΚΡΟΥΚΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eyepop:

Η.....ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΙΠΑΜΕ!!!;;;;:eyepop: :eyepop: :eyepop: :lol: :lol: :D :beer:

VegasKitty
01/12/2010, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Η.....ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΙΠΑΜΕ!!!;;;;:eyepop: :eyepop:


Ετσι στεγνα δειχνεις ποσο γρηγορα με ξεχασες?????? :eyepop:



Δεν ημουν τιποτα για σενα τελικα..... :sad: :bawl:













:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
02/12/2010, 08:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
Ετσι στεγνα δειχνεις ποσο γρηγορα με ξεχασες?????? :eyepop:



Δεν ημουν τιποτα για σενα τελικα..... :sad: :bawl:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:eyepop: γιωργη...

cartman
02/12/2010, 09:11
Ακόμα συζητάμε τα αυτονόητα βρε παιδιά? :smokin:


Αρχικά δημιουργήθηκε από S705
Διαβαζω διαρκος ολους σας να λετε "ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ'' ''ΟΥΤΕ ΜΕΤΡΟ ΧΩΡΗΣ ΚΡΑΝΟΣ'' και αλλα τετοια.

Ειμαι και εγω αυτης της αποψης, το κρανος ειναι για το κεφαλι (το πανω:lol: ) και οχι για τον αγκωνα η το ραφι!!
Αλλα φορατε ΠΑΝΤΑ κρανος??
Εγω ας πουμε για παραδειχμα, μενω 3 λεπτα απο την κεντρικη πλατεια της περιοχης μου (Ν. Σμυρνη) και παραδεχωμαι οτι καποιες φορες θα παω για καφε-ποτο ΧΩΡΗΣ κρανος!!!
οι λογοι ειναι οι εξεις...
1)τα περισοτερα μαγαζια, του ειδους δεν εχουν ενα ασφαλες χωρο να αφισεις το κρανο σου.Δεν μου αρεσει να το αφινω απο εδω και απο εκει, με κινδινο να στο γρατζουνισουν(κοστος ζελατινας πανω απο 50€) και στην χειρωτερη να στο πεταξουν κατω!!!


Να πάρεις ενα πρόχειρο φτηνό κράνος που όμως να πληροί τις προδιαγραφές και να το φοράς μόνο στην περίπτωση αυτή. Θα σε πάρει μια 5 ετία και δεν σε νοιάζει ότι και να πάθει! Αλλιώς με τα πόδια.


Αρχικά δημιουργήθηκε από S705

2)Ναι το παραδεχομαι οτι οταν θα παω για ενα ποτο μεχρι την πλατεια θελω το μαλλι μου να ειναι σε φυσικη κατασταση και οχι σαν να εχει περεσει απο πανω του ο τυφωνας ΚΑΤΡΙΝΑ:sick:
Περιμενω τις αποψεις σας και τις συνηθειες σας στο θεμα κρανους.

Το 2 είναι εντελώς ηλίθιο και δεν αξίζει να το συζητίσουμε καν. Αρνούμε να μπω στην διαδικασία. Δεν λέω ότι είσαι χαζός, αλλά ο τρόπος σκέψης σου είναι και εισηγούμε να τον αλλάξεις :ZZZ:

Α και μια εισήγηση για το 2: άφησε αλογοουρά :rotflmao:

:beer: :beer:

Hornet_08
02/12/2010, 09:43
Μακαρι ολοι να οδηγουσαν χωρις κρανος, αλλα σωστα, οχι σαν ζωα... Λιγοτερους νεκρους θα ειχαμε.

pektis
02/12/2010, 10:30
Tα περισσοτερα μηχανακια-μηχανες εχουν κλειδωνια κρανους...
Μπορεις να το αφησεις εκει,αλλα να εχεις οπτικη επαφη,γιατι υπαρχουν και καλοθελητες......:wacko: