PDA

View Full Version : ΕΝΤΟΥΡΑΔΕΣ



nantin
13/05/2007, 21:17
ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΣΤΙΣ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΦΟΡΕΣ ΜΕ ΣΤΡΟΦΕΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΟΒΕΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΠΑΤΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΣΒΗΝΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ (ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΕΝΤΟΥΡΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ) ΤΟ ΓΚΑΣ ΓΚΑΣ 250 ΤΟ ΔΙΧΡΟΝΟ .

STOYBI
13/05/2007, 21:21
Κακορυθμισμεο καρμπυλατερ.....

Βρωμικο καρμπυλατερ....

Βρωμικο φιλτρο αερα.....

Ξεχασμενο στο ονν το τσοκ.....

Μπουκομενο του φουστη μηχανακι...

Κατι τις... της % παραπανω στην μιξη με αποτελεσμα λαδωμενο μπουζι..

Φτανουν αυτα τα προχειρα ??? :look:

STOYBI
13/05/2007, 21:24
Απο εκει και περα .....

Εγω στην θεση σου θα κατεβαινα τις κατηφορες σβηστος και καπου στο τελος της θα το αφηνα να παρει με ταχυτητα να συνεχιζα....

:wave2:

OldMan
14/05/2007, 12:10
Την χαρτογράφηση την είχες στο Low ή στο High ??? :D

STOYBI
14/05/2007, 20:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Την χαρτογράφηση την είχες στο Low ή στο High ??? :D

Ti σημασια εχει αυτο ???? :confused:

dirtbird
14/05/2007, 20:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Ti σημασια εχει αυτο ???? :confused:

Δεν είναι αβάσιμο :winka:

STOYBI
14/05/2007, 20:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Δεν είναι αβάσιμο :winka:


Ναι ωραια........... :D




Αλλα...........











ΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΒΑΣΙΜΟ ??????? :uplate:

dirtbird
14/05/2007, 21:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Ναι ωραια........... :D




Αλλα...........











ΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΒΑΣΙΜΟ ??????? :uplate:

Mα καλά.....









































Δεν θυμάσαι? :confused:















































:rotflmao: :rotflmao:

STOYBI
14/05/2007, 22:12
Την ξηρασια μου μεσα............... :a018: :a018:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

OldMan
15/05/2007, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Ti σημασια εχει αυτο ???? :confused:
Αλλάζει το αβάνς ΚΑΙ στις χαμηλές, καρντιά μου ...

Ο Γιώργος (και πολλοί άλλοι...) επειδή κλείνει το γκάζι στα κλειστά κατηφορικά, νομίζει ότι το μηχανάκι δουλεύει στο ρελαντί (και όχι στις εκάστοτε στροφές που αναγκάζεται να πάρει ο στρόφαλος λόγω ταχύτητας στο σασμάν...)

Υ.Γ.
Αυτή την "μαλακία" με τις διαφορετικές χαρτογραφήσεις δεν την κατάλαβα ποτέ...
(πρακτικά, πρέπει να έχεις την Low σε κλειστό κατηφορικό και να την γυρίζεις σε High μόλις αρχίζεις το ανηφορικό - έτσι και ανεβοκατεβείς 2-3 ρεματιές, χάλασες τον διακόπτη :lol: )

STOYBI
15/05/2007, 18:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Αλλάζει το αβάνς ΚΑΙ στις χαμηλές, καρντιά μου ...


Υ.Γ.
Αυτή την "μαλακία" με τις διαφορετικές χαρτογραφήσεις δεν την κατάλαβα ποτέ...
(πρακτικά, πρέπει να έχεις την Low σε κλειστό κατηφορικό και να την γυρίζεις σε High μόλις αρχίζεις το ανηφορικό - έτσι και ανεβοκατεβείς 2-3 ρεματιές, χάλασες τον διακόπτη :lol: )


:nono: :nono:

Aπλα το βαζεις στο Low μολις μπεις σε γλιστερα κομματια που αρχιζει να χανει ο πισω τροχος πολυ ευκολα την προσφυση η σε πολυ κλειστα αργα κομματια οπου ψηλοτερες στροφες περα απο τις χαμηλες σου ειναι αχρηστες (και το λαθος ανοιγμα του γκαζιου κυριως λογο κουρασης ερχετε ευκολα ......)

Καλλυτερα να κοιταξει αν εχει προβλημα στα παραπανω και μετα να προχωρησει στα συνθετα... :winka:

:beer: :beer:


:wave2:

OldMan
15/05/2007, 18:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
:nono: :nono:
Καλά .....:D

(όταν ησυχάσει από την Ηρακλάρα του, ρώτησέ τον...) :wave2:

nantin
15/05/2007, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Καλά .....:D

(όταν ησυχάσει από την Ηρακλάρα του, ρώτησέ τον...) :wave2:
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗ ΡΥΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ΚΑΡΜΠ .ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΕΔΕΙΞΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΩΡΑ ΜΕΝΕΙ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

OldMan
15/05/2007, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από nantin
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗ ΡΥΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ΚΑΡΜΠ .ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΕΔΕΙΞΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΩΡΑ ΜΕΝΕΙ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
Αν θυμάμαι καλά, άλλαξες μόνο το κύριο ζιγκλέρ με ένα νούμερο μικρότερο (από 195 σε 185 ή κάτι τέτοιο...).

Αν παίζει κάτι με το καρμπυρατέρ σου, στην περιοχή στροφών που εμφανίζεται το πρόβλημα, ευθύνεται το ζιγκλέρ του ρελαντί και το κόψιμο του slide ..!!
(πράγματα που ΔΕΝ πείραξες - ή μήπως τα πείραξες ??? :D )

nantin
15/05/2007, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Αν θυμάμαι καλά, άλλαξες μόνο το κύριο ζιγκλέρ με ένα νούμερο μικρότερο (από 195 σε 185 ή κάτι τέτοιο...).

Αν παίζει κάτι με το καρμπυρατέρ σου, στην περιοχή στροφών που εμφανίζεται το πρόβλημα, ευθύνεται το ζιγκλέρ του ρελαντί και το κόψιμο του slide ..!!
(πράγματα που ΔΕΝ πείραξες - ή μήπως τα πείραξες ??? :D )

ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΖΙΝΚΛΕΡ ΑΠΟ 198 ΣΕ 195 ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΦΛΟΤΕΡ .ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΠΑΤΑΩ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΣΤΟ ΚΑΤΗΦΟΡΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΒΗΝΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΒΗΝΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΞΕΧΝΑ ΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΝΕΚΡΑ ΝΑ ΒΑΡΑΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΙΛΟΤΙΜΗΘΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΑΓΩΝΑ ΝΑ ΕΧΩ ΣΑΝ ΑΝΑΜΝΗΣΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΡΟΓΜΩΔΕΣ ΚΑΤΑΓΜΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ? ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΡΥΘΜΙΣΤΕΙ ΣΩΣΤΑ Η ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΛΑΤΤΩΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΒΡΟΥΝ

OldMan
15/05/2007, 20:29
Ύψος στάθμης φλοτέρ μΕ βρωμάει ...

(αλλά πάλι, η μύτη μου είναι και λίγο περίεργη...) :rolleyes:

nantin
15/05/2007, 20:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ύψος στάθμης φλοτέρ μΕ βρωμάει ...

(αλλά πάλι, η μύτη μου είναι και λίγο περίεργη...) :rolleyes:

ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΤΗ ΜΙΞΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΝΑΩ ΣΤΑΖΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ Η ΣΩΛΗΝΑ ΥΠΕΡΧΕΙΛΙΣΗΣ

dirtbird
15/05/2007, 20:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ύψος στάθμης φλοτέρ μΕ βρωμάει ...

(αλλά πάλι, η μύτη μου είναι και λίγο περίεργη...) :rolleyes:

+100 (να δω πως θα ρυθμίσω το δικό μου)

STOYBI
15/05/2007, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Καλά .....:D

(όταν ησυχάσει από την Ηρακλάρα του, ρώτησέ τον...) :wave2:


Ωπ..... Πρεπει να φταιει ο αισθητηρας Low -- High που βρισκετε πισω απο τον στροφαλοφορο αξονα και επιβαλετε να λυθει το μοτερ μονο απο ηλεκτρολογο μετα τις βραδυνες μπυρες... :uplate:

τουλαχιστον να ακουμε δικαιολογημενα τα μπινελικια.... :D

stefanos
15/05/2007, 20:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από nantin
ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΤΗ ΜΙΞΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΝΑΩ ΣΤΑΖΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ Η ΣΩΛΗΝΑ ΥΠΕΡΧΕΙΛΙΣΗΣ

Εχοντας την εικόνα της μίξης στο μπετόνι, μου φάνηκε λίγο περίεργο έτσι όπως το έγραψες.
(ένας τύπος να έχει βουτήξει ένα μηχανάκι και να το κουνάει πάνω κάτω:rotflmao: )