PDA

View Full Version : Rivaldo



BILLY FILTH
12/05/2007, 15:24
Αν όλα αυτά που είπε στη συνέντευξη ο Ribo ισχύουν (και δε μας έχει δώσει ποτέ το δικαίωμα να πιστεύουμε ότι λέει ψέματα) είναι η πρώτη φορά στη ζωή μου που ντρέπομαι που είμαι Ολυμπιακός και ανέχομαι ακόμα αυτόν τον πρόεδρο.

Ο Ribo με τα αρχίδια που έχει βγήκε και είπε τι έγινε δημόσια.

Ας βγει τώρα κανας Κόκκαλης ή κανας Λούβαρης και να προπαγανδίσουν ότι δεν φταίνε αυτοί από τις εφημερίδες τους. τα περιοδικά και τα κανάλια τους.

Ντροπή και αίσχος. Τίποτα παραπάνω.:(

Παρακάτω η συνέντευξη του Ribo (δανεισμένη από το www.sportnet.gr)


Τέλος εποχής στο λιμάνι! Η λίγο έως πολύ αναμενόμενη αποχώρηση του Ριβάλντο, μετά από τρία χρόνια στον Ολυμπιακό, ανακοινώθηκε από το στόμα του Βραζιλιάνου σούπερ-σταρ στην συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε. Ο «Ρίμπο» πήρε την απόφαση αυτή μετά από την ασυνέπεια της διοίκησης όπως ανέφερε, ενώ κατηγόρησε τον πρόεδρο των Πειραιωτών, Σωκράτη Κόκκαλη για αθέτηση συμφωνίας.

Το γεγονός πως οι απολαβές του 1 εκατ. 800 χιλιάδων ευρώ τον χρόνο μειώθηκαν σε 900 χιλιάδες ευρώ δεν ήταν ο λόγος της απογοήτευσής του, αφού όπως τόνισε έχει χρήματα ακόμη και για τα εγγόνια του.

«Ήταν θέμα τιμής και ειλικρίνεις» δήλωσε ο Ριβάλντο που ενημέρωσε πως δεν θα παραστεί στην αυριανή φιέστα κατάκτησης του πρωταθλήματος των «ερυθρόλευκων», αφού «προτιμώ να βρίσκομαι ανάμεσα σε φίλους.» Ο Ριβάλντο που δάκρυσε αρκετές φορές στο πλαίσιο της συνέντευξης Τύπου είπε: «Ο Ολυμπιακός είναι πάνω από τον πρόεδρο και τον Ριβάλντο», ενώ δεν απέκλεισε το ενδεχόμενο ν’ απαντήσει θετικά σε άλλη ελληνική ομάδα εφόσον του γίνει πρόταση.

«Θα πω την αλήθεια και μόνο την αλήθεια»

«Θέλω να ξεκαθαρίσω τα πράγματα. Όλα τα λόγια που θα πω είναι η πραγματικότητα και η αλήθεια γιατί σε όλη μου τη ζωή και σε όλη μου την καριέρα στο ποδόσφαιρο ήμουν τίμιος και ειλικρινής. Είμαι πολύ απλός άνθρωπος. Ήρθα εδώ σήμερα για να συζητήσω το θέμα του συμβολαίου μου με τον Ολυμπιακό. Είχα την ευκαιρία να μιλήσω με τον πρόεδρο στο παρελθόν για το θέμα της έλευσης των παιδιών μου από τη Βραζιλία στην Ελλάδα και του είχα εξηγήσει ότι αν τα παιδιά μου δεν ήταν μαζί μου θα ήταν πολύ δύσκολο να συνεχίζω να παίζω στον Ολυμπιακό. Ζήτησα στην πρώην σύζυγό μου ν' αφήσει τα παιδιά να έρθουν στην Ελλάδα από τη Βραζιλία. Συμφωνήσαμε να έρθει κι εκείνη εδώ για να ζήσει με τα παιδιά στην Ελλάδα.»

«Συμφωνήσαμε σε όλα με τον Κόκκαλη τον Φεβρουάριο»

Ο Ριβάλντο συνέχισε: «Τον Φεβρουάριο συναντήθηκα με τον πρόεδρο. Προσπαθούσα από καιρό να μιλήσω με τον πρόεδρο του Ολυμπιακού και να του πω ότι ήθελα να μείνω, αλλά δεν μπορούσα να τον πάρω τηλέφωνο. Τα παιδιά ήρθαν εδώ με άδεια από τη Βραζιλία για να κάνουν έναν μήνα διακοπές. Σκοπός μου ήταν να συνεχίσω εδώ, να ζω στην Ελλάδα. Ήθελα να γράψω τα παιδιά μου σε σχολείο στην Αθήνα και βασιζόμουν στην ανανέωση του συμβολαίου μου με τον Ολυμπιακό γιατί διαφορετικά δεν θα μπορούσαν να έχουν επισήμως άδεια τα παιδιά για να μείνουν. Τελικά πήγα στο σπίτι του προέδρου, συζήτησα μαζί του, δέχτηκε, συζητήσαμε και για το θέμα του συμβολαίου και για το διαμέρισμα που θα πλήρωνα εγώ ο ίδιος. Ο πρόεδρος μου είπε πως για την πρώην γυναίκα μου ήταν δικό μου πρόβλημα. Ο πρόεδρος μου είπε επίσης ότι το συμβόλαιο που έχω θα παραμείνει όπως είναι. Όλα ήταν μέλι γάλα. Μου είπε ότι δεν ήθελε να υπογραφεί εκείνη τη στιγμή το συμβόλαιο γιατί υπήρχαν κι άλλα συμβόλαια ανοιχτά στον Ολυμπιακό. Κι εγώ δεν ήθελα να ζητήσω την άμεση υπογραφή για να μην χαλάσει το κλίμα στην ομάδα. Δεν το ζήτησα, λοιπόν. Και ο ίδιος πρόεδρος μου είπε άσ’ το προς το παρόν θα το κάνουμε κάποια άλλη στιγμή. Από τη στιγμή που μου το είπε πίστευα στον λόγο του προέδρου. Μην ανησυχείς θα είμαστε πρωταθλητές, είπε ο πρόεδρος και ήμουν πολύ ήσυχος γι' αυτό.»

«Έψαχνα ν’ αγοράσω σπίτι στην Αθήνα»

Στη συνέχεια, ο Ριβάλντο αφηγήθηκε τα όσα ακολούθησαν από εκείνο το τελευταίο ραντεβού του με τον Σωκράτη Κόκκαλη: «Από τον Φεβρουάριο μέχρι πριν λίγες ημέρες ήταν η πιο ευτυχισμένη περίοδός μου στην Ελλάδα. Ήταν όλη η οικογένειά μου εδώ και ήμουν ευτυχισμένος. Αυτή τη στιγμή στη Βραζιλία είναι επικίνδυνη στιγμή. Δυόμιση χρόνια που απουσίαζα από τη Βραζιλία, ήμουν ανήσυχος και έπαιρνα κάθε μέρα τηλέφωνο την οικογένειά μου. Έκανα πολλά σχέδια και έψαξα να βρω ν' αγοράσω σπίτι στην Ελλάδα. Είχα αποφασίσει μια ριζική αλλαγή στη ζωή μου. Δεν περίμενα ποτέ πως τα πράγματα θα πάρουν τέτοια τροπή. Δύο μέρες τώρα δεν έχω κοιμηθεί.»

«Δεν με δέχτηκε ο Λούβαρης»

«Χθες είχα ραντεβού με τον κύριο πρόεδρο. Εδώ και 15 ημέρες προσπαθώ να μιλήσω με τον κύριο πρόεδρο γιατί ήταν αυτό το τυπικό θέμα και ουσιαστικό βέβαια να στείλω το χαρτί για τα παιδιά μου σχετικά με την εγγραφή στο σχολείο. Κανείς δεν μου έδινε απάντηση. Για να πάρω τη βίζα έπρεπε να στείλω το συμβόλαιο ή ένα χαρτί από τον Ολυμπιακό που θα επιβεβαίωνε την παραμονή μου. Την Τετάρτη πήγα στα γραφεία της ΠΑΕ και δεν με δέχτηκε ο κύριος Λούβαρης. Δεν ήταν η πρώτη φορά. Είχε συμβεί και πέρυσι. Είναι πολύ λυπηρά αυτά τα πράγματα.»

«Πάντα ήμουν σωστός επαγγελματίας»

«Πάντα ήμουν συνεπής σε όλες τις ομάδες που έπαιξα. Πάντα ήμουν σωστός επαγγελματίας και πολλοί εκπρόσωποι του Τύπου και φίλαθλοι όταν έφτασα στην Ελλάδα είπαν ότι αυτός ο παίκτης ήρθε μόνο για τα λεφτά. Ότι ήμουν ξοφλημένος και ήρθα μόνο για το χρήμα. Είμαι άνθρωπος που προσέχω τον εαυτό μου και αγαπάω αυτό που κάνω. Παίζω με ευχαρίστηση. Νομίζω πως αυτό το έχω αποδείξει.»

«Στον αγώνα με τον Αρη ο Κόκκαλης καθησύχασε τη σύζυγό μου»

«Στο παιχνίδι με τον Αρη ήταν ισοπαλία 0-0, όταν έληξε το πρώτο ημίχρονο. Ο Τύπος έγραφε πως ο Ριβάλντο δεν απέδιδε όπως θα έπρεπε και πως έμενε στη σουίτα της Puma με την πρώην σύζυγό του. Τότε ο πρόεδρος είχε δει τη σύζυγό μου και την είχε καθησυχάσει. Πες στον Ριβάλντο πως ό,τι λέω εγώ ισχύει. Πες στον Ριβάλντο πως ό,τι είχαμε συζητήσει στο σπίτι μου το τηρώ. Αυτά τα λόγια της είπε ο πρόεδρος.»

«Έκανε πως δεν ήξερε ο Λούβαρης»

«Μόνο χθες με δέχτηκε ο κύριος Λούβαρης, ακριβώς γιατί σας είχα ανακοινώσει πως θα παραθέσω συνέντευξη Τύπου. Είπε πως θέλει να ξαναμιλήσει μαζί μου την ερχόμενη Δευτέρα ή την Τρίτη. Εγώ του είπα πως είχα για χθες ραντεβού με τον πρόεδρο και ο Λούβαρης είπε πως δεν ήξερε για τέτοιο ραντεβού. Δεν μπορώ να καταλάβω ο πρόεδρος και ο αντιπρόεδρος δεν μιλάνε; Δεν φταίω εγώ αν δεν μπορούν να συνεννοηθούν. Η σκέψη μου είναι ότι ο πρόεδρος δεν είχε το κουράγιο να έρθει να μου τα πει κατάμουτρα και να με αντικρύσει μετά από αυτά που είχαμε συμφωνήσει στο σπίτι του. Μου είπε κάτι και δεν το τηρεί. Γιατί να μιλήσω με τον κύριο Λούβαρη από τη στιγμή που έχω συνεννοηθεί απευθείας με τον κύριο Κόκκαλη; Όταν με πήρε χθες ο κύριος Λούβαρης τηλέφωνο πήγα να δω τι με ήθελε. Μου έκανε προσφορά ένα συμβόλαιο. Δεν ήξερε για καμία συμφωνία μεταξύ του Ριβάλντο και του κυρίου προέδρου, αλλά την ώρα που ήμουν με τον Κύριο Κόκκαλη στο σπίτι, ο ίδιος ο Κόκκαλης πήρε τον κύριο Λούβαρη τηλέφωνο. Κι όμως χθες ο κύριος Λούβαρης μου είπε πως εγώ δεν ξέρω. Ο κύριος Κόκκαλης είχε πάρει τον κύριο Λούβαρη και μάλιστα τον είχε ενημερώσει και για το θέμα του διαμερίσματος. Μάλιστα, είχα περάσει και είχα πάρει και τα κλειδιά ενός από τα διαμερίσματα που έχει ο Ολυμπιακός από τον ίδιο τον κύριο Λούβαρη. Χθες ο κύριος Λούβαρης μου έκανε την προσφορά -παρ' όλο που ο πρόεδρος δεν τήρησε αυτά που είχαμε συμφωνήσει στο σπίτι του- και προσπάθησε να μειώσει και τις αποδοχές μου. Η θέση του Λούβαρη ήταν ότι δεν μπορούσε να συμφωνήσει αν δεν μιλούσε πρώτα με τον Κόκκαλη.»

«Ο Κόκκαλης είπε: Ή έτσι ή τίποτα»

«Ο Λούβαρης μου μετέφερε πως ο Κόκκαλης απάντησε: Ή είναι έτσι ή είναι τίποτα. Θέλω, λοιπόν κι εγώ να είναι ξεκάθαρη η άποψή μου κυρίως για τους φιλάθλους του Ολυμπιακού με πολλούς από τους οποίους μιλάω προσωπικά. Ήταν οι καλύτεροι φίλαθλοι που είχα στην καριέρα μου.» Σε αυτό το σημείο ο Βραζιλιάνος συγκινήθηκε και έκανε μακρά παύση.

«Έχω χρήματα και για τα εγγόνια μου»

Συνέχισε: «Εγώ δόξα το θεό δεν έχω ανάγκη το χρήμα. Έχω για μένα, για την οικογένειά μου και για τα εγγόνια μου. Δεν χρειάζομαι λεφτά. Δεν είναι το χρήμα, λοιπόν. Είναι ο λόγος, η ειλικρίνια.» Ο Ριβάλντο συγκινήθηκε και σταμάτησε για δεύτερη φορά. Τα δάκρυα άρχισαν να κυλούν και σκούπισε τα μάτια του.

«Ο Ολυμπιακός μου χρωστά 390.000 ευρώ»

«Ο Ολυμπιακός μου χρωστάει 390.000 ευρώ. Εγώ θα δωρίσω μέρος αυτού του ποσού σ' ένα ίδρυμα στην Ισπανία και στη Βραζιλία στο όνομά μου που βοηθάει ανθρώπους που έχουν ανάγκη. Τα μισά θα πάνε εκεί και τα άλλα μισά στην ?Ελπίδα? στην Ελλάδα. Δεν είναι το χρήμα για μένα επαναλαμβάνω. Ήμουν πάντα φτωχός. Η οικογένειά μου ήταν πολύ φτωχή. Δόξα το θεό μπόρεσα και νίκησα στη ζωή. Είμαι πάρα πολύ καλά. Λίγα χρήματα περισσότερα ή λιγότερα δεν μου κάνει καμία διαφορά. Το βασικό στη ζωή είναι να είσαι ευτυχισμένος. Εγώ αυτή τη στιγμή δεν είμαι ευχαριστημένος.»

BILLY FILTH
12/05/2007, 15:25
«Δεν θα είμαι στην αυριανή φιέστα»

«Ήταν μία μεγάλη απογοήτευση. Αφάνταστη. Ποτέ δεν μπορούσα να αμφιβάλλω για τον λόγο του προέδρου. Δεν με ενδιαφέρουν τα χρήματα, αλλά δεν μπορώ να πιστέψω αυτό που συνέβη με τον πρόεδρο. Είμαι πολύ απογοητευμένος γι' αυτά που συνέβησαν. Θα μείνω μέχρι τέλους να τιμήσω το συμβόλαιό μου. Είμαι τόσο απογοητευμένος. Να κάνουμε μία καλή φιέστα την Κυριακή, αλλά δυστυχώς εγώ δεν θα είμαι παρών. Θα προσπαθήσω να βρίσκομαι μαζί με αυτούς που θεωρώ φίλους. Αυτή την απογοήτευση δεν την αντιμετώπισα ποτέ σε καμία ομάδα. Κι έτσι όπως ήμουν εδώ στον Ολυμπιακό ποτέ δεν μπορούσα να το φανταστώ. Έχω μία τρομερή αγάπη, έχω συνδεθεί πάρα πολύ με τον κόσμο του Ολυμπιακού και γενικότερα με την Ελλάδα. Έχω τρία παιδιά που γεννήθηκαν εδώ και δεν μπορώ να το ξεπεράσω. Τα παιδιά μου είναι Ελληνόπουλα.»

«Αρνήθηκα για του χρόνου τη θέση του τεχνικού διευθυντή»

«Ο Κόκκαλης μου πρόσφερε τη θέση του τεχνικού διευθυντή του Ολυμπιακού. Του απάντησα πως αν φέρω τα παιδιά μου στην Ελλάδα θα ήθελα να παίξω μπάλα έναν ακόμη χρόνο. Ακόμη κρατάνε τα πόδια μου και θα ήθελα να βοηθήσω τον Ολυμπιακό μέσα στο γήπεδο και όχι έξω. Γι΄αυτό του ζήτησα να μιλήσουμε αργότερα γι' αυτό το θέμα. Ο Ολυμπιακός είναι πολύ πιο μεγάλος από τον πρόεδρο και τον Ριβάλντο. Εμείς σε 30 χρόνια θα φύγουμε από τον κόσμο. Ο Ολυμπιακός θα συνεχίσει. Είναι λυπηρό ν' ακούγεται ότι ο Ριβάλντο αυτό ή εκείνο. Θα έφευγα από εδώ σαν να ήμουν εγώ υπεύθυνος. Οι δημοσιογράφοι που ενημερώνετε τον κόσμο ψάχνετε για να μαθαίνετε την αλήθεια. Όλα αυτά είναι η αλήθεια. Με τον ίδιο τρόπο που ορισμένα πράγματα φτάνουν και στ' αυτιά του προέδρου φτάνουν και στα δικά μου. Ήρθαν και μου είπαν θα σε προδώσουν, πρόσεξε.»

«Έστειλα βαλίτσες στη Βραζιλία για φιλανθρωπικούς σκοπούς»

«Όπως βγήκε στον Τύπο και ότι έδωσα βαλίτσες στο αεροδρόμιο και πράγματι χθες έδωσα στο αεροδρόμιο τρεις βαλίτσες. Είναι πράγματα που δεν τα χρειάζομαι. Τα περισσότερα είναι πράγματα που τα δίνω σε άτομα που έχουν ανάγκη. Σήμερα αν δεν υπήρχε αυτή η συνέντευξη θα έδινα άλλες τρεις βαλίτσες. Δεν έχει λοιπόν καμία σχέση η επίσκεψή μου στο αεροδρόμιο με ό,τι διέρρευσε στον Τύπο ότι εγώ δηλαδή φεύγω. Τα παιδιά μου είναι εδώ.»

«Έκανα πολλές θυσίες για να μείνω στον Ολυμπιακό»

«Όλα αυτά έγιναν γιατί εμπιστεύθηκα τον πρόεδρο. Ήρθε στην Ελλάδα η πρώην γυναίκα μου. Ο κόσμος το βρίσκει παράξενο. Δεν φαίνεται φυσιολογικό. Η οικογένεια της πρώην γυναίκας μου με κατηγόρησε γιατί αφήνω τη Βραζιλία. Έκανα πολλές θυσίες για να μείνω στον Ολυμπιακό, για να είμαι ευτυχισμένος εδώ και κοντά στα παιδιά μου. Για να συμβούν τελικά όλα αυτά. Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω. Σήμερα έχω προπόνηση. Πρέπει να ξαναβάλω τη ζωή μου στην τροχιά που ήταν. Αυτό που φανταζόμουν δυστυχώς δεν έγινε. Η γυναίκα μου ήταν μαζί όταν πήγα στον κύριο Λούβαρη και είδε πως προσπάθησα να μείνω στον Ολυμπιακό.»


«Ο Κόκκαλης δεν το σήκωνε και δεν απάντησε στο μήνυμά μου»

«Από ηθικής πλευράς δεν θέλω να μιλήσω για χρήμα. Δεν είναι το 25% μείον που γράφεται στις εφημερίδες, είναι το 50%. Όταν με χρειάστηκε ο πρόεδρος με βρήκε, εγώ όταν τον χρειάστηκα δεν μπόρεσα να τον βρω. Τέσσερις-πέντε φορές προσπάθησε η γυναίκα μου να τον πάρει. Το τηλέφωνο χτυπούσε μέχρι τις 23:00 την περασμένη Πέμπτη, αλλά δεν το απαντούσε κανείς. Του έστειλα ένα μήνυμα και είδα την επιβεβαίωση ότι έφτασε το μήνυμα. Στο μήνυμα έγραφα ότι έπρεπε να μιλήσουμε. Την επόμενη ημέρα δεν είχε φτάσει ακόμη καμία απάντηση. Ίσως να είχε μετανιώσει για κάτι απ΄ όσα μου είχε πει στο σπίτι, αλλά έπρεπε να μου το πει. Σαν άντρας προς άντρα. Όλα είναι προς συζήτηση. Την περασμένη εβδομάδα, ο πρόεδρος ήταν στην Τουρκία. Ο διευθυντής του ποδοσφαιρικού τμήματος του Ολυμπιακού, Κούλης Δουρέγκας μου είπε πως ο Κόκκαλης τον ενημέρωσε πως όταν θα επέστρεφε τη Δευτέρα στην Ελλάδα θα κανόνιζε να μιλήσει μαζί μου. Ο Κούλης είπε πως η συνάντηση θα ήταν για την Παρασκευή, σήμερα είναι Σάββατο και καμία ενημέρωση δεν υπήρξε πως το ραντεβού ακυρώθηκε.»

«Λόγω απογοήτευσης δεν σκέφτομαι τώρα άλλη πρόταση»

«Είμαι επαγγελματίας, αλλά η απογοήτευσή μου είναι τόσο μεγάλη αυτή τη στιγμή που δεν έχω σκεφτεί καν αυτό το ενδεχόμενο, μία πρόταση δηλαδή από άλλη ελληνική ομάδα. Και πάλι λέω πως είμαι επαγγελματίας και θα έπαιζα σε οποιαδήποτε ομάδα. Πάντως, από τη στιγμή που ο Τύπος είχε γράψει ότι ο Ριβάλντο θα μείνει στον Ολυμπιακό, σταμάτησαν εύλογα και οι προτάσεις από άλλες ομάδες.»

«Τελευταία φορά που μίλησα με τον πρόεδρο ήταν τον Φεβρουάριο»

«Από τον Φεβρουάριο δεν είχα άλλη επαφή με τον πρόεδρο με εξαίρεση μετά τον αγώνα με τον Αρη όταν ο Κόκκαλης είχε συναντηθεί με τη σύζυγό μου και της είχε πει να μου μεταφέρει να μην ανησυχώ και πως ισχύουν όσα είχαμε συμφωνήσει οι δυο μας στο σπίτι του.»

«Ο Λεμονής με ώθησε να επισκεφτώ τον Κόκκαλη στο σπίτι του»

«Ο Λεμονής με είχε συμβουλέψει να πάω στο σπίτι του προέδρου για να συζητήσω όλα αυτά. Χθες που μίλησα με τον Λεμονή, ο Λεμονής ήξερε γι’ αυτό το ραντεβού.»

«Γιατί να με πάρει τώρα ο Κόκκαλης;»

«Εδώ ο πρόεδρος δεν πήρε τηλέφωνο σε άλλες στιγμές γιατί να με πάρει τώρα. Δεν πιστεύω ότι θα συμβεί αυτό. Είμαι απλός άνθρωπος. Μιλάω με όλους. Σε άσπρους ή σε μαύρους, μιλάω. Και τώρα θα μιλούσα σε όποιον ήθελε να μου μιλήσει. Αυτό όμως δεν μπορεί ν’ αλλάξει αυτή τη μεγάλη απογοήτευση που πέρασα.»

«Είχα μεσολαβήσει για Λουξεμπούργο μετά από παράκληση Κόκκαλη»

«Ο Κόκκαλης μου είχε ζητήσει να μιλήσω με τον Λουξεμπούργο και εγώ μίλησα στον Λουξεμπούργο, αλλά ο πρόεδρος άλλαξε γνώμη και γι’ αυτό το θέμα. Στη συνέχεια ντρεπόμουν να ξαναπάρω τον Λουξεμπούργκο, αφού ο Ολυμπιακός κατέληξε στην επιλογή του κύριου Λεμονή. Ο Κόκκαλης μου είχε ζητήσει να μεσολαβήσω και για τον Έκτορ Ραούλ Κούπερ. Από παίκτες πέρυσι είχα μιλήσει στον Ζε Ρομπέρτο.»

Alchimistis
12/05/2007, 16:02
πω ρε φίλε ξεφτίλα:mad:

o_gavros
12/05/2007, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILLY FILTH
είναι η πρώτη φορά στη ζωή μου που ντρέπομαι που είμαι Ολυμπιακός και ανέχομαι ακόμα αυτόν τον πρόεδρο.


όχι φίλε...όχι ντροπή που είσαι Ολυμπιακός!
γιατί αλλιώς μάθαμε εμείς τον Ολυμπιακό.
Αλλιώς μάθαμε να φερόμαστε ως Ολυμπιακοί.

Ντροπή που αφήσαμε έναν άνθρωπο να μας φτάσει σε αυτό το σημείο.
Ανθρώποι είμαστε όλοι και κάνουμε και λάθη.
Λάθη στην κρίση μας και και λάθη με τα άπειρα συγχωροχάρτια που δίνουμε εδώ και μια 5ετία,βασισμένοι σε μια ευγνωμοσύνη για αυτά τα ομολογουμένως καλά που έκανε για την ομάδα μας αυτός ο άνθρωπος.

Αλλά για κανένα πούστη δε θα νιώσω ντροπή που είμαι Ολυμπιακός!
ο ύμνος μας και οι νεκροί μας είναι τρανή απόδειξη του τι είναι και τι σημαίνει Ολυμπιακός για μας.


Ηρθε η ώρα λοιπόν να καταλάβει γερά στο πετσί του ο εν λόγω,ότι κανείς δεν είναι παραπάνω απο αυτό.
ευχαριστούμε για τα όσα (καλά & κακά) έκανες για μας,άλλα πάρε μπούλο γιατί δεν πάει άλλο!

Akefalos
12/05/2007, 16:24
Μπράβο ανακαλύψατε την Αμερική τώρα.

Ρε σεις αφού είναι γνωστό τόσα χρόνια οτι ο Κόκκαλης κάνει ότι γουστάρει χωρίς να υπολογίζει κανένα.Ρωτήστε και κάτι παίχτες του Ολυμπιακού που περιμένουν ακόμα τα πριμ απο κατακτήσεις πρωταθλήματος...:rolleyes:

Και να πω οτι δεν είχε να δώσει...

BILLY FILTH
12/05/2007, 16:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από o_gayros
όχι φίλε...όχι ντροπή που είσαι Ολυμπιακός!
γιατί αλλιώς μάθαμε εμείς τον Ολυμπιακό.
Αλλιώς μάθαμε να φερόμαστε ως Ολυμπιακοί.


μάλλον δεν έγινα κατανοητός

ντρέπομαι που σαν ολυμπιακός ανέχομαι αυτόν τον πρόεδρο

δεν ντρέπομαι που είμαι ολυμπιακός

οκ :beer:

ΙΠΠΕΑΣ
12/05/2007, 16:50
O πρόεδρΑς τα τελευταία χρόνια αρχίζει να παρουσιάζει συμπτώματα της ανίατης ασθένειας που ταλαιπώρησε και ταλαιπωρεί και άλλη "οικογένεια (μεγάλο τζάκι και αυτή)" με τον επιστημονικό όρο "Οξύα Καβουρίτιδα". :mad: Αυτό λίγο πολύ όλοι οι ολυμπιακοί το έχουμε καταλάβει, εκείνο όμως που είναι πρωτόγνωρο για τα δεδομένα της ψυχοσύνθεσης της ομάδας που λέγεται Ολυμπιακός, είναι να υπάρχουν απαράδεκτες συμπεριφορές της διοίκησης προς παίκτες που αποδεδειγμένα έχουν δώσει στην ομάδα πάνω από το 100% των δυνατοτήτων τους. :mad: Πήρε μόνος του με τα "χρυσά χτυπήματα" του ποδιού του πάρα πολλά παιχνίδια όταν ο υπόλοιπος μηχανισμός βρισκόταν σε δυσλειτουργία. Είναι απαράδεκτο να φέρεσαι έτσι σε τέτοιας προσφοράς παίχτη και μάλιστα όταν αυτός έχει παγκόσμια λάμψη και σίγουρα μοναδική ποδοσφαιρική προσωπικότητα και μοναδική ποδοσφαιρική τεχνοτροπία στην ιστορία του ποδοσφαίρου όλων των εποχών.

Τι είπες φρύδια, διαρκείας ;

Παλιά ...

BILLY FILTH
12/05/2007, 17:10
και βγαίενι ο Τζόρτζεβιτς μετά και λέει πως δεν πρέπει να λέγονται τέτοια πράγματα από τον Ribo για αυτόν τον πρόεδρο και πως θα βρεθεί λύση


ρε αι πάγαινε και συ :a36:

AFTER
12/05/2007, 17:18
Kανονικα δεν θα επρεπε να παρω μερος σε αυτην την συζητηση, γιατι πρωτον δεν ειμαι Ολυμπιακος, και δευτερον δεν παιζω πια το παιχνιδακι τον παε

Ο Κοκκαλης ειναι επιχειρηματιας, και στα @@ ο ολυμπιακος και ο οποιος παιχτης του
Στα @@ του και εσεις, στα @@ και ολοι οι υπολοιποι

Οι παιχτες, επειδη κλοτσανε ενα τοπι, ειναι απο τους πιο πλουσιους ανθρωπους του πλανητη
Ενω οσοι σπουδασαν, αρεσκονται στα 700? τον μηνα

Οταν το καταλαβετε αυτο, θα καταλαβετε και ολα τα αλλα

Μεχρι τοτε θα παιζετε το παιχνιδακι του(ς), και θα κονομανε εις βαρος σας

bye :wave2:

Trickster
12/05/2007, 17:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Kανονικα δεν θα επρεπε να παρω μερος σε αυτην την συζητηση, γιατι πρωτον δεν ειμαι Ολυμπιακος, και δευτερον δεν παιζω πια το παιχνιδακι τον παε

Ο Κοκκαλης ειναι επιχειρηματιας, και στα @@ ο ολυμπιακος και ο οποιος παιχτης του
Στα @@ του και εσεις, στα @@ και ολοι οι υπολοιποι

Οι παιχτες, επειδη κλοτσανε ενα τοπι, ειναι απο τους πιο πλουσιους ανθρωπους του πλανητη
Ενω οσοι σπουδασαν, αρεσκονται στα 700? τον μηνα

Οταν το καταλαβετε αυτο, θα καταλαβετε και ολα τα αλλα

Μεχρι τοτε θα παιζετε το παιχνιδακι του(ς), και θα κονομανε εις βαρος σας

bye :wave2:

+1000

πραγματικά όσοι υποστηρίζουν ομάδες φανατικά και συλλόγους είναι για μένα καθοδηγούμενοι..
ποτέ δεν σας κατάλαβα κύριοι κύριοι οπαδοί..

power hornet
12/05/2007, 17:51
εγω εχω ενα να πω σαν ολυμπιακος,αμα δεν φυγει αυτη η καργιολα που λεγετε λουβαρης δεν προκειτε να δουμε ασπρη μερα και εχω να πω και ενα αλλο κοκαλη αντε και γαμισου την κοροιδια τοσα χρονια την βαρεθηκαμε:a29:

BILLY FILTH
12/05/2007, 18:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trickster
+1000

πραγματικά όσοι υποστηρίζουν ομάδες φανατικά και συλλόγους είναι για μένα καθοδηγούμενοι..
ποτέ δεν σας κατάλαβα κύριοι κύριοι οπαδοί..

δεν καταλαβαίνω ρε παίδες

επειδή συζητάμε γι αομάδες (αραιά και που) πρέπει να είμαστε φανατικοί και καθοδηγούμενοι

ήμαρτον ρε Έλληνα που τα γενικεύεις όλα :sad:

AFTER
12/05/2007, 18:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILLY FILTH
δεν καταλαβαίνω ρε παίδες

επειδή συζητάμε γι αομάδες (αραιά και που) πρέπει να είμαστε φανατικοί και καθοδηγούμενοι

ήμαρτον ρε Έλληνα που τα γενικεύεις όλα :sad:


Δεν τα γενικευουμε ολα, απλα επειδη και εγω ειμαι οπαδος, αλλα οπαδος και μεχρι εκει, πρεπει να πω μερικα πραγματα
Ολα τα αλλα(εκτος γηπεδου) δεν εχουν καμια σχεση με ποδοσφαιρο, και δεν ειναι τυχαιο που βλεπουμε τι γινεται καθε φορα στις φασαριες
Εχω βαρεθει να μην μπορω να παω στο γηπεδο σαν ανθρωπος, και να φοβαμαι μην με σκοτωσουν

BILLY FILTH
12/05/2007, 18:39
δε διαφωνώ με αυτό που λες

εγώ για το λόγο που λες δεν πάω καν γήπεδο

εγώ μίλησα για έναν άνθρωπο και άψογο επαγγελματία που αγαπούν όλοι οι φίλαθλοι ανεξαρτήτως ομάδας που υποστηρίζουν και πως κατάφερε ένας μαλάκας να γαμήσει την είσοδο τέτοιων παιχτών στα ελληνικά γήπεδα.

γιατί μόλις γίνει γνωστή η συνέντευξη αρχίδια παιχταράδες θα δεις το καλοκαίρι να έρχοντε :wave2:

AFTER
12/05/2007, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILLY FILTH
δε διαφωνώ με αυτό που λες

εγώ για το λόγο που λες δεν πάω καν γήπεδο

εγώ μίλησα για έναν άνθρωπο και άψογο επαγγελματία που αγαπούν όλοι οι φίλαθλοι ανεξαρτήτως ομάδας που υποστηρίζουν και πως κατάφερε ένας μαλάκας να γαμήσει την είσοδο τέτοιων παιχτών στα ελληνικά γήπεδα.

γιατί μόλις γίνει γνωστή η συνέντευξη αρχίδια παιχταράδες θα δεις το καλοκαίρι να έρχοντε :wave2:

Δεν πηγαινε βασικα σε εσενα το πρωτο μου ποστ, απλα βρεθηκε ''πατημα'' στο θρεντ για να βγαλω τον ''καημο'' μου

Το οτι υπαρχει ακομα ενας Κοκκαλης, οπως υπηρχε πριν ενας Βαρδινογιαννης, οφειλεται σε εμας τους ιδιους
Για τον ιδιο λογο που υπαρχουν ακομα(και εγιναν ακομα πιο πολλοι) οι αφρικανοι που πλενουν τα τζαμια στα φαναρια

Για να υπαρχουν καποιος τους πληρωνει(θελει) :winka:

la_villa
12/05/2007, 19:41
απάντηση απο ξάνθη πλέον :D :bawl:

παρακολουθώντας που και που την κατάντια της ομάδας μας.

τέτοια ξεφτίλα εντάξει τι να λέμε...
άσχετα με το αν συμφωνούσα να μείνει ή όχι ο ριμπο η συμπεριφορά της διοίκησης είναι εμετική.

αγανάκτηση,οργή,απογοήτευση για την συμπεριφορά τυος σε έναν παίχτη,πόσο μάλλον όταν αυτός είναι ο παγκόσμιας κλάσης ριβάλντο.

κρά;τω μόνο μια φράση του "σαν άντρα προς άντρα"

τώρα για το αν σπούδασε ή όχι και ότι εμείς παίρνουμε 700ε ενώ αυτός 70000000 εντελώς ΑΚΥΡΟ
γιατι φίλε πολύ απλά εσύ δεν μπορείς να κάνεις αυτά που κάνουν αυτοί.
και σκέψου σε αυτό το επίπεδο τη δουλειά και τι περιορισμούς τραβάνε
λυπήσου μας άλλοι/ες παίρνουν τα ίδια λεφτά γιατι έχουν ωραία πόδια ή είναι ηλίθιοι και βγαίνουν σε εκπομπές-παρωδίες και γίνονται και θρύλοι .αντε τώρα.
μην συγκρίνουμε τώρα θεάματα.ΛΥΠΗΣΟΥ μας

zubitos
12/05/2007, 19:55
Αντε γ@μήσου Κόκκαλη επιτέλους.

Μακάρι ρε παιδιά με όλα αυτά να ξυπνήσει λίγο ο κόσμος γιατί οταν τα λέγαμε στο γήπεδο,μας κοιτούσαν στραβά.
Ο Κόκκαλης οπως το πάει θα γίνει χειρότερος καρκίνος για τον Ολυμπιακό απο οτι ο Βαρδινογιαννης για τον Παναθηναικό.

Εγω δεν σας κρύβω οτι σταμάτησα να ασχολούμε με τον Ολυμπιακο ενα χρόνο τώρα γιατι εχει κάνει την ομάδα σαν τα μούτρα του,ενα club κλειστό αποτελούμενο απο τους δικούς του ανθρώπους οι οποίοι αντιδρούν στις αντίθετες απο τις δικές τους αποψεις με τραμπουκισμό,παραπληροφόρηση και απαξίωση.
Ο υγιής κόσμος εχει φύγει απο το γήπεδο και οι λίγοι που έχουν μείνει οταν βλέπουν τα σκατά,το κάνουν γαργάρα.

Οσο ο Ολυμπιακός θα είναι ο Κοκκαλης,ο Λουβαρης,ο Τακης,οι κουμπάροι του και 3000 μαλακισμένα,το Φως,ο πρωταθλητής,το Μagic με τα φερέφωνα δημοσιογράφους,ο Μαντούβαλος,ο Αναστασιάδης,η διαιτητική βοήθεια και ένας κόσμος που θέλει μόνο να κερδίζει με οποιοδήποτε κόστος ακόμα και όταν ο αντίπαλος είναι καλύτερος,με συγχωρείτε αλλα εγω ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.

όταν θα εξαφανιστούν όλα τα παραπάνω εγώ θα αποθεώσω πάλι αυτή την ομάδα,αλλα μεταξύ μας δεν είμαι και τόσο αισιόδοξος.


μεχρι τότε ........................ RIBO :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23:


88193

nickmonstro
12/05/2007, 20:08
ΝΤΡΟΠΗ ΡΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!

Αν καποιος επαιξε μπαλα την τελευταια τρετια και προσφερε κατι ηταν ο Ριμπο και μονο αυτος.Και δεν ειναι τα χρηματα που τον κανουν να φυγει αλλα καποιες αλλες συμπεριφορες απο προσωπα της διοικησης(ποια αραγε??).Πρωτη φορα αισθανθηκε ετσι σε ομαδα ο Ριβαλντο και για αυτο εβαλε και τα κλαματα.Απαραδεκτη συμπεριφορα απο τον Ολυμπιακο,δυστυχως...........

:yuck: :yuck: :yuck:

la_villa
12/05/2007, 20:14
"Εσύ, εσύ που βάζεις μουσική, άντε να πεις στον Κόκκαλη να πάει να γαμ...."

alex14
13/05/2007, 00:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Kανονικα δεν θα επρεπε να παρω μερος σε αυτην την συζητηση, γιατι πρωτον δεν ειμαι Ολυμπιακος, και δευτερον δεν παιζω πια το παιχνιδακι τον παε

Ο Κοκκαλης ειναι επιχειρηματιας, και στα @@ ο ολυμπιακος και ο οποιος παιχτης του
Στα @@ του και εσεις, στα @@ και ολοι οι υπολοιποι

Οι παιχτες, επειδη κλοτσανε ενα τοπι, ειναι απο τους πιο πλουσιους ανθρωπους του πλανητη
Ενω οσοι σπουδασαν, αρεσκονται στα 700? τον μηνα

Οταν το καταλαβετε αυτο, θα καταλαβετε και ολα τα αλλα

Μεχρι τοτε θα παιζετε το παιχνιδακι του(ς), και θα κονομανε εις βαρος σας

bye :wave2:

+1000

Ετσι ακριβως ειναι ειτε το θελετε ειτε οχι.

GeorgeFZR
13/05/2007, 03:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa

τώρα για το αν σπούδασε ή όχι και ότι εμείς παίρνουμε 700ε ενώ αυτός 70000000 εντελώς ΑΚΥΡΟ
γιατι φίλε πολύ απλά εσύ δεν μπορείς να κάνεις αυτά που κάνουν αυτοί.
και σκέψου σε αυτό το επίπεδο τη δουλειά και τι περιορισμούς τραβάνε
λυπήσου μας άλλοι/ες παίρνουν τα ίδια λεφτά γιατι έχουν ωραία πόδια ή είναι ηλίθιοι και βγαίνουν σε εκπομπές-παρωδίες και γίνονται και θρύλοι .αντε τώρα.
μην συγκρίνουμε τώρα θεάματα.ΛΥΠΗΣΟΥ μας

Kai ti kanei dld? klotsa to topi faltsarista...

..maista...sozei dld ka8e mera zwes...

..kai apo periorismous..exeis dikio...den pane oute mpouzoukia oute sex prin tous agwnes...kolozoi dld...:rotflmao: :rotflmao:

...oikodomi ka8e mera o ribo kai o ka8e ribo...:rotflmao: :rotflmao:

tous trwei kai to liopiri otan pezoun ta mesimeria

Ileos dld

:lol:

doctor x
13/05/2007, 16:44
stin elada efkola thavoume k efkola apotheonoume!
1.oti epikinoniaka o osfp de ferthike poli kala ston ribo ok
2.i etisies apodohes tou ine 1.5 ekatomiria evro
afta tou protathikan pali.afta pou arnithike na plirosi o kokalis ine ta peripou ala tosa black (efories klp)pou plirone mehri tora.afti ine i alithia .k an tou ta edine tha itan ola meli gala(ti kalos o proedros klp pou lene i pektes sti sinedefxis tous!!)gia pia ithiki milame?????????
3.k den perimene na teliosi to protathlima dimiourgise ekviastika provlima paramoni fiestaS!!
4.an anakinonone htes o proedros rikelme i kati analogo kanis de tha asholoudan
5.thimate kanis ton olimpiako prin 11 -12 hronia?
k ego den simfono me pola pou kani o kokalis ala sto kato kato afto efere k ton ribo prin tria hronia otan oli ton koroidevan gia tin epilogi tou(geros klp)
siberasma:otan milame gia lefta kirios na mi milame gia ithiki (de me sinadise o proedros ala estile to louvari -otan prin tria hronia o louvaris ton sinadise k tou ta eskase na erthi itan kalos????????)
ap exo pola leme ala min imaste k aharisti!!!
mou thimizete tous tipous pou otan tous ftini kapia ine l@svia!!!!!!!!
pektaras o ribo ala apla den tou ta skai o egototis tou opos prin(k isos dikeologimena gi afton-dikeoma tou)k gi afto fevgi k MONO!!TA IPOLIPA INE LALAKIES!!
XIPNISTE!!!!!!!!!
apla theli alous pektes o olimpiakos pou na ine axias
TELOS:beer: :beer:

giobazolias
13/05/2007, 16:52
και εγω αν μου ειχαν ταξει 2.000.000 ευρα, και μετα μου διναν 1, μπορει να εβαζα τα κλαματα!

που αλλο θα βρει κοροιδα να του δωσουν 2 μυρια στα 35 χρονια του, με τα προβληματικα γονατα που εχει?





υ.γ. παρολα αυτα πριν λιγο την εβαλε τη γκολαρα του με τον ιωνικο.

dimzab
13/05/2007, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Οι παιχτες, επειδη κλοτσανε ενα τοπι, ειναι απο τους πιο πλουσιους ανθρωπους του πλανητη
Ενω οσοι σπουδασαν, αρεσκονται στα 700? τον μηνα

Όχι φίλε, δεν είναι έτσι.
Οι "κανονικοί" επαγγελματίες ποδοσφαιριστές παίρνουν λεφτά που δεν διαφέρουν και πολύ από τις υπόλοιπες δουλειές.
Καλά λεφτά παίρνουν μόνο οι πρωτοκλασσάτοι ποδοσφαιριστές.

Για σκέψου ότι και εσυ αν στη δουλειά σου ήσουν ο καλύτερος στον κόσμο ή στην Ελλάδα πόσα θα έβγαζες???

Πόσα βγάζει ο "κανονικός" γιατρός και πόσα ο καλύτερος γιατρός στον κόσμο.
Πόσα ο βγάζει ένας "κανονικός" περιπτεράς και πόσα ένας περιπτεράς με το καλύτερο περίπτερο...
και πάει λέγοντας για ΟΛΑ τα επαγγέλματα.

Στον αθλητικό χώρο τουλάχιστον υπάρχει και κάποια αξιοκρατία, αν είσαι καλός θα πληρωθείς. Σε άλλα επαγγέλματα όχι. Και για να πάρεις πραγματικά λεφτά πρέπει να "στήσεις" κ@λο!!!!




Όσο για τον Ολυμπιακό του Κόκκαλη, κατάφερε για άλλη μία φορά να ρεζιλευτή διεθνώς!!! Είναι συμπεριφορά αυτή σε πρωτοκλασσάτο ποδοσφαιριστή παγκοσμίου επιπέδου. Όχι οτι είναι σωστή για οποοδήποτε άλλο ποδοσφαιριστή, αλλά πόσο ηλίθιος μπορεί να είναι κανείς για να παίξει μπινιά σε κάποιον που ξέρεις πως ό,τι πει θα δημοσιευθεί σε όλη την υφήλιο!!!


:a24: :a24: :a21: :a21: :a029: :a029: :a029:

giobazolias
13/05/2007, 17:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzab
Όχι φίλε, δεν είναι έτσι.
Οι "κανονικοί" επαγγελματίες ποδοσφαιριστές παίρνουν λεφτά που δεν διαφέρουν και πολύ από τις υπόλοιπες δουλειές.
Καλά λεφτά παίρνουν μόνο οι πρωτοκλασσάτοι ποδοσφαιριστές.

Για σκέψου ότι και εσυ αν στη δουλειά σου ήσουν ο καλύτερος στον κόσμο ή στην Ελλάδα πόσα θα έβγαζες???

Πόσα βγάζει ο "κανονικός" γιατρός και πόσα ο καλύτερος γιατρός στον κόσμο.
Πόσα ο βγάζει ένας "κανονικός" περιπτεράς και πόσα ένας περιπτεράς με το καλύτερο περίπτερο...
και πάει λέγοντας για ΟΛΑ τα επαγγέλματα.

Στον αθλητικό χώρο τουλάχιστον υπάρχει και κάποια αξιοκρατία, αν είσαι καλός θα πληρωθείς. Σε άλλα επαγγέλματα όχι. Και για να πάρεις πραγματικά λεφτά πρέπει να "στήσεις" κ@λο!!!!






Όσο για τον Ολυμπιακό του Κόκκαλη, κατάφερε για άλλη μία φορά να ρεζιλευτή διεθνώς!!! Είναι συμπεριφορά αυτή σε πρωτοκλασσάτο ποδοσφαιριστή παγκοσμίου επιπέδου. Όχι οτι είναι σωστή για οποοδήποτε άλλο ποδοσφαιριστή, αλλά πόσο ηλίθιος μπορεί να είναι κανείς για να παίξει μπινιά σε κάποιον που ξέρεις πως ό,τι πει θα δημοσιευθεί σε όλη την υφήλιο!!!


:a24: :a24: :a21: :a21: :a029: :a029: :a029:

ΣΥΝΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ...............
πλην απο 1............
ο ριβαλντο ΗΤΑΝ παγκοσμιας κλασης!
πλεον δεν ειναι!

γι αυτο και ο κακκαλης τον αδειασε στεγνα!
αν ο ριμπο μπορουσε να κανει αυτα που εκανε μεχρι και πριν 6 χρονια, τεμεναδες θα του εκανε ο κοκκαλης!
τωρα ομως που οτι ηταν να βγαλει σε μαρκετινγκ το εβγαλε( απο το ριμπο)..............τον αδειαζει στεγνα για να παρει καποιον που θα μπορεσει να προσφερει ΚΑΙ στο τσαμπιονς λιγκ...........μιας και εδω και 3 χρονια στο τσαμπιονς λιγκ, ο ριβαλντο δεν μπορεσε να προσφερει τιποτα!

:winka:

ashton
13/05/2007, 18:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trickster
+1000

πραγματικά όσοι υποστηρίζουν ομάδες φανατικά και συλλόγους είναι για μένα καθοδηγούμενοι..
ποτέ δεν σας κατάλαβα κύριοι κύριοι οπαδοί..

τι να πεις...
εδώ ορισμένοι υποστηρίζουν φανατικά ακόμα και χρυσοπληρωμένους αναβάτες σε MotoGp, ή κατασκευαστές μοτοσυκλετών :D

ΙΠΠΕΑΣ
13/05/2007, 20:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από giobazolias
τωρα ομως που οτι ηταν να βγαλει σε μαρκετινγκ το εβγαλε( απο το ριμπο)..............τον αδειαζει στεγνα για να παρει καποιον που θα μπορεσει να προσφερει ΚΑΙ στο τσαμπιονς λιγκ...........μιας και εδω και 3 χρονια στο τσαμπιονς λιγκ, ο ριβαλντο δεν μπορεσε να προσφερει τιποτα!

:winka:

Όχι και δεν πρόσφερε τίποτα. Για εμένα το μεγαλύτερο πρόβλημα με την περίπτωση Κόκκαλη είναι ότι δεν θέλει να φτιάξει ποιοτική ομάδα, γιατί θεωρεί τον ευρωπαϊκό προσανατολισμό που επιζητά το κόσμος σαν ένα μεγάλο οικονομικό ρίσκο. Πόσες φορές δεν είδαμε την ομάδα να υστερεί σε συγκεκριμένες θέσεις στην Ευρώπη. Θυμηθείτε μία μία τις χρονιές...

Όταν είχαμε αξιοπρεπή άμυνα μας έλειπε ο αξιοπρεπής τερματοφύλακας. Όταν είχαμε κέντρο που "τιμούσε", αναγαζόμαστε να έχουμε σαν πρώτο σκόρερ το αλογάτο σεντερ φορ με την ονομασία Ζιοβάνι. Μέγιστος μπαλαδόρος δεν λέω αλλά δεν είναι δυνατόν να έχεις αυτόν για σέντερ φορ.

Είχαμε βαφτίσειι κάποιες περιόδους μέχρι και τον ... Τάτση σέντερ φορ. Όταν αποκτήσαμε τερματοφύλακα σταθερό και έμπιστο απωλέσαμε την αξιοπρέπεια στην άμυνα μας, καθώς δεν κατάφερε ο πρόεδρας να διοικεί με κάποια ισορροπία και κάποιο ορθόδοξο προγραμματισμό. Θυμάστε μήπως εκείνο το λίμπερο με το όνομα Μπερμούδες. Θεωρείτο ένας από τους καλύτερους στην αγορά της λατινικής Αμερικής. Τον έφαγαν και αυτόν τα δήθεν πειράματα του πρόεδρΑ με τις αλλαγές προπονητών. Μήπως θυμάστε την χρονιά μετά τη φυγή του Γιαννακό ; H ομάδα έκανε επίθεση στην ευρώπη μονόμπαντα και οι αντίπαλοι ευρωπαίοι αμυντικοί είχαν να αντιμετωπίσουν μόνο το καραφλό από την δεξιά τους πλευρά.

Έπαψα να πιστεύω μετά από τόσα χρόνια ότι είναι απλές συγκυρίες. Αφήνει την ομάδα πάντα να μπάζει σε κάποια θέση, ώστε να παίρνει πρωταθλήματα με τις μη ανταγωνιστικές ελληνικές ομάδες και κάθε χρόνο να αποτυγχάνουμε σε ευρωπαϊκούς αγώνες όπου η στιβαρότητα και η λεπτομέρια έχουν το πρώτο λόγο. Γι αυτό φέρνει παίκτες ονόματα και γι αυτό φροντίζει πάντα να τους διώχνει όταν έρχονται κάποια άλλα εξίσου μεγάλα ονόματα. Αυτό που επίσης κάνει είναι να προωθεί τον εαυτό του σαν τον μεσία που φέρνει τους παιχταράδες και ο κάθε λογής παίχτης και ο κάθε λογής προπονητής είναι ένα πουκάμισο που το πετάει όταν δει ότι δεν προβάλεται αρκετά η εικόνα του. Άμα θέλει προσωπική προβολή να πάει να δοκιμάσει σε κανένα talent show ...
Εκτός και αν μας αρέσει να μασάμε κουτόχορτο από τον πρόεδρΑ και να αποδεχόμαστε τον κάθε Μένιο που μιλάει για ομάδα με μη ευρωπαϊκή νοοτροπία και άλλες τέτοιες τετριμένες εκφράσεις του καφενείου της καζούρας και τις ποδοσφαιροαρβύλας ...

dimzab
13/05/2007, 23:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από giobazolias
ΣΥΝΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ...............
πλην απο 1............
ο ριβαλντο ΗΤΑΝ παγκοσμιας κλασης!
πλεον δεν ειναι!

γι αυτο και ο κακκαλης τον αδειασε στεγνα!
αν ο ριμπο μπορουσε να κανει αυτα που εκανε μεχρι και πριν 6 χρονια, τεμεναδες θα του εκανε ο κοκκαλης!
τωρα ομως που οτι ηταν να βγαλει σε μαρκετινγκ το εβγαλε( απο το ριμπο)..............τον αδειαζει στεγνα για να παρει καποιον που θα μπορεσει να προσφερει ΚΑΙ στο τσαμπιονς λιγκ...........μιας και εδω και 3 χρονια στο τσαμπιονς λιγκ, ο ριβαλντο δεν μπορεσε να προσφερει τιποτα!

:winka:

Δεν διαφωνώ στο ήταν ΗΤΑΝ παίκτης παγκόσμιας κλάσης (οστώσο θεωρώ ότι εξακολουθεί να είναι μία κλάση πάνω από τους Έλληνες παίκτες και αρκετούς ξένους του Ελληνικού πρωταθλήματος), αλλά δεν είναι αυτό το θέμα.

Αφού ήταν παγκόσμια κλάση, ο ξένος ποδοσφαιρικός τύπος εξακολουθεί να ασχολείται μαζί του, ειδικά όταν πρόκεται για "κακές" ειδήσεις. Και η συμπεριφορά της διοίκησης του Ολυμπιακού αποτελεί δυσφήμηση και αντικίνητρο στην προσπάθεια κάθε Ελληνικής ομάδας (ιδιαίτερα των τριών μεγάλων) να φέρουν μεγάλους παίχτες στο πρωτάλημά μας.

Αυτό είναι που με ενοχλεί ως ΑΕΚτζή και φαντάζομαι και σένα ως βάζελο...

giobazolias
14/05/2007, 01:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzab
Δεν διαφωνώ στο ήταν ΗΤΑΝ παίκτης παγκόσμιας κλάσης (οστώσο θεωρώ ότι εξακολουθεί να είναι μία κλάση πάνω από τους Έλληνες παίκτες και αρκετούς ξένους του Ελληνικού πρωταθλήματος), αλλά δεν είναι αυτό το θέμα.

Αφού ήταν παγκόσμια κλάση, ο ξένος ποδοσφαιρικός τύπος εξακολουθεί να ασχολείται μαζί του, ειδικά όταν πρόκεται για "κακές" ειδήσεις. Και η συμπεριφορά της διοίκησης του Ολυμπιακού αποτελεί δυσφήμηση και αντικίνητρο στην προσπάθεια κάθε Ελληνικής ομάδας (ιδιαίτερα των τριών μεγάλων) να φέρουν μεγάλους παίχτες στο πρωτάλημά μας.

Αυτό είναι που με ενοχλεί ως ΑΕΚτζή και φαντάζομαι και σένα ως βάζελο...


ετσι ειναι!
οπως τα λες!


οσο αφορα το ριμπο................. ηταν διπλωματης!
τεραστιος παικτης, χωρις να παρεκτρεπεται..........αλλα απο καμια ομαδα δεν εφυγε με φυσιολογικο τροπο!

στη Λα Κορουνια ακομα τον γιουχαρουν
στη μπαρτσα τον διωξαν
στη μιλαν δεν συγκινησε κανεναν
στην κορινθιανς τον χλεβασαν
στον οσφπ εσπειρε διχασμο

ακομα και στις χρυσες εποχες του, ο εγωισμος του ηταν παντα πανω απ ολα!
με την εθνικη βραζιλιας ηταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΑΤΟΜΙΣΤΗΣ!
στη μπαρτσελονα ειχε παντα προβληματα με ΟΛΟΥΣ τους προπονητες (ηθελε να παιζει οπως/οπου αυτος γουσταρε)
απ τη μιλαν, αντι να την κανει και να παει καπου που να τον υπολογιζουν, προτιμησε να καθεται στην εξεδρα και να χρυσοπληρωνεται!
σε αντιστοιχη περιπτωση ο ρεντοντο που δεν μπορουσε να προσφερει στη μιλαν λογο τραυματισμου, ζητησε μονος του την αποδεσμευση................για να μην τον πληρωνουν τζαμπα!


στις αρχες της χρονιας φετος, δηλωνε οτι μονο ο θεος ξερει που θα ειναι του χρονου...............
μιας και εψαχνε να παει αλλου, και αφου δεν βρηκε τιποτα καλυτερο δηλωσε ερωτευμενος με τον οσφπ!

και ο κοκκαλης υποτιμησε το ονομα του ΡΙΒΑΛΝΤΟ και πηγε να τον τελειωσει με δολιο τροπο οπως εκανε με πολλους αλλους στο παρελθον!

αυτο που πληγωθηκε περισσοτερο ηταν ο εγωισμος του ριβαλντο και γνωριζοντας την αγαπη του κοσμου, τα εχωσε στον κοκκαλη σπερνοντας τη διχονια για να παρει την εκδικηση του και να μην φυγει ως ελευθερος απο μια ελληνικη ομαδα, ουτε ομως να κατσει ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΡΙΒΑΛΝΤΟ με μειωμενες αποδοχες!

ο ριμπο σε ολη του την καριερα ηταν παντα κυριος, αλλα ηταν και μεγαλη σιγανοπαπαδια!

ξερω οτι πολλοι διαφωνουν!
για μενα σαν βαζελος θα ηταν καλυτερα να του δωσω δικιο, και να ριξω ολη την ευθηνη στον οσφπ...................
αλλα παρακολουθω το ριμπο απ οταν ηταν στη λα κορουνια και μου εκανε εντυπωση το ποσο παρτακιας ηταν παντα!
φταιει ο κοκκαλης αλλα φταιει και ο ριμπο!


φυσικα δεν θελω να πω οτι ο ριμπο ειναι τοσο κακος ανθρωπος!
απλα δεν ειναι και τοοοοοοοσο αγιος!

στην αεκ πιστευω θα ταιριαζε καλυτερα :lol:
η αεκ εχει πολλα τρεχαντιρια παικτες, και ταιριαζει αλλος ενας μπαλλαδορος (πλην του λυμπε)
θα εχει και κινητρο να παιξει, για να αποδειξει στον κοκκαλη οτι δεν επρεπε να τον αδειασει ετσι στεγνα!

zubitos
14/05/2007, 04:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από doctor x
stin elada efkola thavoume k efkola apotheonoume!
1.oti epikinoniaka o osfp de ferthike poli kala ston ribo ok
2.i etisies apodohes tou ine 1.5 ekatomiria evro
afta tou protathikan pali.afta pou arnithike na plirosi o kokalis ine ta peripou ala tosa black (efories klp)pou plirone mehri tora.afti ine i alithia .k an tou ta edine tha itan ola meli gala(ti kalos o proedros klp pou lene i pektes sti sinedefxis tous!!)gia pia ithiki milame?????????
3.k den perimene na teliosi to protathlima dimiourgise ekviastika provlima paramoni fiestaS!!
4.an anakinonone htes o proedros rikelme i kati analogo kanis de tha asholoudan
5.thimate kanis ton olimpiako prin 11 -12 hronia?
k ego den simfono me pola pou kani o kokalis ala sto kato kato afto efere k ton ribo prin tria hronia otan oli ton koroidevan gia tin epilogi tou(geros klp)
siberasma:otan milame gia lefta kirios na mi milame gia ithiki (de me sinadise o proedros ala estile to louvari -otan prin tria hronia o louvaris ton sinadise k tou ta eskase na erthi itan kalos????????)
ap exo pola leme ala min imaste k aharisti!!!
mou thimizete tous tipous pou otan tous ftini kapia ine l@svia!!!!!!!!
pektaras o ribo ala apla den tou ta skai o egototis tou opos prin(k isos dikeologimena gi afton-dikeoma tou)k gi afto fevgi k MONO!!TA IPOLIPA INE LALAKIES!!
XIPNISTE!!!!!!!!!
apla theli alous pektes o olimpiakos pou na ine axias
TELOS:beer: :beer:



σοβαρά ρε μεγάλε? ετσι σου είπανε να λές?

να θεωρήσω οτι δουλεύεις στην PANAFON ή απλά βλέπεις πολύ MAGIC?

TROOPER
14/05/2007, 07:15
ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΒΡΙΖΩ ΤΟΝ ΚΟΚΚΑΛΗ ΘΥΜΑΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ??????????

ΚΟΚΚΑΛΗ ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΓΑΜΗΣΟΥ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:smokin: